Jak se meri delka sedlovky - Jarinovskej dotaz

29 nepřečtených
  • RomanH

    Mozna Jarinovskej dotaz, ale jak se vlastne meri delka sedlovky (hokejky). Porizuji novej ram a ten ma jiny prumer sedlovky nez muj soucasny, o par milimetru se lisi i delka sedlove trubky. Na soucasnem biku mam sedlovku o delce 350mm a risku mam schovanou v ramu tesne pod koncem prurezu v sedlove trubce. Chtel bych si objednat po netu novou sedlovku, ale nemuzu se rozhodnout, zda vzit delku 320mm nebo 400mm (v jine delce se nedela). Nikdo v okoli taky nema sedlovku se stejnym prumerem, takze vyzkouset to taky nebudu moci. Napada me jen zmerit delku od stredu klik po vrsek sedla podel sedlove trubky na soucasnem biku, ale ta nova sedlovka muze mit zamek jinak vysoky. Jako posledni moznost je objednat 400mm a pak rezat :o)

    0 0
    • aku  

      Mozna jarinoska odpoved, ale je nutne rezat 400? Ja jsem si misto 350 koupil 400 a je to proste schovane v ramu a jako teoreticky bonus diky delsimu zasunuti dochazi k lepsimu rozlozeni sil pri poskakovani na sedle.

      0 0
    • Daf  

      Co jsi nakonec vybral za ram?

      0 0
      • RomanH  

        No nakonec CRX. Po dlouhem vahani RB/Duratec rozhodla vola srdcem :o) Prvni mesic vyzkousim s puvodnim 100mm predstavcem (odpovida to delce podle WrenchSize) a pokud to bude kratke a budou me bolet zada, dam tam 120. Tim bych se mel dostat na puvodni delku, uvidim. Sedlovka bude pravdepodobne WoodMan Post SL. O gramy mi sice moc nejde, ale na druhou stranu nechci prelez 12kg. Zatim mi to tabulkove vychazi na 11,7 (beru hmotnosti z Weigt Weenies, tak se to snad moc lisit nebude), coz mi prijde s pedaly Time, Sedlem Max Flite Trans AM, pruzinovou vidlici Z3 a s kotouci v normalu – nejsem zavodnik.

        P.S. Tu zadni nabu jsem vzal nakonec XT, kdyz jste mi radili :o)

        0 0
        • Daf  

          No jsem zvedavej jak budes spokojenej. Nejdriv jsi shanel dlouhej ram, a nakonec jsi zkoncil u RB. Ale jo clovek si zvykne na vsechno kdyz chce :)

          0 0
          • RomanH  

            Ja taky :o)

            Jinak ten Zaskar v L uz byl fakt moc a takovy rozdil mezi zaskarem M a CRX v L neni (tusim 3mm, uz si to nepamatuji presne). Sonix by se mi libil delkove, ale vadilo mi to vnitrni vedeni. A u ostatnich ramu do cca 13t tisic byla geometrie vesmes stejna ±1 cm. Tak jsem zvolil ten, co se mi libil nejvice, navic RB mi jsou sympaticti. Hodne jsem vahal i nad tou CR1300, ale mel jsem strach, ze z ni udelam kozu – 100mm vidlice, ktere je navic uz v zakladu vyssi cca o 1,5 cm. Ale urcite sem pak dam objektivni/sub­jektivni recenzi :o)

            0 0
            • zac  

              A jaka barva ramu?

              0 0
              • RomanH  

                Black Pirat – leskla cerna.

                Nejvice se mi v realu libi CRX v bile, ale po te, co jsem videl, jak po letosnim bahnitem Drasalovi vypadal bily Instinct, jsem si to rozmyslel. Matne barvy jsou taky moc hezke, ale leze do nich prach.

                0 0
                • Daf  

                  Leskle barvy jsou mnohem hezci udelal jsi dobre.

                  0 0
                • zac  

                  No ja zacatkem unora cekam cerveny,tak sem zvedavej. Uz se tesim az bude cely kolo hotovy.

                  0 0
                  • RomanH  

                    Cervenyho mam soucasnyho Amuleta, tak jsem chtel zmenu. Kdy jsi jej objednaval, ja ted v utery.

                    0 0
                    • zac  

                      ja 7.ledna, vel. XL a pan heinik rikal, ze by melo byt kolem 10.unora hotovy. Pak uz me ceka jenom koupe vidlice a potom uz jenom jezdit a jezdit! :)

                      0 0
                      • RomanH  

                        Me uz ceka jen ta sedlovka, gripy a rohy, vidlici pouziji soucasnou. V gripech mam jasno (Ritchey WCS), sedlovka bude asi ten Woodman. Jeste si musim vybrat rohy.

                        0 0
                        • zac  

                          Pravda ze gripy jeste taky nemam, jeste se rozhoduju mezi Ritchey TGV a ODI Rogue…

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            Ty lidi uz nevedi mezi cim by se meli rozhodovat…

                            0 0
                          • RomanH  

                            Momentalne mam TGV a hodne jsem zde na ne nadaval – uz nikdy vice. Ale na druhou stranu jsme zde s Marinem jedini, kdo na ne nadava, tak si to preber. Kdyz tak se mrkni do historie.

                            0 0
                            • zac  

                              Vsechno sem to cetl, budu vybirat podle toho co mi lip sedne. jediny co se muze stat je, ze si kdyz tak vyberu blbe… :) JInak pro Pa-dlistu: vybiram prave z tech ktery tu byly nejvic chvaleny, na vaze me nezalezi takze vyberu jenom podle tvaru (tlustosti)…

                              0 0
                              • enjoy  

                                jsou to oba uplne jiny gripy.jezdil jsem(rogue mam ted) oboje,TGV asi rok a uz by toho asi moc nevydrzely.ale ta cena neni tak katastrofalni aby se nedaly koupit znova.rogue jsou tlustsi-pro me lepsi.a hlavne vypadaj ze jsou nesmrtelny.ten material je na uplne jiny urovni.

                                0 0
                      • Pá-dlista1  

                        Necos vynechal. Jezdit, nicit, lecit, hojit, setrit, koupit, slozit a az pak je dalsi jezdit :)

                        0 0
                        • zac  

                          Lecit snad ne, a ted sem na tom s fyzickou tak blbe ze mi budou stacit asfaltky tak niceni snad taky nebude tak zhavy.. :))) kdyz neco znicim tak si aspon budu moc udelat radost novou veci! :)

                          0 0
                      • RomanH  

                        Prave ted mi volali, ze jej mam na prodejne – doba dodani tedy byla 14 dni :o) Ja se uz tak tesim, az si jej dens vyzvednu…

                        0 0
                        • zac  

                          ja uz ho mam skoro tyden doma. :) je naaaadhernej! Ja sem mel hotovo 24. takze neco malo pres 2 tydny.

                          0 0
                • MartinXC  

                  Člověče, kdybys byl vydržel, tak v Bikezone mají rám mírně jetého Attituda v L šedá grafit za nějakých 12t.

                  0 0
    • náčelník  

      Dle mých zkušeností se měří od osy per sedla po konec trubky. Pokud máš 350 akorát, kup 400.

      0 0
    • Homer  

      Pred 2 lety jsem resil podobnej problem – objednaval jsem sedlovku k ramu, ktery jsem jeste nemel – nakonec jsem se rozhodl neriskovat (protoze koupit sedlovku za 2000 a pak zjistit, ze je kratka, by me docela vadilo:)) a vzal jsem tu delsi, ze ji potom zariznu. Sice se ukazalo, ze je doopravdy delsi nez je treba, ale na kraceni jsem se vykaslal. Byl jsem moc linej. Oficialni duvod je, ze mi ji bylo lito rezat. A tech par gramu radsi zhubnu na sobe…

      0 0
    • MartinXC  

      Romane, měl jsem to taky tak – 350 na těsno (WCS). Proto jsem koupil 420mm (Thomson) a ta přešla i na nový rám. Krásně sedí, není potřeba ji moc utahovat. Těch 20g jsem oželel. U dražší sedlovky jsem se vůbec nerozmýšlel a bral jsem delší provedení.

      0 0
    • rock  

      Vezmi 400mm, pokud budeš mít pocit, že Ti těch 20g táhne zadek k zemi, uříznout to můžeš vždycky …

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.