• pavelr

    Tak jsem nedávno zjistil, že na jednom horákovi mám kliky 175 a na druhém 170. Předpokládám, že delší kliky jsou pro delší nohy a že se u nich vyvine větší kroutící moment. Jsou tam ještě nějaké rozdíly? Jaké kliky máte vy vzhledem k výšce?

    0 0
    • zirecek  

      Kroutící moment je blbost. Spíše ohybový moment.

      Mám 202cm, cavallo 102 a v nejbližší době kupuju 180mm. Třeba Pekáček má 192cm a taky koupil 180mm a pochvaluje si je. Ale má zase dlouhé nohy.

      Tady jeden článek: http://www.sosenka.cz/kliky.html

      0 0
    • Tomcat  

      No měli by bejt úměrný vejšce ale! Pro časovku ,dráhu a závodní BMX(bikros) se vozej delší.

      0 0
      • pitelboy  

        ja chci 180m-tky uz delsi dobu, ale nemam 6000 na new kliky !! Neni tu nekdo kdo ma 180 a chce 175 ? vymenim…

        0 0
    • Luma  

      Využiju thread-chci si koupit kliky shimano LX ale nemůžu je nikde sehnat v délce 170,jenom v 175.Na silničním kole vozím kliky o délce 170.Nebude vadit,že budu mít na jednom kole 170 a na druhém 175.Jinak měřím 170cm.Předem děkuji za odpovědi.

      0 0
      • kubad  

        Silniční pedaly jsou většinou blíž k ose pedalu a proto kratší kliky než u MTB :-) taky vozím 175 na MTB a 172.5 na silnici a pohoda.

        0 0
        • Luma  

          díky za rada jinak na silničce vozím pedály Shimano SPD SL a ty jsou hodně blízko osy a na MTB Authory myslím A03 klasické spdčka.

          0 0
          • Bully  

            Taky hodne lidi rika, ze se na silnici vic toci, zatimco na biku vyuzijes casto vetsi paku. Neco na tom bude. Sam mam na silnicce 170-ky a na biku 175ky, rozdil tam je, ale popravde nijak obrovskej. Ale menim kliky, zrovna dneska mi prisly novy, zkusil jsem radsi i na bika o trochu kratsi- 172,5 mm (XTR FC-M 960).

            0 0
    • drozi  

      Mě by to zajímalo z trochu jinýho pohledu. Mam Meridu TFS 300D, moc se v tom nevyznam, stojí zde: Kliky s převodníky: Shimano M341 CG

      Když trochu víc klopim nějakou zatáčku, tak beru pedály o zem. Bojim se, že tak ve větší rychlosti hodim nějakou držtici. Má smysl schánět třeba kratší kliky?

      0 0
      • prvniodkonce  

        Ou. To se msuídát noha nahoru. Takovej náklon abych škrtnul bych neustál :-)

        0 0
        • drozi  

          Jo, na to už sem taky došel:) Musim si na to dávat bacha. Už sem to 2X ustál na silnici, tak kolem 35km/h. Ale stejně je to vo držku..

          0 0
    • miki  

      www.tnc-hamburg.com/…ll-2008.html Tady je mají za dobrou cenu .taky jsem tam kdysi kliky kupoval.

      0 0
    • madcat  

      Já mám na starým kole levou kliku 170 a pravou 175 a v podstatě jsem nikdy nepociťoval nějakej rozdíl :-). I když teda teď už na tom starým tolik nejezdím…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.