• Motorista

    Zajimalo by me zda-li nekdo pouzivat nejake podpurne prostredky(sila, regenerace apod..) a jak funguji?

    0 0
    • wroum  

      pro zvyseni sily mysli pouzivam marihuanu. funguje dobre :-)

      0 0
    • SavaH  

      Občas na nosič kola připevnim motůrek ;o) Ne! Teda pokud do toho nepočítáš čokoládu… A regeneruje perfektně, hlavně dodává mnoho energie a většinou i zlepšuje náladu. Vřele doporučuju!

      0 0
    • McBlacky  

      nejvíc sachariďák od powerbaru… občas nějakou tu tyčku, ale asi s tím přestanu, za ty prachy nic moc a dost těžko to do sebe člověk při race nasouká. Loni jsem dokonce dal i nějaký gely -fuj. když chci být na svoje tělo hodnej a jedu něco delšího, tak i reneneračku od re-ge.

      0 0
    • zdenek  

      Mám z nějaké výstavy SportLecitin, ale už ho kupovat nebudu. Četl jsem o něj samé výhody, ale sám jsem žádné rozdíly nezaznamenal.

      0 0
    • Motorista  

      Koukam jeden podpurnej prostredek lepsi nez druhej:-) Kdo pak vlastne kupuje a tim zivi vyrobce ruznejch nejen cyklo preparatu…

      0 0
    • SELMIRA  

      Fuy musli a 2× fuy slizy!!!

      Yá jezdim zásadně na BEBE, obyčejný piškoty a dětský přesnídávky. Akurát mi trochu komplikuje život, že se nedělaj v plastových tubách, alébrž ve skleničkách. Tož musim závodit s velkym ba?ohem. Yo…vlastně občas piju nějaký to „sypání“ ale neylepčí je Č_A_J_Í_K s medem či případně medovinou! :o)

      0 0
    • grafik  

      Pokud jedu na hodne dlouhou turu tak si pred jizdou dam nejaky multivitaminy a na ceste si dopreju poradnej obed tzn vetsinou sekacku s kasi + tatranku-y na dojezeni. Pred zavody vetsinou horcik (rano-vecer-rano) proti krecim.Pokud je v cene i gel tak ho pri krizi snim, na obcerstvovackach pak vetsinou coko a svatebni kolacky … funguje vse!

      0 0
      • McBlacky  

        jj občerstovačky, já jako známý dobytek hltám vše – hrst buráků pak hrst rozinek, na to kus salámu a sýr, nějaká buchtička a na cestu banánek ionty a hop dál. V cíli mi většinou bejvá maličko blbě :-) naštěstí stavím jen na dlouhých závodech.

        0 0
        • grafik  

          Jo to ja taky az na ty rozinky. Nejlepsi je coko z misek, kde hrabne kazdej rukou od smrko-frku, ale na to se nehraje, ze …

          0 0
      • Beeda  

        Tak take prispeji: Horcik ti pri krecich moc nepomuze, obecena povera, spis pomaha to, ze zvysis pitny rezim pri jeho zapijeni :-). Jinak ja se stravou moc problemy nemam, obecne mam rad testoviny, ryzi, maso take, ale tezka mastna jidla a uzeniny nemusim, … Pri treninku musli, banan, do 2 h nic. Po treninku nad 3h dam i lehce naky ten 15–25%protejn. „sacharidak“ s BCAA na zachovani svalove hmoty. Iontak G30, sem tam, ted vubec, spis v jen horku. Gely na race, do 2h neberu,sacharidak nekdy, sle spis dodrzet pitny rezim… Vitaminy – semtam Ccko. B

        0 0
        • grafik  

          Add horcik) povera mozna (stejne jako sul),ale jako psychickej ‚naboj‘ funguje dobre.

          0 0
          • zdenek  

            Pokud jsem se při tréninku pořádně vypotil, tak mě v noci budily křeče. Kombinaci hořčík-vápník docela pomohla.

            0 0
            • Beeda  

              A neni to palcebo? Protoze specialne tyto nocni krece vznikaji od toho, ze podvedome delas pohyby a koncetina mema protivahu tzn. pohyb do prazdna.To mam od pomerne uznavaneho sportovniho dokora. B.

              0 0
              • Milenius  

                To je dobry, treba v noci najede dalsich sto kilometru, to se mu to pak na zavodech jede :)

                0 0
            • lubos  

              Ano, ano. Povera je to, ze horcik a sul pomozou proti krecim, kdyz se dostavi. To uz je pozde. Jinak je horcik nejdulezitejsi mineral co se tyce nervu ve svalech a podobne. Hodne jezdit a trenovat a nezabezpecit si prisun mineralu a vitaminu je hazard se zdravim. A nepomuze ani zdrava vyziva, protoze spotreba mineralu a vitaminu narasta tak, ze to neni mozny zabezpecit beznych zpusobem. Ovsem ta hranice je ruzna. Nekdo na to dojede driv, nekdo pozdeji. Zalezi i pripadne na skrytych zdravotnich problemech .. to uz nevim.

              0 0
              • prodi  

                dovolím si nesouhlasit…zrovna horčík se používá i třeba v nemocnicích jako protikřečová terapie

                0 0
                • kámen úrazu1  

                  Kdybys měl nedostatek hořčíku či některých jiných minerálů, máš křeče celýho těla, často i bránice (bo to je taky sval. Můžeš hádat, jak to končí…), nejen nějakýho svalíku dejme tomu na noze. Ale ono je jednodušší vzít si magnesiovou či kalciovou tabletku nebo sůl (koneckonců je dokázáno, že placebo efekt může v některých případech fungovat i lépe než morfium podávané při silných bolestech), než pomalu, postupně a bolestivě navykat svaly na vyšší intenzitu typickou pro závody. :-) Ale doplňování minerálů při či po vysoké aktivitě je důležitý. Bacha jen, abys to s hořčíkem jednou nepřehnal a nepřišels tak o spoustu drahocennýho času. Většinou se tenhle „sportovní“ hořčík podává v silně projímavé formě. :-)

                  0 0
                • kámen úrazu1  

                  Pokud se Tě tento placebo efekt netýká, tak sorki. :-)

                  0 0
                  • prodi  

                    ne ne, v poho, chtěl jsem jenom jako člověk pohybující se v medicínském prostředí poukázat na to, že při jakémkoliv křečovém stavu je podání hořčíku dá se říci lékem první volby (relativně)

                    0 0
              • peky  

                Já si s tebou dovolím nesouhlasit. Sůl jako taková pomůže proti křečím. A vysvětlení..... sůl na sebe váže vodu. Není to tím, že by měla nějaké mineráli v sobě. Prostě a jednoduše je slaná proto jí zapiješ a tělu dodáš tekutiny, které pak nevypotíš a nevymočíš protože je sůl na sebe naváže. Takže sůl má svůj efekt.

                0 0
                • Beeda  

                  trocha ironie: …a jeste je dobra vlaknina, ta take navaze vodu ve strevech… kde prednasis sva vysvetelni?

                  0 0
                  • peky  

                    Mysli si co chceš. Mám to na sobě odzkoušené.

                    0 0
                  • peky  

                    Ještě jak dlouho ti vydrží malá lžička soli ve sklenici vody? Já nemluvil o soli co jí lížou srny v zimě aby se nerozpustila. ;)

                    0 0
        • kusabi  

          horcik nepomuze ale sodik/draslik a vapnik ano..hlavne vapnik… ja bastim vitaminy kazdy den sem tam sacharidak jako doplnky (na cesty muslitycinky)

          0 0
    • Corbett  

      Všechno možný, přes různé druhy nápojů, gelů a tyček se vždy těším po vyjížďce (krátké i dlouhé)ale i po závodě na to naše dobrý Český pivo. Dříve jsem si občas dal i během jízdy, ale to jsem byl ještě turista a není to dobré. Deď když se snažím trochu jezdit vím že by mě to asi zabilo, ale o to mi chutná víc v cíli, nebo doma, když jsem vozem.

      0 0
    • Marosh  

      Vyziva pro cyklisty? Tatranky a pivo. :)

      0 0
    • Petr_67  

      Já sice jezdím jen rekreačně, ale osvědčilo se mi Penco BA před tréninkem a AA po něm. Při jízdě jím bud gely nebo musli tyčinky. A na konec dva Gambrinusy, to musi byt :-)

      0 0
    • Lada1  

      Dulezite je doplnit tuky – ovarove koleno (dobre prorostle) nebo nejaky bucek. Taky je dulezite doplnit tekutiny a mineraly – par lahvacu.

      0 0
    • vozejk  

      při treninku musli tycinky a ovoce(jabko nebo banan) k tomu slabej iontak po treninku AA-cko od penca ale to zalezi na delce treninku,na zavodech zacinam speedem 8,pak musli tycky od penka,gel enduro od nutrendu a hodku do cile beru GT tabletky od enervitu proti krecim a po zavode AA-cko

      0 0
    • rimka  

      Nejlíp se mi jezdí na housku, se sýrem, s paštikou apod.

      0 0
    • wendak  

      na sílu je pivo a na zručnost rum, v zimě je dobrej grog a když budeš mít hlad tak opečená klobáska, hořčice, křen a okurčička, nesmíš zapomenout na povzbuzení, tedy kofein :o)))

      0 0
    • vysmátej bajker  

      Řezaný.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.