Fox Vanilla R vs Marzocchi Z1 Freeride 3,all 2005

29 nepřečtených
  • freerider

    Prosim vas,poradte mi.Chhcem vidlu na lahsi freeride,niake mensie dropiky,bikross a take santenie po lese.Neviem si vybrat medzi tymito dvoma vidlami.Fox ma nastavitelny odskok a tvrdost a Z1 iba tvrdost a je na pevnu os.Ake mate skusenosti s Foxami?

    0 0
    • Pá-dlista1  

      Z1 FR 3 ma nastavitelny odskok uvnitr.

      0 0
    • kesu  

      marzoska vydrzi vic ale ma hosri chod,vybirej podle toho co pro tebe znamena lehci freeride..

      0 0
    • Richie  

      Ja bych bral bez vahani Marzocchi.!!!!

      0 0
      • freerider  

        lahsi freeride-niaky ten zjazdik,dropy nie vacsie ako 2,5 metra,niaka bikroska a 4×.

        mal som doteraz DJ 3 2003,po rocnom nie intenzivnom jazdeni tam bol velky vakel a trielalo to.

        Asi do kazdej vidlice treba investovat raz za rok a chodu Foxu sa nic nevyrovna,co myslite????

        0 0
      • freerider  

        lahsi freeride-niaky ten zjazdik,dropy nie vacsie ako 2,5 metra,niaka bikroska a 4×.

        mal som doteraz DJ 3 2003,po rocnom nie intenzivnom jazdeni tam bol velky vakel a trielalo to.

        Asi do kazdej vidlice treba investovat raz za rok a chodu Foxu sa nic nevyrovna,co myslite????

        0 0
        • hanz  

          přesně tak, do každý vidle který dáš pokouřit se po roce bude muset asi investovat, jenže u marzošky máš díly relativně levný a dostupný, fox je ve zdejších krajích stále libůstka a nevím jak dobře se na něj shání díly.

          0 0
          • freerider  

            na peniaze nehladte.

            Ja len potrebujem funkcnost a vydrz.

            0 0
            • hanz  

              jenže to ti nezaručí ani nejdražší vidle na světě a s tím se budeš asi muset smířit.

              0 0
              • freerider  

                ja viem Ma ta Freeride 3 nastavitelny zdvih vo vnutri,teraz som si neni isty,ale zda sa mi ,ze nie

                0 0
                • hanz  

                  jako s výběrem ti nepomohu, protože v jednobrejlích na prasení nemám přehled

                  0 0
                • hanz  

                  co ti radil bikemann? já bych byl určitě pro pevnou osu.

                  0 0
                  • freerider  

                    no,s gustom som o tom debatoval dost dlho a vyplynul z toho FOX.Ona mal rocnu dost tvrdo jazdenu Fox Float RLC a vajkel tam ziadny nebol a tesnenia,keby boli potrebne,tak stoja 270 sk,co je smiesna cena

                    0 0
                    • hanz  

                      ta cena za stíráky je fakt supr a jestli není problem je sehnat tak je to velký plus pro FOX, ale nad pevnou osou bych ještě pouvažoval.

                      0 0
                      • freerider  

                        ta pevna oksa je je dost ukradnuta.to by som musel este investovat do naboja a to sa mi moc nechce

                        0 0
        • Tomcat  

          vidle na bikros je docela proti vidli lahsi freeride-niaky ten zjazdik,dropy nie vacsie ako 2,5 metra. Jinak rozhodně Marzocchi Z1 Freeride 3

          0 0
    • fish  

      ja jazdim uz dva roky vanillu 125rlc a davam jej dost do tela(dropy do 1m,ale hlavne rychle zjazdy) a ziadny vakel ani iny problem.iba raz presakovalo tesnenie,ked som nechal zaschnut na vn. nohach blato a potom s tym isiel bez utretia jazdit,tak zacali tesnenia prepustat,ale sam som to v pohode podla navodu rozobral(stacia imbusy,netreba ziadne spec. naradie), precistil ich a este stale funguje bezchybne.ma naozaj maslovy chod a zehli a zehli a ked sa viac utlmi,tak sa snou da v pohode jazdit aj xc.2005 modely su vyrazne inovovane a maju uz 130mm zdvihu.a stretol som sa uz s viacerimy macochami s vaklom po asi roku aj ked neboli drsne jazdene… s foxou ani jednou

      0 0
      • Manas  

        Ale zase kolik lidi ma FOX a kolik Marzocchi.

        0 0
        • freerider  

          Fox nie su az tak rozsirene,lebo je to pomerne nova znacka vidlic,predtym boli len tlmice a o Marzocchi stale prevlada nazor,ze su pevne atd. mal som Dj 3 2003 a pri beznom jazdeni,ziadnu hardcore som tam dostal velky vakel a to nebol len moj pripad.vaklanie u novych modeloch-od 2002 je podla mna sposebene tym,ze namiesto jedneho dlheho puzdra zacali davat dve mensie,cim sa znizila tuhost a zivotnost puzdra

          0 0
          • Manas  

            Tezko rict, ja mam DJ III '03, jediny co mi ruplo, byla korunka. Jinak tam zadnej vakl krom toho co tam je od zacatku nepocituju. A to ty vidli davam poradne nazrat. Ale kazdej chce neco jinyho, no :-)

            0 0
      • enjoy  

        no,ja vanillu jezdim na XC(obcas neco mensiho dropnu,nic jinyho nejde tak jednoduse:-)) a rikam si ze to je vidle na to tak akorat.na neco vic bych se mozna trochu bal ze ji oddelam.ale zatim ji nic neni,jenom si to myslim.

        0 0
    •  

      Ječňák je borec!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.