• 384

    Ahoj, od noveho roku jsem zacal jezdit s SPD. Chtel bych se proto zeptat, jestli je nejaky pravidlo, jak mam nastavit kufry? Ja je nastavil zhruba doprostred tretry a ze zacatku se mi zdalo vschno v pohode. Po trihodinovy vyjizdce me ale dost bolej kotniky. Vim ze nastaveni je individualni zalezitost a ze to musim zkouset. Chtel bych ale tohle laborovani co nejvic zkratit. Tak help please.

    0 0
    • Daf  

      Pravidla jsou takova ze kufr ma byt pod kloubem palce coz je vlastne v miste kde je chodidlo nejsirsi. To je treba brat jako vychozi nastaveni. Ja to pak vetsinou jeste musim doladit a jeste kufry trochu naklonit do strany, protoze je mi neprijemne slapat s chodidly rovnobezne.

      0 0
    • jihra  

      Já třeba nastavení kufrů na silničce sem tam upravím i teď po několikaletém používání. Noha se mi asi s věkem nějak mění a chce to semtam doladit.

      0 0
      • Paja  

        Akorat obcas nejde povolit ani jeden ze sroubu:-/

        0 0
        • MartinXC  

          A když se to se šrouby zadaří, stejně to moc nepootočíš, protože kufry si vymáčkly do podrážky zoubky a při dotahování do nich zase sklouznou. Jedině posunout o víc než 3mm.

          0 0
          • Paja  

            Coz je stejne moc:) ale nedavno se mi to podarilo (a pokud to sklouzlo zpatky, tak aspon nazorne vidime jak funguje placebo efekt:o)

            0 0
            • notakale  

              A jaky je vyznam pootoceni tech kufru na silnicnich pedalech? Ja mam cervene lookovske kufry, kde je vul e do stran tak velka, ze s kufrem nema smysl hybat..

              0 0
              • jihra  

                To motakale: No přece jen – ta vůle tam sice je, ale při pohybu do stran musí noha vždycky překonat alespoň malý odpor, takže jen jedna „střední“ poloha je – abych tak řekl – ta pohodlná. A tu je třeba pokusně najít.

                0 0
                • notakale  

                  mozna to je tim, ze mam nastaveny ten nejmensi odpor, ale ja muzu s nohou verglovat jakkoli bez nejmensiho odporu

                  0 0
    • Meesha  

      Jak namontovat kufry? Staci jen trochu maznout a hodne utahnout, nebo sou este nejaky vychytavky??? U Specializedu se mi nejak vyrily drazky do podrazky a kufry v tom jezili… A ze bych takhle chtel znicit Sidi, to nee… Dik moc.

      0 0
      • 384  

        Hmm.. Ptal sem se nastavit, ne namontovat. A jaks to myslel maznout, to jako olejem? Mam taky Specialized, doufam ze vyrytym drazkam se vyhnu.

        0 0
        • Meesha  

          Ne, to sem se ptal zase ja… :-) Myslim, ze nez se tam da ten kufr, ze se tam ma maznout trochu vazeliny?!

          0 0
          • Mamutt  

            Podle mé zkušenosti hlavně nemazat.. budeš se divit, až zkusíš vycvaknout :-/ Jednou najdu ideální polohu kufru (nikdy mi to netrvalo dlouho, ale asi je to i o štěstí), pak závit šroubů zakápnu Loc-titem. Nepovolí :-) Při výměně kufrů šrouby prostě odvrtám, je to otázka dvou minut na tretru.

            0 0
            • McBlacky  

              jj nic nenasere víc než když máš dobře rozjetej závod a vypadne ti šroubek na kufru, radši to pak odvrtat. A taky tě nebude žrát že jsi to třeba mohl nastavit jinak a líp a nebudeš to zkoušet to měnit :-)

              0 0
            • Lister  

              Já jsem do všech děr mázl trochu vazelíny a v pohodě nic se nepovoluje už dýl něž rok, ale je to dotáhnuté dost na fest. Jinak pro kluky nahoře s tím vymačkáváním do podrážky. Tomu se prostě nevyhnete, buď to tam namontujete tak, že si tam vytlačíte drážky nebo si ty boty vystavte doma za sklo, protože vám budou na nic.

              0 0
              • Jirik123  

                ja sem ke kufrum dostal jeste takovy tenky kovovy plisek, kdyz by se dal mezi kufr a botu tak by tomu vymackani mel zabranit ne? pro jistotu sem ho tam ale nedal:-)

                0 0
                • Mamutt  

                  To vymačkání podrážky je v pořádku a správně. Na kufrech jsou ty vroubky právě proto, aby „nepopojížděly.“ Po tom plíšku jezdí jak po ledu – stačí, když se šroub povolí jen trochu a máš vystaráno.

                  0 0
                  • prodi  

                    A pokud to vymačkáš do karbonový podrážky, nezničíš jí?

                    0 0
                • enjoy  

                  tak ten plisek to je fakt dementni napad.nechapu kdo to vymyslel a hlavne kdo je s tim spokojenej a funguje mu to s tim.

                  0 0
            • Cipan  

              a který Loctite používáš že potom musíš šroubky odvrtat?

              0 0
              • StuntJ  

                po 4 letech stejně ty šrouby uhnijí samy, takže vlastně se to ani lepit nemusí, když je čas, tak kufr opustím sám tretru a je to :o)

                0 0
          • 384  

            A, tak to pardon, bral jsem to jako recnickou otazku. :-)

            0 0
        • Daf  

          Vyrytym drazkam se nevyhnes. Proto dobre na prvni vyjizdku dotahnou kufry jen lehce tak aby se do podrazky nezakously moc. Mit sebou imbus a az behem vyjizdky najdes optimalni polohu, tak potom teprve poradne dotahnout.

          0 0
          • Volf  

            No podobnou radu dostal kámoš taky a dopadlo to tak, že je měl málo utažený, tím pádem se nevypnul a z cesty ho odnášeli dobrovolníci. Jinak jsem ve svým obchodě slyšel i že jim tam takhle přinesli chlapa i s kolem, protože měl povolený kufry.

            0 0
            • Daf  

              To je dobra poznamka :) Da se to ale utahnout tak, aby to slo vypnout a pritom se prilis nevomackala podrazka.

              0 0
            • McBlacky  

              hele to s tím chlapem a kolem :-)

              0 0
            • enjoy  

              :-)),to je povedena kravina:-)

              0 0
              • Petrcech  

                Když už je tu téma o kufrech, jakou silou mám dotahovat kufry na silničních tretrách a jsou to Shimano SPD-SL kufry. Na obale je napsáno tuším 4–6 nM,ale momenťák nemám,tak nevím jaká síla to je. 3rouby sem nedotáhl uplně na krev a po první zkoušce na ani ne 5km se šrouby trochu povolily. Bojím se že když to pořádně zarvu, tak se stym něco stane protože závity ani ty plíšky v kufrech nevypadjí moc bytelně :D Díky

                0 0
                • Lukecz  

                  Není potřeba to to moc rvát, kufry drží ikdyž jsou šrouby docela na volno – a stejně časem srostou s podložkama :D

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.