Práce v cizině dlouhodobě - máte tip?

28 nepřečtených
  • RUMcajs

    Ahoj,

    jsem si dneska v robotě řekl, že mě v ČR nic nedrží, bika mám splacenýho, dluhy skoro žádný, takže je nejlepší doba odjet si někam vydělat (cca 6měsíců).

    Můžete doporučit AJ mluvící oblast s počáteční investicí cca 8000Kč?

    A co nějaký web české komunity, popř. vlastní zkušenosti?

    Pokuď možno „pomocné“ práce, stavby atd. pro nestudenta. Práce na montážních linkách výtána.

    0 0
    • MartinXC  

      Irsko, pár kolegů se tam za prací vydalo.

      0 0
      • Richie  

        JoYo taky jsem slysel chvalu na Irsko…

        0 0
        • RUMcajs  

          Jo, jo, chvála je prima věc, ještě lepšejší je jet někam ve dvou, nebo více lidech. Hlavní je přežít ten první týden/dva, než se člověk aklimatizuje. Právě s tím potřebuji píchnout.

          0 0
          • SavaH  

            Taky bych někam vypadla, ale láká mě spíš nějaká rankofonní země v Evropě ;o)

            0 0
      • RUMcajs  

        A jak se uchytili a v jakém oboru? Máš ne ně kontakt přes mail?

        0 0
        • MartinXC  

          Něco v IT a pak zdr.sestry. Ale slyšel jsem od nich i o stavbařích. Bohužel kontakt nemám.

          0 0
          • vlk  

            kolega se tam taky vydal a vrátil se s nepořízenou-tyto prázdniny.Že prý je to tam už přelidněno.Samí Poláci.Taky shíněl v oblasti IT.

            0 0
    • kralovek  

      unie neunie, neni to jednoduchy. Krome zemi zaslibenych … anglie, irska a svedska je temer nemozny se prez tu jejich administrativu prokousat. Odpovedel jsem snad na 50 inzeratu.

      1. tak 80% neodpovedel nikdo
      2. kdyz odpovedel tak jsem byl nevyhovujici
      3. kdyz jsem vyhovoval, chteli vyplnit formular (cv) kde se ptali na uplne to samy co jsem poslal ve svem cv.
      • pak uz neodpovedeli, nebo se jeste priblble zeptali odkud ze to jsem nacez jsem byl vyfuckovan nemajice pracovni povoleni.

      Nakonec jsem zamestnancem ceske firmy toho casu na sluzebce ve francii. Doporucuji tento zpusob. Adminastrativne – no problem, financne – lepsi nes byt zamestnan primo tady

      good luck

      0 0
      • Twisp  

        Mas super fotky z francie. Mam dve otazky opravdu ten zebrajici byl cech ? a co to horelo na ty silnici. Obcas nejakej popisek by neskodil, ale jinak gut. :)

        0 0
        • kralovek  

          Dik … mas uplnou pravdu, ale problem je, ze jsem linej jak prase.

          0 0
    • Tominec  

      Dám tip: práce na ropné plošině. 160 000,– Kč/měs …atd

      0 0
    • norman  

      Doporučuju jít dělat lékaře do UK. Sehnat místo kdesi v „midlands“ by neměl být problém. Výdělek dle zařazení a specializace 30 000 – 100 000 liber ročně brutto.

      0 0
    • gram  

      Mám bráchu v Anglii. Bez problému. Přijel šel na místní pracák, kde do týdne našel místo… Dělá v bananárně a balí banány za 5 liber na hoďku. Bohužel najít kvalifikovaný místo je problém:-( Pokud máš peněz trošku víc doporučuju Nový Zéland. Práce zejména v zemědělství (nejčastěji trhání jablek a třešně). Zato paradní příroda a nádherný bikování a trekování. Byl jsem z toho nadšenej…

      0 0
      • RUMcajs  

        Máš na něj kontakt? Docela rád bych odjel a setkal se v cizině s někým, kdo by mi do začátku píchnul.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.