• Azagthoth

    Co si m onej myslite?Celkom prijatelna cena a pocul som iba same dobre slova o nej…potrebujem dopredu.dik

    0 0
    • sosal  

      Mam je na svem GT a jsou super… Jen mohu doporucit. Taky jsem dal na doporuceni ostatnich… Dal jsem prednost pred Meridou s Magura Julie.

      0 0
    • fousac  

      to me zajima, taky o nich uvazuju.. takze piste.. ;)

      0 0
    • Azagthoth  

      potrebujem to na FR.Este sa chcem spytat,nebude to nevyvazene v predu hydro 203 mm a vzadu v-brake?

      0 0
      •  

        mno ja muzu rict ze od ty doby co ji mam (160mm) tak pouzivam jenom predni brzdu vzadu mam vecka ale tema moc nebrzdim, ale taky uvazuju o vetsim kotouci tak cca 180, nechci zase moc trapit vidli

        0 0
      • goofy  

        nevim jestli to bude nevyvazene, ale ja to tak mam. v predu HFX-9 HD a vzadu obyc tektro vecko… nevidel bych v tom nejaky zasadni problem. na suchu v zadu vecko v poho staci, v blate se taky eshte chyta, no a ve snehu to uz je horshi no… :o)

        0 0
    • HS  

      nazdar jazdim ich sice iba 2 mesiace ale zatial su uplne super, mozem na nich povedat len tolko ze v niektorych hustych zjazdoch obcas nestihaju. mozno to je ale tym ze mam 83kg a 160mm kotuce . . . skusal som aj hfx9 a M525 sa mi zdali o dost lepsie, hlavne chod paky. a za tu cenu? chod do nich

      0 0
      • JohnLee  

        Tak tenhle thread mi vubec nedela radost…byl jsem uz rozhodnut pro HFX9 hlavne kvuli tomu,ze mam ted MX2 a mohl bych v klidu pouzit kotouce z nich a taky adapter…a jak tak koukam na tyto nazory,tak 525 se zda byt lepsi..tak ted fakt nevim

        PS: lamersky dotaz,nekde to tu uz bylo receno,ale jsem liny to hledat,da se pouzit kotouc Hayes pro 525 ?

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Tak klidne pouzij co si pouzit chtel.

          0 0
          • JohnLee  

            Jsem po vanocni party,takze nechapu moc,co jsi tim myslel…:)) usetrim ti psani,tak napis pak jen dane pismenko :))

            1. mam jit do HFX9
            2. muzu pouzit na 525 kotouc a adapter z MX2

            tipuju,ze jsi myslel a) :))

            0 0
            • Vilém  

              Kotouce a adapter samo pouzit muzes.Kde ale koupis brzdu bez kotouce a adapteru??

              0 0
              • Vilém  

                Leda ze bys pouzil zadni adapter na 160mm z MX a dal ho dopredu,pak bys musel koupit 180mm kotouc.

                0 0
                • JohnLee  

                  Nejak jsem te nepochopil…jsem dneska fakt vymetenej…ja to myslim tak,ze koupim komplet brzdy, budu mit do nahrady dva 6° kotouce, ty se hodi vzdycky, a nemusim kupovat adaptery…a zbytek z MX2,trmeny a paky venuju za maly uplatek nekomu,kdo je bude chtit…hotovson..:)

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Ja pouzivam vyhradne 360° kotouce :) Adaptery i kotouce pouzit muzes.

                    0 0
                  • JJ  

                    Jeste abych te zmatnul:) na Velotrade se objevily LX kotoucovky bez kotouce za 2600…

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Nejsi zenska? Ty maj sklon vecem za 999,– rikat, ze jsou zadarmo a vecem za 1999,–, ze jsou za litr. :))) Nabidka docela zajimava. Stejne, kdo by chtel jezdit na kotoucich s oznacenim SMRT ?

                      0 0
                    • vlk  

                      Jednak je to 2699 a když si přičteš cenu kotouče, tak to vyjde za stejnou cenu, jako mi to nabízejí jinde.Já jen furn nemohu přijít jaký je rozdíl mezi třmenem hone a lx 2005, nabízejí oba za stejnou cenu.

                      0 0
                      • JJ  

                        Tak to sem se prekouk.. Ale kdyz uz ma kotouc, tak by mu bez nej mohla stacit.. Navic ta cena snad jeste pujde dolu

                        0 0
                      • vlk  

                        navíc si myslím, že cena půjde ještě víc dolů, ty ceny nejsou totiž prý oficielní od dovozce, ten prá ještě defibnitivně cenovy nedal a dolar stále klesá, jupí :o)

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          A co jeny? :)

                          0 0
                          • vlty  

                            jeníky se celkem drží, dneska dolítá kámoš s japanu tak se brzo dovím, jak na tom jsou…

                            0 0
                          • vlk  

                            také jsem si to myslel.Ale vypozoroval jsem, že v některých obchodech se shimano ceny pohybují spíše podle dolaru než podle jenů.Možná to ty obchody kde nakupuji berou přes různé překupníky co to berou v dolarech-nevím.

                            0 0
                      • vlk  

                        abych se přiznal nakonec jsem si je taky koupil.Kotouč 160mm tam mají ve výprodeji za 500 je to z brzd xt 755.

                        0 0
                        • Vilém  

                          Jen pozor aby ten XT kotouc nemel nizsi brzdnou plochu.

                          0 0
                          • vlk  

                            tak to mám namontováno brzdná plocha je asi o 1mm menší, ele to nevadí.brzdí to zatím skvěle.

                            0 0
                    • JohnLee  

                      jj dikec za info,ale pockam az to bude aktualni a unor/brezen to jdu kupovat,uvidime jaka bude situace…treba bude Juicy 7 za 4000,– to bych pak sel do ni…:))

                      0 0
                    • Jogador  

                      Jj, dostal jsem je od Ježíška, jsou to LX05, mám jí vepředu na 185 kotouči, a dnes byl první křest v bahně. A výsledek? Už i teď nezajetá se jde postavit na přečdní, brzdí fakt dobře. zatim líp než Deore mech.

                      0 0
                      • cabbage  

                        to musi mit skareb radost kdyz si na nej dal LX s 185kotoucem, jak se to krouti?

                        0 0
                        • Jogador  

                          Zatim v poho, ale on je dost nahuštěn, ale já to moc nesledoval, ale zatim drží…

                          0 0
                      • RUMcajs  

                        No a spousta lidí tuhle brzdu podceňuje, protože je za peníze, za který si to můžou dovolit.¨ Hnedle to pak vypadá, že co je levné, to není kvalitní atd…

                        Fakt asi kdo nezkusí, neuvěří.

                        Škrtá? Blbne? Měkne? Dělá nejaký problémy po zahřátí?

                        0 0
                        • Jogador  

                          Jsem jel asi 20 kiláků. Ale bahnem se nezanáší, občas vydává zvuky, když je mokrá nebo od bahna. Neškrtá, zatim nelbne, jen má krátkej krok kliky, tak jen trochu zaberu a jsem zabržděnej, chce to cit, to jsem s mechaniky neznal:) Ještě jsem jí moc nepřehrál:) ale zatim bez problémů…

                          0 0
                          • Krutor  

                            TO JOGADOR: … jaký jsi měl předtím mechaniky? Mám vyhlídnutýho Schwinna přes kámoše s 20% slevou a řeším, jestli tam nechat nový mech Avidy BB nebo ho vzít s véčkama Avid SD 5 anebo jít rovnou za nějakej doplatek do Deorek Hydra. Když se dívám na ceny tak ty mechaniky AVID a hydry DEORE vyjdou skoro nasetejno !

                            0 0
                      • vlk  

                        též jsem si ji před pár dny koupil sjel jsem 2× takový kopeček po silnici-asi 200m se zabržděnou přední brzdou a už po tomto -vlastně ještě téměř nezajetá brzdí minimálně stejně jako zajedá 525.A to mám klasické destičky, kdybych dal sintrované, to by bylo teprv o něčem.Už se těším až se zajede.Jinak dávkování je skvělé, ale zatím je příliš brzo na nějaké posuzování.Mám ji na kotouči xt 160mm.

                        0 0
                      • JohnLee  

                        Tak jsem se nechal zlomit a kupuju taky pres Velotrade LX 05,snad ji tam jeste mit budou…

                        0 0
    • Smazaný účet  

      se mi takovym dost divnym nedopatrenim prodejce, dostalo ‚sance‘ porovnavat deore a hayes brzdy imrvere, kazdou vyjizdu :))))))) mam predni hayes a zadni deore… no a ja tvrdim ze deore je houbofka a podle me je to tim ze nema opletenou hadici tak jako ma hayes.. jinak mi to prijde prast jako uhod… tak snad dyz k tem deore das nejakou opletenou hadici… tak to mash jako ty hayes ;)

      0 0
      • Pá-dlista1  

        A zkousels je prohodit? Jen ze predni a zadni brzda se chova trochu jinak, ale na houbovity pocit na pace by to snad vliv mit nemelo.

        0 0
        • Smazaný účet  

          hadice je do zadu 2× delsi :)) tak to mozna vlif ma :)) nezkousel sem ale :)) a ani nebudu, sem linej ;)

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Teoreticky asi ano. Nebo jestli je opravdu pruzna… , ale kdyz pouziju zadni brzdu jako nahradni vpredu, tak nejaky rozdil k horsimu od predni kratke nepocituju.

            0 0
            • Smazaný účet  

              :))))) tyve to sem nechtel se zamotat do hadicek ;)))))) haha :)) ale gut no :))) nekdy az se budu seredne nudit… a nebo mi nekde vyzbude 500,– nebo kolik stoji ta vopletena hadice, tak skusim ;)))) nejaky experimenty ohledne fyzikalnich vlastnosti…, uniku sily, tlaku na palec/milimetr/metr atd.. ctverecniii… kue :)

              0 0
    • Azagthoth  

      Vita,presne tak budem mat asi aj ja,ako sa na tom brzdi? (myslim vpredu 525 a vzadu vecka).Neprehodi ma to cez rajdy?Na svahu nie,to je jasne ale v normalnej preprave,ako je to s davkovanim sily pri 525?

      0 0
      • TinkTink  

        Nejsem sice Vita, ale co uz :o)

        Ver tomu, ze te to neprehodi…pokud nebudes ovsem necitlivy prase na asfaltu :))

        Davkovani je ok, imho je ale HFX-9 lepsi…

        0 0
    • fousac  

      jeste by me taky zajimalo, kde se (nejlip v praze) daj koupit 180mm kotouce (k 525) a nejakej ten adapter.. Ď..

      0 0
      • fousmen  

        To by meli mit snad celkem vsude.. Ja si vozim M525 + adapter od a2z s kotoucem bbb 180mm.. A slape to skvele, nemuzu si M525 v pomeru ceny/ucinku vynachvalit!

        0 0
        •  

          kolik stoji ten adapter na 180? kotouč se da koupit od a2z, samo ze „klasku“

          0 0
          • Jenda  

            napis si do www.cykloprofi.cz cenik :-) ten 180 kotouc stoji cca 500, adapter je celkem drahej ale taku budu asi prestrojovat na vetsi kotouc a chci nejdriv zkusit mazi original adapter a telo brzdy dat ty kloubovy podlozky co jsou na V-cka (a samozrejme delsi srouby. Myslim si ze bych pak mohl doladit centrovani brzdy oplne k dokonalisti – ale zatim jsou to vsechno teoreticky uvahy:-) Jinak tu 525 vozim treti sezonu a jedina udrzba byla vymena desticek – nejvic se mi osvedcili co do ucinnosti goldfren ale nevim vydrz navic pry dost zerou kotouc. Original a BBB jsou tak na stejno. Vzadu brzdim V a naprosto v pohode – nicmene budu ji nakonec davat i dozadu:-)

            0 0
            • ihik  

              Když jsme u těch adaptérů. Mám taky SH525 a budu to dávat na Manitou (postmount). Na 160 kotouč to jde v poho, pouze se sundá ten adaptér, který už je dodávaný s brzdou. Na tom webu mají adaptér pro 180 kotouč na postmount, ale přijde mi, že by stačilo dát jen delší šroubky a centimetr podložek. Nebo se mýlím a ten adaptér je v něčem jiný?

              0 0
              • Jenda  

                no to je presne to co jsem napsal:-) vzdyt tim adapterem co je dodavanej original udelam z IS postmount:-) prave proto chci zkusit ty kloubovy podlozky z V-cka a budu to mit podobny jako Avid?:-)

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Nazapomen, ze aby to tak fungovalo, musis dat dve podlozky pod trmen a dve nad trmen. Tzn.na vetsi kotouc (203) budes potrebovat jeste dalsi podlozky pod trmen a docela dlouhy srouby. Na 180 by to mohlo fungovat bez dalsich podlozek, ale jistej si nejsem.

                  0 0
                  • Jenda  

                    vida zapomnel jsem:-( diky bych se divil proc mi to nefunguje:-) no davat budu 180 (preci jenom XC) takze to snad nejak pujde

                    0 0
    • dedek55  

      já je mám na SX4..160 kotouče…a polovička na na Mongoose Pro taky 160 tky…jen chvála poměr cena:výkon…

      0 0
    • xstefi  

      No mam je 2 roky a jsem zpokojenej. Co se tyce brzdnyho ucinku, tak je oproti mym starym veckum (tektro) daleko lepe davkovan. Jelikoz jezdim XC a maratony tak mam kotouce vpredu i vzadu a to predevsim kvuli pruchodnosti kola (Vka zalepene blatem, fakt sila). Jeste se mi je nepovedlo prehrat a to to nejak nesetrim, ale je pravda, ze do alp nejezdim :) Jo a nejdriv sem se to musel kapanek naucit vycentrovat a cistit, protoze jinak cinkaji kotouce o trmeny, vse je napsano v manualu.

      0 0
      • RUMcajs  

        A kolik vážíš? Mám ji 3 měsíce na předku a naprostá spokojenost.

        0 0
        • Dumbo  

          ked uz tu je rec o brzdach…vcera som si montoval kotuce na naboje… a mal som knim 6kratkych a 6 dlhych srubiek… a teoretycky patria tie dlhe dopredu kde posoby vecsia sila a kratke dozadu… no a sa chcem spitat ci to je naozaj tak jak vravim alebo ich treba striedat do zadu 3kratke a 3 dlhe a dopredu tak isto ?

          0 0
          • RUMcajs  

            Tak to fakt netuším, podle mě je to asi tak, že šroub by měl být celý v závitu.

            Jestli na celý závit stačí i krátké šrouby, tak to budou asi šrouby pro Manitou standard, nebo jiné výmysli – ale to jen tipuju.

            0 0
            •  

              namáhaný sou maximálně první závity, tam dochází až k plastický deformaci, ostatní se „jen vezou“ takže bych to vyděl jako pojistku proti vytržení a nebo vylomení

              0 0
              • RUMcajs  

                On je ve ten závit schválně naddimenzovaný, aby se při případném stržení jeho části ještě dala brza za co přichytit.

                Co si myslíš o mojí domněnce, že délka šroubu odpovídá použitému standardu (international/ma­nitou)?

                Manitoua jsem zatím neviděl.

                0 0
            • Dumbo  

              ale ja som montoval disk na naboj… nie prasa na ram/vidlu… no a jak sa ten kotuc prychytava pomocou 6 srub na naboj tak ja mam 6 kratkych a sest dlhych… asi to bude jedno… no dozadu som dal tie kratke a dopredu tie dlhe…

              0 0
              • RUMcajs  

                A jo :-)

                Mno, každopádně s sebou hoď a? si jich dneska ještě pořádně užiješ!

                0 0
                • Dumbo  

                  no to by som rad…:) ale zatial som len tie disky namontoval na kolesa… :) ram este nemam cakam na odpoved…davam si ho zvarat… z Cr-Mo… a este vidlu musim kupit… :( holt az taky bohaty jezisko zas nebol :)

                  0 0
        • xstefi  

          No vazim 72–75kg, ale myslim, ze pro normalni lidi od 50–100kg to bude fungovat temer stejne jinac by na to dali nalepku od do, ne.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.