• R.1

    Také moje včerajšie zamyslenie, napadlo mi, ako som šiel lesom.

    Je to tak v každej oblasti. Nevyriešitelné večné otázky. Kotúčove brdzy alebo véčka, Shimano šalter alebo SRAM… Tie debaty tu budú vždy, kým bude Shimano a SRAM a potom prídu dalšie. Ja som sa tiež pri chystanom upgrade rozhodoval, ale nejak som nenašiel nijaké určujúce vodítko. Máme tendenciu priklána? sa k slabšiemu a silnejšieho vytesňova?. To je výborná a potrebná vlastnos?, zvyšuje to konkurenčný tlak a dáva možnos? vyrás? viacerím. Veď kto už má rád Microsoft. Na druhej strane, strácame tým trochu objektívny pohľad. Teraz zabudnime na Microsoft, porovnanie s ním je pre Shimano hrubá urážka. Mnohí z nás si berú do úst hlášku, že ten či onen model od Shimana stojí za hovno. Potom asi SRAM nemá žiadnu chybičku. Ale dnes je Shimano najvačším hráčom na trhu a ono je tým, kto tlačí veci dopredu, a ono na to aj dopláca. Rapid Fire to je hloupost, Dualy jsou k ničemu… Iste, ten kto vyrastal na klasike má problém si zvyknú?. Ale može si vybra?. Prirodzený konzervativizmus plynúci z nášho pohodlia. V histórii bikov je mnoho príkladov odcudzovaných mysšlienok, bez ktorých si dnes nevieme mašinu predstavi?. Kotučáky, AheadSet, SPD, odpružené vidly, to všetko sa prebíjalo ?ažko. Mnoho menších značiek muselo padnú?, to je normálny vývoj, aj vďaka tomu je SRAM dnes taký silný a múže Shimanu plne konkurova?. Preto je zbytočná hláška, už to nie je čo to bývalo… (za prvej republiky…). Je vecou káždého z nás, ako si svoj bajk vyzbrojí, a ten kto chce by? technologicky na špici, musí akceptova? to, že sa možno ako pokusný králik ocitne v slepej uličke. Shimano (a ostatní) druhej strane sleduje svoj prirodzený záujem: zisk. Občas musí nejakú starši koncepciu pusti? k vode, aj keď nám služila a služi k spokojnosti. Nechcem apelova? aby sme hodnotili objektívnejšie, toto nie je nejaká odborná debata ale fórum, len mi to po prečítaní X príspevkov už nedalo, nevyjadri? svoj pohľad na vec. Tak som zvedavý na vaše názory.

    0 0
    • Lance  

      Tak do lesa uz nejdu:-)))

      Ale v globalu mas pravdu. Ja Ti to podepisu Lance

      0 0
    • Pá-dlista1  

      Rad bych sem napsal svou reakci, ale jak znela otazka? Jinak fajn pocteni.

      0 0
      • R.1  

        Len mi dajte! No, otazka znela (skrytá medzi riadkami): Bude kurňa dlhá zima? :) Nie, otázka by bola, do akej miery je kritika noviniek a Shimana v globale opodstatnená.

        0 0
        • Lance  

          tak to fakt nevim jak bude dlha zima:-) ale snezit by uz mohlo, vanoce pry maj byt bile

          0 0
          • R.1  

            Tak to aby som si pozalieval skluznice

            0 0
            • Lance  

              No jasne, v unoru vyrazim na slovaky:-) Zimu se snehem mam rad! mozna, trosku, uz at je leto!

              0 0
              • R.1  

                Ja proti zime nist nema, akurat tento rok, neviem preco, jej mam plne zuby este ani nezacala :) Hlavne sa tesim na ten sajrajt na chodnikoch a cestach (zial, musim pouzivat horemenovane komunikacie cestou do rachoty – na biku radost)

                0 0
        • Pá-dlista1  

          Ja kritizuju rad :) Na zimu si nestezuju. Zatim zadna neni a dny se zacnou prodluzovat. Novinek? Jak kterych asi. Taky zalezi jak co komu vyhovuje. Nejspis.

          0 0
        • Beeda  

          Otazka? no spis uvaha, jsem praktik ne filozof ci politik…B

          0 0
        • JohnLee  

          Cim vic uzivatelu jedne znacky,tim vic kritiky…

          0 0
    • McBlacky  

      jezdit se dá na všem, stejně tak se dá všechno drbat. dost toho taky plyne z nemajetnosti cz bikerů, když se používají součástky na jiné určení než byly vyrobeny (případně jeden bike na víc disciplín) a pak je jasný že se to vysere + různé domácí úpravy a tunningy atd atd…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.