Pláště na sníh - špunty , segmenty nebo pražce ?

41 nepřečtených
  • MartinXC

    Tak jsem si dal po roce švih na zmrzlém sněhu na novém obutí. Rozměr 2.35, dezén z 3-úhelníkových segmentů, ale ani záběr ani vedení nic moc.

    Zatím nejlepší, co jsem jezdil ve sněhu jsou vepředu Panaracer Dart (šípové segmenty) a vzadu Panaracer Smoke (pražce).

    Jaký dezén preferujete na sníh dopředu a dozadu:

    • kostky, špunty
    • tvarované segmenty
    • „pražce“

    A od jakého výrobce ?

    0 0
    • pitelboy  

      sliky kenda

      0 0
    • Thidney  

      copak deathgrip nedržel? Já loni vozil schwalbe skinny jimmy www.schwalbe.com/index.pl?… moc velká sláva to nebyla, tak doufám, že letos to s těma kleinama bude lepší

      0 0
      • MartinXC  

        Právě že Dg překvapil – nedržel a moc nezabíral. Navíc na zmrzlé hlíně při brždění docela podkluzoval. Na dobře udusaném sněhu ale je OK. Jezdil jsem na zmrzlém neupraveném sněhu v oblasti, kde teplota kolísala kolem nuly. Vloni jsem v podobných podmínkách (až do břečky) měl Hutch.Scorpiony, které byly vepředu v pomalých rychlostech jedoznačně lepší, ale vzadu taky nic moc. Jen to valení mají hrozné. Dozadu skusím ještě Verticala, ale mám pocit, že to lepší nebude a že nakonec zvítězí klasické pražce na nějaké sjezdové gumě… Proto vlastně tenhle dotaz.

        0 0
        • Pekáček  

          Hmmm, právě proto přemýšlím o zadním „pražcovém“ Velociraptoru.

          0 0
          • davevi  

            ten je dobrej,zabírá a drží solidně.

            0 0
            • kolombo  

              Ja mam Velociraptor vpředu i vzadu a celkem se to na sněhu dá. Jen zadní kolo při záběru ustřeluje do stran. A na ledu to ustřeluje celé, ale tam nepomůže žádný normální pláš?.

              0 0
      • slavekRM  

        Mohu srovnávat jen ze dvou obutí. Maxxis Mofo a Maxxis Ignitor. Mofo je ve sněhu lepší, ale nepříjemné je v takové té tající sračce smíchané s blátem na jaře. Na ignitorech jsem toho teda moc nenajezdil…

        0 0
    • Manas  

      Me se celkem osvedcila Tioga Factory DH, zadni s prazcema, predni sem vozil Michelin Wildgripper spike, drzelo to slusne a slapat se dalo taky.

      0 0
    • Pekáček  

      Loni jsem jezdil na pláštích Continental Vertical 2,3" (tlustý jako 2" Python), má pětiboké špuntíky. Letos zkusím štěstí na Schwalbe Big Jim 2,25", skoro to samý, ale má špuntíky jen čtyřboké :o) Slyšel jsem, že dobré jsou WTB Velociraptor, přední i zadní. Možná zhřeším a pořídím si hřeby, zatím jen dopředu (ale ta cena!).

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Ste moc zmlsany cenama XC pneumaticek. Proti DH gumam je rozdil zanedbatelny :)

        0 0
    • CZiko  

      já jezdím Maxxis Hard Drive 2,1" a na sněhu mi teda držely naprosto perfektně… jsem spokojený.

      http://www.maxxis.com/…t_detail.asp?…

      0 0
    • jonti  

      ja teraz v zime prilis nevymyslam a nahodim obycajne to co je uz trochu zjazdene a chcem to teraz cez zimu znicit (10km tam a 10 km spat po asfalte cestou do lesa). Dost sa mi osvedcili teraz irc notos 2,1, su to take skoro stvorce, dost riedky vzor a vysoke bocne vystupky. Minulu zimu som odjazdil so semislickom rubena vzadu tiez bez problemov, ale zda sa mi ze prazce su dozadu na sneh najlepsie na zaber, v zjazde hlavne aby boli dobre bocne vystupky(zakruty)

      0 0
    • wroum  

      ja sem na snehu vzdy pouzival Tiogy factory Xc 1,95" a jizdni vlastnosti na ujetym snehu sou v pohode (nova nebo malo ojeta guma), vede, zabira i brzdi.

      0 0
    • Pavlos  

      skus ty velociraptory;) zase tak moc nestoji.

      0 0
      • enjoy  

        zadni velociraptor je vazne dobry,ma slusny zaber(rikam jenom slusny protoze nechci nikomu namlouvat ze to bude na snehu stejny jako na asfaltu,to by melo byt asi kazdymu jasny.ikdyz jsou tu i nazory na urcite plaste ktere pry na snehu drzi naprosto skvele:-)),skoro stejne dobry je i Z-MAX.predni velociraptor trosku plave,ale kdyz zmenite smer jizdy tak najednou zabere a nemam strach ze lehnu.ikdyz maly drifting tam je,to je jasny.ale nevim s jakym plastem bych se byl schopny alespon rozjet v cca 10cm rozslapanem snehu,to jsem vazne jenom tlacil,vubec se neslo rozjet.

        0 0
        • Pekáček  

          No nejezdí se i dva ráfky zapletený na jeden náboj? A dva pláště. Spešl vidle a rám a hurá na sníh :o)

          0 0
    • MARIN  

      Ja byl celou lonskou zimu max spokojenej s IRC Mythos XC 2,1 na prednim i zadnim. Do hlubsiho snehu jsem pak parkrat nasadil Specialized Extreme 1,75 a taky spokojenost

      0 0
    • vlk  

      do sněhu používám levné kendy vzadu pražce v předu špunty ve tvaru šipek-abě docela slušné drapáky.Na obou hřeby.Trochu víc to váží.V tuto chvíli ovšem ještě led a sníh není takže mám vzadu continental traction a v předu tu již zmiňovanou kendu akorát bez hřebů.V létě zase tu kendu+ ritchey z max.A na závody plánuji dopředu koupit continental explorere a dozadu continental traction.Potřebuji větší vzorech , často dobžďuji na polsední chvíli.

      0 0
    • rock  

      Vpředu Velociraptor, vzadu Z Max.

      0 0
    • MartinXC  

      Zkoušeli jste někdo Ralphy ve sněhu ? – jak to šlo ?

      0 0
      • jecnak  

        Az bude snih, tak ti to napisu, zatim neni kde vyzkouset.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Sem to zkousel v sobotu. Uz se aj lyzuje. Nebo, ze by na kolo bylo potreba vic snehu nez na lyze?

          0 0
          • MartinXC  

            Ty máš Ralphy ? LOL Jak to na nich šlo ?

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Bych lhal, kdybych rek, ze jsem to necekal :) Ne zkousel jsem plaste na snehu. Ralphy bohuzel ne.

              0 0
          • jecnak  

            V Praze jeste snih neni. Pokud mas jine poznatky o prazskem pocasu, tak sem s nimi. Ja jsem tu snih jeste nevidel.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Jo v Praze… tak to mate blby. Ale vyzkouset je to kde. Jen to neni v Praze.

              0 0
      • McBlacky  

        moc bych od toho nečekal :-)

        0 0
    • MartinXC  

      Shrnuto po diskusích, zkušenosti na sněhu jsou, že záleží na typu sněhu (viz lyžování a alchymie mazání – co jede na prašanu, brzdí v břečce):

      • umrzlý tvrdý sníh – špunty nebo i letní vzorky jsou OK, tvrdá gumy aby vzorek řezal
      • sypký sníh – široké, a? se neboří, ale a? si tvoří záběrovou stopu
      • břečka – dopředu špunty a široký vzorek, dozadu užší a pražce nebo dlouhé špunty
      • led – to je jiná diskuse (hřebíky)

      Pro běžné ježdění (univerzál):

      • dopředu široká guma, podélné segmenty do tvaru šípu ve směru jízdy, ne moc nahusto ani moc vysoké, aby nerozbíjely stopu, okraje vzorku do šířky.
      • dozadu pražce (příčné segmenty), ale ne moc nahusto ani ne moc vysoké, a? se tvoří nerozrušená stopa
      • hustý nebo vysoký vzorek ze sněhu udělá sečku, na které to nejede
      • celkově raději široké pláště s řídkým vzorkem, o 20% podhuštěné oproti předepsaným tlakům.

      Nemáte tip, jaké gumy by to mohly být ?

      0 0
      • rock  

        Mám pocit, že jaku „univerzál“ popisuješ WTB Velociraptory – přední i zadní – ovšem napůl sjeté, protože proti vysokému dezénu máš docela zásadní námitky … zakže koupit na jaře a přes léto dostat 1/2 vzorku pryč :-) …

        0 0
    • janik3  

      ja mam kendy za 240 Sk a v nich navrtanych 300 samoreziek. na zmrznutom jazere som takziez minulu zimu postavil bajk na predne na podobnych plastoch :) o tom ze to drzi ako prilepene asi nemusim hovorit… fotky su v sekcii foto, kola a komponenty – KENDA 1 a KENDA 2. Musim este ale podlepit a skratit skrutky, lebo kratsie nemali :)

      0 0
    • rb  

      V zimě vozim vpředu panaracer Duster,vzadu maxxis Mobster a sem spokojen.Akorat toho Dustra už asi budeš těžko shánět.Jo a oboje 2,1"..

      0 0
    •  

      666er for ever!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.