• Corbett

    Chtěl jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s mazáním přední vidle, jaké používáte oleje a co je podle vás nejlepší.Vazelína určená k mazání vidlice mi moc nesedí, tak zkuste poradit, dík. (mám RS DUKE XC ((vzduch,olej)))

    0 0
    • blue.sun  

      Pokud se nepletu, Duke se vazelínou nemaže… Měl by tam být kroužek napuštěnej olejem, kterej má na starost mazání. Takže ani otevřená lázeň, jakou má moje MX

      0 0
    • Pekáček  

      Ná mazání stíracích kroužků používám silikonový olej. Uvnitř vidlice mám Motorex hust. 7,5. Asi bych být tebou udržoval jen ty stíráky a výměnu oleje uvnitř nechal servismanovi.

      0 0
      • Corbett  

        S tím máš pravdu, jde mi pouze o každodenní očistu a namazání vidlice po nebo před vyjížďkou. Vnitřek nechávám servismanovi, ale dík.

        0 0
        • Radek Broz  

          Zvenku jenom cisti vnitrni nohy od blata a strikej silikonem kvuli mazani tesneni.

          0 0
          • Corbett  

            Měl jsem olej (nepamatuji se na název) a ten se mi jevil jako dobrý, protože po 2000 jarních blátivých km když mi servisák rozdělal vidli, byla naprosto OK a jako nová a nelepil se na něj bordel. Pak jsem na radu známého i když jsem mu moc nevěřil přešel na silikon a jak tak koukám, je vás víc co maže silikonem.

            0 0
          • Manas  

            tak tak :-)

            0 0
          •  

            take pritokam tak tak

            0 0
    • RomanP  

      Mám RS DUKE SL zatím dvě projižďky po okolí (směšná vzdálenost) taky ji hodlám malinko stříknout vnitřní nohy, mám tady nějaký SILKAL 93, snad tím nic neskazím. Dělá ti vidle taky při prudkém odlehčení (přední kolo na obrubník atd) takový zasvištění ? Přestává to až při nastavení hodně k želvě, což je pomalý.

      Také jsem koukal, že se mi vidle u ventilu s imbusem želva-zajíc malinko imbus uvnitř mastí olejem, i když jsem to vytřel pryč. Kamarád u RS SID World Cup to má taky.

      Kam až Vám tyhle vidlice v lehkym terénu propruží ? Já většinou kroužek nacházim asi 2cm od horního konce. Není to moc ?(fakt lehkej terén). Jinak SAG (pokles při nasednutí) je podle mě ok, asi 2cm.

      0 0
      • MartinXC  

        Měl jsem SIDa:

        • mazal jsem klasický silik.olejem z mazničky
        • to svištění – máš suché horní kroužky, přimázni je
        • kapička na P.noze dole – maličko ten imbus dotáhni (1/8otáčky), dělá to každá druhá vidle
        • pružení: to si nastav pumpičkou podle chuti
        0 0
        • RomanP  

          Jenže ten imbus mi u SLka reguluje Pure DeLite, tak ho dotáhnout nemůžu, je regulační, nevím jestli jsem ti rozuměl

          0 0
          • MartinXC  

            U SIDa tím 5kovým imbusem je prostrčená dvojka imbus, který reguluje odskok. Duke SL to má jinak ?

            0 0
            • RomanP  

              Ne, to je stejný, jsou tam uvnitř dva, ale ten olej je v tom menším imbusu. Není to žádnej hroznej únik, jen pokaždý, když tam projedu prstem mám ho od oleje.

              0 0
              • MartinXC  

                Tak to je ono – maličko dotáhni tu 5-ku imbus. Ono si to celé sedne a dotěsní se.

                0 0
    • jonti  

      doporucujem si stiahnut komplet servisny manual, teda ak to chces rozoberat. Ja mam Duke XC 02. Zatial som stale iba menil olej, ale ma sa tam dat aj trochu tej RS vazeliny (red rum ci tak nejako sa to vola). Tiez je dobre strieknut na vnutorne novy teflonovy sprej- ja to robim 2 krat tyzdenne Zatial ide uplne v pohode, teda iba minule som zle vlozil tesnenie a dosiel som domov takmer bez vzduhu :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.