Jak merit cyklofunkce na obyc. trenazeru?

13 nepřečtených
  • pcejka

    Mam na mysli obyc. trenazer (zvazuju z financ. duvodu Roto Mistral pod 4 tis. na netu) pod zad. kolo – jde (a jakym zpusobem) merit rychlost, vzdalenost atd. jako na cyklocompu, s dratem i bezdrat snad dozadu nedosahne? Diky.

    0 0
    •  

      Zdravim. Kdyz nedosahne, tak dosahne tam, kam presunes computer:)

      0 0
    • MARIN  

      Proste jsem sundal computer z riditek nasadil do na „stangli“, kabelaz pridelal na zadni stavbu a magnet umistil na zadni kolo. Neni to moc slozite??? :)

      0 0
      • Beeda  

        No stacilo dat trenager na predni kolo, ne:-) Jinak pcesjka, spis mer tepovku a cyklo fce spis jako zajimavost, kdyz uz se na tom chces trapit…B.

        0 0
        • MARIN  

          Ja ten pocitac beru hlavne k urceni kadence, jinak hlidam tepy a cas

          0 0
        • J.A.V.  

          Tak tak, důležitá je tak maximálně kadence a pak hlavně čas a tepovka. Ten čas se dá přepočítavát na km, ale je otázka jak. KPO to pro svou evidenci km přepočítává jako 1hod=20km. Na druhou stranu v knížce Rozhodující jízda se o trenažérů píše že je to náročnější než venku (s čímž souhlasím) a že tedy hodina na ergáči je jako hodina a půl venku. A teď aby se v tom čórt význal :)

          0 0
          • Beeda  

            pozn. KPO pise 20km=1h…pokud neni tachac. Zaroven jeste ondra vojt. vysvetluje, ze nazalezi jen na KOLIK ale i na JAK :-). B.

            0 0
            • J.A.V.  

              Jo to je určitě pravda. A ještě by k tomu mělo přijít KDO, protože znám lidi co najedou mnohem míň než já, a stejně jim to jezdí, tak že zelenám závistí :)

              0 0
          • MARIN  

            Prumery mi na trenazeru vychazeji cca 27–31km/h, hlidam TF a kadenci a menim prevody a zatizeni. Takze km najete na trenazeru normalne zapisuju protoze to vychazi zhruba stejne jako venku :)

            0 0
        • pcejka  

          Jasne Beedo, o TF a case neni zadna, na to jsem se neptal, otazka je, zda-li ten trenazer apriori urcenej pod zadni lze jen tak umistit pod pred. kolo, fakt s tim nemam zadnou zkusenost a trapit se holt na tom chci, resp. „musim“ v ramci trenink. rozpisu, prece jenom cesta do mesta do fitka na spinner me malo laka (ale vyzkousel jsem), samozrejme kdyz to jde, jedu venku (v tuto roc. dobu pouze za svetla o vikendu). Jinak dik.

          0 0
          • MARIN  

            No snad jsi to stim prednim kolem nevzal vazne? :)

            0 0
            • pcejka  

              Jiste, je to nesmysl, po precteni prispevku (od Beedy) jsem reagoval ihned a doslo mi to posleze, ale vysral jsem se jiz na korigaci odpovedi…Jinak pouziju jako pridatnej starej komp (abych neprendaval neustala bezdrat zpredu dozadu pri jizde venku a doma), of course prioritu ma TF, cas, poprid. kadence k tomu…

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.