• vlk

    Zkoušel jsem měřit výšku u full rámu.Výrobce mi tvrdil, že má zdvih 90mm.

    Když jsem změřil výšku sedla od země a pak to samé změřil při maximálně propružením rámu tak mi to dalo rozdíl 80mm.

    Když jsem změřil vzdálenost zadního středu po bod na sedle a to samé změřil při maximálně zatíženém rámu tak to dalo přibližně taky těch 80mm.

    Také Vám vycházejí nižší hodnoty než udává výrobce.O kolik nižší vám vycházejí.Nebo jak měříte zdvih vy. Děkuji

    0 0
    • cabbage  

      neměříš to blbě? takhle se ti změní zdvih i jen tím že si vysuneš/zasuneš(ne­bo posuneš dopředu) sedlo… prostě se uvažuje zdvih osy zadního náboje…

      zdvih neměřim- je to moc komplikovaný, bych musel upnout rám do svěráku a pak teprve propružit, navíc ještě měřit zdvih ve vhodném směru..

      0 0
    • rock  

      Úplně laicky: upni rám (např za sedlovku) tak, aby se zadní kolo bez zatížení dotýkalo země. Pak zvedni zadní stavbu. Zdvih by měl být vzdálenost, na jakou dostaneš plášť od země, ne ? Ale neber mne moc vážně, jen teorie. Na hardtailu toho moc nenaměřím …

      0 0
    • lubos  

      No, ja jsem dosud meril tri fully.

      1. merida lrs, vyrobce uvadi 8cm, ja nameril 7cm a to max. zdvih zadni stavby bez tlumice mereno v osi zadniho upinaku kolme na zem. Os samozrejme jede po kruznici. Ale mel bych si to jeste promerit.
      2. giant reign, taky zadni stavba bez tlumice. Osa jde kolmo 15cm pak jede po kruznici az do 18cm. Vyrobce uvadi 15cm.
      3. gary fisher. Uvadeno 7cm, meril jsem zadni sedlo v osi na kolmo zem, nameril jsem cca 7cm. 10cm verze dvihne sedlo, tudiz taky bude ok.
      0 0
      • pepino  

        Co? Měřit zdvih bez tlumiče? K čemu?

        0 0
        • Bully  

          vidim to taky tak, ze by se melo s tlumicem, mozna z nej uplne vypustit vzduch (???), aby se zjistily krajni polohy zdvihu a rozdil mezi nima, zdvihu tlumice ve stavbe a ne moznosti zadni stavby samotne

          0 0
          • vlk  

            Vidím to taky tak. Bez tlumiče bych dostal rám v krajních polohách klidně na zdvih 160mm :o)

            0 0
          • pepino  

            Tak nějak.U pružinovýho vyndat pružinu.

            0 0
        • lubos  

          rozsah, prubeh zadni stavby, ze zajimavosti.

          0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce