Zákaz vjezdu cyklistů a vstupu chodců-

145 nepřečtených
 • senior

  Jezdil jsem na kole a běhal v Záběhlicích ulicí Nad Meandry (viz foto) směrem dále podél pravého břehu Botiče . Nyní se tam objevila zákazová značka- viz druhé foto

  Dotázal jsem se pomocí aplikace „Změňte to“

  (http://www.nakole.cz/…yklistu.html) na oprávněnost tohoto zákazu:

  Můj dotaz zněl: v Záběhlicich, v pokračování ulice Nad Meandry, byla vždy podél toku na pravém břehu Botiče průchozí cesta pro cyklisty a pěší.Nyní se tam objevila značka zákazu vjezdu cyklistů a zákaz vstupu- soukromý pozemek. Je tam zákaz podél potoka Botiče oprávněně a je legální nebo je to jen aktivita místních tam bydlících obyvatel, kteří si nepřeji pohyb cyklistů a chodců u jejích domů ? Děkuji za odpověď

  a dostal jsem tuto odpověď:

  Dobrý den, velice Vám děkujeme za zaslaný podnět, který byl naším prostřednictvím předán na příslušný odbor Magistrátu hl. m. Prahy k vyjádření. Jakmile získáme odpověď, budeme Vás kontaktovat.

  S přáním pěkného dne.

  Tým zmente.to

  Až budu znát výsledek šetření, dám sem vědět.

  • doubleingram  

   Tam normalne jezdim, na znacku pecu, resp. jsem si ji nikdy ani nevsiml, asi jeste nebyla. kazdopadne pokud se jede dal, tak tam jsou pres cestu otevrena vrata, takze to asi fakt je private. Projet, uvidi se, max reknes, zes jel od jinud a znacka tam nebyla.

   • senior  

    Ty vrata tam byly vždycky otevřené (staré, zrezlé, patrně kdysi postavené v rámci zahrádkářské kolonie s průchozí cestou, kde jezdí i auta zahrádkářů ) Mne ale překvapila ta drzost, že cesta kolem Botiče, který byl „majetkem“ všech se stala náhle privátní.Už tam na mne místní lidé pokřikovali, že tam nemám na kole co dělat......a proto jsem ten dotaz přes aplikaci „Změňte to“ na magistrát podal. V aplikaci se zavazují, že do 30ti dnů vždy odpovědí, tak jsem zvědav

    • doubleingram  

     Dokud to pujde projet, tak bych na to prdel. Podivat se do katastru, co je to zac.

     • snas89  

      Ale jak píše senior: zarážející je výprodej (strategickýho) veřejnýho sektoru do soukromých rukou.

      • Sgt Pepper  

       tak pokud je to jediná komunikace jak se dostat někam, tak stejně není možné jí pro veřejnost uzavřít a bude na pozemku jako věcné břemeno…

  • oddie  

   DO katastru jsi nekoukal?

  • Jaroslávek  

   Ad cedule soukromý pozemek: Pod mým barákem na Rosického náměstí v Brně je (byl) nábytek TOKA vedle byl malý plácek, který se občas využívá na parkování, když na ulici není místo. Dali si tam podobnou ceduli soukromý pozemek. Právě v katastru a na Magistrátu jsme zjistili, že pozemek je města, takže asi tak. Otázka je, jak je neprávněně použita značka pro zákaz vjezdu s nápisem soukromý pozemek.

  • xtonda  

   Z ortofoto a aplikace nahlížení do katastru to vypadá, že ta stezka vede přes parcelu 709, která je soukromá a není na ní žádná služebnost (věcné břemeno) a dále pak přes parcelu 713/1, která zjevně paří k těm domům vpravo a rovněž je soukromá, omezení vlastnického práva je bohužel uvedeno pouze jako Věcné břemeno (podle listiny), pro detaily by se asi musel udělat výpis z katastru, což stojí peníze.

   • senior  

    Je to přesně přesně tak!! , ten pozemek 713/1 :

    http://nahlizenidokn.cuzk.cz/…zObjekt.aspx?…

    je těch domů a proto jsem podal dotaz na magistrát na oprávněnost zákazu- oni pak snad prozkoumají to věcné břemeno a omezení a dovím se, zda je zákaz právoplatný.

    Nejde mi tak ani o ten kus cesty, který se dá objet po hlavní Práčské ulici, ale o ten princip záboru původně veřejného prostranství ve prospěch soukromého vlastníka

    • Sgt Pepper  

     pokud je objízdná trasa, tak asi bohužel…

     v Praze takhle dopadl průjezd kolem kolejí na Modřanské peklostezce

     • senior  

      Na druhou stranu v Černošicích taky vede cyklostezka podél Berounky přes

      ty osady, které sahají až k vodě a je tam cedule " Pozor, buďte ohleduplní… .."

      a jezdí tak cyklisté bez problémů. Tady by to také šlo, ale evidentně to místní nechtěli (protože tam dříve ten zákaz nebyl), přestože tu provoz oproti třeba těm Černošicícm byl minimální

     • lumyr  

      Ten už je dávno volný…

    • xtonda  

     Mám dálkový přístup do KN, ale bohužel vzhledem k počtu spoluvlastníků by výpis za tu parcelu stál 1000 Kč

     • senior  

      díky za spolupráci při hledání řešení.Jen se obávám, že mi z aplikace „Změňte to“ poradí, abych si nechal udělat výpis a pak je pošlu kamsi s jejich pomocí…-

      ale slovy Wericha proč stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko Mám na to 30 dnů na jejich odpověď :-)

      • xtonda  

       Už sem párkrát narazil na situaci, kdy někde podle mapy vedla cesta nebo turistická značka a byla tam cedule s hláškou typu „soukromý pozemek, volně pobíhající pes, vstup na vlastní nebezpečí“ nebo ohradník pro dobytek nebo sem měl incident se psem, tak si občas zjišťuji status pozemku a nezřídka narážím na situaci, kdy parcela je nudle akorát kopírující cestu, čili to kdysi evidentně byla cesta, ale je nyní soukromá bez věcného břemene.

       A bohužel i u pozemku, kde jsem přesvědčen, že se dříve ukazovalo Věcné břemeno chůze a jízdy je nyní pouze nicneříkající Věcné břemeno (podle listiny).

       • senior  

        To je právě to soukromé vlastnictví. Tak třeba se bojovalo o Trojmezí, které

        bylo vždy přístupné veřejnosti a v posledních desetiletích majitel jednak usiloval o to, aby to již neplatilo, dal vykácet kus starého sadu, dokonce před několika lety tam byl i zákaz vstupu a velké klády, zamezující vjezd- pamatuji i sekuriťáky, kteří to tam hlídali. Ale zábrany mu někdo roztřískal a sekuriťáci asi byli drazí.

        Když jsem kupoval byt u bývalého Intersparu, tak tam bylo velké pole, po němž se chodilo cestičkou k Botiči. Majitel vyhrožoval zákazem vstupu na jeho pole, sliboval, že tam postaví plot (čemuž jsme se tehdy velmi smáli, taková blbost)- ale bingo, opravdu oplotil celé pole. Tak jsem i zvědav, jak dlouho to Trojmezí vydrží být přístupné veřejnosti. A jak píše Minlander níže, i to pole, po němž jezdil , má teď soukromého majitele, s nímž jsem již měl konflikt, když jsem tam vjel na vyšlapanou cestu, kde nic nerostlo

        • BB  

         tak jestli má někdo pole, na kterém něco pěstuje, tak naprosto chápu, že nechce, aby mu někdo podupal úrodu.

         • senior  

          přes to pole vedla cestička vždycky, chodilo se tam pořád, ještě i za komančů a nikomu to nevadilo (a jak již jsem psal, kde nic neroste)

          • lukas aka mitro  

           Porad je to jeho pozemek…

           • xtonda  

            Však mu ho nikdo nebere, jen chce projít po cestě, která se používá po generace.

            • hekynen  

             Pokud tam není věcné břemeno, tak nemusí nechat. Tobě by se líbilo, kdyby ti přes obývák chodili k "sobě"sousedi?

             • senior  

              A o tom to je … a tady se narodil i ten zákaz dříve veřejné cesty podél Botiče: oplotit, oplotit, zákaz vstupu, soukromý pozemek…je to moje a nikdo se mi tu nebude jen procházet. A srovnání procházení po dříve veřejné cestě s procházením mým bytem je poněkud vágní a slabý argument

              • whom  

               Pojem „cesta kdysi veřejná“ je pěkný…taky se mi to nelíbí, pokud se tam chodí (jezdí) roky. Nicméně cesty veřejné (obecní) mívají v katastru svůj pozemek, patřící obci. Pokud tam, na soukromém pozemku, nebude věcné břemeno chůze…tak bohužel asi smolík.

               • Auditor  

                Zvykové právo či jak se to jemnuje?

                • hekynen  

                 Tak fetky, ultralevičáci a obdobná pakáž má ve zvyku naramovat se do cizího baráku a tam pořádat drogové dýchánky (např. Klinika). Znamená to, že je to v pořádku?

                 • Auditor  

                  to sem prece netaham.

                  Jde o to, ze u nekterych cest v krajine, ktere byly pouzivany, a ted jsou na pozemcich, nejaky takovy institut existuje.

                  Ale – nevim presne jak to je, kdysi jsem se s tim setkal, ale podrobnosti si uz nepamatuju.

                 • IndyCZ  

                  Jistě. Pořád lepší, když se naramujou do cizího baráku než do mého. :-)

                  • hekynen  

                   Tak určitě! :-D

                   Jen ten cizí barák nesmí být ve stejné ulici, ideálně ve stejném městě… :)

                • senior  

                 Zvykové právo se týka určitých pravidel obchodních zvyklostí, lidského chování… Takže s ohledem na chování majitelů určitých pozemků by to sem jistě patřilo

                • Sgt Pepper  

                 se mi hrozně líbí, jak tu někteří moc touží po komunismu…dokud nejde o jejich majetek :-)

                 • senior  

                  To má být jako reakce na mé konstatování, že se po té cestě chodilo už za komančů, že jako toužím po komunismu?? Možná, že po té cestě se chodilo i za feudalismu, takže podlé té filosofie toužím po feudalismu?

                  • BB  

                   někdo zaseje třeba obilí, neumí to udělat tak, aby vynechal tu část svého pole, kde si lidi zvykli zkracovat cestu. Takže když je to třeba 300 metrů přes pole, vyšlapou metr širokou pěšinu, tak majitel příjde o úrodu z 300 metrů čtverečních. Pokud bych byl majitel já, tak by mě to vadilo. Jasně že za komančů to bylo všem namotaný, to bylo nás všech a ničí, taky to tak dopadlo.

                 • snas89  

                  Ale tady prece nikdo nenici majetek tech lidi v domech?

                  Slusny lidi pruchodem lokaci nijak neskodi a tem neslusnym je to stejne jedno. Takze verejnost trati poprvy prodejem verejne cesty do soukromych rukou a po druhe jeste budeme platit za vyjezdy pcr protoze nekdo bude volat pmestskou na seniora protoze jezdi po ceste podel botice:)

                  • senior  

                   Anebo na mne pustí psa, pojede kolem Sgt Pepper, který mně pomůže a psa odbachne :-)

                   • senior  

                    I když podle diskuze tam asi nebude, protože bude respektovat právo majitele na zákaz vstupu , takže se tam vůbec nevydá ( natož pak ozbrojený pistolí)

                  • Sgt Pepper  

                   to je ale tvůj názor a ten je v daném případě naprosto irelevantní

                   jediný správný názor je majitele nemovitosti

                   • snas89  

                    Ja ale nerozporuju vlastnick prava tech lidi tam

                    Zajima me to jak se stane ze verejna ulice je prodana do soukromyho vlastnictvi

                    • Sgt Pepper  

                     proč prodaná? třeba byl pozemek ukraden komunisty a pak vrácen právoplatnému majiteli…

                     • snas89  

                      Jo i to je mozny.

                      Nicmene to nevis a je to stejna spekulace jako ta nase. A v praze je realnejsi ta nase

             • xtonda  

              Ale tady se nebavíme obýváku ani o zahrádce u baráku, ale o pozemku co leží ladem. Samozřejmě pokud tam není to břemeno/služebnost, tak majitel to může zamezit. Pokud se ta cesta běžně používá desetiletí, může se to zkusit žalovat a soud buď rozhodne pro majitele nebo pro žalobce a pak se stanoví ta služebnost.

            • lukas aka mitro  

             Tak jeste jednou…porad je to jeho pozemek…ze to „nekdo nejakou dobu toleroval“ je uplne jedno…treba zmenil nazor:)

           • zdenek  

            Tohle je v našich podmínkách trochu sporné. Dost záleží na výkladu a na známostech na zastupitelstu…

            Před časem byl někde (asi Černé ovce) případ, kdy obec někomu nedovolila oplotit jeho vlastní pozemek kvůli tomu, že přes něj vede „veřejná cesta“. Ta veřejná cesta byla pěšina, kterou mu tam vyšlapali lidi zkracující si přes jeho pozemek cestu…

  • midlander  

   Co si pamatuju když jsem eště bydlel v Práglu, tak tady byla úzká pěšina a bylo celkem zábavné to vyjet a pak se protáhnout mezi dřevěnym zábradlim. Ale podle fotek je to tam teď upravená cesta, postavily se tam bytovky, a někoho nejspíš začlo štvát že maj přes pozemek cestu a jezděj jim tam lidi. Značka bude asi legál, na žádost lidí z bytovek.

   BTW já to později objížděl přes pole, sice po orbě to chvíli drncalo, než se pěšina zas prošlápla, ale pokračoval jsem na Depo Kačerov a tohle bylo rychlejší. Koukám že teď v Trojmezí dokonce nalajnovali turistickou značku.

  • xtonda  

   Jen pro ověření, ta cesta tam byla dřív než ty baráky? Je tam dost vegetace a z ortofoto to není úplně patrné.

   Jinak pokud jde o uvádění břemen v Nahlížení do KN, tak Helpdesk ČÚZK mi potvrdil, že zrak mě nešálil, skutečně se nyní místo konkrétních břemen uvádí pouze údaj Věcné břemeno (podle listiny).

   • midlander  

    Misto bytovek byly nějaké ruiny, skládka a ubytovna, myslim. Pesina vedla za plotem od toho.

  • xtonda  

   Tahle stezka je součástí ucelené trasy propagované i na webu Prahy

   http://prahounakole.cz/…nwaye-botic/

   http://portalzp.praha.eu/…e/index.html

   http://www.horydoly.cz/…lobezce.html?…

   Myslím, že nenechat to usnout a šťourat do toho a kopat do magistrátu má smysl. Pokud bude klid, tak další krok salámového postupu může být, že to zamezí fyzicky.

   • senior  

    Díky za duševní podporu, proto jsem do toho šel, protože to bylo ve prospěch

    všech cyklistů a turistů a hlavně jde o princip.A kdyby se někdo další přidal a na stránce

    Zmente.to podal podobný dotaz /i v využitím těchto odkazů od Xtonda /, bylo by to skvělé. Čím větší tlak, tím lépe

    • Sgt Pepper  

     princip respektu k soukromému majetku?

     • senior  

      Proboha o jakém principu tu vůbec mluviš? Jde tady přeci o to, jestli ten zákaz je vůbec legální -a k tomu směřuje i můj dotaz na magistrát! Tam kde byla dříve oficiální cyklostezka/viz ty odkazy/, tak tam je teď zákaz vstupu

    • xtonda  

     Jen jestli nějaké zmente.to bude stačit, spíš sem myslel kontaktovat konkrétního zastupitele zodpovědného za danou oblast, podat oficiální žádost ohledně toho jak mohlo dojít k převodu pozemku s veřejnou stezkou na developera, pokud tedy byl pozemek původně města.

   • snas89  

    Dobra prace

   • midlander  

    A ja si řikal, jestli tam nebyla nalajnovaná trasa. Sranda jak teď trasa končí uprostřed pole.

  • d69  

   Ta stezka tam byla odjakživa,ještě když místo baráků bylo zahradnictví a vedle fotbalový plácek.Mám zahradu v kolonii vedle a bránu jsme vždy nechávali otevřenou,protože tudy léta vedla „veřejná turistická trasa“,navíc se o cestu kolem zahrad starali a udržovali jí.

   Dokonce je součástí „GREENWAY BOTIČ“: http://sospraha.cz/…11botic1.htm https://cs.wikipedia.org/…y_Boti%C4%8D, ještě tam zbylo pár cedulek.Bohužel vše se změnilo vloni,díky ukrajinským majitelům tohoto kousku české půdy.

   Jedná se o „pozemek 713/1“: http://nahlizenidokn.cuzk.cz/…zObjekt.aspx?…

   a asi už se „Oleksiovi a Oleksandrovi“: http://rejstrik.penize.cz/…rprise-s-r-o nelíbilo,že tam léta jezdíme a chodíme…

   sere mě to neskutečně…

   • Sgt Pepper  

    odjakživa asi ne…

   • milan.v  

    Tak ať se vrátí, odkud přišel …

   • xtonda  

    Tahle firma má podíl nějakých 7 promile, tedy patrně jeden byt v celém tom komplexu.

    A drobná technická, ty odkazy do nahlížení mají jen omeznou časovou platnost, pak jsou nefunkční.

   • Pavel63  

    Ten pozemek (713/1) vlastní minimálné 50 osob. Celé SVJ vzniklé po výstavbě obytného souboru. Taky jsem tam chodíval běhat, projížděl jsem na kole. Sere mě to. Ale co s tím? Problém byl už, když se pozemek prodal developerům. Pak při veřejnoprávním řízení. Teď si s ním v podstatě mohou dělat co chtějí(omezeno věcnými břemeny – nevíme co tam je). Oplocení může být v další etapě pokusu o omezení průchodu. Ale jistě existuje nějaké ochranné pásmo okolo Botiče, kam musí být pro správce zajištěn vstup, to nevím přesně. I v tomto případě platí, že oplocení by mělo být veřejnoprávně povoleno. Po kolaudaci celého obytného souboru by měla být na stavebním úřadu uložena dokumentace, kde by mělo být patrno jak tento úsek území vypadá. Pokud tam je zakreslena cesta, pak je tam cedule neoprávněně. Dokumentaci asi neukáží (jen tomu, kdo je účastníkem stavebního řízení – myslím), ale je třeba podat stížnost. Pak mě napadá, jestli umístění značek se také nemusí povolovat.

    Jediná šance je, bombardovat magistrát, městkou část ať vstoupí do jednání s SVJ a zajistí průchod. Popřípadě organizace spravující cyklostezky. Anebo na to kadit a jezdit tam dále. Pokřikovat mohou, ale to je tak vše.V případě nějaké agrese volat PČR.

    • senior  

     Tak vás všechny prosím, kterým na tom záleží a vadí vám to, tak to nejmenší co pro to

     udělat je podat podnět k přešetření ze stránky www.zmente.to nebo si

     stáhnout do mobilu tuto aplikaci ze stránky www.zmente.to a podat podnět

     přes mobil, jak jsem to udělal já. Čím nás bude vice, tím jim to bude nápadnější,

     že na problému je zainteresováno více lidí a třeba se něco změní anebo se tím aspoň budou zabývat a dozvíme se, jestli je vůbec ten zákaz legální. Nemusíte tam ani dojít a fotit, stačí

     přiložit moji fotku zákazu z této diskuze. Další bombardování magistrátu,

     stavebního úřadu či jiných organisací…by bylo jistě časově i jinak náročnější

     Tak aspoň malá aktivita je vítána :-) Oni se zavazují, že do 30ti dnů odpovědí

    • d69  

     případně jezdit dál, ale po trávě, vedlé té jejich "private"cestičky ,kde už pozemek končí (pokud jim nepatří i kus přiléhajícího Botiče :)

     • xtonda  

      Tady http://www.ikatastr.cz/#… lze zobrazit katastrální mapy přes normální mapu, v každém podkladu je průběh stezky i Botiče jinak a otázka je i přesnost katastrální mapy – v prohlížeči katastru je poznámka Veškeré zjištěné hodnoty souřadnic a délek nelze využívat pro vytyčování hranic pozemků v terénu. Pokud byla dříve stezka za plotem (jak tu někdo napsal), jak je najednou možné aby byla uprostřed pozemku. Já tam nikdy nebyl, tak nemám představu jak to tam vypadá v reálu.

      Každopádně aby se stezka zcela vyhnula musela by vést úplně po břehu potoka. Aby k domům patřil i kus potoka snad město nepřipustilo, to je předpokládám chyba v mapách.

      Každopádně fyzicky bránit v průchodu může jen policie. Na druhou stranu si dokážu představit, že by to někdo mohl považovat za chodník.

      • d69  

       btw:podle oficiálních stránek magistrátu tu stále vede ofiko cyklostezka „A23“: „Z Kozinova náměstí pokračujeme dále při levém břehu Botiče nejdříve pěšinou, pak asfaltovou silnicí a poté opět pěšinou až k můstku přes říčku, po které přejedeme na pravý břeh. Tím jsme se dostali do Záběhlic. Pravého břehu se držíme dalších asi 500 m. Ulicí a pěšinou se dostáváme k dalšímu mostku, po němž přejedeme zpět na levý břeh.“

       zdroj: http://www.praha.eu/…_botice.html

       „úsek 6: Záběhlice – Košík Mezi Záběhlickým zámkem a Košíkem je stezka neznačená, jen místy se objevují pozůstatky zeleno-bílo-zeleného pásového značení Greenway Botič. Zčásti trase prochází po soukromém pozemku. Úsek je sjízdný pouze na horském nebo trekovém kole. “

       zdroj: http://www.prahanakole.cz/…slice-ujezd/

       pokud vím žádná objezdová trasa tam vyznačená není-prostě jenom cedule zákaz vjezdu cyklistů a basta.

       • senior  

        Navazují na ten 1.odkaz, kde psáno: "… až k můstku přes říčku, po které přejedeme na pravý břeh. Tím jsme se dostali do Záběhlic. Pravého břehu se držíme dalších asi 500 m… " Tady to již neplatí,pravého břehu se nelze držet, protože tam je ten zákaz vjezdu cyklistům a vstupu chodců- soukromý pozemek

        Žádná objízdná trasa není značena- musí se jet po hlavní Práčské ulici, kde je rušný

        automobilový a autobusový provoz

  • Sgt Pepper  

   někteří jedinci mi zde připomínají malé děti, které, když není po jejich, začnou vztekle dupat nožičkou a rozbíjet bábovičky všem okolo…

   • senior  

    Jestli pak ty nejsi bytostně a povahově jeden z těch obyvatel, kterým ten zákaz

    vstupu vyhovuje -.prostě zákaz , ať je oprávněný či nikoliv vyhovujíc naturelu-

    omezení jiných na základě tvrzení, že jde o soukromý majetek bez ohledu na event. spornou legalitu

    My dosud nevíme, je-li ten zákaz oprávněný, pozastavujeme se nad tím, že veřejná

    cesta se stala soukromou a pro Tebe jsou to jen bábovičky a princip

    správnosti je ti zcela šumafuk

    • miki  

     Nějak nechápu o co Ti jde, když se přímo podíváš a ono místo tak zjistíš že je za domem SVJ 50ti lidí a ta cedule je tam oprávněněná. Kdyby tam stála vila a pozemek oplocen až k hraně pozemku u Botiče tak nic nenaděláš a jedeš jinudy. Chodím tam často jako pěší a i na kole tak vím jaký to je když majitelé dotčeného pozemku vzadu za domem jdou na procházku s malými dětmi (3–4 roky) na svým a jsou ohrožováni rychlou jízdou z kopce cyklisty.O kus dál se bude stavět další dům blíž k můstku přes Botič k zahrádkám a pozemek zřejmě taky bude majitelů domu. potom se to celý uzavře a už neprojde asi nikdo ani pěší a bude se jezdit ,chodit po Práčský.

     • milan.v  

      K té stavbě víš něco víc? Můžeš případně, prosím tě, sem dát odkaz? Děkuji.

      • miki  

       Nic přesného nemám ,Tchán má za Botičem zahrádku tak se tam o tom mluvilo a začali dělat přípravné terenní úpravy a prostor se vyčistil od náletu.Bylo by s podivem kdyby to dlouho zůstalo prázdný když je stavební boom.

     • d69  

      To je zábavné zejména vzhledem tomu, že se jedná o záplavovou oblast :)

      http://mpp.praha.eu/…avova_uzemi/

      http://prazsky.denik.cz/…0130612.html

      třeba zase trochu v červnu zaprší a problém se stezkou i zákazem se vyřeší sám:)

     • senior  

      Ad Miki: A jak bezpečně víš, že je tam ta cedule opravdu oprávněná? A jak víš, že ten pozemek nového majitele bude až k Botiči jeho? Když má to SJV 50 lidí ještě neznamená, že ta původní cesta je také jejich. Proto jsem se obrátil na magistrát, abych se to dozvěděl. Nějak nemohu přijmout Tvoje konstatování, že kdyby tam stála vila a pozemek s plotem až k Botiči, tak že jedu jinam. Ano, nic jiného mi nezbyde, ale štve mně, že tam, kde byla dříve oficiální cyklostezka, tak že je tam plot . A o to mi jde, zjistit, jestli tam je opravdu oprávněně nebo si ho tam postavil majitel a zahradil to svévolně. A k tomu si dal napsat ceduli „zákaz vstupu“. To, že nechápeš , o co mi jde , snad někteří jiní pochopili

      • senior  

       P.S. a taky mně vadí a nemohu se smířit s tím, že Botič, který tu byl kdovíjak dlouho a

       Meandry Botiče byly dostupné komukoliv, tak jejích část teď bude patřit jen někomu a Tobě by ani nevadilo, kdyby tam byla vila a patřilo by to jen jednomu

     • d69  

      Já chápu o co mu jde.Jezdím i chodím tudy přes 30 let na zahradu,kudy po pokračování této cesty také projíždějí cyklisti,chodí lidi na procházky a běhají tu děti zahrádkářů. O cestu se staráme,opravujeme jí a nikdy nikomu nebylo bráněno v pohybu po ní „protože nám to vadí“.Brána do kolonie je otevřená a mostek po povodni opravený. Respektujeme že je to veřejná cesta vedoucí odněkud někam a že po ní prostě chodí lidi ,běhají ( a s…) psi a jezdí kolaři. Občas někdo jede jako prase,občas po dešti cestu poničí,ale tak to prostě je.A tak tomu bylo léta létoucí i s tímhle kouskem,dokonce i několik let potom co tam vyrostly ty baráky.Teprve vloni na podzim to někomu z místních (zřejmě asi skutečně nějaký ambiciozní rodič) začalo vadit a místo aby požádal projíždějící o ohleduplnos­t,rovnou to řešil velmi arogantním a diskutabilním zákazem.Nevím proč bychom podobným praktikám měli mlčky přihlížet a dělat jako že nám to „vůbec neva"když nám to "va“:)

  • kolembezici  

   Hoj, ja tam tudy obcas probehnu (vetsinou teda beham spis druhou stranou, trojmezi atd..) zabrana na vychodni casti je cca ty 3 mesice, zhruba dva je zabrana i na druhe strane, a dnes jsem koukal ze je zabrana i uvnitr stezky, trojita, v tom miste jak je takovej ten obihaci „hup nahoru dolu“ alá biatlonovy/bezecky standartky.. obehnout se da

   jinak ze by na me nekdo neco kricel se mi teda jeste nestalo (rekl bych ku stesti toho pripadneho, dotycneho), ani ten obtloustlej hlidac co to tam obchazi se nikdy netvaril ze by mel neco na srdci

   TAKZE PREDEVSIM – je to dva mesice od zalozeni vlakna, je/byl nejaky vyvoj ohledne onoho osloveni magistratu ? docela by mne to zajimalo.. :-)

   dle meho subjektivniho nazoru je otazka, jestli je vubec mozne takovou cestu, ktera fungovala drive nez byl pozemek rozparcelovan (za davnych dob tam byvaly haly a jerabova kocka, pak dlouho nic.. atd..) povazovat za soukromy(rozumnej uzavreny/nepris­tupny) pozemek – rekl bych skoro ze ne, ale nejsem pravnik…

   A pokud ne, protizakone to pak je nejen tim zakazem vstupu (v takovem pripade muze byt max. oznameni ze se jedna o soukromy pozemek, kvuli prip. odpovednosti majitele, a nikoliv zakaz vstupu) ale predne na verejne ceste/chodniku musií byt pruchozi misto o sirce nejmene 1m – coz mezi temi zabranbamy rozhodne neni.. navic nejsou oznaceny reflexnimy prvky tudiz je zde napr. i moznost obecneho ohrozeni, atd.. :-)

   ten vypis z katastru neni snad nic tak tezkeho, je to parcela 713/1

   http://nahlizenidokn.cuzk.cz/…zObjekt.aspx?…

   a pokud jedete na kole, a nechcete se proplejtat zabranama, ani to brat po hlavni (pracska) tak teda prakticky neni problem to objet po asfaltu – tj. od botice leva/rovne/pra­va/leva do zastavby (nejsou tam znacky takze plechovka ze zastavby musi z tehle strany dokonce davat prednost z prava), prosvistet zastavbou (idealne srazit par deti a duchodcu, ono je pak prejde tucnaky veprovy zavistivy delat zabrany) a sjet tou uplne posledni levou mezi domama/garazema, a po trave dolu vlastne dojet az k te posledni zabrane (a ona i cesticka tam je taky, jen takova divne klikata, takze to beru rovne) .;-)

   PS d69.. no jako hele, tak taky jste tam jako nebyli vzdycky nejmilejsi, bejvaly doby kdy byvala brana smerem k zamecku pravidelne privrena nebo dokonce zavrena petlici, coz je pro trenujici jedince dost neprijemny.. a uz uz jsem premyslel o i trvale demontazi i s vraty :-O .. ale je fakt ze poslednich cca 5 let je to se zahradniky vazne uplne v pohode, to jo.. :-)

   • senior  

    No bylo to na magistrat přes aplikaci zmente.to podáno 19.4.

    V aplikaci se chvástá a zavazuje radní Dolínek, že nejdéle do 30 dnů odpovědí. Do 30 dnů mi přišla akorát potvrzující informace, že podnět dostali a to je vše. Jsou to prostě kecy

    ( Dolínek- ČSSD) a sliby politiků, ale skutek utek.

    • d69  

     to senior: přeposlal jsem tvůj podnět a obdržel z magistrátu následující odpově´d:

     "Na základě Vašeho podnětu jsme zjistili, že dopravní značku Zákaz vjezdu umístili na tuto komunikaci vlastníci sousedního soukromého pozemku, po kterém Vámi uvedená cyklotrasa pokračuje. Situaci jsme konzultovali s odborem dopravy a spec. stavebním úřadem MČ Praha 10. Ten se, bohužel, domnívá, že její vlastník si může na svůj pozemek umístit libovolné značky, či cokoliv jiného.

     Názor odboru dopravy MČ Praha 10 nesdílíme. Bohužel, je pouze v kompetencích jejich speciálního stavebního úřadu ověřit, zda navazující komunikace byla budována jako veřejná (vlastník by poté musel o umístění dopravního značení požádat odbor dopravy MČ Praha 10), nebo neveřejná. Vzhledem k uvedeným skutečnostem i vzhledem k požadavku radních MČ Praha 10 na zpřístupnění oblasti Trojmezí pro občany MČ Praha 10 a zachování rekreačních, pobytových a přírodních funkcí tohoto území nepovažujeme omezování přístupu občanů na uvedenou komunikaci za žádoucí. Pokud se úřad MČ Praha 10 s tímto neztotožňuje, požádali jsme jej alespoň o přemístění předmětné zákazové značky mimo pozemek hl. m. Praha, na kterém je nyní umístěn.

     Nelze již předvídat, jak bude dále úřad MČ Praha 10 vzniklou situaci řešit. Nicméně, pokud nebude v lokalitě patrný další vývoj, můžeme Vám pouze doporučit se s tímto dotazem obrátit přímo na úřad MČ Praha 10 a informovat se, zda je daná komunikace vybudována jako veřejná a jaký bude další postup tohoto úřadu. " Tolik Dolínek.

     Jinak skutečně narůstající množství zátaras za posledních několik týdnů začíná být až úchylné,čekám kdy dojde na ostnaté dráty a kulometná hnízda.Nejen že se to nedá projet,ale neprojedou to ani rodiny s malými dětma na kolečkách (jimiž se autoři neustále ohánějí),maminky s kočárkem,nemluvě o někom na vozíku.Myslím si že snaha zabrat si cestu přerostla do otevřené války proti všem,co tam léta chodí a jezdí a to určitě už normální není a neměli bychom si to nechat líbit.

     • milan.v  

      Takže to vypadá bledě… :o/ Já už jezdím po Pračské…

     • senior  

      díky za info.

      Mám pocit, že jak to sleduji i všude jinde, tak přestávám mít jistotu, že žiju v právním státě.

      Magistrát má jiný názor než odbor dopravy,… vlastník zabere dříve veřejnou cestu a dá si na ní vlastní značku.....Je zajímavé, že já jsem jim podal podnět, dali tomu registrační číslo a ani neuznali za vhodné mi odpovědět. Obracet se znovu na na magistrát, na odbor dopravy…bombardovat je dalšími dotazy a strávit nad tím mraky času .. na to už nemám energii. Já už to nějak ve svých 67 letech dožiju, ale ti mladší???

  • kolembezici  

   njn, magistrat :-/ takze jsem jen tak cvicne podal rovnou tr.o. pro neopravnene umisteni dopr. znaceni, uvidime jestli se neco bude dit :-)

  • d69  

   Tak se nám to přiostřuje-byl jsem svědkem prvního fyzického konfliktu. Asi 70 letý dědek se psem (zřejmě jeden z „autorů“ zákazů) chtěl zastavit mladou paní, která po pěšině projížděla. Paní jela krokem, dědek jí zastoupil cestu -chytil za ruku, pokusil se zastavit a přitom strhnul z kola. Nadával že cesta je soukromá a že zavolá polici. Paní vyděšeně začala křičet o pomoc, takže jsme společně s mladým párem, který tam byl na procházce s dítětem, přispěchali a dědkovi řekli ať jí okamžitě pustí a přestane fyzicky napadat. Vzhledem k tomu že jsme byli 4, a atmosféra kolem něj houstla,dal si říct a pak už jen vyhrožoval a nadával…Paní se naštěstí nic nestalo

   Myslím si ,že ať je ta cesta soukromá, nebo ne, nemá právo kohokoli na ní fyzicky napadat a omezovat jeho osobní svobodu. Moc by mě zajímalo,co by se dělo kdyby tam benga skutečně dorazili…Před­pokládíám,že paní by vyfásla napomenutí-max pokutu za porušení zákazu vjezdu, ale dědka lze regulérně žalovat za fyzické napadení a omezování osobní svobody. Je to tak ? Nebo se pletu ? Kdo tomu rozumíte,poraďte prosím jak nejlíp postupovat,kdyby se podobná situace opakovala…A řeší vůbec státní policie vjetí do zákazu, když je to na soukromém pozemku a ne na veřejné komunikaci ?

   • Barak  

    Zákaz vjezdu je pořád zákaz vjezdu, jako účastník dopravního provozu přece neřešíš, čí je pozemek pod komunikací za značkou.

    Právo na fyzické napadení samozřejmě nemá. Pokud k tomu došlo, musí to policie řešit, pokud k tomu dá tedy poškozená podnět, nebude to slovo proti slovu, ale budou svědci jako v tomto případě. Pokud se ale nic nestalo, komu to za to bude spor stát, že.

   • lumyr  

    Tak pokud se nic nezměnilo, o něco výš si dával příspěvek, kde je platnost značky zpochybněna. Pokud je komunikace veřejná, má pouze odbor dopravy právo značky umisťovat. Tj. pokud na veřejnou komunikaci (byť na svém pozemku) umístím značku, neměla by z téhle logiky platit.

    Jinak, dědek si na ženskou troufne, pochybuju, že bude takovej hrdina na každýho, kdo projede na kole.

    • d69  

     potěšující bylo,že se paní zastala i procházející mladá rodinka s dítětem-takže ti, „v jejichž zájmu“ dědek zákaz plamenně obhajoval.Myslím že se opravdu necítili na procházce ohrožení cyklistkou, ale spíš tím psychopatem.:)

    • abel  

     mám takový pocit, že značku (ceduli) vypadající jako dopravní značka smí umístit pouze policajti apod.

     např. značky zákaz zastavení na každý druhý garáži je taky ilegál.

     • midlander  

      před vraty garáže nemáš parkovat značka neznačka. kdysi mě seřval jeden člověk, že mu stojím před vraty z baráku. v ulici 10 vrat, před devíti byla žlutá čára, tady u těch ne. a je to tak:

      Řidič nesmí zastavit a stát… n) před vjezdem na pozemní komunikaci z polní nebo lesní cesty nebo z místa ležícího mimo pozemní komunikaci – což je i výjezd z garáže, ze zahrady apod.

      jinak značku můžeš umístit sám ale nejdřív ti její umístění musí cajti schválit. samozřejmě musí její provedení splňovat pravidla.

      • hekynen  

       Výhoda stání před vraty je ta, že ti nemůžou dát botičku. :)

      • abel  

       tak mě je fuk kdo parkuje před garáží. jde o tu značku, kterou musej schválit cajti nebo odbor dopravy, namontovat ji pak může kdokoliv trochu zručnej (umístěnou správně dle normy, na vratech nebo strom to není).

   • milan.v  

    A na co ti bude vědět, že někdo něco porušil a jak postupovat, stejně to situaci neřeší, ne?

   • Kuba78  

    a mel dedek cokla na voditku? pokud nemel, byla by prevelika legrace tu policii opravdu privolat.

    1. pani mozna pokutu za zakaz vjezdu – a to jeste pokud je tam vubec umisten opravnene
    2. dedek pokutu za neuvazaneho psa urcite (v praze musi byt na voditku)
    3. dedek mozna pokutu za prestupek proti souziti – vyhrozovani, nadavani
    4. dedek klidne odjet na sluzebnu v klepetech, pri vhodne vypovedi policajtum mohl nafasovat omezovani osobni svobody, fyzicke napadeni a pripadne i El Paso – pokud by se vam jako svedkum zdalo, ze ji napadl za ucelem sebrani toho kola..

    sam mam doma problemy s neukaznenymi lidmi na soukromem majetku – prochazejici coklari nechavaji sve cokly kalet na nasem soukromem travniku. cedule se zakazem znicili. Ale resit to tim, ze vybehnu, chytnu coklare pod krkem a pak privolam policii.. to bych si teda dal.

    PS okolo zminene ulice obcas jezdim kdyz jedu do prace na kole. Koukam ze se tam budu muset podivat, treba budu mit stesti a na cholerickeho geronta tez narazim..

    • IndyCZ  

     A pořiď si nějakou kameru, ať z toho něco máme i my ostatní :-).

    • Espen  

     Psa na vodítku upravuje městská vyhláška, takže státní policie tohle neřeší. Kluci policejní jsou v práci a všechno to papírování by je v práci pěkně zapikalo, takže by všechny uklidnili a protože se nic nestalo, poslali domů. Nejspíš by ještě píčovali, že někdo otravuje s takovou chujovinou. Někdy mě fakt zaráží, jakou kovbojku z takový kokotiny dokážete udělat.

     • Kuba78  

      Policajti pochopitelne nechteji mit pridelanou praci a papirovani, takze by nejradsi nic neresili. Dokud by je napadeny nebo svedci nedonutili se tomu venovat. A kdovi jaka by byla reakce policie kdyby dedek zkousel strhnout z kola nekoho jineho – predstav si sam sebe, jedes po stezce, treba sis ani nevsim zakazu, najednou te nekdo zkusi stahnout z kola – nebo treba jedes s rodinou a nekdo takhle napadne tvoji zenu nebo dite. To by taky dedek moh odnest peknou zlomeninou.. a pak by byl pripad uz komplikovanejsi.

      Tezko rict jestli ta pani tam jela a o zakazu nevedela, nevsimla si ho nebo tam jela schvalne. Kazdopadne resit to napadenim je od nejakyho dedka kterymu se asi styska po dobach kdy chodil s paskou psvb ne uplne dobre reseni.

      • Espen  

       Musíš bejt hned nastartovanej, nesmíš si hned všechno nechat líbit. Zařadí hned spátečku. Seřvat a jet dál.

     • senior  

      Ad Espen: Mně to jako chujovina a kokotina tedy vůbec nepřipadá. Dříve se tu normálně jezdilo, bylo to vedeno jako cyklostezka, zanesená na mapách a teď tu dědkové strhávají lidi z kol. Řečeno Hamletem: „Je něco shnilého ve státě dánském“

      • Espen  

       Chceš mi namluvit, že někde vidíš zákaz vjezdu a prostě tam na kole nejedeš? To ti nevěřím. V tom je krása toho kole nee, že tě ve městě nic neomezuje oproti autu. Zákazy, jízda jednosměrkou, když je červená vezmu to přes chodník a tradá. Poštěstilo se mi teď párkrát se projet Prahou a přišlo mi to hodně zábavný. Před tím viaduktem pod Vyšehradem hupnu na silnici a projedu, přece nebudu slejzat jako Pako. Pro mě to prostě jsou chujoviny, kterýma si jen komplikuje sami život.

       • senior  

        No třeba zrovna tento zákaz vjezdu cyklistů jsem začal ne respektovat, ale vyhýbat se tomuto místu. Dříve jsem tudy jezdil denně do a z práce. Po tom, co si tam ti místní dali zákaz vjezdu-soukromý majetek, tak po několika konfliktech s místními obyvateli mi to za to nestojí a „zapovězené“ místo objedu po hlavní silnici. A to jsem jezdil opatrně tak, abych nikoho neohrozil ani nenaštval. Ten adrenalin s dědkem a psem, co zažila ta ženská, to radši oželím. Psal jsem a dotazoval jsem se na magistrát na oprávněnost a legalitu zákazu vjezdu- bez jejich odpovědi.

        • xtonda  

         Dotaz přes tu trapnou aplikaci? Žádost o informace dle zákona č. 106/1999 Sb. by nemohli ignorovat.

         Takto zbaběle vyklidit pole je to, o co jim jde.

       • JendaH  

        Před tím viaduktem pod Vyšehradem hupnu na silnici a projedu, přece nebudu slejzat jako Pako.

        Směrem do centra tohle znamená docela debilní překřížení silnice a kolejí. Já jezdím z Pankráce, takže u Vodárny prostě doprava a po silnici (u porodnice je bohužel navíc semafor kvůli autům, který nějakým omylem platí i pro cyklisty) a na stezku ani nenajedu – otázka je, jestli je to legální (povinnost použít stezku).

        • Espen  

         Do centra jsem projel po chodníku, to je jasný.

        • lumyr  

         V tunelu jsou nakreslený cyklo navigace, tak proč by to nemělo být legální? Od křižovatky u vodárny až za tunel nemáš šanci na stezku vlastně najet.

   • jIrI___  

    Kdyby paní dodržovala předpisy (ať už značka byla umístěna zákonně nebo ne, to v danou chvíli nelze rozlišit), žádná taková nepříjemná věc se jí nestane. Řídil bych se dle staré pravdy „Kdo chce kam, pomozme mu tam“.

    • zdenek  

     Podlé téhle logiky by měl kdokoliv právo beztrestně tě sejmout, jakmile něco porušíš.

     • jIrI___  

      Přesně tak, člověk by měl nést následky za své činy. Tím neříkám, že sejmutí je zrovna ten nejlepší přístup :)

  • tonik666  

   Nazdarek, na vlakno jsem klikl omylem ale resis tu neco co resim taky a dost me to stve. Mistem taky jezdim, nebo spis jsem jezdil do prace.

   Znacka me nastvala, neresil jsem, ale pak mi vynadal nejaky mistnak, chvili jsem se s nim dohadoval a zjistil jsem, ze to je predseda SVJ.

   Vymenil jsem s nim nasledne par mailu.

   • Znacka je legalni
   • pozemek je soukromy, pri prodeji vecna bremena nikdo neresil
   • znacka je umistena kvuli moc hustemu provozu
   • proti chozeni pesky vlastnik nic nema, plotit to nechce
   • pry chteli predat do spravy MC P10, ale ta to odmitla

   po mailu jsme se uplne nedohodli, ale on jaksi taha za delsi konec.

   Podle me nema smysl brecet nad rozlitym mlekem, chtelo by to zatlqcit na P10, at to od nich prebere.

   A hlavne, dohlidnout, jestli se bude stavet vedle, at tam je vecne bremeno, jinak je lokalita v haji.

   Nebo at jde aspon z mustku projet na asfalt do harlacherovy ulice(tj zadny plot, zakaz vjezdu etc)

   rad se budu podilet na akci – kdyztak SZ, a pak po telefonu.

   pokud se to ma nejak resit, chtelo bu to sebrat par lidi co to budou resit, a tady na foru se to nevyresi. a to vecne bremeno by teoreticky mohlo jit zrodit treba v uzemnim rizeni vymenoy za nejaky ustupek onvestorovi, pokud teda uz to tam neni davno hotove

   • lumyr  

    Jak jsem tady už psal, pokud jde o veřejnou komunikaci (bez ohledu na vlastníka) značku umisťuje (povoluje) jen odbor dopravy příslušné MČ (případně MHMP ale, tady spíš MČ). Tak si předseda může tvrdit co chce, ale značka legální být nemůže.

    • tonik666  

     Kdyz pisu, ze je legalni, a vim to od toho, kdo pozadal o jeji umisteni, tak ti myslim, ze byla umistena odborem dopravy MC na zadost vlastnika. Takze je umistena v souladu se zakonem verejnym organem.

     • lumyr  

      Já měl dle tohoto dojem, že to MČ neřešila. Pokud je umístěna legálně, není o čem

    • tonik666  

     nechci se tady dohadovat, je to teoretizovani a nic se nevyresi.

     spis bych to chctel resit oficialne, pokud by se naslo par akceschopnych lidi co by do toho sli se mnou. sam na to nemam cas.

     reseni je bud s pomoci magistratu dotlacit vlastnika ke zmene, nebo treba dohodnout ze by cestu prebral magistrat nebo MC do spravy.

     Rozhodne to ale nebude jednoduche a vlastnik kdyz tam pred rokem znacku nechal umistit ji dobrovolne nesunda.

     a taky pokud ma byt vedle dalsi barak, chce to reist rovnou i to, idealne vecnym bremenem, nebo zavazkem ze strany investora a prizpusobem projektu. ted tam cesta je, takze to chce se ozvat ze je vyuzivana

     • milan.v  

      Oni nepřevezmou dobrovolně ani cm2… Věř mi, vím, o čem mluvím…

   • milan.v  

    ÚMČ Praha 10 je bohužel úřad sám pro sebe, měl jsem tu čest s nimi několik let řešit různé věci a kolikrát to bylo až úsměvné nebo k pláči… Ale ne všechno, abych to totálně nezazdil…

   • xtonda  

    Veřejná komunikace na soukromém pozemku je běžná věc a pokud jak tu někteří píší tam ta cesta je a používá se 50 let, tak bych to za veřejnou cestu považoval. Bohužel v Praze je takové hloupé dvojvládí, kdy něco má na starosti město a něco městská část. U nás na Praze 18 taky MČ na můj vkus příliš často na různé podněty reaguje ve stylu, že oni nic nemůžou, že to město. A pro magistrát je tohle pod jejich rozlišovací schopnost.

    Obávám se, že město/MČ s tím mohlo něco udělat ve fázi územního řízení a stavebního povolení, teď už je pozdě.

    Každopádně pokud jsou dvě strany ve při, tak standardní postup je nechat rozhodnout soud. A údajně lépe funguje když vystupuje nějaká organizace než jednotlivec, tedy založit občanské sdružení, spolek či tak něco.

  • va-bo  

   Možná by bylo zábavné požádat nějaké motorkáře, nejlépe na enduru, aby tam občas projeli na motorkách. Na ty se zákaz vjezdu cyklistů nevztahuje… :-)

   Kdybych to něměl do Prahy tak daleko, tak bych se toho ujal.

   • jIrI___  

    A čemu bys tím pomohl?

    • va-bo  

     No alespň by o tom třeba někdo začal přemejšlet, jestli jsou lepší kola nebo motorky. Museli by tam dát zákaz vjezdu (všech vozidel) a pak by tam nemoh nikdo…

     • tonik666  

      tvl jako iniciativa je fajn, ale tohle je zcela mimo. uz jen proto ze to je cesta pro pesi a kola a motorky tam nejezdi, a ani se tam poradne nedostanou

  • va-bo  

   … no, kdyby tam kola nejezdila, tak by se to tady asi neřešilo. Nic to nemění na skutečnosti, že umístit dopravní značku si může kdo chce kam chce. Podle toho to pak vypadá. Vím o čem mluvím, občas v práci objednávám instalaci dopravních značek a některé požadavky jsou fakt na palici…

   • lumyr  

    Dopravní značku si nemůže umístit kdo chce kam chce. To se sakra pleteš. To, že to asi nikdo nikdy řešit nebude, je věc jiná

    • va-bo  

     Ne ne, věř zkušenýmu. Na soukr. pozemku to nikdo fakticky neschvaluje, v obcích obecní úřady vyjdou vstříc požadavku skoro každého. Situaci na veřejných komunikacích, kde by to měla schvalovat Policie ČR, známe včichni. Viz „Konec obce“ kilometr za posledním stavením. O značkách „Zákaz zastavení/stání“ na vratech, plotech, „Zákaz vjezdu“ na stromech – ani nemluvě. Zářný příklad toto vlákno. Druhá věc je platnost dopravních značek, ale pokud jsou umístěny podle platných předpisů ( Zák.361/2000 Sb, Vyhl.MDS 30/2001 Sb., ČSN EN 12899–1 atd.) jsou platné. Akorát platí všude podmínka, že by je měla umísťovat firma s příslušným oprávněním. To se ale zjistit nedá.

     • lumyr  

      Evidentně moc zkušený nebudeš, to že ti to do teď procházelo, je ale možný. Pokud je komunikace veřejná (bez ohledu na vlastníka), umístění značku vždy musí povolit MČ. Pčr už dávno nic neschvaluje, věc přešla do kompetence příslušné obce. Na soukromém neveřejném pozemku si můžu umístit co chci.

  • zdenek  

   Sice se mne to netýká, ale téma je to zajímavé a stejný problém se může vyskytnout kdekoli.

   Zatím nikoho nenapadlo to medializovat? Nějaká TV nebo třeba ČR mají jistě kontakty na úřady a právníky. Určitě mají lepší páky, jak z úřadů dostat odpověď. Asi by tím i rádi prezentovali, že mají zájem zastat se veřejného zájmu…

   • Bubaaak  

    Co chceš řešit veřejně?

    Komunikace patří vlastníkům nemovitosti, věčně břemeno nechtělo město řešit a tak vlastníci nechtěj na svém pozemku kola.

    Ty taky asi nechceš aby ti někdo na zahradě parkoval cisternu se čpavkem..

    • senior  

     To je fakt ujetý, srovnávat dřívější cyklostezku, po které se léta jezdilo s parkováním cisterny se čpavkem na soukromém pozemku. Jsem vůbec v realitě nebo je to jen virtuální fikce a trumfování se, kdo dá více es ??

     • va-bo  

      No jo, taky jsem toho názoru, že by se to nějak řešit mělo. Záplava dopravních značek je kontraproduktivní. Má to za následek jen to, že se dodržují čím dál tím míň. Každej si řekne, když mě nechytnou, kašlu na to.

      A ke konfliktům s rozzuřenými důchodci – pepřák by to asi vyřešil. S tím ale samozřejmě nesouhlasíme – že ? :-)

     • Bubaaak  

      Takže si proto, ať si to oploti a nepustí tam nikoho… Aha ok.

      Když si u někoho na pozemku měl by ses tak chovat, nahoře máš vyjádření, kdy městská část to řešit nechce, ačkoliv jim byla nabídnuta správa komunikace, nechtěj ani řešit břemeno.. dali ruce pryč a je to tedy ve správě vlastníků pozemků a ti cyklisty nechtěj.

      Dřív na hájích bylo pole, dnes asi mezi paneláky nebudeš pěstovat pšenici? Územní plán se mění a s tím se mění i určení pozemků a požadavky vlastníků.

      • va-bo  

       Naopak. Jsem proti plotům, závorám, dopravním značkám, zákazům, příkazům a podobně.

       Poslechni si Visaci zámek – Dopravní značky. – Tak asi tak.

       Shodou okolností jsem spolumajitelem několika hektarů pozemků v O.h. přes které vede místní (jezeďácká) asfaltka. Taky to nijak neřeším. Ať si tam jezdí kdo chce.

       • Bubaaak  

        Letní cyklisti se neumí chovat a pokud to majitelům vadí, pak se jim ale nemůžeš divit…

        Asi bych taky neměl radost kdyby mi někdo na mém pozemku ohrožoval děti, hafany… A pokud tam došlo někdy k incidentu (dle tohoto vlákna došlo). Pak se jim divit nemůžeš a naopak by si tam měli dát plot a na všechny se vykašlat.

        Pak by se to mohlo naopak hnout, město by začlo požadovat věcné břemeno a cyklisti by mohli zas jezdit.

        Ale argumenty tipu, před třiceti lety tam byl záchod, tak tam chodím kakat dodnes a je mi jedno že je to v lidlu v regálu u čokolády.. A když někdo řekne, hele v Lidlu by si kakat neměl, dostane se ti " Jsem vůbec v realitě nebo je to jen virtuální fikce a trumfování se, kdo dá více es ??"

        • va-bo  

         Možná to vadí jen jednomu vysí … , který si to vydupe na úřadech. Proto si myslím, že obecní (městské) úřady by měly situaci trochu víc prověřovat, než vydají stanovisko. To je všeobecná situace nejenom v Praze, ale i u nás na vesnici. Ty největší křiklouni si vždycky prosadí svoje i když je to mnohdy ptákovina. Pak je docela problém to dát zpátky.

         • Bubaaak  

          To je pravda

         • tonik666  

          Zde se to bohužel mělo řešit hned při územním rozhodnutí o umístění stavby, kdy měla Mč dát základ vymahatelným pravidlům. To že se to nestalo situaci zpětně komplikuje.

          Chápu postoj vlastníků, z mého pohledu je trochu sobecký. Veřejnost je roztříštěná a jediná šance jak s tím něco udělat je se trochu sjednotit a začít tlačit kde to jde..jinak z vlastní iniciativy to samospráva řešit nebude, ta ani neví, že je to problém.

        • senior  

         Další trumfy: kakání v Lídlu, letní nevychovaní cyklisté omezují hafany.....

         Asi jsi nečetl předchozí diskuze, z nichž vyplývá, že magistrát nesdílí názor odboru dopravy MČ Praha 1

         a že vzhledem k uvedeným skutečnostem i vzhledem k požadavku radních MČ Praha 10 na zachování rekreačních, pobytových a přírodních funkcí tohoto území nepovažuje omezování přístupu občanů na uvedenou komunikaci za žádoucí.

         Tady to evidentně není tak nepochybně správné a neprůstřelně ošetřené, jak to má Lídl u regálu s čokoládou .

         Každý jsme přesvědčeni o své pravdě a dál se asi nedostaneme. Vyžadovalo by to kontaktovat, obcházet , bombardovat úřady, magistrát, SVJ, stavební odbor… na to je třeba příliš energie

         • Bubaaak  

          Neber to zle, v podstatě s tebou souhlasím, ale město na to kaká u regálu s čokoládou a nic je nezajímá, proto je teď na vlastníkovi pozemku co a jak… A když se úřad vyjádřil že to je tak správně, tak nezbejva nic jiného než si hrát na B52…

        • jirkous3  

         Já tam tu situaci úplně neznám, ale nemůže ta reakce majitele být i na základě zodpovědnosti? Pokud vím, tak třeba za úklid sněhu a údržbu zodpovídá majitel. No a když tam pojede v zimě cyklista, podjede mu to na ledu, mohl by po majiteli chtít náhradu škody. Šlo by to asi řešit věcným břemenem a staralo by se město, ale pokud nechce tak se majiteli nedivím, že tam nikoho nechce i když by mu cyklisté v podstatě nevadili.

   • meris  

    Můžeš to napsat na Auto-mat. Ty v tom mají zálibu.

  • Sgt Pepper  

   ti chodci jsou občas velmi umínění…

  • kolembezici  

   senior, d69 – vydrzte, maji na prosetreni mesic..

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.