Zákaz vjezdu cyklistů a vstupu chodců-

72 nepřečtených
 • senior

  Jezdil jsem na kole a běhal v Záběhlicích ulicí Nad Meandry (viz foto) směrem dále podél pravého břehu Botiče . Nyní se tam objevila zákazová značka- viz druhé foto

  Dotázal jsem se pomocí aplikace „Změňte to“

  (http://www.nakole.cz/…yklistu.html) na oprávněnost tohoto zákazu:

  Můj dotaz zněl: v Záběhlicich, v pokračování ulice Nad Meandry, byla vždy podél toku na pravém břehu Botiče průchozí cesta pro cyklisty a pěší.Nyní se tam objevila značka zákazu vjezdu cyklistů a zákaz vstupu- soukromý pozemek. Je tam zákaz podél potoka Botiče oprávněně a je legální nebo je to jen aktivita místních tam bydlících obyvatel, kteří si nepřeji pohyb cyklistů a chodců u jejích domů ? Děkuji za odpověď

  a dostal jsem tuto odpověď:

  Dobrý den, velice Vám děkujeme za zaslaný podnět, který byl naším prostřednictvím předán na příslušný odbor Magistrátu hl. m. Prahy k vyjádření. Jakmile získáme odpověď, budeme Vás kontaktovat.

  S přáním pěkného dne.

  Tým zmente.to

  Až budu znát výsledek šetření, dám sem vědět.

  • doubleingram  

   Tam normalne jezdim, na znacku pecu, resp. jsem si ji nikdy ani nevsiml, asi jeste nebyla. kazdopadne pokud se jede dal, tak tam jsou pres cestu otevrena vrata, takze to asi fakt je private. Projet, uvidi se, max reknes, zes jel od jinud a znacka tam nebyla.

   • senior  

    Ty vrata tam byly vždycky otevřené (staré, zrezlé, patrně kdysi postavené v rámci zahrádkářské kolonie s průchozí cestou, kde jezdí i auta zahrádkářů ) Mne ale překvapila ta drzost, že cesta kolem Botiče, který byl „majetkem“ všech se stala náhle privátní.Už tam na mne místní lidé pokřikovali, že tam nemám na kole co dělat......a proto jsem ten dotaz přes aplikaci „Změňte to“ na magistrát podal. V aplikaci se zavazují, že do 30ti dnů vždy odpovědí, tak jsem zvědav

    • doubleingram  

     Dokud to pujde projet, tak bych na to prdel. Podivat se do katastru, co je to zac.

     • snas89  

      Ale jak píše senior: zarážející je výprodej (strategickýho) veřejnýho sektoru do soukromých rukou.

      • Sgt Pepper  

       tak pokud je to jediná komunikace jak se dostat někam, tak stejně není možné jí pro veřejnost uzavřít a bude na pozemku jako věcné břemeno…

  • oddie  

   DO katastru jsi nekoukal?

  • Jaroslávek  

   Ad cedule soukromý pozemek: Pod mým barákem na Rosického náměstí v Brně je (byl) nábytek TOKA vedle byl malý plácek, který se občas využívá na parkování, když na ulici není místo. Dali si tam podobnou ceduli soukromý pozemek. Právě v katastru a na Magistrátu jsme zjistili, že pozemek je města, takže asi tak. Otázka je, jak je neprávněně použita značka pro zákaz vjezdu s nápisem soukromý pozemek.

  • xtonda  

   Z ortofoto a aplikace nahlížení do katastru to vypadá, že ta stezka vede přes parcelu 709, která je soukromá a není na ní žádná služebnost (věcné břemeno) a dále pak přes parcelu 713/1, která zjevně paří k těm domům vpravo a rovněž je soukromá, omezení vlastnického práva je bohužel uvedeno pouze jako Věcné břemeno (podle listiny), pro detaily by se asi musel udělat výpis z katastru, což stojí peníze.

   • senior  

    Je to přesně přesně tak!! , ten pozemek 713/1 :

    http://nahlizenidokn.cuzk.cz/…zObjekt.aspx?…

    je těch domů a proto jsem podal dotaz na magistrát na oprávněnost zákazu- oni pak snad prozkoumají to věcné břemeno a omezení a dovím se, zda je zákaz právoplatný.

    Nejde mi tak ani o ten kus cesty, který se dá objet po hlavní Práčské ulici, ale o ten princip záboru původně veřejného prostranství ve prospěch soukromého vlastníka

    • Sgt Pepper  

     pokud je objízdná trasa, tak asi bohužel…

     v Praze takhle dopadl průjezd kolem kolejí na Modřanské peklostezce

     • senior  

      Na druhou stranu v Černošicích taky vede cyklostezka podél Berounky přes

      ty osady, které sahají až k vodě a je tam cedule " Pozor, buďte ohleduplní… .."

      a jezdí tak cyklisté bez problémů. Tady by to také šlo, ale evidentně to místní nechtěli (protože tam dříve ten zákaz nebyl), přestože tu provoz oproti třeba těm Černošicícm byl minimální

     • lumyr  

      Ten už je dávno volný…

    • xtonda  

     Mám dálkový přístup do KN, ale bohužel vzhledem k počtu spoluvlastníků by výpis za tu parcelu stál 1000 Kč

     • senior  

      díky za spolupráci při hledání řešení.Jen se obávám, že mi z aplikace „Změňte to“ poradí, abych si nechal udělat výpis a pak je pošlu kamsi s jejich pomocí…-

      ale slovy Wericha proč stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko Mám na to 30 dnů na jejich odpověď :-)

      • xtonda  

       Už sem párkrát narazil na situaci, kdy někde podle mapy vedla cesta nebo turistická značka a byla tam cedule s hláškou typu „soukromý pozemek, volně pobíhající pes, vstup na vlastní nebezpečí“ nebo ohradník pro dobytek nebo sem měl incident se psem, tak si občas zjišťuji status pozemku a nezřídka narážím na situaci, kdy parcela je nudle akorát kopírující cestu, čili to kdysi evidentně byla cesta, ale je nyní soukromá bez věcného břemene.

       A bohužel i u pozemku, kde jsem přesvědčen, že se dříve ukazovalo Věcné břemeno chůze a jízdy je nyní pouze nicneříkající Věcné břemeno (podle listiny).

       • senior  

        To je právě to soukromé vlastnictví. Tak třeba se bojovalo o Trojmezí, které

        bylo vždy přístupné veřejnosti a v posledních desetiletích majitel jednak usiloval o to, aby to již neplatilo, dal vykácet kus starého sadu, dokonce před několika lety tam byl i zákaz vstupu a velké klády, zamezující vjezd- pamatuji i sekuriťáky, kteří to tam hlídali. Ale zábrany mu někdo roztřískal a sekuriťáci asi byli drazí.

        Když jsem kupoval byt u bývalého Intersparu, tak tam bylo velké pole, po němž se chodilo cestičkou k Botiči. Majitel vyhrožoval zákazem vstupu na jeho pole, sliboval, že tam postaví plot (čemuž jsme se tehdy velmi smáli, taková blbost)- ale bingo, opravdu oplotil celé pole. Tak jsem i zvědav, jak dlouho to Trojmezí vydrží být přístupné veřejnosti. A jak píše Minlander níže, i to pole, po němž jezdil , má teď soukromého majitele, s nímž jsem již měl konflikt, když jsem tam vjel na vyšlapanou cestu, kde nic nerostlo

        • BB  

         tak jestli má někdo pole, na kterém něco pěstuje, tak naprosto chápu, že nechce, aby mu někdo podupal úrodu.

         • senior  

          přes to pole vedla cestička vždycky, chodilo se tam pořád, ještě i za komančů a nikomu to nevadilo (a jak již jsem psal, kde nic neroste)

          • lukas aka mitro  

           Porad je to jeho pozemek…

           • xtonda  

            Však mu ho nikdo nebere, jen chce projít po cestě, která se používá po generace.

            • hekynen  

             Pokud tam není věcné břemeno, tak nemusí nechat. Tobě by se líbilo, kdyby ti přes obývák chodili k "sobě"sousedi?

             • senior  

              A o tom to je … a tady se narodil i ten zákaz dříve veřejné cesty podél Botiče: oplotit, oplotit, zákaz vstupu, soukromý pozemek…je to moje a nikdo se mi tu nebude jen procházet. A srovnání procházení po dříve veřejné cestě s procházením mým bytem je poněkud vágní a slabý argument

              • whom  

               Pojem „cesta kdysi veřejná“ je pěkný…taky se mi to nelíbí, pokud se tam chodí (jezdí) roky. Nicméně cesty veřejné (obecní) mívají v katastru svůj pozemek, patřící obci. Pokud tam, na soukromém pozemku, nebude věcné břemeno chůze…tak bohužel asi smolík.

               • Auditor  

                Zvykové právo či jak se to jemnuje?

                • hekynen  

                 Tak fetky, ultralevičáci a obdobná pakáž má ve zvyku naramovat se do cizího baráku a tam pořádat drogové dýchánky (např. Klinika). Znamená to, že je to v pořádku?

                 • Auditor  

                  to sem prece netaham.

                  Jde o to, ze u nekterych cest v krajine, ktere byly pouzivany, a ted jsou na pozemcich, nejaky takovy institut existuje.

                  Ale – nevim presne jak to je, kdysi jsem se s tim setkal, ale podrobnosti si uz nepamatuju.

                 • IndyCZ  

                  Jistě. Pořád lepší, když se naramujou do cizího baráku než do mého. :-)

                  • hekynen  

                   Tak určitě! :-D

                   Jen ten cizí barák nesmí být ve stejné ulici, ideálně ve stejném městě… :)

                • senior  

                 Zvykové právo se týka určitých pravidel obchodních zvyklostí, lidského chování… Takže s ohledem na chování majitelů určitých pozemků by to sem jistě patřilo

                • Sgt Pepper  

                 se mi hrozně líbí, jak tu někteří moc touží po komunismu…dokud nejde o jejich majetek :-)

                 • senior  

                  To má být jako reakce na mé konstatování, že se po té cestě chodilo už za komančů, že jako toužím po komunismu?? Možná, že po té cestě se chodilo i za feudalismu, takže podlé té filosofie toužím po feudalismu?

                  • BB  

                   někdo zaseje třeba obilí, neumí to udělat tak, aby vynechal tu část svého pole, kde si lidi zvykli zkracovat cestu. Takže když je to třeba 300 metrů přes pole, vyšlapou metr širokou pěšinu, tak majitel příjde o úrodu z 300 metrů čtverečních. Pokud bych byl majitel já, tak by mě to vadilo. Jasně že za komančů to bylo všem namotaný, to bylo nás všech a ničí, taky to tak dopadlo.

                 • snas89  

                  Ale tady prece nikdo nenici majetek tech lidi v domech?

                  Slusny lidi pruchodem lokaci nijak neskodi a tem neslusnym je to stejne jedno. Takze verejnost trati poprvy prodejem verejne cesty do soukromych rukou a po druhe jeste budeme platit za vyjezdy pcr protoze nekdo bude volat pmestskou na seniora protoze jezdi po ceste podel botice:)

                  • senior  

                   Anebo na mne pustí psa, pojede kolem Sgt Pepper, který mně pomůže a psa odbachne :-)

                   • senior  

                    I když podle diskuze tam asi nebude, protože bude respektovat právo majitele na zákaz vstupu , takže se tam vůbec nevydá ( natož pak ozbrojený pistolí)

                  • Sgt Pepper  

                   to je ale tvůj názor a ten je v daném případě naprosto irelevantní

                   jediný správný názor je majitele nemovitosti

                   • snas89  

                    Ja ale nerozporuju vlastnick prava tech lidi tam

                    Zajima me to jak se stane ze verejna ulice je prodana do soukromyho vlastnictvi

                    • Sgt Pepper  

                     proč prodaná? třeba byl pozemek ukraden komunisty a pak vrácen právoplatnému majiteli…

                     • snas89  

                      Jo i to je mozny.

                      Nicmene to nevis a je to stejna spekulace jako ta nase. A v praze je realnejsi ta nase

             • xtonda  

              Ale tady se nebavíme obýváku ani o zahrádce u baráku, ale o pozemku co leží ladem. Samozřejmě pokud tam není to břemeno/služebnost, tak majitel to může zamezit. Pokud se ta cesta běžně používá desetiletí, může se to zkusit žalovat a soud buď rozhodne pro majitele nebo pro žalobce a pak se stanoví ta služebnost.

            • lukas aka mitro  

             Tak jeste jednou…porad je to jeho pozemek…ze to „nekdo nejakou dobu toleroval“ je uplne jedno…treba zmenil nazor:)

           • zdenek  

            Tohle je v našich podmínkách trochu sporné. Dost záleží na výkladu a na známostech na zastupitelstu…

            Před časem byl někde (asi Černé ovce) případ, kdy obec někomu nedovolila oplotit jeho vlastní pozemek kvůli tomu, že přes něj vede „veřejná cesta“. Ta veřejná cesta byla pěšina, kterou mu tam vyšlapali lidi zkracující si přes jeho pozemek cestu…

  • midlander  

   Co si pamatuju když jsem eště bydlel v Práglu, tak tady byla úzká pěšina a bylo celkem zábavné to vyjet a pak se protáhnout mezi dřevěnym zábradlim. Ale podle fotek je to tam teď upravená cesta, postavily se tam bytovky, a někoho nejspíš začlo štvát že maj přes pozemek cestu a jezděj jim tam lidi. Značka bude asi legál, na žádost lidí z bytovek.

   BTW já to později objížděl přes pole, sice po orbě to chvíli drncalo, než se pěšina zas prošlápla, ale pokračoval jsem na Depo Kačerov a tohle bylo rychlejší. Koukám že teď v Trojmezí dokonce nalajnovali turistickou značku.

  • xtonda  

   Jen pro ověření, ta cesta tam byla dřív než ty baráky? Je tam dost vegetace a z ortofoto to není úplně patrné.

   Jinak pokud jde o uvádění břemen v Nahlížení do KN, tak Helpdesk ČÚZK mi potvrdil, že zrak mě nešálil, skutečně se nyní místo konkrétních břemen uvádí pouze údaj Věcné břemeno (podle listiny).

   • midlander  

    Misto bytovek byly nějaké ruiny, skládka a ubytovna, myslim. Pesina vedla za plotem od toho.

  • xtonda  

   Tahle stezka je součástí ucelené trasy propagované i na webu Prahy

   http://prahounakole.cz/…nwaye-botic/

   http://portalzp.praha.eu/…e/index.html

   http://www.horydoly.cz/…lobezce.html?…

   Myslím, že nenechat to usnout a šťourat do toho a kopat do magistrátu má smysl. Pokud bude klid, tak další krok salámového postupu může být, že to zamezí fyzicky.

   • senior  

    Díky za duševní podporu, proto jsem do toho šel, protože to bylo ve prospěch

    všech cyklistů a turistů a hlavně jde o princip.A kdyby se někdo další přidal a na stránce

    Zmente.to podal podobný dotaz /i v využitím těchto odkazů od Xtonda /, bylo by to skvělé. Čím větší tlak, tím lépe

    • Sgt Pepper  

     princip respektu k soukromému majetku?

     • senior  

      Proboha o jakém principu tu vůbec mluviš? Jde tady přeci o to, jestli ten zákaz je vůbec legální -a k tomu směřuje i můj dotaz na magistrát! Tam kde byla dříve oficiální cyklostezka/viz ty odkazy/, tak tam je teď zákaz vstupu

    • xtonda  

     Jen jestli nějaké zmente.to bude stačit, spíš sem myslel kontaktovat konkrétního zastupitele zodpovědného za danou oblast, podat oficiální žádost ohledně toho jak mohlo dojít k převodu pozemku s veřejnou stezkou na developera, pokud tedy byl pozemek původně města.

   • snas89  

    Dobra prace

   • midlander  

    A ja si řikal, jestli tam nebyla nalajnovaná trasa. Sranda jak teď trasa končí uprostřed pole.

  • d69  

   Ta stezka tam byla odjakživa,ještě když místo baráků bylo zahradnictví a vedle fotbalový plácek.Mám zahradu v kolonii vedle a bránu jsme vždy nechávali otevřenou,protože tudy léta vedla „veřejná turistická trasa“,navíc se o cestu kolem zahrad starali a udržovali jí.

   Dokonce je součástí „GREENWAY BOTIČ“: http://sospraha.cz/…11botic1.htm https://cs.wikipedia.org/…y_Boti%C4%8D, ještě tam zbylo pár cedulek.Bohužel vše se změnilo vloni,díky ukrajinským majitelům tohoto kousku české půdy.

   Jedná se o „pozemek 713/1“: http://nahlizenidokn.cuzk.cz/…zObjekt.aspx?…

   a asi už se „Oleksiovi a Oleksandrovi“: http://rejstrik.penize.cz/…rprise-s-r-o nelíbilo,že tam léta jezdíme a chodíme…

   sere mě to neskutečně…

   • Sgt Pepper  

    odjakživa asi ne…

   • milan.v  

    Tak ať se vrátí, odkud přišel …

   • xtonda  

    Tahle firma má podíl nějakých 7 promile, tedy patrně jeden byt v celém tom komplexu.

    A drobná technická, ty odkazy do nahlížení mají jen omeznou časovou platnost, pak jsou nefunkční.

   • Pavel63  

    Ten pozemek (713/1) vlastní minimálné 50 osob. Celé SVJ vzniklé po výstavbě obytného souboru. Taky jsem tam chodíval běhat, projížděl jsem na kole. Sere mě to. Ale co s tím? Problém byl už, když se pozemek prodal developerům. Pak při veřejnoprávním řízení. Teď si s ním v podstatě mohou dělat co chtějí(omezeno věcnými břemeny – nevíme co tam je). Oplocení může být v další etapě pokusu o omezení průchodu. Ale jistě existuje nějaké ochranné pásmo okolo Botiče, kam musí být pro správce zajištěn vstup, to nevím přesně. I v tomto případě platí, že oplocení by mělo být veřejnoprávně povoleno. Po kolaudaci celého obytného souboru by měla být na stavebním úřadu uložena dokumentace, kde by mělo být patrno jak tento úsek území vypadá. Pokud tam je zakreslena cesta, pak je tam cedule neoprávněně. Dokumentaci asi neukáží (jen tomu, kdo je účastníkem stavebního řízení – myslím), ale je třeba podat stížnost. Pak mě napadá, jestli umístění značek se také nemusí povolovat.

    Jediná šance je, bombardovat magistrát, městkou část ať vstoupí do jednání s SVJ a zajistí průchod. Popřípadě organizace spravující cyklostezky. Anebo na to kadit a jezdit tam dále. Pokřikovat mohou, ale to je tak vše.V případě nějaké agrese volat PČR.

    • senior  

     Tak vás všechny prosím, kterým na tom záleží a vadí vám to, tak to nejmenší co pro to

     udělat je podat podnět k přešetření ze stránky www.zmente.to nebo si

     stáhnout do mobilu tuto aplikaci ze stránky www.zmente.to a podat podnět

     přes mobil, jak jsem to udělal já. Čím nás bude vice, tím jim to bude nápadnější,

     že na problému je zainteresováno více lidí a třeba se něco změní anebo se tím aspoň budou zabývat a dozvíme se, jestli je vůbec ten zákaz legální. Nemusíte tam ani dojít a fotit, stačí

     přiložit moji fotku zákazu z této diskuze. Další bombardování magistrátu,

     stavebního úřadu či jiných organisací…by bylo jistě časově i jinak náročnější

     Tak aspoň malá aktivita je vítána :-) Oni se zavazují, že do 30ti dnů odpovědí

    • d69  

     případně jezdit dál, ale po trávě, vedlé té jejich "private"cestičky ,kde už pozemek končí (pokud jim nepatří i kus přiléhajícího Botiče :)

     • xtonda  

      Tady http://www.ikatastr.cz/#… lze zobrazit katastrální mapy přes normální mapu, v každém podkladu je průběh stezky i Botiče jinak a otázka je i přesnost katastrální mapy – v prohlížeči katastru je poznámka Veškeré zjištěné hodnoty souřadnic a délek nelze využívat pro vytyčování hranic pozemků v terénu. Pokud byla dříve stezka za plotem (jak tu někdo napsal), jak je najednou možné aby byla uprostřed pozemku. Já tam nikdy nebyl, tak nemám představu jak to tam vypadá v reálu.

      Každopádně aby se stezka zcela vyhnula musela by vést úplně po břehu potoka. Aby k domům patřil i kus potoka snad město nepřipustilo, to je předpokládám chyba v mapách.

      Každopádně fyzicky bránit v průchodu může jen policie. Na druhou stranu si dokážu představit, že by to někdo mohl považovat za chodník.

      • d69  

       btw:podle oficiálních stránek magistrátu tu stále vede ofiko cyklostezka „A23“: „Z Kozinova náměstí pokračujeme dále při levém břehu Botiče nejdříve pěšinou, pak asfaltovou silnicí a poté opět pěšinou až k můstku přes říčku, po které přejedeme na pravý břeh. Tím jsme se dostali do Záběhlic. Pravého břehu se držíme dalších asi 500 m. Ulicí a pěšinou se dostáváme k dalšímu mostku, po němž přejedeme zpět na levý břeh.“

       zdroj: http://www.praha.eu/…_botice.html

       „úsek 6: Záběhlice – Košík Mezi Záběhlickým zámkem a Košíkem je stezka neznačená, jen místy se objevují pozůstatky zeleno-bílo-zeleného pásového značení Greenway Botič. Zčásti trase prochází po soukromém pozemku. Úsek je sjízdný pouze na horském nebo trekovém kole. “

       zdroj: http://www.prahanakole.cz/…slice-ujezd/

       pokud vím žádná objezdová trasa tam vyznačená není-prostě jenom cedule zákaz vjezdu cyklistů a basta.

       • senior  

        Navazují na ten 1.odkaz, kde psáno: "… až k můstku přes říčku, po které přejedeme na pravý břeh. Tím jsme se dostali do Záběhlic. Pravého břehu se držíme dalších asi 500 m… " Tady to již neplatí,pravého břehu se nelze držet, protože tam je ten zákaz vjezdu cyklistům a vstupu chodců- soukromý pozemek

        Žádná objízdná trasa není značena- musí se jet po hlavní Práčské ulici, kde je rušný

        automobilový a autobusový provoz

  • Sgt Pepper  

   někteří jedinci mi zde připomínají malé děti, které, když není po jejich, začnou vztekle dupat nožičkou a rozbíjet bábovičky všem okolo…

   • senior  

    Jestli pak ty nejsi bytostně a povahově jeden z těch obyvatel, kterým ten zákaz

    vstupu vyhovuje -.prostě zákaz , ať je oprávněný či nikoliv vyhovujíc naturelu-

    omezení jiných na základě tvrzení, že jde o soukromý majetek bez ohledu na event. spornou legalitu

    My dosud nevíme, je-li ten zákaz oprávněný, pozastavujeme se nad tím, že veřejná

    cesta se stala soukromou a pro Tebe jsou to jen bábovičky a princip

    správnosti je ti zcela šumafuk

    • miki  

     Nějak nechápu o co Ti jde, když se přímo podíváš a ono místo tak zjistíš že je za domem SVJ 50ti lidí a ta cedule je tam oprávněněná. Kdyby tam stála vila a pozemek oplocen až k hraně pozemku u Botiče tak nic nenaděláš a jedeš jinudy. Chodím tam často jako pěší a i na kole tak vím jaký to je když majitelé dotčeného pozemku vzadu za domem jdou na procházku s malými dětmi (3–4 roky) na svým a jsou ohrožováni rychlou jízdou z kopce cyklisty.O kus dál se bude stavět další dům blíž k můstku přes Botič k zahrádkám a pozemek zřejmě taky bude majitelů domu. potom se to celý uzavře a už neprojde asi nikdo ani pěší a bude se jezdit ,chodit po Práčský.

     • milan.v  

      K té stavbě víš něco víc? Můžeš případně, prosím tě, sem dát odkaz? Děkuji.

      • miki  

       Nic přesného nemám ,Tchán má za Botičem zahrádku tak se tam o tom mluvilo a začali dělat přípravné terenní úpravy a prostor se vyčistil od náletu.Bylo by s podivem kdyby to dlouho zůstalo prázdný když je stavební boom.

     • d69  

      To je zábavné zejména vzhledem tomu, že se jedná o záplavovou oblast :)

      http://mpp.praha.eu/…avova_uzemi/

      http://prazsky.denik.cz/…0130612.html

      třeba zase trochu v červnu zaprší a problém se stezkou i zákazem se vyřeší sám:)

     • senior  

      Ad Miki: A jak bezpečně víš, že je tam ta cedule opravdu oprávněná? A jak víš, že ten pozemek nového majitele bude až k Botiči jeho? Když má to SJV 50 lidí ještě neznamená, že ta původní cesta je také jejich. Proto jsem se obrátil na magistrát, abych se to dozvěděl. Nějak nemohu přijmout Tvoje konstatování, že kdyby tam stála vila a pozemek s plotem až k Botiči, tak že jedu jinam. Ano, nic jiného mi nezbyde, ale štve mně, že tam, kde byla dříve oficiální cyklostezka, tak že je tam plot . A o to mi jde, zjistit, jestli tam je opravdu oprávněně nebo si ho tam postavil majitel a zahradil to svévolně. A k tomu si dal napsat ceduli „zákaz vstupu“. To, že nechápeš , o co mi jde , snad někteří jiní pochopili

      • senior  

       P.S. a taky mně vadí a nemohu se smířit s tím, že Botič, který tu byl kdovíjak dlouho a

       Meandry Botiče byly dostupné komukoliv, tak jejích část teď bude patřit jen někomu a Tobě by ani nevadilo, kdyby tam byla vila a patřilo by to jen jednomu

     • d69  

      Já chápu o co mu jde.Jezdím i chodím tudy přes 30 let na zahradu,kudy po pokračování této cesty také projíždějí cyklisti,chodí lidi na procházky a běhají tu děti zahrádkářů. O cestu se staráme,opravujeme jí a nikdy nikomu nebylo bráněno v pohybu po ní „protože nám to vadí“.Brána do kolonie je otevřená a mostek po povodni opravený. Respektujeme že je to veřejná cesta vedoucí odněkud někam a že po ní prostě chodí lidi ,běhají ( a s…) psi a jezdí kolaři. Občas někdo jede jako prase,občas po dešti cestu poničí,ale tak to prostě je.A tak tomu bylo léta létoucí i s tímhle kouskem,dokonce i několik let potom co tam vyrostly ty baráky.Teprve vloni na podzim to někomu z místních (zřejmě asi skutečně nějaký ambiciozní rodič) začalo vadit a místo aby požádal projíždějící o ohleduplnos­t,rovnou to řešil velmi arogantním a diskutabilním zákazem.Nevím proč bychom podobným praktikám měli mlčky přihlížet a dělat jako že nám to „vůbec neva"když nám to "va“:)

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse