Už jste četli dnešní lidovky ?

129 nepřečtených
  • kudrc

    Musím říct, že mne dlouho nic tak nenadzvihlo jako dnešní úhel pohledu pana Máši na titulní straně lidovek. Podle něho jsou lesy plné chudáků zraněných jezdci na MTB. Je to hlupák, a jako novinář by měl vědět že v každé skupině se najde pár blbů kteří jsou nebezpeční na všechny strany (včetně novinářů, že). Asi jezdím v jiných lesích než on chodí. A nebo, … kolik asi může stát takový článek napsaný pro mysliveckou, či bůhvíjakou jinou lobby?

    0 0
    • Bigoff  

      Budeš se divit, ale jde tu stále jen o prachy. Noviny se nekupují a tak vymejšlej všechny možný kraviny aby v nich něco bylo ke „čtení“. Bulvár vždy vyhrává :-D Většina novinářů byli, jsou a budou prasata. Lidovky ani číst nemusím stačil mi včera ten Hermánek…

      0 0
      • jonys  

        Řečeno jinak:novináři jsou prodejný mrdky,kdyby Mášovým chlebodárcem byl vyznavač MTB,tak by Pavlík psal úúúúplně jinak :-)

        0 0
    • Vilém  

      Okurkova sezona.

      0 0
      • kudrc  

        JEN ABY TO NEBYLA PALEBNÁ PŘÍPRAVA PRO PODZIMNÍ LEGISLATIVNÍ ÚTOK !

        0 0
        • pali  

          len aby ste nedopadli ako na slovensku par blbych clankov k tomu dementny politici a poslanci a svetlo sveta teda uzrie zakon o zakaze jazdenia po lesoch

          0 0
        • Vilém  

          Nebo ze by se KCT zacala bat CEMBY a nasadil paky? :) Zatim bych z takovychto clanku nedelal zadne zavery. Clovek si maximalne nad nema muze ulevit tady,nebo napsat autorovi,ale tim to asi konci.

          0 0
        • Karlos009  

          Přesně!!! Jdou po nás! :-( Asi by v těch lidovkách měl někdo reagovat. Čemboooo!

          0 0
    • Smazaný účet  

      www.lidovky.cz/…n_noviny.asp?… už jsem reagoval…

      0 0
      • brozis  

        teď jsem dočetl… masakr… tohodle pána bych snad opravdu i přejel

        0 0
        • marapara  

          Takového bych spíš hodil jako potravu divé zvěři. Je to normální demagog a *****.

          0 0
          • pavelr  

            Tolik zášti a nenávisti už jsem dlouho neviděl. Člověk nemůže pochopit myšlení islámských radikálů, a jak je vidět podobný hovada máme i doma.

            0 0
      • chemik  

        A velmi dobře …

        0 0
      • marapara  

        jj, pod to se podepisuju. Myslím pod příspěvek.

        0 0
        • Martin  

          taky jsem se podepsal. sice jsem bajkr na baterky, ale rostoucí tlak na zákaz ježdění v lese a hysterické články o krvežiznivých cyklistech mě pěkně nadzvedávají ze židle… nejdřív dojde na bajkry a pak si posvítí na silničáře… ach jo, kde to žijem?

          0 0
      • Darkson  

        hezky jsi to napsal. palec hore

        0 0
      • kolombo  

        No, budu na LN reagovat taky, ale když si vygooglujete něco o Pavlu Mášovi, tak se pobavíte, kdo ho ještě nemá rád :-) Jinak, ten článeček je dementní a hrubě neobjektivní.

        0 0
      • Smazaný účet  

        jo, dobres to napsal :-) dik :-)

        0 0
      • Mug  

        Nelze než plně souhlasit. Také jsem něco připojil.

        0 0
        • Mug  

          ještě vygooglovanej kometář k našemu hrdinovi:

          Pavel Máša je kromobyčejně sečtělý a hodně přemýšlivý a logicky uvažující pán, o tom jistě není sporu, a stejně… Cosi, neumím to pojmenovat, snad je to nějaké trauma z dětství, ideologická zaklíněnost, irracionální umanutost, prostě cosi, co jeho mysl ochromuje a rozumovou mohutnost podvazuje, ho pojednou sevře a bum! Napíše komentář o biskupovi, který z duší oveček dělá úhor.

          Zabili Kennyho. Parchantí!

          0 0
        • Luka  

          mno.. taky taky

          0 0
      • wlk  

        taky jsem se podepsal, běhá mi husí kůže po zádech, když čtu takový agitační žvásty.hnus…

        0 0
      • Genarito  

        co má furt s tím Shakespearem a Hamletem? :o)))))))))) To je vidět, že žije v jiný době :o)

        0 0
      • RUR  

        No jo, už jsem se taky přidal…

        0 0
      • revish  

        mazec clanek, autor asi vi o cem pise, musi mit horu spatnych zkusenosti s bikery na lesnich cestach. to se bude divit az mu cestu zkrizi typek na krosce div ho neprejede.

        0 0
    • Jenda  

      no ten pan je proste odbornik na slovo vzaty – doufam ze se podari prosadit do lidovek take nejakou reakci cemby

      0 0
    • ares  

      Taky jsem mu odpověděl, že by se něco chystalo i u nás? :-( Začneme třeba rozhádáním veřejnosti?

      0 0
      • Smazaný účet  

        hádat radši ne. dycky je lepší smír, než rozdmýchávat vášně. myslím, že je lepší ukázat, že nejsme ti agresivní hajzli, jak nás máša líčí.

        0 0
        • ares  

          Samozřejmě, moje odpověď je pod jménem Rostislav Slanina, já to myslel – ze strany novinářů / médií, ty mají velikou moc! Nemám žádný problém s turisty, lesáky, hajnými. To spíš soukromí vlastníci ze mě dělají blbce! To ale lze chápat… a samozřejmě ne všichni :-)

          0 0
    • chodec  

      pan Máša se vložil do diskuse k článku další perlou – pokud to nevíte, tak jse všichni sjezdaři ;-)))

      Můžete na něj přímo reagovat – já už jsem mu své odpověděl. Jo skrývá se pod zkratkou PM.

      www.lidovky.cz/…n_noviny.asp?…

      0 0
    • Meesha  

      Mrdky mediální! To bych blil! :-)

      0 0
    • coolboy  

      tak to je mazec…schválně se přihlaste kolik turistů a rádoby turistů jste zranili!

      0 0
      • chodec  

        počkej, to bude trvat než to spočítám – napíšu zítra až se kouknu do záznamů, kdo si máty lidi seškrábaný ze vzorku z paměti pamatovat ;-)

        0 0
      • mr.nobody  

        v neděli jsem bolestivě zranil jednoho cykloturistu – sebe :-)))

        0 0
        • Krys  

          Mali by ťa zakázať. ;)

          0 0
        • FAH  

          Dopravni nehoda na pozemni komunikaci pri ktere byly zraneny osoby, tak to bude tusim za 50 000 Kc.

          0 0
          • mr.nobody  

            to by museli vyšetřit na místě a tam by asi felicií nevyjeli:-)))

            0 0
    • Lenka.05  

      Tak ten článek je hustopeklo…a ta další reakce soudruha Máši jakbysmet.

      0 0
    • coolboy  

      tak jen pro zajímavost, jak je to s těma turistama…když jezdím na bajku v Hostýnkách – což jsou celkem pustý lesy – tak setkání s turistama je v pohodě, když je nepřehledný úsek, tak přibrzdím a opravdovej turista mi i uhne – a to nejčastěj starý babky v pohorkách…a teďka o svátcích se tam motalo spousta „rádoby turistů“ a ti jsou totálně dementní, myslí si, že je les jen pro ně a neuhnou a neuhnou. To abych potom je objížděl mimo cestu a ještě na mě klidně něco škaredýho zavolají…Tak to vidím já…

      0 0
      • kámen úrazu1  

        Vidím to stejně. Neměla jsem sice konflikt s žádnými turisty, ale ti pěšáci, co si vyjdou jen za město, se někdy tváří nepříjemně a málokdy na můj pozdrav odpoví. Když potkám pěšáky hlouběji v lese, odpoví a to většinou i s úsměvem, dobrovolně se uhnou z pěšinky, i když by mě to nenapadlo od nich vyžadovat. Často i prohodíme pár slov, občas mě upozorní na následující úsek nebo vysloví poklonu nad sjetím pár kořínků. Čím starší turisti tím lepší pokec. :-) Samozřejmostí je, že v určité vzdálenosti od pěšáků zpomalím, podle šířky cesty klidně až na jejich tempo, pozdravím, dávám pozor na děti, psy…Je to jen o slušnosti všech zúčastněných.

        0 0
        • djano  

          S tymto suhlasim – stari (pravi) turisti su v pohode. Problem je s tzv. piknikarmi, co si myslia, z les je iba ich a nechavaju tam po sebe bordel. Na prirodu neberu ohlad.

          0 0
    • speedy gonzales  

      s dovolenim ocituju nazor pana rysanka, moc se mi libi:

      : RadekRyšánek IP: 84.42.227.xxx Datum: 12.07.2007 16:15

      Milý pane Mášo, jako dlouholetý čtenář LN již nějakou dobu sleduji plíživou bulvarizaci této tiskoviny a většina Vašich článů je zatím korunou tohoto nelibého trendu. Tentokrát se vám podařilo zasáhnout jedovatou slinou komunitu vyznavačů Horské cyklistiky, Pozoruhodné na vašem článku je, jak je zcela nedotčen jakoukoliv sebenepatrnější orientací v problematice MTB. Kdyby nehrozilo nebezpečí, že váš pamfletík mohl někdo brát vážně označil bych Vás nejspíše opět za „Milého popletu“ a založil si Vás někam k Vaculíkovu naivnímu návrhu na Národní knihovnu, a divadelním hrám a výtvarným dílům Ringo-Čechovým. Žel někdo Vám? mě neznám proč, umožnil publikovat v jednom z nejčtenějších denníků ve státě. Ten text je tak neprofesionální a špatný, že při jednoduchosti, z jakou lze získat informace o dané problematice mě napadá buď těžké ráno opilcovo a nebo zlý úmysl a snaha o podporu důkladnějšího asfaltování krajiny. Pokuste se příště až se zase budete pokoušet o něco, co alespoň trochu připomíná žurnalistiku napřed zkusit nějakou heuristickou přípravu. Ach jo, ve vašem věku.......

      ocenuju a sem moc rad ze bajkeri v diskuzi vystupuji slusne… i kdyz agrase bylo to prvni co me po precteni napadalo:-)))

      0 0
      • djano  

        To je pekne – iba mu treba vysvetlit, co je to heuristika.

        0 0
    • honzarb  

      pan Masa je vul… prominte.

      0 0
    • Lucke  

      nereshit..aesik nam zakazou jezdit po lesikoch..chudak pan novinar…zacnu jezdit tam…kde on chodi…a zacnu tam jezdit na sjezdakovi..

      0 0
    • Lucke  

      Máša je vůl........

      0 0
    • sway  

      Prvoplanova, medialni *****… Kazdopadne me celkem potesilo, ze reakce v komentarich jsou (vetsinou) racionalni a logicke…trosku jsem se bal klasicke internetove sitauce, kdy se jakakoli diskuze zvrhne v neuveritelny flamerwar…aspon vsichni vidi, ze bikeri nejsou agresivni hovada:)

      0 0
      • Honzajs  

        Jestli to nebude tím, že se vydiskutujeme tady na BF a na jiné diskuze pak už píšeme pouze slušně. Nejhorší je, že tyto a jim podobné články (viz Idnes) se díky široké diskuzi víceméně negativně podepíší na veřejném mínění k cílové skupině a o to taky může jít.

        0 0
        • sway  

          Mozna to tim je, ale at je to jak chce, vyzneni tech komentaru pro laika je takove, ze bikeri asi nebudou takova prasata srazejici starenky, jak popisuje p. Masa

          0 0
          • Bigoff  

            No jenže to už si ta obrovská masa čtenářů lidových novin ze stánků nepřečte. :-(

            0 0
            • náčelník  

              LN zveřejňují některé reakce čtenářů i v tištěné formě. Věřím, že takovou reakci ČEMBA by určitě otiskly.

              0 0
              • kolombo  

                Jako reakci na článek z titulní stránky někam mezi ohlasy nadšených čtenářů? To mi nepřipadá rovnocenné …

                0 0
    • dav33  

      on (máša) tam napsal další odpověď, vlastně jsme všichni (kdo reagovali) blbci, neumíme číst,psát.....nemám slov, je mi z něho špatně (asi pátek 13.)

      0 0
      • Tušnak  

        Všichni na nás házejí špínu ze všech stran a jen my bikeři jsme ti špatní, kteří ničí lesy, jezdí jako prasata a schválně přejíždíme turisty a veverky a jinou lesní zvěř. Ale to, že Beskydy jsou plné tzv. Turistů, kteří rozbíjí skleněné lahve ok Coly a jiných nápojů a rozsévaní je po stezkách za účel co největšího poškození nejen kola, ale i samotného jezdce, to už nikoho nezajímá!!! Prosím vás rozhazuje někdo z vás střepy, čí hřebíky po lese? Já teda ne!!! A ještě po nás pokřikují, že ten les a hory devastujeme, rozrýváme… ale zakdo tam hromadně devastuje hory, když třeba jedu na lysou, tak potkám v lese+/- 4 bikery, ale těch šmajdalů tam jsou za den i stovky!!! Opravdu nevím, co děláme tak špatně a mělo by se to brát i z druhé strany a měřit stejným metrem… Haw, domluvil jsem

        0 0
    • Pekáček  

      Včera u Pohořan (foceno mobilem, výřez).

      0 0
      • marapara  

        Jedním slovem … ZMRDI (na motorce)

        0 0
        • dieegoo  

          Nechci se jich zastávat, ale na základě čeho si je odsoudil? Na té fotce není vidět, že by něco ničili. Takový škatulkování že každej na motorce je **** mi přijde trochu omezený. Sorry, ale tady mi přijdeš stejnej jako autor článku, pro kterého je taky každý cyklista **** :(

          0 0
          • pepek  

            Máš pravdu předsedo, enduristi jsou naši bratři -taky jsou to bikeři.

            0 0
          • frank1  

            Tady nejde o ničení. Jde tady o to, že k jízdě na motorce v lese musí mít povolení vlastníka lesa. Fotografie však zřetelně neukazuje, zda jeli lesní cestou. Pokud ano a neměli povolení, jedná se o porušení zákona. Přilbu spolujezdce neřeším. Je nedostatek orgánů.

            0 0
      • kudrc  

        Minulý týden jsem ve sjezdu z Horního na Dolní Roblín (do údolí Karlíka), kdo zná, ví, že je tam single po hřebínku mezi dvěma fakt hlubokými rygoly, potkal blba na čtyřkolce. Byl jsem z toho fakt vedle. Byl tam zaseklej, samozřejmě nemohl dál, bagroval to tam jak pako. Zeptal jsem se jestli se nezbláznil, že nás kvůli takovejm pakům vyženou z lesa všechny. Nepomohl jsem mu s vyproštěním, třeba je tam dodnes… P.S. Včera jsem zase nikoho nepřejel pane Mášo!

        0 0
      • TinkTink  

        To je uplne o nicem.

        Ja potkal v sobotu 3 ctyrkolky – mirily si to po cerveny do Rajnochovic…predjel jsem je na zacatku, kde se zacina sjizdet, ani si nechci domyslet, jak to vypadalo pak, kama jeli… (uzka pesinka na jedno kolo X set metru dlouha :-/ )

        0 0
        • hribik A1  

          mno, ono celkove za poslednu dobu pomaly vsade tam kde jazdim vidavam v terene viacej motorkarov a stvorkolkarov nez mtbbikerov, a to nenadsadzujem, to myslim ako vazne.

          0 0
    • Jirik123  

      tak tou posledni reakci tomu nasadil korunu, je to hlupak a demagog. vubec nema cenu s nim diskutovat, protoze jine nazory nez ty svoje vubec nebere v potaz.

      0 0
      • dav33  

        no jo, vrátil se z ukrajiny, tam vládnou jiné „zákony“ :-)

        0 0
    • speedy gonzales  

      takze aby bajkeri byli informovani, co v teto veci podnika cemba. od zacatku „kauzy“ jsme v kontaktu s redakci. bohuzel vcera nebyla redakce schopna zareagovat na nase navrhy reseni a dnes je cca 90% redakce jiz na chalupe. takze v reseni muzeme pokracovat az v pondeli. pozadujeme min. stejny rozsah pro reakci na nesmysly pana Masi, jako dostal on. tzn. cca dve normostrany.

      redakci jsme take navrhli, ze je v jejim zajmu napravit si reputaci po zverejneni profesionalne uboheho textu napsanim objektivniho clanku o problematice cyklistiky na slovensku i u nas, ktery napise novinar (!!). to jestli maji zajem nechavame na nich.

      !!!!!!!!!soutez!!!!!!!! ps: kdo mi nejlip vysvetli, jak se clanek takove profesni urovne muze dostat na titulku, ma u me pivo. !!!!!!!!!soutez!!!!!!!!!

      0 0
      • Krys  

        Vysvetlenie nemám, ale od redakcie, kde nie je prítomný nikto kompetentný len preto, že je piatok, sa to dá očakávať.

        0 0
      • chodec  

        Kolega pracoval v lidovkách (zná i p. Mášu mimochodem a dozvěděl jsem se o něm pár zajímavostí) a vysvětlení mám – je okurkovka a v LN jakož i jinde nemají co jiného tam dát, tak lepí místo různě – prý běžná praxe. Zrovna tak mi bylo vysvětleno, že p. Máša stejně jako ostatní dostanou občas befelem místo zaplnit nějakým tématem, které jim nemusí nic říkat a může být na hony vzdálené tomu, čemu rozumějí – podle toho to dopadlo.

        P.S. Kde si mohu vyzvednout to pivo?

        0 0
      • Thidney  

        uplne jednoduse

        nevim presny postup v lidovkach, ale predpokladam ze bude velmi podobny popsanemu

        editor titulni stranky, tez nekdy zvany sefeditor se po dopoledni porade s sefy jednotlivych oddeleni rozhodne co asi tak bude na titulni strane. Vetsinou se to upresnuje jeste na odpoledni porade. O tom jaky ty clanky budou se domlouva bud s autory nebo editory stranek kde texty pokracuji.

        A ted si predstav situaci – prazdniny, kulovy se deje vetsina autoru na dovoleny. Editor komentaru ma k dispozici 2 znacne ulezele texty o nicem a 2 magoriny na relativne aktualni tema. Sam vidi ze to jsou dost mimozni texty, ale kmenovi autori ho posilaj v rit, neb ti co zbyli v redakci se protacej jak veverky v kole. Externi prispevovatele dilem neberou telefony, dovolenkuji, nebo odpovidaj zitra ti neco poslu. Pak je tam par co by poslalo textik i dnes, ale tem volat nemuze pac byli v rubrice vcera. Tak rekne sefeditorovi – hele mam tady nejakou zalohu, neni to nic moc, ale je to alespon o tom slovenskym lesnim zakone a taky o cyklistech a turistech, ty hele je to aktualni a letni a vubec. Sef rekne nachystej to jako rezervu a koukej sehnat neco kloudnyho. Mira ochoty schanet neco kloudnyho odvisi od platu, pozice a nalady editora. No a pak prijde uzaverka, editor to naleje a s vykrikem „neni cas na hrdinstv“ se zene za sefeditorem ze uz to fakt musi poslat, ten to precte a privedomi casoveho presu to odklepne s oduvodnenim „je to o slovenskym zakone o lesich, cyklistech, turistech je to aktualni a letni a vubec musim se postarat o poradnej otvirak“ treba to na druhy/treti vydani zmenime. No ale kdo by menil stranku kvuli komentari kterej stejne skoro nikdo necte viz tabulky ctenosti a doctenosti clanku co jim vcera sefredaktor otloukal o hlavu…

        BTW myslim ze nema smysl pozadovat stejnou plochu a handrkovat se s autorem, kdyz stejne po tydnu nikdo netusi na co se reaguje, editor ti to prekope a vykrati:-) stejne neni nich mrtvejsiho nez dnesni noviny. Lepsi je nabidnout spolupraci treba na nejakem letnim cyklistickem pruvodci – typech na vylety do prilohy, nebo clanku do magazinu na tema sigletrek x asfaltova dalnice v lese x cyklostezky na standartnich silnicich a rodinne vylety po nich – dohodit nejaky hezky fotky – skusit se poptat u lidi z vela, dijcka apra dalsich – at maj min prace a dobre to vypada :-)

        0 0
        • speedy gonzales  

          hele ja vim jak to chodi v novinach. chtel sem slyset neco sofistikovnejsiho, najakou konspiraci, ufo a tak…tohle proste na pivo neni :-)))

          spolupraci jsme samozrejme nabidli a je obsahem nasich jednani:

          0 0
          • Thidney  

            konspiraci v lidovkach ??? lol lol lol tos mě pobavil
            jako ze Vačkov řekl Dubákovi – hele včera mi nějakej mesik vodřel auto tak najdi nějakyho experta a vosol ty **** cyklisticky. Dubák se zamyslí a řekne si hele na slovensku maj novej zákon vo lese hmmm komu zavoláme, kterejpak externista je expert na východňáry, Máša? no rusko jako slovensko. Ty, hele Mášo, jako, můžu mluvit? Napiš něco vo těch vole komediich cyklistických, ale ať je to něco jako inteligentního, poetickýho a hlavně je vole vosol ty cyklisty jo? Však víš seš přece kluk šikovná. A Máša je vole vosolí, čembisty adrenalinový, jed­ny.

            btw rok mašín… hmm ještě že do toho nezatáhl bratry Mašínovy, to by teprve bylo veselo :-)))

            0 0
            • speedy gonzales  

              tohle se mi libi..kdyby jsi tam zapletl pitta s jolie tak jsi jasny vitez.

              0 0
              • Thidney  

                no Pitt a Jolie odlitali ve stredu, kdy se delalo to vydani a jeste ke vsemu bydleli na smichove jako lidovky. Takze cely vydani bylo poznamenany truchlenim nad takovou stratou, a to jeste ke vsemu padl ten obed se senatory, no za to muze jednoznace Kuryr, ale to nemuzes napsat pac ti pak messici nic nedovezou. No tak pak nezbyva nes zariznout poeticky MTB at uz to je cokoliv. ale to vy prece vsichni, to si doplni kazdej soudruh ne? :-)

                0 0
          • chodec  

            OK máš to mít – Stojí za tím socdem Jirka a Barry Levinson!!!!!

            To je tak – našel si novou kůstku že, teď jak všichni víme se hraje o to, kdo bude mít líp zvládnutej (rozuměj méně propíranej a tedy lépe přijatej rozchod. Zda Topolánek nebo Paroupek. No a socdem Jirka se poptá svého mediálního poradce, co s tím, aby toho ptáko Mirka zabušil do země. Mediální poradce (MP) si vzpomene na svá intošská léte, kdy chodil v černém roláku na kvalitní filmy a vytane mu na mysli film „Vrtěti psem“ od zmíněného režizééra z roku 1997, kde je návod na řešení zapeklité situace prostě ložený. Stačí najít jiný ZÁSTUPNÝ problém pokud možno někde za hranicemi.

            Shodou okolností socdem Jirka krafá se svým populistýckým socdem slovenským socdem protějškem, když mu jeho MP volá tuhle genitální myšlenku, a tak se poptá, zda by o nějakém takovém problémečku nevěděl.

            A to se ví, že by filištýn Fico věděl. Prej rovnou zabije dvě srny jedním granátem – socdem Jirka bude mít své beránky, které bude moct dle libosti grilovat a na Slovensku to Fica podpoří v jeho svatém boji proti jeho úhlavnímu nepříteli – bajkerovi.

            Socdem Jirka tedy zadá instrukce a už to jede. MP shání nějakého odborníka na problematiku Slovenska lesů a bajkování, ale co čert nechtěl jsou dovolené a jediný kdo je po ruce je nějaký pan M, na kterého má socdem klika kontakty od té doby, co se zabývá ruskou a východní tématikou. No a protože se prej pan M malinko nakazil blahé paměti od socdem Miloše láskou k těkavým poživatinám, je další domluva dílem pár decek. Sklenka cinkne o sklenku a pan M ještě omámen socdem drinkem popisuje přízraky letících cyklistů přejetých babiček. Ráno ho ale při pohledu na dno lahve hryže svědomí, že zanedbal přípravu a sběr materiálu.

            Tu sehraje roli náhoda – soused, který pana M děsně štve tím, že už si před měsícem celobarevnou televizi nehorázné úhlopříčky 55 cm právě pod okny zkouší nově zakoupený RM Adrenalin, který hezky houpe. Na pana M tedy kombinace souseda a MTB (neb on má jen „cross“) zapůsobí jako rudý hadr na vola pardon na býka a doplní tedy do textu pár faktických údajů, které zjistil rozostřeným pohledem z okna na sousedovo zánovní přibližovadlo.

            Pak už jen zbývá počkat na telefonát zoufalého redaktora shánějícího záplatu do okurkami postiženého kdysi seriózního plátku a neštěstí je na světě.

            Nechtěl jsem původně s těmito zákulisními konspiračními teoriemi ven, ale když je za to to pivo… ;-)))

            0 0
      • BH  

        mam pocit, ze na jdete blbe. Precetl jsem si ten inkriminovany clanek a nemam tak uplne pocit, ze to psal totalni trotl, jak to tu vsichni vehementtne papuskuji.ten clovek ma relativne dobre informace o Cembe a aktualnim deni na Slovensku.Proste to napsal clovek, ktery kolo nemusi a ktery vyjadruje podle meho, nazor vetsiny ceske populace. A v tom je ta potiz,reakce Cemby,pokud bude vedena v duchu ,jak se zde vyjadruje vetsina bikeru, bude vestsinou naroda chapana obdobne , jako privazovani zelenych ke stromum na Sumave a nebo blokady hranic odpurci Temelina, tedy velmi negativne.A jakmile se Cemba ziska povest agresivniho uskupeni, ktere nebere ohled na prava ostatnich, tak ji to jiz nikdo neopare.A pokud je to pravda o dopisu sefa IMBA presidentu SR, tak je to fakt usmevne,trochu me to pripomina drivejsi rady ze zeme, kde dnes znamena zitra …

        0 0
        • Thidney  

          sef imby dopis napsal //www.cemba.cz/cla­nek.shtml?x=577 a byla z nej vytrzena veta bez souvislosti, tak aby se panu Masovi hodila. Je pravdou, že byvalemu diplomatovi mozna dopis neprijde dostatecne uhlazeny, ale co chtit po adrenalinovych zavislacich .-) Bohuzel informace, ktere ma, pouziva tak, aby mu hezky zapadly do komentare a bylo to pokud mozno efektni a, nebojme se toho oskliveho slovicka, trendy.

          0 0
        • speedy gonzales  

          opravdu s tebou nesouhlasim. ten clanek popira snad vsechny pravidla zurnalistiky, ktere by mel kazdy aspirant na verejne projevovani dodrzovat. autor muze mit tisickrat dobre informace o situaci na slovensku, ale jestli je poda timto demagogickym zpusobem, pak jsem rad, ze se bajkeri rozhodne a slusne ohradili.

          pokud chces obrazek o objektivnosti udelej si jednoduchou analyzu tak ze si vypises vsechny ostre adjektiva. pak se podivej ke komu se to vztahuje. pak se pokus najit relevantni argumenty.

          bohuzel vedle zjevnych urazek a manipulativnich vyroku, clanek obsahuje i zcela nepravdive tvrzeni (napriklad to o usa – narodni parky se bajkerum otviraji).

          proto cemba zada slusne ale durazne o prostor, ve kterem uvede blaboly pana masi na pravou miru. rozhodne pak souhlasim ze reakce musi byt vecna a slusna.

          a k dopisu sefa imby…bohuzel jsi prikladem kolik muze jeden hloupy novinar nadelat skody. oúravdu mu veris? precti si prosim dopis a pak mi napis kde je Mike Van Abel agresivni a kde zastrasuje. z toho je mi fakt smutno

          0 0
        • tk  

          bh,

          jestli chces vedet, v jakem duchu p Masovi bajkeri odpovidaji, podivej se do diskuze pod jeho clankem na webu LN. odpovidaji velmi kultivovane. tonu reakce CeMBy se snad brzy dockas. doufejme, ze se LN zachova dostatecne profesionalne a necha nas na dostatecnem prostoru reagovat. na clanek p Masi.

          souhlasim s tim, ze P Masa je evidentne o situaci informovany. problem je v tom, ze tech informaci zneuzil ke stvavemu textu. mozna kolo nemusi, ale clanek napsal tak, jako by byly vsichni bajkeri bezohledny adrenalinovy zlo, ktery poskozuje prirodu a vyhrozuje vladam sousednich statu.

          ve skutecnosti je to uplne jinak:

          akce cemby vuci slovensku je vedena kutlivovanym a na odbornosti zalozenym zpusobem. tak jsme zacali pred slovenskou bajkovou krizi a tak budem pokracovat ve vsem co delame.

          komunikace imby s oficialnimi predstaviteli SR je vedena kutlivovanym zpusobem, tak jak imba komunikuje s urady na mezinarodni urovni uz radnou radku let. na tom ze mezinarodni „obcanska“ organizace, ktera haji zajmy bajkeru, vyjadri svoje znepokojeni nad omezenim prava na cyklisticke vyuzivani krajiny neni nic usmevneho. tak to preci ma byt.

          CeMBA jiste nechce ziskat nalepku agresivniho uskupeni. Problem neni v CeMBe ale v tom, ze clanek P Masi se ji tuto nalepku proti stylu veskerych jejich kroku snazil prilepit.

          bajkovani neni zlocin! vice singltreku!

          0 0
    • borda  

      tak jsem zruil předplatné a napsal jsem jim proč :-) (stejně jsem to už dávno chtěl udělat)

      0 0
    • Thidney  

      teď na chvili vážně podle mých informací je pan Máša v současné době „managing editor“ časopisu run, v tom je asi ten problém.

      0 0
      • Thidney  

        a uz koncim :-) v archivu lidovek jsem nasel clanek pana Mášy o joggingu, teda o tom jak je smutne ze cesi nebehaj. a i tady si rypne do cyklistu tentokrate prodejcu. www.lidovky.cz/…n_noviny.asp?…

        Potvrdit to mohou na základě rostoucích příjmů majitelé různých posiloven, wellness zařízení i squashových hal, cvičitelky aerobiku stejně jako prodejci různých druhů sportovního zboží, velocipédů obzvláště (pardon – strojů MTB případně BMX).

        asi to měl být pokus o vtip, ale nemám pocit že by prodejci kol zažívali extra růžové časy. Btw nevi nekdo kolik se proda obvzlaste BMX velocipedu u nas??? .-)

        0 0
        • goofy  

          Ja myslim ze tech levnejsich kol se proda celkem slusne. neni to nic na zavreni kramu a zdrhnuti na Kanary na vecnou dovolenku, ale prezit se na tom da.

          No a co se tyce BMX, tak tam bych to taky nevidel cerne. Hlavne decka ve mestech si takoce kolo koupi a jdou blnout do parku. V zakladu jde slusne FS BMX poridit za dobry peniz (rozhodne levneji nez MTB-cko) a da se na takove penize lip ukecat rodice. Pak uz dotycny zjisti, zda-li ho to fakt bavi a treba za 25000 posklada hodne slusne BMX, kde horaky teprve zacinaji…

          0 0
        • Genarito  

          Chudák Máša :o) Tu nesnášenlivost cyklistů má hodně pod kůží :o)

          0 0
      • tk  

        tak to je pikantni, protoze

        1: IMBA, zastrasujici organizace do ktere se pan Masa oprel, je znacne infiltrovana bezci. sam nacelnik tohoto spolecenstva je byvaly krosar. clovek co ridi trailcrew beha kazdy odpoledne misto v prestavce na obed. pr typek IMBy (maratonec) se spolu se svoji partnerkou, ktera se zivi testovanim behaci obuvi (v zivote jsem nevidel vic behacich botasek na jenom miste), prave z vraci z adventure racing zavodu v evrope.

        2: nacelnik tohoto spolecenstva Van Abel, kteremu jsem pro potechu clanek P Masi prelozil, se neudrzel a napsal reakci editorovi, ve ktere upozornuje, ze bajkeri nejsou jedina skupina, ktera se po trejlech pohybuje relativne rychle. dalsi takovou skupinou jsou podle nej bezci.

        0 0
    • pos3k  

      tak bohuzel uz ano..

      0 0
    • Sobi  

      Je to humus stejně jako obsah dutiny lebeční autora!

      0 0
    • speedy gonzales  

      dnes v lidovkach vysla reakce CeMBy

      www.lidovky.cz/…n_noviny.asp?…

      BAJKERI ANEB ZE ZIVOTA KRVELACNYCH BESTII

      Novinář Pavel Máša psal v článku Bikeři, medvědi a jiné lesní šelmy (LN 12. 7.) o vlně vášní, které vyvolal slovenský zákon postihující cyklisty jezdící v lese cestou necestou. Uveřejňujeme reakci České mountainbikové asociace.

      V poslední době se stalo jistou módou nevybíravě útočit na skupinu horských cyklistů – bikerů. Někdy vyjde ostrý článek v novinách, jindy je požadováno vykázání bikerů z lesních stezek či raději uzavření celých oblastí. Skutečně jsou horští cyklisté krvelačné bestie, na které je třeba pořádat hon? Nebo je to trochu jinak?

      Jízda na kole je stále populárnější. Pro čím dál více lidí se stává nedílnou součástí rekreace. Prodejní statistiky i jednoduchý pohled do českých luhů a hájů dokazují, že počet terénních cyklistů neustále roste. Více návštěvníků lesa znamená více konfliktů. Za jednoznačné viníky jsou prakticky vždy označováni horští cyklisté. Oprávněně?

      Hlavním střelivem pro omezování horských cyklistů je ochrana přírody. Řada nezávislých výzkumů opakovaně potvrdila, že cyklisté neškodí přírodě více než pěší turisté. Ukazuje se tak, že nejhlasitějším skupinám nejde ani tak o přírodu, jako spíš o to, aby se o ni nemuseli s nikým dělit.

      Dalším zaručeným bičem na terénní cyklisty je bezpečnost. Jízdou po lesních stezkách se neúměrně zvýšilo riziko zranění, zní odůvodnění slovenské novely lesního zákona. Skutečnost je ovšem přesně opačná. Většina nehod a zranění se odehraje na širokých, rychlých lesních cestách. Na úzkých stezkách je počet nehod minimální. Opět tedy suchá statistika proti šťavnatým účelovým zdůvodněním.

      Posledním evergreenem je obrázek bezohledné bestie, která kosí maminky s kočárky i babičky s nůší. Když docházejí „vědecké“ argumenty, aspoň proti nim poštveme veřejnost. Faktem je, že většina cyklistů, stejně jako občanů Česka, je slušných – ráda na lesním chodníku zpomalí, pozdraví, usměje se. Bohužel, stejně jako v celé společnosti, se mezi cyklisty najdou jedinci bezohlední a agresivní. Takže nejlépe zakažme vycházet z domu všem. Cyklisté přestanou porážet babičky, vyřeší se kriminalita a násilí zbude jen to domácí.

      Je paradoxní, že ačkoliv státní stamiliony vesele proudí do fotbalových stadionů i akvaparků, podpora jednoho z nejoblíbenějších způsobů trávení volného času v Česku neexistuje. Státní úředníci či regiony netuší, že nějaká horská cyklistika existuje. Chybně se domnívají, že všichni cyklisté touží po drahých a k přírodě necitlivých asfaltových „cyklodálnicích“. Terénní cyklisté spojují radost z pohybu s úctou k přírodě. Proto požadují, aby bylo zachování právo jízdy po lesních cestách a stezkách. Ne však mimo ně! Proto podporujeme zákaz jízdy volným lesním porostem a přísné tresty za ni.

      Řešení jménem singltrek

      Pravda je, že v lese roste počet konfliktů mezi jednotlivými skupinami. Ti, kteří tvrdí, že důvodem je krvelačný cyklista, jsou demagogy bez ambicí na objektivní pohled. Skutečným důvodem je, že do lesa míří stále více návštěvníků, kteří jsou ovšem nuceni se pohybovat po stále stejném počtu cest, jež jsou často nevyhovující a ve zhoršujícím se stavu. Kde roste koncentrace lidí, tam roste koncentrace konfliktů. Existuje řešení?

      Ano! Nutností je investice do stavby vhodných rekreačních stezek. Řešení, které se osvědčilo ve všech koutech zeměkoule, je singltrek. Singltrek je úzká stezka či chodník, která se nenásilně vine přírodou. To, co jej odlišuje od českých stezek a pěšin, je přesná metodika budování, která zaručuje jeho vynikající vlastnosti. Singltrek je zábavný, bezpečný, přírodní, levný, odolává erozi i vysokému zatížení. Skvělé zážitky na něm mají cyklisté, od rodin s dětmi až po zkušené bikery, pěší turisté i jezdci na koních. Singltrek na sebe ovšem také skvěle vydělává! První kraj, mikroregion nebo starosta, který si uvědomí, že horští cyklisté mají miliony, které chtějí utratit, vyhraje. Bikeři jsou podle výzkumů nejbonitnější skupinou turistů, kteří se na oblíbená místa rádi opakovaně vrací.

      Koho tedy „pověsíme“? Nikoho. Naučme se ohleduplnosti a přijměme fakt, že terénní cyklistika není krvelačná bestie, ale přirozený trend vývoje rekreace v přírodě a naučme se na něm vydělávat. Prospěje to úplně všem.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Díky. :o)

        0 0
      • Luka  

        vyborne napsane.

        0 0
      • RADO77  

        Začíná se projevovat, že ČEMBa existuje. Díky.

        0 0
      • kudlanka32  

        to sem rad ze vam to otiskli…ona ta okurkova sezona a antireklama bude i k necemu dobra:) myslim ze soudnymu cloveku dojde ze masa je je masa........

        0 0
      • prozac  

        Může mi někdo vysvětlit větu „Proto požadují, aby bylo zachování právo jízdy po lesních cestách a stezkách. Ne však mimo ně!“? Co je to stezka? Jenom oficiálně značený singletrack? To bych zas to členství v ČEMBě zrušil.

        0 0
        • kankrlicek  

          Ze zákona zatím můžeš jezdit v lese po jakýchkoliv cestách a cestičkách, nikoliv mimo ně – tzn. v podrostu.

          0 0
        • kudlanka32  

          to bych nedelal.....muzes to treba nedodrzovat ale kdyz prchnes tak za chvili nebudes mit ani ten sigletrack...­....viz SK.....

          0 0
        • MatyxCZ  

          Výklad současného zákona může být různý, protože je sporný. Narozdíl od SR neexistuje definice lesní cesty o dané šíři apod., navíc je tu další typ zvaný „pěšina“. Já osobně se příkláním k té liberálnější variantě, která znamená, že na kole lze jet (mimo NP apod., samozřejmě) po jakékoliv znatelné cestě, která tam již byla. Nelze tedy sjet mimo cestu a tím tvořit novou. Ale v zásadě to znamená že i pěšinka vyšlapaná zvěří mezi krmelcem a potokem, kam se chodí napít, je cestou po které lze jet na kole. Takže i takto se to dá vyložit. Hádám, že jediný odpor se najdu o zavilých sjezdařů, pro jejichž zdvihy jsou i existující sjezdy málo a kteří se cítí být natolik nekonformními, že nechtějí jezdit v bike-parcích. A těch mi opravdu líto není, protože podle mého mimo cesty nemají co dělat.

          0 0
          • frank1  

            Malé upřesnění: §20 zákona o lesích v písmenu j) říká následující: mimo lesní cesty a vyznačené trasy jezdit na kole, lyžích, na koni nebo na saních. Ve výkladu zákona se lesními cestami rozumí všechny lesní cesty , tedy lesní cesty katastrované i nekatastrované, zpevněné i nezpevněné, ale i svážnice a přibližovací linky, na kterých nemůže dojít k poškození lesního porostu nebo půdního povrchu alespoň ne způsobem, který by způsobil horší následek, než např. přibližování dřeva. Co jsou trasy, netřeba upřesňovat – vyznačeny vlastníkem lesa nebo jiným subjektem se souhlasem vlastníka lesa. Cestou tedy zásadně není rozumněna zmiňovaná pěšinka od zvěři k potoku nebo krmelci. To jen pro upřesnění. Jednak jsem lesák, zároveň však i biker. Jinak pan Máša asi neví co píše.

            0 0
            • MatyxCZ  

              No právě že ten výklad lze pojmout různě. Já se přikláním k té nejliberálnější formě. Tzn. dostatečně znatelná a řádně vyšlapaná cesta od zvěře dle mého spadá pod nekatastrovanou, nezpevněnou cestu. Zákon totiž neřeší, zda-li byla cesta vytvořena člověkem, nebo zvěří. A člověk na kole sotva způsobí větší škody než ono přibližování dřeva. Navíc zvířata poměrně chytře volí rozumnou stopu, to jest srázům po spádnici kde by biker mohl zadním kolem ve smyku pomoci erozi, se zvěř vyhýbá, protože to pro ni není pohodlné. Aneb nejlepší singltracky jsou od srn :o)))

              0 0
      • Jenda  

        vyborne, jen doufam ze cembe vydrzi sily a bude i nadale stejne aktivni BTW to jak psal Thidney pokusit se jim dodat nejaky clanek s hezkejma fotkama do magazinu by bylo docela fajn

        0 0
      • kámen úrazu1  

        Díky. Je to napsaný pěkně a pochopitelně i pro cyklolaiky.

        0 0
      • Manas  

        Paradni!

        0 0
      • Martin  

        výborná reakce!

        0 0
      • Tomcat_1  

        Pochvala. Obsazena vsechna dulezita fakta + ctiva forma. V Tvym pripade by ses tim asi i uzivil…

        0 0
        • speedy gonzales  

          dik. jinak dobry napad -zkusim navrhnout predsedovi aby me platil.nejlip od slova

          0 0
          • Sobi  

            Fakt pěkně napsaný… Velká pochvala a poplácání po rameni! :-)

            0 0
      • Bigoff  

        No uvidíme jaké budou další reakce těch podivnejch odpůrců a hnídopychů. Hádat se s nimi na netu ale postrádá smysl.

        0 0
      • Splinter  

        Dobře napsaný… Supr..

        0 0
      • goofy  

        No tak te teda taky pochvalim, no ;o) Ale jo, fakt dobre napsane. Ja radeji zustanu u kopaty. Tohle neni pro mne :o)

        0 0
      • marapara  

        Myslím, velmi dobře dobře napsáno. Věcně a nekonfliktně. Gratulace.

        0 0
      • Thidney  

        jste mi udelali radost

        0 0
    • Black knives  

      Dovolil jsem si také v diskusi zareagovat.jen mi to neumožnilo to tam nacpat celé.Mělo to vypadat takto. Dovolím si reagovat.Jsem cyklista,mám i nohy,a používám je i k přesunu,mi­nimálně alespoň k autu.Tedy jsem i motorista,i cho­dec.Hezké,to máme škatulek.Ale v prvním,a to zásadním, jsem člověk.Mám dvě vyvinuté končetiny k chůzi,či jinému pohybu.A mozek.A to je ta věc,kterou mnozí v argumentacích používají podivným způsobem.Považuji se za jedince středního věku,přesto sportovně nadšeného.A nyní se dostávám k cyklistice.Vlas­tním více jízdních kol,dle možností,které tento široce větvený sport nabízí.Jedno z těch strojů je i speciál na sjezd.Garantuji vám,že netušíte,co to píšete o jezdcích,kteří se řítí po "vaší"pěší stezce.Sjezdař,a za takového se zčásti považuji,ač čtyřicátník,vyh­ledává pouze speciálně závodní tratě,kde je možný měřitelný výstedek.Je to totiž uznávaný sport,kde stopky,a přesně vymezená trať určují vítěze.Na to jsou už i nyní speciálně vybudována sportoviště,sou­částí lyžařských areálů.Pro vaši informaci,tyto tratě,jsou schváleny,povo­leny,a je zde zákaz vstupu pěších.Navíc jsou tak strmé,že mnohdy je velmi obtížné je vůbec sejít.Tedy netušíte,o čem píšete.Když se jedu projet do lesa za relaxací z každodenního stresu,vyhledávám pěšinu,ůzkou pěšinu,kde se cím být součástí přírody,a cítím ,jak voní les,vidím jeho obyvatele,a to mi dává pocit klidu.To řešení je singltrek.Stez­ka,jež umožní jen pohodové využívání trasy.Něco jiného je,že jste jako chodec ukřivděn tím,že se máte dělit s nějakou další zájmovou skupinou i stezku v lese.Jenže,svaz českých turistů,který vyznačil na stromy značky to dělal z nadšení lidí,pro možnost být v přírodě.Ale tyto stezky si svaz nekoupil,není jejich majetkem.Jsem občan tohoto státu,a mám stejné právo tuto stezku použít.Jistě,dle slušných pravidel chování.

      Jenže tady je to jádro pudla.Nesnášen­livost,a ignorance,spolu s arogancí je vlastní všem čechům.Mé,i vaší.Co takhle použít laskavost,o kterou se sám na stezkách snažím?Pokaždé,když z kopce dolů míjím turisty,a ti mi uvolní cestu,poděkuji.Jen ta vyšší rychlost je bohužel někdy dána velmi špatně tvořenými traktorovými cestami.Jsou velmi stmé,zničené špatnou stavbou bez kanálů na odvod vody,proto plné suti.Ne cyklista,ale lesák,jež cestu nechal vyrobit,a špatně,ji zničil.Proto je řešení,v místech,kde by byl možný střet s pěšími,vyrobit vrstevnicově mírně klesající stezky,které budou odolávat erozi svým profilem.A nikdo na nich nepojede s vytřeštěným zrakem,který možná vidíte v očích cyklistů.Napadlo vás na takové pěšině,že jej mají také proto,že vás nechtějí ohrozit,ale musí se vypořádat i s tou zničenou cestou plnou erozí nasunutých volných kamenů?Stačí být člověkem vnitřně laskavým.a svět nebude tak černobílý.

      0 0
    • speedy gonzales  

      takze v lidovkach dalsi reakce na urazky pana Masi z pohledu bajkeru,

      diky zprostredkovani Tomase Kvasnicky (predseda CeMBA) reagoval samotny veliky:-) Mike Van Abel, vykonny reditel IMBA – International Mountainbiking Asociation

      www.lidovky.cz/…n_noviny.asp?…

      ZAUJATY UTOK PROTI BIKERUM

      Podivná charakteristika horských kol jako „adrenalinových mašin“ od pana Pavla Máši (Bikeři, medvědi a jiné lesní šelmy, LN 12. 7.) je nejen neobjektivní, ale i značně zaujatá. Jsou bikeři jedinými legálními uživateli lesních stezek, kteří se na nich pohybují relativně rychle? Co vzrůstající obliba terénního běhu? A jezdci na koních se po stezkách snad rychle nepohybují? Nepochybně existuje lepší řešení, jak se vypořádat s rychlostí, než úplný zákaz kol na úzkých lesních stezkách. Takové metody jsou dobře dokumentovány v nejnovější knize IMBA Organizování mountainbikingu. Kniha shromažďuje případy úspěšného zřizování a udržování veřejně používaných stezek po celém světě.

      Pan Máša zpochybnil mé tvrzení, že používání horských kol povzbuzuje turistiku a ekonomiku. Kdyby si udělal krátký průzkum, mohl rychle zjistit skutečná fakta. Uvedu čtyři příklady:

      První: Stezky pro horská kola v Sea to Sky regionu Britské Kolumbie v Kanadě přinesly během jedné letní sezony 10,3 milionu dolarů na útratách návštěvníků, a toto číslo povyskočí na 38 milionů, pokud jsou do analýzy zahrnuty Whistler Bike Park a Crankworb Mountain Bike Festival.

      Druhý: Waleská mountainbiková iniciativa. Wales – prastará krajina ve Velké Británii – je díky přestavěnému systému stezek dějištěm nových možností pro venkovní rekreaci a zejména cyklistiku. S poklesem těžby uhlí se komunita jižního Walesu orientovaného na průmysl vzchopila díky tomu, že se přeorientovala na rekreaci. Roku 1995 byl místní cyklista Dafydd Davis najat ke stavbě stezek. Začal sám pouze s ručním náčiním v Coed y brenin parku s rozpočtem pouhých 750 liber (1000 dolarů). Tratě zaznamenaly okamžitý úspěch a jejich užívání se téměř ihned zdvojnásobilo. Díky sponzorům si pořídil techniku, která mu umožnila budovat stezky rychleji. Dafydd Davis ve Walesu vystavěl pět mountainbikových parků, jejichž návštěvníci přispívají sedmi procenty k waleskému HDP. Dnes Dafydd Davis staví singletrackovou stezku v Irsku, aby oživil místní mountainbikový turismus.

      Třetí: Moab, Utah, USA. Každý rok přichází na 100 000 lidí zdolat slavnou mountainbikovou stezku Slickrock. Stezka každoročně Moabu přináší příjmy 1,3 milionu dolarů, část z 86 milionů utracených návštěvníky v blízkých pouštních atrakcích, k nimž patří i národní parky Arches a Canyonlands. V roce 1995 turismus v Moabu přinesl 1750 pracovních míst, téměř 1,7 milionu dolarů na daních a zajistil sedmdesát osm procent místní ekonomiky.

      Čtvrtý: Světový šampionát UCI Mezinárodní cyklistické unie konající se ve městě Rotorua v roce 2006 na Novém Zélandu celkem vydělal 33,5 milionu novozélandských dolarů. Návštěvníci v Rotoruaře utratili 2,7 milionu dolarů za den, přičemž tento údaj nezahrnuje soutěžící a ty, kteří se na akci podíleli přímo. Událost přilákala 538 jezdců z 36 zemí, 1818 akreditovaných návštěvníků včetně 246 zástupců médií a 40 000 diváků. Na celostátní úrovni byl akci připsán přínos 17,7 milionů novozélandských dolarů.

      0 0
      • speedy gonzales  

        kdyz o tom tak premyslim tak se Mikovi divim ze po tech vyrocich na jeho adresu reagoval tak vecne:-))))

        0 0
      • Lenka.05  

        No to je blábol…jen žasu, kdo si dneska říká „publicista“

        0 0
      • tk  

        tak jako to je nic proti tomuhle:

        deutschmann.blog­.respekt.cz/c/7267/A­drenalinaci-nejen-za-volantem-nyni-ale-i-v-sedle.html

        ten clanek je ale ilustrativni ve dvou vecech:

        1: uznava, ze terenni cyklistika je velmi popularni! tak proc se pro nic nedela?

        2: odpor (az kampan) proti cyklistice se zintenzivnuje s tim, jak se mtb a terenni cykloturistika stava popularnejsim. takze presto. jezdi cim dal tim vic lidi, ale zaroven se bude zvetsovat tlak na to vyhnat cyklisty z prirody.

        CeMBA prichazi asi za 1 min. 12. je potreba: 1: aby existoval silny a sebevedomy bajkersky hlas 2: vychovavat samotny bikery. vnitrni etiketa 3: vychovavat verejnost aby vedeli, kde se na kole muze aby vedeli (i kdyz se tomu budou branit, ze bajk prirode neskodi) 4: rekreace v lese je cim dal popularnejsi, ale nikdo se podminky pro ni nestara. statni a regionalni podpora aktivni lesni rekreace musi prekrocit stin asfaltove stezky.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Tak jsem přečetl začátek paní Deutschmann a poté, co jsem zjistil, že u nás se na dálnicích smí jen 120, sem to dál nečet. Achjo. Snad soudný lidi pochopěj, že ta dáma je mimo.

          0 0
        • cabbage  

          Má jeden dobrý postřeh – i pěšák má dávat pozor kudy jde, co se okolo něj děje a nezabírat si pěšinu jen pro sebe:-) jen jí nedošlo, že tohle není výsledek negativní, ale pozitivní;)

          0 0
        • Jirik123  

          tak mi prijde, ze ted vsichni Masovi novinarsky kamaradi zacnou psat o zlejch adrenalinovejch cyklistech co zerou maly deti a prejizdej babicky. at uz s tim jdou s prominutim do pr****.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.