• gveck

    Vim že tady pár lidí používá k navigaci PDA tak jako já, nedávno jsem našel program na stahování map (legálně) a jejich použítí v GPS Dash. Mě tedy funguje bezvadně  a zdá se mi to jako dobrá alternativa k ostatním programům.

    Zde odkaz:

     
    0 0
    • Arteo  

      To vypadá parádně.Znám iGo i Garmina,ale pokud to používá i cyklo mapy a fotomapy,byla by to paráda.Je k to­mu GPSdashi i č­eština? Na kolo by to asi nemělo chybu.Poděl se o pár zkušeností,jestli jej používáš...... 

      0 0
    • Oakey  

      Vypadá to jako dobrej tip, tak sem stáhnul program a teď si stahuju celou republiku :), tak uvidíme, jak to poběží…

      0 0
      • Grinch  

        vypada to moc dobre…nevis zda to pujde aj na N73?

         
        0 0
        • Arteo  

          No tak nic nebude.Stejně jako Tobě na Nokii N73,tak ani mě na Samsungu G810 to nepůjde,protože operační systém telefonu máme Symbian.GPSDash2 je určen pro Windows Mobile !

          0 0
        • mar_tin1  

          ako píše arteo, na symbiane to nepôjde. ale na webe programu vo faq je zmienka o programe Ozi2GPSdashCon­vertor, ktorý vie skonvertovať stiahnuté mapy do formátu pre oziexplorer. akurát zrejme bude potrebné osloviť mailom autora, pretože download tejto utilitky som nenašiel. na symbianovskom telefóne potom používam SmartComGPS, ktroý je obdobou oziexploreraCE pre symbian. podporuje mapy z oziexplorera, loguje trasu do plt súboru a mnoho ďalšieho.

          0 0
    • Smazaný účet  

      Díky za tip, snad se dostanu k tomu abych to prubnul… Chci koupit kryt na telefon a udělat držák na řidítka…

      0 0
    • jIrI___  

      Mám asi blbou otázku. Ségra si koupila Motorolu Z8 se Symbianem a někde na obrázcích jsem viděl, že ji lidi použivali jako gps. To je blbost, že? Musí se k tomu asi dokoupit nějaký gps přijímač.

      0 0
      • jIrI___  

        jaaaj, teď jsem si všiml, že jsem si spletl vlákno :-/

        0 0
        • Arteo  

          To nevadí. :-))

          Uvedený Motorolník nemá vestavěný GPS modul.Takže pokud bude sestra chtít využívat tento telefon k navigaci,bude muset ještě dokoupit externí GPS modul , spárovat jej s telefonem třeba přes bluetooth a nainstalovat nějaký navigační software.

           
          0 0
    • 100kg  

      V jakém formátu je výsledný obrázek mapy?

       
      0 0
    • Milenius  

      Docela odvazny to jedinec, ze dal toto na web, kdyz v podminkach pouziti je stahovani zakazano, jen aby si na nej seznam nevyslapl… jak dlouho tam asi bude?

      0 0
      • Arty  

        Já bych řekl, že toto poruší až uživatel, který jeho soft použije…

        0 0
        • Milenius  

          to prave ze ne, uz dva roky plati zakaz sireni software, kterym je mozne porusovat autorska prava

          ale jinak pekny soft (pssst … uzivatelsky privetivejsi nez tren muj ;) )

          0 0
          • jecatomas  

            Zdravim, ja jsem autor zmineneho softu.

            Ad licence:

            Samozrejme, ze licencni podminky neporusuji. Viz mapy.cz:

            Mapový podklad ze služby Mapy.cz lze mimo službu Mapy.cz samotnou použít pouze k osobním účelům bez šíření dalším osobám.

            Mapový podklad je totiž chráněn autorským zákonem a manipulace s ním je tedy omezena.

            Ad software pro porusovani licenci:

            Toto je bohuzel mylny (zjednoduseny vyklad) (od Milenius). Spravny vyklad je:

            Do práva autorského neoprávněně zasahuje také ten, kdo vyrábí, dováží, přijímá, rozšiřuje, prodává, pronajímá, propaguje prodej nebo pronájem nebo drží k obchodnímu účelu zařízení, výrobky nebo součástky nebo poskytuje služby, které
            a) jsou za účelem obcházení účinných technických prostředků nabízeny, propagovány nebo uváděny na trh,
            b) mají vedle obcházení účinných technických prostředků jen omezený obchodně významný účel nebo jiné užití, nebo
            c) jsou určeny, vyráběny, upravovány nebo prováděny především s cílem umožnit nebo usnadnit obcházení účinných technických prostředků.

            Autorský záko, Hlava I., § 43, odstavec 2

             

            Ja zadnou ochranu neobchazim. Veskera data jsou verejne dostupna.

            http://business.center.cz/…cast1h1.aspx

             
            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.