• defenger

    Ahoj, máte někdo zkušenost s pitnými systémy, jenž umožnují pít za jizdy z PET lahví? Jeden kousek nabízí Bartsport:

    www.bartsport.cz/…t-smart-tube

    0 0
    • tomfree  

      Tady o tom něco je www.bike-forum.cz/…1/forum.html#…

      0 0
    • JIRA  

      Taky o tom uvažuju – většinou si beru s sebou pití v láhvi a tu dávám do camelu.

      www.hudy.cz/…etail_ls.asp?…

      0 0
    • michalondri  

      taky sem to u někoho už viděl na první pohled mi to připadalo že si to vyrobyl made in doma, ale byloto to na co ste tu dali odkaz, ale myslim že pro ty co už maj camelbak tak stačí odpojit tu hadičku provrtat víčko od nějaký petky a maj to zadarmo:D asi to tak skusim někdy…

      0 0
      • defenger  

        Někde možná najdu ten pitný vak, co prodaval LIDL i s batohem. Tak to skusím…napíchnout hadičku do Petky.

        0 0
        • Karlos009  

          Docela důležitý je ten ventil ve víčku, jinak bys musel hrozně sát – deformovat tu PETku.:-)

          0 0
    • Karlos009  

      Protože nemám na kole košík a otravuje mě neustálé vymývání vaku, koupil jsem si to a jsem maximálně spokojený. Funguje to perfektně, proti normálnímu camelu při pití téměř žádný rozdíl. Nasadím na PETku jakou zrovna potřebuji (0,5 až 2litry) a po pár použitích jí vyhodím. Jediné co jsem vyměnil je náústek, na můj vkus byl příliš velký. Na vyjíždky můžu doporučit.

      0 0
      • defenger  

        …a jaky konkretně typ jsi koupil? Některý z výše zmíněných a kde? Lze srovnat, zda je lepší typ z Bartsportu nebo Hudy?

        0 0
        • Karlos009  

          Mám SmartTube ze svetoutdooru.cz, ten na Bartsportu má asi už ten lepší náústek, jinak mi to přijde úplně stejný.

          0 0
      • Lišák  

        Jistě to není špatné řešení, ale mě například PETka v báglu naprosto nevyhovuje tím, že zabírá moc místa. Vak je super, i když potřebuje víc údržby. Tohle bych používal maximálně když jedu kousek, s 0,5l místo bidonu. Možná to zkusím vyrobit.

        0 0
        • Karlos009  

          Já nejsem žádný chrt a baťůžek teď v zimě vozím spíš větší, takže litrová PETka tam moc místa nezabere. Ale fakt je, že na nějaký závodní nasazení to není.

          0 0
        • MlokCZ  

          Jsem na tom stejně, kromě místa pak camel s petkou výrazně hůře sedí na zádech a hlavně petka nezmenšuje objem při pití. Sem tam při vedrech v létě beru celé 3l do vaku a v tu chvíli ho většinou mám už dost narvanej, ale protož je to jen na chvilku a jakmile trošku upiju, tak pohoda, tak nechci zbytečně větší camel (když stejně většinou vozím jen 2l a pak není narvaný nikdy).

          0 0
      • LUDVICEK  

        A kdes sehnal ten náustek? Mně se ten otvor rozšířil trochu do stran, takže už netěsní. Nejlepší by byl takový ten do eLka

        0 0
    • Smazaný účet  

      prodává to u nás ještě někdo? nějak se mi nedaří nic najít…Asi to bylo moc levný a užitečný a trvanlivý, tak to radši stáhli z obchodů :-/

      0 0
      • terkad  

        Mají to normálně v Hudy sportech. Kamarádi to tedy netahají na kolo, ale na klasickou pěší po horách a jsou s tím moc spokojení.

        Mně vyhovuje spíš vak na zádech nebo bidon v rámu na kratší vyjížďky.

        Tu: http://www.hudy.cz/…er-tube.html

        0 0
        • Chiron  

          Nevím jak funguje tenhle set. Ale kámoš si kdysi něco podobného koupil a problém byl v tom, že když vzal nějakou pevnější láhev, tak aby se napil, tak to skoro nešlo, protože láhev se nechtěla zmáčknout a na tom víčku nebyl žádný ventil, který by dovnitř pustil vzduch. Po pár pokusech to zahodil a koupil Camelbak a je spokojený.

          0 0
          • mr.antik  

            Ten source má ventil a funguje výborně, jen ta hadice je tužší…

            0 0
        • ZuzicK  

          Jo, ta Source hadička je dobrá. Oproti tomu SmartTube (máme doma starší kus) má měkčí hadičku, nesmrdí a má výborný náhubek. Oproti Camelbaku je velké plus, že se nemusí mýt vak, jen se vymyjí hadičky, které se jednou za čas protáhnou. Náhubek mi vyhovuje, dá se jednoduše zavřít/otevřít jednou rukou. Voda nesmrdí plastem! Mám analytickou chuť, takže mi můžete věřit ;-) Z Camelu jsem za 5 let smrad nedostala, pak už nešla ani hadička pořádně vymýt, přecijen tím protáhnutím se ten vnitřní povrch trochu poškrábe. Nevýhody taky samozřejmě má. Na kolo se do batohu musí dobře umístit, aby nevadila. Na záda jsem s lahví ještě nepadala, ale příjemný to asi nebude :-) A poslední velké mínus, že je hodně těžké sundat náhubek, má tam „vratizoubek“. Jednou se mi to podařilo, ale příště to odříznu a zkrátím hadičku – míň práce a hadička je dlouhá dost :-)

          0 0
        • Smazaný účet  

          šak to chci do hor – teď jsem měl v Prokletije vojenskej camel a nebylo to ideální, dvě petky s možností přehození hadičky by byly lepší…

          na bika je camel nebo bidony, to je jasný :-)

          0 0
    • Dzordano_Bruno1  

      Pokud nejsi citlivka a chceš ušetřit koruny, můžeš si to vyrobit jako já.

      V lekárně koupíš pytlík na moč, hadičku si necháš, zbytek vyhodíš a jen uděláš dirku ve víčku od pet a tradadá. Hotovo.

      Zcela náhodně jsem našel toto:

      http://www.horydoly.cz/vypsat.php…

      0 0
      • Lišák  

        Jak řešíš přisávání vzduchu do PETky?

        0 0
        • Dzordano_Bruno1  

          Já mám opravdu jednodušší provedení. Kde je opravdu jen trubička bez závěru jen s náustkem, proto vzduch není problém..

          Řešení v odkazu jsem našel opravdu jen náhodou.

          0 0
    • Sodík  

      Mám (ale od jiného výrobce) a funguje to :)

      Uložení vody na zádech v batohu Deuter mi maximálně vyhovuje.

      0 0
      • LUDVICEK  

        Nevíte někdo, kde sehnat jenom gumový náustek na smartube? Klidně to může být i jiná značka, ale hlavně aby to bylo kompatibilní s tím plastovým protikusem. Původní náustek má v neroztaženém stavu průměr přesně 1 cm.

        0 0
        • terkad  

          Mysíš toto: http://vodahory.cz/…IMG_0588.JPG ?

          Nevím, jestli se prodává originál, ale třeba tu je slušný přísplušenství camelbak: http://vodahory.cz/…IMG_0588.JPG

          V Rockpointu mi nabízeli, že jsou schopni objednat vpodstatě cokoli z katalogu Camelbak, jen to bude chvíli trvat

          Ve většině outdoorových obchodů mají různé náústky různých značek a něco z toho tam určitě sedět bude. Občas mívají i „neznačkové“ varianty za poloviční cenu.

          0 0
          • Sodík  

            Ty jsi upgradovala z Outdoorfora sem ju? :))

            0 0
            • terkad  

              Pomoc, svět je malý, nikam se neschovám. Příště zkusím jiný nick :D

              A jo, co jsem začala jezdit na kole víc, než pro rohlíky, tak tu občas něco taky přečtu :)

              0 0
          • LUDVICEK  

            Tyjo dík, já jsem si to z vodahory osobně přebíral, ale nenapadlo mě podívat se, jestli tam mají náhr. díly buď vemu znova tohle http://vodahory.cz/…covka-2.html anebo jsem si všimnul tohodle http://vodahory.cz/…oncovka.html akorát by mi to musel někdo vysvětlit. To jako vždycky sundám krytku, potočím tím šroubovacím ventilem a možu se napít nebo je to jednodušší? Máte to někdo?

            0 0
        • rexa  

          Kup si Camelu Big Bite. Taky jsem na Smarttube měnil, tenhle tam pasuje dobře. Jen na te modre plastoví trubičce ve tvaru L musíš nechat tu průhlednou bužírku.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.