• Mike_o

    Zdravím, koukám po nějakém camelu a objevil jsem v obchodě alternativu. Místo klasického camelu to byl uzávěr na PET láhev a hadička jako u camelu. Připadá mi to jako dobré řešení, nemusí se čistit vak, PET láhev se vyhodí a použije další. Máte s tím někdo zkušenosti ?

    0 0
    • cabbage  

      nejak si nedovedu predstavit PETku v cyklo bytuzku- vak se prizpusobi prostoru i objemu, ale flaska bude porad zabirat stejne mista… mozna do velkyho batohu ale na normalni jestedi bych to nechtel..

      0 0
      • enjoy  

        „vak se prizpusobi prostoru i objemu..“ ti nekdy pujcim svyho vychytanyho hydrapaka:-).to byly ale vyhozeny prachy:-).a to byl jeden z tech nejip hodnocenejch:-) a dalsi nesmysly jako camelbak,se svym „uzasnym“ odvetranim zad,hmm..:-)

        0 0
        • cabbage  

          „co to plká?“

          0 0
        • Smazaný účet  

          A copak je to prosím přesně ten camelbak? Občas se to na foru vyskytlo, ale myslel jsem, že je to nějaká tabaťerka na cigarety. Teď vidím, že je to něco na pití. K těm petkám: Vozím je v držáku na rámu pro lahev. je to ideální, nemusí se vyplachovat jako klasická lahev. A má větší objem. A napiju se i za jízdy.

          0 0
          • pstasek  

            Handsfree flaška s batůžkem a hadičkou na pití … UTFG ;-)

            http://www.camelbak.com/

            0 0
            • Smazaný účet  

              Aha. To je ta hadice, co občas někomu kouká z batohu. Ale proč Camel? Za chvíli již vůbec nebudete potřebovat ruce. Je to samé handsfree. Telefony, lahve, co bude dál? :)

              P.S. Teď mě napadla taková asociace, ale prosím nesmějte se mi, jestli je to hloupost. Je to Camel podle toho, že to dělá na zádech pod větrovkou hrb? Dík.

              0 0
              • Smazaný účet  

                No jo, a je to vlastně na vodu a tu má velbloud v hrbu také. To je dobrý. To se vám povedlo.

                0 0
                • Chiron  

                  Jen tak pro upřesnění. Velbloudí hrb vodu neobsahuje, v hrbu skladuje tuk. Ale mám dojem, že tímhle mýtem se inspirovali i pánové při zakládání firmy Camelbak…

                  0 0
                • pepek  

                  Malá oprava: nedává se to pod větrovku.

                  P.S. Nedělej si z nás furt pr**l :-) (Auto už jezdí? O kolik tě servis natáhl?)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Aha, pardon. Moc často batoh nevozím, ale když, tak pláštěnku či větrovku dávám samozřejmě přes batoh. Je tak chráněn proti dešti, sněhu apod. A u pití to má ještě větší význam, skrze udržení teploty. Ale nechci to tu rozebírat, není to nic podstatného.

                    0 0
    • blue  

      taky pocitej s tim, ze na rozdil od vaku ti ta flaska bude v batohu litat a nebudes ho mit na zadech vyvazenej, pokud ji teda nejak neupevnis

      0 0
      • enjoy  

        nesmysl:-) anebo jo,ovsem pouze s nevhodnym batohem a to uz je vec jina..

        0 0
    • mm  

      pred tremi dny sem spadnul s malou petkou od kofoly v batohu a doted mam na zadech rudy otisk presne kopirujici lahev:)

      0 0
    • JSt  

      to je pekna blbost. ti tam bude vznikat podtlak, flaska se bude deformovat a nakonec ti tam plno piti zustane, protoze nebudes mit dostatecne silne plice. :))

      0 0
      • TinkTink  

        Podle me je to taky blbost, ale ne kvuli tomuto – dyt muzes fouknout vzduch dovnitr, tim lahev natlakujes a piti pak bude pod tlakem…ne? Nebo tam das kofolu a ono to potece samo i zkrz camelackej uzaver bo ten tlak u z to nedokaze udrzet :o)

        Nicmene je to na bajka kravina – viz treba Blue…

        0 0
        • cabbage  

          testoval si nekdy co udrzi ten naustek?;)

          0 0
          • TinkTink  

            Ano :o))))) – vic nez pul litru cerstvy kofoly do 2l ne :o))))

            0 0
            • cabbage  

              tepla kofola- tu musi bejt fakt chutovka…:(

              jinak to udrzi 5,5l vody nebo cloveka;)

              0 0
        • JSt  

          uz vidim, jak do nejakyho krpce hledam silu abych nafoukl flasku a mohl se napit :))

          0 0
        • Mike_o  

          Taky jsi myslim, že bude s tím potřeba zase fouknout vzduch dovnitř,a by se PETka zase srovnala, zajímalo mě pokud to někdy někdo měl, jaké má zkušenosti, protože z obchodu to už zmizelo, půjdu do klasického camelu. :-)

          0 0
          • retro  

            No vzhledem k tomu , že je tam zpětnej ventil na přisávání vzduchu , tak jsou ty úvahy o přifukování bezpředmětné. Mám ho cca rok a do většího batohu je v pohodě.

            0 0
      • LUDVICEK  

        Blbost je to co ty říkáš ve víčku láhve je veltil, který to reguluje.

        0 0
        • jIrI___  

          Téměř před pěti lety to asi ještě tak vychytané nebylo.

          0 0
    • Mamutt  

      Správné místo vaku je na hřbetě.

      0 0
    • Mike_o  

      PICÍ HADICE DO PET LAHVÍ SmartTube – tak se jmenuje jednoduché řešení kombinace hydrovaku a PET lahve. Picí hadici Smart Tube jednoduše našroubujte na libovolně velkou PET láhev a můžete začít sát. V sadě jsou dodávány 2 šroubovací uzávěry s různým průměrem a s otvorem pro hadici. Podtlaku v lahvi zabraňuje další otvor v uzávěru v roli jednocestného ventilu. Hydrolahev si tak snadno vyrobíte z jakékoliv nádoby, na kterou padne jeden z uzávěrů. Náustek je k puse nasměrován pomocí pravoúhlého kolínka, dlouhá hadice se k oblečení připevňuje pomocí malých klipů. Tento užitečný izraelský výrobek, který dováží třinecká firma Sam Hawkins, by měl být na obchodech k sehnání za přibližně 400 Kč.

      Tohle jsem našel o výrobku na netu, zřejmě to bude spíše použitelné pro turistiku, ikdyž jsem zkoušel dát PET láhev do svého batohu do přihrádky na vak. Pád na kole na záda bude zřejmě víc bolestivý :-(

      0 0
      • Vojtas  

        a možná i více mokrý než obvykle, pokud se lahev rozbije tak by to nemuselo bejt příjemný

        0 0
        • Vrci  

          Když rozdrtíš petku zádama, tak mokrej batoh bude to poslední co budeš řešit :-)

          0 0
          • enjoy  

            presne:-).stejne jako test vaku z camelbakuu ktery vydrzi prejeti autem tak stejne tak to vydrzi i petka.

            0 0
          • M13  

            A že „rozdrtit“ PETku při pádu nebude jednoduchý, 1l PETka od Kofoly vydrží přibližně tlak 10 barů – 1MPa.

            Osobně vyzkoušeno. (S tím tlakem.)

            0 0
      • vladaza  

        myslím, že praktický test byl ve sveteoutdooru.cz, čištění hadičky, případně uzávěru se člověk stejně nevyhne

        0 0
      • jaja.k1  

        Za přibližně kolik ?

        400,– ?

        Za vršek od petky s hadičkou ?

        Hmmm, tak to se vyplatí.

        0 0
        • nox159  

          jaromire… zase to datum ;-)

          0 0
          • jaja.k1  

            Myslíš, že to od té doby slevnili aspoň o 1000% ?

            :)

            0 0
            • Flegmatik  

              Píše se „zlevnili“. Sakra už. Kam pořád na to „slevnění“ pořád chodíte? Kdo to ty lidi učí?

              0 0
              • jaja.k1  

                Zleva tě může tak akorát předjet auto, nebo rychlejší cyklista.

                Nakupovat můžes se slevou, protože cena „padá“ – tedy se pohybuje shora dolů – a píšeme S. (aspoň já to tak píšu – možná blbě, ale jsem schopen si to odůvodnit).

                :O)

                0 0
                • Flegmatik  

                  A co třeba, že slovo „zlevnění“ pochází ze slova levný a nikoliv ze slova sleva? Eh?

                  0 0
                  • jaja.k1  

                    A slovo sleva pochází odkud ?

                    :)

                    0 0
                    • Toutou  

                      ze slova „levný“ …

                      Základ je „levný. Z něj vznikají DVĚ zcela odlišná slova "slevit“ (=>sleva) a „zlevnit“ ( ⇒ zlevněný, zlevněná)

                      0 0
                      • jaja.k1  

                        Hm, no dobrá. Ale napsat slevněno asi také nebude úplná blbost.

                        Když to napíšeš třeba do vyhledávání na Seznamu, tak ti vyběhne 1039 odkazů – že by se všichni spletli?

                        (Pro pořádek – když jsem zadal zlevněno, tak jich vyběhlo 4866, takže máte asi pravdu.)

                        0 0
                • přišlapávač  

                  zlevnit= změna stavu- píše se „z“

                  0 0
              • Chiron  

                Tak ono to je asi trochu matoucí, lidi si to odvodí od slova „sleva“ a je vymalováno. imho 1000% sleva je taky dobrá ptákovina :)

                0 0
              • M13  

                Asi od slova sleva, tak je logický že se „slevňuje“.

                0 0
                • Flegmatik  

                  Můj otec vždycky, když jsem mu řekl, že je něco logický, odpověděl: „Logický, logický! Hovno je logický!“. Ale nechci být sprostý :-) Víc nemám co dodat, přestože s logikou to nemá nic společného.

                  0 0
                  • M13  

                    Já to také myslel ironicky, bohužel intonace z psaného projevu jaksi není poznat :)

                    Něco takovýho („slevňování“) mě hrozně bije do očí.

                    0 0
    • claid  

      vozím petku 1,5l s uzávěrem a hadičkou víc než dva roky, žádný problém, žádné vymývání, žádný podtlak, žádný pohyb na zádech, ještě mi při pádu nepraskla a žebra taky ne…vozím na více než 3 hod tůry, mám cyklo batoh 22l, tak je tam s petkou ještě sváča a pláštěnka..tj. dobrá zkušenost a za klasiku camelback bych neměnil..

      0 0
      • blisterexist  

        a víčko sis vyráběl nebo koupil? chtěl bych to taky zkusit

        0 0
        • claid  

          myslím, že to bylo koupené v Hudy, na víčku je zpětný vetilek a pružina, která zajišťuje polohu víčka a hadičky po nastavení na různě velkou lahev, na druhém konci je náústek na sání pití..

          0 0
    • vlasto  

      sice petku vyhodis a nemusis cistit, ale problematicke casti jsou prave hadice a ventily a naustek. Tam se drzi plisen. Pytle se prodavaj takove, kam v pohode strcis ruku a vymyjes to. Myslim, ze tim si neulehcis, v batohu to ale v poho vyvazis(samo pri delsich turach). Takze rozhodujici bude asi jen cena, problemy budou stejne.

      0 0
      • bochov  

        Nejlepsi na cisteni je ponorit to cele do zredeneho SAVA a nechat chvili pusobit tak si cistim lahve ja.

        0 0
    • CraObs  

      trochu mimo ale priživým sa.. nevie niekto rozmer 3L omegy porovnať s 2L? výška-šírka..

      prípadne ak vie niekto zistiť rozmery tých nových vakov Antidote 2 a 3L :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.