• Paja

    …v karanténě pořád budem.

    0 0
    • mastihuba  

      pekne 0:00 tak to ma byt :)

      0 0
    • pepek  

      Adarovi z Kladna vyskočí tlak.:-(

      0 0
    • Hammond  

      ty jo,to je ZIMA!! u nás –5°

      0 0
    • Jaroslávek  

      Máš u mne několik kladných bodů.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Tak ten týpek, proti kterému se spikl výrobce z Touškova, většina řidičů na silnici atd., mi doporučuje vzít si prášek. Má pravdu?

      0 0
      • Motyll  

        Vem si škopek a běž na kolo.

        0 0
        • Smazaný účet  

          V těchto teplotách venku škopek nepotřebuji, imho lepší placatka.

          0 0
      • Paja  

        Tak celaskonem nic nezkazis ;)

        0 0
      • Jaroslávek  

        Když ty o někom mluvíš, málokdy vím o koho jde.

        0 0
        • RomanH  

          Touskov – Duratec. Videa ze silnicnich jizd – Mito.

          0 0
          • Jaroslávek  

            Je ten aktivista.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Dostal jsem od něj obrázek.

              0 0
              • Jaroslávek  

                Asi se to nehodí, ale :-)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Běžte všichn do …

                  Můj vkus, názory, mentalita,… se absolutně neslučují s názory řadových členů komunity BF a to včetně Brna.

                  Nebudu tady!

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Krásná doba bez BF, vypustit buznogaldy a jet… Berany mimo silnic byl úkaz.

                    0 0
                    • Paja  

                      Vole, takovejch krasnejch romantyckejch vyletu, ktery bys bez nas nezazil…

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Všechno je smazaný od té doby, co se mi rozpadli spešlí tretry :)

                        0 0
                        • Paja  

                          Oni uz je nedelaji?

                          0 0
                        • RomanH  

                          Si je kup znovu. Vzhledem k uzaverce hranic je pak do popelnice hodis asi az za rok ;-)

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Do 20°C budu vozit Defrostery, pak začnu záměrně likvidovat Izumi a pak se uvidí co dál. Možná už budu v důchodu nebo mezi vypolstrovanýma stěnama :)

                            0 0
                    • Smazaný účet  

                      Objevil jsem kanál Michalových následovníků: https://www.youtube.com/…e5six/videos

                      Neskutečně se bavím, hlavně specifická poga připomínající švihlou chůzi řízlou ninja stajlem :)

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Následovníci? Vybral jsem náhodně jedno video a Michalovi by z toho možná dorostly vlasy, kdyby si to pustil. Tím neříkám, že je to na mě moc, když jsem jednu dobu dával i Sepulturu a Ministry. :-)

                        0 0
                  • Jaroslávek  

                    Tak to zase ne, neopouštěj nás i s ptákem.

                    0 0
      • Jaroslávek  

        P.S. To je asi záměr.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Jak si to ten Prymula v hospodách vlastně představuje? Že bude u každýho stolu sedět jeden člověk a nikoho v hladince nenapadne se družit?

      0 0
      • RomanH  

        To nikoho nezajima, klidne si vezmi na hlavu sombrero, at mas merku. Jde jen o to, aby hospodsti mohli jako ze otevrit a nemohli pozadovat nahrady.

        0 0
        • Twitko  

          tak nejak. A pak taky pokuty .. za to sezeni bliz, nez stanovi limit, bude pochopitelne zodpovidat provozovatel, takze ocekavam kontroly a nasledne pokuty v nemale vysi. Ono na ty nahrady co budou je treba ty $$ nekde vybrat :-)

          0 0
          • les  

            Přesně.

            0 0
            • babicak  

              Jací lidé budou dělat ty „kontrolory“? Členové ANO?

              0 0
              • les  

                Ano. S páskou na rameni. Spousta z nich už ji nemusí fasovat, už ji doma mají dlouho :)

                0 0
                • Excel  

                  po dedovi mam nasivku LM, to se taky bude brzo hodit

                  0 0
                  • pepek  

                    To jste teda pěkná familia ! :-)

                    0 0
                    • Excel  

                      to vis, musis to mit rozehrany na vsechny strany

                      0 0
                      • babicak  

                        Opasek Gott mit uns po druhém dědovi máš?

                        0 0
                  • RomanH  

                    A tu, jak byl u elektrikaru, taky mas ?

                    0 0
      • JSt  

        jsme se obdirovi smali, ale vcil budem chodit do individualniho pivniho boxu. ;-)

        0 0
        • obda  

          Vy mě hlavně dobře bavíte s tím boxem :) Zrovna já, kterej na dobrej škopek chodí [teď spíš chodil] nejčastěji do Ochutnávkové a sem tam do Craftbeeru v Tržnici :D (Vysvětlení pro neznalé – Ochutnávková je pajzl bez boxů, zato s kvalitním pivem i obsluhou :))

          0 0
    • pepek  

      Duben a já hledám zimní doplňky?!?

      0 0
      • RomanH  

        To je jen takove symbolicke rozlouceni se zimou, jeste i zitra. Ale ted je tam paradne. Rano pri –5 mi pri prochazce se psem docela mrzly usiska.

        0 0
        • mastihuba  

          vem si cepicu… neni zac… :)

          0 0
          • RomanH  

            Nasadil jsem tunel, kterej jsem si schovaval v kapse, kdyby do nasi autonomni oblasti nahodou dorazili Pomahaci. ;-) Cepici jsem uz schoval do skrine.

            0 0
            • mastihuba  

              do vesnic pod 100 obyvatel stanovi pomocniky VB.

              0 0
              • RomanH  

                Ty svine kucharsky, porad jim rikame, at ten kanal zadelavaji, ze by tam mohl nekdo spadnout… :-)

                0 0
      • Jaroslávek  

        Ty jezdíš ráno vo šesti ?

        0 0
        • pepek  

          Neznám žádné vošesty.

          0 0
    • d69  

      Dneska se mi (fakt !) zdalo,že ráno Primoš s Bábou a Carusem vystoupí v TV a řeknou : Apríl! To jsme Vás vy ku..y dostali,co?:) Príma sen :)

      BTW: neztrácejme naději,do půlnoci je na zásadní prolášení v tomto duchu času dost !:)

      0 0
    • Smazaný účet  

      0 0
      • chemik_mara  

        +1

        0 0
      • RomanH  

        Jo, palec hore

        0 0
      • nomecz  

        super tramping , Děkuji :-)

        0 0
      • Paja  

        Nevidim nikde obligatni plechovku ;)

        0 0
        • babicak  

          Pet láhev vína?

          0 0
          • Paja  

            To by tam musel byt i gril ;)

            0 0
        • Smazaný účet  

          Tentokrát jsem dojel do Klóstru po pěkné žluté na čas, ale nečepovali…

          0 0
          • Smazaný účet  

            Ale zase klasicky řeším…

            přední brzda:

            1. tichá bez výkonu
            2. řvoucí se silným výkonem
            3. alternativní desky

            ?

            0 0
            • RomanH  

              Neco mas spatne. Ja ted poprve 14 dni vozim origo Shimano sintry a je to tiche (za sucha). Cili bud matros kotouce (vozim SLX), nebo brzda (u tech Tvych XTR je brzdna deska mensi nez u XT).

              0 0
              • Smazaný účet  

                No začalo to až na Rebě, přitom ufon říkal že, Foxina je málo tuhá.

                0 0
              • Smazaný účet  

                Zajímavý. Stejný brzdy, stejný kotouče a mám sintry jen vzadu a ječí, že lidi uskakujou z cesty a ještě mě ani nevidí. Ale přijde mi, že jen studený.

                0 0
            • pepek  

              centerline

              0 0
              • RomanH  

                .

                0 0
                • pepek  

                  tak jiný desky, nejlépe každou jinou

                  0 0
                  • RomanH  

                    Jestli mu to opravdu dela az po zmene vidlice, videl bych problem tam. Samo jinej kotouc/desky/(nedej Boze brzdy :-)) to muze vyresit.

                    0 0
                    • pepek  

                      Dělá, nedělá. Každá si někdy vrzne, akorát u Depky je to neuvěřitelný problém. Když to ztichne, tak se třeba začne štangla příliš lesknout a oslňovat přes nové, nezamlžené brýle..

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Já byl cca 8 let spokojený uživatel resinů 02, jenže teď jsou resiny 03, které prostě ve zmenšené silniční velikosti na MTB při 90 kg nestačí. Dnes brýle i rouška do pohody, dobrovolně jsem si ji do sjezdů natahoval.

                        0 0
      • Excel  

        Ja bych te tam zpokutoval, ze by ses posral! ( Tise zavidim v koutku.)

        0 0
      • JSt  

        pekne. ;-)

        0 0
      • Polka  

        Onuce od tebe koupil gena? :-)

        0 0
      • Hammond  

        Klid a mír v Lesním baru " u Jarka"

        0 0
        • Paja  

          To uz je taky na „pekne“ mytince…

          0 0
        • mastihuba  

          ja bych to tam neriskoval velka kumulace lidi a houby vis co tam kdo olizoval :)

          0 0
          • Hammond  

            Já su ranní pták,a čistou vodu a kapesníčky vozím stále sebou.

            0 0
          • Polka  

            Ty seš takovej plašan?

            0 0
        • akruK  

          Lesní bar dnes kolem 16:45 – asi 10 „bikerů“ a většina bez roušek.

          0 0
      • Motyll  

        Zítra si koupím špekáček…

        0 0
    • Smazaný účet  

      Vy si tady vtipkujete a venku přihořívá. Pomáhat a chránit a Městapo začínají ode dneška asi s budováním základen pro výběr do stranické pokladny. Vzhledem k tomu, že je to na oblíbených místech cyklistů a výletníků, důvodem předpokládám budou slavný léčivý roušky. Pomáhají a chrání tady a městapujou tady hezky za keřem. Naštěstí byl velkej pohyb lidí u letiště a na druhé adrese jsem si jich včas všimnul, takže zatím bez ztráty kytičky, ale věřím, že s takovým nasazením na ně někde jistě narazím.

      0 0
      • RomanH  

        To aby clovek pouzival Waze i na kole :-) Ale zase to monitorovani, past vedle pasti.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Já pořád nechápu co za lidi může tuhle práci dělat. Waze na kole, no. Ono to asi není úplně od věci, když vidím, že si vozíte různě plech, placatku…Pak stačí nemít roušku a ještě Ti jako prémii dají i dýchnout a pak Ti zaokrouhlí sumičku za obojí.

          Kdo by to byl řekl ještě na začátku roku co nás všechno čeká.

          0 0
          • o.unca  

            S tím psychem doma (2 školáci + tříleťák + ho) to bude i s napadením veřejného činitele…

            0 0
        • mastihuba  

          by clovek necekal jak rychle se ty srouby daji utahovat :(

          0 0
      • novcze  

        už jste někdo zkoušel tu roušku uchytit nějak na brejle nebo helmu, abys měl hadr před hubou a zároveň to moc neomezovalo?

        0 0
        • Smazaný účet  

          Mám nákrčník letní Force asi za 85 kaček. Je to slušně elastický a za tu cenu to můžu časem s klidem vyhodit. Prát na 60 to nejde, takže po příjezdu jen projde antibakteriálním mýdlem. Celkem se přes to dá i dýchat, ale rychle to vlhne, takže natahuju na ksicht jen v případech úplně úzké cesty těsně před míjením a hned dávám dolů. Manipulaci s rouškou za jízdy si moc představit nedokážu a už vůbec ne to mít na ksichtě celou cestu. To by bylo jak houba.

          0 0
          • rici69  

            Žena mi ušila roušku z funkčního trika. Dá se přes ni celkem dobře dýchat a osychá.

            Pak peru spolu s věcma na 40.

            0 0
          • novcze  

            já to budu řešit příští týden, abych byl na první vyjetí ready (asi pátek), uchytím to na helmu jak se rozdvojují na stranách přesky, konstrukce z drátu abych to neměl na ksichtě, uvidíme jak to vyjde, případně nafotím

            0 0
    • Smazaný účet  

      Přepletení vlastním ráfkem 964,– (580,– za práci), čekal jsem o něco míň. Asi si koupím tenzák a stolici (centrovací).

      0 0
      • Jaroslávek  

        A ten stojí kolik ?

        0 0
      • RomanH  

        No ja Ti nevim. Kolik myslis, ze to zabere casu ? Pak si vem odvody, najem, neco na naradi…

        0 0
        • Smazaný účet  

          Je fakt, že jsem si to mohl rozplést sám, to mě nenapadlo. Dráty jsou původní, niple DT ProLock. Ale občas v sezóně potřebuji dotáhnout zadní…

          Musím si klasicky pobrečet, ty pluska jsou jak bezedná jáma, stejně budou za chvíli na bazaru :) Naštěstí na vidli jsem 200 Kč v plusu, ale chodem jsem si hodně pohoršil :)

          0 0
          • Excel  

            Dneska zaservisuju samodomo vidlu a eště stihnu něco pojezdit.

            0 0
          • RomanH  

            Nez je pak pustis na bazar, poprosim Te o zapujcku treba na vikend ;-)

            0 0
            • mastihuba  

              socialni, zdravotni, dan… jak rychle to musis udelat a kolikrat do mesice abys mel vyplatu jako grafik co umi udelat plaminky v corelu :)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Kolik myslíš, že jsem bral? Do dvacky to mělo daleko.

                0 0
                • mastihuba  

                  to je celkem fuk, ale voba chcete slusnou vejplatu a v realu do nej nejde ani polovina z fakturace :)

                  0 0
                • mastihuba  

                  to je celkem fuk, ale voba chcete slusnou vejplatu a v realu do nej nejde ani polovina z fakturace :)

                  0 0
                • mastihuba  

                  to je celkem fuk, ale voba chcete slusnou vejplatu a v realu do nej nejde ani polovina z fakturace :)

                  0 0
            • Smazaný účet  

              Stejně musím nechat přeplést i ten zadek, jelikož plaváček. Navíc s každým ráfem jiným je to úplně neprodejné. Nebaví mě to prohazovat (nemám páčky na osách a další mínus Reby: nemá vybrání pro osu) a zavazí to v bytě.

              Tím pádem překročím cenu nových břeclavských a to se vyplatí!

              Stále stejná demence a stejné chyby.

              0 0
      • Smazaný účet  

        Takže z toho chápu, že Hape funguje přes výdejní okýnko (telefon+dveře)? :-)

        0 0
    • Excel  

      U nas se kurovce nebojime.

      0 0
    • mastihuba  

      porad ve svojem

      0 0
    • pepek  

      Tak aspoň něco stát dělá opět pořádně . Až nastane chaos a rabování, tak policajti budou řešit zase jen řidiče.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Rychlost zabíjí a noste roušku jsou dva pilíře, na kterých teď policie stojí :-)

        0 0
        • pepek  

          Novinka je povinnost mít roušku při jízdě v autě i s manželkou. Další logický krok tedy bude povinnost mít roušku v posteli, pokud je společná. (Což trochu omezí očekávaný babyboom)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Já to doporučuju i do sprchy. Člověk nikdy neví kde se ten vir objeví. :-)

            0 0
            • rici69  

              Nebo décka ve škole rozestup 1m to už B. blouzní.

              0 0
      • Jaroslávek  

        Jen si postěžuj, uleví se ti.

        0 0
        • Polka  

          Ty dneska válíš :-D Zřejmě na tebe má ten kravský vzduch dobrý vliv :-)

          0 0
          • babicak  

            :-)

            0 0
            • les  

              Tož krásný sváteční deň konópku.

              0 0
            • Smazaný účet  

              Taky se přidávám s přáním k jmeninám, prý se ale svátky neslaví.

              0 0
              • mastihuba  

                ono je to naopak…

                0 0
                • babicak  

                  Tož dík chlópci, včera malá oslava proběhla ( kvízovka, kde? Bobe? ).

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    To nejsou 2m, odesílám na bonzovací stránku.

                    0 0
                    • RomanH  

                      Sousedska vypomoc, spolecna domacnost

                      0 0
                      • Paja  

                        My jsme takova mala bikerska rodina, jen ta modra ovce rodiny se nas obcas strani :D

                        0 0
                        • Paja  

                          Pravdou je, ze takto jsme se seskupili jen pro ucely fotografie, napr. v baru udrzoval Jaroslav tak predpisovy odstup, ze jsme ho v tom seru videli jen diky te svitive zelene bunde ;)

                          0 0
                  • mastihuba  

                    to vypada jak v rajkovi nebo na modre :)

                    0 0
                    • Paja  

                      Napoveda je, ze se pta Boba;)

                      0 0
                    • Polka  

                      A ten název „Rajkoví“, to jste slyšel kde, súdruh?

                      0 0
                      • mastihuba  

                        reikovi spokojenej? sem cekal ktera naplavena ***** me bude chytat za slovo…

                        0 0
                        • Motyll  

                          Zase v dobrém rozmaru?

                          0 0
                          • mastihuba  

                            ani ne, roste to za patama a mechanizace je v prvodilech v dilne :) kdybys nevedel tak tim kovovym to patri fakt dolu, jen se svine nechce sama rozjet

                            0 0
                            • les  

                              Prodej ty teleskopický kurvitka a kup si za ně pásáka s plečkou. Můžeš popíjet za jízdy a kochat se ;)

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Bude dnes ještě zelený Vilas ve tři? A je u vás někde česnek?

                                0 0
                                • Polka  

                                  Nemáme, nevedeme. Promořuj ve štatlu.

                                  0 0
                                  • Paja  

                                    Poturcenec horsi Turka :D

                                    0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Měli bysme si rozdělit rajóny. Ať se to někde nepřežene :-)

                                    0 0
                                    • Polka  

                                      Nebuď naivní, to už se dávno přehnalo ani o tom nevíme. Škoda že jim ta posraná studie bude tak dlouho trvat, aspoň by se hned ukázala reálná promořenost a konečně by snad zacílili jen na duchny, domovy a LDN.

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        To už jsme tu řešili, že to u nás doma bylo podle mě v únoru ;-) Taky se na výsledky třepu, snad nebudu zklamanej. Rád bych si potvrdil nejen mou dávnou hypotézu. Pokud to bude jinak, budu za kreténa, i když to už jsem tady, podle některých. Tak se to aspoň potvrdí :-) Domovy a LDN už jsou mám dojem celkem zacílený, ale předběhla je v tom cílení korona.

                                        0 0
                                        • Excel  

                                          Podle této teorie bychom měli mít poloprázdný LDNky a domovy důchodců, nebo ne?.

                                          0 0
                                          • Smazaný účet  

                                            To nevím, jen jsem tím chtěl říct, že se podle zpráv v pár podobných ústavech ta mrška rozšířila.

                                            0 0
                                            • Smazaný účet  

                                              LDN jsou stejně jen tříměsíční euthanázie, ten personál, to musí být neskutečný povahy.

                                              0 0
                                              • Smazaný účet  

                                                Podle posledního infa z tématu o rouškách už jsou teorie o přenosu při sportu i na 20 m, takže tady naštěstí všichni umřeme a do LDN nepůjdeme. :-)

                                                0 0
                                                • babicak  

                                                  A za všechno může Rotschild, Soros a Bill Gates :-), :-) :-) ( to jsem fakt slyšel a ta osoba to myslela vážně :-( )

                                                  0 0
                                      • JSt  

                                        promoreni zni krasne, ale zatim jsem nezaznamenal, ze by nekdo erudovany na zaklade studie rekl, ano, kdo nemoc prodelal, znovu ji nedostane. jen same domnenky. nebo mi neco uniklo? ;-)

                                        0 0
                                        • TheJD  

                                          Kdyz nemoc prodelas, telo si vytvori protilatky, takze se znovu nenakazis. Telo vir zlikviduje. Mozna to neplati u nejakych lidi s extra slabou imunitou nebo tak, to nevim, ale asi by melo, protoze jak jinak by se z toho vylecili, nez ze telo vir zahubi?

                                          0 0
                                          • JSt  

                                            kdyz si zlomis ruku, ta ti sroste a hned si ji muzes zlomit znovu, navzdory tomu, ze si s tim telo sikovne poradilo. ;-) u toho puvodniho sarsu ta „imunita“ fungovala pul roku jsem kdesi cetl. vcera jsem poslouchal nejakou starou lisku imunolozku a ta na primou otazku odpovedela, ze to ziskani imunity neni nijak vedecky podlozene. navzdory tomu kopala za promorovani. ;-)

                                            0 0
                                            • TheJD  

                                              Tam jde o to, ze telo si vytvorit protilatky proti viru, ktery ho napadl. Ty viry neustale mutuji, takze za pul roku se klidne muzes nakazit znovu, ale ne tim stejnym virem. Nevim, jak dlouho ta imunita vydrzi, ale par let to bude.

                                              Tohle je presne ten duvod, proc se na chripku ockuje kazdy rok a kazdy rok je nova vakcina. Kazdy rok jsou totiz chripkove viry jine, zmutovane.

                                              0 0
                                              • JSt  

                                                to slysis, ze vsech stran, jak to funguje u chripky a jinych leta znamych a do podrobna prozkoumanych viru, ale jak to funguje u te novinky, ti v tuto chvili s jistotou nikdo nepovi. resp. od nikoho jsem to neslysel. jen se spoleha na to, ze tam bude alespon nejaka podobnost. ;-)

                                                0 0
                                              • novcze  

                                                psal jsem to o pár příspěvků výše, u MERSu se protilátky v některých případech vytratily už po 6 měsících a na nějaká data u sars cov 2 je asi moc brzo

                                                0 0
                                          • obda  

                                            Je super, že jsi si s těmi protilátkami jistý: https://zpravy.aktualne.cz/…c1f6b220ee8/

                                            0 0
                                            • RomanH  

                                              Hosi, i kdyby ne, stejne nemuzeme zustat v tomto rezimu nekolik dalsich XX mesicu, nerkuli let – Carpe diem.

                                              0 0
                                              • JSt  

                                                jak dlouho si to muzem dovolit?

                                                0 0
                                                • Excel  

                                                  rok…maximalne dva

                                                  0 0
                                                • RomanH  

                                                  Nikdo z nas nevi, jak ma ten kopec vysoky. Jednou jel na prkne z kopce doktor Bambus…

                                                  0 0
                                              • obda  

                                                O tom žádná – nicméně o tom se tu nebavím. Jen uvádím věci na pravou míru :)

                                                0 0
                                                • Paja  

                                                  Kancelar pro uvadeni Romanovych pribehu na pravou miru :D

                                                  0 0
                                        • scoty  

                                          První rok pomalu promořovat a druhý rok rychle očkovat… Jinak to nepude :)

                                          0 0
                                        • Polka  

                                          To já vůbec nerozporuju, ale přijde mi lepší mít nějaké protilátky než vůbec žádné, i když sem třeba přileze nějaká další mutace.

                                          0 0
                                          • JSt  

                                            taky jeste nikdo nevi, estliva ti do roka po prodelani nemoci neprestane stat hulka, stare nesroste dira a podobny zivot komplikujici nepredvidatel­nosti. ;-)

                                            0 0
                                • Macik  

                                  V Šumicích včera došel zelenej Vilas v 15:10. Lidi se zbláznili :)

                                  0 0
                        • Polka  

                          Já v mapy.cz vidím Rékoví, ty pizdo ;-) Zajímavý, že Bob to minule vyslovoval dobře, přitom je jen ob dědinu od vás.

                          0 0
                          • mastihuba  

                            rekl bych ze na funkci rostlinare to zadnej vliv nema a obavam se ze kvuli tomu nazvu mapu otvirat nebudu ani napotreti. chodili sme tama v prvni tride na tabory i bez mapy.

                            0 0
                  • les  

                    Můj běžecký rajón :) Ještě jsem tam nikdy neseděl :)

                    0 0
                    • Jaroslávek  

                      Neumím si představit, že bys ty někde posedával :-)

                      0 0
                      • Paja  

                        Ja jo ;)

                        0 0
                      • mastihuba  

                        tak verim ze zamlada by sis to predstavit umel :)

                        0 0
                      • les  

                        Už se těším, až to odmávnou a někde u točenýho piva posedíme. To už si dá možná i Dušan alko :)

                        0 0
                        • mastihuba  

                          me to desi tydle narazovky :) pak jsou z toho hlasky, vy se mi libite ze ste takovej zasadovej, takhle brzo nas janca nikdy nevyhnala… apd. :)

                          0 0
                        • les  

                          :D

                          0 0
          • Jaroslávek  

            Ano byl velmi silný, ale u lavičky už ne, bo tam fouká na druhou stranu. A propós včera jsem se z té trošky pálenky malem zliskal, nástup byl rychlej, ale v Bílovicích jsem byl už pocitově skoro střízlivej. Jo jak se člověk nemůže najíst …

            0 0
            • Paja  

              Nekomu staci malo, u me to tak „levny“ neni ;)

              0 0
      • Paja  

        No tvl, normalne tvoji touhu hrat si na Ogiera nepodporuju, ale tohle je demence.

        0 0
        • pepek  

          Já si na Ogiera nehraju, voe. Jen se snažím jezdit trochu zodpovědně.

          0 0
          • scoty  

            …a přiznej se, kolikrát viděls Le Mans 66?…;-)

            0 0
            • pepek  

              Tak možná 2,6×, když to sečtu dohromady. Kromě některých blbých dialogů je to asi jeden z mála filmů o motorismu, na který se dá podívat.

              0 0
              • scoty  

                Mám to stejně, skvělý film:-)

                Možná ještě Grand Prix, Rivalové a Le Mans…

                0 0
          • Paja  

            I tak se tomu da rikat ;)

            0 0
      • novcze  

        já teď normálně makal a jezdil do práce a můžu říct, že někteří na silnici značně magoří

        0 0
        • Paja  

          Nekteri asi dost

          0 0
          • babicak  

            Zapomněli dodat, že fotky jsou ze sjezdu z dálnice kde ještě před nedávnem byla 130. A ano, zákony se mají dodržovat, ale ruku na srdce, kdo z vás pánové tam někdy nepřekročil tu 80?

            0 0
            • Paja  

              Kde to je? Ja to ani z te prvni fotky nepoznam, sjezdy z dalnice nejsou uplne muj revir :)

              0 0
              • Jaroslávek  

                Taky se přidám.

                0 0
                • Paja  

                  …se nedivim, ze v tech kvizofkach temer nikdy nic nepoznam :D

                  0 0
                • Polka  

                  Aha, tak tam taky jezdím 140 bo není důvod jet míň.

                  0 0
                  • mastihuba  

                    tam ma hlavne mnoho ridicu z otakara sevcika problem se zaradit do prubeznyho pruhu a pak v klidu odbocit do kauflandu na ripskou. neco na tom bude ze cim vic sme na vychod tim horsi to na silnici vypada. podle poctu nehod u holubic a u rohlenky si clovek rika ze najet na dalnicu a jet plynule v pruhu je neresitelnej problem.

                    0 0
                    • Paja  

                      Tady je ale rec o opacnym smeru.

                      0 0
                      • mastihuba  

                        tak kdyz sem videl zabery vod policajtu tak staveli ridice smerem nahoru. ve tvym odkazu je i stara statni i privadec od podoli, ale casto vidim stavet auta i nahoru smerem co sem popsal.

                        0 0
                        • Macik  

                          Nás chytili směrem hore, ale ta modrá Octavia jezdí tam a zpět, logicky :-)

                          0 0
                        • Paja  

                          Ono je tam i video, ja se dival jen na ty fotky ;)

                          0 0
            • Paja  

              Fakt? Nebejvala tam 100 az k te 70 na sjezdu z O. Sevcika? 80 je tady demence podobna jako jet tam 180.

              0 0
              • babicak  

                Myslím, že k. O.Ševčíka byla 130, ale mohu se mýlit. . Jet tam 180 už tehdy byla blbost.

                0 0
              • obda  

                Tak je tam normálně 80 – dálnice v obci. 100 je jenom kousek od té benzinky na kopcu, Brna začíná před sjezdem na Julec. S vědomím, že mi to imidž už nepokazí, se přiznám, že tam jezdím míň než kilo ;)

                0 0
                • babicak  

                  Technická: není to dálnice, ale silnice pro motorová vozidla, v obci 80, pokud není úprava jinak, ale mimo obec jen 110.

                  0 0
                  • obda  

                    Máš samozřejmě pravdu :), nicméně v obci to vyjde nastejno.

                    0 0
                • Paja  

                  Ja vim, uz jsem si to na mapach.cz „projel“:)

                  0 0
          • pepek  

            Kolik % nehod se tady stane při 180km/h? O, slovy nula. Zato nabouraných nečitelných liknavců, řešících všechno možný, kromě jízdy, při rychlosti 70, bude jistě mnoho.

            0 0
            • Jaroslávek  

              A nedá pokoj a nedá …

              0 0
            • Paja  

              Ty jses dobrej demagog :D

              0 0
            • LM  

              “Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you.”

              „Rychlost nikdy nikoho nezabila. Náhlé zastavení, to je to co tě dostane“.

              0 0
    • Hammond  

      No,pomalinku se sunu ,na Konečnou,snad mi do kelímku načepují........

      0 0
    • pepek  

      Teď jsem byl v Romsparu (Gemerky za 10,– rum za 90,–) soudruzi a ta povinná vzdálenost 2 metry by se měla zachovat už nafurt. Cigáňa se na mně nalepila u pokladny a partner ju sám umravnil, že 2 metry. Nevídané.

      0 0
      • Jaroslávek  

        Takže ještě nemůžeš 8 – 10 ?

        0 0
        • Paja  

          Tak tos ted dost posral :D

          0 0
          • pepek  

            Tímto u mně definitivně skončil, soudruh. Neporadím mu už nikdy žádný pěkný, skrytý a téměř neznatelný trailík :-(

            0 0
        • RomanH  

          Dneska fakt valis :-)

          0 0
        • Polka  

          Dobře ty! :-DDD

          0 0
          • pepek  

            Dobře? Od spokojeného uživatele seniorpasu? :-)

            0 0
        • Excel  

          :-D

          0 0
    • Smazaný účet  

      Prej smysl života.

      0 0
    • Hammond  

      Člověk se stará ,tak má točený.

      0 0
    • ferlikster  

      Borci, je někdo ochotnej odprodat trochu montážní pasty na karbon? Prosím do SZ…dík

      0 0
      • Smazaný účet  

        Většina cykloprodejen vydává objednávky z e-shopů…

        0 0
        • ferlikster  

          Já vím, ale to je nejdřív v pondělí…

          0 0
          • Smazaný účet  

            Z. pastu s granulama, semeno, …

            0 0
            • ferlikster  

              tvoje oblíbená vyhledávací fráze na pornhubu? :)

              nakonec objednáno v cyclopointu s vyzvednutím v pondělí…

              Zbytek obchodů buď nemají, nebo potřebují dělat kšeft kurýrům tedy dražší a dodání koncem týdne.

              0 0
            • novcze  

              když už jsme u toho pornhubu, má cenu se registrovat na to premium, když je teď zadarmo nebo to nepřináší větší výhody?

              0 0
              • Smazaný účet  

                Založ vlákno, bude prdel, chvílu :)

                0 0
                • novcze  

                  to byla vážně míněná otázka, zkoušel jsi premium?

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Ne, ale uvítal bych volbu bez kktů a bez pissingu :)

                    0 0
                    • novcze  

                      tak záleží co dáš vyhledávat, že jo … to premium teda budu muset prozkoumat sám

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Ono to vyhledávání dost hapruje, krom pár prvních už to pak moc zadanému heslu neodpovídá.

                        Přeji spoustu příjemných zážitků a čistou klávesnici :)

                        0 0
                        • Motyll  

                          Ty už si fakt naraz babu…

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Nemám co nabídnout, ani fyzicky, ani finančně, oporu ve vztahu už vůbec ne.

                            0 0
                            • Karaya  

                              To jsem určitě ještě nikomu neřekl, ale nechceš zkusit nějakého kouče? Nějaký vztahový potenciál má úplně každý, ne každá baba chce macho borca.

                              0 0
                              • Motyll  

                                I kouč potřebuje snahu/vůli na druhé straně.

                                Ale za mne každý pokus dobrý.

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Hoši já už chci jen f klidu dožít do alzheimra (mám to v rodě, psychofarmaka tomu ještě napomáhají) a zavčas to ukončit.

                                  Jsem rád, že jsem mohl prožít hezký devadesátky bez léků. Fšechno se zhoršuje.

                                  0 0
                                  • novcze  

                                    jestli chceš klid, tak je víceméně chytrý do vztahu nelízt …

                                    0 0
                              • mastihuba  

                                nemas nejakou koc s nabrousemou motylou a do pluhu? chapu ze pozadavek je nadstandart ale co kdyby :)

                                0 0
    • babicak  

      Nové dopravní značky, aneb nechceme vás tu. Telefon na starostu mohu dodat

      Edit: já s tím nesouhlasím.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Až skončí karanténa, dal bych ty zátarasy na vjezdy do Brna. Vesničani, za normálního stavu tvořící x let zácpy, vozící i dvěma auty dětičky do škol a školek a parkující před domy obyvatel, o víkendech jezdící do obchoďáků, budou najednou hekat, že jim jezdí na vesnici lidi z měst. Takový komentáře jsou všude. Parkujou jim před domy, chodí jim do jejich lesů a vůbec, jsou všichni nakažení. :-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Již jsem navrhoval rozdělení VK a ZK, zběhlíky inklinující k VK bych už do štatlu nepustil, GSM sledovačka a poďme.

          0 0
          • les  

            Tady ty žabomyší války Praha-Brno, nebo Brno-lont, nedejBože posram-šitmano, jsou úsměvné. Já pro to pochopení mam. Být zavrenej v králikarně tak se zblaznim. Někam člověk vypadnout musí. O víkendu máme z údolí Vaňkovou. Dobrý je že všichni kolujou na třech kilometrech a v lese je klid:)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Bral bych nějakou boudu mezi Březinou (u Tigálu) a Bitynou, hrozně se mi líbí nový Shimano…

              0 0
              • RomanH  

                Ja Ti to pred par lety rikal ;-) Dokud budes fyzicky zdravej, tak je to v pohode.

                Mimochodem, zrovna loni jsem se orientacne dival a kolem Sarky / Breziny se obcas neco rozumneho objevilo.

                0 0
            • pepek  

              Tak uplně ne, potkával jsem lidi na neuvěřitelných místech, dokonce i tam u vás v pustině.

              0 0
              • RomanH  

                U nas taky, hlavne v tom prvnim tydnu. Ted uz se to uklidnilo, ale to bude tim pocasim.

                0 0
                • les  

                  Jako standardně bych to tak nechtěl, ale dá se to chvilu přežít. Jak jim otevřou Bruna, kina, kuželky, tak bude od Olympioniků klid.

                  0 0
              • TheJD  

                Taky jsem nechapal, kolik lidi jsem potkal na pesine za rybnikama pod Jehnicema. A matka se dvema detma do 10 let, vsichni s kolobezkama, na Karasku bylo nejvic. To me prekvapilo vic, nez ti dva vrchari, kteri ho jeli kazdy solo v protismeru.

                0 0
          • mastihuba  

            ja bych sel jeste dal, rozdelil bych i brnensky vlakna na BF :)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Já ale nevím kam bych mohl. Nejsem ani ZK, ani VK, ani SK, ani JK. Jako vetřelec středu bych se zase nacpal všude. :-)

              0 0
            • Smazaný účet  

              Ono to tak nějak funguje na WA, ale jsou tam obojetníci, mě osobně ta appka spíš se*e. Příští telefon bude malý a hloupý.

              0 0
          • RomanH  

            Vidis, my Te pozvali, i kdyz Ti skripe nesnesitelne retez, brzdy piskaji tak, ze se to neda vydrzet, a stejne si nedojel.

            Dobre bylo, naladu mi nezkazil ani ten curak bezec, co pry na me kricel „Prase“ – asi nezaregistroval, ze to Hamackovi dockvaklo a na kole (navic v lese) mit rousku fakt nemusim.

            0 0
            • Paja  

              Bezec – toho uz jsem nevidel ani nepamatuju, ten ale zhrubl ;)

              0 0
              • RomanH  

                :-) No jo no, na to, ze vozil motyle :-)

                0 0
            • JSt  

              to je nesmysl, ze nemusis mit rousku. on jen rekl, ze cyklista v lese s rouskou v pohotovosti by nemusel dostat pokutu. realne to bude o tom, na jakyho fizla pripadne narazis. klidne ti muze dat deset papiry zalozene a nenadelas nic. ;-)

              0 0
              • RomanH  

                V pohotovosti (na krku) jsem satek samo mel. A fakt nemam strach, ze bych po tech vsech zmatcich toto neustal.

                0 0
                • pepek  

                  Hadru na hubě dnes vezlo 99% bikerů, ovšem helmu tak asi jen 80%. Tak terazky neviem, ćo je bezpečné. Je to všetko voĺako absurdné.

                  0 0
                  • RomanH  

                    Ono se to srovna. Jakmile uderi vyssi teploty, tak ten hadr pred ksichtem nebude mit venku nikdo.

                    Stejne s tim ofiko vylezou ted, pripadne po Velikonocich. Jeste je ale potreba zakleknout na par firem, namatkou CSA, jak dnes zminili (a navic prizvali LuftJardu). By clovek blil.

                    0 0
                    • pepek  

                      Náhodou Jarda už jednou ČSA zachránil, to mu nemůžeš upřít.

                      0 0
            • Smazaný účet  

              Vrátil jsem se k nebrzdícímu tichému setupu. Mám sociální fóbii, stačilo mi to co jsem viděl z auta na Kníničské, na nové stezce do Žebálu a v Bityně…

              0 0
              • RomanH  

                Zase tak strasne to nebylo.

                0 0
              • obda  

                Já dneska za víc než dvě hoďky nepotkal cyklistu ani jednoho (jenom pár poběhlic), a to ani na známých turistických dálnicích :). Až jen posledních deset minut se začali rojit. Asi jim ráno byla zimenka ;)

                0 0
                • pepek  

                  Tak radši sem tam někoho potkat, než jezdit furt v dlouhých a bundě. Ale všiml jsem si, že v přírodě se letos urodilo značné množství papírových kapesníků.

                  0 0
                  • petrx  

                    Asi holt nejsou zvyklí, že když odhodí odpadky na zem, že to za ně nikdo neuklidí jak v hypermarketech, kam chodili před koronavirem.

                    0 0
                  • obda  

                    Neměl jsem ani bundu, ani dlouhý ;) Roubaix tříčtvrťáky a vesta proti větru musely stačit, holt před osmou mi bylo o něco chladněji. V devět jsem sundal vestu a vyměnil rukavice za letní :)

                    0 0
        • pepek  

          Tak. A ještě bezdůvodně zrušili modrý zóny.

          0 0
        • mastihuba  

          hele nam pred firmou na parkalu taky stoji sulini z bytovek, z cinzaku a studaci co v pondeli odstavi auto a vyzvednou az v patek. to je obecnej problem zabirani verejnyho mista soukromou plechovkou. u nas si tady lidi z garazi udelali skladiste a auta maji na silnici. pritom je to blbej lont s prizemnima barakama. jak to pak ma vypadat u pepka nebo u jirika.

          0 0
        • Motyll  

          Já bych to trochu rozdělil.

          Aby vesničani neparkovali před domy měšťáků, zavedli modré zóny. Naprosto souhlasím. Zácpy v Brně bych nerozebíral, to souvisí s infrastrukturou (P+R, nekvalitní MHD, chybějící 2 okruhy, stavění admin komplexů v centru atd.). Že tam ti vesničani dojíždí za prací, znamená, že tam nechají nějaké peníze…

          Situace na vesnicích okolo Brna (kupodivu jen směrem na sever) je občas přehlídkou arogance. Stačí se zajet podívat Pod Hádek a na podobná místa. Nikdo si nenárokuje les apod. (jak by taky mohl), ale když ti na tvém pozemku před domem zaparkuje 20 aut, dal bys tam taky druhý den kameny… Je spousty míst, kde lze zaparkovat legálně. Doba je teď divná a chápu lidi, že potřebují na vzduch a mimo byt. Ohleduplnost (nesouvisí s COVID) by ale měl být samozřejmostí. Mně by nikdy nenapadlo zaparkovat auto viz Dušanova fotka.

          BTW třeba v Japonsku můžeš mít auto, pokud máš svůj pozemek pro parkování. A parkovat se smí pouze na vyznačených plochách. To by tady ubylo problémů :)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Čápkova stále stejná, večer nezaparkuješ, ať modrá platí nebo ne.

            Většina ekonomiky je založena na automobilovém průmyslu, ropa klesá, bude imho velká snaha nacpat lidem aut co nejvíc.

            0 0
            • mastihuba  

              ono, když vezmeš počet bytů na Čápkové a počital bych pouze jedno auto na byt, což většinou jsou 2–3, tak to nikdy vycházet nemůže. Člověk by si myslel že někdo bydlí v centru města, kvuli tomu aby to auto třeba mít nemusel…

              0 0
              • Smazaný účet  

                Když jsem se sem nakukaččil před cca patnácti lety!, tak barák byl domov důchodců, teď je to LGBT arabo-indo azyl.

                0 0
                • mastihuba  

                  to prakticky celý centrum okolo Josefské, Orlí, Jánské…

                  0 0
                • Excel  

                  Ajn

                  Cvaj

                  What else? ;-)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Říkalo se u Šárky…

                    0 0
                    • Paja  

                      …psal jsi, ze babe nemas co nabidnout :D

                      0 0
                    • RomanH  

                      Nevim, kolik mas nasporovano, ale prvni nastrely :

                      Dolni Loucky

                      Nihov

                      Edit : A zde mas chatu na Priglu. Akorat musis citat, ze to budes mit v teto oblasti tak 3× rocne vykradeno. Tak k tomu jeste poridit rotvajlera.

                      0 0
                • Smazaný účet  

                  Arabo – Indo…to bys mohl skočit na zmrzlinu a dát si na zchlazení Black Cabana K vám do baráku to zní úplně tématicky.

                  0 0
          • mastihuba  

            To by ale Katka musela parkovat za hospodou nebo u hřbitova :)

            0 0
          • JSt  

            podle me jedina vec, kera ve zminenych dedinach brani nacmarat modry lajny, je skutecnost, ze z hliny to do druhyho dne vodfouka vetr.

            pozadovat nejakou reciprocitu mezi venkovem a mestem, kor ze strany venkova, je naprosta blahovost. ;-)

            0 0
            • scoty  

              Jenže to jsou většinou brňáci, kteří utekli z města a najednou město přišlo za nimi…

              0 0
            • Motyll  

              O reciprocitě nebyla přeci řeč.

              Jde jen o to, dodržovat pravidla (vyhlášku) a jakousi ohleduplnost. Teč­ka.

              Kdybych chtěl totální separaci od lidí, volím něco na Aljašce nebo v okolí Bruntálu.

              EDIT vyhláškou myslím tu o pozemních komunikacích, nikoli ten aktuální šaškec

              0 0
            • RomanH  

              Vcera jsme meli kus od baraku na verejne zeleni doslova parkoviste. Chapu, ze se lidi z kralikaren taky potrebuji vyvencit. I to, ze se postavi na louku, byt v meste by za to dostali flastr. Uz mene se mi libi, ze z kazdeho auta mimo rodinky vybehnou 2–3 psi a prvni, co udelaji, je hovno u souseda na neoplocene zahrade. Samo ze to po nich neuklidi.

              Byt to u me, tak to vezmu na lopatu, jebnu jim to na sklo, a pomazu tim i kliky. Ty reciprocito :-)

              0 0
              • Excel  

                Klika pomazaná hovnem, kliky pomazaná syflem…

                Nějací *urácí mi furt na Šmelcu opíraj kola vo plot, jeden zelenej druhej voranžovej, plot už je ohlej…jednou mi bouchnou saze a pomažu jim je hovnama.

                0 0
                • mastihuba  

                  kolega co taky musi parkovat vždy až na místě, ať u obchodnaku nebo u lesa nebo v práci už měl párkrát obtáhnutý auto klíčama… vono v případě že se kundy postaví na louku kde je napadne si spousta lidí neuvědomuje že to pak mají žrát biokrálíci, nebo jiná domácí havěť, takže asi tak… s tím plotem souhlas, jenže to by cyklisti nesměli být naprostí čuráci a museli by si ty kola dávat na stojan :)

                  0 0
                  • Excel  

                    Stojan není.

                    0 0
                  • obda  

                    Mně minulý týden nějaká k*rva vzala auto klíčem nejspíš na parkovišti u lesa, mimo vesnici. Všiml jsem si toho až doma. Na trávníku jsem nestál, nikomu nikde nezavazel, přes poledne jsme tam byli široko daleko sami. Lidi jsou svině, a z toho koronaviru jim asi ještě hrabe :( Teď řeším, co s tím. Je to hluboký, ale až na kov ne.

                    0 0
                    • RomanH  

                      Kamaradovi to u tyden stareho auta udelal maly synek – proste mu ho pekne dokola umyl kamenem.

                      Jinak tezko rici – rozlestit lestickou ? Zkus se poptat v autolakovne.

                      0 0
                    • les  

                      Mozu Ti to domluvit v Modřicích.

                      0 0
                    • Smazaný účet  

                      Přešel bych na rat štýl.

                      0 0
                    • Excel  

                      Lance: Pořád jezdíš v tom malibu?

                      Vincent Vega: Ani nemluv… Víš co mi s ním nějakej parchant udělal?

                      Lance: Co?

                      Vincent Vega: Vobjel ho klíčem.

                      Lance: Ty vole! To je v hajzlu.

                      Vincent Vega: No to mi řikej. Tři roky je to schovaný, pak je to pět dnů venku a nějakej impotentní kripl se na to podepíše.

                      Lance: Já bych to rovnou zabíjel. Žádnej soud, žádná porota, rovnou na popravu.

                      Vincent Vega: Škoda, že jsem ho při tom nechytil… Dal bych cokoliv, kdybych ho mohl při tom chytit. Stálo by to za tu škodu, kdybych ho při tom mohl chytit.

                      Lance: Dobytek!

                      Vincent Vega: Co může bejt horší, než někomu ničit auťák. Na cizí auta se prostě nešahá.

                      Lance: To se nedělá.

                      Vincent Vega: To je proti pravidlům.

                      0 0
      • novcze  

        normálně bych to ignoroval, tohle není dopravní značka a pochybuju, že ta silnice je soukromý pozemek

        0 0
        • babicak  

          V té ulici je většina domů novostavba, předpokládám, že majitelé domů dojíždí do Brna za prací. Místo aby starosta Eda udělal parkoviště, tak vytvoří tento výblitek. Lidé stejně přijedou, postaví si auta různě po dědině a do lesa půjdou přes půl vesnice, místo aby zaparkovali u lesa a hned byli v lese.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Já zas chápu jeho pohled na věc, jak by ho místní šikanovali, že pro ně nic nedělá. „Starostó, voni nám sem jezděéj! Máňa říkala, že sou všichni nakažení a roznesou nám to tady. I Hamáček to říkal.“

            0 0
          • novcze  

            já si to prošel na mapách a tahle ulice je v podstatě slepá, resp. vede do lesa a na silnici moc místa na parkování není, tak by se dal zákaz pochopit, ale pořád ten výblitek není dopravní značka

            0 0
            • pepek  

              Tam se parkuje dobře. Místa dost.

              0 0
              • novcze  

                tak to bude tím rybím okem, že se to zdálo úzký

                0 0
                • babicak  

                  Za hájovnou jsou ladem ležící pole, z kterých by šlo parkoviště udělat. Ale když mohla Ochozská starostka zrušit parkoviště u Hádku, tak proč neudělat takové zátarasy. Navrhnu starostovi, aby je instaloval před cedulí začátek obce a umístil tam ozbrojenou stráž.

                  0 0
          • Excel  

            A protah kanalizacu, *****! :,–)

            0 0
            • mastihuba  

              v babicich zadna kanalizace neni, tam maji vseci trativody :)

              0 0
              • RomanH  

                Jde o hovno :-)

                0 0
                • mastihuba  

                  jde o to jak to v zime na snehu dobre vypada za barakama :)

                  0 0
                  • pepek  

                    Tam je moc kopec, to musí být oříšek, udělat v takovým kopcu kanalizaci :-)

                    0 0
                  • RomanH  

                    Trativod jde hluboko do zeme, 1× rocne si to nechas vycucnout, hodit na pole, a hned to zaoras. Hovna tu jsou s nami od praveku. Fosfaty a podobny sracky jsou problem. Pripravky (prasky) s fosfatem nepouzivam (a netusim, jesli se jeste vubec mohou vyrabet – pokud ano, resil bych pricinu, ne nasledek).

                    0 0
                    • Karaya  

                      A zdroj pitné vody máte jak daleko od obce?

                      0 0
                      • RomanH  

                        Asi kilak v lese na uplne opacnou stranu. A vzorky nam vychazi dobre (je to pravidelne kontrolovano hygienou). Soused akvarista si ji taky pochvaluje.

                        0 0
                        • Karaya  

                          Kdo vám tam dělá vodu? Nebo si to provozujete sami?

                          0 0
                          • RomanH  

                            Sami, mame tu vystudovaneho potravinarskeho chemika.

                            0 0
                            • mastihuba  

                              nebyt toho ze sou lidi obecne hovada, nemusel by vodu hlidat vystudovanej chemik :)

                              0 0
              • Excel  

                Hosi, kanalizace je, jen ji ze 5 m chybi.

                0 0
      • Jaroslávek  

        Ulice tam máte v soukromým vlastnictví ?

        0 0
        • Paja  

          Asi jako ve Slatine.

          0 0
      • obda  

        Pořádáte tam pivní párty a pak se divíte, že vám tam lezou lidi :D

        0 0
        • Smazaný účet  

          Mňam, Rathaus s voňavým Chinookem…

          0 0
          • obda  

            Taky mi chutná. Kupuju v litrových PETkách :)

            0 0
      • rici69  

        Dnes jsem Tama projel a místní zjevně roušky neřeší.

        Pak závěr na Farmě

        0 0
        • LM  

          Ten blatníček za sedlem už můžeš sundat. V lese se začíná prášit :-).

          0 0
          • Smazaný účet  

            Já už na to logo s obrácenou kurzívou jsem delší dobu alergický :)

            0 0
            • rici69  

              Příště jedu na zimáku abych té nedeáždil :)

              0 0
          • rici69  

            V dubnu se ještě bude hodit.

            Já když sundat blatníčky, nebo umyju auto tak začne fest chcát.

            0 0
            • nomecz  

              Tak to prosim udelej :) ty traily se hrozne sypou a chtelo by to trosku polejt vodou

              0 0
              • RomanH  

                Tak tak. A klidne kazdy tyden opakovane, nedele vecer az ctvrtek rano :-)

                0 0
    • chemik_mara  

      Na Zouvalce se zatim nic nebuduje, asi korona…

      0 0
      • LM  

        Dobré vědět, ale o víkendu nemá cenu jezdit kolem přehrady ani za „normální situace“, natož teď.

        0 0
        • chemik_mara  

          Byl jsem tam dneska v 18. U lavky pres Prigl asi 7 aut, ale od ni az po Sulaka jen 4 lidi, coz je uspech. O vikendu to tam bude masakr.

          0 0
    • pepek  

      No to je peklo. Už ani Královské námořnictvo se nedrží zásady, že ženská na palubě přináší smůlu?

      0 0
      • Paja  

        Kam na ta videa s Patrikem chodite O:-)

        0 0
        • pepek  

          Odkaz na seznamu, prý se jim přehřívají torpedoborce, stejně jako amíkům, často v Perském zálivu, kupodivu.

          0 0
          • LM  

            Bird and Fortune – Iraq :-D

            0 0
            • pepek  

              Tak nějak :-) Ale ostatní na tom nejsou o moc líp, F35 prý nemůže dlouho letět ani tou nízkou max. rychlostí, které dosahuje, neboť se jí přitom loupe barva.

              0 0
    • Karaya  

      Mám tu dotaz na petrolheady. Jdou tyto šrouby použít i pro alu kola? 1. půlka je úkos, druhá rádius, takže by mohly být univerzální pro obojí. Co o tom soudíte? Jsou to originál šrouby z Hondy. Délka je vyhovující, jde jen o ten úkos.

      0 0
      • pepek  

        Tak to přilož do té díry a uvidíš. Pokud je ten kužel otočný, tak asi jo. Máme to tak na transpiku.

        0 0
        • Karaya  

          no otočný není, ještě prozkoumám kola, jestli na nich není ocelová vložka u šroubů. Jinak bych z toho při utahování rval špony, že?

          0 0
          • pepek  

            Jo. Doma mám otočný jen pro Alu. Na tom transpiku jsou právě ty vložky v Al kolech a šrouby jednotné pro Fe i Alu.

            0 0
            • Karaya  

              S tou otočnou podložkou to moc na eshopech nevidím. Všude mají obdobu těch mých, jen kužel po celé délce. Třeba tady.

              Máš nějaký tip, kde to koupit? Hloubku potřebuju cca 30mm.

              0 0
              • pepek  

                Nevím, dostal jsem to s kolama (z druhý ruky)

                0 0
              • les  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
                0 0
    • Smazaný účet  

      Hlášení o stavu některých cest: Spojka od Jezírka po žlutou jetelná jen s velkými obtížemi, pokud člověk nechce zhuntovat výplet nebo přehazku, strašnej bordel z těžby, to stejný, spíš horší (víc klacků) od Hádku skoro po modrou na Ochoz Tam jsem radši kousek kolo i nesl. Konec hlášení.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Ještě přidám jedno nebezpečí defektu u hřbitova v Soběšicích. Někdo tam už na podzim vysypal (náhodný rozbití mi přijde nepravděpodobný) hodně skla. Pokaždé když tam jedu, tak co vyleze vysbírám, ale dneska jsem zase sebral dvě hrsti čirýho a zelenýho skla. Ale nechtělo se mi tam trávit půl odpoledne, tak ještě dost zbylo. Přijde mi, že to buďto někdo doplňuje, nebo to vždycky vyleze z povrchu šlapáním lidí a ježděním kol po cestě.

        0 0
        • overkill  

          Roky tam bejvaj i klacky/kmínky přes cestu nebo i narafičenej pařez.Čekám kdy tam bude napnutej drát.

          0 0
      • rici69  

        Dnes jsem tamm projel, kdyz jsem vydel tu hrůzu co byl dřív les chtělo se mi břečet.

        Jinak nádherné ráno v lese téměř bez lidí.

        A na závěr škopek.

        0 0
        • LM  

          Kůrovec je surovec. Už minulý rok to tam bylo pěkně proschlé a ve větru „pršelo“ jehličí…

          0 0
        • Smazaný účet  

          Vypadá to děsně, ale zase je vidět pěkně ta skála. To mě překvapilo, co tam bylo ukrytý za skalní útvary.

          0 0
      • Polka  

        U té Ochozské sice klacky jsou, ale projet se to dá.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Na můj vkus už tam těch větví bylo trochu moc a těch pár metrů jsem šel radši pěšky. Tam kde přes větve ani nebyl vidět podklad. Ona jedna dobře mířená větev dokáže svoje.

          0 0
    • mastihuba  

      hospoda ktera nevyschne :)

      0 0
      • RomanH  

        1*

        Ted jsem sedel se sousedem u nas u ohniste. Rano v lese pri praci pohostil on me, ted ja jeho.

        0 0
      • Smazaný účet  

        Ale nejsou lidi na drátkování chmele…

        0 0
    • Smazaný účet  

      Je tu nějaký modelář?

      Dioráma MAZ 537 1:72 Pripjať

      Fantasticky okolorované: https://www.youtube.com/watch?…

      Celek: https://www.youtube.com/watch?…

      Pardon.

      0 0
      • pepek  

        Dost dobrý. Tolik práce a přitom. . . . Ty gumy by byly popraskaný a prázdný a v kabině by měli hnízdo ptáci a veverky.

        0 0
        • les  

          A nestálo by to vedle toho domku.

          0 0
      • obda  

        Jenom letadýlka – a první po 30 letech jsem dostavěl na Vánoce :D

        0 0
    • LM  

      p@X: jak ti fungujou ty přiléhavé brýle se šátkem/tunelem přes xicht? Nemlží se to?

      Když jsem zkoušel „normální“ brýle, tak se to mlžilo i doma v teple. Takže jezdím bez brýlí, ale venku začínaj lítat hmyzáci :-/

      0 0
      • Smazaný účet  

        To nikdy nezjistím (všichni se mi škodolibě vysmáli). V ČR zrovna tento model není skladem a jediný shop, kde byl uveden skladem lže. Mám dvouvrstvý Buff, začal jsem ho vozit zateplenou stranou ven a minule se mi nerosily ani při výjezdu Minské s 3 kg piv.

        0 0
    • rici69  

      Podvečerní pohoda, hambáč škopek a zoncna.

      Jaký si to uděláme takoví to máme.

      0 0
      • RomanH  

        Presne. Hlavne se neposrat a nenechat se rozhodit.

        0 0
        • Karaya  

          Po dnešní procházce musím říct, že naštěstí přibývá rozumných, co to v lese s rouškou nedramatizují ;-)

          0 0
        • pepek  

          Jo, to říkal ten tvůj kamoš Johnson taky. A teď už je asi ******** a rozhozený.

          0 0
          • RomanH  

            Delas, jako bys nikdy nemarodil. Obcas to kazdyho semele ;-)

            0 0
      • obda  

        Přidám dnešní oběd před plácnutím na gril, bulky jsou čerstvě upečené domácí :)

        0 0
        • Karaya  

          My měli včera i dneska taky burgry, ale u nás jich musíme dělat 10 a ještě je to málo.

          0 0
          • obda  

            :) Nikdo neříká, že je to všechno ;). Burger je to Chorvatskej – pljeskavica. Klasické byly dva týdny zpátky, minulý týden bylo pulled pork.

            0 0
            • Karaya  

              Už jsem se lekl, že děckám nedáš pořádně najíst ;-)

              0 0
    • Smazaný účet  

      ČT1 teď: nejlepší automobilová honička v historii, Moskvich s Gazikem v akci (Holka na Zabití:)

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
      • mastihuba  

        apropo nechapu co kundy resite furt s brzdama. na starejch xt sem vymenil sintry za sintry origo SH a ani si to nevrzne jako novy. brzdi to jako normalni dvoupistkovy brzdy vykon saintu vod toho necekam.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Tak znovu po tisící prvé: problémy mám jen já.

          Po tom, co se tady začal řešit „pumping“ řad M7000/8000 jsem se na to soustředil a nutnost občasného napumpování anebo úplné ztuhnutí páky v mrazu mě začalo štvát. Takže jsem jednou v afektu objednal bez informací XTR M9100. Jenže zrovna tento jediný MTB model Shimano brzd má kvůli hmotnosti zmenšené silniční destičky. Navíc je nová směs organik/resinů 03 a opravdu to na 90 kg nestačí. Dal jsem sintry/metaliky, brzdí parádně, jenže po výměně za Rebu začal předek řvát opravdu dost hlasitě.

          Nereagujte, nemá to smysl.

          0 0
          • mastihuba  

            hele nejses v tom sam, skoty to resil saintama, a roman…k tomu se nebudeme vracet, vzdyt slo o 3 minutky :)

            0 0
          • Excel  

            Člověk zapne BF a pomalu každá třetí fotka je nějaká oranžáda, všim sis? Jestli ty tady nebudeš hen ten …

            0 0
            • Smazaný účet  

              Sis nevšim, že všechno prvně poplivu, ale novinky tady mám s několikaletým předstihem :) Akorát jsem zaspal s teleskopickým dildem a endurohustokru­to image…

              0 0
              • RomanH  

                Kdyz jsme u toho, tak zrovna nad tim dildem od podzimu premyslim. Prudky sjezd s par tockama mezi stromy, k tomu mokre listi. Tak tak jsem stihnul seskocit a nevrazit do stromu, s teleskopem bych to mozna dal (nebo bych mel minimalne vetsi pocit bezpeci). Podobne jsem ted za barakem objevil v lese par prudych kolmych sjezdu od motorkaru (oni to jezdi hore kopcom), kde si na to s klasickou sedlovkou netroufnu.

                Ale, snazim se mit co nejvice bezudrzbove kolo, a to ty teleskopy proste asi nejsou. Navic se v mem pripade jedna o minimalni pocet vyuziti.

                Procetl jsem snad vsechna vlakna, koukal se na videa. Co mi z toho vypadlo, tak bud vzit neco levneho (minimalne na vyzkouseni a ujasneni, ze to ma pro Tebe smysl) a casem to treba vyhodis a nahradis necim lepsim, nebo jit rovnou do TOP verze, kde to sice stoji ranec, ale vydrzi to i vice let bez zasadni udrzby a vaklu (Fox, BikeYoke). No a jeste se mi (az na vahu) libi i mechanicka 9point8 (ale udajne i u ni to za ty prachy neni vzdy 100%). Kazdopadne za sebe jsem castecne nahlodanej.

                0 0
                • mastihuba  

                  jenze s tim teleskopem zjistis ze ti chybi tlumic, vidlice a hrubsi pneumatika vepredu :)

                  0 0
                  • RomanH  

                    Pneu vozim slusne obe. A misto vidlice pracky – pisty zaoceanskeho parniku :-)

                    0 0
                    • babicak  

                      Vyzkoušej, teleskopická sedlovka je potřebnější než celé celopéro. Otevře Ti nové možnosti.

                      0 0
                      • scoty  

                        Jo, mnohem více možností přenášení váhy nad kolem.

                        0 0
                • scoty  

                  To tvé nahlodání mohu jedině podpořit:)

                  Mám KS natural 150 z druhé ruky už asi 5 let za 4ku a nedovedu si bez ní blbnutí v terénu představit.

                  Za tu dobu jsem ji tuším jednou promazal vazelínou.

                  0 0
                • Jaroslávek  

                  Ve všem jsem na tom stejně:-)

                  0 0
                • Paja  

                  Uz jsem to psal, nejen, ze s tim sjedes vic nez s pevnou, ale, a to hlavne, je to ve sjezdech daleko vetsi zabava.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Tady stačí brnknout a už to jede :)

                    0 0
                    • Macik  

                      Ne. Nekoupím si Laufa a nekoupím ;-)

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Pluska byly poslední podporou cyklomarketingu. Až se oba stroje rozpadnou, končím. Max. si na stáří nechám svařit něco rezavýho.

                        0 0
                  • obda  

                    +1

                    0 0
                • Karaya  

                  Dokonce i já s tím teď experimentuju. Zkusmo jsem zajel co nejrychleji Šumbera rockgarden bez ní a s ní a rozdíl je 20s na 2min. A to je jen rovina mezi šutry.

                  0 0
                  • Paja  

                    Aaa znama znacka.

                    0 0
                    • RomanH  

                      Ty mas Pajo T-Mars, nebo M-Wave ? Ze mas ovladani pod sedlem vim, to bych ale asi nebral.

                      Z tech levnych premyslim o Brand-X, 150mm zvih. A teoreticky muzu mit celkovou delku 480mm (je o cca 22 EUR levnejsi nez 459mm). Tech cca 5cm ke stredu otvoru na sedlove trubce pro vedeni bovdenu by mohlo stacit

                      0 0
                      • Paja  

                        Mechanickej TMars, mam to v profilu.

                        Ja jsem krome uzkyho rozmeru 27,2 potreboval jeste offset, takze moc na vyber nebylo. Postupne jsem pak sedlo posunoval dopredu, takze dnes uz by mi to asi vyslo i se sedlovkou s primym zamkem a bral bych samozrejme ovladani z riditek.

                        0 0
                      • RomanH  

                        Tak jsem to chtel objedat, prvne z Wiggle, potom z Chainu, a nic…

                        Proc mi do … u techto dvou anglickych e-shopu nefunguje standartni platba kartou, overeni pres 3D secure ?

                        U Wiggle je to navic tak blbe udelane, ze presto ze jsem se registroval jako novy zakaznik, zadal slevovy kupon, tak pri zmene platebni metody uz nesel pouzit… Dokonce jsem kvuli tomu registroval novou kartu i na PayPalu, ale neproslo to ani pres nej (coz bych mozna i pochopil, kdyz mam nastaveny limit pro neoverene platby 2000 Kc, a navic jsem tam registroval platbu dnes…) Do sve banky volat a prenastavovat limit nebudu (a v IB toto nelze nastavit).

                        Jebu na to, je to znameni :-)

                        0 0
                        • obda  

                          Pokud si dobře pamatuju, UK shopy 3D secure moc nepoužívají (teda spíše nepoužívaly). Zato trvaly na přesné shodě dodací adresy s adresou majitele karty. Já nakupoval na Chainu i Wigglu zcela bez problémů. A docela mne fascinuje, že dneska nějaká banka nemá změnu limitů z IB, Asi bych se s takovou rychle rozloučil ;)

                          0 0
                          • RomanH  

                            Limity tam samo nastavitelne mam, ale ne zrovna pro platby bez 3D. Ale zase neplatim vubec za nic, vcetne vyberu z cizich bankomatu u nas, i v zahranici.

                            A co se tyce te konkretni BRAND-X sedlovky, tak je otazka jesti RFR PRO Inside Dropper Post neni ve finale to stejne. Pak bych to vzal z Rise.

                            0 0
                          • RomanH  

                            Ze ja na to forum lezl… Objednano :-)

                            0 0
                            • Paja  

                              To RFR?

                              0 0
                              • RomanH  

                                Ne, zavolal jsem do banky, zvednul limit, a pres PayPal vzal z Chainu ten Brand-X. Se slevovym kodem cca 108 EUR, doprava zdarma. Na Wiggle by mi to vyslo asi jeste o 7 EUR mene, ale zase bych na ten slevovy kod musel vytvaret uz asi treti fiktivni e-mail…

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Mažu si tě.

                                  0 0
                                  • RomanH  

                                    To delas posledni mesic a pul :-) Co v patek ?

                                    0 0
                                • Jaroslávek  

                                  Vida muž činu. Já stále váhám.

                                  0 0
                                • Polka  

                                  Kolik to váží to cos bral? Má to lanko zespodu? Na Alíka ses nedíval? Mají tam Zoom https://www.aliexpress.com/…6702982.html nebo třeba Tmars https://www.aliexpress.com/…4710840.html. Má něco z toho smysl?

                                  0 0
                                  • RomanH  

                                    Mam vnitrkem vedeny lanko a ma to vazit okolo 660g vcetne bowdenu a packy. Je to hodne, ale to neresim. Na Alika jsem se dival (hledej znacku Satori), ale predsi jen jsem chtel na tak problemovou vec (alespon jak se to tu prezentuje) klasickou zaruku. Jestli zjistim, ze to ma pro me prinos a Brand-X se po dvou letech vysere, budu to resit jednou z vyse zminenych (Fox, BY, 9p8).

                                    0 0
                                    • mastihuba  

                                      prinos to je, ale na kole bez odpruzeni to na nic nepotrebuju. :)

                                      0 0
                                      • RomanH  

                                        Tak davaji to i na gravel (coz teda nechapu), a ja na tom celopevnaku jezdim vse.

                                        0 0
                                      • babicak  

                                        Nesouhlasím, můj názor.

                                        0 0
                                        • Paja  

                                          Zalezi na co to pevny kolo pouzivas, na univerzal do terenu jako Roman jo, na dojizdedlo do prace/vincku/… asi zbytecny.

                                          0 0
                                          • mastihuba  

                                            hosi nezapominejte ze mam tri kola a kazdy je jiny, na univerzalni jedno kolo sem rezignoval uz davno, kazdy ma svoje vyhody i nevyhody. pisu to obecne pod tebe kterej to vystihujes v druhe pulce. roman zacal se stavbou bezudrzbovyho kola, ma to svoje kouzlo, ale ja na tom rad fakt nejezdim, zase proc se do krpole tlouct na LV ze…

                                            0 0
                                            • Smazaný účet  

                                              Kór teď s jednopilou mít jedno kolo s rozsahem pro úzkou gumu na silnicu až po balon do rozbitých stojek je trochu unreal :)

                                              0 0
                                              • mastihuba  

                                                bud to bude lehky tuhy rychle do kopce a nepohodlny nebo tezky, zvejkavy, z kopce pohodlny a do kopce zase nepohodlny pro svou vahu. jezdit na kole bude vzdy drina dokud to nebude mit slusnej motor :)

                                                0 0
                                                • Smazaný účet  

                                                  Teď nevím, jestli mám vrtat nějaký háky na druhý kola (je tady nevyzpitatelná elektřina, někde plný, jinde dutý cihly), nebo je zavčas prodat :)

                                                  0 0
                                                  • les  

                                                    Ještě je chtěl prubnout Roman. A nemusíš nic vrtat ;-)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Mu stačí zadní, ale tam zatím nemám ten vhodný širší ráf. Dopředu dá snad i 29"+.

                                                    0 0
                            • Excel  

                              KURVÁ

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                :-)

                                0 0
                              • Paja  

                                :D

                                0 0
                              • RomanH  

                                :-D

                                Proto jsem vzal tu Brand-X za tech 108 EUR. Nebudu to nijak extra resit, neni to tak strasna castka. Dva roky je zaruka, a kdyz se to pak vysere, tak se zase tak nic dramatickeho nestane. Je tam patrona, do ktere se stejne neda vlezt, cili zadne rozebirani a vymena oleje jako u vidlice. Na rozkoukani dobry.

                                Ciste subjektivne by se mi libila ta mechanicka 9point8, ale kdyz nevim, jakej to pro me bude mit prinos, tolik penez za to nedam.

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Takhle to kolo nemá chybu, jen dát XT řazení, kliky bych bral hned.

                                    0 0
                                • mastihuba  

                                  mně asi dosloužil reverb, a k te 9point se už nedokopu, protože vyhodit dalších 10 za nesmysl na kolo už nějak mentálně nedávám.

                                  0 0
                                  • RomanH  

                                    Tak Ty mas jeste to TS180, ne ? Tech 10 by nebyl takovy mentalni problem, kdyby clevek vedel, ze to vyuzije, a ze se to za ty prasule nebude srat.

                                    0 0
                                    • mastihuba  

                                      no mam, reverb už rok leží v servise a dokud TS funguje, tak se mi to nechce zase přehazovat. Celý je to vomrd. s lankama nebo s hadicou na olej. Je to další kabel, kterej musíš tahnout na rodla

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Bezdrát: řazení, teleskop, tlumení, motor… Fén na rodlech s appkama a servisníma intervalama, to je budoucnost.

                                        0 0
                                        • les  

                                          A nebo lanko :)

                                          0 0
                                  • Motyll  

                                    Tak ono to vzhledem k najetým km ani nedává smysl :)

                                    0 0
                                    • LM  

                                      Kč/km – tenhle údaj není dobré počítat :-)

                                      0 0
                                    • mastihuba  

                                      tak od prosinca su nahromade, lamat pres koleno kolo fakt nehodlam, kdyz mam dalsi povinny veci. Nekdy se musi vic odpocivat… :)

                                      0 0
                                • Paja  

                                  Brand-X tady ma i samostatny vlakno a zvlast za ty prachy jsou uzivatele vetsinou spokojeni, nejaka vule se tam vytvori, ale to celkem nicemu nevadi a nikdo tam nepsal, ze by se to nejak ve velkym sralo.

                                  0 0
                                  • RomanH  

                                    jj, cetl jsem. Jak rikam, vahal jsem a procital vlakna uz od podzimu. A tak nejak mi z toho vseho vyplynulo, ze jedine celkem bezproblemove jsou FOX a BikeYoke, ktere jsou hodne drahe. Nebo je naopak skoro jedno, co vezmes, lisi se to akorat lehce vahou, pripadnou dostupnosti ND, moznosti servisu a hlavne cenou. Sere se to (chyta vakl, zavzdusneni) vsechno vicemene stejne (ten Brand-X na tom ma byt jeste celkem dobre), akorat nektere (napr. OneUp) muzes doma rozebirat a servisovat.

                                    A samostatnou kapitolou je pak 9point8. Kdyby stala pulku, asi bych ji vzal, kvuli tomu ciste mechanickemu provedeni.

                                    0 0
                                    • pepek  

                                      Já teda nechcu répat, ale postavit „bezudržbový kolo“, nedat na něj bezproblémovou a užitečnou vidlicu a pak na druhý konec posadit potenciálně problémovou sedlofku? Neni to voĺaké absurdné, Kefalín.?

                                      0 0
                                      • RomanH  

                                        Ja nevim, uvidime, proto jsem taky do toho nechtel moc vrazet.

                                        Zrovna o vikendu jsme se o vidli s Exikem bavili. Kdyz jsem to kupoval a stavel, rikal jsem si, ze pokud mi to nesedne, hodim tam Pika nebo neco podobneho. A za ten rok a pul jsem nemel zasadni problem. Nepopiram, ze nejsou situace, kdy bych odpruzenou vidlu ocenil, ale paradoxne je to spise na vytvrdlych cestach po traktoru, nez pri poskakovani po skalkach a sutrech. Tady vim, ze se pevna vidle naraz nepropadne, nekopne zpet, je to proste jen o rukach. A ja z kopce jezdim stejne pomalu. Odpruzenou vidlici jsem 1×-2× rocne musel sundavat z kola, rozebirat, menit olej. Kdyz se jelo vice dni v blate, taky jsem to musel resit.

                                        U te sedlovky predpokladam (mozna naivne), ze s ni nic delat nebudu (krome otreni hadrem a sem tam striknuti oleje pod tesneni). Na druhou stranu si mozna troufnu na veci, kdy jsem z kola slizal. Uvidime.

                                        0 0
                                    • Sistematicx  

                                      One-up ma uzavrenou patronu jako BrandX. Takze tu nerozdelas. Na BrandX se daji sehnat nahradni dily hodne tezko (jeden Italskej bike shop ma nahradni patrony a piny co vymezuji rozacni vuli). V ČR na BrandX nema nikdo nahradni dily.

                                      One-up a BrandX maji dost podobny vnitrek.

                                      BrandX taky bude potrebovat rozebrat a vycisti alespon jednou za rok treba.

                                      0 0
                                      • obda  

                                        Já nerozebiratelnou patronu na KS Dropzone už rozebral a servisoval :D Už by to teda zase chtělo, ale co bych chtěl po 8 letech od koupě :)

                                        0 0
                                        • Sistematicx  

                                          BrandX 125mm je tlakovana nejakym plynem a zalisovana. 150mm se da foukat, ale nenasel jsem rozkres na ni.

                                          Oneup patronu oficialne taky neoservisujes.

                                          Stejne tak Giant patronu.

                                          0 0
                                  • JSt  

                                    nekdy je ta votocna zesla dokonce zamerna. ;-)

                                    0 0
                                    • babicak  

                                      V pátek budu takovou potvoru rozdělávat, soustředím se na zeslu a dám info.

                                      0 0
                              • Motyll  

                                :D

                                0 0
                        • Karaya  

                          Kdybys chtěl tu moji, tak je k mání skoro za pusu. Já půjdu do nějaké lepší, se vnitřním vedením.

                          0 0
                          • RomanH  

                            Diky. Taky bych bral neco s vnitrnim vedenim

                            0 0
                  • Polka  

                    Ve sjezdech to beru, ale na technické šlapavé Šumbeře? Tos jako celou dobu stál a u toho občas šlápl? Si to teda zrovna zde nějak nedovedu představit v praxi v čem to má jako pomoct…

                    0 0
                    • Paja  

                      Pokud to jde zasunout jen 2–3 cm, tak je to lepsi. Treba moje ma prvni polohu 4,5 cm, coz uz je na rovinu moc.

                      0 0
                    • Karaya  

                      No, že můžeš mnohem víc pracovat s kolem do stran. Šlápl jsem opravdu jen párkrát, viz záznam z wattmetru. Nicméně adrenalin držel tepy nahoře, až jsem se divil.

                      0 0
                      • Polka  

                        Jako při kličkování mezi těma šutrama? Přijde mi když se jednomu vyhnu, tak mě to hodí hned na další :-) Asi bych si to musel zkusit.

                        0 0
                        • pepek  

                          Cotoje šumberarockgarden? To je žlutá podél silnice na Ochoz?

                          0 0
                          • Polka  

                            Viz. Strava voe ;-P

                            0 0
                            • pepek  

                              Sem se tam teď díval a vidím, žes tu zkratku přejel, soudruhu. :-) To je teda věc, sem se musel dost snažit, abych to v té slepé mapě našel.

                              0 0
                              • Polka  

                                Protože jsem to zvrchu ještě nikdy nejel a každou chvíli to na Vandrovnici vypadá jinak.

                                0 0
                      • Polka  

                        Tak jsem to včera zkusil na celopevňáku a už chápu :-) Šlapavý to není určitě a asi by se to sedlo kousek níž hodilo jak člověk přejíždí ty šutry, ale do stran jsem to asi ani tolik nepotřeboval. I když bych třeba na fullovi vypnul brainy, tak mi to přijde takový zas pomalý, asi to chce pořádnou žehličku s vyššíma zdvihama a naprat to vyšší rychlostí přes ty šutry hlava nehlava.

                        0 0
                      • BuraX  

                        Já mám teda dojem, že sem šlapal poměrně dost – a taky hodně v těch šutrech brzdil. Až mi bylo Reby líto. Sedlo jsem ale dolů nedával, ani ženu zatím nesmířil s koupí teleskopky ;) Tak třeba někdy zkusím shodit sedlo dolů a tebe taky o příčku níž :)

                        0 0
                  • Smazaný účet  

                    Tak dopředu ještě pružinofku s prachovkama, takhle to bude nevyvážené.

                    0 0
                    • Paja  

                      Sedlovku mam bez prachovky :(

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Dělají se i různé neopreny, to bych snesl na sedlofce líp, ale co mně se líbí stojí většinou za h.

                        0 0
                        • Paja  

                          Nemam tam nic a zas tak to nevadi, dobry reseni je jak to ma LM – pruh z duse.

                          0 0
                          • LM  

                            Jo, to funguje dobře, naprostá většina bordela jde od zadního kola :-)

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Ale je to hnusný.

                              0 0
                              • Paja  

                                Zato ten neopren zajebanej od blata bude krasnej ;)

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Tohle mě vůbec netíží, kolo neumývám, neumívám už ani sebe, nezkracuji kožní deriváty, nechodím na Skype konkurzy, necvičím…

                                  0 0
                                  • Motyll  

                                    Pelhřimov?

                                    0 0
                                  • Paja  

                                    V tom pripade nechapu, co ti na tom pripada hnusny ;)

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Je to prostě hnus :)

                                      0 0
                                      • Macik  

                                        :D

                                        0 0
                                        • mastihuba  

                                          ja tam mam furt tu TS od toma a s tim neoprenem to chodi cajk uz rok bez cisteni. v pondeli to dalo praci ale precijen sem nejaky bahno nasel :)

                                          0 0
                                          • Smazaný účet  

                                            Sjůpr foto :)))

                                            0 0
                                            • mastihuba  

                                              tak macik to ma taky, von ten neopren vyfocenej nepotrebuje :) uznavam ze dar foceni sem nedostal.

                                              ze se ti moje fotky tak libi tak tady mas bonus :)

                                              0 0
                                      • Paja  

                                        Ja myslel, ze hnusna ti pripada ta LMova duse.

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Ta taky (mně se vždycky líbily sedlovky hokejky), holt je nová doba, hlavně se mi vůbec nelíbí, kam směřují rapl kola, jezevčíci à la chopper s kolmou sedlovou trubkou.

                                          0 0
                                      • RomanH  

                                        :-)

                                        0 0
                                        • JSt  

                                          to sou petky?

                                          0 0
                                        • Paja  

                                          Slusnej arzenal ;)

                                          0 0
                                          • RomanH  

                                            Do nebezpecnyho terenu to chce drapak :-)

                                            0 0
                • rici69  

                  Mám BikeYoke a zatím vše naprosto perfektní. Ty možnosti ti to otevře neskutečně, až se občas přistihnu že jsem trochu za hranou.

                  0 0
            • Paja  

              To myslis tu oranzovou skladacku, rb dragstera a oranzovy rb iq na bazaru? To je jedna trendy novinka vedle druhe :D

              0 0
              • Excel  

                Mysli, proč asi je to teď na bazaru, protože s tou barvou to teď, logicky, střelí za,more, úplně hodně!

                0 0
        • Motyll  

          Dle slovníku ses včera zdržel, což?

          0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
      • Smazaný účet  

        Lidi si ale v těch omezeních začínají libovat. Viz téma Ježdění bez roušky. Dnes to v jednom rozhovoru řekl i Höschl: Restriktivní opatření připomínají silně komunismus a lidé jim tleskají, to je velmi varovné, upozorňuje profesor Höschl. Kombinuje se tu podle něj symbol nepřítele, strach a postava vůdce. To je třaskavá směs, která v minulosti vedla třeba k nástupu Hitlera v Německu. Höschl mluví o genialitě průměrnosti, která se může rozšířit jako lavina. Už tu prý vidíme náznaky a my musíme být maximálně kritičtí a pozorní. Vláda totiž může mít tendenci ponechat si současnou větší moc.

        0 0
        • Smazaný účet  

          To jsou takový mediální mluvky: Höschl, Cílek, Pohlreich, Sedláček … Už mě ty kecy ani nebaví.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Sedláčka nevydržím ani 5 minut, Cílka jen odborně a v pořadu jako komentátora v TV, Pohlreich kope za svůj klub a Hoschl jak kdy. Ale co vidím v komentářích, tak s tímto musím souhlasit. Tady o rouškách a omezeních, a na FB a pod články různých médií se ukazuje, že by někteří rádi vrátili totalitu. Vidí to jako jediný správný, nařídit, zakázat, omezit, zřídit domobranu, zakázat vycházení, zastavit činnost všech firem a podobný nesmysly. Prostě zakázat lidem myslet a začít je řídit tvrdou rukou. Jinak ty poddaný není možný zachránit. Nejsměšnější je ta představa, že když na měsíc všechno a všem zakážou, tak nemoc zmizí a už se nikdy nevrátí.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Lid potřebuje proti něčemu bojovat, velká volnost mu nesvědčí, „androš“ bude mít opět smysl :)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Dneska jsem se dostal tak daleko, že jsem hledal tlačítko na zlikvidování účtu. Úplně mě přepadl nápad, že mi to tady nedělá dobře, že to smažu. Jen jsem pak někde vyčetl, že jen přes admina. Nechám tomu tady ještě chvilku a pak mu napíšu. Vesměs je to tu ztráta času a nervů. Tím nemyslím tady ty měsíční vlákna.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Já se k tomu chystám několik let.

                  Kovadlina – Prima sezóna

                  Je to regulérní závislost, ráno po prvním připojení cítím regulérní úlevu, později už mě to ale tady začne s*át.

                  0 0
                • Excel  

                  Tak piš jen do měsíčních, na ostatní se vyser, stejně je to vo hovně celý.

                  0 0
                • les  

                  jaký si to uděláš takový to máš

                  0 0
      • Jaroslávek  

        Četl jsem a myslím i jiní, ale neovlivním. Psal jsi na WA, že je pěkný den atd. proč si proboha plevelit mozek něčím jiným ? I když mladší soudruzi se určitě ještě poperou :-)

        0 0
      • novcze  

        však vláda chce opatření uvolňovat, ne? … promořenost je asi malá a zdravotnictví evidentně zvládne víc kritických pacientů, tak proč to neurychlit … tohle se nemůže táhnout moc dlouho, protože nevíme jak dlouho protilátky u lidí co to už měli vydrží v těle, u MERSu se vytráceli třeba už po půl roce, tak ať se nám to tady netočí na věky

        0 0
    • LM  

      btw: Karásekpřetrasovanej začátek, plot se objíždí cestou vlevo vrchem a kousek za plotem doprava dolů přes malé skočky a kořeny

      0 0
      • TheJD  

        Dik. Je to fajn. Dneska jsem to projel.

        0 0
        • LM  

          Nz, já to jen nafotil. Přetrasované už to bylo :-).

          0 0
    • Hammond  

      Co zítra na točený Zelený pivo? ,doporučíte mi Brňáci ,nějaký podnik u Vás co nesere na cyklisty? ,u nás ve Vyškově je prd,hnusné Lobkowitz nebo co to zde je z kelímku za 0,50haléře ,49kč nedám,to ať se na mně nikdo,ale nikdo nezlobí,na to nemám…Díky za rady.Miloš.Šlapkám ZDAR!!! Po práci vyjíždím asi k „Sosně“ … ,na Vzpírárně je zavřený.Na Farmu už nejezdím,zlá a urážlivá obsluha,já jsem jim nic neudělal…Snad ještě RAK v Mariánským,ale tam jsem 10 let nebyl,mívali tam dobrý BUDVAR 12°…

      0 0
      • Smazaný účet  

        Už jsem ti to myslím radil, přidej si do bahna Curacao. Přírodní zelené pivo nikdy nebude výrazně zelené.

        0 0
        • Hammond  

          Uvidím,někde snad nějaký okýnko se zeleným najdu,po noční bude Žízeň,když tak Magický oko .

          0 0
        • JSt  

          vzpominam si, kdyz kdysi v celym statlu doslo zeleny pivo, my sedeli venku na rimaku u zelenych kryglu desatera bahna s vyklopenou zelenou a pro okoli byli za prominenty. dal uz si nepamatuju zhola nic. :-)

          0 0
        • Smazaný účet  

          Nebo přímo jak Starobrno E133. Stačí si vozit pytlík barviva v kapse. :-)

          https://www.svetcukraru.cz/…r-e133-250-g

          0 0
        • babicak  

          Recept z NDR: Curacao a bílé víno a byla z toho grüne Wiese. Insel Rügen 1984, či tak nějak.

          0 0
      • mastihuba  

        v sumicich u vokna vcera stala fronta na zeleny petlahve az na silnic :) uspech je tak 20 min po otviracce, pak uz smolik. nechapu teda co na tom humplu vseci vidi, ale holt to zada marketing.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Nejsou tam na tom líp, jak před krizí?

          0 0
          • mastihuba  

            to asi ne kdyz nejede kuchyn, ale ta vysoka goticka co nas obsluhovala rikala ze uz z toho blbne. :)

            0 0
        • Hammond  

          Šumice,Slavkov a Kyjov nepiju.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Takže jen euro sračky? :)

            0 0
          • les  

            Kyjov neznám, ale určitě ho piju taky :)

            0 0
            • mastihuba  

              doma pi co máš a jinde co ti nalejou :)

              0 0
              • Hammond  

                Janáček,Poutník,Re­gent a Lišák 12°.,nezlobte se na mne ,ale to Slavkovský se nedá pít,to teda Pivečka je už lepší.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Ono se to teď protřídí, a ukáže se, kam lidi chodili pro PETky, ale výpadek sudovýho bude obrovský.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Teď jsem projel pod Údolím oddechu kolem hospody a tam se promořovalo snad půl Brna. Jsem zvědavej jak dlouho to vydrží. Tam kdyby přijel nějakej aktivní příslušník, jak je půlka bike fóra v sekci o rouškách, tak má vyděláno. Snad to tady příslušníci nečtou. :-)

                    0 0
                • Polka  

                  Co blbneš, Slavkov je odjakživa cajk. Je vidět, že za sebou nemáš pár SNT :-)

                  0 0
                  • mastihuba  

                    ono zalezi na hospode a jak dlouho je to narazeny. to co nam tady obcas zbyde na dvorecku je snad nebezpecnejsi nez korona :)

                    0 0
                  • Macik  

                    Za mě je Slavkov taky cajk.

                    0 0
          • obda  

            Tak třeba tenhle Kyjov je ok (PETka z mojí ledničky :))

            0 0
          • Motyll  

            Muzika OK, ale v pivech se neshodneme…

            0 0
            • Hammond  

              Asi je to pravda,ve Slavkovským pivovaru jsme nehráli,jináč snad za 25 let živýho Bigbítování s FERNET BLUES snad v každým.Takže jsem ho přímo v pivnici neochutnal,to je pravda,v Rousínově ho točili,ale fakt nechám bez komentáře,proto asi ta knajpa naproti pošty zavřela…,jinak piju pouze točený,ne plechovky a plast -FUJ!!!

              0 0
              • Hammond  

                Kurnik šopa ,dnes teda bodlo,frčím dále ať mám tu stovečku.Dobrý podnik......

                0 0
              • obda  

                Máš pocit, že plast má na kvalitu piv určených ke skladování v ledničce a rychlému vypití (pár týdnů) nějaký podstatný vliv? Já tedy ne. Cenově oproti sklu jsou náklady na lahev zhruba o 10 Kč nižší. A doma to piju z odpovídajícího skla, ne z lahve :)

                0 0
                • JSt  

                  vono to asi neni problem matrose z jakeho pijes, ale objemu. druhej skopek z plastovyho kelimku je cajk, druha pulka tuplaku ze skla je zvetrala koza, pokavad nejsi na dostizich. ;-)

                  0 0
                • mastihuba  

                  hele kdyz s tim studenym skopkem zachladi zrovna natavenej plast tak to duveru nebudi.

                  0 0
                  • obda  

                    Dokud mi to chutná, neřeším :)

                    0 0
      • RomanH  

        Ze si tam na ne nekdo v klidu nepociha

        0 0
        • babicak  

          Že jim rodiče nevštípili základy slušného chování. I když, puberťáci.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Nechápu to nutkání, neustále to doplňovat a „sloužit lidem“, to dělají pomatenci nebo náboženští fanatici.

            0 0
            • JSt  

              furt je v tom za min, nez dyby kaufl treba pluska. :-P

              0 0
              • Smazaný účet  

                Ale co teď s nima? Koupit zadní ráfek 40mm za 2700,– včetně přepletení, nebo vrátit pův. přední 30mm za litr? Pluskový komplety včetně gum jsou na bazarech za pár korun :/

                0 0
                • RomanH  

                  Znas se. udelas to polovicate,bude Te to srat a stejne to prekopes. Kazdopadne v obou pripadech to pak za pulku strelis, no :-)

                  A ted vazne. Tak kdyz uz ses do toho pustil, tak to snad nejakej duvod melo, ne ?

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Já se do toho pustil v „mánii“ před krizí. Teď je krize a nálada je fuč, krátké technické vyjížďky mě momentálně nelákají.

                    0 0
                    • RomanH  

                      No hlavne to zbrkle v ramci nejake nalady neprodavej, prachy to nezere. Minimalne v zime to bude super.

                      0 0
              • Paja  

                :D

                0 0
              • RomanH  

                :-D

                0 0
            • RomanH  

              A proc ne. Treba je to nekdo, koho tesi, ze udelal neco, co funguje a spouste lidem dela radost. Netusim, o kolik ma nadsazenu cenu, ale snad mu to vychazi alespon tak, ze nula od nuly pojde i s par takovymi pripady.

              0 0
              • Paja  

                Slusni lide provozovateli podle me vetsinou poslou o neco vic, my to tak teda delame.

                0 0
                • RomanH  

                  Jasne, jako v hospode, kdyz ses spokojenej.

                  0 0
                • mastihuba  

                  1*

                  0 0
                • JSt  

                  slusni lide by tam mohli hlidkovat. :-)

                  0 0
                  • RomanH  

                    Dneska perlis :-)

                    0 0
                  • Jaroslávek  

                    Ohýnky a bivaky byly i pro tebe doménou.

                    0 0
                    • RomanH  

                      Jirik ted myslel brnenskej spolek „Slusni lide“

                      0 0
                      • Paja  

                        Aha, to jsem si musel vygooglit.

                        0 0
              • Polka  

                Za tu trpělivost co s ním máš bys zasloužil metál.

                0 0
    • Smazaný účet  

      Mojekolo píše, že ode dneška platí výjimka i pro prodej v kamenných cykloprodejnách…

      0 0
      • Jaroslávek  

        Se sdružováním přece problém nemáš a nějaký místečko pro FoFo najdeš jak tě znám.

        0 0
        • babicak  

          Můžeš zaparkovat u nás a jestli nebudeš chtít, tak mě ani vidět nemusíš. A po dojetí sprcha!

          0 0
        • pepek  

          Já nemám žádný problém, ale jsou tady družní soudruzi, kteří tvoří skupinky větší, než o 2 příslušnících a konzumují potraviny a dokonce alkohol v přírodě.

          0 0
          • babicak  

            Já bych třeba 3 lidi rozdělil do 2 skupinek po dvou, přičemž jeden musí být současně člen obou skupinek a takto by se dalo pokračovat. A ty dva metry rozestupu? To by jeden musel mít cejchovaný etalon metru z Francie. Jinak je totiž metr ryze subjektivní, např. metr piv.

            0 0
            • pepek  

              Doporučujeme turistům, aby se vydávali do polí . . . . a aby se neshlukovali

              0 0
            • Paja  

              To jsme dusledne dodrzovali, do kopce se oddeloval Jarda a s kopce zase ja ;)

              0 0
          • Excel  

            na ty maj myslivci povolenej odstrel

            0 0
      • petrx  

        Už aby to bylo za náma a koronaturisti se vrátili do nákupních středisek a hospod, pak snad už na výletě nebudu kličkovat mezi davy.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Tak mám za sebou první nákup v době krize, no a koho jsem nepotkal v normálně narvaným Globusu? Svou bisoní „lásku“, kvůli které jsem od srpna v prdeli.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Trocha těch ftalátů :)

        0 0
        • mastihuba  

          ono je v tom technologickej rozdil. malej pivec si objedna par baliku uz nafouklejch petek, ty sou podle me inertni a stabilizovany. pak to asi na chut nema vliv. u velkejch pivcu se nafoukne zkumavka tesne pred plnenim smrdi to plastem v cele hale a vzapeti se do toho strikne skopek schlazenej na 2stupne.

          0 0
      • novcze  

        jo v celým Globusu už po 13 hod. nebyly tousty … no alespoň vyzkouším toustís od penamu co tam ještě pár kousků bylo

        0 0
      • mastihuba  

        vildenberk

        Vážení a milí zákazníci,

        Z důvodu mimořádně velkého zájmu o naše pivo

        0 0
        • LM  

          … jsem nestihl dopsat ani zbytek věty :-)

          0 0
        • mastihuba  

          se to vlozilo cely, ale nahralo jen po prvni obrazek :)

          Vážení a milí zákazníci,

          Z důvodu mimořádně velkého zájmu o naše pivo, Vám musíme oznámit, že naše okénko se od pátku až do po pondělí 10.4. – 13.4. zavírá.

          Došlo pivo :(

          Ale nezoufejte další várky už pro Vás odpočívají v ležáckých tancích a budou k dispozici zase od úterý 14.4.

          Velmi děkujeme za Vás zájem a těšíme se na Vás zase v úterý, posíláme Vám pozdrav a

          Dej Bůh štěstí!

          0 0
          • Smazaný účet  

            Ostatní vylívají…:)

            Lepší sem nic nepsat, ono se to nezdá, Brno sleduje dost lidí.

            Měl jsem v plánu tam jet Rapidem přes sokolnický pivec, ale nejlepší cukrářka z Brna došla pozdě z hokny.

            0 0
    • Smazaný účet  

      Poraďte, jak se bytná může dostat legálně na Slovensko? Já už to nevydržím.

      0 0
      • RomanH  

        ? Tak je snad vdana, ne ? Oddaci list na nejake uredni lejstro nestaci ? Nerikej, ze manzelsky svazek je mene nez kamionak :-) Pokud ano, tak papiry na kamion :-)

        0 0
      • Excel  

        v pozinkovane rakvi

        0 0
      • babicak  

        Jaký má pas resp. OP? Nemá SK? Tak je legálně v hajzlu. Může sednout do dodávky ( na tu má papíry), něco naložit, vypsat správně papíry k nákladu a vyrazit. Jiná možnost teď aktuálně není.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Tvargl tlačí Galfery: https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • novcze  

      tvl ty první vyjetí po zimě dost bolí … chápu proč většina tady jezdíte celou zimu, jinak plno corona virus turistů směr na Jinačovice a taky se po panelce projíždělo pomáhat a chránit v tom jejich novým onárazníkovaným vehiklu, asi co uvidí bez roušek rovnou semelou

      0 0
    • Hammond  

      Dobrota,posunuju se dále.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Tohle už vypadá trochu přírodněji, než to předtím s tou zelenomodrou pěnou.

        0 0
      • mastihuba  

        podstatny je volizat buhvi jak umyty sklo a pak chodit mezi lidma v rousce. cim dal vic mi tenhle stav kdy je vsecko pozavirany a pritom se vehementne promořuje timhle zpusobem pripada volaaky absurdny. nekteri lidi se pro jistotu nestykaji ani s rodinou a jini nevahaji obliznout sklo po dalsich 300 lidech. :)

        0 0
        • pepek  

          To právě dostaneš tu slabou očkovací dávku-taková vakcína zadarmo.

          0 0
          • mastihuba  

            na jednu stranu zakazuji styk vice lidi a na druhou je natresk v hobymarketech a na cyklostezkach. vcera prej na musce bambilion lidi, kdyz uvazim ze tomu podniku by se dalo rikat infekcni oddeleni, nesahl bych tam ani na kliku, natoz na tu vod hajzlu. :)

            0 0
            • pepek  

              Když budeš žít furt ve sterilním prostředí, tak tě pak skolí každá slabší čínská rýmička. Ale máš recht, včera jsem ve vojenském ujezdě nepotkal nikoho.

              0 0
              • mastihuba  

                ja narazim na ten absurdistan. lidi tleskaji estebakovi za prakticky havlovskej proslov, ten si upevnuje moc u koryt kde muze a resi se tu jestli mas rousku pri ceste pres dedinu? kde to ***** sme?

                0 0
                • pepek  

                  Jo. Lidi jsou tak zblblý, že nechají vlastní děcko na kole dusit kusem hadru, i když není nikdo nablízku. Asi tomu estebakovi fakt věří uplně všecko. Asi jsou už z té karantény uplně mimo: včera četné rodinky na kolech na silnici z Lulče směrem k vám. Tam bych nejel ani sám, natožpak s vlastním děckem.

                  0 0
                  • mastihuba  

                    tak co kdyby bylo v sumicich otevreny? :) stejne je tam cyklotrasa 5071 :)

                    0 0
                • Karaya  

                  Je to hrozný, z Babišova střetu zájmů při těžbě dřeva se ty lesy budou vzpamatovávat ještě dlouho, kdy to do prkýnka už skončí? Dneska na druhé půlce rychlé vrstevnice solidně vykáceno. Hromady dřeva všude a jedinej kdo z toho má zisk, jsou Babišovy těžařské firmy, WTF :-(

                  0 0
                  • RomanH  

                    A prdel je, ze mu Ti nejchudsi tleskaj.

                    0 0
                • JSt  

                  to byl u me zlom, ze vod tedka zadnymu predstaviteli statu z projevu neuverim ani ****. :-) nastesti to svoje ťe se jen tak odbourat nenauci a vobcas se rozohni, takze furt vime, kdo to mluvi. ;-)

                  0 0
                  • babicak  

                    Jestli jsem dobře pochopil, tak nám AB zakázal základní práva, mezi nimi právo shromážďovací, což znamená, že kdybychom chtěli jít demonstrovat proti nesmyslným nařízením této vlády, např. totální uzávěra hranic, což nebylo ani za komančů, tak by nás PaCh pozavirali a dokonce by mohli použití střelnou zbraň? Je tento stav vlastně něco, jako stanné právo po atentátu na bestii Heydricha? Jak se někteří tak rychle dokázali nechat zmanipulovat a znovu začít udávat? Jak dlouho to potrvá?

                    0 0
                    • JSt  

                      to si myslim, ze je neporovnatelna situace rezim vs. nemoc. ale samozrejme se to prihodne seslo a jak na svinu si jako zeme vedem vcelku slusne navzdory vsem preslapum… :-)

                      0 0
            • Smazaný účet  

              Účelem je zabavit lid na vlastních zahrádkách, mě o pěkným víkendu na kole nikdo neuvidí.

              0 0
              • mastihuba  

                me taky ne, ja ma kybl nachystanej :)

                0 0
              • obda  

                Mne taky ne, s rodinou chodíme ven v týdnu, kdy nikde není ani noha. A profláklým místům se vyhýbáme, není to vůbec těžký. Jinak jíme teď furt na zahradě. Zítra ráno tradičně na kolo, ale do deseti je venku pusto prázdno :)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Včera jsme se byli projít v Helenčiným údolí a okolí, potkali jsme asi 10 lidí na 7 km. Dnes jsem jel na kolo a kromě Mariánskýho údolí (konečná – od Raka nahoru ke kapličce) a pak cestou zpět na Šumbeře těch lidí na 50 km tak moc nebylo. Co byla extrémně černá komedie, to byla modrá Ochoz – Pekárna. Rodiče na rozhrkaných trekových kolech s malýma dětma jeli po těch uklouzaných šutrech a přes lávky. Otec nasranej, matka slzy na krajíčku, děti hadříky na obličeji a vyloženě bylo vidět, že něco takovýho fakt nečekali. Takový dvojice byly vidět i v Polkovým revíru kolem Vildenberku po dost divoké těžbě. Chudáci se tam motali v těch větvích a hromadách prachu, až mi paní bylo líto. Je tam místy takovej humus na zemi, že jsem chytl výčitky svědomí, jestli ještě v pláštích po víc než 2 měsících něco málo šplouchá. Jinak díky Polkovi za motivační trasu, dlouho jsem tam v těch místech nebyl a kouskama pěkná projížďka, hlavně bez lidí.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    No, aby to spíš moc lidí nechytlo, v Mountfieldu jsou éčka za pusu…

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Jako aby je to ježdění nezačalo bavit? To už jsem tu psal, že se trochu bojím, že se lidem začne v tom lese líbit a máme je tam na furt. :-)

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Když jsem začínal s klikou, připadal jsem si na občerstvovnách jako „elita“, teď si připadám jako pí..

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Tak nikde nezastavuj. :-)

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Momentálně zastavuji jen u pivcu v Předklášteří a pivotéce na Vondrákové.

                            0 0
                        • RomanH  

                          Moc to resis. Dnes cca 90km, nevim presne. Tam, kde jsem cekal nejake lidi, nikdo nebyl, a naopak. Proste jsem jel a obcas nekoho minul. Kazdopadne mi to radost vubec nezkazilo. Horsi byla skolacka chyba jen 1.5l vody pri zavrenych hospodach. A ono docela peklo. Dosla mi v zaverecnem 7km stoupani po zelene.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Jestli myslíš tu výškovou tyranii nazvanou „Pohodička s RomanemH“, tak to je: Distance:87.07 km – Elev Gain:1,944 m – Time: 6h 40m

                            Když jsem Vás viděl oba v těch bundách (fotka na Stravenkách™), tak mi přišlo, že jste to trochu s tím oblečením přehnali. Skoro 1,5 L jsem dneska vypil i na 50 km. A to jsem měl krátký hadry.

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Bych z těch Stravenek, WA, sledování mobilů apod. blil.

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Však Ti to nikdo nenutí. Já se rád podívám kudy kdo jede (i kudy jsem jel já a kde to příště můžu změnit), pak se tam můžu taky projet a nemusím někde výzkumničit, což mě nebaví, Když ještě nebyly chytrý telefony, tachometry apod., jezdil jsem jen s papírovou mapou a pořád někde bloudil a končil v roští, protože se ta cesta projet nedala. Troufám si říct, že až co mám Stravu a tachometr ukazující předem naplánovanou cestu, tak se teprve pořádně projedu, ale každej to máme jinak. Někdo rád bloudí a jede jen tak za nosem, i za cenu toho, že někde skončí v tom roští. :-)

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Máš pravdu, musím si to odinstalovat, protože ve stavu už dobrovolné izolace, mě nevyžádané konverzace v mobilu jen zbytečně nasírají.

                                  0 0
                            • RomanH  

                              Pockej, ja mel UL dres a na nem tenkou rozepnutou vestu. Tu jsem nechtel sundavat – obcas fouklo a ja bych pak nemusel pohnout hlavou. Rukavky jsem mel prakticky cely den srolovane u zapesti a v tenkych celoprstovych rukavicich jezdim celorocne.

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Tady to vypadá jak bundy.

                                0 0
                                • RomanH  

                                  Dusana jsem nezkoumal, u me je to UL vesta od Kalase a pod ni tenoucky volny dres. A ten satek.

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Já nic neříkám, ať má každej co mu vyhovuje, jen jsem komentoval co jsem viděl. Viděl jsem blbě ;-)

                                    0 0
                                    • RomanH  

                                      Uplne v pohode. Ja jen ze jsem spise Yettiho bracha, akorat si od cca 25 let davam sakra bacha na kolena. Ty me bez navleku v Alpach tak prochladly (byt se mi zdalo teplo). ze nebyt brufenu, dovca pro me malem skoncila. Takze kratasy klidne i v teplem rijnu, ale navleky mam obcas i v lete, proste dle teploty.

                                      0 0
                                • pepek  

                                  To už ale přeháníte s těma rouškama, ne?

                                  0 0
                                • Paja  

                                  Dusan ma letni dres a pod tim triko s DR stejne jak ve stredu.

                                  0 0
                                • Excel  

                                  ja tam cetl kundy :-)

                                  0 0
                                • Polka  

                                  Jsem četl „kundy“ :-D

                                  A nečetl jsem Exíkův post.

                                  0 0
                              • RomanH  

                                Jo, jeste ten satek – ten jsem doma zlehka uvazal (potim se pod nim mene nez pod tunelem), a pak doma zase sundal. Potreba vcetne Tigalu nebyl :-)

                                Ale musim neco vyrobit z te stare Moiry UL.

                                0 0
                          • babicak  

                            Stejný problém, v camelu 1,5 l vody a po výjezdu modré nad Milonice došlo.

                            0 0
                            • Motyll  

                              Moc piješ :)

                              Mně včera stačila flaška 0,7 na celou vyjížďku.

                              0 0
                              • babicak  

                                Na těch 160, palec nahoru za kiláky a tu vodu!

                                0 0
                                • Motyll  

                                  Je to taková moje úchylka. Nepomůže ani když si nařídím pípání tachometru…

                                  0 0
                                  • les  

                                    To je málo :-(

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Ale… lítals v dětství někde s flaškou?

                                      0 0
                                      • les  

                                        Ne. Zaběhnout se domů napít a vzít chleba s medem mě nikdy problém nedělalo.

                                        0 0
                                      • RomanH  

                                        Dokud nebyl Camel a byl jsem nekde ve vesnickach bez hospod, normalne jsem odchytaval lidi na zahradach.

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Kua jezdíval jsem na Esce Premier 1×4, vyjížděl jsem Lažaňák, košík jsem neměl, číny bez klipsen, tepláky, bavlněný triko a byl jsem šťastnej :) Dnes si můžu objednat, co chci z druhýho konce zemegule a pocit štěstí se nedostavuje.

                                          0 0
                                          • les  

                                            Neboj, vousy už nám šednou, budem lítat s dědskou flaškou :-)

                                            0 0
                                            • Smazaný účet  

                                              Já měl vlastně první košík až v r. 2013 na Apačovi na Špičák. Vak jsem měl asi až na DC od r. 2007. Předtím jsem dojížděl do Brna na sucho, vůbec jsem to neřešil.

                                              0 0
                                          • Paja  

                                            Jestli to stesti nebude v necem jinym…

                                            0 0
                                • Paja  

                                  0,7 l na 160 km? Asi lepsi oddil ;)

                                  0 0
                              • Excel  

                                A to je ještě solný koncentrát, ne? :-)

                                0 0
                            • RomanH  

                              No tos mel jeste domu dost daleko.

                              0 0
                        • mastihuba  

                          muzes to prosim rozvest v cem jsi byl ta elita :)

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            To byl takový vnitřní pocit, když jsem byl ještě na DC s devíti lidma na Šmelcu. Pak hned z prvního Buku mi podjelo přední kolo na malým Treku a to bylo varování.

                            0 0
                            • mastihuba  

                              jestli te to trochu uklini, tak predni kolo uklouzlo pri ceste z buku vetsine lidi co znam a ver ze za tech 20 let je jich hodne, jen z toho nikdo nedela takovou aferu :)

                              0 0
                          • Paja  

                            Vypadlo mu „j“;)

                            0 0
                    • Excel  

                      tata se na neco dival za 60, ale byla to prej cena bez baterky

                      0 0
                  • novcze  

                    mě teda ta vyjížďka v pátek v roušce a se zástupy koronaturistů neoslovila, ale kolo po servisu co jsem dělal bylo potřeba otestovat a to proběhlo… navíc jsem pak začal večer zase soplit, takže tento víkend to odpískám a za týden snad bude víc obchodů otevřených a míň lidí v lese

                    0 0
                    • RomanH  

                      Misto stezky najed na silnici, rousku pod krk, a prvnim najezdem do lesa.

                      0 0
                      • novcze  

                        jel jsem přes medlánecký kopce a letiště směr jinačovice, pak k rumunům a po zelený zpátky do jinačovic a do brna … les tam byl, ale lidí jak nasráno, roušku jsem samozřejmě sundával

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Promiň, ale to co jsi jel snad hůř vybrat nešlo. Medlánecký a kolem letiště je teď horší než v Mariánským a na přehradě. Co jsem za posledních 14 dní viděl. Hlavně mám vyzkoušeno vypadnout dopoledne a brzo domů. Lidi se nemají kde občerstvit, takže chodí z baráku většinou až po O. Kolem 13.h se začne les zahušťovat.

                          0 0
                • obda  

                  Tak pusto prázdno to nebylo, oproti minulýmu týdnu lidi přibyli. Asi to teplo. Ale furt v pohodě, na ŽTZ Adamov Vranov jen jeden člověk :) Dal jsem to rychleji než minulý týden, ale dneska to bolelo nějak víc :-|

                  0 0
    • rici69  

      Parádní sobotní dopoledne a večer bude grilovačka :)

      0 0
      • LM  

        Normálně mi přijde, že tam za sebou schováváš stále nesundaný blatníček za sedlem :-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Zas ale musíš ocenit ten pózing ;)

          0 0
        • rici69  

          Blatníček až dnes, zítra zaprší aspoň doufám.

          Sucho jak v srpnu, budu muset na zahradu zasadit nějaký kaktusy ty nemusím furt zalívat.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Co agáve?

            Vyrábí se z nich vlákno sisal a z kmene modré agáve se pálí tequila. Z jiného druhu agáve se vyrábí pálenka mezcal. Naopak kvašením šťávy z agáví se vyrábí bělavý a mazlavý nápoj pulque, který není průmyslově vyráběn a je oblíben pouze mezi Indiány.

            0 0
            • Excel  

              Pokud Agave nevadí mráz, tak by se na to mohlo přejít, meruňky, třešně a švestky nám furt mrznou, tak nahradíme tequilou.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Píšou –3°C. Posl. roky je to dlouhý podzim, pak to vypučí, pomrzne a už nastupuje léto.

                PS: tu mašinu jsi měl dát tady do hlavních fotek, z džamahy většině popraskaly cévky :)

                0 0
              • RomanH  

                Na letosni zimu jeste nejaky ten demijon mam, ale pokud by letos vsecho pomrzlo (zatim dobry, tuk tuk), budu palit z zita.

                0 0
                • Excel  

                  a z brambor, voe :-)

                  0 0
                  • RomanH  

                    A pak uz jen z hovna :-)

                    0 0
                    • babicak  

                      V Rusku, co vám mám povídat, v Rusku umí pálit že všeho, snad i z rajčat. Samogon :-)

                      0 0
                  • Smazaný účet  

                    Jablóška bych v PA době nechal na jídlo, ale z nati by to byla zajímavá pálenka :)

                    0 0
                    • babicak  

                      Dým bramborové natě

                      0 0
                      • rici69  

                        Jdu do agáve a fíků, budem chlastat Tequilu.

                        Jinak dnes bez blatniíčku a hned u nás byla postříkaná silnic :)

                        0 0
    • Smazaný účet  

      Experiment 21: reality show pro nejotrlejší sebemrskače s pornohvězdou, chce se mi opět zvracet.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Bez té hajtry je to úplně jiný svět, člověk vnímá vůně, klid, zákoutí…

      Bytná byla v orgasmu, ale pak přišel úsek po těžbě :)

      0 0
      • babicak  

        +1, prožil jsi krásný den!!

        0 0
        • Smazaný účet  

          Akorát Jelínkova vila něpremávala a v Bityně došel čapovaný isoextraktový Rohozec :) Ale Bíteš – Tasov si někdy musím dát s beranama…

          0 0
          • Smazaný účet  

            To bych souhlasil. Taky někdy skoro nepoznám místa kde jezdím kolmo, pěšky vypadá všechno jinak.

            0 0
            • obda  

              Já to mám naopak, většinu tras jsem znal pěšmo dávno před kolem :)

              0 0
    • Smazaný účet  

      Objednal jsem si retro chlebíčky, ale furt mi tady cosi zavazí.

      0 0
      • RomanH  

        Cekas hosty ? Jinak krasne zatisi :-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Mám měsíc Intercontinentální výkrmnu: obědy, polífky, nezřídka Kvasárek 15°…

          0 0
      • les  

        Mňa:)

        0 0
      • petrx  

        Při pohledu na ten humus na těch kolech, by mě asi přešla chuť na jídlo.

        0 0
        • Smazaný účet  

          A tos neviděl bike, v jakým stavu jsem ho kolikrát ve středu k půlnoci dones do bytu.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Čistota kole se zbytečně přeceňuje. Údržbu dělám jen pohyblivých částí. Mytí pokládám za zbytečnou aktivitu. Po dvou jízdách většinou kolo vypadá stejně. Buďto od prachu nebo bahna, podle ročního období. Parkuju v původní šatně, takže taky v bytě. :-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              No, myslel jsem totálně zabahněný kolo, zabahněný namrzlý kolo apod. :)

              0 0
            • Polka  

              To nevypadá na moc místa pro plášť v těch spodních šavlích :-)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Pravda. Nahoře je místa až zbytečně moc, ale spodek nevychytali. Limit je šířka u Barzo 2.25 (Scylla byla užší). A to nesmí být rozcentrováno nebo házející plášť. Na moje ježdění je ta šířka až až. Teď jsem na zkoušku koupil na výměnu dozadu 2.1. Na ježdění to podle mě nepoznám, na ty moje voleje, a bude o pár mm na každou stranu víc místa.

                0 0
                • mastihuba  

                  to bylo furt, co nejkratsi zadni stavba a najednou ty milimetry chybi

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    S tím problém u moderních kol není, spíš je to starší neboostový rám. V Arturovi byl 2,25 taky natěsno. Gumy se neustále rozšiřují kromě CX.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Každej dneska potřebuje pláště z motorky. Kromě mě, teda. :-)

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        A kdy budeš řešit nový stroj? ;) Nemáš dokonce 26"?

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Mám, ještě předchůdce kola co mám teď. Nemá cenu ho prodávat, tak visí na zdi, jen nevím na co. Původní záměr byl mít ho jak zimáka, ale když jsem sedl zpět na 26, už jsem nějak nechápal, proč bych na něm měl znovu jezdit. Řešit nový stroj budu až tento nepůjde opravit. Nejsem sponzor výrobců jak pár lidí z BF :-P Mám kolo většinou kolem 10 let, předposlední 13, takže výhledově to určitě nemíním řešit.

                          Kdyby někdo chtěl zachovalej Author Traction s Marzocchi Bomber, s novým pohonem (kliky Deore, kazeta taky , řetěz Campa Rec8), grip shift 3×8, hazka Šrám X9, špalkový brzdy, zadní kolo přepletený, jetý na volejích, klidně dohodou sundám ze zdi. Ani nevím proč jsem ho ještě dával tak dohromady, ale nečekal jsem tak rychlou výprodejovou předváděčku z RB za lákavou cenu.

                          0 0
                          • mastihuba  

                            postav to pajovi k popelnici, ale tomu to bude male :)

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              To si radši nechám na náhradní díly. Ještě mám další kolo, na kterým jezdí ratolest a tam se dají postupně díly použít. Místo na zdi to až tak nezabírá, prachy to nežere…

                              0 0
                    • Polka  

                      Záleželo na konstrukci výrobce. 2.25" se totiž v pohodě vlezl do daleko starších 26" rámů, např. kdysi můj Apache 2004 nebo Pájův dědeček Artur.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Historii malých kol neznám. Ale měl jsem taky krose od Fischera, kde byly v sérii silniční záplety Bontrager a průchodnost MTB, já na tom jezdil na 20mm gumách od bratra :)

                        0 0
                      • RomanH  

                        Tak jo, kvuli Patrikovi jsem sel do garaze.

                        RB CRX, RaR 26×2.25, 1cm mista na kazde strane v nejuzsim miste

                        A specialne pro Patrika, nikdy v zivote me nenapadlo vybirat kolo podle pruchodnosti zadni stavby, stejne jako resit posledni vystrelky. Kolo ma (melo) u me prumernou zivotnost cca 8 let. Neco bych napsal k odhadovane dobe vyuziti soucasneho biku, ale nechci to zakriknout :-) Vyjimkou je silnice, kde menim akorat spotrebak a nehodlam do ni dat ani korunu navic.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Když mám kolo, které se na podzim nedá provozovat s 2,25", tak se na to u příštího zaměřím, co je na tom? U gravelů se tady neřeší skoro nic jinýho.

                          0 0
                          • RomanH  

                            Za celou dobu si vzpominam na jeden jedinej problem, kdyz jel Brantec s Jirikem Trilogy. O sutr se mu u Supa rozcentrovalo kolo, ale hrdinne vsechny etapy dojel, i s probrousenou zadni stavbou.

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Tvl, co se tady kvůli jednomu komentu zkreslující fotky, kdy tam může být klidně 7mm rozjede… Nehledě na to, že Vittorky jsou poctivý balóny.

                              Přestaňte řešit, že já furt řeším. Prachy byly a jiný starosti nebyly.

                              Na začátku BF kariéry jsem měl CX a HT zvlášť, kéž by na konci BF kariéry mám CX a HT dohromady. Mezitím jsem si vyzkoušel cykloprodukty o kterých jiní doteď sní.

                              0 0
                        • Karaya  

                          Ten google je teda mocná zbraň – kouknu na tvůj příspěvek a pak jsem se vrátil k článku jak to bude/nebude se školní docházkou a reklama se hned kontextově změnila :D

                          A aby to bylo k věci, tak Sup XP930 26" s 2.25 RaRa taky neměl problém. Pak tu mám dětské 26" Amulet a Radon a oba taky mají slušnou rezervu.

                          0 0
                          • RomanH  

                            :-)

                            0 0
                            • Karaya  

                              btw, kdybys chtěl přijít k nám, tak žena furt prudí, že jsou zdi kolem vypínačů už ošmatlaný :-)

                              0 0
                              • pepek  

                                Takovýma kšeftama by si na BMW nevydělal . :-)

                                0 0
                                • Excel  

                                  Ale vydělal, přijede menší náklaďák a za dopoledne to má Karoš vybílený.

                                  0 0
        • TheJD  

          Vzdyt jsou jen trochu od prachu :D

          0 0
        • RomanH  

          Casem zjistis, ze potrebujes jen cistej retez a prevody (pokud nemusis dat kolo do auta). Ja dnes kolo umyl po skoro dvou mesicich, a to jen z duvodu, ze cekam na novou teleskopku, kterou ted v tydnu budu montovat.

          0 0
          • LM  

            Na celopevným kole jo. Ale jakmile tam máš odpruženou vidlici nebo i tlumič, tak je dobré udržovat i kluzáky čisté :-).

            0 0
            • JSt  

              to se snad udrzuje ciste samo, pokavad pruzeni nezamces. ;-)

              0 0
              • LM  

                Pokud bydlíš přímo pod kopcem. Já musím ještě kus po rovině a radši případné bahno hned opláchnu, než to pak „odlamovat“ stírákama po zaschnutí :-)

                0 0
                • RomanH  

                  Staci pred barakem poskocit. Ve finale venku pri vyjizdce taky na kazdem rohu nestavis.

                  Jako delal jsem to taky tak, protoze jsem pred vyjizdkou strikal na kluzaky silikon. Otazkou je, jestli to treba u tech mych Marun s otevrenou olejovou lazni melo smysl.

                  0 0
                  • obda  

                    Ten silikon se tam dává kvůli gumě na stírácích…

                    0 0
          • Smazaný účet  

            Tak nějak + o koment dál zmíněný stíráky, to dělám po každé jízdě.

            0 0
    • Tom475  

      Co by mohlo byt pricinou ruple zadni osy? Najezd 3000 km, 70 kg jezdec, rb475. Ve sjezdu tvrde, ale ferove. Zadny velky skoky.

      0 0
      • mastihuba  

        povolena zadni osa a vule mezi orechem a nabou? kdysi mi takto praskla naba od ringle.

        0 0
      • JSt  

        vyrobni vada. jine priciny res az pri opakovanem stejnem selhani. ;-)

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • pepek  

      Konverze na novou víru

      0 0
      • chemik_mara  

        Spolek přátel žehu?

        0 0
      • RomanH  

        Chystate si se zenou romanticky vecer ?

        0 0
      • les  

        Bude svíčková :)

        0 0
        • pepek  

          Už se to smaží

          0 0
          • mastihuba  

            to je to srani s tema retezama? komu tim pomužeš? :)

            0 0
            • pepek  

              Naopak, údajně nastane uspora času a práce: má to vydržet na kole 3×déle, pak to shodíš a nasadíš druhý vyvařený a pak třetí. Sundání řetězu je méně práce, jak to 3× mazat.

              0 0
              • Polka  

                Tak pak napiš, jak dlouho ti to v tom prachu (jakej byl do včerejška) vydrží.

                0 0
                • Motyll  

                  Čeká, že začne pršet. Nebo koupil silnicu. Možná e-silnicu :)

                  0 0
                • Karaya  

                  Mně tak 4 vyjíždky a pak ob dvě squirt. S olejem bych mazal po každé…

                  0 0
                  • Paja  

                    Co je u tebe vyjizdka?

                    0 0
                    • Karaya  

                      tak 30km jedu na biku prumerne. Na silnici to vydrzi o dost vic.

                      0 0
                      • LM  

                        Jakým olejem jsi to mazal?

                        S Brunox TopKett mi vydrží řetěz zticha několik 30+ km vyjížděk v lese v prachu…

                        0 0
                        • Paja  

                          Mazu tim samym vetsinou pred stredecni vyjizdkou (60), a pak s tim jezdim po zbytek tydne (40–70) a ne vzdy by bylo nutny to pred dalsi vyjizdkou mazat.

                          0 0
                  • RomanH  

                    S Brunox Top Kett mazu za sucha po cca 120 km. Protocit retez pres hadru a nasledne s olejem + znovu hadr mi prjde jednodussi nez to Pepkovo rozpojovani / vyvareni / opetovne nasazeni (byt tech retezu bude vyvaret zaraz vice).

                    Ten squirt mi prijde proti tomu vyvareni ve vosku jako lepsi reseni (vyjma prvotniho odmasteni prakticky shodne s klasikou).

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Řetěz jo, ale prý pak vydrží čistej i komplet pohon, což zabere snad víc času na čištění než jen ten řetěz. Taky jezdím s Top Kettem kolem 150 km, ale spíš jdu dřív čistit a mazat kvůli viditelné vrstvě všemožnýho svinstva než kvůli zvukům. Ty jsou mi jedno a do stavu skřípání ala vesnický kolo jsem se nedostal nikdy. Jak vidím hlavně na kladkách velkou vrstvu hnoje, jdu čistit. Pak projedu kazetu mezi každým převodem, převodníky a kladky, řetěz, všechno na sucho, namažu řetěz, protočím a setřu přebytek. Tam je možná pak ta úspora času na servis. Ale ten prach podle mě musí zůstávat na převodech i tak. Možná míň. Možná pak neudělá s voskem tu klasickou brusnou pastu jak s mazivem. Další věc je systém častýho rozdělávání spojky. Pak asi už moc držet nebude.

                      0 0
                      • Paja  

                        Zkus ten retez po namazani lip hadrem vytrit do cista.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          To dělám, ale svinstvo na kladkách mám po 150 km v terénu vždycky.

                          0 0
                          • RomanH  

                            U tech kladek/prevodniku mi taky staci podrzet hadr a protocit, pripadne misto hadru sroubovak ci kus drivka.

                            Kazetu vetsinou zasranou nemam (pokud ano, tak opert hadr nebo maly sroubovak – kdyz je tam treba namotana trava).

                            Ten squirt mozna casem zkusim, ale az budu davat novou kazetu.

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Já samozřejmě mám taky techniku jak všechno vyčistit. Na kladky mi stačí jen útěrka z netkané textílie a mezi pastorky mám přesnou šířku okraje z vylámaných desek plošných spojů z práce, jen přes to přehnu útržek útěrky a otočím klikama. 4 kolečko se čistilo rychleji, no :-) Jen jsem chtěl napsat, že pokud to člověk dělá poctivě, tak to čištění a mazání necelou hodinku (s přípravou a úklidem) taky zabere, což po asi 1× týdně vezme do měsíce už hodin víc, takže časově to vaření obhajitelný bude, ale dělat to nemíním. :-)

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Otřu, nakapu, nechám přes noc, vytřu, dám 100km. Když vidím na kladkách stébla, drhnu i je. Kazetu čistím jen před prodejem, X01 je děravá, takže většina šmíru propadne. Akorát teď čistím i převodník, trošičku míň chroupe nový řetěz.

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  No jo, Ty ale všechno prodáváš skoro nový, já mám kazetu do zničení, což bývají desetitisíce km a to by byla asi jedna hrouda humusu. Vím, že někteří úchylové dokonce celou kazetu před čištěním i sundají a drhnou ji kartáčkem, to zas vocaď pocaď :-)

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    No, kazetu mívám kaput, protože zapomínám měřit, ani pořádně dodnes nevím, kdy měnit.

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Já se držím staré poučky s měrkou ČZ velo, že do protlačení měrky do 4 zubu na nataženým řetezu je to ok, pak měnit. Po měření šuplerou to bývá na některých místech od 132.8 mm do 133 mm. Neměřím přes spojku, tam je to vždycky víc, ale nemá to vliv. Místní vědci a vymezovači dřívkama z ledňáků by na tom asi ještě něco objeli.

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Určo nemá vliv ta spojka?

                                        0 0
                                        • Polka  

                                          Když přes ni neměří? ;-)

                                          0 0
                                      • Polka  

                                        Měřím stejně, jen dojíždím ještě o něco dýl, v reálu asi 600–1000km v maxu, jak kdy. Na nějaký dřívka seru :-)

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          On ten 12s řetěz by se po včasné výměně dal ještě dojíždět na 11s.

                                          0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          To mě trochu uklidnilo, že někdo najede ještě míň na řetěz než já. Když někdy čtu ty nájezdy v tisících km, tak vždycky kroutím hlavou jak je to možný.

                                          0 0
                                          • Polka  

                                            Já teda ale řadím jak prase a vše se týká toho nejlevnějšího 11spd. sramu.

                                            0 0
                                            • RomanH  

                                              Jestli pouzivas retez SRAM1110, tak na jeho malou vydrz si stezoval i Dusan (porovnaval ho s vyssimi radami). Ja mel jednou X1, jinak 1130, a u nej davam tech cca 1500Km.

                                              0 0
                                              • Polka  

                                                To si každej musí spočítat sám. 1130 vyjde líp, když bych měnil 1110 hodně brzo třeba těch 600–800, ale když ho nechám do toho litru, tak to zas vychází opačně.

                                                0 0
                                                • RomanH  

                                                  jj, presne. Akorat ta 1130 je takova hezka stribrna :-)

                                                  0 0
                                        • RomanH  

                                          Na drivka seru, ale sroubovacek tam obcas vrazim, jinak by mi to taky vydrzelo jen tech cca 1000km. S nim dam i 1500 :-)

                                          Zcela vazne, je to s nim cajk. V garazi jsem si do stare skrine zatloukl hrebik. Pomoci nej nastavuji jak novy retez (mam na skrini znacku, jak ma byt dlouhy), tak i kontroluji pred vyhozenim stary (opet tam mam znacku; rozdil novej x starej jsem overoval u prvniho retezu s tim sroubovakem vypoctem).

                                          0 0
                                          • JSt  

                                            na mtb budu mit na jeden mozna k deseti tisicum km, protoze po trech papiry natocenych jsem si rekl, ze uz je zichr pretazeny, tak dojezdim vsecko do mrtva. :-D

                                            0 0
                                            • obda  

                                              Moje C9 už se k těm deseti tisícům budou taky blížit (každá), když je točím, tak není problém :)

                                              0 0
                                              • Polka  

                                                C9 už je pravěk na 2–3×něco, rvalo to strašně kazety a převodníky.

                                                0 0
                                                • pepek  

                                                  Kazetu mi to popravilo jen Deore, XT to přežívala dobře.

                                                  0 0
                                                  • Polka  

                                                    Mně zase XT, žádnou jinou jsem tehdy nejezdil.

                                                    0 0
                                                • obda  

                                                  Kazeta XT hrubě přes dvacet, převodníky Deore ještě víc. Co tam máš dál ;)

                                                  0 0
                                                  • Polka  

                                                    Jasně, takovejch lidí se tradičně najde, já samozřejmě píšu svoji zkušenost.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    A XT brzdy 15 let bez odvzdušnění.

                                                    0 0
                                                  • obda  

                                                    Zatím jen 12 ;-)

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    vono jde taky vo to, co od razeni pozadujes. treba na muj solich uplne staci, ze tam bez problemu dostanu vsechny kvalty. tobe je taky urcite jasne, ze kdybys misto tech vosolichanych veci dal nove, bude kolo radit rychlej a presnej. ;-)

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    To jsi presne shrnul. Otazkou je, jestli ma pak smysl vozit Rko a nestacilo by treba Alivko. Ja vytahanej retez vozil pouze 1×, kdy se sesly ojete prevodniky, kazeta i kladky, a rozdil po nasazeni noveho spotrebaku byl hodne znatelnej. Ale kdyz to umira postupne (ala pomalu varena zaba), tak si to clovek asi dlouho neuvedomi.

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    mozna i to alivio je zbytecny. ;-)

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    tuším kam tím míříš :P

                                                    https://www.youtube.com/watch?…

                                                    0 0
                                            • les  

                                              Ja to tak dělám furt. Jezdím cca dva řetězy pak to handluju celý. Vydrží to víc jak sezonu. Neřeším, jezdím.

                                              0 0
                                              • mastihuba  

                                                dělám to prakticky stejně, jen mi stačí jeden řetěz na dvě sezony :) nečistím, neřeším, nejezdím

                                                0 0
                                  • obda  

                                    Já mám na kazetě taky desetitisíce, a mockrát jsem ji teda nečistil ;)

                                    0 0
                              • Paja  

                                No tvl, hodinu, to se musi lesknout jak psi kulky :D

                                0 0
                          • Smazaný účet  

                            Moje zkušenosti jsou, že po aplikaci přípravků na bázi vosku to z kladek vůbec nejde dostat.

                            Spíš mě překvapuje, že to zkouší někdo, kdo jezdí 30 km v lese na jednom kole, navíc na nejslabším místě řetězu, u kterýho jde o setiny, riskovat fejk.

                            Tohle kdyby měl dělat někdo s XX1 řetězy, tak v tom má 10.000,– s výdrží na 10 let.

                            0 0
                            • Excel  

                              Moje zkušenosti jsou, že dřív nebo později stejně projedu sračkama, tudíž to budu mít zahnojený jak jetel, tak proč se s tím srat?

                              Přindu, nafukám gumy, otřu to olezlým hadrem, stříknu to tím co zrovna mám, otřu to olezlým hadrem a jedu. A když to na jaře umyju, bo to musí do vlaku, tak šroubovákem stáhnu kladky a mrdám to.

                              0 0
                              • obda  

                                Mám to stejně :-)

                                0 0
                      • pepek  

                        Nemusí

                        0 0
                      • rdkvc  

                        takhle vypada pohon se squirtem po 2 mesicich jezdeni bez jakyhokoliv umyvani. vzdycky po cca 100–150km (vetsinou pro sichr po kazde druhe vyjizdce, tj spis tech 100) to akorat projedu tim kartackem co je na foto, vcetne kladek, jakykoliv pripadny vetsi kusy a prach tim opada, na kladkach nic nezustane. a pak znova osquirtuju – nekapu clanek po clanku, na to nemam nervy, prilozim kapatko a udelam cca 7–11 plnych otocek klikama, oddelam kapatko a pak jeste asi 30× otocim klikama na prazdno aby se to lip vstrebalo a necham pres noc zaschnout. vsehovsudy cca 3–5 minut, bordel se na tom nedrzi a to ten posledni mesic byly kvanta prachu z toho sucha.

                        co se zivotnosti retezu tyce, vychazi mi to plusminus stejne jak s olejem, tj. na mtb cca 900–1300, jak kdy. retez sram 1130. kdyby to clovek nejprve vyvaril v parafinu a az pak prubezne squirtoval, tak verim ze se prodlouzi i vydrz, protoze squirt ma udajne nejvetsi problem v tom natahnout se poradne dovnitr clanku – udajne k nejvetsimu opotrebeni retezu u nej dochazi ze zacatku, protoze uvnitr toho neni dost. pokud by tam uz byl ze zacatku parafin, tak tohle odpadne. ale zatim se mi s tim az tak srat nechce a jedu ciste squirt. diky tomu ze to drzi pohon v relativni cistote, nemam potrebu neustale umyvat cely kolo, umyvam az kdyz je to extra zabahneny, tj. jedina dalsi udrzba je brunox na vidli po kazde vyjizdce a foukani plastu. driv jsem s olejem umyval co chvili prave kvuli tem nechutnym bakulim nabalenym na kladkach.

                        0 0
                        • rdkvc  

                          jedinej oser je to pocatecni dukladny odmasteni vseho, ale rek bych ze to za to stoji. prubezne mam vzdycky dalsi novej retez nalozenej ve sroubovaci zavarovacce s benzinem, tim se pak kazda vymena retezu o dost zjednodusi.

                          jo a je ten pohon se squirtem trochu hlucnejsi, nez s olejem, ale zadna traga.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            To neosereš, namazané = zasrané, čisté = nenamazané :)

                            A pak je tu fšelék, posléze se pomalu můžem přesunout ke gumám.

                            0 0
                            • rdkvc  

                              fselek jsem nezkousel, to je fakt, ale je to olej a uplne vsechny oleje co jsem zkousel driv nebo pozdeji koncily bordelem nabalenym na kladkach. squirt je zatim prvni vec, ktera mi to nedela, takze za me spokojenost :)

                              0 0
                              • Polka  

                                Olej? To bych neřekl a rozhodně tak nevypadá a naopak převodníky, kazeta, kladky i řetěz jsou bez bordelu.

                                0 0
                                • rdkvc  

                                  hele mozna neni, nezkousel jsem a slozeni neznam, takze je dost dobre mozny ze tam olej neni :) kazdopadne se squirtem mi oproti vsem olejum, co jsem kdy zkusil, ubylo mraky cisteni. s olejem jsem mel vzdycky tendence mazat vic a casteji nez asi bylo potreba, se squirtem nejspis delam to samy (jsou lidi co s tim najedou i vic jak tech 150km), ale s nim mi to prochazi tak ze to kolo umejvam jen kvuli nabalenymu bahnu na ramu, ne kvuli bordelu v pohonu, hlavne tech kladkach, jako driv…

                                  0 0
                            • babicak  

                              Jaký je rozdíl mezi deskami SHIMANO G04S XT 8000 a G04TI XTR 985 ? Jaké doporučujete sintrované desky do brzd SLX?

                              0 0
                              • RomanH  

                                Vzal bych (mam) G04S. Titan nepotrebujes – ma redukovat vahu a udajne lepe odvadet teplo.

                                0 0
                                • babicak  

                                  Aha, GO4TI značí titan. Na kupkole mají GO4S ( ty aktuálně mám) za 269 Kč, budu objednávat.

                                  0 0
                                  • Karaya  

                                    Já si teda vždycky tu stovku za G04TI připlatím, však to mám na celý rok :-)

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Ti nestačí tichý resin na těch 30kg?

                                      0 0
                                      • Karaya  

                                        Já ale žádný hluk nepozoruji, měl bych snad?

                                        0 0
                                        • Paja  

                                          Hluk se pozoruje pomerne tezko :)

                                          0 0
                                    • babicak  

                                      Správně, kdo brzdí je pomalý.

                                      0 0
                        • scoty  

                          Co je to černé na pastorkách?

                          0 0
                          • pepek  

                            Rozdrcení mravenci. Snižují značně tření, úspora příkonu až: 5,6%

                            0 0
                            • scoty  

                              To by chtělo je hloubkově odmastit, jinak se na ně nechytne nový vosk… :-)

                              0 0
                          • rdkvc  

                            ja ten retez po namazani neotiram hadrem, takze neco malo stece na vnejsek clanku a pak se to asi smicha s prachem (a tema mravencama :D) a otlaci na kazete, kde to na par mistech takhle zustane. kazetu nijak necistim, ani tim kartacem, tim beru jen retez, kladky a obcas prevodnik. kazdopadne to neni klasicka mastna cernota jak s olejem – clovek na to muze klidne hrabat a nemusi to pak drhnout z ruk solvinou.

                            0 0
              • scoty  

                Taky už jsem letos jednou mazal, tuším koncem března…, řetěz mám teda jenom jeden a snýtovanej…:-)

                0 0
                • Macik  

                  Řekl bych, že potřeba mazání nějak souvisí s nájezdem, ne? ;-)

                  0 0
                  • scoty  

                    Myslíš?… :-))

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    Možný to je, už mám letos i druhej řetěz. :-)

                    0 0
                  • JSt  

                    tak vo tom zadna. u nas mame bezbarierovej a retez mazu dvakrat do roka. ;-)

                    0 0
                    • les  

                      Já mám před domem jeden schodek a řetěz měním až ho tahám po zemi. cca 2 za rok :)

                      0 0
          • JSt  

            a kdyz nejsem sekac, tak si vyliz pekac. ;-P

            0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    •  jarek1  

      Pod Palačákem nad točnou busu pod vodárnou vypadnul někomu klíček. Dal jsem ho na prvý akát zleva.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Dlouhé zamyšlení Dana Vávry nad cenzurou

      Včetně WA, který byl původně koncipován jako privátní šifrovaná platforma.

      0 0
      • Motyll  

        Proč už nemáš svoje vlákno?

        0 0
    • mastihuba  

      uměl by mi někdo poradit s dodavatelem plynu pro domácnost? Zajímají mne praktický zkušenosti s různejma dodavatelama. Zadal jsem do porovnávače na TZB info spotřebu v m3 a docela se nestačím divit jaký jsou v tom rozdíly. Celej barák jede na plyn a roční spotřeba je přes 2000m3. Zajimavý je že při letošní teplé zimě jsem protopil o 200m3 víc než loni a to na nastavení nikdo nešahá krom servisáka. Může to dělat rozdíl v nastavení, když šteluje hořák při čištění?

      0 0
      • RomanH  

        Ono zalezi, koho mas v okoli na distribuci. Cca 8 tydnu pred terminem ukonceni smlouvy si vyberes par vetsich duveryhodnych (EON, Innogy, MND, CEZ…), odesles poptavku se svojim odbernym cislem a spotrebou. Hodis si to do excelu (nekdo to posle vcetne DPH, nekdo bez, nekde se lisi fixy a ceny za mj…). Vsichni maji pro noveho zakose lepsi tarif. Pak zavolas na sveho soucasneho dodavatele (taky se podivas, co nabizi pro nove kliose), a zacnes vyjednavat. Z pravidla az ta treti nabidka od nej je OK. Posles je do hajzlu se vsemi nabidkami na servis (protoze Ti ho udela borec z vedlejsi dediny). Ale nesmis varit z vody, musis mit fakt realny cisla. Konkretne u nas ma nej ceny EON a Innogy).

        Ber to tak, ze je to administrativni ukon – pokud Te chteji (a divil bych se, kdyby ne), tak si Te ponechaji – nestoji je to nic a jen z Tebe maji prasule. No, me to kolecko ceka za mesic a za dalsiho pul roku pak elektrina :-)

        0 0
        • mastihuba  

          no ono MND a inogy jsou na tom skoro stejně, tak moc nechápu, kde BE usetrí 6litru

          0 0
          • RomanH  

            U nas je treba MND vyrazne drazsi (nebo alespon bylo, uvidim ted). Ta obecna kalkulacka TZB nikdy neodpovidala realite. Konkretni poptavkou jsem dostal jine ceny.

            0 0
    • Smazaný účet  

      Asi budu za bleska, sundával jsem motogumu a duck tape funguje úplně v pohodě (nevím teda jak dlouhodobě). Roličku řežu podloženým řezákem na stanovenou šíři.

      0 0
      • Paja  

        Cemu rikas duct tape, stribrne Tesa pasce?

        0 0
        • Smazaný účet  

          Stříbrná gumovější se zpevňovací síťkou…

          0 0
          • Paja  

            Znacka?

            0 0
            • Smazaný účet  

              Noname od Cupáka…

              0 0
              • Paja  

                :D

                Tak u te nevim, ale u stribrne Tesy se mi kdysi po cca pul roce oddelily vrstvy od sebe. Ted uz nekolik let pouzivam Gorillu a bez problemu.

                0 0
    • Tom475  

      .

      0 0
    • Tom475  

      Nejluxusnejsi zalezitost co jsem kdy chytl do plaste. Byl tam az „po koren“.

      0 0
      • RomanH  

        Skoda, ze jsem tenkrat v NMNM nevyfotil tu kramli. Omlatila mi pri otocce i zadni stavbu. Ale mam na to svedky :-)

        0 0
        • Excel  

          To si nepamatuju, a co si nepamatuju …

          0 0
          • RomanH  

            Jeste u toho byl takovej blondyn :-)

            0 0
            • Excel  

              Aha..takze zadny svedky nemas, mozna Jehovovi pred vchodem.

              0 0
              • RomanH  

                Ti se lekli, kdyz jsem se jich na neco intimniho zeptal :-)

                0 0
              • pepek  

                Ale to je zajímavý přídavek do krasopisného vlákna :-)

                0 0
    • mastihuba  

      dneska by to slo konecne konstalace na kolo :)

      0 0
      • Smazaný účet  

        Já bych si to ještě rozmyslel. Ještě budeš muset začít s tím mazáním řetězu :-)

        0 0
      • RomanH  

        Ja nemuzu :-) Jednak ma svagr narozky, a druhak mam umyte kolo a cekam na tu sedlovku :-) Od vcerejsiho brzkeho rana je zaseknuta v Risi u hranic s CR.

        0 0
        • RomanH  

          Neuveritelne. Staci si nahlas postezknout a prijde e-mail, ze zbozi dorazilo do CR..

          0 0
      • Motyll  

        Mám dát foto?

        0 0
        • mastihuba  

          z te fotky je videt jen to ze jedem neco sazet :)

          0 0
    • Excel  

      Dotaz. 12 let stary, ale jestli jsem je mel na nohach 30× . Pujde to spravit? Kde? Resp. klicnici co opravujou bufy, ty znam. Mel jsem na mysli nekoho kdo to fakt dela a ne jen, ze ma hodinovy skoleni..pokud jeste nekdo takovej existuje, samo v Brne.

      0 0
      • RomanH  

        Ano, pujde. V Tigale je super opravar obuvi, opravoval mi nekolikrat neco podobneho a vzdy OK. Akorat ted kvuli Covidu nesmi fungovat (nevydava ani pres okynko) – zrovna o vikendu jsme se o tom se svagrovou bavili.

        0 0
      • Smazaný účet  

        Co s tím ten švec udělá jinýho, než že to přilepí chemoprénem?

        0 0
        • Excel  

          Ono nejde vo to čím, ale jak.

          0 0
          • RomanH  

            I cim. Ja zkousel chemopren, Patex, lepidlo na okna aut… Prvne samo dukladne ocisteni + napenetrovani, po prilepeni 24h ve sveraku. A nic…

            Netusim, jake odmastovace a lepidla obuvnik pouziva, ale nasledne ma i ruzny kopyta, na ktery to podtlakem pripne. Kdysi jsem se s nim o tom bavil, uz si to nepamatuji presne.

            0 0
            • Excel  

              Právě, že něčím takovým jsem si prošel a nebudu to dělat, chci to nechat profesionálovi aby řekl, hele to je nahovno to se ti odlepí, kup si nový. Hotové, vyřízené.

              0 0
              • RomanH  

                Borec si vezme nejakych 30 Kc za botu (vubec tu cenu nechapu, ale sluzbu si pry schvalne dotuje mesto), a praci odvedl vzdy slusnou. Vubec se s tim nema cenu doma srat.

                0 0
                • Excel  

                  Tak! ty máš ty harmonogramy naštudovaný, kdy to krámky s tímhle budou otvírat, nevíš?

                  0 0
              • mastihuba  

                to mi rekl kamos pred 18 lety kdyz sem se ho po nocnim prejezdu zeptal na servis vidlice… pico kup si novou a neser…

                0 0
            • Karaya  

              Mně se teda chemopren na boty i tretry osvědčil. Chemopren Extrem teda přesně. Na stisknutí používám svěrky.

              0 0
            • scoty  

              To chce ten spešl na obuv…

              https://www.pattex.cz/…en-obuv.html

              0 0
              • Excel  

                Jako já tomu rozumím, ale jak píše Pax ideálně kdyby tam šlo eště natrtkať hocijaké klince nebo motýle.

                Mně de vo to, že když brousím Šebrováky, za zádech mi sedí vlhká dvacítka, v zatáčce na tachu kilopadesát, koleno kopíruje asfalt a slajder jiskří jak panťák šaliny, tak mi najednou nemůžou z šuflat uletět podrážky, to bych byl okamžitě vodepsanej a totálně znemožněnej bez jakýkoliv šance na dročku. Tomu se chci jako vyhnout.

                0 0
          • Smazaný účet  

            Napatlal bych to silolepem a pod patou pronýtoval :)

            0 0
      • les  

        Vyser se na běžky, už je jaro.

        0 0
      • Paja  

        Ty do toho na te Yamaze slapes ;)

        0 0
      • Polka  

        To dáš sekunďákem, tísice děkovných dopisů :-)

        0 0
      • babicak  

        Ve Vyškově. Dělá dobře. Již několik generací MX jezdců ho chválí. I kalhoty zašije.Posílám to přes kámoše, zjistím adresu.

        0 0
        • Excel  

          Supr, to mám za buzerantowitzema.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Příště vyber něco vhodnějšího: https://www.metalshop.cz/…o-m-1535-s1/

            0 0
            • Excel  

              To bych musel mít skůtra, automat nebo nějakýho vetoša s řazením na nádrži, ale jinak dobrý.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Kua, jsem si zas otevřel staré rány. Sehnat glágy/marteny nebo aspoň nějaký pěkný zahraniční kanady na ploutve :/

                0 0
                • Excel  

                  Ty sis otevřel starý rány a mně teď furt v prohlížeči vyskakujou reklamy na okovaný bufy, kua! ;-)

                  0 0
        • les  

          To brašnářství u nadru mohu také jen doporučit. Šikovnej a levnej borec.

          0 0
    • pepek  

      Vy tady žvaníte o pičovinách, soudruzi, ale já jsem zatím vyrazil do lesa, vyjímečně bez auta, abych podal Polekovi recenzi o voskování řetězu a taky jsem si chtěl dát pivo na Holedný, bo doma nic nebylo. Ale totok jsem ještě nikdy neviděl, ani v Mariánským udolí na prvního máje.: Nesčetné skupinky mladých kkotov na Holedný + pséčkaři a důchodci na každým kroku. Na okruhu skupinka s kočárkem! S takovou už se ta cyklistika bez auta prostě nedá dělat. To už radši všechno nechat otevřené a všechny nakazit, jak hlásá Roman (a ten vůl Johnson), nebo přísnou karanténu, ať všichni dřepí doma. No a ani to pivo tam nakonec nebylo :-(

      0 0
      • RomanH  

        :-)

        Odchazim se promorovat

        0 0
        • mastihuba  

          tak do tech vasich kotehulek to nema kdo dotahnout.

          0 0
          • RomanH  

            No ne, ja delam uz sedmej tejden z domu, ale Katka chodi do prace, stejne tak na stridacku je to u svagru.

            Kdyz jsme systemu dobri na MHD, obchody, praci s cizim kolektivem, tak abychom nemohli spolu posedet u ohne…

            0 0
      • mastihuba  

        mas zahradu v prostejove…

        0 0
      • Smazaný účet  

        Musíš si dělat vlastní zásobárny jako ponožka.

        0 0
      • Paja  

        No a prispel jsi? ;)

        0 0
    • Excel  

      *****, chtel sem sundat jen kazetu a svliklo se to cely, co to teda je za system?

      0 0
      • RomanH  

        To vypada na tu novou rohatku

        0 0
      • Smazaný účet  

        Některý náby to tak volný maj.

        0 0
        • Excel  

          co to je a jak se to servisuje? me spis zajimalo, ale seru na to :-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            DT na to má spešl vaseline…

            0 0
          • Smazaný účet  

            Rozebrat, umýt, namazat řídkým olejem, složit. Zatím jsem sledoval jen videa a pdf, o to jsem chytřejší. Pak se Tě zeptám jak na to. Na jednom videu sundal nějakej Japonec na silničce ořech i s kazetou, mechanik v Hape mi říkal, že musí kazeta dolů, nevím proč. Tak můžeš upřesnit. :-)

            0 0
            • Excel  

              jak, jak, normalne, sundal jsem kazetu a orech v ni zustal, bo byl trosku zakouslej do kazety, kladivem to slo od sebe, takze ridky olej, takze staci ten na sici stroje

              0 0
              • Smazaný účet  

                Imho na rohatky se řídký už nedává, viz výše…

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Někde jsem viděl přímo předepsanej olej Mavic. Stejnej co se dává podle nich na praporky staršího typu ořechu. DT má vazelinu, Mavic olej. Ale třeba už to změnili a mám starý info.

                  0 0
      • pepek  

        Ty řídký, placatý dráty jsou zlo, zvlášť při kůrovcové kalamitě.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Naopak rozsekávají nejen vzduch, ale i klacky :)

          0 0
          • LM  

            To jo, ale to řídké platí. S 32 kulatejma drátama naberu klacek mnohem méně často než s 24 plochejma drátama na druhejch kolech…

            0 0
            • Smazaný účet  

              Já měl kdysi silniční karbony s plochýma drátama Pillar (nikoliv oválnýma) a to nemělo žádnou boční tuhost.

              0 0
    • Smazaný účet  

      Zpravodajství z cest nejetelných na kole: Cyklostezka Klajdovka – Ochoz totálně zavalená stromy, ale někdo vláčel kolo přes to, asi jde nějak přelézt, já to objel po silnici.

      Od modré značky z údolí souběžná cesta s asfaltkou směrem k Mokerské myslivně pokácený stromy přímo přes cestu ze svahu , strašně větví a svinstva, prakticky nemožný přelézt, vrátil jsem se dolů a použil asfaltku.

      0 0
      • Karaya  

        Dneska jsem víceméně náhodně zvolil singl na druhé straně silnice a koukám, že jsem dobře udělal :-)

        0 0
      • babicak  

        Když jedu ze směru Ochoz, tak už u archívu na silnici?

        0 0
        • Smazaný účet  

          Bylo to přesně jak jsem dal bod na mapě. U křížení té cesty. Takže odbočka na archiv je poslední možnost, pokud jet po silnici. Kdo ví jak to bude zítra, ráno ale asi nebude změna k lepšímu. Na tom druhým místě byl ještě u harvestoru nějakej Polák nebo Ukroš halekající do telefonu, tak třeba ještě pokračoval. Cyklo na Ochoz už byla ale podle mě už bez pracantů.

          0 0
        • Polka  

          Ne, po koňotrailech zadem k Brněnce. Přece nepojedeš po asfaltu ;-)

          0 0
    • Paja  

      …pokracovani tady

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce