• Paja

    Půlka měsíce a jsme přes litr příspěvků. Kladeňáka možná klepne, ale co už ;)

    0 0
    • mastihuba  

      tisic neni zadna mira Lv ma ke styrem tacum a nikoho to nevzrusuje, jako zakladatel na to mas svaty pravo, ale do dvou litru by se to treba veslo. delas v tom vetsi chaos nez je nutny :)

      0 0
      • Paja  

        Spis pres 3 a krom nocniho vlakna nic podobne monstrozniho na poslednich 10 listech neni.

        Mozna bychom se do tech 2 tacu vlezli, ale minulej mesic mi to pres tech 1500 pripadalo uz celkem nemotorny.

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Excel  

      Navrhuji kvartální dělení měsíců

      Brno duben 1/4, Brno duben 2/4, Brno duben 3/4 a Brno duben 4/4. Tím by se to celé zpřehlednilo a zefektivnilo

      Nebo zpřesnit zaměření na

      Brno duben vyjížďky, Brno duben-technický koutek, Brno duben-tlachy, Brno duben-Pax, Brno duben – stav trailů a cest a další. S případným kvartálním dělením.

      0 0
      • RomanH  

        :-)

        0 0
      • Smazaný účet  

        Seš poslední.

        0 0
      • mastihuba  

        pohodlne by se tim dalo dosahnout oddeleni od nefunkcniho BF zalozenim BF-Brno, stejne ten zbytek bordelu už nikdo necte.

        0 0
      • Paja  

        Tak to uz kdysi bylo, tedy to prvni cleneni, na kazdou vyjizdku/kazdej tyden bylo novy vlakno, nejcasteji s nazvem „ctvrtecek…“.

        0 0
        • obda  

          To byly doby. Jezdilo se ve čtvrtek, startovalo se i z jiných míst než ze Slatiny/Marihu­ánskýho (namátkou most u Obi, Mamut, Obřany)… Kde že ty loňské sněhy jsou :(

          0 0
          • Smazaný účet  

            Spěje to k zániku, který jsem započal. Grupeta, která jezdívala pohromadě bez remcání hore i dole, jsou dávno minulostí.

            0 0
          • Paja  

            Dnes mas moznost, je ctvrtecek a v planu je smer sever, prvni sraz 14.30 ve Slatine, tj. kolem 15.00 Obrzan.

            0 0
            • mastihuba  

              ja jen abyste se mnou nepocitali :)

              0 0
              • Paja  

                To by nas ani ve snu nenapadlo.

                0 0
            • Polka  

              Nechci nic říkat, ale to nebude 1/2 hoďky do Obřan, přece nepojedem napřímo, jsem Vás chtěl provést momentálně krásně jetelným sjezdíkem kolem Malého Lesíku.

              0 0
              • pepek  

                Nechcu se vnucovat, ale prozatímní zkušenost se smaženým řetězem je velmi pozitivní.

                0 0
                • Polka  

                  Koliks s tím najel, ty…pozitive? :-)

                  0 0
                  • pepek  

                    To není podstatné, ale pocitově se to točí lehce až sametově. jako kdyby to bylo pokryté měkčeným plastem. A po dojetí není třeba nic utírat.

                    0 0
                    • mastihuba  

                      to s tim utiranim by se mu mohlo hodit, kdyz se kolikrad jde rano podivat jak a kde ma vopreny kolo :)

                      0 0
              • Paja  

                OK, tudy jsem jel nedavno hore, tak pripadni zajemci v Obranech cca 15.30.

                0 0
              • babicak  

                Děkuji včerejším trasérům za krásnou vyjížďku. Jejich perfektní souhra přinesla nový, krásný sjezd z Vranova s množstvím nezapomenutelných zážitků.

                0 0
                • pepek  

                  Tak ukaž ten zážitek :-)

                  0 0
            • Hammond  

              Taky pomaly vyrážím,jestli bude okýnko někde v Obřanech,když tak Hádek nebo Kovárna to jistí zpátky.

              0 0
            • obda  

              Dneska byla možnost veskrze fiktivní, volno jsem měl včera, dneska práce :( Musíme trochu víc větrat děcka, když teď nemají moc pohybu – zrušené tréninky, zápasy, soustředění…

              0 0
      • babicak  

        Pěkně jsem se zasmál, +1 :-)

        0 0
    • scoty  

      Tak dolní třetina stelvia už je odlesněna. Asi už začnou kutat tunel pro šalinu. Doufám, že tu cestu zachovají, tak jak je to ve vizualizacích…

      0 0
    • Jaroslávek  

      Snaha se cení, ale schválně kolik š… si vzpomene, že v původním dubnu zapomněli ještě něco dodat ?

      0 0
      • RomanH  

        A to je asi tak vsechno

        0 0
      • pepek  

        No to je tvůj zvyk, zamykat vlákna neprodleně. Tak si nemůžeš stěžovat, súdruh.

        0 0
      • obda  

        Já si vzpomněl ;), k pepkovu lamentování nad davy na Holedné: Minulý týden v Romanově revíru mezi Nelepčí a Svratkou vůbec nikdo, včera na okruhu Drásov-Stanovisko-partyzánský památník-Skalička-Malhostovice dvojice bikerů nad Skaličkou a jeden starší manželský pár před Malhostovicema. Po obědě, za několik hodin :)

        0 0
        • pepek  

          Ale jo, ve vojenským újezdě taky nikdo za celý . . . . den. Ale tam nedojedeš odpo po práci.

          0 0
        • Paja  

          Tam nikdo nejezdi, vsichni se boji chlapa s tim psem baskervillskym :D

          0 0
          • RomanH  

            Jedna se o kmenove uzemi, kde vladne mistni staresina. Navic tu nekteri byli lyzovat v Italii, nenosi se tu rousky, probiha tu promorovani. Budeme tu umistovat stejnou ceduli, jakou jsem videl na hranici mezi Pakistanem a Afghanistanem :

            The Territory of the Islamic Republic of Afghanistan

            Entry At Own Risk

            0 0
            • Paja  

              The Territory of the Alkoholic Republic of Ususistan Entry At Own Risk

              0 0
        • RomanH  

          Hele, to je o nahode. O vikendu bylo treba v udoli Krkate Baby taky plno. Vikendy jsou proste celkove pruser.

          0 0
          • obda  

            Proto o víkendu makám a zásobuju rodinu a rodiče – na výlety chodím v týdnu :) A Krkatá bába je hodně profláklá a moc po rovině, tam budou lidi i tak :D

            0 0
      • Paja  

        Tak to dodaji tady ;) na konkretni prispevek muzou dat klidne odkaz.

        0 0
    • Jaroslávek  

      Nějak mi unikl ten Kladeňák.

      0 0
      • pepek  

        Uživatel Adar 77 z Kladna kdysi hrubě nesouhlasil s množstvím brněnských témat na BF.

        0 0
    • rici69  

      Dnes jsem ztratil zadní světlo hranatý Gaciron.

      Kdyby někdo náhodou našel, tak díky.

      Bude v nějakým sjezdiku, žlutá do údolí Říčky, červená od Hostěnic přes serpentýny na Hádek, modrá do Ochozu, červená z Babic směr Bílovice, nebo schody v Bilovicich.

      0 0
    • Motyll  

      Nevíte někdo co a na jak dlouho je to na highway Ochoz – Klajda?

      0 0
      • Polka  

        Tys to neobjel jak jsem psal Dušanovi? :-)

        0 0
    • mastihuba  

      karantenujeme :)

      0 0
    • RomanH  

      Tak je doma :-)

      Jen pro info, vaha samotne sedlovky je 610g, packa, sroubky, bowden, lanko ukazuji dalsich 100g vcetne igelitovych obalu. Namontovane to tedy bude mit pod 700g.

      Jo, a vakl zatim nema, tuk tuk :-)

      0 0
      • Motyll  

        Gratuluju!

        Tak jsem zvědav na nějaké zhodnocení po kvartále…

        0 0
        • RomanH  

          Ta po prvnich cca 50 Km okolo komina :

          1. Malicky stranovy (1mm) vakl tam je, lehounce citim (pokud za to ruma skubu) i predozadni. Za jizdy nepozoruji ani jeden.
          2. Hned v prvnim sjezdu za barakem pres Beskydsky pisecek jsem si vzpomnel na Frantu – das sedlovku a zacne chybet vidlice. Najel jsem tam mnohem rychleji a pisty parniku mely co delat :-)
          3. Naraz je cas i vybirat stopu, celkove mi to prislo takove jednodussi – nikde nic neprekazi. Na druhou stranu se peru s pocitem, ze mi neco chybi, ze jedu na malem detskem kole
          4. V rovinatem (mirne z kopce) useku s velkymi balvany (prirodni Rockgarden) jsem se zaseknul – chybel mi odraz ze sedla
          5. Mam obouchane zadni stehna nad kolenem (o sedlo)

          6.Uvital bych kratsi chod packy. Jeste to zkusim poladit, pripadne se mrknu, zda by tam nesla dat packa z DT tlumice ci ze zamykani Maruny.

          0 0
          • Paja  

            Ad 3 – pocit rychle vymizi a jednodussi se zmeni na to avizovane zabavnejsi.

            Ad 4. to chce dolu je cca 3 cm

            0 0
            • RomanH  

              No ja to na vrsku Kvetnice zasunul na max a mazal tim obtocnym trailikem dolu. Asi to fakt bude chtit zasouvat podle sklonu, aby si clovek mohl i sednout.

              0 0
              • Paja  

                Nevim, mozna u vetsiho zdvihu jo, ale mne zatim pripada, ze smysl maji jen 2 polohy, ty cca 3 cm a max.

                0 0
                • RomanH  

                  Ta Brand-X to ma plynule, 0 az 150

                  0 0
                  • Paja  

                    Jasne, ale i tak mi pripada, ze bud to zasunes jen kousek, aby se dalo jeste slapat nebo uplne, bo neco mezi uz nema zadny vyhody.

                    0 0
                  • pepek  

                    Mam obouchane zadni stehna nad kolenem o sedlo – to jsem míval taky. Někdy je to sezení lepší k tomu, aby se zadek víc zatížil.

                    0 0
                    • Paja  

                      Blby je, kdyz te nejakej sutrak katapultuje…

                      0 0
                      • LM  

                        To bylo šutrem do pedálu, ne? Tam je jedno jestli zrovna sedíš nebo stojíš :-).

                        0 0
                        • Paja  

                          Mne to nekaz ;)

                          0 0
                        • pepek  

                          To právě není. Když sedíš, nic se nestane. Když na tom pedálu stojíš s napnutou nohou, následuje highsider.

                          0 0
              • Smazaný účet  

                Pokud si člověk odmyslí téma debaty, tak to zní dost divně. :-)

                0 0
          • rici69  

            Ad 2, co mám teleskopku dovolím si mnohem víc a rychleji. Parkrat už jsem hledal díru mezi stromu kde skončím, naštěstí jsem to prozatím vždy ustal i když s obtisklim zadkem od gumy :)

            0 0
      • mastihuba  

        jakej to má zdvih?

        0 0
        • Sistematicx  

          125 takhle od pohledu

          0 0
          • RomanH  

            nene, 150mm a je to ta celkove delsi verze – byla nejlevnejsi :-)

            0 0
            • Sistematicx  

              To je ta xl co ma foukaci patronu? Pod zamkem sedla by mel byt ventilek potom teda…

              0 0
              • RomanH  

                Ja se zapomnel podivat (a uz se mi nechce sundavat sedlo), ale myslim si, ze ne. XL je az 170 a 200, co jsem tak hledal na netu.

                Ja mam zdvih 150 a celkovou delku 480mm.

                0 0
      • Excel  

        Upřímnou soustrast. ;-)

        0 0
        • RomanH  

          Dekuji, snad ji zitra nebudu potrebovat :-) Uz je na na biku.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Můžeš u vás zkusit žlutou od Holasic do Veverské. Dneska jsem tam jel poprvé a už tam nejedu. Nic pro mě. Ale Ty si tam můžeš zkusit sedlovku a pružení rukama. :-) Sebraná cesta pryč, velký šutry, klacky a všechno pod hromadou listí. Dole jsem měl fialovej pruh na zadním kotouči, ale sintry naštěstí fakt brzdí i když hoří. Jinak musím pochválit lesáky řádící ve vašem kraji. Sice je vidět okolo cest pohroma, ale cesty pěkně uklizený. To není jak v Polkovým revíru, tam těží hovada. :-)

            0 0
            • RomanH  

              Tam uz jsem dlouho nebyl. Ale i na starem 26" HT to nebyl zadnej zasadni problem. Co si pamatuji, slizal jsem akorat 1×, prave kvuli spouste listi a pod nim spousta bordelu.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Já to sjel celý, ale chvilkama fakt sedlo pod bradou a nevíš co je skrytý pod listím na na první pohled normální cestě. Když to sjel volejář, tak to dáš taky, obzvlášť s takovou výbavou. Jak mi tady psali: Jinak se nikam neposuneš. :-)

                0 0
            • obda  

              Tak ta je taková tak nějak pořád – je to holt trošku napínavý :D

              0 0
            • Polka  

              Hoväda polszke v Polkovitz panstwe :-)

              0 0
            • Paja  

              Vzdyt to je peknej sjezd, v pohode i s veckama ;)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Sám jsem si to na Stravě nazval enduro hnus, abych se tam už omylem znovu nevyskytl. :-)

                0 0
                • Paja  

                  :D

                  0 0
                • mastihuba  

                  ja teda letos moc nejezdim , ale je to takovej problem sejit pesky? vzdyt podstatny je byt v lese :)

                  0 0
                  • les  

                    Hlavně jestli máš Stravu :)

                    0 0
                    • mastihuba  

                      ja mel stravu vzdycky dobrou a tu druhou sem letos vypnul.

                      0 0
                  • Smazaný účet  

                    To bych si zlomil hnátu v těch tretrách, který jsem si záměrně kupoval na ježdění na kole, ne na pěší výlety. Takže tvrdší podrážka. S poslední větou souhlasím.

                    0 0
                    • Macik  

                      Musíš nechat kolo, aby si jako dobrej kůň našlo cestu samo. ;-)

                      0 0
                      • LM  

                        Takhle nějak, jo? :-)

                        0 0
                        • mastihuba  

                          kdysi to umeli vsechny moje kola pri navratu domu, ale jelikoz cviceni dela mistra, tak uz to zapominaji :)

                          0 0
                        • Karaya  

                          Děcka to viděli a chtěj to doma. A tulipány taky!

                          0 0
                          • RomanH  

                            A nejaky vesely kytky nechtej ? :-)

                            0 0
                      • babicak  

                        Jó, prostě to tam pustiš a věříš, že to dobře dopadne :-)

                        0 0
                        • JSt  

                          presne. staci pristup ke kovydu prenest do jizdniho stylu. ;-)

                          0 0
      • Polka  

        Máš na to lanko nějakou přípravu na/v rámu?

        0 0
        • RomanH  

          Jj, ma. K ramu byla dodana i gumova kritka s pruchodem na bowden.

          0 0
          • rici69  

            :)

            0 0
            • RomanH  

              :-)

              Tak ta kritka je z gumy, cili mekka

              0 0
            • Karaya  

              Dneska jsem tě potkal :-)

              0 0
              • rici69  

                Jo bral jsem to přes Blansko Lažany a Jedovnice :-)

                0 0
                • Vilém  

                  Pres Lazany je to trochu zajizdka.

                  0 0
                  • rici69  

                    Lažánky, Lažany si nechám na jindy:-)

                    0 0
        • RomanH  

          Dnes rano jsem videl Tveho dvojnika. Dokonce jsem na nej i zavolal :-) Velkej borec, karbonovej cernej Epic, fousy jak nosis Ty.

          0 0
      • Jaroslávek  

        Taky gratuluji, já jsem ještě v jednání, není to s kolegou stran dodavatelských lhůt zrovna jednoduchý.

        0 0
      • babicak  

        Prosba o radu pro kamaráda Romana: poté, co zde viděl diskuze o teleskopech si chce také koupit.

        • nemá přípravu na vnitřní vedení rámem
        • chce si venkem vést bovdeny až za střed
        • za středem vyvrtat díru do rámu a vést bovdeny vnitřkem k teleskopu.

        Váš názor na vrtání Al rámu?

        Nebo jiné řešení? Jen ne řešení typu nic si nekupuj :-)

        P.S. Čte to tu ale nechce se registrovat.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Nový rám nebo Reverb AXS.

          0 0
        • RomanH  

          K tomu vrtani : je tu toho dost, vcetne ukazek. Ano, da se, akorat prijde o zaruku. A jeste je moznost volby vest to po horni ramove trubce (vzit sedlovku s externim mechanismem, viz treba vcera Obda).

          0 0
          • Paja  

            Byly tu i fotky, ze RB si nechal vrtat nekdo primo u nich, tam je to zrejme cajk i co se tyka zaruky.

            0 0
        • scoty  

          Bez vrtání, mám 5let bez problému…

          http://www.supshop.cz/…dlovka-tele/

          0 0
          • RomanH  

            jj, podobne to ma treba i ta Brand-X, kdyz nekdo nechce / nemuze vzit tu interni verzi.

            0 0
          • Macik  

            To vedení až nahoru se mi sice nelíbí, ale je fakt, že ji máš už dlouho a spolehlivá teda je.

            0 0
            • Smazaný účet  

              O tom není pochyb, že co má Pippen, je nejvíc nejlepčí ve vesmíru :)

              0 0
        • Karaya  

          Al rám jsem vrtal už několikrát – každý, který dole neměl odtokovou díru. Žádný problém v tom nevidím.

          0 0
        • Sistematicx  

          RB to na Bandita taky vrtaj docela na pankače mi prijde.

          A Liteville mel, mozna jeste ma navod jak to namerit samo domo. At se koukne pro inspiraci na jejich web taky.

          0 0
          • RomanH  

            Netusis, jestli se prodavaji i nejake univerzalni gumove zaslepky (krytky) pro vnitrni vedeni bowdenu ?

            0 0
            • Sistematicx  

              Neco malo jsem zahlidl v obchodech ale moc jsem tomu nevenoval pozornost. Zkus Aliexpres.

              0 0
            • mastihuba  

              rano nafotim LV ale zadny tesneni tam urcite neni

              0 0
              • RomanH  

                V klidu. Ja ho tam mam, ale chtel bych jedno do zasoby, az zteri. Jednak to pekne drzi bowden, aby se nedrel o trubku, a druhak tama zbytecne nevzlina vlhkost.

                0 0
                • mastihuba  

                  ja mam dojem ze je tam ten vstup ovarenej aby tan nebyla jen hola dira… no zni to tragicky :)

                  0 0
                  • RomanH  

                    To mozna i u me. Ale treba se to bude hodit Dusanovu kamaradovi, kterej bude jen vrtat a pilovat.

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    Až steří stávající voe! Plánuje Gena nadosmrti? :))) Vlhkost musí právě ven.

                    0 0
                    • RomanH  

                      Cece, asi jo, nejak nevidim duvod zmeny. Jinak mi kola vydrzely v prumeru 7–8 let.

                      A co se tyce te vlhkosti, tak ano, ale ten otvor je v miste, kde bys jim treba pri prujezdu hlubokym brodem nabral zbytecne moc vody (ze naberu pres stred je jasne, ale tady by toho nateklo vice).

                      0 0
                  • RomanH  

                    Dikec

                    0 0
    • Hammond  

      Vyrážím,včera sem to trošku přehnal s tó silničkou,dneska jen na pohodu lesem,na Kovárnu a pod Hádek,mají dobrou Plzeň…

      0 0
    • scoty  

      Co dodat, tleskám…

      https://echo24.cz/…adny-special

      0 0
      • scoty  

        Je třeba pustit to video..

        0 0
      • RomanH  

        Jj, jsem zvedavy, kolika lidem to otevre oci.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Hlavně to nedávej k těm magorům do tématu s rouškama na kole. Upálili by Tě. :-) Mimochodem, dneska na 8 km pěšky v lese nad Pozořicema taky plno vyplašených pěších s hadrama na hubě, ale už přibývá i bez. Cyklisti skoro nikdo.

          Stejnej komentář na téma pomatených médií (záměrně neříkám jen ČT, protože hrabe všem) už měl Veselovský na aktuálně.cz.

          0 0
      • Paja  

        +1

        0 0
      • JSt  

        rekl, patrne doktor (neznam kdejajyho zaluda), travici leta mezi lidma s rakovinou bez jakychkoliv ochrannych pomucek. ano, myslim, ze zadny doktor lecici rakovinu ji nedostal v dusledku kontaktu se svyma pacientama. ;-)

        0 0
        • RomanH  

          Tak snad populista Babis da na Prchala (pruzkum lidi) a zarizne ty rousky (Prymulu) stejne jako Hamacka u lizu.

          A kluci si vzpomenou na Havlicka Nechod Vasku s pany na led – to se taky muze casem hodit :-)

          0 0
          • Motyll  

            Zajímavý, že v Německu to jde “v klidu”, jen tady nás dusí a panikaří…

            0 0
            • RomanH  

              Tak tak, a treba i v Rakousku. Jeste se budeme radi jezdit nadechnout do Zeme krale Miroslava.

              0 0
            • Jaroslávek  

              Pro panikaření nejsem, ale dusit třeba, nejsme dostatečně disciplinovaní.

              0 0
          • JSt  

            co to je za titulek? dyt von nechce nic ukoncit, ten nouzovy stav vyprsi sam o sobe a je docela pravdepodobne, ze dalsi prodlouzeni by neproslo, tak proc toho nevyuzit ve svuj prospech, kdyz soucasna situace lidi sere a nejakou miru uvolneni uvitaji. prezentuje to zpusobem, aby zasluhy (to, ze realne udela uplny hovno) byly pripisovany jemu.

            a ten zalud je taky dobrej, jak v momente, kdy uz to vypada, ze se u nas nemoc jakztakz dari drzet pod kontrolou, vystrci hlavu a zacne brojit proti rouskam. to uz byl lepsi ten pirk, kdyz hned ze startu do toho sel prsama navzdory tomu, ze v danou chvili vedel svet o nemoci uplny hovno, coz se zatim nijak zasadne nezmenilo. :-)

            0 0
            • RomanH  

              Ad stav : Ale houby, Komanci se uz trasli na to, jak to podpodri. A kdyby ne, tak Okamura.. Jde o ksefty.

              Ad Zaloudik : Neznas ho, byl to primej nadrizenej brachy, pletes se v nem.

              0 0
              • Motyll  

                jst je vždy v opozici…

                0 0
              • Jaroslávek  

                Hoši, hlavně se zase nehádejte.

                0 0
              • scoty  

                Prof Žaloudíka znám díky práci matky na žluťáku od dětství a vážím si ho.

                0 0
                • RomanH  

                  +1

                  0 0
                • Hammond  

                  Pochází od nás z Ježkovic,dobrý chlap,pokud někomu nevadí ,že je komunista..

                  0 0
                  • JSt  

                    ;-)

                    0 0
                  • scoty  

                    Nestraník za ČSSD…

                    0 0
                    • obda  

                      Šest let v KSČ…

                      0 0
                      • Excel  

                        Slibuji jak jiskra jasná… .

                        0 0
                      • babicak  

                        Určitě tam vstoupil dobrovolně. Napřed musel být nějaký ten rok kandidát a teprve poté mohl vstoupit. Mohl říci NE, nic by se mu nestalo – vlastní zkušenost. Neodsuzuji ho za členství v KSČ. Myslím si však, že by tito exkomunisté neměli dělat politiku. Co se týče jeho odbornosti a umu – výsledky jeho práce mluví za všechno.

                        0 0
                        • Excel  

                          +1

                          0 0
                        • Jaroslávek  

                          +1

                          0 0
                        • JSt  

                          tak von ma prace nad hlavu, jak sam rikal. kdyby se tu ten koronavirus prohnal v plne sile, pravdepodobne by se zlutaku dost odlehcilo. ;-)

                          ze byl komanc je u petasedaseti­letyho borca, figurujiciho v soucasne politice vic nez ocekavatelne. ale presne jak rikas, to clenstvi samo o sobe bych mu taky nevycital a do jeho, bezpochyby velmi dulezite, prace se nesral. ;-)

                          akorat mi opravdu neni jasne, co tim svym vystupem sledoval.

                          0 0
                        • pepek  

                          .. já ti nevyčítám, žes vstúpil, ale žes vystúpil :-)

                          0 0
                    • JSt  

                      co bolo, to bolo, terazky som nestranik …za autobusaky. ;-)

                      0 0
              • JSt  

                o ksefty jde samozrejme at tak nebo tak a ti nejlepsi to maji pozichrovany z obou stran. ;-)

                jedno, jestli pirk nebo zalud, oba se opiraji o svou profesi doktora a snazi se utvaret nazor spolecnosti v problematice mimo jejich specializaci. zalud ma minusove body jeste za to, ze je v politice. tam se normalni clovek nesere. ;-)

                0 0
                • Jaroslávek  

                  Občas tam někdo zabloudí, ale za chvíli je out.

                  0 0
    • rici69  

      Nový přírůstek do rodiny, 2,5 hodiny na kole pak s ní 1,5 v lese a nám dost. To budou nožičky vytrenovaný.

      Taky už zná okolní podniky Farma, Konečná a další bude objevovat :)

      0 0
    • babicak  

      Kde koupit patku? Nemá žádné označení, je z 26 Pells, XT hazka 10 převodů, 11–36 a 24/38.

      0 0
    • LM  

      Jak to vypadá v lese po tom homeopatickém deštíku? Skoro sucho? :-)

      0 0
      • babicak  

        Pro výšku postavy 160 cm je kolo velikosti L s 26 koly asi blbost?

        0 0
        • les  

          To bude velký.

          0 0
        • Paja  

          160 cm obvykle S.

          0 0
        • Motyll  

          L je tak na 180

          0 0
        • JSt  

          kdyz votocis zamek sedlovky dopredu a forbec dozadu, nebude problemu. ;-)

          0 0
      • les  

        Sucho.

        0 0
        • Motyll  

          Grip se zlepšil.

          0 0
          • LM  

            Jo, grip přímo ultimátní. Což bylo jediné štěstí, protože jsem nahodil zadní kolo, které bylo skladováno na balkóně a v prvním prudším sjezdu zjistil, že má zamaštěnej kotouč :-). Mít Stravu, tak tam mám určitě PR :-D

            Jinak na Hole.né je v mezeře mezi dočasnými plůtky vyjetá pěkná stopa, dá se tam jet i celkem rychle.

            Ale začátek jednoho kratšího sjezdíku zabarikádovali dřevem ze všech stran, tak bacha (viz foto).

            0 0
      • RomanH  

        Akorat sednul prach, pecka

        0 0
    • chemik_mara  

      Na zootrailu je padenej velkej smrk (https://mapy.cz/s/bopolumeda) a vzal s sebou i mensi listnac. Objizdka je uz vyjeta, ale tezko rict, jakej to bude mit vliv na flow. Jel jsem totiz zespodu. Jinak na Zouvalce uz zacli kolikovat, takze se to pomalu blizi :-(

      0 0
      • Jaroslávek  

        No né …

        0 0
      • LM  

        Ten obří smrk na ZOO trailu překvapil, vzpomněl jsem si na hlášení teprve až když jsem před ním brzdil. Objíždka vlevo cajk, jen to chce mít zařezenej trochu lehčí než nejtěžší převod :-).

        Ve spodních dvou třetinách zelené TZ z Medláneckých kopců směrem pod Palackého vrch je každejch pár desítek metrů poraženej strom přes cestu. Je jich tam cca 23, vřele nedoporučuju :-/

        Jo a kolem řeky už zase lítaj ve výšce hlavy hejna hmyzu.

        0 0
      • mastihuba  

        docela slabota, vykon nehodnotim, ale dokument hodne nezajimavej.

        0 0
        • RomanH  

          Souhlas. Pro toho, kdo tam nebyl, je to dlouhy. Taky mam z cest XX hodin videa, ale udelali jsme pro ukazku rodine kratsi sestrihy.

          0 0
        • Polka  

          Viděl jsem dneska a přišlo mi to úplně v pohodě, pěkný záběry krajiny, zážitky, občas nějakej fórek…na to, že to točil hlavně sám bez žádné podpory.

          0 0
    • pepek  

      Tak Dalešice už tady asi někde jsou.

      0 0
      • TheJD  

        Nemaji tam spatne rok?

        0 0
      • rici69  

        Letos ještě neměli otevřeno, ale třeba se pletu a některý víkend otevřeli.

        0 0
    • overkill  

      Hlásím okénkový pivoprodej na nevšedním místě

      https://mapy.cz/s/femevukelo

      0 0
    • pepek  

      Ještě něco ke smažení řetězů: První smažený řetěz vydržel 80km, těch 100 by se ještě dalo. Hlučný není, jen si tak ševelí. Ale už je mezi články volnější. Což je vlastně dobrý výsledek, neboť motám furt tu malou pilu, čiže řetěz oběhne dokola až o 50% delší dráhu na 1 km, než u běžného biko-soudruha. Tak jsem ho vyměnil za druhý osmažený, což je rychlejší, než tam dodatečně něco mazat. Zkouším tedy ještě rozpustit vosk, zatím v tech. benzínu, že bych to mohl někdy třeba operativně podepřít. Je mi divný, že Karoš nedosáhl lepšího výsledku, neboť on měl jistě svíčky vysvěcené a já obyčejné z Kauflandu :-) Takže u mně zatím: zhruba stejná výdrž, žádný šmír a utírání, jednodušší manipulace.

      0 0
      • Polka  

        To budeš smažit po každých 100km? 8-)

        0 0
        • pepek  

          Ne, můžu nasmažit do zásoby asi 12 – 15 řetězů.

          0 0
          • Polka  

            To mají všechny cca stejnou délku?

            0 0
            • pepek  

              Jo. Nic neměřím, pověsím 5 kousků na věšáček vedle sebe a když je nějaký delší, tak ho nechám na později. Počítám, že ženě znárodním ten větší plech a pak budu smažit 5 kusů naráz. To je na 10 minut občasnýho dohledu (vedle můžeš třeba smažit řízky :-)

              0 0
            • RomanH  

              :-)

              Uplne jsem si vybavil hlasku A jak to peres ?

              0 0
          • Excel  

            12–15…a neni to malo?

            0 0
            • pepek  

              To je tak akorát do důchodu.

              0 0
              • JSt  

                to si veris! :-P

                0 0
              • Jaroslávek  

                Aha, takže čekatel.

                0 0
              • Smazaný účet  

                Už máš u mě další kousek do zásoby. Podle mě stihnu rychleji dodávat než Ty spotřebovávat. Těch posledních 11 bylo za 3 roky. :-)

                0 0
                • pepek  

                  Dík. Asi to začnu prodávat: know-how+3 řetězy – 5000,– ?

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Jako že 3 použitý smažený řetězy za 5000? Blbů po světě chodí plno, ale asi se to moc za takovou cenu prodávat nebude. :-) Někdo psal, že tady tuto vyriantu už nějaká firma dělá. Vypere novej řetěz, následně usmaží, a tučně si na tom přirazí. Takže koncept asi funkční.

                    0 0
        • Smazaný účet  

          :-)

          0 0
      • Paja  

        Tomu rikam slusny vykon :D

        0 0
        • LM  

          Myslíš ten nájezd v kilometrech nebo srovnání s olejem? :-)

          0 0
          • Paja  

            Myslim tak nejak vsechno :D

            0 0
      • Karaya  

        Já jsem svíčky dal ženě na pálení, protože zejména s IKEA to stálo úplně za houby. Oni snad fixlují i s voskem :D.

        Teď jedu na maďarských parafinových pecičkách s extra vysokým bodem tání.

        Včera jsem taky vařil a při ženině nepřítomnosti jsem to celé udělal v kuchyni. Pár kapek vosku po různu ulpělo na desce a podlaze a bylo s tím pak více práce než s řetězy. A ještě dnes mi nejmladší dcera hlásí, že to v kuchyni srandovně klouže :D.

        Takže bacha na pracovní prostředí, chce to nepodcenit krytí.

        Zrovna jsem vám i vyfotil rok starou kazetu, která nikdy nepoznala čištění a olej.

        0 0
        • babicak  

          A jezdíš s ní, nebo ji máš v obýváku?

          0 0
        • Paja  

          Mas to nejaky posopleny od toho vosku ;)

          0 0
          • Excel  

            To vypadá jak vočazený od těch svíček.

            0 0
          • Karaya  

            A to je dobře, díky vosku se na tom neudrží už nic dalšího :-)

            0 0
        • Polka  

          Ani po těch bahenních Boskovicích nebo co to bylo za závod?

          0 0
          • Karaya  

            Byl to Velenov a kolo pak umyto na místě hadicí, kazetě žádná zvláštní péče nevěnována.

            0 0
        • babicak  

          Kazeta po dvou dnešních defektech

          0 0
          • Polka  

            To kvůli těm defektům se tak zaprášila? :-)

            0 0
      • Motyll  

        Takže měnit řetěz po jedné max dvou vyjížďkách? Tak částo to ani nemažu.

        0 0
      • scoty  

        Tak to máme u těchto levných vosků sublimáty acetaldehyd, formaldehyd, toluen, benzen…

        Nic moc do plic.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Jak říkával sám alchymista: „Je to hnusný, ale můžeš si to uvařit doma.“ Krom toho se pořád nedrbeš s mazáním, jen každou druhou vyjížďku musíš měnit řetěz :-)

          0 0
        • mastihuba  

          neni problem :)

          0 0
        • pepek  

          To jsou čajové svíčky, takže vlastně léčivé. Bio-eko-raw produkt. Vyměnit ten navoskovaný řetěz je jednodušší, než ho mazat.

          0 0
          • Excel  

            Chystat se na vyjížďku s tím, že budu měnit řetěz, mou snahu vykopat se ven silně devalvuje.

            A co ten voser okolo? X krát do roka vařit řetězy nebo jich mít milion skladem

            • ****** s odmašťováním kdejakým svinstvem typu nafta, benzín nebo jiná přírodní chemie
            • bordel a smrad jak o dušičkách na krchově po celým baráku (bytě) všecko zadělaný a pokapaný

            Sorry jako, ale zaplaťpánbůh, že někdo vymyslel olej na řetěz.

            0 0
            • JSt  

              retez jsem nemenil roky, buh vi, jestli bych to jeste umel. :-)

              0 0
            • RomanH  

              Ja menil vytahanej retez predevcirem. Poprve jsem pouzil ty spesl kleste na rychlospojky a lituji, ze jsem si je nekoupil drive. Ta 11s bez nich (blickama, dratem) byl voser, ted je to hned. Fakt doporucuji.

              To ale nic nemeni na tom, ze menit retez po kazde vyjizdce je z meho pohledu *********, nehlede na to, ze na vice dni je to nepouzitelne. Jeste beru pocatecni vyvareni (ci jen odmasteni) a squirt, pokud nekomu vadi troska smiru, ale toto fakt ne.

              0 0
              • okam_z_brna  

                To tady moc nepiš. Já v jednom vláknu řekl, že koupě kleští na spojky byla super, protože to jde jedna báseň a hned jsem byl za lempla, protože to prý jde samo i bez kleští. Že jsem levej, mám si umýt ruce atd atd.

                0 0
                • RomanH  

                  :-)

                  Klidne si priznam, ze jsem levej, ale k tem klestim me donutila posledni rychlospojka. Predchozi jsem vzdy blickama / dratem nejak dal (i kdyz v porovnani s timto to neslo tak hladce), ale s tou posledni jsem se fest natrapil. Mit male tenke kleste na segrovky, asi by to to taky stacilo, ale takove doma nemam.

                  0 0
                  • mastihuba  

                    ty kleste sou super, uz je mam nejakej rok doma a nevim proc bych se stim mel srat blickama nebo nejakejma dratkama.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      +1

                      0 0
                      • rici69  

                        +1

                        0 0
                        • LM  

                          +2

                          0 0
                          • babicak  

                            +3, ale ještě je nemám a seru se s blickama.

                            0 0
                            • pepek  

                              Já je mám, někde na lodi v Jihočínském moři :-(

                              0 0
                              • babicak  

                                Má test na koronáče negativní? Mmchd, ten dokument byl zajímavý. Například: nějak mi uniklo, že Barry Scheene zemřel v 53 na rakovinu.

                                0 0
                                • pepek  

                                  Ten dokument byl fantastický. Nic takovýho jsem ještě neviděl. Vůbec jsem nevěděl, že starý Honda nenáviděl dvoutakty, přitom na „ukradených“ DKW rozjel business a zbohatl. Wayne Rainey: „mně ani tak nevadilo, že nebudu chodit, ale že nebudu porážet Schwantze“ :-( Lawson: když jsem ráno slyšel, jak zahřívají mašinu, tak jsem si říkal: Musím na to sednou a jezdit?

                                  No a ta pasáž o vynálezu laděnýho výfuku v DDR a následném útěku.

                                  Jen ta chvála Dorny nakonec nebyla zrovna košer.

                                  0 0
                                  • babicak  

                                    Dorna byla sponzor?

                                    0 0
                                    • pepek  

                                      Dorna jsou ti vyběrači výpalného-moto obdoba Ecclestona. Kvůli jejich hrabivosti, se stále míň jezdí na tradičních tratích v Evropě protože si to nikdo nemůže dovolit. To jak zařízli dvoutakty nebylo z těch pohnutek, jak tam bylo uvedeno, ale prostě proto, že si to Honda prolepila. (A slavná dorna jim udělala Honda-pohárový závod v rámci mistrovství světa)

                                      0 0
                                      • babicak  

                                        Voe, samo, že vím, kdo, co je Dorna, ale napadlo mě, že Romů červeném Bullu na film přispěli.

                                        0 0
                                        • babicak  

                                          Místo Romů mělo být tomu. Predikce a nečtu to po sobě. Chyba.

                                          0 0
                                          • Karaya  

                                            Měl bys tam u vás udělat pořádek. Takovýhle ilegal cedule by na stromech být neměly, dělá to špatné vztahy. V NPR Býčí skála je prý pohyb na kole po značných stezkách povolen. Je to na modré v Josefovským.

                                            0 0
                                            • JSt  

                                              vsak cedule nic nezakazuje, jen prosi a vysvetluje. ;-)

                                              0 0
                                            • LM  

                                              To není žádná cedule ale kus papíru na stromě. Vždyť to odnese první vítr (co půjde kolem:-)).

                                              0 0
                                            • babicak  

                                              Bude to čím dál horší. Toto místo patří Adamovu. Já se fakt stydím za cedule, co jsou u nás ve vsi a zakazují vjezd brňákům ( samo, že to nemá právní podklad). Dnes jsem jel tu modrou, co je výše, a tam naštěstí nic není. A pokutovat Tě dle mého nemůžou, jedeš po vyznačené cestě. Kdo tohle vymýšlí? Nějací levicoví aktivisté?

                                              0 0
                                            • obda  

                                              Proč myslíš, že je pohyb na kole po značených cestách v NPR Býčí skála povolen? Ve vyhlašovací dokumentací to není, a by default je ve všech NPR zákaz „jezdit na kolech mimo silnice, místní komunikace a místa vyhrazená se souhlasem orgánu ochrany přírody“. Pokud vím, tak na kole se tam nesmí a nesmělo.

                                              0 0
                                  • scoty  

                                    Prosim odkaz, dík

                                    0 0
                                  • scoty  

                                    Fakt gut :)

                                    Připomnělo mi to jednu příhodu s Giacomo A. z dětství:

                                    Jednou počátkem 70tých, když ještě jezdci GP jezdili 180kou Kohoutovickým potokem do Pisárek, zaburácela u nás před barákem mašina a ze sedátka spolujezdce vystoupila dlouhonohá sousedka Dobra…, asi tam při studiích dělala hostesku či co..:) Ptali jsme se kdo to byl? „Agošův mechoš“ Odvětila Dobra. „A to tě nemohl přivézt sám Agostini? “

                                    Druhý den znovu hukot u baráku a byl tam ..:)

                                    0 0
                                    • babicak  

                                      Pěkná příhoda. Myslel jsem, že jsi mladší.

                                      0 0
                                      • pepek  

                                        To je ovšem podpásovka :-) A božský Ago, 77 let a vypadá furt dobře. Prostě italský elegán.

                                        0 0
                                        • babicak  

                                          Trošku mě mrzí, že tam nebyl Tony Mang, to dederoni šíleli, když byl na trati. Petinásobný Weltmeister, dvě pade a tři pade.

                                          0 0
                                    • JSt  

                                      Pěkná storka, jak ti Džakomo vymlel sousedku. Já můžu hodit k dobru akorát, jak souseda v suterénu u sklepa přeblafla Džamila. Pravda, možná se jmenovala Aranka, ale jisté italské rysy měla. ;-)

                                      0 0
                                    • Jaroslávek  

                                      Úplně mi vyskočily tepy.

                                      0 0
                                      • pepek  

                                        Kdoví, jak to bylo. Scotymu tehdy mohlo být tak 8–10 let :-)

                                        0 0
                                        • scoty  

                                          Tak já si hlavně pamatuju červenou motorku s rodlama proklatě nízko a randál..:) Kapotáž neměla.

                                          Komunikaci obstarala moje teta, vrstevnice Dobry, s babi…, a hlavně nikdo nevěděl, co je to " agošův mechoš", tak si to musely nechat vysvětlit a pak ji štengrovaly, že ji měl dovézt zrovna Agoš..:) Tak se to v rodině traduje…:)

                                          0 0
                                        • Jaroslávek  

                                          Cítím tam lehký podtón závisti:-)

                                          0 0
                            • obda  

                              Jsou fajn, koupil jsem je kvůli 11sp u děcek a dobře jsem udělal.

                              0 0
                              • LM  

                                Já je kupoval hned po první výměně 11sp řetězu. Dohledané triky mi nějak nešli a nakonec jsem to „na prasáka“ rozcvaknul sikovkama a řekl si „Takhle teda už néé“ :-).

                                0 0
                                • babicak  

                                  Kleště na ségrovky by nešly použít? Vezmu si je z práce domů a vyzkouším.

                                  0 0
                                  • LM  

                                    Asi šli, ale bacha ať je nedojebeš. Občas to jde fakt ztuha :-).

                                    0 0
                  • Jaroslávek  

                    Já jsem taky levej, nějaký konkrétní odkaz by byl, nebo je to jedno ?

                    0 0
                    • RomanH  

                      Ja bral tyto

                      0 0
                      • Sistematicx  

                        Le OneUp. Schovane v EDC tool. Nebudem se tu ale bavit o nekrestanske EDC.

                        0 0
                    • pepek  

                      tuna

                      0 0
                      • pepek  

                        První ohlas na kleštičky od frantíka: Wie das tool zu verwenden? Keine anweisungen :-)

                        0 0
                    • LM  

                      Mám Super B TB-3323 – umí to „rychlospojku“ rozpojit i zase spojit.

                      0 0
                      • RomanH  

                        To jde i s temi Force, proste je jen roztahujes.

                        0 0
                      • pepek  

                        Aha. A zatlačením na kliku to není správně spojené?

                        0 0
                        • LM  

                          Je, ale takhle můžu zacvaknout řetěz i když mám kolo ve vzduchu ve stojanu.

                          0 0
                          • pepek  

                            No já to právě spojuju ve stojanu (bo se mně nechce ohýbat, že). Akorát se musím natáhnout a podržet zadní brzdu :-)

                            0 0
                      • Smazaný účet  

                        Ty mám taky, funkčně ok, jen tam nedrží ten plast na rukojetích. Což mi za ty prachy žíly netrhá. :-)

                        0 0
            • Jaroslávek  

              Důchodci čekatelé neví co s volným časem a tak vymýšlí chujoviny :-))

              0 0
              • Paja  

                Ty do nej zas sijes, takhle uz s nama nikdy nikam nepojede ani za Nic.

                0 0
                • Jaroslávek  

                  Třeba jo, povezu zátěž 3× PU …

                  0 0
                • pepek  

                  To je už dneska druhej ha*zl. První byl ochranka v Lídlu, který mě tam pustil v 9 hodin a ženskou, co šla za mnou ne :-)

                  0 0
                  • RomanH  

                    :-D

                    0 0
                  • Paja  

                    Doufam, ze ses v tom Lidlu ohradil…

                    0 0
                    • pepek  

                      Potlačil jsem v sobě hněv, nakoupil a šel z tama do . . . .

                      0 0
                      • Paja  

                        Mel jsi mu to vmest do xichtu aspon na odchodu :D

                        0 0
                  • Jaroslávek  

                    Ty máš zážitky :-)

                    0 0
            • Excel  

              Díra na trhu:

              • Krchov v Bohunicách bude mít k dispozici kvantum vosku zdarma.
              • Vedle kremačních pecí, by šla zřídit minivarna využívající zbytkové teplo, tudíž žádné emise navíc a nároky na energie
              • Z patologií by šlo spolu s těly přepravovat odpadní desinfekční látky, které lze využít pro odmašťování řetězů, přebytky a zbytky se vlezou do rakve a spálí se.
              • Kalíšky větších svící lze použít jako přepravní obal pro navoskované řetězy. Kalíšky pak lze doplnit o marketingový slogan „Co mažete vy, mazali jsme my, co teď mažem my, nemusíte vy.“
              • Pohřební služba v rámci družby může provozovat zásilkovnu, výdejové místa nemocnice, pohřební ústavy, krematoria

              Myslím, že s tím můžem klidně do banky pro vstupní kapitál.

              0 0
              • Paja  

                To od vas neni pekny, jeden ho posila do duchodu, druhej rovnou do krematoria :D

                0 0
                • Jaroslávek  

                  Ale vidíš, že to jeho konání má ohlas :-)

                  0 0
              • scoty  

                :-)))

                0 0
              • RomanH  

                :-D

                0 0
              • pepek  

                Výměna řetězu trvá 2 minuty, když jseš největší blbec na zeměkouli, tak: 3.

                Za 3 minuty ani nenajdeš hadru, abys ten tvůj zas**nej řetěz utřel.

                1.Vytáhneš předem navoskovaný řetěz ze sáčku

                2 chytneš ho v polovině bez rizika ušpinění, spustíš na pilu a převodníky, provlékneš, zacvakneš spojku – fertig

                0 0
                • Excel  

                  Musime se na to podivat globalne, ne jen vykon vymeny porovnavat s namazanim retezu, ze? Ja davam retezu minutu, maximalne dve a tim to zacina a konci.

                  0 0
                  • les  

                    Vytlačit picygla z domu, opřít,(uf.. jsme v půlce času) namazat,(10–15sekund) otřít,(8–16sekund) Uklidit hadru a vercajk. Odjíždím. Dvě minuty i s rezervou na chcaní.

                    0 0
                  • pepek  

                    Dobře, tak pro ty, co neumí vyměnit řetěz: dá se to aji domazávat a sice voskem, rozpuštěným v technickém benzínu.

                    0 0
                • Polka  

                  V tom případě máš solidní bordel v dílně, když za 3min. ani hadru nenajdeš :-) 15s utření řetězu hadrou, 15s namazání, 15s protočení klik, 15s utření řetězu hadrou…to máme jednu minutu súdruh!

                  0 0
                  • mastihuba  

                    za 3 min neprejdu ani dvur :)

                    0 0
                    • Macik  

                      Tak to máš kurvavelkej statek :)

                      0 0
                      • Paja  

                        On jen tak pomalu chodi :D

                        0 0
                        • Jaroslávek  

                          Může popojet na mašině, né ?

                          0 0
                          • mastihuba  

                            to mas dalsich pet minut nez se to zahreje, a nekdy sem snad byl linej udelat krok navic? :)

                            0 0
            • Karaya  

              S těma výměnama jsem to přehnal. Na konci března jsem nasadil navoskovanej X01 a nešáhl jsem na něj doteď a ještě ani nešáhnu. Najeto zatím 193, uvidíme kdy bude potřeba první zásah.

              Edit: nezapočítal jsem tento týden. Takže najeto 303km.

              0 0
              • pepek  

                To je ale na silnici, ne? Nebo zeby ty maďarské byly lepší, jak ty naše vosky?

                0 0
                • rici69  

                  Jestli je to tak super tak to zkusím v zimě na bežky.

                  Budu mazat po 300km, to v našich podmínkách znamená 1× ta dvě zimy, možná -;)

                  0 0
                  • Karaya  

                    V zimě jsem potkal slečnu, které po mně chtěla pomoc, aby se jí to tak nelepilo. Když jsem se jí ptal, co tam má namazáno, tak řekla že neví, že to přece je namazané už z výroby, byly rok ježděné :-) Byly to nějaké top Rossignoly a kupodivu skluznice vypadala pořád dobře, takže francouzský vosk bude taky dobrý :D

                    0 0
                • Karaya  

                  V lese samozřejmě, viz. strava. Ještě foto kazety, ráfek si po včerejšku žádá servisní zásah, tak musela dolů.

                  0 0
                  • pepek  

                    A co je teda jinýho na tom čardášovém vosku?

                    0 0
                    • Karaya  

                      To já nevím, akorát déle vydrží :-). Co tvůj Squirt, povedl se?

                      0 0
    • RomanH  

      Patriku ?

      Barely Ti sezenu pres Karla a Exik Ti na ne spichne nejakou boudicku.

      0 0
      • JSt  

        nejsi ty ten sluha? :-)

        0 0
      • chemik_mara  

        A kde to zakotví?

        0 0
        • Karaya  

          Na Svratce přeci, u začátku vzdutí.

          Akorát akční radius bude omezený :-)

          0 0
          • chemik_mara  

            Akorát akční radius bude omezený – právě! Nebylo by lepší pořídit starší dodávku, dovnitř betlu + kolo a brouzdat nejen naši krásnou zem?

            0 0
            • Excel  

              Možnosti by byly. Ale na zimu někam na jih nebo nevím.

              0 0
              • RomanH  

                Prvne jsem zajasal a tloukl se do hlavy, ze jsem vzal Toyotu. Po precteni ceny na konci clanku mam ocit, ze jde o aprilove vydani :-)

                0 0
                • chemik_mara  

                  Tohle je hodne na wau efekt. Určite to půjde udělat levněji, návodů je všude spousta. Aspoň se zabaví už tou přestavbou.

                  0 0
                • Paja  

                  Lagunu uz jsi nekde soupl do laguny?

                  0 0
                  • RomanH  

                    Nene, druhe auto, Katka s ni stale jezdi. Technickou ma na dalsi dva roky a krome toho, jak netopila, tak uz ji nejede ani klima. Jinak je ale kupodivu na svuj vek a najezd v dobrem stavu.

                    0 0
                    • Jaroslávek  

                      Pěkně Katka :-)

                      0 0
                    • Paja  

                      A co mas? Proace verso?

                      0 0
                      • RomanH  

                        Nee, dodavkou Katka jezdit sama do prace nechtela. Ja se prvne dival po ojetych Multacich, ale nakonec jsme loni v lete v ramci akce vybrali funglace Aurise v kombajnu. Blbuvzdornej benzinovej atmosferickej motor, neprime vstriky, velkej kufr. Mala vada na krase je jen objem 1.6 (skoda, ze uz nedelali 1.8 nebo 2.0). Ale i tak spokojenost, tuk tuk.

                        0 0
                        • Paja  

                          Aha, ja to pochopil, ze mas neco objemnejsiho, kdyz jsi psal Prvne jsem zajasal a tloukl se do hlavy, ze jsem vzal Toyotu.

                          0 0
                    • pepek  

                      A technickou děláš ty, nebo nezávislý orgán?

                      0 0
                • mastihuba  

                  kua to sem mohl vzit misto h1

                  0 0
        • RomanH  

          Treba na Vranove. Ale hlavne ne na Svitave nad Blanskem :-)

          0 0
    • pepek  

      Tak ti domorodci nás na lontě asi fakt nechtějí. A ten motor aided biking je už taky trochu nejistý (foto: U Buku)

      Upgrade Mordoru se mi zdá býti poněkud přehnaný (pro nás, skoropenzisty :-(

      0 0
      • Karaya  

        Jsem tě dneska zdravil a ty ses ke mně vůbec nehlásil :-). Tou první cestou bychom na Kaštánek dojeli taky asi, ale já to znám až z té další. Každopádně už jsme tě nedojeli.

        0 0
        • pepek  

          Hlásil, jen jsem byl trochu zmätený, když jste mně zablokovali. Skupiny sveřepých bikerů předběžně nesnáším.

          0 0
      • Vilém  

        V patek stalo cely na parkovisti s urvanym ramenem. V pondeli tam stalo stejne, akorat vypaleny, dnes uz bylo na strese.

        0 0
        • pepek  

          V pondělí to tam prohlíželi policajti. Asi nový způsob ekologické likvidace vraků.

          0 0
      • Jaroslávek  

        V Kanadě by se ti líbilo, pokud by ti nevadil občas méďa. Ale člověka nepotkáš :-)

        0 0
    • Jaroslávek  

      Vrátím se ke včerejšku, přes počáteční technical problem jak říká Dušan to bylo o tom jak z minima vytěžit maximum. Vzpomněl jsem si na Romana, jak psal nedávno o okýnku, kde vládla pohoda a disciplína. Včera na smyčce to byl totiž dost hukot. Šel jsem koupit občerstvení, přede mnou 2 borci tak nějak odstup, roušky v pořádku. Ale když jsem odcházel nahrnul se tam chumel lidí oči vytřeštěný (asi žízní, jé tady mají točený!) rouška nerouška … To asi není ta disciplína, kterou si představují např. ve Švédsku, neměl jsem z toho dobrý pocit. Jo a Polka může mlet cosi o ovci ať chce jak chce.

      0 0
      • mastihuba  

        ja chapu ze lidem chybi toceny pivo, ale ***** zajedu do jasa koupim sud a natocim… ***** kde je ten zasadni problem? :)

        a mohl bych byt spravedlivej … no nebudu… brnenskejm zmrdum bude furt neco malo. :)

        0 0
        • les  

          Jako rodilej Brňák nesouhlasím. Nejsme všichni stejní.

          0 0
          • mastihuba  

            tak ja su taky z obilnaku, ale to prostredi nas chca nechca nejak formuje :)

            0 0
        • pepek  

          Přesně tak. A loňtáci zase furt, každý k*rwa den, jezdí do Brna do práce a do obchodů a obsazují nám zaplacené modré zóny..(Já su teda z lontu)

          0 0
          • mastihuba  

            co byste si bez nas pocali? :)

            0 0
            • pepek  

              Asi to tady četli

              0 0
              • mastihuba  

                bych rekl ze modra zona pro rezidenty je naprosto v poradku. proc by ti mel zadax parkovat pred barakem slovenskej studak celej tyden? :)

                0 0
                • pepek  

                  . . . . nebo tvaroženský gastarbeiter.

                  0 0
                  • mastihuba  

                    parkuju pred firmou kde platim inkaso uplne stejne jak ty. :P

                    doma su narozdil vod tebe schopnej vobe auta parkovat na sve parcele, coz se vo nikom z tech vasich cinzaku rict neda, takze vo nejakym zabirani vaseho mista stejne nemuze byt rec. :)

                    0 0
        • Motyll  

          Ste poseděli včera, co?

          0 0
        • Smazaný účet  

          Nevím, no. Od začátku tady té pakárny jsem čepovaný pivo neměl, už jen kvůli těm šaškárnám okolo a nejsem asi tak odborně zdatnej, abych z rozdílu lahváč vs čep dělal takovou vědu. Takže je to spíš asi o možnosti, že můžou, tak tam jdou. Na druhou stranu, když můžou mezi stovky až tisíce lidí na stezky ala přehrada – Olympia, Obřany – Bílovice, kde má většina už nějaký roušky v paži, tak je asi jedno kde to člověk chytne. Většině přeplněných míst se ve vlastním zájmu a nevraživosti vyhýbám, ale někudy se prostě dostat člověk domů z prázdnějších míst musí a pak vidí tohle. Jen pro upřesnění, pořád si myslím, že roušky venku jsou nesmysl. Ve frontě na pivo už ale asi smysl dávají. Tady ti zmínění noční chodci s hadrama, nebo i ráno v 6 vidím lidi s rouškou, když nikde nikdo není, to je opravdu přehnaný psycho.

          0 0
          • obda  

            Já je chápu. Někteří než by řešili, že je náhodný kolemjdoucí bude buzerovat, tak si ji nasadí, ať mají klid.

            0 0
            • Smazaný účet  

              To samozřejmě chápu, že jsou to typy lidí dodržující nařízení, i kdyby si měli nohu uříznout, nebo v zájmu sebeobrany před aktivním spoluobčanem. Za to primárně může to nesmyslný nařízení nosit to všude. Pak je ale vidět plno paradoxů, že jde chudák dusící se babička s hadrem a kolem ní projede x cyklistů bez. Proto ten původní návrh asi nedával možnost vlastního rozhodování kde ano a kde ne. U kol a běžců se bohužel nechalo nařízení na soudnosti lidí a pak to dopadá takhle. Už aby to venku zrušili. I když ten zelenej mozek mám dojem zase včera prohlásil, že hadr na hubě minimálně do konce června.

              0 0
              • Jaroslávek  

                Prohlásil. Kdyby mohl, nechá nám je na furt:-(

                0 0
      • Motyll  

        Hele ovce ne-ovce. Ještě než začala tahle nesmyslná propaganda bys tam stal úplně v klidu bez odstupu. A borec před tebou/za tebou mohl mít TBC, žloutenku, malárii etc.

        ;)

        0 0
        • JSt  

          proti tubere je ockovany snad kazdy. proti a, b zloutence se tez muzes nechat ockovat, abys lapl cecko, musel by sis hrat na oldu shetrnyho s vintou nebo si zamrdat bez gumy. malirie se myslim prenasi krvi, takze z te bych osobne strach taky nemel. ;-)

          0 0
          • Excel  

            Večer lapnu cecko, možná obě.

            0 0
            • mastihuba  

              to zní vychloubačně…

              0 0
            • Smazaný účet  

              Céčka doporučuju jen z umělé hmoty. Se žloutenkou tohoto typu se pere otec relativně zdárně asi 40 let a játra má z většiny „pryč“, on tomu ale celkem pomáhá i zálibou v konzumaci vína (litr není žádná míra), tak moc nevím co má větší následky. :-)

              0 0
        • obda  

          Jak vláda dělá jednu pi..vinu za druhou, tak s těma odstupama to blbost není. Můžeš se kouknout na UK, jak se jim to hezky rozjelo než pochopili, že takhle to nepůjde. Nicméně s odstupama zas nejsou nějak zvlášť potřeba ty roušky, no.

          0 0
      • Motyll  

        Hele ovce ne-ovce. Ještě než začala tahle nesmyslná propaganda bys tam stal úplně v klidu bez odstupu. A borec před tebou/za tebou mohl mít TBC, žloutenku, malárii etc.

        ;)

        0 0
        • Jaroslávek  

          Na druhou stranu, když v 21 hod potkáš pod technologickým parkem borce s rouškou, široko daleko nikde nikdo …

          0 0
          • mastihuba  

            tak si o něm myslim že je dement…

            0 0
            • Excel  

              Je uvědomělý, kdo na to má furt myslet. Navíc večer už je zima.

              0 0
            • JSt  

              proc? dyt tim nikomu neskodi a nic neporusuje. ;-)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Škodí sám sobě.

                0 0
              • mastihuba  

                jakej to ma vliv na to co si o nem muzu myslet? kdyz to bude hezka koc, tak si nebudu myslet ze to je dement, ale ze bych ju voto..sak vis co…:)

                0 0
                • JSt  

                  ja ti prece nic nezakazuju, jen se ptam proc. ;-)

                  takovej zajic v pytli – aha, tak si tu rousku zase natahni a jdem na to. ;-)

                  0 0
                • Jaroslávek  

                  Některým to sluší … a je to zas něco jinýho.

                  0 0
                  • Jaroslávek  

                    Na rozdíl od toho borce co jsem večer viděl z okna jak si vykračuje v masce s filtrem. Očividně to bral jako známku punku.

                    0 0
                    • obda  

                      Třeba se léčí s rakovinou, co víš.

                      0 0
      • RomanH  

        Neresit, promorovat.Teda pardon, ted je v mode slovo rozvolnovat :-)

        Vcera k nam prijel borec na inzerat pro tu malou detskou masu. Vystoupil z auta, v ruce rousku, pozdravil, a hned se ptal, jestli si na ne budeme hrat a jestli si ji ma nasadit. Ze srdce jsem se zasmal a rekl mu, ze u nas si na ne nehrajem. Cehoz byl ostatne svedkem, pac za chvili prisel soused a svagr na skopek. On se taky zasmal a rekl, ze u nich je to uplne to stejne. Toz tak :-)

        0 0
        • Excel  

          Na lontu to tak je, ve městech panuje úplně jiná morálka, tam musíš bejt ve střehu s rouškou na gezichtě. :-)

          Nicméně v hokně když k nám přijde někdo cizí a zeptá se, tak dodržujem, pro klid duše, když by mě exnula kolegyně v důchodovém věku nebo bych to rozmetl po rodině, necítil bych se zrovna komfortně.

          0 0
          • RomanH  

            Ted zcela vazne. Dohledaval jsem v datech nejaky konkretni problem z rijna, Prochazel jsem e-maily a narazil jsem tam na to, jak jsem kolegovi psal, ze musim delat z domu, ze detatka zvraci a maji teploty. Trvalo to cca tyden a pul a ja si vzpomnel, ze jsme si tim postupne prosli vsichni. Otec zase lezel s plicnim infarktem (ani jsem netusil, ze neco takove existuje) v nemalu loni v lete a mel fakt na male. Buh vi, co je to za sracku a jak to tu dlouho je. Jasne, ani jeden pripad nemusel byt Covid, ale cela ta histerie okolo mi prijde silne prehnana a opatreni neadekvatni.

            Zmatenost nasi vlady ani nema smysl komentovat.

            0 0
            • RomanH  

              oprava : hysterie

              0 0
            • obda  

              Ani jedno Covid nebyl, zas tolik už se ví.

              0 0
              • RomanH  

                Nema smysl se v tom pitvat. Kdyz jsem videl, jak rozdilny prubeh mel Bathed a jeho pritelkyne, potazmo i par dalsich zverejnenych pripadu, tak u kazdeho to telo reagovalo jinak. A ze to tu bylo na podzim (ne-li drive) zatim taky nikdo nevyvratil (jestli mi teda neco neuniklo). Jo, muzu jit na testy, ale proc (a navic, kdyz mi Katka popisovala, jaka tam byla fronta a jak to probihalo, tak zlate okynko na konecne :-))

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Co včera ukazovali ve zprávách, tak odpoledne v Brně bez fronty, už je myslím i pořadník na čísla.

                  0 0
                • JSt  

                  jeho pritelkyne nemela zadny prubeh, ne? ;-)

                  0 0
                • obda  

                  Nepitvám, jen uvádím na pravou míru ;) A vyvrátil. Ví se to podle genetické analýzy – vzhledem k tomu, že viry mutují, dají se dohledávat společní předci atp. Pokud by tě zajímala tvrdá data (nejen k COVIDu), jsou zde: https://nextstrain.org/ Dopočítaný kořen fylogenetického stromu ukazuje, že k přenosu mezi lidmi muselo dojít někdy v listopadu 2019.

                  P.S. Druhá věc je, že kdyby tu byl už dřív, tak se to projeví na statistikách úmrtí ;)

                  0 0
        • mastihuba  

          u nas na tom taky makame, sklenice si navzajem neolizujeme a dodrzujeme 2m vzdalenost :)

          0 0
        • JSt  

          dovedu si predstavit, ze ty idylicke vztahy na vesnici, muzou prave ty samotne idylicke vztahy rozmrdat. urcite vis, kteri ze sousedu by nezapomneli, kdo nemoc na dedinu dotahl a „ma na svedomi“ jejich petadevadesatiletou babku, kera to na kilo mohla dotahnout.

          0 0
          • RomanH  

            Vsichni si uvedomuji, ze se to muze stat a ze tomu stejne nezabranime. Nelze se uplne izolovat. Teda samo pokud nekdo sam nechce – v dobe internetu, kdy Ti nakup dovezou az domu, to neni takovy problem.

            0 0
        • novcze  

          na to si nehraje skoro nikdo, v práci ženský řekli, že se v tom nedá dělat, sedí v kanclu a chodí po celý firmě bez, majitelé taky, tak já na to seru taky, pár jedinců z odloučeného pracoviště co teď dělají ve stejném baráku mají tendenci to mít na hubě a chtějí to po ostatních, ale prostě fuck off … buď to budou mít všichni nebo to nemá smysl.

          0 0
          • RomanH  

            Zena v nemalu to mit bohuzel musi. Uz tam z toho pry vsichni docela chrchlou a nadavaji.

            0 0
            • Jaroslávek  

              Jako laik to v nemocnici chápu. Že to není příjemný chápu taky. V práci to taky nosím:-(

              0 0
            • JSt  

              jakoze napred nadavali kdyz meli nedostatek, ze budou kuckat a vcil zas nadavaji, kdyz to musi nosit? :-)

              0 0
              • RomanH  

                Zkus ji dat na hubu a 8 hodin v ni behat, 3 mesice

                0 0
                  • RomanH  

                    Videl jsi Cernobyl ? Jak hornici rekli, ze se v tom obleku a masce neda rubat a at jdo do p*ce, ze budou makat nazi, jinak ze se jim na to vyserou ? ;-)

                    0 0
                  • les  

                    ¨To je nějaká zvláštní úchylka, to nekonečné vysírání?

                    0 0
          • LM  

            Asi tak. Od té doby, co došla upomínka že je potřeba i v kanclu nosit roušku, pracuju z domu :-).

            0 0
    • pepek  

      Takový počasí a vy tady řešíte nějakou chřipku celý kurwa den?!

      0 0
      • RomanH  

        Na kolo mam vyhrazeny cely zitrek :-)

        0 0
        • RomanH  

          Jak rekli, tak udelali

          Ten vymrd po zelene z Doubravnika me sice sere (zvlaste po te kraglovacce z Vezne na Perstejn), ale jsou tam krasne louky a pohodovy sjezdik. Dusi to pohladi.

          0 0
          • scoty  

            Krása:)

            Ty jsi jel ten brod za mlýnem pod skálou co máš foto? Tam to suchou nohou moc nejde…:)

            0 0
            • RomanH  

              Jj, jel. Na rozdil od toho, kdy jsem jel pred mesicem Haldu a ona fakt tekla (v jednom brodu jsem si slapnul a kousek pred Kutinami z ni kvuli zime zbabele utekl), tak ted je Libochovka relativne v klidu (bohuzel). Trosku jsem se namocil az v poslednim brodu u rance Morsky Orel. Uvidime, co s tim ted udelaji ty planovane deste.

              0 0
          • Jaroslávek  

            Pěkný. Kdes měl tu klobinu, jestli to není tajný ?

            0 0
            • RomanH  

              Klobasa i pivo (Rychtar 11) vyborny. Misto bych radeji nezminoval, pac jak jsem tu vychvaloval jedno okynko, tak toto byl punk se vsim vsudy.

              0 0
              • Jaroslávek  

                Aha :-))

                0 0
              • mastihuba  

                takze alkoholici v ilegalite :)

                0 0
                • RomanH  

                  No on je problem v tom, ze je skoro vse zavrene, a tak se vsichni alkoholici stahuji na tech par mist, kde je otevreno.

                  0 0
          • obda  

            Pěkné, podle mého gusta :) I když já jsem tam asi častěji pešo.

            0 0
      • obda  

        Někteří z nás pracují, že.

        0 0
      • Smazaný účet  

        Musíš stihnout všechno. I tlachy i kolo. :-)

        0 0
      • LM  

        Mohlo by zase trochu zapršet. Místama jsem si v lese připadal jak na asfaltu s vrstvičkou písku :-)

        0 0
        • babicak  

          Já si kolikrát připadám jako na Dakaru. Když jedeš v noci za někým, tak se nestačíš divit, jak se práší, co je všechno ve vzduchu a Ty to dýcháš.

          0 0
          • LM  

            Na ten prach si můžes vzít respirátor nebo polomasku s filtrama a brejle co máš na motorku :-)

            0 0
            • JSt  

              nebo zustat na houmofisu. ;-)

              0 0
        • RomanH  

          Neboj, zaprsi, udelal jsem pro to maximum. Od uterka mam dovcu a hned hlasi deste od uterniho vecera az do dalsiho tydne :-) Ale nijak mi to nevadi, je to potreba.

          0 0
          • babicak  

            Kam letíš? :-)

            0 0
            • pepek  

              Wuchan je teď prý za levno.

              0 0
            • RomanH  

              Nikam, prisel prikaz na rozplanovani dovci, a ja mel jeste jeden den z lonska, tak si prodluzuji prodlouzeny vikend. Chtel jsem hodit neco na RomanTycky, jestli se nekomu nebude chtit alespon na jednu noc tu po okoli (treba do NP Podyji :-)), ale dle predpovedi tak maximalne od pondelniho odpoledne do uterka.

              0 0
          • les  

            Poslední tři roky místo deště fouká. A to hodně. Když už má pršet, tak jen tak sviní.

            0 0
            • scoty  

              Loni to v Brně šlo, ale roky před tím srážek málo…

              0 0
              • RomanH  

                To jsem si rikal taky, i v zime bylo porad mokro a bahno. Jenze jen na povrchu, stacilo rypnout do zeme a sucho. To jsem necekal.

                0 0
            • RomanH  

              Jj, sucho, kurovec (a tim padem nasledne dalsi sucho a vetry), toho se bojim podstatne vice nez covidu.

              0 0
              • mastihuba  

                jj taky mam strach abysme za chvilu misto vina nepestovali olivy

                0 0
                • LM  

                  Zase taková Siesta by nemusela být špatná (teploty na ní v létě už skoro máme:-))

                  0 0
                • Polka  

                  Spíš vino A olivy, ideální kombinace :-)

                  0 0
                • obda  

                  Aspoň ti ten Cabernet dozraje ;-)

                  0 0
        • Macik  

          Tak tak, Ricci by už zas mohl sundat blatníček…

          0 0
          • rici69  

            Ten je přes týden dole a nic.

            Moc to nepomohlo, jedna darzinfekce silnice a minulou neděli 2mm, ale zkusím indiánský tanec z mladí – Vincek, Olda Šetrný a spol, třeba to pomůže -:)

            0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Hammond  

      Jedu silnicu,zkusím Sosnu,jestli mně ten větr nepustí ,tak Plzeň pod Hádkem a Pístovice Stará Riviéra to jistí…

      0 0
      • pepek  

        Zkus Libuši v Lulči, Poutník a Polička.

        0 0
        • Hammond  

          Tam já nejezdím,to je ráj Zavazečů a nažehlenců od Usnula a spol co aji nepozdraví,díky moc.......

          0 0
      • les  

        Dneska fučí fest. Jedu se schovat do lesa.

        0 0
        • LM  

          Vzhledem k množství uschlých stromů kolem pěšinek, to nemusí být úplně nejlepší nápad…

          Dneska mám v plánu malej servis vidlice a kontrolu ložisek zadní stavby. Stejně už mne z toho homeoffice nějak bolej nohy :-).

          0 0
          • Paja  

            Tento typ servisu se Boba uplne netyka ;)

            0 0
          • Polka  

            Ty máš vůbec z těch stromů nějakou paniku.

            0 0
            • LM  

              Njn, od té doby, kdy mi v začínající bouřce při poryvu větru spadnul pár metrů přede mne přes cestu zlomený vršek stromu, mám ze silného větru respekt. Naštěstí jsem začal brzdit hned jak jsem slyšel praskání dřeva, takže jsem stihnul zastavit včas. I tak z ****** klika, protože nebylo vidět co se urve dokud to neletělo dolů.

              0 0
              • obda  

                Nám takhle před rokem a půl nad Šárkou málem slítl smrk (bez spodních 2 metrů) na syna. Bylo nás tam více rodin s dětma, a únik z lesa mezi padajícími stromy byl poměrně dobrodružný. Přitom v údolí u Svratky nic ;)

                0 0
              • Polka  

                Tak to pak jo. Já si myslel, že se ti asi něco takovýho přihodilo ;-)

                0 0
              • les  

                Taky jsem to zažil.

                0 0
                • babicak  

                  V 99 roce( myslím) v Rohačích v kempu v Ráčkové dolině, tam je kemp mezi stromy, během několika minut vichřice, déšť, stromy padaly na auta i stany, vše bylo tak neočekávaně rychlé, že nebylo prakticky úniku. Děcka a ženu jsem zahnal do auta, naštěstí se nám nic nestalo. Vzpomínám na stan vedle, padl na něj strom, byli to Poláci, vyběhli a modlili se, že se jim nic nestalo. Za 10 minut po všem. Ovšem silnici prořezávali chlapci ještě 2 dny, ale začali v noci hned po vichřici.

                  0 0
            • pepek  

              Voe, mně spadla větev na hlavu naplocho a rozbila helmu.. Co by asi bylo, kdyby letěla tím ulomeným koncem napřed?

              0 0
              • Polka  

                Na hlavu…aha, tak to pak vysvětluje ten šaškec s řetězy :-)

                0 0
                • pepek  

                  Dávej bacha při návratu dom, ať nemáš zase pojistnou událost. Pojišťovna v době stanného práva nemusí plnit.

                  0 0
    • pepek  

      Franta mně upozornil, že už to bude. Naštěstí až za plotem, tak se tam snad nebudou lidi tak rozlézat. Ale zase menší kopec :-( A na Hobrtenkách prý ještě vysílač.

      0 0
      • LM  

        Tak jsem si naivně myslel, že to bude někde, kde nejezdím – bohužel tomu tak není :-/

        0 0
    • Excel  

      Kolchoz trails.

      Vrch Jaslůvka 351 m.n.m.

      0 0
      • pepek  

        Foto působí značně depresivně. O kousek dál ovšem vidím až: 399. Tam by ses mohl realizovat

        0 0
        • les  

          Ale ten bezúdržbový Lunochod je super.

          0 0
          • babicak  

            Ono to asi není až tak bezúdržbové, ložiska v kolech, hlávko, ložiska ve středu, vrzající sedlovka, nemluvě o brzdách, Depka si vždycky něco najde.

            0 0
            • les  

              Patrik je pravděpodobně zalezlej v depkove ulitě. Přeji mu, ať to brzo přejde.

              0 0
        • Excel  

          Mám v pácu všechny vrchy kolem, i ty bezejmenné ;-)

          0 0
      • babicak  

        Krásný záběr!

        0 0
      • Jaroslávek  

        Tam musí foukat.

        0 0
    • Motyll  

      Depka nastoupil někde do hokny? Že už dlouho nic nepsal…

      0 0
      • Smazaný účet  

        Je pravda, ze tu Patrik tapetuje Trubku a dalsi videa…

        Proč už nemáš svoje vlákno?

        Navrhuji kvartální dělení měsíců… Brno duben vyjížďky, Brno duben-technický koutek, Brno duben-tlachy, Brno duben-Pax..

        Jinak mám nový stroj: https://www.youtube.com/watch?…

        0 0
        • Jaroslávek  

          Jejda, takže komunikuješ jedině s Motýlem …

          0 0
        • Excel  

          To kvuli tomu držíš bobříka mlčení? No ty krávo..prdel ne? :-)

          0 0
      • Polka  

        Pšt, voe!

        0 0
      • Smazaný účet  

        Jsem viděl, že teď dělá pro DT. :-)

        0 0
        • Paja  

          :D

          0 0
        • Smazaný účet  

          Čéče pomohlo to dost :)

          Akorát HaPe je teď úplně marný :/

          0 0
          • Excel  

            No já si koupil za 4 kila i s poštovným náprstek omastku od DT a zaservisoval si tu zubatku sám, tudíž ji dávám kilometr maximálně dva, než se rozsype. :-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Už jsem viděl video Má to výhodu, že můžeš pak šlapat i doma a dodržuješ karanténu. Takovej rotoped bez zátěže :-)

              0 0
          • Smazaný účet  

            Proč marný? Objednací termíny do servisu na červenec?

            0 0
            • Smazaný účet  

              Už jsem tam neviděl toho „mladšího“ servismana, který to s tebou dopodrobna probral, dokonce teď mají příjem oprav úplně pozastaven.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Asi je zalezlej vzadu a ani nevyleze. Jejich objednací termíny byly vždycky strašný, což chápu, když tam dělá jen jeden servisák full time a majitel asi jen pomáhá (co jsem tak okoukal). Chápu i jejich ideu, že pro zachování kvality služby mají jednoho osvědčenýho servisáka, ale nechápu ten přístup z pohledu obchodníka. Klidně by se tam dva (možná i tři) v sezóně uživili a zákazník by byl veselejší, když by nečekal na volnej servis i týdny. Otázka je co s nima v zimě. Pořád si říkám, že musím najít jinej kvalitní servis v Brně v dojezdové vzdálenosti na kole s lepšími termíny, ale pořád nějak nemám odvahu na takový experimenty. Je fakt, že už většinu dělám sám a nikoho nepotřebuju, ale občas člověk servis potřebuje. Nemíním nakupovat přípravky na ložiska, centrovací stolici, tenzometr apod. To už bych si mohl otevřít svůj servis, už tak mám doma krámů (nářadí) plnou bednu.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Centrovací stolice by možná nějak šla udělat ze staré vidlice.

                  Já koupil ty zatracený pluska v půli února. Přední ráf tam byl díky zkuroně měsíc, zadní (pův. jsem naivně doufal, že nebude potřeba) měl být přepletený 21.4.

                  0 0
                  • LM  

                    Ta vidlice ani nemusí být stará :-)

                    0 0
                    • babicak  

                      +1

                      0 0
                    • JSt  

                      tohle je mozna horsi nez centrovat s nasazenou gumou vod oka. ;-)

                      0 0
                      • LM  

                        Proč? Rovnal jsem milimetrovej rozdíl, kterýho jsem si všimnul až bez pláště. Původně ani nebyl cíl to centrovat, jen jsem chtěl zkontrolovat jak na tom ten ráfek je :-)

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Většinou mi trochu háže plášť, takže s pláštěm určitě ne, ale tohle taky není nic extra. Jo, kde jsou ty časy, kdy jen člověk koukl mezi špalky a bylo to jasný, za 10 minut docentrováno. Bez chytání drátů, aby se náhodou nepřetočily, bez vymýšlení udělátek na centrování. Zas je fakt, že teď nějaký centrování neřeším, dokud se vejde kolo do vidle (stavby), což se špalkama nešlo.

                          0 0
                • mastihuba  

                  gola sada je jeden velkej kufr pripravku :) pripadne pomuze kamarad soustruznik :)

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  Imho už servisuje jen ten, co je na webu druhý zleva vedle blondýny :)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    To asi myslíš majitele, ne? Servisák podle stránek skončil (Václav Zbořil od 2010 do 2020). To bych rád zjistil kam odešel. Taky jsem s ním vždycky aspoň pár slov prohodil, domluva s ním byla vždycky odbornější (člověk přesně řekl co chce a hlavně co nechce, co si opraví sám) než s dámami od kasy (nic proti nim).

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Tak to posral, to byl posl. mechoš, kterýmu jsem věřil.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Mám to bohužel stejně. Než jsem objevil Hape, vždycky mi někde někdo něco na kole domrvil nebo neudělal jak měl a zase jsem hledal další servis. Tohle je pro mě dost blbá zpráva. Měl jsem to 10 minut pěšky a hlavně vždycky 100% kvalitu práce.

                        0 0
    • Gwaihir  

      Zkusím se zeptat tady. Jak byste jeli na mtb z Brna do Jedovnice. Já to lo jel přes Adamov a pak tam byla stezka Padouch – krásná asfaltka, ale brutus kopec. Není nějaká lepší cesta? V jedovnicich nekončím, ale od tama to už šlo.

      0 0
      • mastihuba  

        bilovice, cervena babice, křtiny a za dedinou nahoru rovnou na trojku :) pripadne lisen hadeknove dvory brezina, okolo potoka do bukoviny a na proklest. pod bukovinou jsou ted popadany stromy

        0 0
        • LM  

          Technická: tohle fakt někdo jezdíte na kole horekopcom? :-)

          0 0
          • Paja  

            Ne, ale Franta to umi s lehkosti sobe vlastni vytlacit :D

            0 0
          • obda  

            Ne, proto jezdím po modré :)

            0 0
          • mastihuba  

            jak rika paja :) obecne pokracuju po modre nejlratsi cestou na krtiny coz znamena za silnici pokracovat rovne az nad silnic babice křtiny a vyhnout se tak babicim i vysoke :) protoze ze křtin je to pak fakt jeste dokopce :)

            0 0
            • babicak  

              Ještě se mi to nepodařilo, asi ani už nepodaří, ale myslím, že Ufonův brácha to dal. Co nevyjedeš, vytlačíš.

              0 0
              • Jaroslávek  

                Ještě že se nesrovnáváš s Járou, to bych si těch fakt smazal.

                0 0
          • Karaya  

            Já to vyjel, ale nebylo to zadarmo. Snad až na třetí pokus. Měl bych se tam zase podívat, třeba to letos půjde snáz :-)

            0 0
            • Paja  

              Ted urcite jak se vsechno sype…

              0 0
      • Gwaihir  

        Nějak takhle? z náměstí Svobody do Jedovnice Trasa 24 km • 2:00 hod

        0 0
        • JSt  

          muze byt.

          0 0
          • Gwaihir  

            Dík. Akurát výškový profil je horší než přes Adamov :(

            0 0
        • Gwaihir  

          Nějak mi to okotilo odkaz:

          https://mapy.cz/turisticka?…

          0 0
          • Paja  

            Urcite bych vynechal to zbytecny spadnuti do Krtin, to je aspon 50 vyskovych metru navic.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Já bych vynechal víc částí, třeba i tu modrou od Srnčí studánky bych objel jinudy.

              https://mapy.cz/s/bejezosale

              0 0
              • babicak  

                Já bych to vzal na Klajdu, Ochoz, Hádek, starou, nebo novou Bukolou na Buk a na začátek dvojky.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  To se asi ale nedostane na svoje km a nastoupaný metry. Tohle bude delší a víc hore dole. Aspoň teda odhaduju. Ale může. :-)

                  0 0
            • mastihuba  

              nejkratší cesta na trojku je přes liščí leč, sice je to trochu dokopce, ale ostatní traily, na kterých se musí šlapat i z kopce, jsou vcelku nezajímavý, krom toho pokud jede na pivo do Jedasu, tak to nemá cenu objíždět skoro přes Buk, kterej má po cestě na zpáteční cestě. Vám to řikám furt že to vaše courání nemá žádnou ucelenou vizi a logiku. :)

              0 0
              • Paja  

                Na trojku jo, ja mam v Jedovnicich nejradsi dvojku.

                0 0
                • nomecz  

                  tam je aktualne cela posledni 1/3 mozna i vic zavrena

                  0 0
                  • Paja  

                    Tj. nejhezci cast, letos jsem tam jeste nebyl.

                    0 0
              • Polka  

                Protože cesta…je cíl!

                0 0
          • Gwaihir  

            Díky všem. Původní cesta vede až na chatu za Ptení u Prostějova, ty traily jsou na zpestření cesty nebo samozřejmě jen kvůli trailum. Akurát s dětmi to budu muset naložit do auta, ale raději bych to zkusil na kole.

            0 0
            • Paja  

              Tak to uz je terenem peknej vejlet :)

              0 0
              • Gwaihir  

                jj, loni jsme to jeli s klukem a docela fest pršelo. Letos to snad bude lepší.

                0 0
      • Polka  

        Ti vymyslím takovou 100km motanicu ze štatlu do Jedasu, že po příjezdu k Olšovcu budeš rád, že se vzpomeneš na svoje jméno natož na nějaký traily kolem ;-)

        0 0
        • babicak  

          Polkas urban trail kriterium :-)

          0 0
        • mastihuba  

          nadrit se umi kazdej blb :)

          0 0
          • Polka  

            Co bolí, to sílí!

            0 0
            • Paja  

              Taky jsem premyslel, jestli mu jde spis o mtb nebo krasnou asfaltku.

              0 0
              • Gwaihir  

                Co nejmíň aut ale 100km by to být fakt nemuselo.

                0 0
            • Jaroslávek  

              No jistěěě :-)

              0 0
    • Splinter  

      Baf, je na Buk aspon okynko? :)

      0 0
      • mastihuba  

        neni, prej by byly vobechcany vsechny ploty okolo. rozvezou obedy a fertich

        0 0
        • Karaya  

          Kdykoliv jsem tam jel, tak tam někdo postával, takže ti nevěřím ani trochu :-)

          0 0
      • Paja  

        Jsem myslel, ze jsem otevrel nejaky historicky vlakno…

        0 0
        • Splinter  

          No technicky vzato jo, nektery komponenty sou porad nahovno, nektery pivo je dobry a jiny hnusny, pepek porad jezdi jako prase (autem) a Roman furt nesnasi vedro, ty mas furt Authora, takze kolem a kolem je svet celkem stabilni misto :o))

          0 0
          • Paja  

            Jo, nektery veci plati, akorat obcas nekdo zmizi :)

            0 0
          • pepek  

            Pivo mají na Ostruvku v Bilovicích, ale musíš to obejít, mají otevřený okýnko vzadu u vody. btw: ty seš kerej?

            0 0
            • Hammond  

              Jo,noční předposlední šichta za mnou,zrovna tam jedu,poněvadž Sokolovna je mrtvá ,díky za doporučení.Miloš Julínek-Rousínov.

              0 0
          • Karaya  

            No a co ty? Oprášil jsi Gianta? Nebo jsi pořád stabilně horolezec? :-)

            0 0
          • RomanH  

            To je pravda. Je potreba mit alespon par pevnych bodu ve Vesmiru :-)

            0 0
      • Jaroslávek  

        Zdarééc :-)

        0 0
    • chemik_mara  

      Otevru male technicke okenko. Mam u sebe kolegovo kolo na generalni servis. Jsou preodniky po smrti (foto) nebo se s tim da jezdit? Kolo je GT Avalanche 3.0 2008. Najezd za rok minimalni, cca do 500km. Kdyby byla potreba vymena, tak co vzit? Dle specifikace jsou to Suntour XCT-02 42–32–22z, 170mm, ale nemuzu nic podobnyho najit. Vlastne ani netusim, na jake je to ose. Tusim, ze Octalink. Dik za reakce.

      0 0
      • pepek  

        Ty jsou jak nový. V rámci generálky stačí utřít hadrou.

        0 0
        • kankrlicek  

          Mám stejný názor, ale neodvážil jsem se ho uveřejnit. :)

          0 0
      • Polka  

        Převodníky vypadají úplně cajk, možná tak ta prostředí pila, ale pokud nestřílí…

        0 0
        • Smazaný účet  

          I prostřední vypadá podle obrysu v pohodě, jen je dobře schovaná pod nánosem té černé hmoty :-)

          0 0
      • chemik_mara  

        Dobrá zpráva, ještě jednou děkuji.

        0 0
      • Karaya  

        Řekni kolegovi, že méně oleje je více :-)

        0 0
        • mastihuba  

          ja mam nejakej predrazenej vosk od motorexu a ten mi vydrzel na zaprasene polnacce skoro mesic, dneska sem to jen lehce setrel premazal utrel a na mesic je zase klid :)

          0 0
      • Paja  

        Chces videt jak vypada sjetej prevodnik? :D

        0 0
        • Smazaný účet  

          Polka tady už taky ukazoval ozdobný vykrajovátko na cukroví místo převodníku. :-)

          0 0
        • mastihuba  

          to si tady ted budete porovnavat prevodniky? :)

          0 0
          • Paja  

            Tak nekdo si porovnava flakoty na grilu, jinej treba prevodniky :)

            0 0
            • mastihuba  

              ale maso ani chlast nikdo neporovnava, to se jen dava vychloubacne k dobrymu :)

              0 0
        • Karaya  

          Ano, chceme vidět stav teď, tohle už je 10 let staré :D

          https://www.bike-forum.cz/…s-starat-woe

          0 0
          • mastihuba  

            :) nula od nuly pojde

            0 0
          • Paja  

            Tam je pila v pohode, vytazenej je retez.

            Myslel jsem 44 z. prevodnik z mych Styl, byl tu nedavno.

            0 0
            • Karaya  

              fíha, proti tomu je ta campa zánovní, toto je masterpiece! Jde to ještě překonat?

              0 0
              • Paja  

                Komu cest, tomu cest ;)

                0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
      0 0
    • obda  

      Že bych se přidal do soutěže v kategorii „převodník aktuálně používaný na jednici“? ;-)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Kua jsem si předplatil dafilms,cz kvůli novým CZ filmům, a oni chtějí stejně poplatky za jednotlivé filmy :/

      Ještě ke včerejšku Bára Seidlová

      0 0
      • obda  

        Tak Zubejdu znám díky dětem, ale seriály jdou mimo mne :D

        Jo a taky ke včerejší debatě: Radon Skeen Trail CF 9.0

        0 0
        • Polka  

          Ta poloha krku vůči hlavovce je taková…nehezká.

          0 0
        • RomanH  

          Pekny. Mozna je to nesmysl, ale po te spouste prasknutych hlinikovych ramu v okoli vcetne meho bych si uz hlinik koupil akorat jako levnej HT ram, u ktereho me to nebude mrzet a prehazu to v pripade praskliny na jinej. Coz u toho fulla neni tak uplne jednoduche. Proste bych mel strach z te hlinikove zadni stavby.

          0 0
        • les  

          To jo. Ke každému prodanému kolu jedna zadní stavba zdarma, aby se dalo jezdit, než se vyřídí reklamace.

          0 0
          • obda  

            Máš nějaké informace, že Radonům běžně praskají? Mně za ta léta prasknul akorát představec Pells ;)

            0 0
            • mastihuba  

              z roku 99 –2004 :)

              0 0
            • RomanH  

              To neni o tom, ze Radonum. Nemusi se vubec jednat o systemovou chybu jako u nekolika modelovych roku Canyon Spectral AL. Jde o to, ze hlinik obecne casem prasknout muze a neda se spolehlive opravit (zavarit). Proste bych osobne sel do celokarbonu. V hliniku uz snad jedine RB, kde ma clovek diky jejich pristupu a domaci malovyrobe alespon teoretickou nadeji, za kdyz mu to za 5 let praskne, domluvi se s nimi na dodani odpovidajici casti ramu.

              Karbon se proste da lepe opravit, a asi i mene praska. Ale jak pisu vyse, je to treba blbost a moje paranoia. Kup si samo co chces.

              0 0
              • obda  

                Zatím nic nekupuju :D Ale onehdy se mne Patrik ptal, jestli vůbec znám nějakou sériovku, která by +/- splňovala mé požadavky (a já neměl kloudnou odpověď). Od té doby jsem narazil mj. na tohle.

                S tím křupáním hliníku by to někdo měl vysvětlit mému rámu na Supovi ;)

                0 0
                • RomanH  

                  RB mi taky neprasklo. Ono bude zalezet, jak je ten hlinik zeslabovanej. kolik toho matrosu na ram dali, jak si ohlidali tepelnou upravu. A kdyz jsme u Supa, tak ten prasknul tusim Standovi. Jinak tu z okoli mame Meridy, Spesly, HaiBike, Canyon, Scott,… a urcite jsem na spoustu dalsich zapomnel.

                  0 0
                  • obda  

                    Já to myslel tak, že už by konečně mohl rupnout ;)

                    0 0
        • Smazaný účet  

          V té hlavě je světlo, nebo se dá měnit hlavový úhel? :)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Deformační zóna pro čelní náraz.

            0 0
          • obda  

            Vubec netuším. Díval jsem se na parametry, ne na vzhled ;)

            0 0
      • Jaroslávek  

        Ale žije s přítelem …

        0 0
      • Excel  

        Tři roky zpět, na jaře roku 2017, jsem se s ní míjel na chodníku u fildy. Jak jsem proti ní šel a hlava mi šrotovala vodkaď ju znám, mimochodem není moc vysoká, tak se na mě mile usmála, jen na krátký okamžik se naše oči střetly, já ucítil ťuknutí v buřtíku a pak její pohled cudně sklouzl na pochcanej sokl baráku a byla pryč. Vím…není to jak Scotyho historka o sousedce, ale aspoň něco no :-)

        0 0
        • Jaroslávek  

          Pěkně z hrušky dolů chlapíku. Vzpomeň jak byl před lety nekompromisní hospodskej na Šmelcu.

          0 0
          • Karaya  

            To zavání nějakou historkou, sem s ní :-)

            0 0
            • mastihuba  

              co chces slyset? ajtaci a projektantki delaji hovno :)

              0 0
        • pepek  

          Máš neuvěřitelný rozhled, takřka encyklopedický. České filmy, české seriály. . . slušný masochismus.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Sebemrskám se s Ulicí od začátku, ale narychlo zpachtěné díly s xichtoplenama nevím, jestli dám.

            0 0
        • RomanH  

          :-D

          0 0
        • scoty  

          Tak rozhodně nejpěknější baba našeho showbiznisu no…:)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Možná v období serošů Místo nahoře (2004) / Místo v životě (2006).

            0 0
            • pepek  

              Ale to už s tím trollením trochu přeháníš, ne?

              0 0
              • RomanH  

                Proc jsi vcera nedojel pokecat s kamarady ?

                0 0
                • pepek  

                  Som sa bicygloval v pondělí, včera som bol voĺaký ustatý.

                  0 0
                • Paja  

                  Pepa vzdycky jezdi pro jistotu o den driv, aby pak nemusel s nami…:/

                  A pokud uz jede stejnej den, tak do jinyho baru ;)

                  0 0
                  • pepek  

                    Stejně byste zase nechtěli jet nějakou moji vymazlenou trasu:-)

                    0 0
                    • Jaroslávek  

                      Pája s Dušanem by určitě jeli, ale např. já po čekací době vyplněné pitným režimem (konkrétní raději nebudu) už jsem si na žádnou vymazlenost netroufl. Dodávám, že jsem si dopředu ověřil téma vyjížďky u Romana … a byl jsem spokojen. Jsem trochu zklamán, že tuto linku dobrovolně opouštíš.

                      0 0
                    • Paja  

                      Vcera jsem dojel se zpozdenim az do cile, ale jinak samozrejme, ze ano.

                      0 0
                    • babicak  

                      "To jsou změny ":https://www.novinky.cz/…cka-40322417#…

                      0 0
                      • Paja  

                        Jo, to uz jsem taky cetl.

                        0 0
              • Smazaný účet  

                Dám Sama doma, Prostřeno, od osmi přepínací maraton… Co chtít od života víc?

                0 0
          • Smazaný účet  

            Aby nepřišla žaloba od Vondráčkové. :-)

            0 0
        • Paja  

          Jako vzdy :D

          0 0
    • Excel  
      1. Lípa pod Holým kopcem (374 m.n.m.) přesněji, kříž vedle lípy pod Holým kopcem.
      2. Lavička vedle kříže vedle lípy pod Holým kopcem.

      Dnes dobyt i vrch Výrová (305 m.n.m.) východní cestou, bohužel fotodokumentace nevyšla dle představ, budu se tam muset vrátit. Vše je pospojováno důmyslnou sítí polních trialů. Je smutné, že některé i pojmenované vrcholy nemají přístupové cesty a nacházejí se uprostřed řepky, žita nebo jiných plodin. Např. Malý Povětrník 316 m.n.m., Homole 336 m.n.m nebo U Svaté trojice 312 m.n.m.-sousoší tam z dálky vidět není, tak tam asi bude ležet flexa, kladivo a autogen k vypůjčení.

      0 0
    • JDF  

      Včera jsem pod lomem objevil schovaného tohoto krasavce. :)

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Smazaný účet  

      Když už se tu rozmáhají ty anální dilda…

      Kdo netočí, neexistuje: https://www.youtube.com/…F8KzQ/videos

      0 0
    • pepek  

      Tak vedle turistů, ochranářů, myslivců a policajtů nás budou prudit už i kopačky?

      0 0
      • Polka  

        To je u hřiště v Bílovicích?

        0 0
        • pepek  

          Jo. Přitom je to prokazatelně už nejméně 12 let součást Návratové dráhy ©. Takže by tam snad mohlo býti uplatněno právo vydržení, nebo právo cesty. Vždyť tam šel třeba Depka poprvé v historii Bukojízd na držku.

          0 0
          • Smazaný účet  

            To bylo několikrát ještě před hřištěm, již tehdy mě to mělo trknout, co jste to za pakáž :)

            Od té doby vozím front drapák.

            0 0
          • Polka  

            Tak mě se to netýká bo to jezdím vždycky směrem do Bílovic, takže na cedulu srat. Ale ten roxor už tam byl i minule tzn. asi někdy na podzim.

            0 0
          • Polka  

            Řícmanice voe, co kecáš ;-) Tama spodem jsem jel snad jednou, asi se bojí o ten svůj pažit. Ale něco podobnýho je i v těch Bílovicích jak jsem psal.

            0 0
            • mastihuba  

              tak u nas uz dava bonagro k louce betonovy prazce aby tama sivicaci nejezdili kdyz je bahno do vinohradku. me docela prekvapuje jak si lidi vyslapnou cestu kudy chteji. Vzpomen si na malorku, tam se nevychcijes dal jak 3m od silnice, protoze je vsude dusledne natazenej plot.

              0 0
              • Polka  

                Nepřeháněj, plot byl jen někde…hlavně tam, kde byly ovce/kozy. Jinak ty zídky, který se dají taky přelézt, ale proč by to člověk dělal, kór když nás tak pěkně chrání před větrem :-)

                0 0
                • mastihuba  

                  asi sis málo všímal, ale na většině zahrádkovejch cest tam neuhneš ani vo metr. Ale chápu že měšťák si takovejch věcí nevšímá, když čumí jen na tachec, aby mu nespadl průměr :)

                  0 0
                  • Polka  

                    Se podívej na fotky. A tachec už pár let nevozím, ty lonťáku ;-)

                    0 0
                    • mastihuba  

                      první fotka, kterou sem otevřel. V horách do strže svodidlo a za tím plůtek, aby bylo jasný že tam nikdo nemá co rajdat :)

                      apropo u nás by to bylo bez zídek a lidi by si tam rajdali jak je napadne, protože co neni voplocený taj je vod bolševika zakořeněný že je všech nebo ničí. Je to vidět na tom když na jihu nemá někdo oplocenej vincek a vede okolo cyklostezka, tak má krajní řádek vobranej.

                      0 0
                      • Polka  

                        Zas byla bečka, že musíš mít pravdu? :-) Na mnoha místech to je kvůli těm ovcím, ale ne všude. To stejný zídky, někde vyšší, někde nižší…tím neříkám, že musíš přes zídku. Reagoval jsem na „ploty všude“ a ty všude prostě nejsou.

                        0 0
                        • mastihuba  

                          tvl sem dáš fotku z nevobydlenýho cípu, kterej tvoří 3% ostrova. Jo měli sme bečku a toto je pro mne citlivý téma, protože tata, kvuli takové kundě co si bude chodit kde ju napadne zaplatil 5000 pořádkovou pokutu. :D

                          0 0
                          • Polka  

                            Však tys dal fotku někde z hor ;-) Tu pokutičku rozveď…to mě zajímá. Jakože mu dal do držky, že mu jde přes pozemek?

                            0 0
                            • mastihuba  

                              tak přes plot 1,6m s ostnatým drátem ve výšce očí do držky nikomu asi moc nedáš… paní si donesla na komis vymyšlený potvrzení vod doktora, že došla k újmě při facce a tata blbec se přiznal že se po ní pokusil ohnat. Jak se lekla tak udělala krok dozadu a vyválela se sousedovi v bramborách. :)

                              0 0
                            • pepek  

                              Když dáváš něco na ty Stravenky, mohl bys tam dát třeba i krátký komentář? Např: „Budete se jebať s kolem přes paseky a konáry, kde můžete podle libosti ulomit přehazku, nebo si rozřezat lýtko“. Vyhneš se tak případným reklamacím a žalobám o náhradu škody na zdraví a materiálu :-)

                              0 0
                              • Paja  

                                Smirovani neni jen tak…:P

                                0 0
                                • pepek  

                                  Já su tady peskovaný za pár stromečků přes cestu – a mu projde totok, dokonce na té stravě, kde to může inspirovat tisíce lidí, bikerů, nebo rodinek se šklebáky :-)

                                  0 0
                                  • Paja  

                                    Nj, jses chudacek ;) nejvyssi cas to zamknout, Jarda bude mit radost :)

                                    0 0
        • Smazaný účet  

          Nejsou to Řícmanice?

          0 0
          • Paja  

            Jsou

            0 0
            • Motyll  

              A copak se tam dá jet jinam než na hřiště?

              0 0
              • Paja  

                Jo, na silnici.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Před hřištěm je mostek doleva na louku…

                  0 0
                  • Paja  

                    Nejakej novej nebo ten co je odjakziva o kus zpatky?

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Starý, ono se dá asi už tady: https://mapy.cz/s/hogazevopu, ale jestli to jde pak dál bez sekačky…

                      0 0
                      • Paja  

                        Jim na tu ceduli kdyztak pripiseme az nam to posekate za potokem ;)

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Brtník to nějak natrasuje přímo nad daňky :)

                          0 0
                          • obda  

                            Tak natrasovat to umím taky, akorát to oproti hřišti bude víc do kopca. V protisměru to běžně jezdím mimo hřiště.

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Kudy?

                              0 0
                            • Polka  

                              Jak víc do kopca? Tak pak ale musíš asfec ne? Toto je takovej problém?

                              0 0
                              • obda  

                                Jezdím to o kousek vejš, až nad baráky, abych zbytečně neztrácel výšku. A ano, ten sjezd bych musel vytlačit ;)

                                0 0
                          • pepek  

                            Tak není problém v té pravé zatáčce jet přímo, čili přibližovací dráhu naopak, že.

                            0 0
                            • Karaya  

                              Minule jsem tu tvoji návratovku taky zkusil a byl jsem překvapený jaký pěkný krpál jezdíte ;-)

                              0 0
                              • pepek  

                                Nemáš tam tu vlnku přes kořeny. (My to jezdíme jenom dolů :-)

                                0 0
                              • rici69  

                                Tama jezdím když jedu od Bílovic, odbočím ugaráží na pěšímu, pak rovně a sjezdem k závoře. Směrem na Bílovice ten kousek obědu po silnici, ten karpál se mi tlačit nechce.

                                0 0
                          • Paja  

                            To je, akorat musis vytlacit ten krpal od zavory.

                            0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce