V Brdech se začalo tvrdě hlídat !!!

82 nepřečtených
  • lenochod

    Posílám ukázku toho jak brdské lesy zřídily domobranu. Foto je z Toku 15.4.2006. Tak pozor a nerušit :o)

    0 0
    • JSt  

      tetrev hlusec?

      0 0
      • lenochod  

        Hluchej možná byl, ale němej rozhdně ne ! Dle mého tam má někde slepici s hnízdem a snůškou. Snažil se nás vyhnat a povedlo se mu to.

        0 0
    • arcco  

      tetřev v Brdech?Hmm, tak jo,no.

      0 0
    • honzicek  

      pekny kolo:)

      0 0
    • petryk  

      Tetřev a lenochod v Brdech? hmmmmm:)

      0 0
    • ¨MZ  

      Tetřev toká na Toku :-)) taky tam rád jezdím, ale tetřeva jsme tam nikdy nezahlíd. Tím nadpisem jsi mě polekel :-)

      0 0
    • Veeteck  

      Dneska jsme staly na krizovatce pod Tokem a rozmejsleli, jestli tam jet. Nakonec jsme nejeli, skoda, tetreva bych si taky rad prohlidnul.

      0 0
    • Smazaný účet  

      To nie je fotomontaz??? Ved to ma byt neskutocne plache zviera.

      0 0
    • fousek  

      Na Toku se dejou veci, skoro neuveritelny. AAA koukam ze pojedes Plesiveckou drzku:-), no tak se tam uvidime, teda ja spis uvidim jen zada:-)

      0 0
      • lenochod  

        Jé ahoj Fousku, záda … , ty blázínku, mám chřipku a v pátek se chystám vylézt z postele. Na držku si beru foťák a možná manželku. Dám v klidu jedno kolo, bude pěkně a tak na rozhledně chvilku posedíme :o)) Hlavní je účast a dobrej pocit.

        0 0
        • blue  

          a potatil se prcek, co se tyka zvukovych a jinych projevu behem spanku? :-)))

          0 0
          • lenochod  

            Ano :o), manželka řekne Honzíkovi „Honíku jak dělá tatínek?“. Honzík si lehne na záda dá ruce za hlavu a začne chrochtat. Moc to ale nechápu :o))) Máme chůvu (elektro.) no a když honzík někdy začne chrápat, hned máme alarm :o)) a v repráku je slyšet malej medvěd. Mlaskání během spánku je normální. Někdy se ve spánku začne i hlasitě smát.

            0 0
        • fousek  

          no tak se do soboty radne vyleci, pred 14 dny sem si jel jedno kolecko a mel sem toho celkem dost, takze je mozny ze odjedu taky jen jedno, uz se tesim jak budu prvni od konce:-)

          0 0
    • Beeda  

      hmm to by byla vecere:-)) B.

      0 0
      • prodi  

        Pak by si ochranáři dali k večeři Tebe…:)

        0 0
      • climber  

        Tak to jsi přehnal. Tetřev je jedno z našich nejkrásnějších a také nejvzácnějších zvířat. Ja kriticky ohrožen. Mimo jiné je to taky proto, že hnízdí na zemi a spoustu hnízd zlikvidují divoká prasata. Opravdu vám závidím, že jste ho potkali. A ještě takhle zblízka.

        0 0
        • SavaH  

          Se nedivim, ze je ohrozenej. Beeda pronasleduje cokoli, co by se dalo zbastit k veceri :o) No Beedo, kolik tetrevu si ulovil?

          0 0
          • Beeda  

            to byla terev, ja myslel, ze nekomu utekly slepice:-) B.

            0 0
        • Beeda  

          proste se premnozily a pak jsou i agresivni jak je vidno:-))

          0 0
    • pegal  

      .. to je divnej bazant .. :)

      0 0
    • dedek55  

      Parádní obrázky :-)

      0 0
    • Frankie  

      Tak to je mega, giga, super… Taky zavidim, divoky zvirata me na biku hrozne bavi, za kazdy jsem ohromne vdecny, je to skvely zpestreni… Jednou jsem na brdech chvilku pozoroval parek kun, jak se honili smrcim, ale tetrev je uplne jina liga…

      FV

      0 0
    • Frankie  

      Tetrev to neni, ale alespon tak :))

      FV

      0 0
      • prodi  

        Pěkně se maskuje…za jízdy bych si jí nevšim a přejel :(

        0 0
      • lenochod  

        ta je určitě zakletá

        0 0
      • climber  

        Tak to máme stejnou úchylku. Každý setkání s divokejma prasatama a jinou zvěří dost prožívám. Největší zážitek mám ze setkání s vlkem „face to face“ na cca 10 metrů na Oravě na Slovensku. Poslední je z tohoto víkendu, kdy jsem za hájovnou na Januškách (Křivoklátsko, ale znalcům pražského okolí netřeba napovídat) potkal krásný 4 muflony.

        0 0
        • prodi  

          Když mi takhle poránu cestou do práce vběhne před kolo divočák, vždy se bojím, že budu mít v kraťasech hodně bakterielní vložku :)))

          0 0
        • lenochod  

          V Tatrách nás málem prohnal medvěd. Řval jako u zubaře a byl zatraceně bízko. Nejdřív jsem děl že to neslyším, to proto a bych nešířil paniku.Potom jsem se snažil vysvětlit ženě , že je to jelen. Na to ale neskočila. Nikdy předtím ani potom jsem neviděl manželku jet takhle pěkně z kopečka. Bylo to u Svidovského sedla první týden v říjnu. Po dojezdu do hotelu, jsme o tom hovořili s domorodci. Prej je to normální :o(

          0 0
          • pegal  

            .. a kde je ten medved .. ?

            0 0
          • climber  

            Normální je to opravdu jenom relativně. Bikoval jsem na Slovensku 4 roky a medvěda se mi potkat neporařilo. Víckrát jsem viděl jeho stopy a hovna, ale nikdy ne „jeho samého“ v reálu. Ta tvoje fotka je odkud přesně. Ty skály nad tebou jsou vápenec a ve Vysokejch aby jsi vápenec pohledal.

            0 0
            • lenochod  

              Je to Svidovské sedlo nad Liptvovským Jánem – Nízké Tatry. Medvěda jsme neviděli.Pouze slyšeli velmi blízko a viděli stopy.

              0 0
            • Janes  

              Medvěda ne,ale natrefili jsme s kámošem nad Sliezskym domem kamzíky(5–6)a skupinku svišťů.Postupně se k nám pak přibližovali na pár metrů,až z těch koz šel docela strach(ty rohy jsou fakt špičatý)."Zachrá­nila "nás hlučná němčina přicházejících sandálkářů,samo už viděli prd,to byl fofr.To se asi trefí jednou za život.

              0 0
              • Luka  

                zajed si do praglu, so krcskyho lesa… me tam prekvapilo hejno 20ti muflonu. Si nevidel… jedes na kasparka do prukyho kopce – zasusti krovi a najednou se ti metr pred nosem prezene takovy stado… tak jsem zastavila, otocila to a jela jak o zivot… clovek reaguje legracne kdyz se lekne

                0 0
                • climber  

                  Pro někoho to možná bude znít neuvěřitelně, ale v Krčským lese opravdu žije stálá populace muflonů.

                  0 0
                • Janes  

                  Nojo,to mi ujet nemohli(neb nebylo na čem)a útěk by nemusel stačit,co kdyby se rozběhli oni,tak jsme jen stáli jak sochy zhruba 10–15 min dokud se nepřihrnuli ty skopčáci.Hele,a jaks to stihla v tom fofru tak přesně spočítat?:)))

                  0 0
                  • Luka  

                    to bys nezvlad co?… proste stado… vic nez dva a min jak 50 :)

                    0 0
                  • JSt  

                    je to proste, pocitala nohy a delila ctyrma. btw. tez se mi postestilo potkat takove stado (odhaduji na 15 kusu :) nad jinacovicama (u brna). jel sem si jen tak lesem mimo cestu a ta zvirata se rozbehla proti mne. najednou rychle stado zahlo doleva a ja si musel vymenit plinky… taky sou zajimavy setkani s pani prasnici a jejimi malymi cuniky, radej se rychle klidit :)

                    0 0
                    • Janes  

                      Nojo,divočák je taky chuťovka.Před lety jsem byl na cyklovandru a za Znojmem jsme chtěli přespat ve větrolamu v poli.Jen zalezem do spacáku,chro,chro­,už jsme si s bráchou vybrali každý svůj strom,abysme se náhodou nesrazili,naštěstí to po chvíli odchrochtalo,ale moc dobře se nám neusínalo.

                      0 0
                    • Luka  

                      u stadnich zvirat je jednoducha pomoc, kdyz se na tebe rozebehnou, musis zvednout ruce a stat, delat se vetsim… namiri si to sice na tebe, ale to jen strasej, pak uhnou..... vzdycky uhnou…

                      0 0
                      • Luka  

                        aspon u koni to tak je. u chovnyho bejka bych radeji volila utek na strom

                        0 0
                        • kámen úrazu1  

                          Když se přímo na mě rozběhl kůň, přidřepla jsem si a vyfotila ho. :-) Nějak se nevešel celý do hledáčku (aby taky jo, 550-ti kilový žvížátko), zoomovat nebyl čas, proto přidřepnutí. Stejně fotka nebyla nekonec ostrá, škoda. Ale ještě ji mám, vyhrabala bych ji na kompíku doma a možná i z mejlu.

                          Spolíhala jsem na to, že je to hodnej koník a že uhne. I když měsíc předtím mě kopl do zadku a stehna, když ho kámoš jaksi neudržel při ošetřování. :-)

                          Asi metr a půl přede mnou udělal prudkou otáčku, div si nevykloubil nohy a oči mu nevypadly z důlků a šel se pást. Že to prý byl omyl, že si mně spletl s jinou slečnou a proto tak rychle ke mně pospíchal. :-)

                          0 0
                      • pepino  

                        Jo jo,vykulit voči,vypláznout jazyk a dělat hůhů.Rukama kývat do rytmu.Voni uhnou,nebo rovnou zavolaj Chocholouška:-)

                        0 0
                      • JSt  

                        …a kdyz te napadne medved, tak delej mrtvyho, to urcite :). i kdyz ja se tou tvou radou ridil intuitivne – stal sem jak solny sloup (sice bez zvednutych ruk, ale stacilo to :). ono toho clovek v takove situaci moc nevymysli :).

                        0 0
                        • pepino  

                          No jo,ale prej grizzly.Baribal prej na to kašle a začne si tě koulet.

                          0 0
                      • Janes  

                        Nojo,ty říkáš,že uhnou,ale vědí oni,že to maj udělat?:)))A co bys poradila na divočáky?V lesech u Mácháče se teď nějak namnožili a mě už jen tak nějakej strom neunese.

                        0 0
                        • JSt  

                          ja si myslim, ze kazdy zvire je vylekany minimalne stejne jak ty, a proto utece. pozor!, toto neplati na psy.

                          0 0
                      • Smazaný účet  

                        Podobně útočí i racek. Člověk by řek, blbej racek, ale co von nadělá řevu… a zobák má ostrej… pustí to dolů jak kamika(t)ze(n), jako na hlavu (mojí/tvojí) a těsně před ksichtem uhne… hajzl… chtěl sem ho sejmout pet lahví, ale netrefil sem… zažil sem v Norsku dyž sem z říčky bral vodu, asi měl blízko hnízdo.

                        0 0
                  • wroum  

                    jednoduse. spocitala nohy a vydelila 4 :-)

                    0 0
                • Smazaný účet  

                  Pche. V okolí Lovoše už jsem párkrát potkal tak 50 hlavý stádo muflonů.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Zajdi si na Poloniny a mozes si prestudovat co robit ked stretnes stado bizonov. Pardon – tam ich volaju zubri.

                    0 0
                    • goofy  

                      Bizon a Zubr je neco uplne jineho… ;o)

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Zalezi na uhle pohladu. Pokial o tom citas tak ano, pokial sa ta mozno tona masa na teba ruti tak ani prilis nie. :-)

                        0 0
                      • fousac  

                        presne tak, hovezi jako hovezi, nejlepsi na taliri…

                        0 0
                    • Smazaný účet  

                      Hm, vypadá to skoro jak tydlety, moskusové, jak vono se jim česky řiká… pyžmoňové. ale s těma bych se nerad setkal.

                      0 0
              • goofy  

                Kamziky se bezne pohybuji kolem Chopku v Nizkych Tatrach. uz sem je tam parkrat potkal. Tech bych se ale moc nebal. Jsou to hodne placha zvirata. Sviste jsem taky videl, a v Nizkych sem pokal jednou este lisku. Ve Vysokych je o medvedy nouze. Hlavne od strednich poloh uz se nevskytujou, protoze je to na ne vysoko. proto jednou zpusobil takovy rozruch medved, ktery se potuloval u chaty pod Rysmi… :o)

                0 0
                • goofy  

                  Jo a po zahrade nam bezne chodi srnky, kuny, lisky, zajici, bazanti…

                  Ale nejvic mne dostalo, kdyz jsem potkal zajice v centru Brna, mezi Kounicovou a Listovyma kolejema… :o)

                  0 0
              • Al  

                kamzíky a sviště jsem loni taky v Tatrách potkal.. super nejdřív kamzík.. AZ

                0 0
      • pepino  

        Jak si plácla na hlavu to stýblo,parádnice:-)

        0 0
    • jihra  

      Neměl ten tetřev nakonec vzteklinu? Že byl tak vzteklý.

      0 0
    • kycis  

      Tak panove pozor aby v Brdech nezavreli kvuli ty slepici pulku cest jako na Sumave.. Ale jinak je to vazne neco, to se hned tak nevidi!

      0 0
      • arcco  

        No, když jsem fotky od lenochoda ukázal tatikovi (myslivec) taky dost nechápal a jen kroutil nevěřícně hlavou.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Brdy maju slabu domobranu. Kusok za Kosicami sa dnes po lesnej ceste prechadzal takyto kanec. Tvrdo ma odignoroval a radsej som to otocil a vzal inu cestu.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.