• lempl

    tak me neserte! prece pravdu mam vzycky ja! :)) zakladam tohle vlakno, abyste mi nehatili my nadherny naboj k cemu to je:) ale abyste se tu hadali jak vzniklo dnesni mtb:)ú

    0 0
    • Gatier  

      Co tym myslis?

      0 0
    • enjoy  

      docela by me zajimal nazor blua a pa-dlisty jestli bylo driv kure nebo vejce:-). zcela urcite na to budou mit spolecny a zcela urcite jediny spravny nazor:-)))

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Nekdo proste vi. A nekdo zase musi tupe obhajovat tu svoji smesnou disciplinu ackoliv podvedome citi, ze nema pravdu. Bohuzel nema zadne znalosti ani argumenty, tak se nezmuze na nic vic nez opovrhovani chytrejsimi. :)

        0 0
        • enjoy  

          teda padlosto!ja vazne ziram.to chce odvahu se takhle verejne priznat.

          0 0
      • RUMcajs  

        Mno to je jednoduchý, na to jsem jednou na jedný hodně dlouhý pařbě v raních hodinách přišel. Zapoj do toho bádání evoluci.

        Hele, nejdřív byla praslepice, ta snesla pravejce. Nebylo to vejce, páč ho snesla ta praslepice. Z toho pravejce se vyklovala na svět již dnešní slepice/kuře.

        Ještě nějaké záludné otázky?

        0 0
      • Radek Broz  

        Zatimco ty budes mit zcela opacny a postupne se to stoci k tomu, ze vejce vlastne vubec nepotrebuje skorapku :D

        0 0
    • lempl  

      soryy mi spadlo pripojeni… myslel sem jak vzniklo mtb..a postupem casu i jine odvetvi mtb… chtel bych aby to bylo bez urazek..

      0 0
    • lempl  

      docela by me zajimalo, jestli ste uz vychledli… podle meho nazoru to zacalo nejakejma shit kolamaa v usa, kdy je vytahly na nejakej velkej kopec a sjeliho (treba sazka o neco..) pak se jim to zalibylo, trochu to vyvarili a by se to nekroutilo, praskalo..(porad to ma jen jedinej prevod! 1970–80leta) no tak to zacalo downhillem! ktery se projevoval velkejma rychlostma a ne prilis tezkym terenem(ale v tech rychlostech, a s tim vybavenim to musel bejt adrenalin az az…)- tezky teren beru bez umelejch prekazek a prejizdeni stromu.. no dnes by se to asi povazovalo za xc ale bylo jen smerem dolu! to proc se zacal hadat cabbage o tom ze to neni dh, co je dh… a nejaky placani a obcas tam neco placl enjoy nechapu… to ze to bylo xc se rict neda driv nebylo stejne jako xc v dnesnim vyznamu pro upresneni piste radeji jak ktere slovo myslite:) myslet myslim jako premyslet, uvazovat dumat:) P.S. jestli si nekdo as padlista mysli ze dnesni xc je neco super lehkyho , tak bych ho na nejakym chtel videt…

      0 0
      • Gatier  

        :-) Padlista toho asi moc nenatrenuje, akurat na bike-fore. Dolezite je nepozerat sa na to z dnesneho pohladu. Na vtedajsie pomery to boli tazke zjazdy, no dnes by som ich mozno aj ja dal :-) Ci to bolo XC al. len dolukopcom, ktovie. Ale asi ich to bavilo viac smerom dole.

        0 0
      • enjoy  

        legenda placani jses tady ty,to prece dobre vis:-))

        0 0
        • Gatier  

          Fuha, tak dik :-)

          0 0
        • lempl  

          no to vim a uznavam.. s tim placanim sem to spis myslel na cabbageho.. tys furt ryl do „jen " do padlisty.. no ja tam nebyla nejspis to presne nevi nikdo z fora.. to co sem psal vim z nejakyho dokumentu na etream… , pak kamikaze a nejakejch novin a casaku pominu to ryti mezi dnesnima "dh“ riderama a „pokusem o maratonisty“ v tom ryti mezi tema skupinama slo o to zkerovat druhou skupinu a chytani nekoho za slovicko a meneni vyznammu drivejsiho vyznamu a dnesniho vyznamu dh… jsem nestranej ale na vrch mel pudlista s bluem..

          0 0
          • enjoy  

            to oni maj vzdycky:-)).kazdy je dobry v necem jinem.blue a pa-dlista v kecani:-))

            0 0
      • BH  

        Se divim, ze Ti vubec nekdo byl schopen odpovedet, vyjadrujes se jak.., no jak to slusne rict, nejak divne. Tve vety nedavaji zadny smysl. jinak zacatek MTB v juesej, byl jiz milionkrat popsan, asi je zbytecne to opakovat.Pred par lety jsem navstivil pohori Marin u San Franciska, tak jsem si rikal, tady to zacalo…, bohuzel kolo jsem sebou nemel. Spise zajimave tema byl pocatek MTB u nas,zatimco presne vime kdo to zacal v USA, u nas je pocatek trochu zastreny, byt se hovori o tom , ze prvni MTB kolo u nas mel nejaky Marek(bracha nynejsi predsedy komise MTB), ale nevim zda je to verohodne dolozeno.Ma o tom nekdo nejake povedomi?Urcite to ale bylo na prelomu 90 tych let, kdy se otevrely hranice, pak uz to slo supem, ATB from Velamos a td.

        0 0
      • ravo  

        Jasně že XC je lehký, si někdy zvaž svoje kolo a pa-dlistovo:-)))

        A neřikej, žes to myslel jinak…

        0 0
    • BB  

      mrknete na http://forums.mtbr.com/showthread.php?… neuveritelne, jaky krasny biky jezdily uz v roce 1986 a jak perfektne o tom MBA psalo. Oversize duralovy trubky se k nam dostaly tak o deset let pozdeji.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        O deset let pozdeji se dostaly tak maximalne do supermarketu. Podivej na znacku. Ten delal tyhle ramy odjakziva a ze by si ho nikdo neprivezl hned po revoluci tomu bych se dost divil.

        0 0
      • CZiko  

        he he MTB s berany… nechcete to někdo zkusit? třeba by to byla dobrá vychytávka:)

        0 0
      • rejow  

        To mě psr! V roce 88 kevlarový gume Specialized! V tý době mi táta na BMX24" podomácku montoval přehazku!

        0 0
    • náčelník  

      Jediná správná odpověď zní: „Na počátku bylo slovo.“

      0 0
      • blue  

        na pocatku byl velky tresk :-)

        0 0
      • Pá-dlista1  

        Na počatku bylo kolo. To zrejme vzniklo z toho velkeho tresku :)

        0 0
        • vuxna  

          …podle vzoru" praslepice" a „pravejce“… prakolo a pracyklista

          (nebo-že by to byl Bůh?!-pracyklista na prakole).....bla bla bla ale hlavně, že z toho bylo nakonec to KOLO ......

          0 0
      • climber  

        Na počátku byla baba co vjela na ukrajině do lesa a byla z ní bikerka a z ukrajiny první hardtail

        0 0
        • cabbage  

          myslim ze si popsal presny vznik mtb(akorat bych tam nepsal tu babu)

          0 0
      • fousac  

        „Na počátku nebylo nic, i kráčel Bůh ulicemi Moskvy…“

        0 0
        • Manas  

          Da, tak to zacalo. pokracuju: „ulicemi Moskvy. Ze zamysleni ho vytrhl znamy hlas: "Jak se Vam dari se svetem soudruhu Vladimire Iljici“ …

          0 0
    • tradic  

      Já jediný co vím, je že první horské kolo vyrobil Specialized.

      0 0
      • blue  

        tak uplne pravda to taky neni… to bylo prvni seriove vyrabeny horsky kolo, pokud se pamatuju

        0 0
        • lempl  

          jo to mas pravdu:) tim se chlubej i na letacich… jinak ze by mel specak 1. pojizdnou fabriku?(ten vw:)

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.