• Otaku

    proc na nem jezdite a cim to zacalo? Ja: potreboval jsem pohyb (sedim v kanclu). Kolo proto ze na nem muzu vypadnout z mesta, mam rad rychlost a adrenalín.

    0 0
    • blue  

      kdyz sem si kupoval prvni kolo, tak sem nejak asi nepremyslel o tom, proc… kdyz me preslo foceni, tak me napadlo, ze bych si koupil kolo a pak me to zacalo bavit

      0 0
    • cabbage  

      sem si podle nadpisu myslel ze je to dopad tveho vcerejsiho tvrzeni ze si koupis kone:)

      add prispevek: trikolka mi zacala byt mala, presed sem na kolo a uz sem u nej tak nejak zustal.

      0 0
    • Daf  

      Na kole jezdim od malicka, ale podleh jsem tomu az s koupi poradneho horaka vroce 97.

      0 0
    • fousac  

      „Když seznal, že je načase pádně odpovědět na důmyslně sofistikované argumenty o neexistenci hmoty, a že všechno ve Vesmíru je toliko ideální, nakopl veliký kámen a pravil: Tímto to vyvracím! Co chtěl svým gestem dokázat není příliš jasné, leč osobně ho to zřejmě uspokojilo.“

      0 0
    • Pá-dlista1  

      Stejne jako Daf. Proste davno pred tim nez jsem mel moznost se nejak rozhodnout uz jsem na kole jezdit umel. Pohyb me bavi a dava mi to co jinde ziskat neumim. A kolo je jako stvorene k pohybu.

      0 0
    • pos3k  

      jak skoro napsal Daf :-) Na kole jezdim od malicka, ale podleh jsem tomu az s koupi horaka v roce 2000. Mam rad prirodu, nekdy i samotu, pravidelnou davku endorfinu obcas mixlou s adrenalinem a to mi bajkovani poskytuje.

      0 0
    • grafik  

      … zacalo to uz na zakladce, kdy kazdy musel mit BMX a ja samozrejme taky a kdo nemel byl out :) V roce 93 mi nasi kopupili velamosa a s tim jsem vydrzel peknych par let, sice jsem ho pouzival jen na dojizdeni na fotbalove treninky, ale postupem casu jsem si ke kolum vytvoril blizsi vztah nez k fotbalu. Pak stacil maly krucek a fotbalu jsem dal kopacky. Stalo se tak pamatneho roku 97 … v te dobe jsem mel kolo znacky ‚alpine‘ za cca 7–8 t a bohate stacilo :)

      0 0
    • Smazaný účet  

      No dostal jsem kdysi kolo. To za prvé. Pak sem na tom kole jezdil sbírat šípky a tak a zjistil jsem že na kole se dá jezdit i pro zábavu. Pak sem se na střední dostal do grupy maniaků kteří mě dovedli ke koupi opravdického biku a pak už to šlo se mnou s kopce.

      0 0
    • slavekRM  

      Čím to začalo? No když jsem koupil kolo čtyřleté dcerce a pochopil, že za ní nemůžu stále běhat jelikož jezdí stále rychleji. Takže mi nezbylo nic jiného než si ho koupit taky a do několika měsíců jsem tomu totálně propadl.

      0 0
    • Martyss  

      Motorka je drahý špás. Kolo je zábavné skoro stejně a zároveň dělám něco pro sebe.A TO SE VYPLATÍ :-)

      0 0
    • MARIN  

      Na trikolce mi to slo na kolobrnde jsem dokonce vyhral nejaky zavod, prislo kolo pak motorka a navrat(po bouracce) na kolo – teda konecne na poradny kolo (MTB TEXAS 24speed :) a to me poradne dostalo

      0 0
    • Twisp  

      Podobne jako grafik i ja sem byl zasazen vlnou BMX a jejich nezapomenutelnych kozenkovych chranicu na riditkach a horni trubce. Pak sem dostal anlena, ale spis to bylo jen takove popojizdeni,pa­radoxne sem zacal jezdit mnohem vic na kole potom co mi anlena ukradli (ze sklepa), kdyz sem si koupil authora spirita za tenkrat tezkych 18K ,psalo tehdy leta pane 97.

      0 0
      • Gatier  

        Prislo to asi s vlnou mtb. Tiez som chcel mat horak a plno prevodov. Zacal som na Velamose, a ked kamosi jazdili po lese chcel som tiez. Velamos isiel do certa a tak som sa prepracoval az dnesnemu Kleinu :) A zajtra Kovarik auuuu :) Proste som u toho tak nejak najdlhsie vydrzal.

        0 0
      • Honzin  

        ja jsem na to hodne podobne (jenom to BMX me nejak neskodne minulo), dostal jsem Anlen (Procaliber) za maturitu, ale zacal jsem poradne jezdit az kdyz mi ho ukradli :-)

        0 0
    • mastihuba  

      je to lepší než chodit pěšky.

      0 0
    • robero  

      nekdy me i mrzi, ze jsem bmx prodal… :-( bych chtel vyzkouset, jak by se mi na tom jezdilo dneska (197cm :-))) Jinak ja zacal vic jezdit nekdy ve 13 kdy jsem prestavel tatuv starej favorit, nacez jsem zjistil, ze to bude kepl i kdybych na to navesil dura-ace (to bylo zjisteni! :-D) a tak jsem nasetril na sirera se sh105… a jezdil na tom az do predlonska, kdy jsem si pujcil na leto od kamose horaka a uz nebylo navratu… :-)

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Jak by se jezdilo na BMX? Prece uplne normalne. Na RMX 20 mozna blbe, ale BMX nejsou jen kola pro maly deti. „Posed“ je na nich uplne stejnej jako na MTB. Dokonce by se ti mozna i lip slapalo, protoze se v hojnejsi mire nez v MTB pouzivaji 180mm dlouhe kliky.

        0 0
        • cabbage  

          posed je stejnej jako na mtb??? zase nejaka deformace z detskejch kol?:) nebo si videl nekoho na zavode bmx jak slape v sede?

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Proto jsem pouzil uvozovky, protoze na BMX nesedis stejne jako na MTB, kdybys jel stejnou trat :) Ale jinak neni duvod, proc by ses na BMX nevesel se 197cm vysky.

            0 0
        • robero  

          nemyslel jsem aktualni modely, ale to moje stary bmx20 se zelenou obouchanou metalizkou… :-) ted uz by melo tak 17 krizku na ramu! co chvili jsem to nekam napral, takze kliky mi tata skoro kazdej den vyklepaval na kovadline – byly to jak maslo! :-) 180 to ale nebyly urcite… myslim… nevim…

          0 0
      • grafik  

        AD BMX) Me taky mrzi, ze jsem ho prodal. Dnes by pro mne mel ‚sberatelskou‘ cenu, byl to fajn modrometalizovanej totalne odstrojenej ‚model‘

        0 0
    • Dumbo  

      to je jak Spacemanova sutaz..... tiez sa pital to iste..... :) no a napisal som mu a vyhral som kazetu core bikers hehehehhe :) ale aby som sa moc nechvalil........

      jazdim od malicka ako kazdy chalan..... zacinal som na 3×kolke, potom BMX, ktore mi corkli, no a potom mi rodicia kupili Talianskeho horaka s 15prevodmi Kangurooo to som bol frajer… :) rodicia ma bravali na rodinne cyklotury do lesa… kde som pochopil ze bicykel nieje len „stupidny“ rodinny vylet..... ale aj dobra zabava… zacal som jazdit sam..... no prestal som pretoze som zacal jazdit na SK8 ale nic som nanom nevedel :)… a dojebkal som si clenky tak som sa nato vykaslal… neskor som zo skejtovych kolecok spravil voditka na retaz :)

      prislo obdobie ked som sa chcel pacit… tak som zacal jazdit dlhe tury na svojom horaku len preto aby som nieco zhodil..... :) prisiel som nato ze na bicykli sa clovek nemusi len potit jak prasa… ale ze sa natom da aj poriadne vysantit… tak som kupil dres, elastaky, helmu a zacal jazdit XC… postupne som zacal upgradeovat bike..... as som sa dostal ku jazde dolekop.com :) no a teraz setrim lowe na poriadneho zjazdaka......... :) a tak to ide stale dookola len peniaze, peniaze a zase peniaze........

      0 0
    • yakub  

      Asi před pěti lety jsem si zkusil jeden závod pražské ligy horských kol a strašně se mi to zalíbilo. Začal jsem jezdit čim dál víc a taky do toho cpát čím dál víc peněz…

      0 0
    • Vojtíšek  

      Na kole umím jezdit od 4 let. Poté, co jsem si v roce 1984 přečetl v časopise Stadion o novém vynálezu MTB, tak jsem nesnil o ničem jiném než o biku. Prvního bika jsem si pořídil v roce 1990 a už mi to hobby vydrželo. Sbírka se rozrůstá, technika se obměňuje, ale točit musí člověk pořád jenom nohama.

      0 0
    • fousek  

      no nejdriv sem jezdil na blesku, potom jakysi pionyr nebo co to bylo potom chvilku na BMX a pak sem dostal favorita, a to bylo moje 1. novy kolo protoze predchozi sem dedil po bratrovy, no na nem sem jezdil asi 2–3 roky potom sem 2 roky jezdil na sk8, ale to mi moc neslo (obcas kdyz mi nekdo ted puci sk8 tak taky pojezdim) takze sem zacal zas intenzivneji jezdit na favoritu, ten se casem zmenil na moji soucasnou silnici (rockmachine rr800), no a pred rokem sem si koupil celopero. Ted ten silnicni stroj pouzivam na dopravu a celopero na zabavu a dopravu. Proc jezdim? je to o dost rychlejsi nez chodit pesky, o dost lacinejsi nez jezdit autem a kdyz se naskytne nakej sjezd tak i zabava a taky trenuju na dobu az dojde ropa:-)

      0 0
    • Mooky  

      proc kolo ? … no tak ja sem na tom podobne jako otaku, taky sedim v kanclu a potreboval sem nejakej pohyb a kolo mi prislo jako pekny spojeni sportu a zabavy, clovek taky vypadne do prirody a mimo jine si obcas uzije adrenalinu a nejake te rychlosti, ikdyz to sebou nese i riziko ;-)

      0 0
    • Volf  

      v roce 1973 jsem k 10 narozeninám dostal Esku se třema přavodama a krásnou červenou metalízou. Nikdy nezapomenu na ten pocit, když jsem si na to kolo poprvé šáhnul. Potom přišlo i závodní období / Favorit F1 /, hrál jsem házenou až do dorostu, pak taky třeba stolní tenis, fotbal, hokej, chvíli i gymnastiku, ale ten pocit svobody co mi dává kolo jsem již v žádným jiným sportu nenašel. Včera jsem byl v lese, svítilo sluníčko, bylo 7 pod nulou, nikde nikdo prostě super. Kolo je součástí mýho životního stylu, provází mě celej život a pokud jednou ú jako že asi jo / přijde situace, kdy už se na něj nevyškrábu, tak to neumím zatím ani domyslet.

      0 0
    • Honzas  

      na kole jezdim tak nejak odjakziva… teda tak treba od peti let, mozna. dlouhou dobu jsem ho bral jako doplnekovou aktivitu pres leto. „vic“ jsem zacal jezdit pred trema rokama, kdy jsem si pri judu vyhodil rameno a s judem jsem skoncil. no ale prestat se hejbat jsem nechtel, tak jsem zvolil mj. kolo jako bezpecnejsi druh pohybu;-)

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Tak to je fakt dobry, protoze ja mel rameno z kola vykloubeny uz nekolikrat a rozhodne nejsem mezi „cyklisty“ vyjimka.

        0 0
        • cabbage  

          nj, ale ne kazdej si vyhodi rameno kdykoliv jako ty:)

          0 0
        • Honzas  

          jsem cekal, ze to budes komentovat;-) tak asi takhle, moje pojeti „cyklistiky“ je k mymu rameni mnohem ohleduplnejsi nez moje pojeti juda (k…a prece se nenecham bit dorostencem;-)

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Tos mohl delat judo rekreacne…s ply­sovejma medvidkama :) Ale jinak to chapu. Taky jsem prestal delat jeden sport, kdyz jsem ho nemohl delat naplno a radsi jezdim na kole pro zabavu.

            0 0
      • Radek Broz  

        Tak to dam precist brachovi, kterymu ted rameno operovali, aby napravili skody z biku.

        0 0
    • Andrzej  

      „me to bavi“

      0 0
    • kámen úrazu1  

      Na mámině kole Made in HorniLhota jsem jednou za uherský rok vyrazila do blízkého okolí. Pak se mně podařilo vytáhnout holky na kole do Podkrkonoší, a to dokonce 2 roky po sobě. Třetí rok už nechtěly. :-)

      A mezitím jsem jezdila a jezdila a jezdila na koni a občas si říkala, jak by bylo krásný projet se lesem i jinak než na koňským hřbetě. Před dvěma lety se „moje“ stáj přestěhovala, novou jsem nehledala a časem se mně začalo po těch lesích stýskat. Tak přišel na řadu krosáček, po něm letos horský kolo.

      A kdo to dočetl až sem, může si přičíst bod. :-)

      0 0
      • Gatier  

        Ja som to precital 2×… :)

        0 0
        • enjoy  

          tak to je porad za jeden:-)

          0 0
          • Dan  

            Protože je to jediná přirozená forma pohybu!

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Ja u cteni hybu maximalne ocnima bulvama a vyckama. Sem tam otocim stranku a nekdy se zasmeju nebo rozcilim, ale jako prirozeny pohyby bych to nevidel.

              0 0
      • MartinXC  

        Máš recht, drž se bika. Za bikem nezůstávají hromádky jako za koněm …

        0 0
        • wroum  

          … a kdyz si rozbijes hubu tak je to jen tvuj error, narozdil od kone kterej se ovlada dost tezko, vazi pres pul tuny a boji se i trepotajiciho listu a este ke vsemu nema brzdy. kone uz nikdy…

          0 0
          • blue  

            si mel asi spatnyho kone.. nebo chyba jezdce? :-)

            0 0
            • Pá-dlista1  

              No nevim. Ja bych na kone taky nesedl. Podle me je to nebezpecny. Mozna sem srab co se nenecha unaset svevolne smyslejicim pultunovym kolosem, ale mam se rad. To uz je snad lepsi sedet na tandemu vzadu :)

              0 0
              • blue  

                to spis byla reakce na tezky ovladani a bojacnost :-) pro jinyho je zas nebezpecny posadit se na sjezdaka a pustit se z kopce :-)

                asi dva mesice dozadu jsem zazil ram prokopnutej konem, a jen s velkym stestim jen narazenou ruku, nicmene i kdyz to byla hodne chyba bikera, taky mam pred konema respekt :-)

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Tohle neco jineho. Na kole si za to muzes sam. Vsechno „ovladas“ atd. Proto se treba autem bojim daleko vic nez na kole. Ale na kole se bojim skoro porad. Kdybych se nebal, tak na nem asi nejezdim. Nebavilo by me to.

                  0 0
              • fousac  

                nahodou sem se na jednom koni cejtil docela bezpecne.. 1200kg, taznej valach, docela pohoda.. neskakal, nelekal se, nemel tendence nekam utikat jako jine… ;))

                0 0
                • wroum  

                  tak to je jina :-) do toho bych i sel, protoze to nezni tak nebezpecne :-) ale stejne to je nuda…

                  0 0
            • wroum  

              jezdil sem na nekolika konich (samozrejme ne vlastnich), od stary kobyly (celkem OK) po mladyho zavodaka na parkur :-( a nejsem zadnej velkej jezdec, ale ovladat tu vec umim (i couvat – heč), ale ma to jednu vadu, ten kun musi chtit delat to, co ty po nem chces, coz vetsinou nedela a dela presnej opak, ale ani s tim nejde pocitat (jinak by stacilo delat povely na presnej opak toho co chces a ono by to delalo to, co opravdu chces). Jenze ono to bude VZDY delat neco upúlne jinyho nez zrovna potrebujes. zlaty kolo…

              0 0
          • Vojtíšek  

            a taky nemá nášlapy

            0 0
          • Smazaný účet  

            No jo, jízdu na koni asi ocení jen ženský. :o)

            0 0
              • Smazaný účet  

                Mi připomíná veselou historku z gymnazijních let. V Litoměřicích se vyskytuje jisté individuum, takový kovboj, který jezdí do hospody do města na koni. Zaparkuje ho před hospodou a de se vožrat. Jednou jsem byli s lidmama popít, no a pak takdle vylezem někdy v jednu v noci před hospodu a před nosem nám přefrčí spolužačka Bára na koni vesele vyřvávajíc hejá, hejá. Sme si trošku protírali oči… :o))

                0 0
          • kámen úrazu1  

            Souhlasím. A když se koně porouchají, špatně se u nich mění součástky. :-) Jo…a hlavně, kolo nekope. Von kopanec od 600 kg koně do hlavy není příjemný. Ale kdybych měla říct, jestli radši bike nebo koně, tak sama nevím. Obojí má svoje výhody. Např. na koni nepotřebuješ v zimě tak teplý oblečení, zahřeje Tě svým tělesným teplem a taky se občas slušně zpotíš i strachem, když se neovladatelný řítí cestou necestou. :-)

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Ze stejneho duvodu se potim i na kole :)

              0 0
              • kámen úrazu1  

                Drobný rozdíl tu je. Můžeš se vžít do kůže koňáků tak, že si představíš, že se kolo z ničeho nic a nečekaně na rovině postaví na zadní nebo se začne „chovat a pohybovat“, jako kdyby jelo z prudkýho kopce. :-)

                0 0
            • fousac  

              …když se neovladatelný řítí cestou necestou. …

              to myslis lempla??? :DD

              a o zimnim obleceni mi nevypravej.. uz 5 let mam problem s nejakym krcnim svalem z jedny unorovy vyjizdky na kobylech.. to se mi na kole jeste nepovedlo… :/

              0 0
          • fousac  

            souhlas..

            teda nevim jestli to plati porad, prece jenom uz je to par let, co sem se chodil vozit na kobylach.. bych to zase nekdy chtel zkusit, jestli treba uz nejsou novy modely, u kterejch vychytali mouchy jako tvrdohlavost nebo lekavost.. ;))

            0 0
            • wroum  

              nejsou. porad to vyrabej stejne blbe. jedine ten nahon na vsechny 4 nohy je dobrej. meli by se zamerit na ridici jednotku a dodelat nejaky to ESP a airbagy, pak by to bylo mene nebezpecny. jinak tvrdohlavost a lekavost jsou absolutne nejvystiznejsi vlastnosti tohodle dopravniho prostredku. jednou sem „nezvladl rizeni“ – asi smyk (chci doleva a jedu doprava) a prolit sem hustym sipkem – super.

              0 0
            • cabbage  

              ty a kone?,predpokladam ze to bylo u pigiho,tak se nediv tem nasledkum:)

              0 0
              • fousac  

                se pletes..

                vlastne nejblizsi kontakt s konem u pigiho sem mel, kdyz ti ten jeden ponik zacal okusovat tvuj bike.. :D

                ne.. jezdeni na konich je davna historie jeste z dob, kdy sem pobyval na venkove..

                0 0
    • SavaH  

      To jsou mi otázky… Na kole umim jezdit cca od 6 let. Ale to bylo opravdu jen popojíždění. V 17 jsem našim oznámila, že chci jezdit na kole závodně – vysmáli se mi… No a pak jsem se zamilovala do kluka, kterej v tý době jezdil trochu víc na silnici a začla jezdit s nim. Pak si koupila horáka jako dopr. prostř. no a od tý doby (2003) se snažim jezdit trochu víc. Baví mě to. Je to supr odreagování a pročištění mozku.

      0 0
    • rock  

      Připadá mi to jako dobrý nápad :-) …

      Ale vážně: jezdím, protože mi to připadá jako zábava slučující relax, radost z překonávání terénních překážek, příjemný pocit, když se vyškrábu na kopec a cítím, že mne to nesestřelilo a ještě můžu … no stejně to všichni znáte …

      Vývoj: Nejdřív silnička (někdy v ‚90-‘91) a poměrně vlažný ježdění. Pak mne bývalý spolužák z průmky nahlodal na bike – asi '97), jezdil jsem pořád jenom občas, ale tak nějak mne to pomaloučku chytalo. No a loni nový rám a jezdím čím dál intenzivněji …

      0 0
    • McBlacky  

      větší projekty jsem začal hned jak mi sundali pomocný kolečka z Bleska :) a pak klasiky jako pionýr, sobi20, bmx, favorit, velamos; po mém objevení mtb to vzalo rychlej spád – když jsem objevil že podobně smýšlející jedinci pořádají maratony byl konec :)

      0 0
      • grafik  

        na pionyru jsem vyrustal taky.Ted jsem si taky vzpomenul na me prvni kolo s koleckama: ‚jipi‘ :)

        0 0
        • Pá-dlista1  

          To byl ten sofistikovanejsi model Bleska bez furtoslapu, ze? Moje kariera zacinala na Blesku. Znicil jsem sedlo a zlomil osu pedalu :( U pionyra jsem zlomil ram pri preskoku skarpy. Podotykam, ze vydarenem. Jen ten dopad byl takovej pretlumenej a uz nebylo na cem odjet :) Jeste predtim jsem mel Spurta (ten vydrzel) a jeste prednim takovy modry kolecko co melo dve horni ramovy trubky (zlomil jsem je vsechny tri:). Pak prislo RMX20 cca 3 kusy. Skladacka a pak Favorit s umirnenejsim pojetim silnicni cyklistiky…

          0 0
          • grafik  

            ja si bohuzel nepamatuji bleska … na velamosu se mi podarilo ohnout predni vidlici, tak, ze se predni kolo ‚oddalilo‘ o nekolik cm (mozna az 15) , to byl pak pohled – mozna mam nekde i fotku …

            0 0
          • Daf  

            Je na Spurtovi jsem zacinal. To bylo kolecko, porad se mi lamaly zadni vzpery :) Jeste ze mel strejda svarecku. Jo a zadni plast jsem mel neustale hladkej a prodrenej az na platno, protoze delat smyky me bavilo ze vseho nejvic :)

            0 0
          • McBlacky  

            to s těma dvěma trubkama byl velamos ne? já ho měl taky, takový prohnutý do oblouku to bylo.

            0 0
            • blue  

              a dlouhy „motorkarsky“ sedlo s chromovanou operkou?

              0 0
              • McBlacky  

                to motorkářský sedlo jsem teda měl na blesku a pak podobný větší na sobi20. Jenže tenkrát to mohl bejt klidně custom tuning mého otce :)

                0 0
                • blue  

                  ja teda vubec nevim, jak se to kolo jmenovalo, jenom si pamatuju, ze to byl velamos, cerveny, prohnuty trubky, vysoky vlastovky, dlouhy sedlo, chromovana operka… v podstate takovej malej cruiser :-) skoda, ze asi nemam z ty doby zadnou fotku

                  0 0
            • Pá-dlista1  

              Mozny to je. Ovsem dlouhe sedlo s chromovanou operkou bylo, stejne jako trasne ne nem i koncich riditek, seriovou vybavou Bleska.

              0 0
    • Eila  

      no venovat jsem se zacala vic asi ve 12 pak dlouha pauza. kdyz mi bylo 15 tak jsem zacala byt lakana na kolo tatou, protoze mi pak za to psal omluvenky na telocvik a pozdeji kdyz jsem s nim sla treba na cely den jezdit tak jsem ani nemusela do skoly a to vsechno protoze jsem byla tlusta jako koule a neexistoval jiny zpusob jak me prinutit k pohybu:-D ale chytlo me to:-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.