• lucia

    Ahojte! Už je to dýl, co mi někdo slíbil tipy na zajímavá místa po Moravském krase:-) Tak bych o ně chtěla znovu poprosit, díky!

    0 0
    • Splinter  

      Nejíp asi bude když vemeš mapu a pojedeš. Hezky je všude, a nejlepší místa nejsou ani na mapě…:)

      0 0
      • Paja  

        ano ano a nejlepe na vyjizdce s BF:o) treba vcera jsme objevili krasny krpal u Blanska:-D

        0 0
        • rock  

          „krásný“ a „krpál“ ? To si protiřečí, ne ? Mimochodem, byli jste ještě pořád na silnici nebo už off road ?

          0 0
          • Paja  

            To si vubec neprotireci nebo ty jezdis radeji kolem Kolina?-) zvlast kdyz si ten krpal muzes dat priste naopak. Byli sme very much offroad:)

            0 0
            • Splinter  

              Much je zatím málo, offroudu bylo až až.. A když už asfalt tak zas krpál:)

              0 0
            • mastihuba  

              máš na mysli ten ze Sv. Kateřiny po zelené směr Blansko? :)

              0 0
              • Paja  

                Ten co myslim viz. nize. Kde je Sv. Katerina? Do Blanska vede zelena ze 4 smeru, ale prestoze koukam do mapy, Kacu:o) nevidim…

                0 0
                • mastihuba  

                  www.mapy.cz/?…

                  od Šebrova jel jsem to vloni se splinterem. On když někde tlačí tak to těžce nese :)

                  0 0
                  • Lišák  

                    Tam je jeden úsek, co se fakt asi nedá vyjet (po takovym sjezdíku a za potokem prudce doleva nahoru). Ty jsi to dal celý?

                    0 0
                    • mastihuba  

                      Proč zrovna já? :) Jsem to vyjet nemohl, poněvač jsem musel fotit. :)

                      0 0
                      • Lišák  

                        Základní nutností v životě člověka je umění všechno umět okecat. :-)

                        0 0
                        • mastihuba  

                          Pro mě neni priorita kopec vyjet, pro mě je vítězství se dostat nahoru. :)

                          0 0
                          • Lišák  

                            Jj, jako bych se slyšel… :-) No nic, jdu se projet, aby se ty kopce pro mě trošku zmenšily.

                            0 0
                        • pepek  

                          Uf, už jsem se lekl, že to někdo jezdíte až nahoru, zase bych měl splín.

                          0 0
                  • Paja  

                    Aha tak tohle ja (a mapa KCT taky) povazuju za soucast Kateriny. Ale som volaky zmeteny, z Kateriny vede zelena na Vranov (tou sme jeli v nedeli dolu), ze Sebrova zelena nahoru na Horice (tak se kus fakt neda – 28%, Splinter brblal:o)a nejen tam, porad: ted sem mohl lezet v posteli, sedet u obeda, … :oD a pak je drsna zelena do Blanska, ale od Novyho hradu.

                    0 0
                  • motylek  

                    Nebo myslíte, po zelene ze silnice od Vranov-Lelekovice na Svinošice?

                    0 0
                    • Lišák  

                      To je jiná, ale taky slušná stojka.

                      0 0
                      • pepek  

                        To je nejvíc kultovní brněnské kopec (až na Babí lom.)

                        0 0
                        • JSt  

                          da se to pak pekne spojit s tim vysvihem od lelkovadla na babec (modra znacka myslim) a pak trada do podlesi – jeden z nejhezcich sjezdu kolem brna.

                          0 0
                          • pepek  

                            Ja, ja

                            0 0
                          • Santus  

                            Jo ten sjezdik do Podlesi je peknej,taky tam rad jezdim, lonulej tyden sem tam vedl „druzinu“,ale brblali ze to je moc tezky:-(
                            Jo ale udelal sem si radost,poprve se mi podarila vyjet ta stojka na B. lom.

                            0 0
                            • JSt  

                              tak ja mam letos skore 1:1. jak je pod tim zaverecnym utahovakem spadlej strom, tak se mi ho jednou nepovedlo objet, pokracoval sem rovne mimo cestu a zahrabal se ;) u toho sjezdiku zalezi jakou zvolis stopu, ja su macka a davam to tou strouhou vlevo O÷)

                              0 0
                            • pepek  

                              Která stojka, po červené z Lelekovic, nebo snad z Podlesí až do sedla?, nebo jenom od Vranova.

                              0 0
                              • Santus  

                                Jo jel sem od Vranova,jak se to ke konci utahuje, vlastne tam rozhoduje poslednich par metru.....a dnes jsem to nedal,asi jsem nechal moc sil Adamov-Vranov po zlute,ta proste nikdy nezklame.

                                0 0
        • pepek  

          A který, smím-li se zeptat ?

          0 0
          • Paja  

            Takova stojka s rozbitym asfaltem u Blanska, cca 300m za odbockou na Skalni mlyn, doprava hore kopcom do Klepacova (max. 21 nebo 22% uz nevim)

            0 0
            • Vilém  

              Za reditelstvim CKD,vpravo pres most.To je solidni kopecek pro zahrati:)

              0 0
            • pepek  

              Teď to vidím na mapě, vypadá zajímavě, asi ho budu muset zkusit, že? zatím díky:-)

              0 0
            • motylek  

              U toho Klepačova to znám.Jsou tam korytka přes cestu.a napojíš se na cestu do Rudic-Jedovnic.

              0 0
              • Vilém  

                Ano presne tak.Na Klepacove doleva po cyklostezce,nato odbocit na turistickou znacku a do Rudice.

                0 0
      • pepek  

        Který nejlepší nejsou na mapě, rád si rozšířím obzory. Pár příkladů, prosím.

        0 0
        • motylek  

          Když pojedeš z Adamova kolem řeky na N.hrad,kolem občerstveni,kde mají poníky, a dojedeš k zavoře,tak za závorou na první odbočku do prava.Je to super nahoru i dolů.

          0 0
          • JSt  

            …osliky, ty poniku ;))

            0 0
            • Splinter  

              :D a nadhernou fontanu:)

              0 0
              • Vilém  

                A silenou zenskou za okynkem:)

                0 0
                • Splinter  

                  A… už nic… Až na ten bordel všude vokolo. Taková pěkná zahrádka to mohla být.. Ale je vidět, že to jsou jenom poníci převlečení za oslíky…

                  0 0
                  • Krutor  

                    Ale pivko tam mají dobrý, ne? Nefiltrované černohorské sklepní .. :-)

                    0 0
                  • JSt  

                    maji tam jeste dalsi atrakce. treba takovyho postarsiho borca, kterej se oblika jak turek. letos sem ho tam videl pokazde s turbanem na hlave :))

                    0 0
                    • Lišák  

                      To bude asi Bob. Hlavní Brontík a šéf Novýho hradu.

                      0 0
                      • Vilém  

                        Je to on,trosku ulet,ale proc ne:)

                        0 0
                        • Lišák  

                          Nejlepší bylo, že si v roce 1990, když sme byli pomáhat zazdívat okna na věži, tak si hrál na abstinenta a nějaký rok na to se nalíval medovinou, jen to hučelo :-)

                          0 0
          • JSt  

            a jeste. ta cesta je normalne znacena cervenou znackou – na mape to najdes. je tam i hezky sjezdik z noveho hradu po zelene. vyjedes taky na te asfaltce podel reky u studanky.

            0 0
            • pepek  

              Jo tam to znám, jezdím i z Nov. Hradu dozadu,kolem lavičky pak prudký sjezd (neznačený) a napojí se to dole kolmo na tu červenou.

              0 0
    • Komi  

      Jo, jestli se tu oběví někdo z Krasu, podávejte info o stavu lesních cest .. co se blátivosti týče ;-) … dík

      0 0
      • Polka  

        Rek bych, ze z vetsiny sucho. Naky bahynko se vzdycky najde, ale aspon se schladi gumy ;-)

        0 0
      • Paja  

        Tam co jsme jeli – viz. prispevek o vcerejsi vyjizdce to bylo docela v pohode, blata snesitelne

        0 0
      • brantec  

        Tedka v nedelu sem si projizdel kratkou trasu maratonu merida bike tour a z tech 50km jich v joo blate mohlo byt jen cca 5, zbytek v poho;-) Celkove lepsi nez loni na podzim. Tady v okoli Sloupu je to podobny, jen dal ve vyssich polohach – Nemcice, Suchy, Protivanov, to bude asi horsi. Zitra to zjistim:) Minule tyden sem ale v techto mistech narazil jeste na dost dlouhy pasy aspon 20cm vrstvy snehu na ceste, zaboril se az po naboj do bahna, kteryho bylo vsude plno a pri bordeni potoka mně fest nateklo do bot, coz v te zime nebylo zrovna nic prijmenyho. No a aby toho nebylo malo, tak sem se jaksi ztratil podle nove koupene turisticke mapy – zlata stranka vytrzena z autoatlasu:) Ten den sem videl silnicu tak rad jak jeste asi nidky. Ale jinac dobra cesta z prace:-P

        0 0
        • rock  

          Doplním; já v neděli využil m.j. část (cca 30km) té druhé smyčky. Byla převážně suchá až na pár bahenních pastí :-)

          0 0
      • Komi  

        Dik za info ;-)

        0 0
    • gobike  

      Tak kdyz do Moravskyho krasu, tak na Machochu, ne?:)) Jel jsem tam, kdyz jsem mel novy spd a radne jsem se na Macose pred vsema vysekal:)

      0 0
      • Splinter  

        A sjels to celý?:)

        0 0
      • rarášek1  

        Dobrá je žlutá z Macochy dolů na rozcestí mezi Skalním Mlýnem a Kateřinkou. Opačně je to ještě leší :-)

        0 0
        • Vilém  

          Nahoru je jen pro zdatnejsi:)Nahoru je taky dobra ze zlebu na Macochu,sice dela nekdy problemy skala v posledni casti stoupani,ale mam z nej vzdy radost.

          0 0
    • Krutor  

      To sem byl já, ta slibotechna, ale měl sem doma i v práci fofry, takže sem to musel odložit. Jednu už pro tebe mám namyšlenou, další přijdou. Hodím to sem do konce týdne, slibuju !!!

      0 0
      • lucia  

        Ahoj, díky! Ale asi bude fakt nejlepší, když vemu mapu a projedu to tam celý. Když už se tam vypravím, aby to stálo za to… :-)

        0 0
        • pepek  

          Tak si myslím, že včechno, úplně celý to neprojedeš, pokud nejsi Gun-Rita:-)

          0 0
          • konfucius  

            Zdarec, lidi já bydlím přímo v srdci Moravskýho krasu a je tam supr tras, včera sem byl konečně v lese paráda trošku vlhko ale jinak v pohodě. Moje oblíbený trasy jsou Ostrov u Macochy-směr Sloup a adbočit před rozcestím doleva a směrem na macochu a tam je pár možností bud přes Konský spády na Macochu, nebo slušným krpálem dolů do žlebu a pak třeba na Skalák. Další supr delší sjezd je Z Macochy cestou (za záchodama) dolu ke Kateřínské Jeskyni. Nevím je toho tady dost fakt nevím co dál !!! Pokud budete chtít vědět víc tak napiště… Zatím zdarec

            0 0
    • Loner  

      Možná tato výletní trasa: Krpole nebo Obřany – Soběšice – Bílovice – Křtiny – Bukovina – přes Proklest na začátek Rakoveckého údolí – Kotvrdovice – Ostrov u Macochy – Sloup – Žďárná – Suchý(vykoupat) a zpět. Je to asi 55 km značkovaně nebo narazíš na značenou cyklošotolinu.

      0 0
      • Vilém  

        55km?ale jedna cesta ne?

        0 0
        • Loner  

          Jasně, zpátky je to taky 55km, ale ty se nepočítají protože z výšky 650m spadneš na 250m a tak jedeš zadara.(..Pokus o Ftip..)

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.