Doping v amatérském závodění!!!

122 nepřečtených
  • PT

    Co si myslíte,jak velká část závodníků třeba v Českém,Moravském poháru a prostě i ostatních závodech něco bere?Já si myslím,že jich bude dost.Když si vezmu kulturistiku,ve které berou hromady lidí,tak proč by tomu tak nemělo být i tady?Kde se testy nedělají.Těm,co jsou čistí se omlouvám a těm co ne ne.Jen se přiznejte,chrti:))

    0 0
    • Meesha  

      Zalezi, jak beres to amaterský zavodeni. Treba Ceskej pohar v XC mi moc amaterskej nepripada a dopingovy testy se tam myslim delaj… Pak sou treba ty ruzny serie maratonu (Anlen, Kolo pro zivot, atd.) tam uz testy nikdo nedela – je to pro hobbiky a u tech se pocita s tim, ze jezdej pro radost. No a nekdo to treba tak nebere a chce vyhravat za kazdou cenu…

      0 0
    • dedek55  

      gdo bere doping nesportuje..ale jen testuje kvalitu bobulí..to už není o sportu…já tedy taky beru.ale jen fernet a dýmku..je to taky doping ?.o))

      0 0
    • McBlacky  

      Podle mě se na českých maratonech nedopuje. Nebo jinak řečeno, mě ty výsledky přijdou reálný a je to o tréninku. Nemyslím že lidi co konkrétně znám a někdy vyjedou bednu na větších akcích něco berou. ohledně ČP XC si už tak jist nejsem, ale dopuje se spíš pro dlouhodobou zátěž a xc je na to příliš krátký je to takovej sprint na cukrech :-) samozřejmě že pokud považuješ za dopink speed8 (nebo jak se to jmenuje) a jiný věci, tak to pak je dopink i ion?ák, sachariďák, kafe, gely atd…

      0 0
      • Pá-dlista1  

        mě ty výsledky přijdou reálný a je to o tréninku Jasne. Trenink je vzdycky zaklad. Doping neudela z povalece sampiona, ale muze udelat z prumerneho zavodnika nadprumerneho, z bramboroveho medailistu a z bronzoveho viteze. A kdyby se doping poznal podle „nerealnych“ vysledku, chtel bych delat v protidopongove komisi, protoze lehci praci bych si prat nemohl. //, ale dopuje se spíš pro dlouhodobou zátěž // a proc dopujou sprinteri? Na tu chvilku to snad ani nema cenu… nicit si zdravi, karieru… :)))

        0 0
      • ememem1  

        no neviem, nebol bych si az taky isty ze to u nas nebude podobne

        0 0
    • fousac  

      uplatky??? jasne, beru vsema deseti… :))

      0 0
      • Jogador  

        V podobě isostaru? A co Admin potřeboval?.)

        0 0
        • fousac  

          prodat oranzovy XL tricka… :)

          0 0
          • Jogador  

            Bylo jich moc,jo?:) Jo,ono bylo špinavé, no já si toho fleku taky všiml.

            0 0
            • fousac  

              z tebe cisi cira zavist.. ale co s tebou… chrt, bowling neumi, chlastat neumi… proste ztracena existence.. :)))

              0 0
    • Richie  

      No ja beru tak RedBull, ale to se za doping nepovazuje (myslim). Jinak osobne neznam nikoho kdo by dopoval.

      0 0
      • enjoy  

        zkus kamikaze,je lepsi a vic se k tobe bude hodit:-)

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Taky mi prijde subjektivne Kamikaze lepsi. A objektivne? Slozenim je RedBull peknej sunt, ale dela neco pro muj sport.

          0 0
    • RomanH  

      Kdyz me predloni v Alpach chytly kolena, tak kamos, co jezdi zavodne XC mi hned daval brufen a rikal, ze na nej objezdil celej brnenskej XC pohar. V cem mu pomahal, to nevim. Jinak od manzelky z prace vim, ze brufen je daleko setrnejsi nez treba paralen, pusobi krome utlumu bolesti i protizanetove a v nemocnici jej davaji bezne na horecky. Jestli to muze ovlivnit vykonost v pravym slova smyslu, to nevim, ale mne v Alpach to pomohlo prekonat bolest a stravit zbytek dovolene v autobuse. Ja vozim v Camelu vzdy dve tablety, protoze obcas, kdyz jedu druhy den rano po kalbe, mi to pomaha na kocovinu.

      0 0
      • Manas  

        Jj, brufen pomuze ale neni to nejlepsi. To uz je lepsi pit umirnene pac jatra mame jenom jedny. Ja brufen pouziju tak 3× do roka a to jedine kdyz uz brecim bolesti … rikam si ze co clovek neprekona normalne bez prasku tak je to divny. Jako chripku lecim normalne :-)

        0 0
        • RomanH  

          Jo, jasne, ja taky nejsem moc pro pataky. Kdyz to spocitam, tak snim tak 10 brufenu za rok, coz je nic. Ale musim rici, ze na ty prochladly kolena, kde jsem asi fakt mel ten zanet, to pomahalo. To jsem si nikdy nemyslel, ze po rovine budu muset vedle kola jit. Do kopce to bylo dobry, ale ve sjezdech a po rovine to neslo.

          0 0
          • K2  

            Ono neznamená, že když si dáš brufen, že jsi ty kolena vyléčil, znamená to hlavně to, že tu bolest necítíš. Říká se, že člověk má poslouchat a reagovat na signály od těla. Pokud buděš přetížené prochladlé klouby, chrupavky a šlachy zatěžovat dál a vyřešíš to jen tím, že utlumíš bolest, tak si můžeš taky jerště více ublížit. Ber to jako info e jako dogma.

            0 0
      • witmar  

        Zrovna včera jsem četl velice zajímavý článek o brufenu a docela jsem se divil… brufen je naopak mnohonásobně horší pro tělo než paralen… Spousta lidí má na něm závislost… no koukal jsem :-) Taky jej vezmu tak 5× za rok a v takovem množství se to dá snést…

        0 0
        • Tina  

          Víťo, môžeš prosím hodiť link na ten článok o Brufene? Mám známeho čo je na ňom asi závislý, ale nechce si to priznať a tak by som mu ho ukázala. Dík.

          0 0
          • vasek80  

            Známá jedla tak 4 denně. Jako lentilky.

            0 0
            • Jenda  

              brufen je prd, ten spis utlumi, pokud by chtel clovek na zavody nakopavak doporucuju modafen, ten efedrin co je v tom to je zradlo :-)

              aneb pernik se neopece, pernik se vari :-)

              0 0
    • Radek Broz  

      „Zadnej doping, Koudelka!“

      0 0
    • coeboy  

      No nedělal bych si velké iluze. Mluvím o Moravském poháru...........

      0 0
      • PT  

        Do kterého místa v Moravském poháru bych si ty iluze dělat neměl?:)Abych věděl,kam se můžu zlepšit, a být za to rád,že na sobě makám, a nehnal se za nereálným.Myslím,že i nadále budu vychutnávat osamělou jízdu z posledního místa:)

        0 0
        • orca  

          Moje řeč…pár závodů jsem jel ale stylem dojet ve zdraví a nerozbít kolo :-) a hlavně jezdím pro radost.A na chvostu tabulky mi je dobře, nikdy nejsem poslední ale vždy dojedu a to je vždy můj cíl…A doping ?? tak hluboko bych nikdy neklesl…

          0 0
          • Pá-dlista1  

            To rikas ted, protoze takove pokuseni nemas. Je ti jedno jestli dojedes predposledni nebo predpredposledni. Stejne jako heterosexualovi nic nedela, kdyz se pred nim chlapek ve sprse ohne pro mydlo. Ale ty co doping berou jsou v jine situaci (nebo v jinem postaveni?:)

            0 0
            • zirecek  

              ta tak, nekteri v cele jsou jak ti homosexualove stojici pred ohlym zadkem… :o)

              0 0
              • Jenda  

                respektive nekteri v cele jsou ochotni se pro vytezstvi pred tim homosexualem ohnout:-)

                0 0
            • McBlacky  

              no máš pravdu, když dřeš jak blbec tři a víc sezón a výsledky pořád nejsou jak by jsi si představoval tak to může svádět k dopinku. Ale to už se bavíme o lidech co jezdí 12+tkm ročně, mají tréniknový plán a chtějí vyhrávat. Ostatním to nepomůže na bednu. Například já, ikdybych sezob všechno možný, tak drásala, sudety, krále apod stejně nevyhraju, by? by ten dopink byl to nejlepší co lze sehnat…

              0 0
              • orca  

                No jo nikdy jsem nebral a nikdy brat nebudu, jezdim pro radost a uspech je dojet v pohode… Nerad bych po letech byl vyrizenej jenom proto ze jsem v nejakem bezvyznamnem zavode dojel desátej… Kdo v amatercke cyklistice zobe je totalni idiot nebot to ani zaplacene nema..profici alespon dostanou nejake prachy ikdyz je to slaba naplast za znicene zdravi…

                0 0
              • lens  

                jezdim 12+,nemam treninkovy plan,jsem na bedně,nic nezobu.těch 12+ jezdim cca 5let.dřive cca 1,5–2tisice za rok.nikdy předtim jsem nesportoval.možna dělaš něco blbě.jo těch 12+ jsem začal jezdit v 45letech.hodně štěsti ono to jednou přijde.

                0 0
                • JakeF  

                  A předjíždíš Blackyho, jo? To by mě opravdu zajímalo, kdo vlastně jsi, eliťáků se tu moc neobjevuje. :)

                  0 0
                  • lens  

                    ja netvrdim že jsem eliťak,nevim kdo je Blacky a je mě to upřimně jedno.jezdim tak aby mě to bavilo,což se zatim daří.kdo jsem…:-)))))

                    0 0
                    • JakeF  

                      Na Blackyho jsi reagoval „hodně štěstí, ono to jednou přijde“. Celkem odvážný napsat tohle čerstvýmu majiteli dresu mistra ČR :D.

                      0 0
                      • lens  

                        a co, to se mam posadit na prd..psal to tak jako by se ho to tykalo.jen jsem reagoval.pupinky mě z toho určitě nenaskačou.

                        0 0
                        • JakeF  

                          Jojo, anonymně na netu je každej frajer, co jezdí na bednu na Sudetech a Drásalovi :).

                          0 0
                          • Ondry  

                            celkem se mi líbí hláška, která se teď hodí

                            VIRTUAL HERO, REAL ZERO

                            0 0
                      • vasek80  

                        Tak on to psal v roce 2004 ;-)

                        0 0
                  • raceman  

                    dyt pise ze ma cca 50, tak se nediv, ze mu to staci bohate na bednu :)

                    0 0
                    • JakeF  

                      Tak jestli „ono to přijde“ vyjadřovalo „časem taky budeš v hůř obsazený kategorii“, tak se omlouvám a už to chápu.

                      0 0
                • Singlespeed  

                  Pokud jsi dříve nesportoval, tak jsi proti nám, co naplno sportujeme a ničíme se už 30 let neobyčejně zachovalý a svěží. Tak pak není divu, že ti to jede ;-)

                  0 0
                • Chaingang  

                  Blacky asi myslel bednu v celkovým pořadí, ne v kategorii…

                  0 0
                • McBlacky  

                  add: Lens

                  co si budeme povídat v kategorii 50+ je to hodně o tom vybrat si dobrý závod, aby jsi byl na bedně. Mnoho reginálních závodů tuto kategorii horko těžko naplní důstojně aby nebyly v cíli rozestupy v řádu desítek minut. V ČR je v této kategorii jen pár zhruba destíka ostrých borců -Smazal, Kocián, Špolc, Hrubý… třeba jsi jeden z nich, kdo ví, když nemáš vyplněný profil.

                  Osobně fandím komukoli v tomto věku, že ještě naostro závodí.

                  jinak teda docela archeologie :)

                  0 0
            • PT  

              No jo,ale mně Moravský pohár jako profizávodění o peníze rozhodně nepřipadá a ty,co berou bych nejradši shodil z kola,idioty.A? si udělají vlastní kategorii:)Nemyslím si,že by vítězit na Mor.poháru stálo za tu zbabělost.No nic,zase začnu makat a bude mi dobře.

              0 0
      • Singlespeed  

        Normálka. Ten kdo od počátku sledoval třeba aféru kolem lékaře Eufemiana Fuentese si dobře pamatuje, že v tom hráli významnou roli i hráči CF Barcelona, Realu Madrid a dalších klubů. V cyklistice se to rozmázlo, ale fotbalové primadony zůstaly čisté jak padlý sníh. O stovkách nálezů na Tetrahydrogestrinon (designer steroid vyvinutý přímo pro sportovce) před lety na mistrovství USA v atletice se taky tak nějak nemluvilo.

        0 0
      • karliner  

        Další ukřivděná pumpička :-)))

        0 0
    • jIrI___  

      .

      0 0
    • Zlatka  

      Jo sponzorství je pěkně neetický hnusný doping, to by se mělo trestat hned v prvopočátku vzniku.

      0 0
    • Rubi  

      jedna pani povidala ze na KPZ bere hodne lidi z elity :)

      0 0
      • pepan_kladno  

        To jsem taky slysel..

        0 0
      • JakeF  

        A já vždycky myslel, že Karliner je osoba mužského pohlaví… :) A já si vždycky říkal, proč dojíždím až za eliťákama… Tím, že mám roční nájezd pod 10k km a neorganizovanej trénink, zatímco oni přes 20k organizovaně to určitě nebude! :D

        0 0
        • karliner  

          Hehe, až někdy budeš stát na KPŽ v první lajně, zkus tam jen tak bokem utrousit, že jsi při rozjíždění zahlédl auto s dopingovými komisaři a sleduj, co to udělá :-)

          0 0
          • Ondry  

            Cheš říct, že všichni co jeli na šelu tam jeli s tím, že nesmí vyhrát páč by je odhalil komisař?

            Kolik lidí testují na MČR? první tři nebo jen první s každé kategorie?

            0 0
            • Singlespeed  

              Testy jsou obvykle jen takové formální. Vemou ti moč a zase vylejou. Na Šele to, předpokládám, probíhalo taky tak.

              0 0
              • pelhrimov  

                Jo?

                0 0
              • Ondry  

                Nevím jak to probíhá, ale to je takovej problém do těch chcanek strčit nějakej papírek?!

                Já slyšel, že za prvé to nemá cenu na český závody něco brát a za druhé to nemá cenu riskovat, páč když se někomu nelíbí něčí výsledky tak ho nahlásí na kontrolu a že se to občas stane.

                0 0
                • Singlespeed  

                  Jaký papírek? Spousta bikerů si fouká třeba salbutamol (ventolin), to asi žádným papírkem nezjistíš. Ty stovky zakázaných látek, které mohou být v moči prostě není v silách dopingové kontroly testovat.

                  0 0
                  • pelhrimov  

                    Testuje se to co testovat lze, používej selský rozum. Mohou se případně testovat metabolity dané zakázané látky. Teď jsem asi pochopil proč oba dva píšete takové šílenosti. Vy si asi myslíte, že se provádí vlastní test moči nebo krve přímo na závodě :) Tak to tedy ne, tam probíhá jen velice složitý postup při odběru (rozlévání do dvou nádob, zapečetění, podpis závodníka, před tím jen kontrola hustoty moči). Zbytek probíhá ve specializované laboratoři a může to trvat dny, týdny a měsíce.

                    0 0
                    • Singlespeed  

                      To je idealizovaný případ. Realita bývá obvykle prozaičtější. Tohle snad probíhá jen na mistrovství světa ;-)

                      0 0
                      • pelhrimov  

                        Tak starý a tak… to je jediný možný postup, žádný jiný neexistuje, pak by to nebyla dopingová kontrola, protože tu provádí jedna instituce s jednotným postupem.

                        0 0
                        • zbartos  

                          A už se tedy ví, které MTB XC a maraton „hnojáky“ jsou v aktuálním kalendáři ČSC, aby si tam dávali lidé na doping pozor ?

                          Psal jsem před cca 3 týdny dotaz ohledně tohoto kalendáře MTB závodů ČSC na Komisi MTB ČSC a na různé jiné cyklisty a skoro nikdo mi neodpověděl a hlavně o webu s tímto kalendářem jsem se nic nedozvěděl…

                          0 0
                  • JakeF  

                    Koukám jsem se závodní přípravou krutě pozadu :D.

                    0 0
            • Ondry  

              Je to spíš pro ostatní, protože ty stejně zatvrzele budeš dál žít ve svým světě, kde každej ňouma nebo tým v čr má vlastní varnu a je o krok napřed před dopingovými komisaři.

              statistika od roku 1993–2011

              nejčastěji je testovaná cyklistika a atletika počet testů/přistižených 1871/19 a to je tam pár lidí co si dalo jen trávu.

              0 0
        • Ondry  

          Za tu první větu palec hore :) samozřejmě, že to nemá s trenikem nic společnýho a teď si vem, že Kulhec je stejně o třídu jinde ten musí mít luxusní sypání, snad si nikdo nemyslel, že je to tvrdým treninkem a talentem…

          0 0
          • McBlacky  

            česká republika :)

            kdo se má líp než já = krade

            kdo jezdí rychleji než já = zobe

            a hlavní je pořád něco kritizovat, nejlépe anonymně

            0 0
            • Jenda  

              a nejhorsi jsou takovy co kradou zobani :-)

              0 0
            • karliner  

              Popravdě – dal bys ruku do ohně za to, že česká elita je čistá? :-)))

              0 0
              • Kublaj  

                a ty by si dal ruku do ohně, že čistá není? :)))

                0 0
                • karliner  

                  Klidně. Ale je to akademický spor, protože to nikdy nikdo nerozsoudí.

                  0 0
                  • JakeF  

                    A co za některej tým český fotbalový ligy? :)

                    0 0
                    • karliner  

                      Nebyla řeč o elitní kategorii českého MTB? Netvrdím, že kopačky nebo jiné sporty jsou čisté.

                      0 0
                      • JakeF  

                        Jen tak mě to napadlo, jak jsi tady reagoval, navíc jsem měl pocit, že ty tomu fotbalu nějak fandíš…

                        0 0
                        • karliner  

                          Protože to je výkřik do tmy od ukřivděný pumpičky, která si někde na záchodě přečetla starej Blesk, zdravě se rozhořčila, že těm „cyglistům imrvére ubližujou a kopačky si můžou fetovat a nic…“, byla líná (nebo neschopná) si najít další informace o vývoji té causy a zplodila ten linkovaný článek. Nic víc, nic míň.

                          0 0
                    • JSt  

                      omlouvat, ze se fetuje v cyklistice, tim, ze to je bezne i v jinych sportech je postaveny na hlavu. ;-)

                      0 0
                      • JakeF  

                        Nic takovýho nedělám ;-). Jen mě zajímalo, jestli má karliner stejně radikální názory i na fotbal, kterej sleduje, pokud se nepletu…

                        0 0
                        • JSt  

                          to neni radikalni nazor, jen konstatovani skutecnosti. sak se mezi tema lidma pohybujes. nikdy jsi neslysel, co kdo a s jakyma uspechama zkousel? :-))

                          0 0
                          • JakeF  

                            Až tak se nepohybuju a nevím o nikom. I když mě napadá pár lidí, u kterejch bych tomu i věřil, ale zase jejich výkony mi nepřipadaj takový, abych z toho chytal nějaký podezření.

                            Jinak pokud by to tak opravdu bylo, tak by mě celkem zajímalo, kolik jim to přidává a kolik takovejch tam je a udělat si pak nějaký přepočtený srovnání, jak by se zmenšil rozdíl, kdyby nesypali :D. Ale je jasný, že se to nedozvím nikdy, natož na BF…

                            0 0
                            • McBlacky  

                              osobně u lidí co znám a jezdí výborně v rámci hobby nemám pochyby, že by to neměli vydřený. Jestli se zobě v elitě nebo v „hobby elitě“ tj mezi lidma co tráví dva měsíce v teple a najedou dvacet a víc za rok, to mě nechává v klidu, protože ti by mi ujeli i kdyby nezobali :)

                              0 0
                        • karliner  

                          Ono těžko srovnávat, ve fotbale nehraje doping zdaleka tak důležitou roli jako ve vytrvalostních sportech, popravdě na fotbale mi násobně víc vadí simulování, lomení rukama nebo soustavný diskuse s rozhodčími než fakt, že čas od času drapnou nějakýho maníka, co nezvládl skutečnost, že má peníze a část z nich mění na prášek, kterej si prohání nosem…

                          0 0
                          • ememem1  

                            Ono těžko srovnávat, ve fotbale nehraje doping zdaleka tak důležitou roli jako ve vytrvalostních sportech – to neni celkom pravda, proste ak si fyzicky silnejsi, rychlejsi tak ma super na 95% smolu aj keby bol technicky a takticky a rad nad tebou. proste ked ho pred kazdou loptou predbehnes a vydrzis to konstantne 90 min tak nema sancu, darmo je vo vsetkom lepsi ked sa k lopte nedostane. alebo si zober ked teraz davali zabery zo stareho hokeja co si este obaja isto pamatame typu michajlov, petrov, charlamov a pod. alebo aj novsie okolo roku 85. to vyzera ze su to snad spomalene zabery pricom nepochybujem ze herne, technicky, myslenim atd. boli tito fesaci minimlane na urovni tych dnesnych a asi aj nad nimi. nicmenej s prehladom by ich ukorculovali a utlkli o mantinely dnesni 18-rocni juniori. hruba sila je proste hruba sila.

                            0 0
                            • JSt  

                              pokud jsi lip fyzicky vybavenej, mas navrch nad stejne technicky i takticky schopnym souperem. to jo. ale kdyz ses vemeno, ze zbytecne nabehas trikrat tolik nez je nutny, je ti fyzicka pripravenost k hovnu :-)

                              0 0
                              • ememem1  

                                neni celkom pravda ale samozrejme ze debata je o niecom priblizne pororvnatelnom, jasne ze kebych teraz zacal sypat tak kvoli tomu asi nadalovi kanara nedam.

                                0 0
                  • Ondry  

                    Tak proč si nevezmeš kameru nestoupneš si na kpž k lajně a neřekneš ,,viděl jsem dopingovýho komisaře" a natočíš tu vele srandu jak tam všichni budou zmateně utíkat jak malý holky před pavoukem?

                    0 0
        • Rubi  

          ja to neslysel od pani z B-F, ale z jineho zdroje :) vim ze jich tam je par co je absolutne cistych a ostatni zobou :)

          0 0
          • JakeF  

            A něčím podpořený tohle obvinění máš? Nebo prostě jenom nejde jinak odůvodnit, že jsou lepší? :)

            0 0
            • Rubi  

              hele ja proti tomu absolutne nebojuju ikdyz to tak mozna vypada… ja jen rikam ze jsem to slysel a ze to tak mozna bude, ale je mi to absolutne jedno jestli elita neco bere nebo ne, ja si stejne jezdim to svoje :) mi nejde vubec o to ze jsou rychlejsi ani o to ze neco berou, jen jsem cetl toto tema a slysel jsem odjinud tu samou informaci, chapes?

              0 0
              • JakeF  

                Oukej, mně šlo o to, jestli to má nějakej větší podklad, než „známýho známej slyšel, jak někdo říkal“ ;-). Osobně se jsem schopnej vymlouvat prakticky na všechno, když mi nevyjde závod, ale ještě mě nenapadlo svádět to na doping soupeřů. Když vidím, na jakou výkonnost jsem se byl schopnej dostat během 2 let a ročním nájezdu 6, respektive 9 tisíc za rok (a to ještě nejspíš dost blbě z tréninkovýho hlediska), tak výkony špičky mi nepřijdou nějak extra mimo, když trénujou od juniorů 20+ tisíc ročně pod trenérem a v zimě v teplých krajích…

                0 0
                • Rubi  

                  mam podobne pocity :) nikdy bych se na toto nevymlouval, ale taky dokazu rikat ze mi to zas nejelo bo foukal jihovychodni vitr, skrabalo me na zadku a drhnul mi naboj :D ale taky cumim, jak se da rychle zlepsovat, 2010 jsem najel 3,5K rekreacne, tam sem si uvedomil ze me to bavi, 2011 7K kdy me to utvrdilo ze me to bavi a na to kdy sem s tim zacal jsem nejezdil uplne spatne, zezacatku jsem planoval par zavodu a nakonec malem nebyl vikend co jsem nejel… no a 2012 uz byla i mallorca, ale kvuli maturite mam ztratu jc cely mesic a vbc ted nejsem rozjezdeny, boleslav byla peklo, sem se nemohl nikoho chytit, tak jeste do patku musim vydrzet a pak to dohnat

                  0 0
                  • JakeF  

                    Kašli na KPŽko, chce to XCčka a vytrénovat rychlost, dokud to ještě jde ;-). Pojedeš Orlík? Já tam asi letos zajedu, chtělo by to už nějakej slušnější výsledek z KPŽ…

                    0 0
                    • Rubi  

                      orlik jediny nepojedu, protoze jsem na dovolene v italii, jinak xc jsem zkousel minuly rok na lipne a dlouho ho nemusim jet, jeste nemam tak natrenovanou intenzitu, jsem myslel ze se po par kolech rozbrecim :D jinak kdyz neni kpz tak jezdim vsechno mozne, ale orlik je pekny zavod, takove houpacky nahoru dolu a ten maly prejezd po te pisecne plazi je taky prijemne zpestreni

                      0 0
                      • raceman  

                        ale ma pravdu ;-) tema pulmaratonama tu rychlost akorat zazdis…

                        0 0
                    • Ondry  

                      Tak se opět střetneme :)

                      0 0
    • iron.hide  

      mozes mat pravdu. ked kulturista, alebo nejaky pubertak co chce rychlo nabrat, v pohode volne na nete kupi fungujuce steroidy, tak cyklista nejaky doping asi tiez

      0 0
    • BikerM  

      Mezi ,,dobrými" amatérskými závodníky se o dopingu samozřejmě ví, i když se o něm moc nemluví. Je to smutné, ale na našich amatérských závodech doping je.

      Nebudu rozvádět odkud tyhle žvásty beru, stejně je to tlachání do tmy. Věřit mi nikdo nemusí, také Vám to nenutím.

      Ale o několika takových lidech, kteří sypou vím a ví o nich více lidí. Bohužel jsou u nás trenéři, kteří se zakázanými látkami mají bohaté zkušenosti a mají nemálo svěřenců..

      0 0
    • vasek80  

      Kulturistiku jsem dělal 7 let. Né soutěžní. V Posilovně jsem byl 4× týdně, doplňků snědl hromady a dopingu co jsem kamarádů a ostatních kluků viděl. To by bylo na dlouhé vyprávění. Smutné bylo, že to vyšlo levněji jak třeba creatin a BCAA a přitom nárůst svalů a síly byl neporovnatelnej.

      0 0
    • metr-x  

      Pro mě je nejlepší doping vidina piva po závodě a proto jedu, co to jde a necítím bolest :-D

      0 0
      • camlost  

        to mě vidina piva moc nemotivuje, protože mě po něm ukrutně bolí nohy. takže – po kterém pivu nebolí? :-)

        0 0
    • Smazaný účet  

      internet je zlo..porad ctu „doging v amaterskem zavodeni“ a prijde mi to uplne nechutne:DD

      0 0
    • orm  

      Záleží na tom co myslíš tím, že berou. Pokud to, že si závodnící dávají zakázané látky s cílem zvýšit svoji výkonnost, tak určitě to možné je, ale jestli je to velká část, tak to si nemyslím. Pokud tím, ale myslíš to, že by velká část závodníků neprošla dopinkovým testem, tak to si myslím možné je. Testy jsou na tolik přísné, že do zákazaných látek mohou patřit běžně používané potraviny a léky. Pokud nejsi odborník nebo si odborníka nezaplatíš, tak nemáš možnost to poznat.

      ps: Zajímal by mě výsledek dopinkového testu u diskutérů na idnesku, kde mluví o cyklistech jako o feťácích.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.