• ota

    aby se moravská sekce taky měla čím chlubit..tak,jak to vidíte po červené od Harendy na Prašivou?Není to zas extrémní sklon,ale skrz ty kameny to za maturitu celkem považuju.No,minule jsem to pokazil už v lehkém jak se to začíná narovnávat,vlastní blbost,polevil jsem ,protože jsem se kochal,že to mám:-) Místní povězte,co považujete za nejtechničtější výjezdy v Beskydech

    0 0
    • -b-n-x-  

      takových těžkých výjezdů je v celých Beskydech nepočítaně. Co vím já: z Malého Lipového na Velký Lipový, z Gutského sedla na Malý Javorový, z Gutského sedla na Šindelnou (poslední úsek),poslední stoupání na Čantoryjy, atd… To jsou ale všechno věci, které lze vyjet. Napadá mě mnoho dalších míst, nevím ale jestli by šly vyjet. Já je chodím.

      0 0
      • ota  

        ta Čantoryje-odkud?

        0 0
        • ananas  

          … na Čantoryji jsem jel ze směru Sošov po hranici a těsně před rozhlednou docela pěší turistika :o)

          0 0
          • -b-n-x-  

            o to vice by se cenil pripadny vyjezd :-). Kdyz si ale vzpomenu, ze jsem to kdysi temer ani nesjel, tak pochybuji ze to lze jet nahoru.

            0 0
        • -b-n-x-  

          normalne z Nydku po te turisticke znacce

          0 0
    • ananas  

      czus, taky jezdívám v tento směr s tím rozdílem že u Harendy nejedu směr Kohutka, ale nad Harendou vlevo asi 400 m po asfaltu a pak odbočuju vpravo a začíná táhlé stoupání směr Prašivá, na červenou se připojuji posléze myslím že těsně před kritickým místem sic krátký úsek ale docela strmý + spousta uvolněných šutrů, poslední dobou se mi to daří zdárně zdolat, pak už je to celkem pohoda až nahoru, dál pokračuju vesměs na Javorový ............

      0 0
      • ota  

        Jojo,vím ,přijedeš zleva,jsi asi za půlkou,taky jsem tudy jel.pod tím místem mi to přijde horší.přejezdem té cesty,po které jezdíš,máš vteřinku na odpočinek:-) jinak docela ostré je stoupání na Kotař z Kom.Lhotky,tu­ším modrá

        0 0
        • ananas  

          jj, tak tu modrou akorát sjíždím dolu, nahoru jedu o Lesanky po širší kamenité cestě, není moc technicky náročná ale je to o něco delší, na modrou se napojuji těsně pod vrcholem

          0 0
          • -b-n-x-  

            jestli to je ta co myslim, tak to je moc pekny sjezdik. Vlastne, byl by to moc pekny sjezdik, kdyby tam nebyla ta debilni lesni cesta a dole primo v zatacce ten velky ocelovy kontejner :-(.

            0 0
    • default  

      V sobotu jedeme na tyden do Beskyd, budeme bydlet u nadrze Moravka… …teda kousek pod ni. Jak to popisujes (po cervene) da se to, alespon doufam, snadno najit. Takze to zkusim a doufam, ze to dam na „on sight“… ;-)

      0 0
      • ota  

        nevím,jesli má cenu se od přehrady vracet takový kus po asfaltu na Frýdek,ale najít to jde,u obchodu ve Vyšnich Lhotách doprava(obchůdek je vlevo,malinký,žádný hypermarket),od­bočuje tam i cyklostezka.tato cesta vede až nahoru,ty se dáš cca po 5 min.na rozcestí vlevo,opět nastoupáš až k hospodě,a pak je ta červená do prava

        0 0
        • ota  

          ..no a pak pokračuj dál po hřebeni..,buď Javorový,nebo Slavíč,nejlépe obojí.pěkné.

          0 0
      • ananas  

        … z Morávky je ideální výjezd na Kotař a pak třeba směr javorový, nebo z Morávky po asfaltce na Visaláje a dál buď Bílý kříž nebo Lysá hora…

        0 0
    • pitos  

      Tak zase se mi to nepodařilo vyjet. Skončil jsem v zatáčce,ale jak jsem viděl co je za ní tak nevím zda se mi to někdy povede. Najel jsem blbě,po vnitřní straně.Musí se z venku ale potom to taky nebude jen tak.

      0 0
      • ota  

        ale zase se ti u focení Hyundai netřepaly ruce:-).já tam byl na fullu jednou,2 dny po koupi,a ne.ještě jsme nesrostli k sobě,teď by to doufám šlo. ono lepší je necpat se vlevo moc brzo,ale až těsně pod zatáčkou,a hlavně zatáčku jet úplně po hraně.lepší trakce žádné šutry,příznivější rychlost za zatáčku.A nemusí se kolo lámat v nulové rychlosti na kamenech do pravého úhlu.pak to opravdu zadara fakt není, nad křížením cest za zatáčkou je ještě krátký úsek, tak 20 m, kde to prokluzuje,ale tam už je spíš problém z plícema:-) co jsem teď zvolnil tempo,tak mě to neštve,ale tehdy po nevyjetí po dlouhé době jsem 2.den trénoval výjezd od Lučiny k „Divadelce“ :-).pejskaři nechápali

        0 0
        • ota  

          tak předevčírem jsem to teda vyjel na fullu,a vymyslel k tomu takovou kravinu-sebral jsem ženě ze šití gumu z trenclí,omotal pidifoťák,z toho samého materiálu vyrobil smyčku kolem hrudníku a 2.kolem krku,že si natočím výjezd a sjezd.výsledek je pětiminutové kmitání kolen zpestřené občasným výhledem na představec a kousek před něj.podcenil jsem zalehnutí řídítek.a dolů mi klekla baterka:-) pak jsem říznul nobby nica cca 2 mm,tmel to taktak zalepil,ač to nevypadalo nadějně,a na rondlu do mě najížděl někdo v SUV(já kroužil,on od města),už jsem měl nohy nahoře,cca 30 cm od sebe.jinak pěkný den,před tím jsem skrz počasí téměř týden neviděl bika

          0 0
      • goofy  

        Abych pravdu rekl, tak takove vyjezdy vzdavam predem :o) Jsem totiz zjistil, ze s mojim prevodem 22/30 musim slapat o dost vic, nez kamosi s 22/32 nebo 22/34. Pak jedu zbytecne rychle a brzo mi odchazeji sily. Ale nijak mi to nevidi. Ja to mam vzdycky takovy duatlon :-D

        btw: dneska jsem vas asi videl na Hornikach… ;o)

        0 0
        • ota  

          máš peněženku(po horníkách)? kolega mi teď v práci řekl,že jeho synovi mu ji tam čorkli. že výjezdy vzdáš neva,dolů si to 2× vynahradíš.ale abych řekl pravdu,sice hůř,ale přesto to na tvém kole-mimo stojek-jít na kratší XC musí.sedlovku máš dlouhou,si právě moc nedovedu představit,když vidím při přesunech lidi se sedlovkou v rámu.váha musí jít znát,ale někdy žasnu,co lidi na těžkotonážnících odjezdí,i naho­ru.22/30 stačí,měl jsem to tak doteď,jasněže ale na jiném kole(geo,váha) pro tebe,jestli se přesouváš kolmo,náhodou dobré řešení.stihneš FR i např hřebenovku najednou

          0 0
          • goofy  

            Mam mam.. Ja mel batoh a penize jsem mel stejne na volno v kapse. Uz mam zkusenosti ;o)

            No a k tem vyjezdum: nerikam ze to nejde. Ale ja jsem takova trochu suska :oú Letos jsem byl asi mesic prez leto o klidu a a na antibiotikach, a potom kdyz jsem sednul na kolo, tak to bylo jakoby poprve po zime. Jsem umiral po 100 metrech :-) No a to 22/30 taky nevadi, ale pozoruju to u tahlejsich a prusich stoupanich, ze proste na ten prevod kdyz slapu, tak jedu zbytecne rychle, nebo potom musim slapat pomaleji, ale to mi neutahnou nohy. Ja jsem holt zvykly slapat rychleji. No a na kolo si nestezuju. Sice je tezsi, ale po hrebeni pohoda a dolu to je pak labuzo ;o) Akorat posilhavam z delsi dobu po nejakem fullu, tak uvidim co z toho vyjde. Videl bych to na nejake 150/150 az 160/165 a pak budu uplne spokojeny ;o)

            0 0
            • ota  

              to šilhání tu sleduju,typuju tě na Reigna:-).kdybych neměl co mám,byl by to kandidát,ovšem snažil bych se ho trochu odlehčit.co se nemocí týče,to je blbý,to se nedá nic dělat.věř v pěkný a dlouhý podzim

              0 0
              • goofy  

                No kdyby se vsechno poskladalo jak melo, tak by uz u mne parkoval jeden pekny modry Reign 3. V Team sportu ho totiz meli za vic nez dobry peniz, ale bohuzel jsem to nejak nestihl zajistit a prodal se… Ani se nedivim, pac za tech 30000 co tam byl to bylo vicemene zdarma :o)

                No a v merku mam jeste par jinych kandidatu, jako treba Six od Norca zase, ale to je asi ve hvezdach. Ted mi totiz nejak pomalu zacina zlobi vidla, kliky jsou v haji, takze finance pujdou zase jinde a skolu uz si budu muset taky sam financovat, takze na S-l si to obhlidnu a uvidim jak to bude :o)

                No a v podzim doufam a verim. To me drzi nad vodou. Mam tady ted totiz rozdelanou jednu trat a chci to stihnout dodelat, at si to pak prez zimu pekne sedne ;o)

                0 0
                • ota  

                  v Teamu by ho snad sehnali, ne?ten šikovný,nemladší prodavač s kulatým obličejem vytelefonovává(to je slovo) zázraky.má taky reigna.věřím,že by ho splašili.reigny jek je pozoruju jsou super.norco neznám osobně,jen se mi vzhledově nelíbí,což je jen můj problém,FSR samozřejmě fungovat bude.reign mi přijde jako dost muziky za dobrý peníz.sám si ovšem dovedu představit,že ve škole máš to šetření horší.no a později budeš mít prachy a pochybí čas:-)

                  0 0
                  • goofy  

                    No to je ten klasicky problem cas/penize :o)

                    Jo ten uz mi taky sehnal par veci, ktere snad ani sehnat nesly … Jsem tam jednou dobou byl peceny vareny, pac jsem tam se vsema znamyma chodil pomahat vybirat kola. No a na Reignu se mi vic libi ty starsi modely uchyceni tlumice v te pekne klicce. Idealne bych bral starsi endurko od Speslu, ale to uz je krapet mimo cenove :-)

                    0 0
                  • pitos  

                    Tak ten prodavač se jmenuje Lumír a ten Reign co má je ten z výlohy za 30000kč:) Pochybuji ale že by mohli něco sehnat,kola nejsou.Já scháněl v dubnu Trance(pro pussy)a smůla.Tak má Jamise:)

                    0 0
        • ota  

          hrome mám kazetu 34z a měl 32,promiň

          0 0
    • kolobrnda  

      nejsem domorodec, ale zabrat mne dal vyjezd po zeleny na radhost z becvy. to byl sklon…a snazil jsem se to vyslapat cele.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.