• bubo

    Ahoj všem ve fóru :-) Už je to tady zase, kotoučovky… Vybírám brzdy a v úvahu (fin.strop) připadají buď Juicy 5 nebo Shimano Deore 535 bez DC. I přes zdlouhavé pročítání historie ještě pořád nemám úplně jasno, kterou zvolit (v případě nedostatku financí má šanci i Deore 525). Cenově jsou obě téměř srovnatelné (5490 vs 5100), kterou byste zvolili vy a proč? Pokud již jste z těchto dvou vybrali, napište svoji zkušenost, pokud jste je jezdili obě, zkuste je porovnat…

    Díky všem :-)

    PS: když budete mít typ, kde se dají sehnat za lepší cenu, podělte se :-)

    Anketa: Kterou brzdu byste vybrali?

    34x
    89%
    2x
    5%
    0x
    0%
    2x
    5%
    0 0
    • gobike  

      Tak urcite bych zvolil Juicy 5. A proc? No protoze paradne vypada a jeste lepe brzdi:)

      0 0
    • fousek  

      No Juicy 5 mam a brzdej tak akorat, jedina nevyhoda :-) je ze sem se porezal o kotouc kdyz sem myl nabu

      0 0
    • black.horse  

      jezdil sem 525tky a jsou fajn… když dáš dobrý destičky, tak sou lepší než třeba HFX9, ale i Promax, HMX… ale nyní mám Juicy7 a je to pohádka… a co sem slyšel, tak Juicy5 jsou na tom taky hodně dobře… u mě prostě vede z tohodle výběru Avid…

      0 0
    • lubos  

      neni co resit

      0 0
    • vlk  

      juicy 5 nebo lx 2005.

      0 0
    • Venda  

      Mám m525 a jsou do dobrý brzdy. Akorát je u nich potřeba vyměnit kotouč a destičky. A když výměna kotouče, tak za Avidovej a to se pak cenově nevyplatí. Určitě AVIDY!!!

      0 0
      • kovar  

        jo jo. U 525 jsem musel vyměnit destičky za neshimano a kotouč jsem upravil pilníkem, no ale pak jsou to docela fajn brzdy.

        0 0
    • Misfit  

      kazdopadne avid :)

      0 0
    • Lister  

      myslím, že tohle by si molh přečíst: www.bike-forum.cz/…5/forum.html#…

      0 0
    • Standa  

      Takže avidy mám skoro rok a spokojenej nejsem.Ve předu mám 185mm kotouč a brzdnej účinek podle mě nic moc.Drbající přední kotouč mi udělal v celkem krátké době docela slušnej vakl na dukovi.Pomohla výměna destiček,ale neorig.desky jsem zase na avid.kotouči po několika zabrzdění upekl,takže jsem se vrátil k originálu.Teď v zimě čím dál tím větší řev od přední brzdy.Osmirkoval jsem destičky,pak i kotouč,pod desky dal vazelínu-ale nic nepomohlo.Dal jsem nové desky a je klid,takže možná sůl? Nevím. Co se týká té účinosti,tak mě ber s rezervou,jelikož mám možnost srovnání pouze s avid7 a s 525-kama,ale když to srovnám s motorkou,tak mám pocit,že mi to nebrzdí.Už bych si je podruhé nekoupil.Kromě toho,že mi to třikrát za zimu po projetí potoka brzdilo (u véček jsem vždycky musel šiškou odrhnout ráfek)nevidím téměř žádný rozdíl ani přínos kotoučovek.Současné kotoučovky mi neposkytují to co od nich očekávám.

      0 0
      • enjoy  

        HOPE:-)

        0 0
      • dieegoo  

        vid… a kdyz srovnas rychlost, tak to kolo oproti motorce taky moc nejede… asi presedlam na motorku

        0 0
      • fousek  

        Prosimte co mas za motorku? Ja s juicy 5 jezdim po prednim v jakykoliv rychlosti a to mackam jednim prstem (203 mm kotouc). Mi rekni jaky brzdy na jaky motorce tohle dokazou (2 prstama sem to uz videl, ale jednim zatim ne)

        0 0
        • vlk  

          no aby taky ne s kotoučem 203mm.

          0 0
          • dieegoo  

            to fakt udela vetsi kotouc takovy velky rozdil v brzdnem vykonu?

            0 0
            • vlk  

              Sem se tomu taky divil ale je to fakt znát.160mm a 203mm.

              0 0
        • ddd - andy  

          Co myslis tim, ze jezdis po prednim v jakykoli rychlosti a mackas jednim prstem?

          0 0
          • vlk  

            musíš ho brát s rezervou, v jakýkoliv rychlosti, to je blbost i na ty nejlepší kotoučovky.

            0 0
            • fousek  

              No vzledem k tomu ze kolo ma docela blbe teziste, taky to ze kolo ma dohromady s jezdcem do 100 kg a realna rychlost muze bejt do 50–60 km/h tak rikam ze neprehanim, taky to dolejs kapku poopravuju

              0 0
              • vlk  

                no já mám na tacháči někdy z kopce i 70km/h. Ale popravdě na tý rychlosti dost záleží já to taky okolo 30 postavím na přední jedním prstem, ale zkoušel jsem to okolo 60 a to už se nepostavilo.

                0 0
                • dieegoo  

                  no to by byl asi tvuj posledni pokus, kdyby se ti to v 60ti povedlo :)

                  0 0
                  • vlk  

                    no ne, já věděl už od ostatních že se to nepostaví, tak jsem si to také zkusil.Pravda je, že jsem ale za to jako nedrap zprudka, ale postupně-relativně rychle přidával na stisku-kolo sice zastavilo na dcela krátké dráze, měl jsem i pocit docela přetížení dopředu, ale nepostavilo se to na přední.

                    A je to i docela logické: kotouč má větší rotační rychlost, je tam větší kynetická energie a přitom koeficient tření destiček je stále stejný-ve větší rychlosti když se zahřejí i menší.

                    0 0
                    • vlk  

                      PS: však bez posilovače brzd by jsi v autě zkončil stejně.

                      0 0
          • mastihuba  

            konečně něco co neumíš? :)))

            0 0
          • fousek  

            Teda spis v jaky rychlosti se odvazim takze tak z 30 km/h, jednim prstem neznamena to ze bych na to nemusel poradne zmacnout, ale da se takovej talk vyvinout jednim prstem

            0 0
        • enjoy  

          jako jo,taky jsem tvrdil ze to jde a furt si za tim stojim.staci kdyz tomu trosku pomuzes,samozrejme odpurci ted stoji na kole za sedlem a zkousi to:-)).tak to asi nepujde:-). ale druha vec je,jestli bych se k tomu nekdy vubec odvazil!protoze postavit to na predni treba uz ve 30km/h je pro slusnej adrenalin.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Na XC kole (geometrie, vaha) s DH brzdou (vykon) a poradnym plastem (adheze) to urcite jde ve vetsi rychlosti… ale ani to nebude neomezene :)

            0 0
        • Standa  

          šestipísty na buse.Většina současných motek brzdí bez problémů jedním prstíkem.Tím myslím komfortně jedním prstem a né mít vyšlachovanej namakanej jeden prst z avidů.Dělám si srandu,prostě mě mnou vyzkoušené kotočovky na kole celkově zklamali.Čekal jsem,že když za to vezmu s těžištěm vzadu,tak mi přední kolo půjde bez problémů do smyku,ale to musím zamáčknout celou rokou.Navíc se většinou cestou z projížďky vracím mezi lidima a řev kterej brzdy vydávaj za vlhka je fakt hroznej.Ani bych se nedivil,až to někoho lekavýho sekne a budu mít na krku žalobu.Docela by mě rozsudek takového sporu zajímal.

          0 0
          • dieegoo  

            jo, tek rev kdyz sou mokry je hroznej..

            0 0
            • vlk  

              ten řev záleří na destičkách, mě teď a2z neřvou.

              0 0
              • dieegoo  

                ja mam ty brzdy 2 tydny, takze mam porad originalni shimano… a ty kvicej jak prase

                0 0
          • fousek  

            No mam zkusenosti se zlatejma 6-piskama Nissin (ted nevim jestly nahodou taky nejsou na buse) a ty brzdej dost dobre, ale jednim prstem bych rek ze na predni kolo nejdou. No brzdit za sedlem sem nezkousel, ale u me avidy splnily ocekavani

            0 0
          • enjoy  

            me se ted v posledni dobe lehce rozpiskaly i za sucha(mam tam organicky BBB) a ono je to nakonec i takovy prijemny:-).a taky vubec nepotrebuju zvonek:-))

            0 0
            • Venda  

              Místo zvonku to taky používám. Mně se ten zvuk náhodou moc líbí. Takovej dobrej pocit mám … :-)

              0 0
              • enjoy  

                tak tak:-) ale za mokra,to je takovej kraval:-D,ze radsi nebrzdim a to jsem pak docela rychlej:-))

                0 0
      • lubos  

        Zeby vadny kotouc od vyroby ? Ja jsem s 7nami spokojen, ale pravda je, ze mam hayes kotouce :)

        0 0
    • tutite  

      ani jednu z nich. Teď jezdím levné Formule K18, které se dají pořídit i bez kotoučů a redukce /pořídíš pak za levno/ a jsem z nich nadšený, mrkni se na bartoníčka, ten je prodává.

      0 0
      • bubo  

        Diky za tip, ale cenově to je mimo. Ty ceny, co uvádím, jsou včetně kotoučů i adapterů a za obě brzdy. Za tu cenu, co má Bartoníček formule by byly Juicy 7, ale to je pro mě skoro škoda :-).

        0 0
    • Gatier  

      jeej, furt tu riesite, komu ho postavi a kto nie, kto zabrzdi dvoma, jednym prstom.. polovickou ste neskusali? Mna by zaujimalo, preco sa robi kotuc 203mm a nie 200??

      0 0
      • JJ  

        Treba kvuli rozmerum v palcich?

        0 0
      • lubos  

        8 palcov je … 203.2 mm :)

        0 0
      • lubos  

        pretoze je bezpecnejsie, ak sa jednym prstom da ubrzdit vsetko a vzdy.

        0 0
      • fousek  

        No to je, bych rek, docela dulezity jestly je brzda schopna zabrzdit 2 nebo 1 prstem, ale to to ti co jezdi pevnou nemuzou pochopit protoze se do zadnyho poradnyho terenu nedostanou:-)

        0 0
    • grizzlik  

      kde plz najdu brzdy za tyto ceny ?

      0 0
      • dieegoo  

        treba bagbike… tak se do tehle ceny vejdes s obema zde uvedenyma

        0 0
    • bubo  

      Děkuji všem za příspěvky a hlasování, Juicy jsou již objednané :-). Trochu mě překvapilo, jak jednoznačně to hlasování vyznělo pro Avidy, ne všechny příspěvky k nim v historii jsou zcela kladné, přitom na Shimano nejsou vyloženě špatné reference (snad až na posledmě zmiňovanou houbovitost Deore/LX), přitom snadná údržba, odvzdušnění atd… Čas snad ukáže, že to nebyla špatná volba, jetě jednou – děkuji všem :-)

      0 0
      • kovar  

        můj hlas si klidně šrtni,já jsem za ně hlasoval omylem, jelikož je neznám, tak ani hlasovat nemohu, takže můj hlasu si škrtni, přitom jsem hlasovat vůbec nechtěl za žádnou z těchto brzd, opět jsem si hlasování spletl s odkazem :-)

        0 0
        • bubo  

          Alibisto :-) PS: můj hlas se tam dostal úplně stejně :-))))

          Ale stejně si ten seznam asi někde uschovám (pro případ nespokojenosti), abych pak věděl, na koho má přenést důsledky :-)

          0 0
          • Venda  

            Spokojenej budeš!

            0 0
            • Standa  

              Nevíte,kde se dají koupit na avidy destičky koolstop KS-D270A? Všude jsem našel jenom na mechaniky .Ty jsem zkoušel a nic moc.Moc brzo se z nich čudí a nebrzdí.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.