• jecnak

    Tak co, neni to skvely, bude o hodinu dyl svetlo. To s bude bikovat. Sice na to kazdej rok nadavam, ze musim vstavat o hodinu driv, ale zas bude konecne po praci svetlo a bude se moct vyrazit i do terenu. Ted uz jen to pocasi…

    Anketa: Zmena casu na letni?

    139x
    72%
    Fuj
    25x
    13%
    30x
    15%
    0 0
    • McBlacky  

      no už se nemůžu dočkat… konečně budu moct jezdit po práci. Po tmě je to na zabitý,

      0 0
    • Darkson  

      super. si ráno řikám, jestli neni divný a zbytečný, aby v březnu v 6 ráno bylo světlo. konečně přibudou nějaký km i v tejdnu

      0 0
      • v POHODÌ klokan  

        No jó, jenže zimní čas je právě ten správnej (podle Slunce)! Takže by to divný bejt nemělo. Aspoň vidím na cestu při jízdě do práce :)

        0 0
    • mm  

      krasne je uz tedka, ale kdy nastane posun? ted o vikendu?

      0 0
    • Páník  

      bohuzel nevim cim to je,ale proc je pres tyden,kdyz sedim ve skole pekne…a kdyz dorazim dom,tak se to zas po…(so+ne to vypada na destik:()…doufam,ze i toto se zmenou casu zlepsi

      0 0
    • Jenda  

      letni cas mam radsi ale nejak extra odvazanej z toho letos nejsem – vyrazim na kole rano v pul sedmy takze zase jeste nebude svitit slunicko, no a odpoledne je to fajn ale vetsinou pres tejden nemam moc sil najizdet dalsi kilometry krome tech skola a zpet.

      0 0
      • Radek Broz  

        Ja bych ten letni nechal klidne porad;-) Nejhorsi je, kdyz nam na podzim tu hodku seberou.

        0 0
        • Jenda  

          jo taky bych byl klidne pro letni, stejne mi dela daleko vetsi problem prechod z letniho na zimni nez opacne.

          0 0
        • goofy  

          Na podzim to je pekna svinarna, no. To mne vzdycky taky pekne nasere.

          0 0
        • Gung-Ho  

          Taky bych ho klidně nechal pořád a v létě bych klidně ještě jednu hodinu přidal. Byla by to paráda, kdyby bylo ještě v 11 světlo. To by byly dlouhý vyjížďky :-))

          0 0
    • dalimil  

      takže budu vstávat v pět,no paráda :-(

      0 0
      • Lišák  

        No a ti, co chodí na šestou a vstávají v 5, tak budou stávat ve 4. To je přece super, ne? :-( Já bych dal letní čas až tak od května do konce září. Letní čas, kdy je i v nížinách sněhu po pr*el je nejaký divný.

        0 0
    • climber  

      Zrovna dneska ráno když jsem vstával tak jsem na to myslel a říkal jsem si, že po změně času snad zvládnu krátké vyjížďky po práci i já s mojí pracovní dobou.

      0 0
    • Hnoj  

      Nesnáším změny času, štvou mě…

      0 0
    • Martin  

      Už se těším na podzimní thread – zas..změna času. nebude světlo. nemůžu najíždět kilometry:-)

      0 0
    • kámen úrazu1  

      Jezdím často ráno, bo pracuju od devíti. Takže teď bude ráno ještě tma, večer, než se dostanu z práce, už bude zase. Hmm. Ale stejně jsem ráda. :-) Ale ještě radši jse, že na pondělí hlásí pro chrudim 15°C, sice s deštěm, ale i tak. Stoupá to rychle, za chvíli nebude po sněhu ani památky.

      0 0
      • fousac  

        tohle mam za barakem.. (stav dneska odpoledne).. jak je u vas???

        pls: at to netaje moc rychle.. voda v podkrovi neni nic moc..

        0 0
      • Radek Broz  

        Jak kde – tady to jeste nekolik tydnu rozhodne vydrzi.

        0 0
    • marapara  

      Už aby to bylo. Konečně si zajezdím do večera

      0 0
    • wolk  

      Cyklisté by přeci měli být Přírodní lidé. Ale 64% souhlasů je na mne moc. Mne neoblafnou. Kdyby alespoň existovalo důvodné zhodnocení tohoto útoku na Přírodní lidi.

      0 0
      • pelt  

        Tebe oblafli davno – protoze „normalni“ cas je neco tak neuveritelne neprirozeneho, ze ten dvakrat rocne meneny cas je nakonec vyrazne prirozenejsi. Tedy pri uvazeni spolecenskych konvenci typu „prace zacina v x hodin…“ (kde x je konstanta)

        0 0
      • Radek Broz  

        Naprosto racionalni duvod je, ze muzes o hodinu dyl jezdit. Jo a zopakuj si pocitani s procenty;-)

        0 0
    • Pinocio  

      A kdy že se tento převrat v čase chystá??:-)

      0 0
    • Krys  

      Už tento víkend. Jupí :))

      0 0
      • jonti  

        huraaa

        0 0
      • Elwing  

        jsem první rok v práci a poprvé letos z toho mám opravdovou radost, že bude večer déle vidět :)

        0 0
      • karliner  

        Myslím, že ještě nikdy jsem se nevrátil z vyjížďky BF za světla. Tady by nepomohl ani polární den…

        0 0
    • Martin  

      paráda, už se to zas blíží :-)

      ta hodina navíc je příjemná

      0 0
    • Pilda  

      Dodržování „letního“ času, se mi jeví jako naprostá malichernost

      0 0
      • dancing dog  

        Tak to mě ne. Nejen na kole, ale celkově jsem rád, když je venku o hodinu déle světlo… si pak v létě nedovedu představit, jak se dá přežít to, že je v lednu tma ve 16.hod.

        Dělá mi to prostě dobře, projížďka nebo procházka k devátý večer bez zapnutý lucerny…světlo má na duší positivní vliv, no…

        0 0
    • maajkee  

      Dřív jsem to měl rád, ale s postupem času jsem pochopil, že je to naprosto zbytečná věc, navíc mě to pak strašně sere na podzim, že je najednou tak brzo tma a mám hned podzimní depku :) přechod na letní mně nevadí, ale z letního na normální mě sere.

      0 0
    • prvniodkonce  

      Konečně stihnu po škole i něco jiného než silnici :)

      0 0
      • Lišák  

        Konečně bude ráno, když pojedu do práce, zase tma. Už to světlo začínalo být pěkně otravný. Fuj-vstávat za světla!

        0 0
    • robin!1  

      Konečně. Ono celkově bych udělal posun o hodinu ještě a nechal k tomu zímní a letní čas. Na co je v létě světlo před 5h když v po 21h je tma. SEČ je nastaven pro jinou zeměpisnou polohu než pro ČR.

      0 0
      • maajkee  

        SEČ je nastaven pro jinou zeměpisnou polohu než pro ČR.

        Hmm, zajimavé, že pro ČR jenž leží v samém středu Evropy, není středoevropský čas správně nastaven :)

        Nechápu, proč by mělo bejt světlo v 9, v 10, někdy jsem tak hotovej, že jdu v 9 do postele a v létě mně docela vadí že je za oknem ještě pořád světlo.

        0 0
        • Krys  

          Stred Európy je neďaleko stredoslovenskej dedinky Krahule.

          0 0
        • dancing dog  

          Ty jo, z čeho si tak hotovej?! Já v práci někdy nespim i 2 dny v kuse, ale v 9 večer by mě nikdy jít spát nenapadlo..a too už nejsem žádnej mladík…

          0 0
        • robin!1  

          Vzhledem k tomu, že třeba západ Francie je o více než hodinu v jiné poloze a co se týče rozložení dne jsou v mnohem lepší situaci..

          0 0
          • maajkee  

            v čem jako v lepší situaci? tomu fakt nerozumím, prosím vysvětlit.

            0 0
            • pepek  

              Zeme se toci, vis. . .

              0 0
              • maajkee  

                no a jak to souvisí s tím, že ve francii jsou v mnohem lepší situaci něž u nás co se času týče??

                Tomu fakt nerozumím.

                0 0
                • robin!1  

                  Že když přijdou z práce nemají 2/3 roku tmu jako my.

                  0 0
                  • maajkee  

                    no, ale v čem to je lepší to furt nechápu?

                    Zase maj ráno déle tmu.

                    Já znám spoustu lidí, co dělaj do 4, do 5 a 2/3 z roku z práce za tmy nechoděj.

                    Navíc třeba já dělám na směny a je mi to uplně jedno.

                    Nedá se prostě říct, že to je lepší, nebo horší.

                    0 0
                    • Mr.Duck  

                      A čemu ráno vadí tma před prací? Mě teda rozhodně vadí tma večer víc než ráno. JE moc hezký se ráno probouzet když svítí slunce do okna, ale oželim to když budu moct odpoledne jít ven a nebejt tam po tmě ;) Nedovedu si představit, v čem je výhoda když by to bylo obráceně, ale nechám si to vysvětlit ;P

                      Když sem třeba hrával warcraft, tak mě to bylo šumák jak je světlo, když sem měl třeba školu odpoledne a ráno volno, tak tam by to mělo svoje opodstatnění, ale nijak sem to nedokázal zaregistrovat, jestli je východ v 6 nebo 7 )

                      0 0
                      • jIrI___  

                        Probouzet se do slunce je to nejhorší co znám. Já mám nejraději podzim. Vstanu, vyjdu ven, všude tma (nebolí mě oči, nemusim mhouřit, nevidím to otrávených xichtíků ostatních :) …), ponuro, fouká vítr. Lepší probuzení si nedokážu představit. Naopak léto nesnáším. Vstanu, hned mě ostřelí rachot zpívajících ptáků, horko v pokoji jako prase, vyjdu ven, slunko mi pomalu vypálí oči (díky tomu, kdo vymyslel sluneční brýle). Takhle si ideální probuzení nepředstavuju.

                        0 0
                        • Mr.Duck  

                          To já holt nejsem tak náročnej a nevadí mě to no ;D Ale s oknem na východ je to příjemný, vedro neni přehnaný jak když sem čuměl na západ, a je to lepší probuzení než ňákym punkrockem co mi chrčí z mobilu a nutí mě vztát do práce/školy, sluneční brejle mi taky moc neřikaj, ale prostě je mě to daleko příjemnější jak vztávat v noci za tmy )

                          0 0
                        • maajkee  

                          to já to mám přesně naopak :)

                          a druhá věc, správnej gentleman pije až po setmění a letní čas mě nutí nebejt gentleman! :)

                          0 0
                          • treatt  

                            Čoveče když mi bylo tak 18, tohle jsem na zimě zbožňoval – člověk šel ze školy do hospody a měl pocit, že je už večer a byla správná nálada :) Dneska mi zas strašně vyhovuje, že můžu lítat na kole, sednout si na zahrádku a do desíti si tam hovět :) Prostě jiný priority :)

                            0 0
                          • jIrI___  

                            Já moc nepiju, takže tyhle starosti jdou mimo mě :)

                            0 0
                          • karliner  

                            Kdepak, tak to není.

                            Gentleman nepije před desátou ranní a po páté odpolední není střízlivý…

                            0 0
            • Honza729  

              Nesmis kupovat globus v Lidlu, ty se neotacej :-)

              0 0
            • Krys  

              U nich je „dlhšie“ svetlo. Hodiny majú rovnako ako my, ale Slnko tam zapadá neskôr.

              0 0
    • li-borg  

      zase budu muset ráno svítit

      0 0
    • martin_bakov  

      este vynechat od nedele bike forum a hned pribydou 2 hodiny navic :)

      0 0
    • Jonáš1  

      A ty poznáš to že vstáváš o hodinu dřív??

      Já tedy ne jo poznat se to maximálně ten den kdy se ten čas oficielně mění, ale druhý den už spíš normálně.

      0 0
    • l-e-t-o  

      nemám rád změny času. vždy mě to rozhodí a jsem potom několik dní takový nějaký divný

      0 0
      • Jonáš1  

        Hmm tak to nechápu jak to na někoho takhle může působit.

        Vždyť dejme tomu příklad budeme brát v potaz že spíš 9 hodin: jdeš spát večer ve 22:00 a ráno vstáváš v 7:00 tak spíš 9 hodin, ale je úplně jedno jestli je letní nebo zimní čas pořád spíš stejně co se týče odpočinku jako času spaní tak pořád spíš stejně a je jedno jestli je zimní čas nebo letní čas.

        0 0
        • DaSnail  

          čo na tom nechápeš? niekto na to citlivý je a niekto ne. ty ne.

          0 0
        • jIrI___  

          Když jsem chodíval spávat v pravidelnou dobu a ráno pak v pravidelnou dobu vstával, tak ta změna času na mě taky působila. S příchodem na VŠ, když jdu jeden den spát v 3:00, druhý den v 18:00 a další den třeba nejdu spát vůbec, samozřejmě vstávám nepravidelně, tak tyhle změny na mě naprosto přestaly působit.

          0 0
    • kali222  

      taky nechapu ty „ukrutne citelny zmeny“ :D. jednak muj rezim je jako popisuje jIrI___, nebo dost podobny a druhak – je zmena vzdycky o vikendu, tak i u ultracitliveho cloveka muzu neco znamenat pouze pokud jde v nedeli do fachy,ale ostatni si snad muzou upravit, kdy jdou do postele, nebo kdy vstanou, ne? reseni kravin :P

      0 0
      • kali222  

        a co se tyce svetla rano, ci vecer. rano mam rad brzo svetlo, protze to ve me nejak vyvolava dobrou naladu(nechapu,ale je to tak) a ikdyz nespim tak dlouho, cejtim se svezejsi pri vstavani do svetla. vecer delsi doba se hodi k aktivitam venku, to je jasne.

        0 0
      • maajkee  

        někteří lidé mají prostě zažitej svůj biorytmus a ke vstávání nepoužívají ani budík, u těch lidé je to prostě na hovno.

        Mě to posunutí času třeba strašně sere pak na podzim, když ti najednou ukradnou zase tu hodinu světla navíc co ti nadělili. Přijímá se skvěle ale vrací na hovno :)

        0 0
        • kali222  

          mimo…jak vypada to zaukolovani segry?:P

          0 0
          • maajkee  

            co? jaký zaukolování ségry? :) nechápu…

            edit: ha, asi už chápu, ten rám, ještě se neobjevila, má nějakýho novýho kořena :) brnknu jí a napíšu ti.

            0 0
    • Lister  

      Nechat letní, zrušit zimní – ten je fakt na hovno.

      0 0
      • MlokCZ  

        Dobrá myšlenka, ale chtěla by ještě dopracovat k dokonalosti. Tedy nechat letní a na zimu bych dal superletní, tedy měnil bych čas jako teď, jen na zimu posouval o hodinu na druhou stranu. A kdyby byl přes zimu ten „superletní“, tak by se změna času mohla ještě posunout o měsíc, tedy na konec dubna a konez září.

        0 0
        • maajkee  

          na zimu se jeden čas posouvalo o hodinu na druhou stranu, byl to „zimní čas“ aby ráno ve fabrice nemuseli svítit.

          0 0
          • Lister  

            kam na druhou stranu – jakože místo aby bylo šest hodin, tak bylo najednou pět, což znamená, že byla ještě větší tam jak v pr… a to jim mělo pomoct při ranním svícení?? Jasně to je úplně logické.

            0 0
            • maajkee  

              ano, tma byla pak už ve tři, ale světlo bylo ráno už v 6 takový, že se nemuselo svítit, ale moc dlouho se to nepoužívalo.

              Každopádně jak píšeš zrušit zimní, to je prostě blbost :)

              0 0
              • Lister  

                Nechápeš: píšu o ranních hodinách.

                To co popisuješ ty, je přece běžný aktuální stav, který se používá, žádné posouvání na druhou stranu…

                0 0
                • maajkee  

                  ne :) ty nechápeš

                  zruší se letní čas a je normální, je 6 ráno, svítá a na zimní čas se posunulu na SEČ –1 hod, takže najednou bylo teprve 5 a svítalo, tudíš bylo ráno mnohem dřív světlo, už chápeš? :)

                  Teď se používá jen SEČ ( normální ) a SELČ ( SEČ+1 – letní čas )

                  Zimní byl SEČ-1

                  0 0
                  • Lister  

                    už jsem to psal níže, prostě jsem každý pochopili pojem na druhou stranu jinak – ty vzhledem k SEČ, já vzhledem k času v létě.

                    PS: nic to ale nemění na tom, že bych chtěl celý rok SEČ+1hodina.

                    0 0
              • Lister  

                Už asi vím co myslíš.

                Čas, který mi teď používáme v zimě (tedy prostě zimní :-)) byl ten, který používali v obdodí s delším dnem (tedy na jaře a v létě) a na zimu čas posouvali ještě o jednu hodinu dále, ale ve stejném směru jako mi (na podzim posunuli ručičku o hodinu dopředu).

                0 0
                • maajkee  

                  Čas, který mi teď používáme v zimě (tedy prostě zimní :-))

                  ten čas nepoužíváme jen my :)

                  To že v zimě používáme čas zimní je tradiční omyl našeho obyvatelstva, setkal jsem se tím už mockrát, že mi někdo říkal, že by zrušil ten zimní čas, ale to je prostě blbost :)

                  Jak už jsem napsal, tzv. zimní čas už se používal, ale né dlouho.

                  Čas, který mi teď používáme v zimě (tedy prostě zimní :-)) byl ten, který používali v obdodí s delším dnem (tedy na jaře a v létě)

                  ne nepochopil jsi to, používali letní, normální i zimní, ten v období nejkratších dnů.

                  0 0
                  • Lister  

                    Dobře, předsedo, meteorolog budeš asi ty :-)

                    Budeš ale muset napsat, do všech televizí, radií a novin, protože na podzim prostě všichni napíšou – měníme čas na zimní, posuňte si ručičky o hodinu dopředu.

                    0 0
                    • maajkee  

                      vsaď se, že solidní média to nenapíšou, neboj docela si toho všímám :)

                      a když už, tak by řekli, posuňte si ručičky o hodinu dozadu :)

                      0 0
                      • Lister  

                        tak by řekli, posuňte si ručičky o hodinu dozadu

                        No jo, už je pozdě :-D

                        0 0
                  • Lister  

                    To že v zimě používáme čas zimní je tradiční omyl našeho obyvatelstva, setkal jsem se tím už mockrát, že mi někdo říkal, že by zrušil ten zimní čas, ale to je prostě blbost :)

                    To bych tak úplně netvrdil, aktuálně máme stejný čas jako třeba Němci (nebo i Španělé a to už je pořádný kus), přitom pro ně je mnohem výhodnější než pro nás.

                    0 0
                    • maajkee  

                      :) nějak mě unikaj souvislosti, jak s tím souvisí, to že se nepoužívá zimní čas? němci i španělé používaj zrovna jako my SEČ a SELČ, my prostě žádnej zimní čas zrušit nemůžeme, chápeš? :)

                      0 0
                      • Lister  

                        Dobře nemůžeme zrušit zimní čas (ten opravdový zimní čas), ale mohli bychom zrušit ten čas, který používáme v zimě (nebuď zas tak háklivý na slovíčka).

                        Většina lidí by asi ocenila, kdyby v zimě z práce nechodila po tmě jak krtci.

                        0 0
                        • maajkee  

                          Hele, ty to pořád nechápeš, haloooo!

                          Dobře nemůžeme zrušit zimní čas (ten opravdový zimní čas)

                          Ještě jednou, pomalu, existuje SEČ ( normální, standartní ), kterej normálně používáme a od jara používáme cca na půl roku letní čas.

                          Žádný zimní čas nepoužíváme, tudíž nemáme co zrušit, jediný co by se dalo udělat, že by se zrušil SEČ :)) a používali bysme celej rok letní (SELČ) a v zimě bysme pak od rána až do osmi museli ve všech pracovištích svítit, což ani snad nemusím říkat by stálo mraky a mraky energie.

                          Už tomu rozumíš? :)

                          0 0
                          • Lister  

                            Ale já ti rozumí, nemůžeš zrušit něco co neexistuje.

                            V každém případě, poslání mého původního postu je jasné – více světla pro lidi po práci v zimě.

                            PS: asi máš ekologické pracoviště, páč všude, kde jsem byl (a že jsem oběhl těch míst asi 10), se stejně většinou svítilo celý den :-(

                            PPS: navíc rozdíl v energii by tam moc nebyl, dokonce to už někdo i spočítal, že to je jen pověra – to co ušetříš ráno, prosvítíš odpoledne, protože od 14 hodin už to stejně nestačí.

                            0 0
                            • maajkee  

                              a zase si to pleteš :)

                              PPS: navíc rozdíl v energii by tam moc nebyl, dokonce to už někdo i spočítal, že to je jen pověra – to co ušetříš ráno, prosvítíš odpoledne, protože od 14 hodin už to stejně nestačí.

                              Tady šlo právě o to, že používání letního času nemá žádný význam na spotřebu energie, že je tudíž uplně zbytečný.

                              0 0
                              • maajkee  

                                a vůbec tady si počti, je to docela srozumitelně napsaný.

                                0 0
                                • karliner  

                                  Podle té vaší diskuse (a stylu maajkeeho argumentace) bych si docela tipnul, že se obecní blb nabořil maajkeemu do nicku :-)))

                                  0 0
                              • Lister  

                                ale já jsem samozřejmě reagoval na tohle:

                                a používali bysme celej rok letní (SELČ) a v zimě bysme pak od rána až do osmi museli ve všech pracovištích svítit, což ani snad nemusím říkat by stálo mraky a mraky energie.

                                Tedy, že použití letního času i v zimním období by na spotřebu energie nemělo skoro žádný vliv a pro běžného člověka by více světla po práci bylo jedině přínosem

                                0 0
                          • MlokCZ  

                            Zrušit SEČ a požívat celý rok SELČ by byl dobrý začátek, ale k mojemu návrhu tomu ještě hodina chybí.

                            Já chci v létě SELČ a v zimě SELČ + 1.

                            A to, že by se v zimě muselo svítit v nejkratší dny třeba až do devíti mi tedy vůbec netrápí :-)

                            Ono se stejně na mnoha pracovištích svítí i když je venku světlo. O nějaké svícení tu u časů už dávno nejde.

                            Stejně je to celé divné tím, jak se používá SEČ pro více než 2 reálná časová pásma:

                            http://vandr.hu.cz/pasma.html

                            Kdybych bydlel třeba na západě Španělska, tak bych se klidně spokojil po celý rok se SEČ. Tam už může být SELČ kolem nejdelších dnů v roce mírně nepříjemný (to už bude vidět tak do půlnoci, neli těsně přes).

                            0 0
                            • obda  

                              Prostě je špatně nastavený čas pro GMT. Měl by se posunout ;) Řekněme si to na rovinu, Česko leží přímo ve středu časového pásma GMT+1 a prostě nám to nevyhovuje. :)

                              0 0
                              • maajkee  

                                Já to nechápu, mě to naprosto vyhovuje, klidně bych i v létě používal SEČ, v létě rád vstávám brzo a na kole stejně většinou jezdím maximálně do osmi večer a někde na zahrádce na pívu můžu bejt klidně i po tmě, to mě fakt netankuje.

                                Jediný koho to může ***** jsou lidi co dělaj třeba do 6, do 7 do večera, ale za to já nemůžu :)

                                0 0
          • MlokCZ  

            To je možné, ale velmi úchylné, protože to už je oproti mnou navhrhovanému času posunuté o 3 hodiny :-)

            0 0
      • maajkee  

        zimní se ale nepoužívá kámo ;)

        0 0
        • Krys  

          Si si konečne našiel miesto v živote, čo?

          0 0
        • MlokCZ  

          To, že většina lidí říka SEČ zimní čas nic neuděláš, to tak prostě je a ničemu to nevadí, je ten čas v zimě je, tak je to příhodný název.

          Stejně je otázkou, co je to vlastně správný čas. To, že kdysi za správný čas někdo pro naši polohu ustanovil SEČ neznamená, že to je ideálně nastavený čas. Taky je to vidět dle jeho použití pro území, kde by měl teoreticky být jiný čas. Ještě jednou mapu k tomu:

          http://vandr.hu.cz/pasma.html

          Pro střední Evropu pokud tady má být čas jednotný klidně mohl být použit místo SEČ čas SEČ – 1 (tedy GMT). Dle posunu časových pásem vůči poloze států, kde se používá to vychází ± nastejno.

          A co teprve Čína, tam je to teprve masakr s časem. V celé Číně mají GMT + 8 a přitom západ Číny by teoreticky měl být už jen GMT + 5.

          Tam by se bikovalo v zimě po práci za světla :-)

          0 0
          • maajkee  

            To, že většina lidí říka SEČ zimní čas nic neuděláš, to tak prostě je a ničemu to nevadí, je ten čas v zimě je, tak je to příhodný název.

            Mně to třeba vadí, nazývejme věci pravými jmény :)

            0 0
            • Radek Broz  

              Já tomu říkám „debilní zimní čas“, což je podle mě trefný označení (ano, vím, že není „zimní“ ;)

              0 0
    • Polo21  

      momentalne mi to nevyhovuje, kedze chodim rano o 5:30 na bajku do prace tak minuly tyzden som chodil uz za svetala a tento chodim znova po tme :o(

      0 0
    • kesu  

      Přechod na letní čas mi fakt způsobuje problémy…

      Před tím se mi ráno postavil doma, teď až v autobuse…

      :-DDD

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.