Mate problemy s ekzemem/lupenkou/atd?

91 nepřečtených
  • Luka

    Ahoj. Je to sice uplne mimo, ale treba tim nekomu pomuzu:

    Uz vic jak rok se potykam s atopickym exemem. Bohuzel, jak uz to u nas atopiku byva, kdyz se projevi v dospelosti, je to strasny, tedy uplne po celym tele. Zashla jsem na alergo jestli to neni ze psa, tam me poslali na kozni, kde mi sdelili ze to je vrozeny a ze se s tim neda nic delat. Dali mi kortikoidni mast a hura domu. Sranda je, ze ta mast sice super zabere, ale jen na chvilku a pak je to horsi. Nemluve o tom, ze ta pidimasticka vystacila asi tak na 3namazani a tak jsem se zacala pidit po tom, jestli mi to neskodi. A ouva, co jsem nezjistila: tkane osetrovane dlouhodobe kortikoidy se po urcitem case zacnou rozpadat. Hm! …super! Tak pak do toho zasahla jedna sestricka, ktera mi poseptala, co ji pomohlo na lupenku, ktera se ji objevila kvuli stresu. Tak tramtadadaaa: Koupel ze soli z Mrtveho more. Bezne koupitelne v lekarne, stoji 65,–/davka na dve vany . Po tydnu mi exem uplne zmizel, kuze vypada jako by na ni nikdy nic nebylo. HURAAAA!!!!!

    To pisu pro ty, kdo trpi touhle neprijemnou nemoci a ktery (stejne jako ja) si nemuzou dovolit dovolenou u more 2× za rok.

    0 0
    • pegal  

      taky mam atopicky eksem, ale uz 21 let. Kolik ja uz obesel doktoru, lecitelu, kolik tun masti a vseho moznyho jsem na sebe napleskal a nic .. Jeden kozni lekar mi predepsal toto … a prijdu k druhymu reknu mu co mi predepsal tamten a tomu zacnou vstavat vlasy hruzou na hlave, jak si vubec muze dovolit mi to predepsat, ze to v mojim pripade podporuje rakovinotvorne bunky apod a ze se to muze uzivat od 15 let a me tenkrat bylo asi 8. … tak to pak clovek nevi co si ma otech nasich doktorech myslet … Az vloni jsem se poprve dostal k mori do Chorvatska a tam se mi akorat docela stabilizovalo, ale prijeli jsme domu a za 14 dni to bylo jako predtim ..

      Tu sul z Mrtvyho more jsem jeste nezkousel, tak tomu dam asi posledni sanci .. rikas ze je bezne koupitelna v lekarne jo? Asi tam zajdu. Me je uplne jedno kolik to stoji, hlavne kdyz mi to pomuze ..

      0 0
      • Luka  

        Joo, volne koupitelny. Taky jsem jako mala prosla vsim moznym. Dokonce se mi diky tem mastem zkazily mlecny zoubky, ale pak to nekdy v puberte zmizelo uplne a ted se to zase projevilo, prej to je normalni, ale prosla jsem nejakou nervovou krizi a tim jsem si to znova vyvolala. No a jeste neco: bastim protialergicky Zodac, protoze pomaha proti svrbeni :D

        Drzim ti palce, at to pomuze. Je to pytlik soli s blondynkou na obalu, maji i nejaky bahno, to jsem ale nezkousela.

        A jeste jeden tip: ta stejna holcina mi poraila i masti a kremy z marihuany, prej taky dobre zabiraji, ale v lekarne jsem je neobjevila…

        Neni nic krasnejsiho nez cista hebka kuze.

        More mi taky pomohlo vzdycky, ale investovali jsme do bydleni a na dovolenou penize nemame, takze lepsi dat 500 za sul na 14dni koupani, ktera taky pomuze, nez se zbytecne trapit.

        0 0
        • Tomus  

          Mast z konopi jsem zkousel – vlastni vyroba, (navod je na www.grower.cz ), pak se da i normalne koupit – www.parenteral.cz . Vyzkousel jsem oboje, ale moc me to nepomohlo, ale dost lidi rika ze jim to opravdu pomaha.

          0 0
          • Luka  

            No dobre, uznavam, budou vyjimky… na me taky nezabiralo nic co mi spousta doktoru a lidi doporucovala jako 100%… ale podle myo tomu komu pomohlo more, tak tohle zabere, i kdyby jen na chvilku, ja konecne po roce spim jako mimino, nic me nesvedi, kuze neboli vysusenim.. obzvlastne posledni dve noci, i kdyz je tak vedro tak ja spim uaaaaa, parada! :)

            0 0
            • muff  

              Nedělej si iluze – příčina atop. dermatitidy dodneska jasná není, ač se na tom dělá slušnejch pár desítek let – leccos se ví kolem Ig E atd., nicméně kauzální léčba neexistuje a cokoliv , co pomůže alespoň na chvíli,je dobrý /vč. soli…/,třeba budeš mít štěstí a časem klinické projevy vymizí /což ovšem neznamená, že se nemůžou za čas objevit znovu – takže nedělej si …/

              0 0
        • McBlacky  

          tak ty masti z konopí nic moc, zkusil jsem dva typy ale nepomáhá to. Tu sůl testnu, dík za tip. Už jsem zkusil snad všechno :) Asi je to opravdu od nervů, mě se to začně objevovat když jsem hodně ve stresu – asi tak před třemi lety se mi to vrátilo (mám to vrozený), do tý doby klid. Kortikoidy jsou fakt prasárna, ale když nic jinýho není :/ Drsný je, že v čechách byl rozjetý projekt na substituci nějakými jinými přípravky¨(FN v Hradci Králové) a nakonec to stopli protože nebyly penízky

          0 0
          • Luka  

            Jezisi, ja si ani nevsimla, ze si taky exemik :)

            0 0
          • toNic  

            jo kortikoidy jsou vazne super, mazes mazes a nejdriv pohoda, aby se ti nasledne lupenka brutalne zhorsila … mazes dal pomuze a zase se to zhorsi. Zkratka kortikoidy NEPOMAHAJI a je blbost si je na sebe patlat (maji taky dalsi, horsi vedlejsi ucinky). Ja po stresu a angine vyhral lupenku, po zklamani s kortikoidy mazu masti s bilim Ichthamolem, jednou dokonce naskocila ve vlasech! brrrr … sampon s bilim ichthamolem + J&J sampon medovy … hlava po nem vubec nesvedila … tak muzete taky zkusit, hlavne se vys… na kortikoidy ty to jen zhorsi !!!

            0 0
          • Vojtíšek  

            Moje děti mají taky atopický ekzém. Manželka to více méně úspěšně léčí už několik roků. Doporučuji projít si diskuzi na www.rodina.cz – atopický ekzém má přes 3 tisíce příspěvků

            Našim dětem pomohlo, když se naprosto důsledně držely rad p. Jančy z knihy „Alternativní medicína – zdravé dítě“ Je to dost zdlouhavý proces a je nutno vše přesně dodržovat, ale fakt je, že výsledky se nakonec dostavily. Údajně každý se může vyléčit úplně. Což při hašení požáru kortikoidy nepadá v úvahu, naopak tělo rozhodí ještě mnohem více a časem přestávají stejně úplně účinkovat a zbydou jen vedlejší účinky. Kortikoidy jsou totální hnus…

            0 0
            • pegal  

              každý se může vyléčit úplně .. co ja bych za to dal .. udelam cokoliv, jenom ne prestat jezdit na kole ..

              0 0
              • McBlacky  

                me třeba zrovna sport hodně pomohl, vůbec hodinka aerobní aktivity denně pěkně pročištuje organismus

                0 0
            • MartinXC  

              Janča – to je dobrý základ. Potvrzuju.

              0 0
            • davidak  

              Viděl jsem lidi, který měli s lupenkou tak obrovský problémy, že je museli léčit hormonálně- nitrožilně. Lupence to stejně moc nepomohlo, ale rozhodili jim tim celej metabolickej cyklus, ledviny jim špatně fungujou dodnes a játra jakbysmet. Problém je v tom, že jsem se ještě nesetkal s kožním doktorem, kterej by mi doporučil něco jinýho než klasický klinický metody.

              V ČR funguje klub SPAE- Společnost Psoriatriků a Atopických Exematiků, vydávají několikrát do roka časopis s novejma poznatkama, členové si navzájem vyměňujou zkušenosti atd. http://www.braillnet.cz/spae/

              0 0
        • pegal  

          Fajn, diky moc .. Ono to neni jenom o tom ze te to svedi, ses s tim omezena apod. .. ale je to taky o tom, ze se Ti vetsina okolo smeje a musis poslouchat uplne slabosske narazky typu ze mas ajc, sifilis, ze se rozpadas, „nesahej na me nebo to taky chytnu“ a vylevy tomu podobne .. a nejednou se stalo ze jsem to nevydrzel a obtiskl moji pest do ciferniku toho dotycneho … ale to bylo jeste kdyz jsem chodil do skoly ted uz to nastesti pominulo ..

          Ono celkove se to v lete trochu stabilizuje a temer dalo by se rict ze i zmizi. Nejhorsi to je zjara a na podzim ..

          0 0
          • Luka  

            Za to letni zlepseni muze hodne slunicko, jak mam opaleny pruhy, tak tam exem nebyl, jen na vnitrni strane rukou a na zadech. Slunicko fakt udela hodne, prej i solarko je dobry.

            Ty slabossky reci se mi nastesti vyhnuly a ted to vsichni berou jen s vyrazem litosti. Je fakt, ze to vypada hrozne. Moje mati me vzdycky kdyz se to zlepsi zkoukne a rika „No ty zase vypdas“ a tim mi kazi dobrou naladu z toho, ze to mizi :))) Ona je dobra duse a uzila si se mnou kdyz jsem byla mala s litanim po doktorech…

            Nejvic se bojim ovsem toho, ze to vecny obnovovani kuze neni „zadarmo“ ze az budu starsi, ze to bude vykoupeny trepa poruchou pigmentace a tak… no, je to strasny. A jak se v tom pekne rejpeme, kdyz jsme nasli stejne postizeny :D

            0 0
            • pegal  

              :-)

              0 0
            • McBlacky  

              sluníčko je asi the best, teda z mého hlediska zato solárko nic moc.

              0 0
            • pegal  

              http://www.lekarna.cz/…more-2x500g/ myslis, ze by to taky mohlo byt ono?

              0 0
              • Luka  

                ne, to neni ona.. vyrabi to BEAUTY MINERALS, dead sea laboratories ltd, Israel. Dovazi to Blue Line Nazev DEAD SEA SALTS… najdu odkaz

                0 0
                • Luka  

                  Tak jsem to nenasla :(( ale dulezity asi je, aby to bylo Produkt of Israel … ne made in Hodonin :)

                  0 0
                  • pegal  

                    I tak diky .. :)

                    0 0
                    • Luka  

                      Ale byla jsem ve trech lekarnach, a vsude ji meli. Jednou sice s jablecnou vuni, ale to je fuk, jak to voni, pomohlo to stejne. Mam tu u kompu i obal, ale nejede mi scaner… :(( Tak popis: modry obal, fotka kratkovlase busty blondynky, cena 65–75kc dle lekarny. Kdybys nesehnal, koukej fakt po tom, aby to nebylo z Chemexu v Liberci, ale dovoz…

                      0 0
                  • pegal  

                    druhej pokus .. ale neni tam blondyna .. :(

                    0 0
                    • pegal  

                      aha odkaz chybi :)

                      http://www.volny.cz/…zdravreg.htm

                      0 0
                    • Luka  

                      http://www.mineralbeauty.com/index.asp?… tohle je to bahno. sul ma podobny obal, jen uriznutou babu :)

                      0 0
                      • Luka  

                        HA! tak Dead Sea Laboratories dela sul i pro Ahava Cosmetics, takze www.ahavashop.cz je to i cesky, ale je to drazsi nez primo od vyrobce.

                        0 0
                        • MartinXC  

                          Tu od Ahavy jsme dávali do koupání synkovi, ale moc to znát nebylo. Pak žena vyzkoušela homeopatické léky (kuličky – ordinované dle typu dítěte /Francouzská škola/, postižených míst, a dalších faktorů …) a hlídali jsme životní režim a stravu a prostředí a to vše se projevilo poměrně silně pozitivně – teď se mu tu a tam objeví maličký flíček, který se daří snadno zlividovat nebo se ztratí sám do sebe po pár dnech. Pro rejpaly – Martínek papá Homeopatika od svých cca 2 let, takže argumentace nějakým „placebo efektem“ je u něj irelevantní.

                          0 0
                          • Luka  

                            Muzes mi hodit na mail jak jste se na to dostali a jak se to jmenuje, a tak? Kdyby ucinek soli byl kratkodoby??? Diky!

                            0 0
                            • MartinXC  

                              Žena je doktorka, po dobu mateřské si dělala různé další zvyšování kvalifikace, mj. Homeopatii. Na kursu posbírala řadu kontaktů a na tyhle lidi se obrací – vyzpovídám ji a pošlem ti výsledek mailem (čekej spíš kontakty na lidi-praktiky, lék může být pro každého jiný)

                              0 0
                              • McBlacky  

                                já chodil rok k Homeopatovi na pankráci, a taky na uhlíkové koupele. Pomáhalo to, ale ne na 100% rozhodně doporučuju

                                0 0
    • kungpao  

      Mám tiež otázku, síce to nesúvisí s ekzémmi a lupienkou, ale? Neviete náhodou čím je sposobený opar na ústach? Mám ho dos? často a jaksi sa mi nepodarilo nič vygoogli?… Inak som zdravý, ale raz za 4 mesiace ho dostanem. pomáha naň taká maďarská mastička, do 3–4 dní je preč.

      0 0
      • wroum  

        opar je virova zalezitost. driv se mi udelal i pri prudky zmene pocasi, kdyz sem prijel na hory nebo jenom tak. ted uz sem ho asi 5 let nemel.

        0 0
        • kungpao  

          No jo to som samozrejme našiel aj aký to je typ ale keď ho toľko ľudí nemá a ja ho dostanem tak potom asi nemám nejaké protilátky a to som práve nikde nenašiel že čo mojmu telu chýba. Zeleniny papám si myslím až moc takže vitamíny by mi namali chýba? a pri zložení našich minerálok (teraz v hice ich bumbám na hektolitre) si fakt nemyslím že by mi dajaký prvok chýbal (leda tak urán 235) :-)

          0 0
      • mar_tin1  

        toho sa tusim neda zbavit uplne, tie virusy, ktore to sposobuju ziju v tebe stale, len pri oslabeni imunity sa zaktivuju a potom sa ti spravi opar. tak som to niekde cital… dokonca sa mi zda, ze tie virusy ma kazdy, ale niekto je na ne citlivejsi a potom ma opar… takze asi ostava len preliecit akutny opar a zit s vedomim, ze sa to zase vrati… ale neumries na to… :-)

        0 0
      • vrabcak  

        Na opar mi pomaha riboflavin, je to vitamín B, ale nevím kolik (6),jinak mast vektovir a herpesin. Bohužel s oparem nic nezmůžeš :-/, jen když cítíš, že začíná, tak jest vitamíny na posílení imunity, B a mazat.

        0 0
        • pete_ax  

          na opar staci normalni zubni pasta. mam odzkouseno. kdyz se opar zacina projevovat, staci na nej prdnout trochu pasty a nechat ji tam tak den – dva maximalne. opar zmizi. v tech pastach je taky spousta desinfekcniho sajrajtu… a neni to tak drahy jako u tech spesl masticek.

          0 0
      • Dalas  

        mě se občas udělá zima na puse, hlavně když vyjedu a třebas se mín obleču a je mi zima :)  nedávno se mi udělaly hnedkajc 3 zimy na hubě :DD  no hnus.. ale dycky to samovolně za pár dní zmizne samo. Já říkám, nebrat prášky-léky kvůli každé kravině, pak si na to tělo zvykne a budeš to brát jako rohlíky.. Já jsem nemocný max. jednou ročně a to ještě chytnu horečku od někoho jiného-stačí si vzít paraleny, 3 dny v klidu a je..

        0 0
    • -b-n-x-  

      Dikes za dobrou radu :-) Jinak ja mam atopicky ekzem uz nekdy od svych 10 let. V posledni dobe o nem ani skoro nevim, nicmene nektere roky to bylo dosti spatne. Vzdycky mi hodne pomahal pobyt u Jadranu. To jsem mival i pul roku od ekzemu klid.

      0 0
    • JirkaT  

      Ja skoro rok v obliceji. Nejvic na cele. Kozni zkouseli lecos. Kortikoidy resi duledek, ne pricinu. Zaberou, ale pokud to je zevnitr, objevi se to znovu. Nepouzivat dlouho! Me zabraly tablety Zirtec nebo Zodac – na alergii. (Snad je to naopak ze slunce) Zkus, pry jsou jinak neskodne. Jak jsem je vysadil, objevilo se to znovu. Zkusim alergologa. Pokud je to zevnitr, je treba vyresit pricinu.

      0 0
      • Luka  

        No, atopie je vrozena „obrovska alergie“ ja nevim jak to vysvetlit presneji, proste mas tak velkou reakci na urcitou vec na kterou je tvoje telo alergicky, ze mas dve moznosti, bud se ti objevi ekzem, nebo astma..nebo oboji. To jestli se ti projevi ekzem je jeste zpusobeny tim, jak moc dobre ti produkujou nadledvinky hormony ktery maji na starosti vyvazenost a zdravi kuze. A to jsou kortikoidy. Jenze umele dodavane jsou naprd.

        Zodak je super na svedeni, jinak mi nepomaha. Pry ani nemuze, protoze nedokaze zastavit podstatu atopie, jen otupit citlivost kuze. A kdyz se nedrbes, nenarusujes hojeni a tak exem mizi.

        0 0
        • -b-n-x-  

          neni nic lepsiho nez se poskrabat v miste kde te zrovna svedi :-)

          0 0
        • smoula32  

          Tak to u ctu a nevim si sama rady.Mam atop.exem hlavne na obliceji,delaji se mi uplne boule a pak praskaji az do krve,uz jsem vyzkousela vse mozne ale kdykoli se cimkoli namazu tak je to jeste horsi.Mam i lupenku a astma a alergii na prach,roztoce a nikl.Uz si nevim rady poradi mi nekdo co by mohlo nuj stav alespon zmirnit?

          0 0
    • kankrlicek  

      Atopický ekzem jsem mel taky. Od cca 12 do cca 17 na kortikoidech :(. Jak pise Luka, supr zacatek, tak 14 dni prima ustup, potom znova. Nova masticka a tak stale dokola. Pozdeji ustoupil na dlouho, objevil se a kvuli nemu jsem prestal lezt – mel jsem ho na rukou a prechazelo to az na briska prstu a to opravdu lezt neslo. Jeste hodne pozdeji jsem zjistil ze to chce udelat celkovou ocistu tela (vnitrek :)) a hlavne jater. Nedostatecnou cinnosti jater supluje kuze a vysledek je atopicky exem. Jeden z mnoha odkazu: http://www.zahady.cz/index.php?… Lupenka – neco o ni je taky v tom odkazu, ale s tou nemam zkusenost :) mk

      0 0
      • McBlacky  

        no něco na tomhle taky bude, protože pár let jsem vrcholově chlastal :)

        0 0
        • Luka  

          Ja taky byla v lihu vlivem jednoho spatne pusobiciho „kamarada“, pak jeste stres a od ty doby mam „znovuzrozeny“ exem… sakr sakr… zamyslim se nad tim a uz chlastat nebudu…

          0 0
          • davidak  

            jj, já nemůžu tvrdej alkohol, protože po něm nemám žádnýho vopičáka, ale pěkně se mi zhorší lupenka a celkově stav kůže.. kankrlicku, jak myslis tu celkovou očistu? jako nějakou kůru nebo preventivně játra šetřit?

            0 0
            • kankrlicek  

              Nejsem zadny odbornik, cili co pomuze me nemusi pomahat jinym. Zacni se starat, na doktory zapomen, protoze ti sami rikaji, ze se to lecit neda a hledej a zkousej. Hned to nebude :) mk

              0 0
              • davidak  

                Jasně, to dělám už několik let a docela úspěšně, spíš jsem myslel, že máš nějakej konkrétní typ na jaterní čaj nebo něco podobnýho..

                0 0
                • MrAndrew  

                  Ja tedka popijim Kindlovu cisici smes, da se sehnat ve Stepansky, kousek od Karlaku

                  0 0
                • kankrlicek  

                  http://zeme.mysteria.cz/view.php?… Konkretne zde doporucuji olivovy olej a citronovou stavu – rychlejsi je misto olivoveho oleje pouzit jedlovy olej – POZOR NA ZUBY pit brckem! Ale rozumne je nesoustredit se jen na 1 krok, lepe je udelat celou ocistnou kuru. Kruci tady je to jak u samanu :) mk

                  0 0
            • lindas  

              S tím chlastem – konkrétně ve vztahu k lupénce to můžu potvrdit – přestat chlastat (= ani gram alkoholu) to je pleť po celém těle jako dětská prdelka. Mě lupénka zmizela do dvou měsíců od počátku abstinence.

              Jenže kdo to má vydržet, že jo? :) Takže nějaký to ložisko lupení sebou nosím a kašlu na něj. To mimochodem taky pomáhá – aspoň mě tedy – neřešit to… Proignorovat to… Vykašlat se na doktory, léčitele, šarlatány… 

              0 0
              • Smazaný účet  

                Psoriázu mám od dětství po celém těle, koncem zimy jsem vždy úplně plesnivý, lepra hadr. Na jaře prudké opalování až do puchýřů na ložiskách, vyhojení. Do podzimu pak udržování, pokud není delší nepřízeň počasí. No a pak znovu … Rok co rok, čtyřicet, padesát let.

                Loni v říjnu jsem si uhnal chronický zánět achilovek. Nic nepomáhalo, ani Wobenzym. Tak jsem cca od konce listopadu začal brát kurkumu s pepřem, třikrát denně velké množství kurkumy, kupuji v pytlích z PLR. Achilovky se zlepšily dost, ne však zcela, ovšem téměř úplně zmizela psoriáza! Prvně v celém mém známém životě. Zázrak! Doporučuji všem nešťastným psoriatikům. Bez kortikoidů, bez chemie. Neuvěřitelná pohoda. Zdravý člověk nepochopí.

                K tomu chlastu: Byl jsem dlouholetý silný alkoholik, pak několik let naprostý abstinent, nyní téměř abstinent, na psoriázu to nemělo vůbec žádný vliv.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Ještě k té kurkumě upozornění, respektive je to tak, jak jsem tušil, totiž k efektu je třeba opravdu velké množství kurkumy. Jelikož jsem polevil a kurkumu užíval tak nějak normálně, z důvodu odeznění bolesti achilovky, tak se mi objevila psoriáza na takových těch „rychlých“ místech (kolem nosu, za ušima …). Okamžitě jsem tedy zvedl dávky a za pár dní pleť i pleš čisté. Tak to jen aby někdo nebyl zklamaný a píši to sem, protože SZ jsou z důvodu mých častých banů nejisté.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    P S. Jelikož se má kurkuma užívat s pepřem, sypu i pepř, také v ne nevýznamném množství, ale vůbec netuším… Prostě bez pepře jsem nezkoušel.

                    0 0
    • BorisFR  

      No, tak tohle bude taky trochu offtopic, ale ja sem jako dite mival hodne velke problemy s alergii a astmatem. At na me alergolog zkousel cokoliv, tak to bylo celkem k nicemu. Pak sme se i s mamkou (ta mela atopicky ekzem) dostali diky nasi alternativni babicce k alternativni medicine a homeopatii, a ejhle, mamka nema ekzem a ja astma. Ke vsemu dopomohla zmena jidelnicku + nejake leky na procisteni organismu atd. Ja sem musel vysadit mleko, ale od te doby astma nemam, maximalne se mi hur dycha, kdyz je moc dusno, a z alergie mi zbyla senna ryma. Kdybych nebyl pohodlny a jedl poradne, tak bych uz nemel zadne problemy. Kdyby ste chteli vedet vic napiste. Na ten ekzem se muzu zeptat mamky az prijede z dovolene. Howg.

      0 0
    • DT Czech  

      Na Kortikoidní masti pozor musí se nanášet ve velmi tenké vrstvě!! Mám s tím zkušenosti s atopickým ekzémém bojuji snad od pěti let pozn. je mi 19, ale nejvíc opravdu pomáhá koupel se solí, mě největší problémy dělá dlouhý trénink na kole to to pak vyskáče jedna dvě! A druhý pozor pro ty výkonější krotikoidy jsou na seznamu zakázaných látek uci :) jen tak mezi řečí

      0 0
    • davidak  

      Doktorka mi jednou udělala výtěr krku a zjistila, že tam mám nějakýho bacila, tak mi rychle předepsala špatný antibiotika. A kvůli nim mi začala lupenka. Docela se mi to rozjelo, byl jsem flekatej po celym těle(překvapivě ne na typickejch místech- kolkem kloubů), během dalších dvou let jsem s tim byl i dvakrát na 14 dní v nemocnici. Tam na mě mazali dehty, zdravě jsem jed a chodil na horský sluníčko. Takhle se to docela stabilizovalo, ale jen tak na měsíc- na hovno. Docela mě to sralo, muž;) v tomhle věku dospívá:) a mít celý tělo včetně kštice zalupenovaný není příjemný. Tak jsem hledal jiný řešení, kortikoidy jsem vůbec nepoužíval a došel jsem až k homeopatii. Známej mě odvez k nějakýmu „šamanovi“, a ten podle povahy, různejch otázek, aury a dalších věcí mi vybral tzv. konstituční lék- ten není na konkrétní problém ale léčí jakoby celkovej psychickej(na tom je založená homeopatie) stav, bere se tak jednou za půl roku(to záleží). No a od tý doby se mi všechno strašně zlepšilo, lupenku mám jen na několika malých místech a klidně chodim po městě do půl těla:).

      Takže co doporučuju: sluníčko, co nejmíň tuků, o kůži pečovat každej den- stačí promazávat obyčejnou vazelínou.

      btw jsem rád, že se o tom tady mluví, protože ve společnosti se to dost tabuizuje a přitom tim trpí tolik lidí.

      Jo a liberecká www.severochema.cz celou sérii výrobků se solí z mrtvýho moře- sprchovej gel, šampón, sůl do koupele.. Je to řada DEAD SEA.

      0 0
    • Radek CV  

      Mam osmileteho syna. Ma stejny problem s kuzi jako vetsina z Vas. Nejhorsi ale je, ze pres leto ma alergii nejvic zasazene oci. Tecou mu z nich pekny hnisy. Ma nekdo podobny problem a dokazal tomu alespon trochu celi? Nemuzu ho ani vzit poradne na kolo, i kdyz si to moc preje. Diky.

      0 0
    • MrAndrew  

      Diky za tip, ja ted po stresu (kamaradka, skola, prace a vubec asi vse :-)) mam vyrazku na horni strane rukou, tedka se zda, ze se mi neco zacalo delat podobne na nartech. Navstivil jsem homeopatku, protoze stejne pricina skoro vsech techhle problemu lezi nekde uvnitr, nebyva to vetsinou problem kuze jako takove.

      No a ted zhruba pred dvema tydny se mi to zhorsilo strasnym zpusobem, byl jsem rad, ze jsem vubec neco mohl delat. Ono bez moznosti ohnout prsty to neni moc fajn. Alergolozka mi napsala Jarisuv roztok + mazu kortikoidy + prasky na alergii a po tydnu asi tak 1000% zlepseni, ted pokracuju a doufam, ze do tydne uz to bude OK. Tedka nejim skoro nic – sladky, ovoce, mliko!!! (i v podobe syru) mam zakazany (no treba aspon zhubnu :-)). Mam stesti, ze kolem sebe mam fajn lidi, takze zadny nize/vyse uvedeny hlasky nastesti neslycham, ale stejne se citim proste blbe, njn, ale co se da delat. Hlavnim problemem je, jak s temahle problemama cistit kolo :-). Kazdopadne sul urcite zkusim

      0 0
      • davidak  

        Nevim nevim ta tvoje léčba, zřejmě to pomůže jen krátkodobě. ale snad se mejlim.. Jinak mlíko je pěkná sračka co zahleňuje celej organismus, ale rád ho mám :/

        0 0
      • sun7dots  

        Mam stesti, ze kolem sebe mam fajn lidi,

        To si napsal moc hezky:) A ted konec tlachani a hybaj do prace at s nama v sobotu muzes vyrazit.

        Jo a zkus tu sul. Jinak napraskame v hokejce, ze se nechces lecit a to uvidis kolik soli do tebe nahrnou – nezapomen, ze vojta si bere trychtyr:)))

        0 0
    • juli  

      Koukam, ze tema tohoto prispevku je docela aktualni, tak si take trochu prisadim. Ja sam teda nejsem exematik, ani alegik, ale devce co s nami v parte jezdi ma docela vazny kozni problem, ktery nedokazal resit, ani koupani u nektereho z blizkych mori. Loni se ji podarilo nasetrit na pobyt v soukromi v Jordansku. Vratila se a byl to zazrak jak vypadala skvele. Sebou si privezla neco malo bahna a vody primo z Mrtveho more, tedy necistene veci. Fungovaly i tady a byla nadsena. Az zasoby dosly, tak si opatrila produkty z Mrtveho more, ktere se tady prodavaji a ucinnost byla oproti originalu polovicni. Letos si Jordansko doprala s predchozim velkym odrikanim znovu. Vratila se a mela 15 kilo nadvahu v zavazadlech – zasoby na cely rok. Nelen vodu a bahno, ale i dalsi kosmeticke pripravky, ktere tady nejsou vubec k dostani. Proc to tady, ale pisu. Hned po jejim navratu jsme absolvovali letni soustredeni. Trochu jsem se na silnici po padu odrel. Vzhledem k tomu, ze patrim mezi chlupace, kteri nelinaji, ani na leto, tak se mi odreniny hoji trochu hure. Vzhledem k laskavosti kamaradky se mi dostalo osetreni tou hnusne slanou vodou a bahnem a za tri dny fakt nebylo poznat, ze jsem mel lisej. Produkty od Mrtveho more opravdu funguji! Takze nejenom exematici, ale i my ostatni, kteri tyto problemy nemame je muzeme docela dobre vyuzit.Akorat bacha – zacatek lecby je docela bolestivy :(

      0 0
      • kankrlicek  

        No vono by mozna stacilo to hned po padu pochcat, slany to je taky a je to pouze tvoje :)

        0 0
        • -b-n-x-  

          Hele, to by třeba mohlo pomoci i všem exematikům :-). Nezkoušel to náhadou někdo? Já vím, zní to jako blbost, ale když už tady někteří píší, že se má zkusit všechno? :-)

          0 0
        • wroum  

          tak napad je to dobrej, ale co kdyz si odru zada nebo xicht? :-P

          0 0
          • Luka  

            u panu by se ten xicht mozna resit dal, a pri trose snahy i zada :)

            0 0
            • wroum  

              … a kdyz ne, tak poprosit kamarada nebo nejakeho kolemjdouciho. Uz to vidim:" Dobry den, prosim Vas mohl byste mi nachcat na zada a taky trochu do xichtu?" kolemjdouci: „Ano, jiste a rad“

              :-D

              0 0
              • kankrlicek  

                Kdyz uz tady zabihame do podrobnosti :) Tak do gesichtu ci na zada to taky nedostriknu, ale vod ceho jsou ruce?

                0 0
                • -b-n-x-  

                  uz se to tady zase pomalu meni na thread „CURANI“. Ovsem me to nijak nevadi, ani v nicem neomezuje :-)

                  0 0
    • kral  

      Mám také osobní zkušenost .Velmi laicky se to pokusím vysvětlit. Ekzém několik let,poté asi dva roky léčení celostní (alternativní) medicínou,dietou a nyní mám kůži jak miminko. Skutečnost je asi taková,že to není onemocnění kůže (jak ještě mnohdy tvrdí klasická medicína, to je ten známý uzavřený kruh kortikoidních prostředků) , nýbrž oslabení vnitřních orgánů (játra, ledviny nestíhají odvádět škodliviny z těla a ty se ženou do kůže, chtějí ven, pokud se jím zabrání kortikoidy, přinese to sice krátkodobou úlevu, ale dlouhodobě to situaci ještě zhorší ) Alternativní medicína říká ,že je potřeba pomoci tělu dietou (nejíst uzeniny, ne tolik masa , éčka, mnohdy i dočasně vyřadit mléčné produkty atd.) a užívat přírodní podpůrné preparáty namísto syntetických léků.Doporučuji www.celostnimedicina.cz (je tam i lékařská poradna zdarma, i články o ekzému ), nebo Institut celostní medicíny Mudr. Jonáše v Praze Je pravda ,že léčba trvá déle, závisí hodně na osobní disciplíně ,ale výsledek stojí za to !!!

      0 0
      • BorisFR  

        Jo, tak tam sem se taky lecil, a jak pisu vyse, bylo astma, a uz neni ;-) Jak vi vetsina astmatiku, tak zbavit se astmatu standartni medicinou vpodstate nejde.

        0 0
        • vrabcak  

          A jak si ti podařilo zbavit se toho zatraceného astmatu?

          0 0
          • BorisFR  

            No u me osobne to bylo alergii na kravske mleko. Staci stala dieta a je to ok. Ale u tebe to muze byt neco jineho. Kdyz tak kukni na web, ale asi by to chtelo tam zajit, oni by ti udelali vysetreni a rekli ti co je treba.

            0 0
            • vrabcak  

              Díky, ale mám silnou alergii na cigaretový kouř, prach …:-( Takže seasi astmatu nikdy nezbavím, ach jo :-(

              0 0
    • kurýr na bajku  

      Musim teda říct, že je celkem odvaha tagle se s tím vytasit a já to dokážu ocenit. V každým případě u tohodle onemocnění nelze nikdy nic generalizovat. Dokonce ani ten chlast ne, protože mně to ustoupilo, zrovna dyš sem byl nejvíc mimo (asi protože mě netrápil stres :o)) .

      Co se kortikoidů týče, tak moje léčba probíhala první 4 roky bez nich a bohužel bezvýsledně (o penězích ani nemluvě), pak ale doktorka usoudila, že se tomu stejně nevyhnem a přišel první LOCOID. Spotřeboval sem asi tak dvě tuby a měl sem na pár let pokoj. Dneska v tom bohužel lítám zas, jen s tim rozdílem, že LOCOID už tolik nepomáhá a exem si ustupuje kdy chce(v létě žádný problémy nemám a kdybych měl práci v kanclu, tak by se možná nevracely ani v zimě). Největší naději vkládám do těch novejch náhražek kortikoidů, co by měly teď vylézt (nebo možná už sou na trhu) a nemaj žádný vedlejší účinky.

      0 0
      • MrAndrew  

        Jojo, ty novy nahrazky bych taky rad ozkousel. Zrovna na pondeli jsem rozhodlej zajit do nejakeho specializovaneho sanatoria kousek od Karlova namesti http://www.prosanum.cz/, tak jsem zvedavej, zda pomuzou a treba o tom i neco budou vedet :-)

        0 0
        • kurýr na bajku  

          To se teda ozvi. Předem dík.

          0 0
          • MrAndrew  

            Tak dam vedet az pozdeji, toto zarizeni bohuzel neni jako ambulance, tudiz se sveho terminu dockam az 24.8. Do te doby muzu jen doufat, ze mi ty ruce neupadnou. No jdu si dat do poradku bike a pojedu se vecer nekam lehce vyjet, aspon to me drzi pri zivote :-). Zatim

            0 0
    • keksik  

      z davnej mladosti si matne spominam na kupanie sa v sulfatane. teraz mi pomaha nechtikova mast.

      0 0
    • M_ishak  

      Ale vše špatné je k něčemu dobré – jde podle toho např. předpovídat počasí :O)

      0 0
    • tiru  

      …hlásím se do klubu atopiků =)

      cca před 6 lety se mě to objevilo prvňe – měl jsem štěstí, páč jsem dostal doporučení na supr doktora (mimochodem jménem Canibal ;) )   …první otázka byla jestli sportuju – já jako že celkem hodně – a prý že by bylo nejlepší toho nechat a začít třeba jenom s turistikou. :) Dal mě čas na rozmyšlanou týden (už když jsem sedal do auta bylo rozhodnuto=) ) Po týdny jsme se opět viděli – s turistikou samozřejmě neuspěl, tak přišly zmámé mastičky – ze začátku silnější a postupně nejšetrnější. Ale základ je v jídelníčku – nesmí se horké, studené, kyselé, sladké, slané, mastné atd atd, prostě všechno tak ve středu (viz obrázek)

      V poslední době ho navštěvuji cca 1 ročně (spíš na pokec)  …na  posledy jsem od něj slyšel, že má více takových sportovců, kterým se ekzém daří držet při zemi.

      Takže není to nic s čím by se nedalo sportovat stačí jenom trochu hlídat to jídlo…

      0 0
    • Sodík  

      Jako dítě jsem to měl taky, ale naštěstí to nějak samo zmizelo. Těm, co si s tim neví rady, bych doporučil zkusit tak 1–2 měsíce bezlepkovou dietu. Vhodné je nosit volné suché oblečení, asi nejhorší na tuhle vyrážku je, když se kůže zapaří (v mokrých plavkách a podobně).

      0 0
    • lenochod  

      Boj s lupenkou či atopem je náročný systém zákazů a doporučení :o/ Málo kdo se ale u každého jednotlivce zabývá spouštěcími mechanismy. Bohužel většina lékařů řeší až následky a neřeší příčinu. U atopu to bývá prý často nedoléčené záněty dýchacího ústrojí (třeba). Vrozený mám oboje :o)))

      Tobě předepsaná pouze mast, to co píšu podtrhuje – krátkodobé řešení následku.

      Mnoho štěstí při boji.

      0 0
      • M_ishak  

        Já to v dětství neměl, prvně se to vyskytlo kolem 15ti let. Problém spočívá v tom, že veškeré mastičky jsou na dvě věci. Léčí následek, ale ne příčinu. V těle všechno souvisí se vším, tudíž to chce mít naprosto čistý tělo zevnitř – vyvarovat se všem zakázaným potravinám, v těch povolených se vyvarovat chemických barviv a konzervantů, kosmetiku volit pro mimina, bez agresivních chemikálií na obarvení a ovonění (např. mýdla). No a když ani to nezabírá, tak je na řadě bezlepková dieta.

        Já nemám moc vůli dodržovat tyto pravidla, jelikož život pak skutečně stojí za prd, když se člověk neustále musí ohlížet, co do kterého produktu výrobce namíchal.

        0 0
    • wbiker  

      Nemáte někdo tip na mykózu nehtů? Zkusil jsem už kdeco, ale všechno jen s chvilkovým účinkem.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.