• Vladimír

    Zacatkem ledna jdu na artroskopii kolene. Chci se zeptat jak dlouho budu mimo, jedna jako prace neschopny (neschopenka) a i jak dlouho nebudu moct sednout na kolo. Diky za odpovedi.

    0 0
    • vili  

      3 tydny cca

      0 0
    • error  

      podle toho co ti tam najdou a budou aprvovat, když mi poprve vybrušovali koleno a taky naprasklý vnitřní meniskus tak jsem byl mimo tak 2,5 měsíc a to jsem byl přímo v lázních a měl jsem plnou rehabku a regeneraci ( masáže, plavání, cvičení a ohýbání), hrozně moc mi zhubla noha a byla i docela slabá tak jsem to musel dohánět no a když jsme šel na druhou protože první nestačila tak jsme šel hned druhej den domu a za 3 týdny už jsem hrál tenis s ortézou na kolenem, počítej s tím že koleno už budeš pořád cítit a nebude 100% ale mě to třeba pomohlo

      0 0
    • lempl  

      dat sem takovyhle tema… ze se nestydis… to davej nekam do cerny kroniky…:/

      0 0
      • pegas  

        8 mesicu,3 ope­race,16 dir v noze-2 artroskopie,1 plas­tika…nekolik urazu,zadna vec v koleni neni zdrava ci netknuta…bejakej dotaz?Rad zodpovim kolenarum…

        0 0
    • Vladimír  

      hmm, tak mam docela strach nekam jit. Kdyz jsem v klidu tak problemy nemam, ale uz druhy rok mne to blbe na kole, ne vzdy, ale kdyz mne to chytne pri vyjizdce, tak nejsem schopny pomalu dojet domu. A doktori rekli zkusime artroskopii. Ted mam strach jestli mne to koleno nedodrbou jeste vic. A letos se mne jednou s tou samou bolesti ozvalo i druhe koleno. Nemuze to byt treba spatnym posezem? Ale jak rika, kdyz to zacne bolet, tak nemuzu otocit nohou.

      0 0
      • Martinkaa  

        No zalezi na tom, co ti v tom kolene nasli. Jestli tam mas neco, co je potreba ubrousit nebo prisit (meniskus…), tak bych se tomu nebranila. Treba to tvuj problem uplne vyresi. Pokud bys to dal rval na kole pres bolest a nejake lupani a drasani, mohlo by to byt za par let jeste horsi. Me taky bolely kolena, ale jednalo se o zanet. 3 mesice me to silene bolelo, ze jsem nemohla poradne ani ohnout nohy. No a pri ruznych vysetrenich mi zjistili, ze mam navic dysplazii (nedovyvinuti) cesky. Z toho vyplyva, ze se mi vice napinaji vazy a ze me tudiz kolena budou obcas pobolivat porad…

        0 0
      • Pekáček  

        Mě to začalo letos na Sudetech, skoro jsem nemohl dojet poté co jsem vzdal. Pak jsem na kole 3 týdny nebyl, říkal jsem si že to bude v poho, ale nebylo. Bolelo mě i druhé koleno, vždy po nějakém čase jízdy se stačilo zvednout ze sedla a bylo to v pr..... Pak to začalo bolet i v klidu. Byl jsem u lékaře, předepsal mi Fastumgel, pak rentgen (displazie), nějaký prášky, bez efektu. Revmatoidní faktory nemám, z vnitřního mě posílali na ortopedii a naopak, z toho lékař vyvodil že se s tím nedá nic dělat. Naneštěstí při mém povolání menůžu změnit lékaře (o kterém nemám valné mínění) a tak si musím zřejmě pomoct sám :o( Na kole už měsíc nejezdím a čekám co bude.

        0 0
        • venca1  

          a co ti asi tak udělají když půjdeš k jinému doktorovi???

          0 0
          • Pekáček  

            Dneska jsem byl jinde a udělali mi rentgeny, lékař mi vše podrobně popsal a napsal Chondrosulf na 6 týdnů a dal ortézy. To je něco jinýho než když ti řeknou že je to v podstatě vyřešené.

            0 0
      • ada  

        Cauky, tak to sa nebojis sam. Pred vyse mesiacom som bola na ortopedii s oboma kolenami a doktor ich hned bez mihnutia oka doporucil na atroskopiu. Chce tam uvolnit (narezat) upony, kt. drzia cesku, vraj to mam moc upnute, ceska sa hodne trie o zbytok kolena a to potom boli. Pre moje spokojne svedomie ma este poslal na rehabilitaciu (10cviceni). Tam sa nad mojimi kolenami sklanali dve rehabilitacnice, zavrteli nimi, potom svojimi hlavami a vysvetlili mi, ze to nema zmysel, vraj mam nebicyklovat. Ukazali mi par cvikov a ako si to mam masirovat. Trochu to pomaha, ceska sa trochu uvolnila, ale i pri jemnom bicyklovani na trenazeri to po pol hodke i tak boli. Tento tyzden pojdem na kontrolu, tak uvidim, co na to povie ujo dochtor. :o)

        0 0
    • wertigo  

      zkus obejit vice lekaru. operace je vzdy to posledni reseni. nemels nejaky uraz kolena z jineho sportu? mi pred 2 rokama tak pichalo pod kolenem, ze jsem nemohl sejit ze schodu, myslel jsem meniskus, pak na to mrknul maser a po nem i ortoped – doporucili klid – byly to pouze namozene upony.

      0 0
    • BUCEW  

      kdyby tady byl nějakej ortoped tak bych prosím prosím potřeboval poradit.bolí mě levá strana kolena.když dřepím a chci vstát tak to nejde a musím vstávat moc pomalu.dolů to jde normálně.na rehabku chodím s něčím jiným a tam mi s tím prej nepomůžou…tak nevim máte sklep?

      0 0
      • favorit.  

        mne v nem zas¨nak jako krupe a boli to. Mam to asi po behani. Nevite nekdo neco?

        0 0
      • McBlacky  

        prosím sklep už neeee :)

        0 0
      • venca1  

        eště bys měl dodat o kterém kolenu mluvíš (L,P)

        0 0
        • BUCEW  

          levé koleno

          0 0
          • pegas  

            mozna namozene ci potrhane postranni vazy… Jinak vlastni artoskopie se neni duvod moc bat..Jde je o tri dirky,krizky..ktery se za chvilu ztrati…urcite zalezi na tom co se v kolenu dela…kazdej zasah do kolena je pak nebezpecnej pro vyzivu kolene..Kdyz ti neco delaj s meniskama treba opravujou prasklej,tak to leceni trva hafo dlouho pac je to chrupavka ktera se neprokrvuje a pak se spatne hoji..pokud jde jen o obrusovani ci upravy menisku,neni to tak hrozny-ja po tejdnu uz behal..ale zalezi na jedinci,na veku atd..

            0 0
    • tjuren  

      Na medicinu pozor. Specielně ortopedi(ne všichni) jsou celí divi zákroků. Artroskopie může být jen diagnostická, zkrátka se ti podívají do kolena. No a pokud tam bude nějakej úlomek tak ti ho vyjmou a tím to skončilo. Pak tam můžou najít nějakej výrustek, kterej by se mohl zbrousit, neobo tam může být nějaká šlacha, kterou je nutno uvolnit atd. Zkrátka jdi za tím ortopedem co ti to bude dělat a ať ti to řekne krok za krokem. Pokud se bude ošívat, tak se na něho vyser (prostě běž za jiným). Já byl teď na operaci v listopadu a před operací si se mnou doktor asi hodinu vykládal, řekl všechny alternativy a já věděl přesně do čeho du. Pokud ani nevíš, jak dlouho budeš potom mít neschopenku tak je jasný že ste spolu moc nemluvili. Je to tvoje koleno a jak si tam jednou necháš něco podělat tak seš v … To ti říkám jako člověk, kterej má s medicínou denně co dělat.
      A ještě jednu věc, zase se tady objevují příspěvky o kolenech a všichni chtějí rady a slibují jak dají vědět jak to či ono pomohlo. Potom se na to vyfláknou a ti co chtěli poradit tak nemají zpětnou vazbu jestli poradili dobře nebo špatně. Pokud někomu poradíme a on potom nějak dopadne tak potřebujeme vědět jak dopadl abychom se poučili.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Jsem byl na diagnostický artroskopii, páč už ortoped nevěděl co jinýho s kolenem dělat, bral to jako poslední možnost, koukli se mi do kolene, na nic nepřišli, akorát snad nějakej drobnější srůst čehosi nebo co ten doktor řikal. Byl jsem tam 3 dny, pak snad týden s berlema doma, pak sem moh chodit normálně (teda se staženym kolenem). No, moc to nezabralo, teda nevim, po 1,5 roce se to trošku ztlumilo, ale když někde dlouho postávám, zas se ozve.

      0 0
    • Pavlos  

      jenom co jsem si tohle cele precet me zase zacly bolet:(

      0 0
    • Vladimír  

      ja jsem zkusil vic ortopedu, jeden mne rekl, coze? vy jedete na kole 150 km? no to nemuzete, to musite jezdit tak 20, to se potom nedivte, ze vas boli kolena, dalsi mne rekl, ze to mam od skripnuteho nervu v zadech a dalsi, kde jsem byl jiz podruhe, ze se to nelepsi, rekl tak se tam mrkneme. Je pravda, ze jsme o tom nemluvili dlouho. V tu chvili jsem byl celkem statsny, ze mne uz s tim konecne neco udelaji.A jestli jsem nemel uraz? Parkrat jsem se ve veyjezdu do kopce, v nulove rychlosti prevratil bud na jednu stranu nebo na druhou a parkrat dostalo koleno docela zabrat. Nevim jestli je to od toho. Boli mne to z vnejsiho boku, tak 7 cm od vcholu kolene, tesne pred zlabkem (to jsou terminy)

      0 0
    • pos3k  

      pred 2 roky: zacaly me bolet strasne kolena, prave vic pri jizde na kole (v te dobe uz jediny sport, beze zmeny posedu), vic nez 50 km neslo dat abych druhy den mohl vyjet, vecer infralampa a namazat (najel jsem tak za prazdniny cca 1800 km), na podzim ortopedie-posun nikam (kdyz jsem prisel a byl tam tak koleno nebolelo, pouze pri zatezi, kroutil hlavou, rikal neco o nejakem vyrustku-rase nebo co), doporucil MSM a prijit kdyz to bude bolet, rikal ze by pak pomohla artroskopie-to jsem zamitl ja (zeptal jsem se na nmr-to zamitl on), dostal jsem se na rehabku-laser (bolelo me to pak vic i v normalu, pres zimu jsem papkal gelmodel atd a pravidelne zatezoval nozky (aby to v lete nebyl zahul), na jare-lete prvni vyjezd na kole- bolest nejvetsi jako v rijnu, koleno bolelo i pri normalni chuzi po meste cca mesic tak zase ortoped, ze chci artroskopii, poslal me na NMR (nalez negativni), pak pichnul nejakej sajrat do kolena (nejakej spespl olejicek :-) a odjezdil jsem cele leto jako minule,jen svihy mohli byt intenzivnejsi. Pak jsem si na konci sezony pohral s posedem, dal jsem sedlo hodne dozadu, byl jsem mimo optimalni posed, horsi jizd av terenu) zybtek a dalsi sezonu jsem mel pokoj. Prelom prisel letos, v rijnu jsem menil sedlo, posed sel jinak, soupnuti do zadu bylo na nic, neslo moc „manevrovat“ v terenu, tak jsem dal sedlo dopredu, bolest kolena se vratila, dalsi laborovani s posedem, jeste vic dopredu a kolena po svihu nebolela, pak prisel osudny den (cca 4 tydny po upravach posedu na novem sedle) jsem se nechal ockovat proti chripce vice nize (prevzato z mych zprav znamych po icq (omluvte skrabopis)

      14.10.05 jsem byl naposledy na bike, vikend doma v klidu, celou dobu kolena nebolela, chodil jsem normalne,v pondeli prijezd, pravidelne ockovani proti gripce kolem treti hodiny odpoledne, vecer kolem pulnoci tlak v koleni, pichani pri kazdem pohybu, namazal jsem masti a dal puncochu na koleno, rano jsem ani vstat z postele nemohl, napsal jsem par sms a po pul hodine jsem sedel u pc, v utery byla moje kolejni MUDr od 13:00, volam tam, kolem druhe me navstivili na pokoji osobne, pichli epiduralku a koleno namazali sajrajtem a stahli (s doporucenim n aklid, nohu nahore a navstevu u meho ortopeda), na pokoji ani vedle zatim nikdo, takze muj pohyb byl omezen na bolestne vstavani, hopsanii (zachod, doplneni sklenice s pitim, lednice) a zpetne usazeni do bolestive pozice. Koleno musi byt natazene, pokrcit nende (obvaz, voda v koleni..). Muze se jednat:
      1. koleno jsem si nejak pokurvil a "inkubacni doba " byla 3 dny 2. koleno je zdanlive dobre a vakcina mohla vyvolat prudkou zanetlivou reakci
      3. koleno je v poradku a vakcina si vybrala moje silnejsi koleno (tj se kterym jsem nebyl u felcara-nebolelo)
      4. byl jsem unesen UFO a delali na me pokusy…(priznejte se potvory!)

      pokracovani: ve stredu jsem byl v horeckach jen v posteli, ve ctvrtek „sasakrna“ volal jsem dolu MUDr. at mi zavolaj sanitu, sanita prijela do hodiny, pak nevedeli na kerou internu me soupnout, z prvni nas vyhodily , tak do druhy, tam si me prozkoumali, a poslali na chirurgii, tak jsem tam pul hodiny skucel v kresle jezdicim, v pruvanu, pak do ordinace se svalovyn tresem a zimnici, no vzali si ze me 80 ml sajrajtu, ja tam kricel jak pri porodu, sestry tam delali hovno a furt jen kybicovali ze jsem nejvetsi rvoun, ze to pan doktor umi…(doktor ani nerekl co bude delat, jak atd. sestry jen komandovali natahnout povolit, nekousat se do ruky…, pak jsem nafasoval listky na leky, transportku na patek do spitalu, ortezu a berle…no pak lezel pulhodiny na chodbe na prijmu, v pruvanu a bez prikryti (kratasy dole, obycejny ponozky, nahore teplo z moiry duo a ultralight), pak to zacalo zase brat a prijela sanita, tam uz 2 pacienti, ukecani at mi vyzvednout veci v lekarne (maji to zakazane) nehlede ze ani doktor nerekl ze budu doplacet (mel jsem u sebe poslednich 50 kc, zdrzeni cca 15 minut, pak transport na kolej s 3 korunama v kapse, v patek kontrola,milion lidi v cekarne, po hodine aspon sezeni na radu, koleno zase natekly, al enejak nechteli znova drazdit koleno, tak namatlali nejakou octovou mast a vyhodili me, objednal jsem si odvoz a cekal pres dve hodiny na odvoz (tentokrat s 2 trekovejma ponozkama na nohou, teplakach, zabalenej do moiry), po hodine na tech pricnach jsem se vysoukal na lezak a lezel nez prijela sanita… zitra zase do spitalu, voda bude asi pryc, prozatim me zacina zlobit i druhe koleno (s nim jsem mel par vetsich bezskodnych restu v minulosti, ale nesnasi soucasnou zatez), teplota se mnou hraje divnou hru (37–39) cely tyden, kdyz vidim to pocasicko :-( aspon ze mam bajka prykryteho prehozem (smutne na nej koukam) jsem zvedav jestli jeste letos vyjedu

      cesta zpatky v sanite byla docela … bylo mi blivno, jeden starik cekal na sanitu pres 3 hodiny, furt skucel v cekarne ze chce pryc a pak na zachod, no a nakonec se tam i ve voziku pocural, jeste ze me vyhodili ze sanity jako prvniho, ta pani co lezela a jen chrcela mi taky na dlouho utkvi v pameti …jo jinak cest sanitou bylo vic, ta zminena byla nejsilnejsi, i kdyz ta pani co mela nohy natekla ze mela jednu nohu jak ja trup, a celou cestu delala aaaach, aaaaach, aaaach a to ji vezli domu

      po dalsi navsteve (celkem 3 vycucy kolena za 2 tydny) na chirurgii jsem byl odkopnut jinam sem volal na tu revmatologiil a objednaci doba je tak mesic! jsem se doprosoval ze nejsem zdejsi a ze tam mam pres 14 dni furt vodu tak se smilovali a mam tam zitra mezi 10–12 delat obliceje do cekarny aby me vzali, nemam moc radost

      no zajimave, se tem doktorum delat punkce moc nechce, jenom chirurgove jsou reznici a jdou do toho za kazdou cenu, no vodu mi tam nechali, vcera se mi udelala na druhe noze na stehne nad kolenem takova boulicka (jsem myslel ze nejaka praskla cefka z toho jak dupu po jedne noze), se toho uplne zhrozil, ze to vypada eane, ze to asi nejak infekce, namazali mastickou smradlavou, koleno prosmatlal, poslal na rtg (obou kolen), zitra rano kref a moc, neco mumlal o streoidech a kortikoidech, napsal prasky oblbovaky (aspon se muzu vyspat, aaach)

      tak uz jsem ze spitalu, neco se jim nelibi na krvi, dostal jsem zase antibiotika, vodu mi uz z kolena vzali (musim rict ze doktor byl hodne moc sikovnej, ne jak ten reznik chirurg), vodu poslali do laborky (prej neveri vysledkum z chirurgie), mam lezet nebo sedet, papat prasky a ledovat jo a o jeste me poslal znovu na rentgen, tentokrat na SI skloubeni (kycle), prej ze kdyz se neco posere v tele (zanety atd) tak prvni co to odnese je tohle, takze se z toho da leccos vycist, …
      uz mam sundat ortezu a zahodit berle…to bude zuuuzo, nemuzu koleno vubec ohnout (proc mi doktori lamou koleno, kdyz vi ze jsem ho mel skoro 3 tydny zafixovany?, a to jim rikam ze nohu uz ani nezvednu) hura pokroky, kolenu se moc nechce ale kdyz to rika pan doktor, tak ohejbam jak bender

      …po 14 dnech…jinak koleno mi uz napichli 5× , naposledy minuly utery (14 dni noha bolela, ja pajdal, ale voda nikde), proste bum a voda, zase testy vody, krve voda spatna, zase zvysena zanetlisvost, kref spatna-sedimentace atd. takze po preleceni antibiotikama, uz tyden papkam kortikoidy, chodim na odbery a zkoumaj vsechno uz (borelie, moninukleozy atd), chodit aspon muzu, ve skole jsem ale na svy praci nebyl, chodim jen prozaicky kdyz vedu laborky jako asistent), vesmes doktori nevi co to je, cim to je → berou to ted jako reaktivni artritidu v cekarne u revmatologa je to taky vesele, clovek si „pokeca“ (nechci bejt starej), prumerny vek osazenstva je v rozmezi mezi 20 let v duchodu a tesne pred smrti :-( vsichni belhaji a narikaji vic nez ja,

      navic: po 14 dnech lezeni me vzali zada, preiserne, krcni pater je muj dloholety kamarad, 2 mista utoku- krk-lopatka a pak kriz, jestli si mel nekdy narazena zebra, tak vez ze to je to same, na posteli jen lezet jak drevo, prevalit se na bok nebylo mozne, ma to zajimave tendence 3 dny boli z toho jeden jsem total kripl, pak 2 dny se muzu hejbat tak dokola

      ..hura..dneska 1.12.05 mi pan primar zakroutil krkem a vyrval pater z tela :-) , takze bloky jsou vcudu a muzu aspon zacit posilovat nejak zada

      hm tak bolest zad neustoupila at cvicim jak cvicim, furt jsem jak krypl, kteryho kopnou do zeber

      14.12.05 hura… vsechny testy negativni (kliste, zloutenky atd), po tom co mi vzali snad uz pullitru krve behem 14 dnu se necitim ve forme ani pri me posledni zalibe – studovani stropu nad posteli a tapety na zdi (zacinami hrabat)

      uz hledam vsechno co me kdy pichlo, i pres ty oblbovaky citim z eme boli papule-zuby, kdyz jsem vynechal, takmi huba natekla jak po uspesnem ataku boxerem, papkam tedy dal a nezapominam, neda mi to spat, koukam do huby zrcatkem, rikam ze ta 8 roste nejak dlouho, pocitam zuby-ejhle, tam kde to boli je osmicka od 18, co to tam boli? Po kontrole dalsi den nachazim vyrezlou osmicku na druhe strane papule! vzpominam ze me totam taky kdsi zabolelo, no pri kontrole u doktora uvadim nove skutecnosti… ziskavam doporuceni na stomatologa

      sveho zubare mam rad, chodim k nemu od malicka, ma vzdycky natriskano, ale nikdy me u nej zakrok nebolel (a tech plomb a vtrani a tahani), pravidelnou prohlidku v rijnu jsem musel stornovat kvuli konferenci, dalsi termin 11.11.05 (po telefonatu ze am nejaky trabla, zanet atd, preobjednan na 6.1.06 :-( , tak ted to bude bojovka, zkusit jest epred svatky vtesnat se do cekarny, nafouknout papulu a knucet a cekat na slitovani (no musi to nejak takhle fungovat, jak by bylo jinak mozne prijit na radu 3 hodiny po dohodnutem-objednanem case,ze)…uz mam taktiku…reknu ze mi roste devitka, tomu zadny zubar neodola.....

      2 lempl: klidne to zkopiruju do kolena na prodej :-)

      0 0
      • pos3k  

        jeste dodatek: za 14 dni jsem zhubl ze 75 kg na 70 kg, tuhle vahu uz drzim vic nez mesic (vsichni rikaji ze po tech kortikoidech priberu, chute na jidlo mam v normalu ale)

        0 0
      • Misiak  

        Precital som prvu vetu-bla bla, kolena… A precital som predposlednu (ci ktoru) vetu-sveho zubare mam rad… Nechcem vediet ako si sa dostal od kolien k zubarovi :D

        0 0
      • Manas  

        Leccos jsem uz vedel z ICQ, ale tohle je fakt dost. Preju jen hodne stesti s doktorama, z ty tvoji zpravy je to horor.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.