• darthrevan

    Hojda, chtěl bych rozebrat a vyčistit osu v náboji. Na bajk.cz jsem četl, že je možné ho v ose nastavit. Znamená to tedy, že se dá konus oproti obalu (nába) „rozcentrovat“? Taky tam psali něco o tom, že u zadního konusu se musí rozebrat nejprve levá strana, proč? Ten článek je celkem starý a technologie se mění, proto se na to ptám.. Díx

    0 0
    • lidumil  

      www.bajk.cz/…a/clanek.asp?… je přesný postup, jestlis´ myslel tenhle článek, tak to platí pořád.

      0 0
    • náčelník  

      U zadního náboje se musí nejprve povolit levá strana, protože k pravé kontramatce se nedostaneš – je utopená v kazetě/ořechu. Vyndej zadní kolo z rámu a uvidíš.

      0 0
    • juli  

      Udelej to podle toho clanku. U beznych naboju je princip stejny uz moc let. Zleva se to dela proto, ze vpravo je konus schovany v orechu, nebo pod sroubovacim vicekoleckem. Takze, az to rozeberes vlevo, celou osu i s konusem a kontramatici vytahnes smerem doprava a pokud je konus ready, tak to ani vpravo z osy nemusis sundavat, pouze ocistit. Stejne by bylo dobre sundat kazetu, nebo vicekolecko kvuli snadnejsimu cisteni a mazani.

      0 0
      • darthrevan  

        Hmm, tak přední šel bez problémů. U zadního jsem se nedostal přes kazetu. Pokud bych chtěl vyčistit tedy i ten zadní, musel bych rozdělat celou kazetu, tzn. pořídit si stahovák?

        0 0
        • lidumil  

          No právě musíš nejdřív povolit levou stranu a pak celou osu z náby vyndáš doprava.

          0 0
        • lidumil  

          Aha, jsem to nepochopil. Jasně, že musíš sundat kazetu, jinak osu nevyndáš :-( Staovák stojí kolem 70 kaček.

          0 0
          • darthrevan  

            Tak to jsem potřeboval vědět, díks :)

            0 0
          • Vrci  

            Já jsem teda kazetu nesundaval nikdy. Pomocí dvou plochých klíčů jsem povolil kontramatku na levé straně, pak vyšrouboval konus a vytáhnul osu z náby.

            0 0
            • Daf  

              Ne vzdycky to ale jde. Nekdy proste ta krytka konusu neprojde tou dirou v kazete. Jeste teda krome stahovaku je dobre mit bic aby se kazeta neprotacela ze :)

              0 0
            • lidumil  

              Tak tak, ne vždycky to jde. Většinou jo, ale zase když už sundáváš osu, tak můžeš i kazetu a rozebrat a vyčistit… Biče jsem si nechal udělat u kámoše hned dva, protože mám starou Shi kazetu, která se sundává odšroubováním prvního pastroku.

              0 0
    • quidos  

      přesně tak. Jinak přední i zadní kónusy mám na jedné straně (vzadu samozřejmě na pravé)k sobě dotáhnuté na krev, jinak se mi občas stalo, že se při povolování druhé strany stejně otočila osa a povolil konus s matkou na druhé straně

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.