Jaký je váš názor ?

Přidat foto

Moto - k

Podle mého názoru by takovéto moto-kolo udělané na koleně nemělo co dělat na veřejných komunikacích.

Nebo projít nějakým schvalovacím procesem a následně opatřit registrační značkou, pokud bude dosahovat provozní rychlost více než 25 km/hod a pokud ne, tak vystavit technický průkaz pro provoz motorových vozidel na veřejných komunikacích.

Po Brně se takových moto-kol, koloběžek a skejtů na silnicích pohybuje celkem dost a ještě jsem neviděl v těchto případech zasahovat PČR nebo městapáky.

(vloženo 13.8.19)

Komentáře

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.
vsudenakole
vsudenakole

18.8.19 00:00

Trepifajsl já pořád nechápu co ti na těch e kolech tak vadí.věřím že ti vadí i cyklisté na normálních kolech kteří mají lepší fyzičku než ty .Jen to přiznej.

Reagovat
Jezevec70
Jezevec70

14.8.19 09:34

Když si na tohle sedne 120kg stréc a rozjede to, tak si nedělám iluze o jízdních vlastnostech. Hlavně brzdit musí ty cantíky výborně. :-(

Reagovat
Marek.Kv
Marek.Kv

14.8.19 08:13

Náhodou krásnej moped. Autor postu by se měl více zamyslet nad svým nickem a chovat se dle něj.

Reagovat
drood
drood

13.8.19 20:05

Je to na stejné úrovni jako kit na přestavbu na elektrokolo. Akorát to stojí necelé 4k… Takže proč na koleně…? Tím to teda nehájím, je to prostě monstrum.

Montáž přídavného motoru na jízdní kolo se řídí VYHLÁŠKOU 341/2002 Sb a následnou novelou.

Moto kolo, čili „kolo s pomocným motorkem“ – musí být zachovány vlastnosti jízdního kola, kde je motor odmontovatelný, a kolo lze používat i jako normální jízdní kolo. Rychlost tohoto kola nesmí překročit 25 km/h, výkon motoru má limit na 1KW ( u elektrokol pouze 250W) a obsah spalovacího motoru nesmí překročit 50 ccm. Pokud je toto splněno, řidič nemusí mít řidičský průkaz.

Reagovat
Coural
Coural

13.8.19 19:28

Je to slyšet z dálky a většinou je vidět i oblak namodralého dýmu, takže mi to oproti emopedům vůbec nevadí.

Reagovat
Trepifajxl
Trepifajxl

13.8.19 18:48

a proč ne, když můžou všude jezdit ty posrané, převážně přečipované, elektromopedy tak proč by tohle mělo mít nějaká jiná pravidla?

Reagovat
jardalee
jardalee

13.8.19 18:40

taky bych to tak videl ze pokud to ma pod kontrolou ,tak pruser bude az nehoda ,spis me vadi lidi co jezdi na stezce 50za hodinu na normalnim kole ,jinak je to sranda kdyz sem byl mladej a mel favorita ,tak sme museli ve skole odebirat ruskej casopis a vetsina brala bud kolobok s gramo deskou :) ,nebo prave takovej technickej casopis kde takovejch prestaveb byly mraky a to vcetne bugin a trikolek ,sem jim to zdycky hrozne zavidel ty motorovy vehikly :D

Reagovat
psbiker
psbiker

13.8.19 15:05

Legální to není, nikomu to asi nevadí, tedy až do prvního průseru, kdy bude účastníkem nehody nelegálně upravené kolo se všemi důsledky pro motokutila. Jinak je to záležitost za pár kaček, ale in je mít emotorek s čipem ne?

Reagovat
kOmE
kOmE

13.8.19 14:51

Tyhle kola jsou mi tak nějak šumák, ale koloběžky a skejty s motorem nepatří na silnici ani na chodník.

Reagovat
flegmaa
flegmaa

13.8.19 14:35

A to nemluvím o hluku co některý produkují.

Reagovat
plysovykozisek
plysovykozisek

13.8.19 14:31

Pokud nějak neohrožuje účastníky silničního provozu, tak mě to nevadí. Ale nepovolil bych jim jízdu na cyklostezkách apod.

Reagovat