Ze Skryjí do Berouna okolo řeky

23 nepřečtených
 • Nimrajzs

  Zdar,

  nevíte jestli se dá projet ze Skryjí do Berouna přes Křivoklát okolo Berounky, nebo jsou tam skály?

  Klidně i minicestičky.

  • Rokro  

   Po levém břehu je silnice do Roztok u Křivoklátu, okreska, provoz slabý, kusy se dají jet i polňačkou kolem řeky. Pak dál nevím. Vím ale, že pak níž po proudu, z Račic do Žloukovic, není žádná cestička, musel jsem jet kus po kolejích, naštěstí nejel vlak. Na levém břehu totiž je skála až do vody.

  • Mychal  

   Tuto trasu jezdívám velmi rád – ze Skryjí do Berouna. Ale člověk musí vědět, kudy přesně jet a vzdát se myšlenky, striktně se držet řeky(-: takže tedy: ze Skryjí do Roztok a Křivoklátu po již zmíněné okresce. Křivoklátem nahorů. Tam nejlépe odbočit na naučnou stezku Brdatka, po ní se dá sjet lesem do Zbečna, nebo to vzít ještě oklikou na Klíčavu a pak do Zbečna. Ve Zbečně se přejede most, k nádraží a za nádražím přes moc k lomu. Tam podél chatové oblasti pořád podél řeky až k rezervaci Kabenčice. Tady už je vidět Žloutkovice, ale na druhé straně řeky. Takže se musí přes Kabenčici nahoru a pak sjet zpět do Žloukovic nebo Nižbora a pak po silnici až do Berouna. Celá trasa měří cca 50–60 km.

  • Seadat  

   Ja nevim co mas za kolo ale dneska se da jet snad vsechno ne? jinak cesta tam je krasna a moc :-) jet po barvach :-))

  • Markony  

   Ahoj oživím trošku toto téma zda se da projet z Žloutkovic do Račic kolem řeky neb se musí okolo Hurky ,pojedu z Berouna do Hostinec u Rozvědčíka ? Pojdu s ženou tak co nejmene stoupání a rad bych co nejvíce okolo řeky .

   Diky

   • Sgt Pepper  

    mezi kolejema a řekou je rybářský singl…ale může to bejt dost úzký, i když to asi ještě nebude zarostlý

    na levym břehu je široká cesta až do Zbečna, ale nevím jak se na ní dostat od Žloukovic (v létě tam býval pontonovej most) a neznám ten konec u Zbečna (vždycky jsem se tam motal jen kousek naproti Račicím)

   • lazza  

    Po levým břehu (ve Tvym směru z Berouna proti proudu) se podle me nedá: ten singl, jak se píše výše, je zarostlej, neviditelnej a neudrzovanej. Musel sem v lete po kolejích (nicméně v sezóně to je total zarostlý, ted to asi bude trochu lepsi). V extrému pesky mozna, ale se zenou na kole to urcite nechces.

    Druhá strana pres rezervaci Kabecnici vede skálou cesta: budete tlačit a žena Te pekne prokleje :) Ale da se. Za Kabecnici od Setonu normal cesta plus singl az do Zbecna. Ze Zbecna po zelený a pak dal podél reky (nebudete po zelený stoupat údolím Štíhlice nahoru na NS Brdatka), singl na hraně vody, Vrtanka – skala (pri vyšším stavu vody neprojedete). Pak dal az do Roztok podél vody a skalním singlem v rezervaci Baba vyjedete v Roztokách, resp. v Krivo u skoly.

    Celkove – da se to podél vody bez zásadního stoupání. Ale neni to odpočinková a pohodova cyklistika: hodne tlaceni, hodne terénu/bordelu, obcas riziko, ze sebou svihnete do reky.

    • Sgt Pepper  

     kolem Žloukovický skály se dá spodem kolem vody? to jsem nevěděl…

     edit…blbě pochopeno, skála vrchem :-)

     • lazza  

      Jestli skálou Myslis Kabecnici, tak vystoupas nejakych 15 metru nad řeku. Stezka vede primo skálou – z protejsiho břehu z vlaku se skoro nechce věřit, ze se tudyma da jit :)

      • Sgt Pepper  

       jo, Kabečnici…jsem tamtudy právě nikdy nešel…

       když už, tak jsme jezdívali kus proti proudu jak se stavěl v létě ten pontoňák (jak na mapě končí silnice skrz Žloukovice)

       • lazza  

        Tak ten pontonak sem uz nezažil, ale manželka neco takovyho zmiňovala..

        Jinak Kabecnici na pěši cundr super, s kolem ale ciry zoufalství, kdyz uz nejsou síly na vyjezd na hreben

    • AV  

     Cesta přes poslední skálu před Častonicemi je „okořeněna“ betonovými schody. Ale dají se zdolat …

     • lazza  

      Kraticka Technická výzva, na kterou jsem jeste hlavu nedokázal připravit :)

    • Janouch  

     https://mapy.cz/turisticka?…

     tenhle usek dole u řeky jsem si fakt užil :() jit to pesky je dost narocne ted jeste kolo fakt hruza i kluci na raftu na rece me predjeli :)

     • lazza  

      Jj, sel sem naposled pred 14 dny – misty rozsypanej svah a cim dal tim vic zasypany stromama. Uz to neni moc zabavny ani pesky

  • Markony  

   Panové díky za rady .

   • rvb  

    Nevíte, jaký je současný stav vody Berounky na Křivoklátsku, konkrétně je průjezdná ta pěšina na levém břehu těsně u vody mezi Zbečnem a Žloukovicemi a v jakém je stavu? Díky…

    • lazza  

     Ze Zbečna do Račic se dá, ještě to není zarostlý, a zatopený taky ne. Cesta je čistá, ale dost drncá – dokonce i na fullu. Do Žloukovic jsem se pokoušel z Račic kdysi – viz konverzace výše – a bez šance.

     Edit: Sem možná blbě pochopil strany :-). Po proudu levá strana ze Zbečna k Setonu je v poho průjezdná, jen u skal za Valenťákem trošičku bahna. Kabečnice před Žloukovicema zaprasená polomy, jde se tam blbě aj pěšky.

     • rvb  

      Díky, šlo mi levou stranu po proudu :-). Kabečnici před Žloukovicemi objedu vrchem přes Řepiště.

      • lazza  

       Jestli si to chceš udělat hezký a neznáš, vezmi to vrchem přes vyhlídku z Kabečnice (u cedule Teplomilné rostliny je třeba sejít 30m dolů svahem mezi křoviska, kde se otevře panoráma).

       Druhá půlka (sjezd do Žloukovic) je naklikaná jen baj voko, tak to nejeď důsledně podle gpx :-)

       https://bit.ly/2OFt8vz

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.