• Martinaa

    Nevim, jestli jste to četli, ale Michal nás zve na nedeli 27.5. do Berouna, kde se bude zkouset a projizdet brod pres Berounku. Sraz je v 11.00 na Husove namesti v Beroune. Predpoved na nedeli slibuje az 31° teplo, tak to prej muzeme spojit s koupackou. Vyzkousi se prujezd rekou a vymezi se koridor pro prujezd cyklistu. Nejspíš bych se tam jela podivat a možná to i prubla. Jela bych z Prahy – sraz bych nechala tradiční – pod Baranďákem na Branický straně. Čas by jsme si ještě domluvili. Tak jestli se chce někdo připojit…

    0 0
    • Thapsus  

      jo, já bych asi jel.

      0 0
    • Thapsus  

      Bychom to mohli vzít pro zpestření přes Brdy…ale to bychom museli asi vstávat moc brzo…

      0 0
      • Martinaa  

        to teda zatraceně brzy. Já bych to viděla spíš podel Berounky

        0 0
        • Thapsus  

          Jedeš Berounský maraton ? Že bychom zas udělali generálku :-)).

          0 0
          • Martinaa  

            ten asi budu muset bohužel vynechat, protože jestli všechno dopadne tak, jak má, tak 9.6. odjedu do Anglie…Mrzí mě to, protože jsem se na ten závod fakt těšila

            0 0
            • Thapsus  

              Hezky. A bike samozřejmě sebou ? Na dlouho ?

              0 0
              • Martinaa  

                no právě že sebou ne:( budu to muset nejspíš nahrazovat jinejma aktivitama… bude to taková posunutá zimní pauza, která letos ještě neproběhla

                0 0
      • 1430  

        Jestli jsi úplně nezavrhl jet přes ty Brdy, tak bych se přidal, budu mít kolo na testování a Brdy jsou na to ideání.

        0 0
        • Thapsus  

          Úplně ne, ale trochu jo. Museli bychom moooc brzo vstávat. Ale určitě by to šlo vzít přes ně zpátky. Nebo v sobotu ?

          0 0
          • 1430  

            Jo jsem taky raději pro tu sobotu než vstávat brzy v neděli :) napiš v kolik a kde

            0 0
            • Thapsus  

              Tak založíme sobotně-brdský thread ? Já bych to viděl zas tak na tu 10.30 – 11 pod Baranďákem

              0 0
              • 1430  

                Jasně jen bych ten čas posunul trochu dopředu, znáš pak se tam stějně skoro půl hodiny čeká:)

                0 0
    • fousac  

      ze bych konecne vytah bike??

      na tohle sem se tesil uz loni… akurat to zhatila potopa…

      0 0
    • gyngy  

      Ja by som sa tak rad pripojil, ale … idem na 14 dni na „dovolenku“ takze bratia a sestry tentokrat Beroun bezo mna :-(

      0 0
    • fousek  

      Ha, no tak toho bych se zucastnil, z toho kouka docela sranda a moh bych si i umejt kolo, ale asi se pripojim az v Beroune

      0 0
    • Fenous  

      Husovo namesti je to hlavni v Beroune?

      0 0
      • Martinaa  

        myslim, že jo, o jinym tam ani nevim. Musi to být ono

        0 0
        • Mike TB  

          Jo, jo. Husovo namesti je to nejvetsi v Beroune. Dlazdene, nahore a dole brana. Sejdeme se u kasny.

          0 0
        • Žulda  

          Za lávkou přes Berounku je Václavské, nad kostelem Seydlovo a u pojišťovny Wagnerovo ;) To jen tak pro upřesnění.

          0 0
    • Beeda  

      ok, vem prince, ja vilu a dame to coko:D

      0 0
      • Martinaa  

        juj to je paráda, tak ne, že nás cestou zníčíš tak, že ani nebudem tu čokoládu schopni pozřít :D jo a nezapomeň na ty plavky :)

        0 0
    • Martinaa  

      tak kdo s námi ještě pojede? :)

      0 0
      • fousac  

        vlakem??

        0 0
        • Martinaa  

          to by ses snad musel stydět – takový počasí a jet vlakem… :)

          0 0
          • fousac  

            no dys do berouna je to desna dalka… :(

            ale jo.. dojedu tam… ale asi separe, ponadz vase chrti tempo bych nezvlad…

            a kdy a jak a kudy a proc a odkud vlatne jedete???

            0 0
            • Martinaa  

              takže to vezmu postupně

              1. jedeme v sobotu a sraz bych viděla tak v 9 pod Baranďákem
              2. jedem na kole a jak jinak než pohodovým tempem :D
              3. nejspíš podél Berounky, to záleží na domluvě, ale přes Brdy to asi nebude, spíš cestou zpět se daj vymýšlet nějaký alternativy (třeba přes Ameriku), protože v 11 musíme být na náměstí
              4. jedem tam, protože to bude supr a plánujem koupačku a nejspíš i cukrárnu, to je dost pádných důvodů
              5. viz výše :)
              0 0
    • Beeda  

      jooo co si predstavujete pod „zkouseni a projizdet brod“, to se jako rozjedu z kopce, skocim z ty meze a nejak preletim na druhej breh:-)

      jak je nedke vic jak 30cm tak si beru vestu:-)

      0 0
      • cernys  

        Je to starý historický brod a je do něj dlážděný vjezd i výjezd. Jediný co, že ve vodě je spousta velkých kamenů a trasa bude asi dost křivolaká. Jinak vody je opravdu málo

        0 0
        • Mike TB  

          Prave proto to chci pred zavodem vyzkouset. Rad bych vymezil koridor, ktery se vymlikuje a pripadne odstranime nejvetsi kameny.

          0 0
          • Beeda  

            hmm takze vlastne shanis pokusny kraliky;-)

            0 0
            • Mike TB  

              jo, jo. Ale muzete se divat z lavky a topit se budu sam :)

              0 0
              • cernys  

                Mike TB: Mimochodem, jak to vypadá s trasou maratonu? Budou oproti loňsku nějaké změny?

                0 0
          • cernys  

            Hlavně to nevypadá, že by se opakovala loňská situace, kdy bylo víc jak metr vody

            0 0
            • Mike TB  

              Urcite to nebude jako na fotce (tusim z Brna) co ma Beeda v profilu. Tady si pred cilem alespon umyjete kola.

              0 0
          • fousac  

            hm… jedu v sandalech… ;)

            0 0
      • Martinaa  

        někdo se taky třeba bude jen koukat :)

        0 0
    • Mike TB  

      Tak jsme to dnes zkusili. Ucast byla prekvapive hojna a do vody se vsak odvazili 3 drsnaci. I v nejhlubsich mistech je max. 20cm vody. Nejschudnejsi se zda byt trasa na fotce. Prvni usek (hloubka 10cm) se da jet. Pak nasleduje zlom do protiproudu a o cca 10cm hlubsi misto smerem k vyjezdu z reky. Celkova delka je pres 60 metru. Jeste se tam vypravim a nekolikrat pro projdu. Padly navrhy s kobercem na dno. Pri jizde na kole kameny klouzou v tretrach pesky ne. Myslim, ze to malokdo projede. Voda super tepla. Pokud neprijde povoden, tak brod bude a alternativa pesky pres lavku je jednoznacne zamitnuta :)

      0 0
      • Mike TB  

        1. varianta. Nad hrázkou je poměrně hladké dno. Hloubka do 20 cm.

        0 0
      • Mike TB  

        2. varianta. Z leva se da jet do cca 2/3 řeky. Pak je voda hlubší do 20cm. Tato varianta je realnejsi, protoze je i lepsi najezd od autobusaku.

        0 0
        • Hnoj  

          Tohle se mi zdá, jako nejshůdnější varinata, aspoň nebude moct půlka elity vézt silniční pedály jako posledně :-P

          0 0
      • Mike TB  

        A jeste cely prijezd k brodu a vyjezd na namesti. Urcite se najde spousta divaku, kteri budou fandit z lavky a autobusaku. Dnes to alespon tak bylo.

        0 0
      • fousac  

        akurat mi tech 10cm vody mistama sahalo az po prdel… a to nepocitam, jak sem se tam vyvalel… ;)

        nad tou hrazkou to jde docela rychle do „hloubky“…

        pri zavode tam zkusim zalezt tak do pulky reky a neco natocit…

        0 0
      • Gorgov  

        fuJ! neni to trochu zbytečný se na konci zavodu zmacet? co udelat anketu? ja sem jednoznacne proti brodeni:) Jo a brodi se na obou trasach?

        0 0
    • Thapsus  

      Taky jsem něco nafotil a popsal celou naší dnešní anabázi na www.thapsus.wz.cz/vyjizdky.htm .Byla to fajn neděle, nechběly třešně, koupání na Americe i dobrodružství ve štole. A k tomu pěkných 97 km jízdy. Co si víc v neděli přát? Díky všem účastníkům.

      0 0
      • RK  

        Koukám, že máš nějakej špiónskej foťák. Vždyť v té štole nebylo vidět na krok, nanejvejš prapodivné siluety.

        0 0
      • Hnoj  

        Teda, jsem ti přece říkal, ať fotíš něco jinýho :-D

        0 0
        • Thapsus  

          Jeminkote. Dyk jsem pak mířil jinam. Copak můžu vědět co v takový tmě mě fotim? :-D. By jsi toho normálně nikdo nevšimnul, jsem to stmavil. A stejně není nic špatnýho na tom, že jedna silueta vyndavá něco druhé siluetě z oka. Ale jestli chcete tak to smáznu…

          0 0
      • cernys  

        Tak to ste měli pěknej zážitek (Amerika :))

        0 0
      • Martinaa  

        tak vyjížďka byla vskutku perfektní, prostě nemůžu říct nic jinýho (snad by se hodilo jen – díky všem). Jen teda jak si řikal, že budeš ty fotky promazávat, tak na to si nejspíš zapomněl :D

        0 0
        • RK  

          To Martina: Ten maraton Po hřebenech Brd jelo předloni jen 50 chlapu (dlouhou) a loni to nebylo o moc víc.

          0 0
          • Martinaa  

            teda to je divný, nějak se mi to stejně ale nezdá, já tam viděla lidí docela dost…no to je fuk, každopádně bych to letos zas jela

            0 0
            • Bajker16  

              Letos je jednotná trasa necelých 60km ;-). www.mnisek.info

              0 0
              • SoLaX  

                Jee, jel ste to nekdo? Jaka je obtiznost, zvladnou to i zacatecnici? Ja pres prazdniny teda jeste neco nachrtim :-), ale uz ted tak koukam po zavodech, co sou v okoli Prahy..

                0 0
                • Martinaa  

                  já to jela loni a myslim, že dobrý, i když během závodu jsem některý kopce silně proklínala a asi to budu dělat i letos, ale pokud si dobře pamatuju, tak to byl hezkej závod. A co se obtížnosti týče, tak odpovídá převýšení

                  0 0
                • Bajker16  

                  Prostě Brdy ;-). Nahoru na kopec se tam vyjíždí snad ze všech stran,ale fakt pěknej závod,domácí atmosféra a dobrý zázemí v areálu Mníšecký školy. Akorát loni tam nějak pomotali posledních deset kilometrů,takže někdo měl 45,někdo zase 35. Ale fakt doporučuju ;-).

                  0 0
      • Peslezedirou  

        Koukám, že je voda v americe krásně čistá, protože tam žijou nejen žáby a raci ale taky Lachtani :o)))

        0 0
        • Thapsus  

          Do vody se tam skvěle skáče, ale ven už to jde poněkud hůř. Ale to vlastně platí celkově o vstupu do tohoto lomu :-))

          0 0
          • blue  

            a vy jste vjeli dolu tunelem a mezitim ho nekdo zamknul? nebo mi neco uniklo?

            0 0
            • Thapsus  

              Neuniklo Ti zhola nic. Přesně to nastalo.

              0 0
              • blue  

                to ste meli teda docela stesti, ze se vratili…

                jeste jsem na fotkach koukal, ze to vypada, jako by tam byla postavena lavka na druhej breh… lano tam je porad?

                0 0
                • Thapsus  

                  Dá se. Dokonce tam někdo šplhal po tom laně s kolem. Ta lávka je tam zřejmě z nějakýho natáčení. V nejhorším by nám nezbylo, než šplhat, takže nějak bychom se ven asi dostali. Ale v nášlapech a s kolem na hřbetě…beze ztrát by se to asi neobešlo :-))

                  0 0
                  • Martinaa  

                    jaký ztráty máš na mysli? Věřim, že by jsme se nahoru nějak vyškrábali a to všichni :)

                    0 0
                    • Thapsus  

                      Z výšky mě jímá děs i když je tam zábradlí ! Takže ztráty při výstupu jsem odhadoval minimálně na 20 % ze všech zúčastněných. Myslím, že Snail tam o řádku níže mi rozumí…:-))

                      0 0
                      • SNAIL  

                        Škoda že jsem nemohl s vámi, to procento by rázem výrazně vzrostlo :-)

                        0 0
                  • SNAIL  

                    Zařadil jsi do vyjížďky nějaké povolené ztráty? :-)

                    0 0
                    • Martinaa  

                      jako vedoucí říkám, že ztráty při mé vyjížďce nejsou povolený :)

                      0 0
      • Elwing  

        jeje, nebude to pořádat ještě někdy? jsem vodomil, ale jen na kole, takže brody a podobné to je moje, hned bych tam vlítla. Jakmile to tu Martina oznámila, tak jsem zalitovala, že ten den jsou zrovna Mezi ploty.

        0 0
        • blue  

          na kole prece muzes vlitnout do jakykoliv reky, rybnika atd., kdyz k tomu to kolo potrebujes :-)

          0 0
          • Manas  

            Jeste ji navadej! Se s ni budu bat jet okolo Vltavy :-)

            0 0
            • blue  

              se ti do toho tvyho mayhemu nevejdou nafukovaci rukavky, nebo co? :-)

              0 0
        • fousac  

          tak nekdy u pigiho udelame zavod, kdo dal dojede napric rekou… ;)

          0 0
    • Martinaa  

      tak tady je ještě jedna fotečka mužské části :)

      0 0
    • cernys  

      Poslední info z Berouna: Stav vody ke dni 30.5.2007 v 7.00 na jezu Beroun: oproti neděli se hladina zvedla o cca 15 cm. V neděli tekla voda přes jez jen minimálně, dneska tekla kalná voda kompletně přes korunu jezu. Doufejme, že brzy přestane pršet

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.