Závitové složení výměnou za integrované

11 nepřečtených
 • Redybass

  Zdravím chtěl bych se zeptat mám na kole závitové hlavové složení a chtěl bych novou vidlu 1 1/8 Ahead. V tom bych ještě problém neviděl nicméně na rámu Merida crossway D40 nevím jaké Hlavové složení mám koupit spodek 1,5" na hoře 1 1/8 ale integrované složení nebo polointegrovane? Nemá s tím někdo zkušenosti?

  • Bubaaak  

   Vyfoť stávající, nebo alespoň krk řízení. A vidlice bude tapered? Tedy spodek 1,5 a vršek 1 1/8?

   • kubad  

    pokud má ještě zavitové hlavové, tak to určitě nebude tapered, ani integrované, nebo semiintegrované

    otázka je jen jestli má 1" nebo 1, 1/8"

   • Redybass  

    Tady je to foto snad to jde vidět každopádně spodní je rozšířený

    • Bubaaak  

     Tak 100% nemáš tapered, takže zapomeň na 1,5 –1 1/8

     A jak kubad správně psal nemáš ani semi, ani integrovaný, máš klasiku

     Teď jen otázka, zda máš 1" nebo 1 1/8, takže změřit krk vidle

     • kubad  

      dole to není klasika to vypadá na semiintegrované – nechápu

      • Bubaaak  

       Jo máš pravdu na pc to už vidím :)

       Dole je fakt semi – takže to dopadne asi jak řiká mlok níž :)

       kombinace dvou tří hlávek… takže jak řikaš ty, do servisu a čistá hlava :)

     • MlokCZ  

      Spodek vypadá na semiintegrované, vršek externí klasika.

      Jaký má průměr netuším dle fotky. Kdyby měl náhodou dole 1a1/8", tak by tam možná šlo dát externí hlávko i pro tapered. Píšu možná i pro případ kdyby měl 1a1/8", protože záleží jak to vypadá uvnitř. Dle fotky je dole hlavovka rozšířená o chlup a tam pak často bývá upravena uvnitř jen malá hloubka pro hlavové, klidně i méně než 1cm (což na dost semiintegrovaných stačí).

      Jsem to řešil zrovna nedávno, právě na rámu, kde jsem měl jen 9mm možnou hloubku hlavového (semintegrované) a potřeboval tam dostat externí hlávko na tapered krk a pokud možno co nejnižší. Nechat to vybrat o něco hlouběji v hlavové trubce jsem se neodvážil, protože to bylo akorát právě až ke konci zesíleného místa a vybrat více materiálu do větší hloubky by už mohlo oslabit moc celou hlavu.

      Vyšlo to ale přesně. Konkrétně jsem našel Hope ec44/40, které potřebuje zasilovat jen těsně přes 9mm (změřeno kolem 9,1–9,2mm) a to jsem se už nebál těch pár desetin upilovat. Vzal jsem to na 8,9mm a funguje to bez problémů.

      Třeba Cane Creek Forty EC44/40, které jsem chtěl nejdříve použít z důvodu, že je asi nejnižší z těch externích na trhu, tak potřebuje 12mm hloubku v hlavové trubce. A přitom je daleko více odlehčené než to Hope, tak jsem u něj měl už strach to srazit na snížit na těch necelých 9mm.

      Použil jsem ale nakonec kombinaci 3 hlavových. Spodní miska Hope, ložisko z toho Cane Creek (je o 1mm nižší než to z Hope) a spodní kroužek odpovídajícího zkosení z nějakého FSA (zatěsněný spodní kroužek z Cane Creek byl zase o dalších 1,5mm zbytečně vyšší, to mi za to zatěsnění nestálo, na daném kole se v bordelu téměř jezdit nebude).

      Takže nakonec to je nižší než komplet originál Cane Creek a jen o 1mm vyšší než by šlo nakombinovat (než varianta miska i ložisko Cane Creek + FSA spodní kroužek). Hope má misku o 1mm vyšší než Cane Creek.

  • kubad  

   dej to do servisu, ve finále to bude levnější a bude to fungovat

  • Tomas S2  

   Jestli máš aktuálně závit 1", tak máš smůlu.

  • Redybass  
   Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.