• RomanKa

  Ahoj,

  řeším záplety, pročítám, ale moudrý z toho nejsem. Jsem 60 kilová blecha, kterou baví jezdit horekopcom, protože mi to na rovině nejede. Chci upgradovat kolo nebo pořídit komplet nové, ale spíš bych se asi soustředil jen na záplety (vše ostatní jakž takž funguje). Mám kolo s ráfkovými brzdami, tak bych se soustředil spíš na ně.

  Materiál: Alu x Carbon x Alu/Carbon

  Co je nejlepší na takové to domácí ježdění? S rozdílem v ceně jsem smířený, jde mi spíš o to, ať nepřiplácím horentní sumy pro minimální zlepšení. Má smysl kombinace hliníku a karbonu kvůli brždění? Nikdy jsem karbonová ráfky nejel, ale často se tím straší, hlavně za mokra…

  Výška: 21 mm, 25 mm, 30 mm, 35 mm…

  Čím vyšší, tím asi víc aero a těžší, ale má smysl mít úzký profil, který pojede do kopce, když na rovině budu proti hlubšímu ráfku couvat?

  Hmotnost:

  Chci klasické pláště s duší, které jsou prý zákonitě těžší než galuskové, ale co je ještě v cajku, co už je moc a co je zas zbytečně málo?

  Značka: DT Swiss, Mavic, Campa, Reynolds, Hunt,…

  Moc se neorientuju, ale stejně jako je mezi koly v poměru cena/výkon nejlepší Canyon, není nějaká obdoba i mezi výrobci kol? Ať neplatím za značku, ale za produkt…


  Campagnolo Bora one, Shamal Ultra, Eurus, Zonda, Scirocco, Shamal Mille, Neutron… Mavic Ksyrium Pro, Pro SL C, Pro SL T,… jak se v tom všem vyznat? Vypadají stejně, váží víceméně stejně, popisky jsou skoro totožné…

  Zaujaly mě Campa Hyperion Ultra Two. Jediné, čeho se bojím, že jsou moc nízdé (21/23 mm) a zkrátka nepojedou po rovině. Pak ještě Ksyria Pro Carbon SL (25 mm). Ale ať se mi to líbí nebo ne, žiji v dost rovinatém kraji, občas prudký brdek a za kopci jezdím jen na dovolenou. Tak jestli má taková kola smysl kupovat a neudělám mnohem líp s něčím vyšším (Cosmic?).

  Díky…

  • well  

   Nízký a lehký :-) . Já mám rád záplety od Shimana. Do kopců bych dle financí bral Dura Ace C24 CL nebo WH RS81-C24 CL. Koukni na testy.

  • DALIS  

   Já mám stejný názor jak well.Taky vozím Dura Ace C24 CL a mají výhodu dají se použít s duší,nebo bez.Já mám na nich schwalbe pro one a jsem spokojen.Z kopce jedou velmi dobře! Do stoupání také a rovina není problém.Ty kola s výškou ráfku nad 30mm je problém na větru!Nejhůř z kopce.To bys musel najet na těch vyšších kolech hodně km.,aby sis zvykl!

   • well  

    Teď už to neplatí. „U“ profil se na větru chová perfektně. Jenže do kopců to chce nízký ráfky.

    • JFtryall  

     38 myslim v pohode i v kopcich. Spis jde o to o jakem levelu se bavime. :-)

     • RomanKa  

      Nakonec jsem vzal ty Hyperony, vypadají solidně, ale zatím ozkoušeny jen na rovině…

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.