• detoxy

    Poraďte mi prosím někdo levné a lehké záplety na dětské kolo 27,5 a hlavně aby byly TLR.

    Provedení RU/RU, vpředu 100, vzadu 135. V případě, že by kola byla s pevnými osami, lze vždy použít redukci a rychloupínák?

    Kola samozřejmě disková, unašeč zatím nerozhoduje, ale radši 6 dírový.

    Pláště budou max 2,2", ale spíš začnu na užších.

    Náboje nejlépe na průmyslových ložiscích a raději ořech co není hliníkový (ale mám kazetu Sunrace MX8 a ta by snad mohla být i s tím hliníkovým).

    0 0
    • oddie  

      Levné NEBO lehké? :D

      Ráfky Black Jack Ready 21, 1,8 dráty, na úplně lehké náboje už nezbyde, leda z Číny.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Mám tato kola mavic a zatím spokojenost: https://www.kupkolo.cz/…5mm_z104979/

      Ráfky už mají z výroby nalepenu bezdušovou pásku a pro náboje existují redukce na 12×142 i QR.

      0 0
      • detoxy  

        Taky jsem na ně narazil, a celkem mě zaujali, takže spokojenost? A ta redukce jde sehnat i do předního kola předpokládám.

        0 0
    • chyna.cz  

      Kdybys umel zaplejtat tak se da udwlat levne jak psali black jack je za litr,draty sem bral remerx 2–1,7–2 alu niple mas za dalsi litr. Pak uz jen vybrat naboje a okolo 4 tisíc by ses mohl doatat na funkcni kola s vahou do 1700g.

      Ja bral predni naboj novatec N a zadek force x12 s rafkama black jack 23 a vaha lehce pres 1700g

      0 0
      • Hadato  

        Souhlas, Black Jack Ready 21, Remerx 2,0–1,7–2,0 a náby třeba nějaké Novatec nebo Force Team + volitelně ty alu niple. Materiál je pak za cenu ca. 4000 Kč. Mělo by to vyjít kolem 1700 g. Zapletení pak dalších 500–600 Kč, záleží ale na obchodu.

        Ušetřit by se dalo na nábách z Číny (třeba Novatec z Ali) nebo pak použít Shimano (SLX/XT), které jsou cenově dostupné a relativně lehké (asi o 100g těžší, než ty Novatec). Tam by se to mělo vejít do ceny i se zaplétáním.

        0 0
        • Hadato  

          EDIT: Za mě teda obojí lepší, než ty Crossridy. Jak váhou, tak možností opravy (jak dostupností ráfků na 32 děr, tak cenově).

          0 0
    • kocers  

      A já opět doporučím angličáky. Bohužel kola s lehčíma a užšíma ráfkama (viz fotky u mě v profilu) už maji vyprodané, ale furt maji celkem lehká s odolnějším ráfkem(i když 25mm ráfek na dítě je trochu overkill)

      takže odkaz na kola zde ,použít v košíku slevový kupon SAVEWHEELS, cena pak vychází na 4020,–Kč + cca 250,Kč- pošta. Váha cca 1760g s koncovkama na 15mmosu a 12mm osu (viz foto, kolega je bral nedávno). Kola maji super zvuk, s prodejcem (i kolama) naprostá spokojeno, doma jsou cca do týdne. Jo a stačí nalepit pásku a bezduše jsou bez problémů.

      0 0
    • maajkee  

      Zaplist Black Jack ready, náboje Force Team na prumyslech s výměnnyma koncovka, dráty Sapim Race a i se zapletením ti to dodám lehce nad 4 tisíce.

      0 0
      • maajkee  

        Respektive co jsem počítal tak jsem schopnej to zaplist a dodat za 4200,– hmotnost cca 1650g

        0 0
        • oddie  

          S Ready 23? Ty by se mi docela hodily…

          0 0
          • maajkee  

            S Ready 23 a náboji Force Team, Sapim Race mají 1710g.

            Nově mají ráfky Ready nýtovaný otvory pro zpevnění.

            0 0
        • detoxy  

          To je hodně zajímavé, hlavně když budu mít i ty koncovky a budu to moci předělat na pevné osy, až to budu předělávat na větší rám. Váha super, jsou tlr, na prumyslech, cena ok. Jak se můžem domluvit, do kdy by jsi to zvládl? Zbytek kdyztak v SZ

          0 0
          • Mart7  

            Zadní náboj force team má hliníkový ořech, který není moc vhodný pro nižší kazety bez unašečů.

            0 0
            • maajkee  

              U dětí je to skoro jedno, zasekne se do ořechu minimálně, na funkci to nemá vliv.

              0 0
            • Smazaný účet  

              Ořech lze snadno vyměnit za kompatibilní Novatec, případně použít osvědčené řešení s rozklepanými injekčními jehlami.

              0 0
              • Mart7  

                Takže využiješ vůli kazety na ořechu a naklepeš tam třeba 3 rozmáčklé jehly?

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Zatím jsem to tak použil jen jednou, ale fungovalo to. Teď se hliníkovým ořechům snažím vyhýbat. Sehnal jsem z Číny kdysi pár ocelových čtyřpraporkových Novateců pro 12mm osu a s těmi dlouho vydržím. Úplně stejný ocelový ořech měl náboj Force 4×1, který jsem koupil, když jsem zaplétal kola dceři.

                  0 0
            • matbiker  

              Totok jsem u Force nepochopil. U minule generace tech Team naboju byl orech s tim ocelovym pliskem, nevim jak to Novatec nazyva, a ted uz davaji obyc celohlinikovy.

              Kdyby nekdo chtel, tak mam minimalne jeden s tim pliskem volny.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.