• Dřímec

    Zdravím diskutující, chci si trochu upgradovat starou silničku a uvažuji o koupi těchto kol, možná i z druhé ruky. Nechci dát za kola moc peněz, na silnici jezdím svátečně (cca 500km přez leto) jen když mám na ni chuť jinak pouze MTB. Dočetl jsem se, že bývá problém s dráty, že praskají a taky že v tom kole tak nějak lupká, jak se špice dřou…, kolik tak stojí nový drát a je vůbec běžně k sehnání? Prosím, jaké máte vy s tím zkušenosti, mám pocit, že ty kola jsou docela hodně rozšířené…dík moc 

    0 0
    • jose  

      Na to, jak jsou rozšířená myslím, že nejsou nějak moc poruchový…asi u všeho záleží na „kusu“. Já je můžu zhodnotit pouze z cca 500km venku, jinak jsem je používal jako náhradní a na trenažer,teď mi teda už leží ladem a myslím pokud jezdíš, tak jak jezdíš, tak bych se jich vůbec nebál…

      0 0
    • Radkoslav  

      Přidám také svou…koupil jsem je z druhé ruky, jednu sezónu jsem na nich odjezdil naprosto bez problému. Bohužel další rok mi při jedné vyjížďce praskl nipl na zadním kole u kříženého papsku. Na opravu (teda ten nipl) jsem čekal měsíc a půl. Po cca čtvrtroce zas to samé, a když mi chvíli na to rupl další tak šla dozadu klasika s 32 drátama. Vzdy se utrhla hlavička niplu, co ho drží v náboji. Nevím, jestli to byl problém kusu, nebo tím, že jsem kola pravda nešetřil, nebo chyba servisáka, že pri centrování zbytečně natáhl dráty, nebo se ta kola prostě  technicky nepovedla. Cenově tuším nipl 60,– a dráty zhruba 120,–/kus. Bohužel čekací doby jako u všech šimano součástek, takže radši do zásoby. Přední kolo vozím prozatím stále, nějaké lupání se za celou dobu neobjevilo.

      0 0
    • Zerocool  

      kup si WH-R500, pasujou tam jakékoliv dráty…stejná kategorie kol a jsou ještě o něco levnější, na ty rozbité cesty v poho…

      0 0
      • kubad  

        myslím žes Mavic Axium je lepší volba :-)

        0 0
      • Dřímec  

        takže ty R500 nemají ploché dráty? Taky jsem o nich uvažoval a ten zadní náboj vypadá klasický a ty špice tam možná tak moc ani nepraskají…  

        0 0
      • Dřímec  

        takže ty R500 nemají ploché dráty? Taky jsem o nich uvažoval a ten zadní náboj vypadá klasický a ty špice tam možná tak moc ani nepraskají…  

        0 0
        • Ricci  

          WH-R500 som kupoval nedavno za 1690.- a nemaju ploche draty, takze vymena dratu by mala byt uplne v pohode

          0 0
    • Dřímec  

      Ještě někdo nějaké zkušenosti, určitě je vás víc…dík

      0 0
      • Pedro RB  

        Mám podobné zkušenosti jako jsou už nahoře. Jezdil jsem je asi 2 roky a před rokem prodal. Střídal jsem je s Ksyrii a proti nim jsou měkčí do strany a trošku pohodlnější. 2× mi praskl drát v zadním kole. Osmice velká, ale dojet se bez následků dalo. Čekací doba na drát Shimano předlouhá. Oboje ty kola jsem nahradil jedněmi zapletenými sety DT Swiss s kulatými ztenčovanými dráty..

        0 0
    • Pavel  

      Jezdil jsem je loni, tuhost celkem slušná, na podzim po cca 3500 km praskl drát v zadním. Problém ho sehnat (jako všechny náhradní díly na Shimano)… Lupkání ani nic takového jsem nezaregistroval… Asi je ale pošlu do kopru a pořídím nějaké Fulcrumy (za slušnou cenu)…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.