zalepit díru v boku Schwalbe RR 2,25?

39 nepřečtených
  • delfyn

    jak už jsem na několika threadech a v recenzích napsal, natrhl jsem o víkendu bok mýho prvního Ralpha 2,25kevlar ani ne po 300km. Trhlina skrz je tak 15mm, přetrženej kord tak na 5mm, napadlo mě vzít záplatu a zalepit díru zevnitř a zvenku, máte s tím zkušenosti? u jakýhokoliv pláště? Nechce se mi vyhazovat pomalu netklej vzorek, ale zase roznejtovat ciferník si taky nechci. Odpovídejte i na anketu:)

    Anketa: Zalepil jsem díru v boku pláště

    0 0
    • raceman  

      tak to zašij

      0 0
    • kubad  

      Zapomeň a zahoď. Zkoušel sem lepit asi 8mm řízlou díru v běhounu. V pneuservisu snad největší lata co tam měly. Přes celou dlaň. Po nafouknutí se tam stejně objevila boule a plášť letěl. Do opravy boku bych se už vůbec nepouštěl.

      0 0
      • zirecek  

        Kamarád dělal v Pneuservisu a zalepil i řízlý Python AirLight, kde okolo vlákna moc gumy není. Jde to, ale tak či onak je to riziko. Na trénink ano, na závod ne.

        0 0
        • jecnak  

          Jaky je rozdil mezi treninkem a zavodem? Na treniku je zeme mekci, kameny kulatejsi a asfalt gumovej? ;-)

          0 0
          • gobike  

            On mel na mysli, ze kdyz se ti ten lepenej Python pri treninku rozlepi, tak to nebude tak vadit jak pri zavode;-)

            0 0
            • VencaV1  

              To ta rozbita drzka nebude tolik bolet?

              0 0
              • gobike  

                A taky to nepochopil.. No proste ze kdyz se ti ten plast posere pri treninku, tak ti to nebude tak vadit, jako by se ti posral v zavode a kvuli tomu by jsi nedojel jinak paradne rozjetej zavod, uz chapes?;-)

                0 0
      • Meesha  

        na prorizlim a zalepeny behnounu (teda ne skrznaskrz) RR 2,1 jsem vpoho odjezdil cca 2000km. Pak uz se to teda i s tou zaplatou (klasickej flek na dusi) provalilo ven… :-)

        0 0
    • Mamut  

      Podlepit zvyskom stareho tenkeho plasta. Taka zaplata ma totiz aj vlakna, co bezna zaplata nema. Sam takto jazdim polepeneho Spesla, a to vazim 92kg a zprasenu geometriu, ze mam skoro vsetku vahu na zadnom, takze vzadu musim hodne fukat. Vsetko to prezilo, vratane jazdy s kapsami = + 20kg.

      0 0
      • delfyn  

        jakým lepidlem jsi to udělal?

        0 0
        • Mamut  

          Normalnym Ferdusom na zaplaty.

          0 0
          • Pekáček  

            Tak jsem to zkusil u řízlýho Ranchera, je to asi 10mm na boku pláště (miluju cesty vysypaný rozbitejma střešníma taškama) a dělá to menší bouli než s obyč záplatou od Ferdusu. Zkusím to a nejspíš plášť stejně vyměním, ale jsem zvědavej jak to bude držet.

            0 0
      • kubad  

        Pokud to riziko stojí za těch 650 kč tak proč ne. Ale až to někde ve sjezdu rupne bude veselo. Taky ovšem nemusí :-))

        0 0
        • delfyn  

          už jsem z kola nějaký urazy měl, až na komplet zlomenou nohu v lýtku ale nic hroznýho- vypadalo to jak kdybych měl na jedný noze dvě kolena, spodní koleno ale nějak nedrželo balanc, nešlo si na to stoupnout

          0 0
      • pepek  

        Taky tak, zalepil jsem to Chemoprénem, byl to IRC Mythos (přední) a dojezdil v pohodě.

        0 0
    • martt  

      Ide to opravit v pohode. Zabudni ale na zaplaty, potrebujes nejaku pevnu latku a musi byt zacviknuta na oboch stranach aj medzi patkou plasta a rafom. Najlepsie su priemyselne lepiace pasky (duct tape), ktore sa nenatahuju a maju v sebe pevne vlakna. Ak je zaplata elasticka, vznikne „boule“ a obderie sa tam vzorok.

      Raz som v nudzi s prerezanym plastom nasiel stary dazdnik, dal som z jeho platna do plasta asi styri vrstvy a v pohode som na tejto „zaplate“ odjazdil este niekolko tisic km.

      0 0
    • Andrea  

      Mozna jsem uplne mimo, ale neslo by to svarit? Ja mela prorizlou gumu na aute a v pneuservisu to nejak zavarili. Tak me napadlo, jestli by to neslo i u plaste na kolo.

      0 0
      • kubad  

        Mimo nejsi, ale není co svařit. Té gumi je tam strašně,straš­ně málo.

        0 0
    • kovar  

      no pro mě platí všechny odpovědi v tomto sledu:

      1. a pak c) načež s novým zase a) a pak zas c) pak zas a) ale už tam nebylo to spokojeně, takže po dalším výletě následovalo b) zárověň s d)

      Python

      0 0
    • screamercz  

      JJ, taky mam RR z boku narizlej, prijde mi ze jsou na to tyhle plaste dost nachylny, nastesti jen asi 5–10 mm, tak to zatim moc neresim, duse na me jeste nevyskocila :)

      0 0
    • Mamut  

      Ked budete vyhadzovat neojazdene prerezane plaste a ste niekde z Prahy, dajte vediet, skocim si po nich. Ak nevydrzia tlaky podo mnou, tak pod priatlekou urcite. Ta fuka na vyrazne menej.

      0 0
    • Tosa  

      Stalo se mi na stejným plášti to samý jen dřív asi po 100 km trhlina v boku byla asi taky těch 15 mm kolmo k patce do běhounu to nezasahovalo vzal sem normální záplaty nalepil jednu zevnitř jednu zvenku a i když tam byla boulička v klidu sem plášť dojezdil celkem asi 1800 km bylo to zadní kolo a foukám do 50psi vážím 85 kg je pravda, že na závody sem si to vzít netrouf kromě novaauthor jizerský 50 (ale to není bikovej závod)

      0 0
      • delfyn  

        já jsem to přetáhl koberovkou 1 vrstvu přepatlal chemoprenem a další jen nalepil z vnějšku záplatu tak uvidím:)

        0 0
        • delfyn  

          zatím pořád jezdím, má už nějakých 500 na zadku a drží

          0 0
    • Davit  

      Tak zrovna včera sem řízl tréninkovýho Ignitora – dost velká díra asi 15mm na boku. Vždycky sem to lepil jak duše – normálně vulkanizační roztok + velká záplata (i tenhle plášť už je od jara lepenej a bez problémů). Teď mi tam ty záplaty ale nějak nedržej, plášť je už celkem sjetej, tak ho asi vyhodim.

      0 0
    • MARIN  

      podlepuju kusem stare duse a pak zasiju praktikuju jen u malo jetych plastu

      0 0
    • Smazaný účet  

      dle mý zkušenosti podlepit obyč záplatou nestačí, vyboulí se to. sešít nebo dovnitř kus starýho pláště.

      0 0
    • mdk  

      To sa mi stalo na NN 2.1 akurat len 7mm podlepil z vnutra a v pohodicke…jedine je ze us do NN nepojdem …Sice maju super vahu aj super vlastnosti ale ta obetujem tych zopar gramov a pojdem do Albertov

      0 0
      • saab  

        to zíram… to fakt riskujete kvůli pár stovkám život?????? zahoď ten plášť aspoň ty, delfyne – sice to naštve, ale stačí jeden sjezdík a je to…

        0 0
      • saab  

        to zíram… to fakt riskujete kvůli pár stovkám život?????? zahoď ten plášť aspoň ty, delfyne – sice to naštve, ale stačí jeden sjezdík a je to…

        0 0
        • delfyn  

          nedramatizuj to, ten plášť výborně drží už skoro rok

          0 0
    • bajkr  

      podlepeno bokem starého pláště a přelepeno kobercovkou :o)

      0 0
      • Archer  

        Mam doma dva plaste RR 2.1 (jeste dual compound). Opotrebeni skoro nulove. Presel jsem na neco tlustseho, tak ze jen tak se valeji… nemas zajem?

        0 0
    • vysmátej bajker  

      Kousek starého pláště a zalepit lukaprénem.Dodržet postup lepení a drží.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.