Zadní Shimano BR-M445 rozvibruje celé kolo

12 nepřečtených
  • kabanos

    Zdravím pánové

    Koupil jsem použité kolo a po několika kilometrech mi začal při brždění zadní brzdy vibrovat celý rám.

    Vibrace je pravidelná , rotor je v pořádku, třmen je pevně utáhnutý a destičky jako nové ( umyté v jarové vodě).

    Co s tím dál ? Díky moc

    0 0
    • Smazaný účet  

      Historie, řeší se to tu 2× do týdne, desky vypálit.

      0 0
      • kabanos  

        A jak je mám vypálit ?

        0 0
        • Vilém  

          Vemes prak a vypalis je co nejdal zvolenym smerem:)

          0 0
          • kabanos  

            Vypadají jako nové :(

            Nemůže to být ničím i jiným ? Něco co bych ještě vyzkoušel před vyhozením ?

            0 0
            • Vilém  

              To vypaleni zkusit muzes. Proste je nahrej ze strany plechu nad ohnem, nebo horkovzduskou, tak dlouho nez se z desek zakouri (teda pokud jsou zamasteny). Pak je muzes jeste zarovnat na nejakym jemnejsim smirku a odmastit. Kotouc taky pro jistotu odmastit.

              0 0
    • royal  

      Brzdit predni brzdou!

      0 0
      • 96  

        U předešlýho kola mi to taky dělalo,měl jsem tam 180mm kotouč. Pak jsem tam dal 140mm bez děrování a byl klid.

        0 0
    • Ruprt2  

      odmastit (jarová voda nic moc)

      seřídit (už jsi na to zdá se hrabal, tak vystředit)

      zajet (už jsi asi tahal desky ven dělal s nima kdoví co, tak zajet na pořádném kopci)

      kontrola rotoru a statoru :-) (má kotouč správnou velikost?, je rovný? patří k tvým brzdám? není to slepenec z jiného kola nebo ze šuplíkových zásob? není sjetý? je uprostřed třmenu? vysunují se obě desky lehce? nemáš tam nějakou prasáckou velikost?)

      Není to zavzdušněné? (chodí páka tvrdě, je srovnatelná s druhou bezproblémovou brzdou?)

      kontrola adaptéru (patří adaptér na tvoje brzdy, je dotažený, je správně a kolmo přidělaný?)

      Jaké máš desky? (jsou nové, patří na tvoje kolo? mají se rády s tvým kotoučem? Zkusil jsi je vyměnit za přední? jsou stejné jako vepředu?)

      Až dokážeš zodpovědět všechny otázky a vyzkoušet všechny možnosti, tak budeš vědět čím to bylo.

      0 0
      • kabanos  

        Skvělé .. pane .. pánové

        Díky za rady

        Pomalu to začnu zkoušet .. budu to dělat poprvé :)

        0 0
      • kabanos  

        Tak až dnes jsem měl pořádně čas..

        Zjistil jsem že bude problém v křivém ráfku . Není to osmička ale spíš s ním předchozí majitel trochu skočil a tak bude naraženej kolmo .

        Když jsem kolo hodně roztočil tak jsem cítil že mi v ruce mírně vibrovalo sedlo.

        Dá se to v servise opravit bez výměny toho ráfku ?

        Bydlím v Sydney a všechny služby jsou pořádně drahé :(

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.