• Marshall

    Ahoj. Mám Spindrift 2017 a je na něm Yari RC 180mm. Má trochu vakl. S vaklem jsem se tak nějak naučil žít, ale poslední dobou mi přijde, že se zvětšil a je už i trochu vidět okem.

    Vím, že se vakl normálně opravuje výměnou kluzných pouzder, která je ale podle toho, co jsem slyšel, docela nákladná.

    A teď proč to tu píšu… tady na fóru jsem četl, že někomu zmizel vakl tím, že udělal repas a vyměnil ty mazací části pod guferama. Že se vakl vymezil olejem a že to je normální, když vidle chce repas. Ovšem jednalo se o vidlici Fox, tak bych se chtěl zeptat, jestli je možný, aby i u Yariny vakl po repasu zmizel nebo se zase vrátil do tolerance. Je pravda, že od posledního repasu vidle uběhl rok a dva měsíce. Může to mít souvislost?

    Rád bych si do ní koupil Charger Damper 2.1 upgrade kit, který všichni chválí, ale dokud má vidle vakl, tak se mi do ní nechce investovat.

    Moc děkuji za případné odpovědi.

    0 0
    • allrose  

      Jedině výměnou pouzder

      Dříve se slepávaly,ale už nevím zda to ještě lze,nohy pro pouzdra byla mírně konická..

      0 0
    • allrose  

      Pouzdra,je to „plast“ na hliníkové podložce,uložené v nohách,je to k tomu určené,aby to odešlo jako první,levně vyměnitelné..

      0 0
      • Marshall  

        Levně? U minulé Fox 36 2015 mi to nacenili na nějakých 4 až 5000 Kč. Jak je to u Rock Shox nevím, ale obávám se, že podobně…

        0 0
    • duri80  

      Dívám se rozpačitě na fakt, že jsi schopný ty bushing opotřebit tak, že je na nich tak zřetelný vakl, který jak uvádíš se „ještě zvětšil“. Nefaliruje ta vidle někde jinde?

      0 0
      • Marshall  

        Možná jsem to napsal špatně. Vakl je mezi vnitřními a vnějšími nohami. Vidli jsem rozebranou neměl. Nicméně když dám prst mezi vnitřní nohy a “korunku” (spojení dolních nohou nebo jak tomu říct), tak proste už je i maličko vidět okem, že je tam vůle. Když vidli otočím, tak vakl téměř zmizí, ale jen na chvíli. Prave kvůli oleji, který steče dolů. Proto mne napadlo jestli to nemůže být tím jak jsem psal před tím.

        0 0
    • Concorde  

      Jedině nový monoblok. Na RS se nedaji sehnat bushingy, jsou zalepene.

      0 0
      • Marshall  

        Tak tak je zlý… A kolik tak přibližně stojí? Jde vůbec koupit? Já ho nikde nenašel…

        0 0
        • Atilla  

          To zkus reklamovat. U piku to šlo. U ffoxu ti řeknou, že je to kvůli hydrodynamickému mazání i když je tam vakl jako krava.

          0 0
          • Marshall  

            To asi nepůjde, jsem třetí majitel a navíc má kolo už přes tři roky… :/

            0 0
        • Concorde  

          Když proženeš googlem „lowers yari“ tak ti to něco vyplivne. Cca 8–10k

          Teoreticky bych to mohl sehnat kolem 7tis, ale asi se to nevyplatí. To seženeš zánovní yari na bazaru

          0 0
      • allrose  

        Aha,tak nyní jsem chytřejší,zlatý fox..

        0 0
    • Marshall  

      Díky všem za odpovědi.

      Neprodává někdo monoblok pro Yari / Lyrik? Případně Lyrik Charger Damper 2.1 za nějakou normální cenu?

      Tak nějak teď nevím co dělat, aby se mi to vyplatilo. Ta Yari co mám je v pohodě, ale jakmile jedu třeba na Špičák, tak to drncá tak, že by mi upadly ruce.

      0 0
    • Marshall  

      Nebo se zeptám ještě jinak. Má vůbec vakl na něco vliv, kromě občas nepříjemného zachvění vidlice? Co se tím vlastně muže zničit, když tak či tak se musí vyměnit celý monoblok?

      Přemýšlím, jestli by nebylo nejlepší proste koupit upgrade kit, vakl neřešit a až bude nesnesitelně obrovský prostě jen vyměnit ty nohy nebo koupit jinou vidli a patronů jen přehodit.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.