XT 2012 tece pod vickem nadrzky

9 nepřečtených
  • vladyka

    Ahoj,

    mam problem s novyma brzdama XT.

    Nejakou dobu jsem je jezdil a na predni brzde zacalo nepatrne prolinat.Vypadalo to,ze to jde kolem hadicky,kterou jsem zkracoval a tak jsem si rikal,ze to radeji udelam znova.Pri tom jsem zjistil,ze to je spod toho stribrnyho vicka.

    Je tam takovy gumovy tesneni,ktere slouzi zaroven jako membrana na vyrovnavani objemu.Takze nekde asi kolem neho.

    Chci se zeptat, pri skladani,musim vsechny dily poradne odmastit nebo snad naopak necim namaznout, nebo jak spravne postupovat? Strasne to zacalo tect a vubec nevim, co jsem udelal spatne. Naplnil jsem podle navodu Shimano az pookraj. Tesneni vypada na pohled ok.Nemate nekdo zkusenost, treba i nekdo kdo ma XTR2011,ty jsou asi hodne podobny.

    dik

    0 0
    • kubad  

      neřeš, je to normální, asi bylo moc oleje v systemu

      0 0
      • vladyka  

        Prave Shimano ma v navodu naplnit az po okraj, tak nevim.

        To teda znamena, nechat „odkapat“ a co zbude, tak je akorat ? :)

        0 0
      • ememem  

        moze dufat ze hej, nejak napadne sa to podoba tomu co v BM testovali XTR 2011, vsetky im okolo paky slzily. ja mam zatial chvalabohu s xtr 2011 len dobru skusenost.

        0 0
    • Senoy  

      Může se to stát v důsledku vysokého zahřátí oleje, kdy se z důvodu ochrany brzdy nadbytečný, teplem zvětšený, objem oleje protlačí přes bezpečnostní drážku pod víčkem expanzky. Utřít a případně kontrolovat, jestli to neteče stále, pak je třeba hledat chybu v těsnění.

      0 0
      • vladyka  

        Ono to prave tece i uplne v klidu, hned po naplneni a pomackani packy. Pak kolo stoji a kape.

        Zmenu objemu by prave mela resit ta membrana prece. Opravdu se to ma plnit az po okraj, jak se uvadi v shimano navodu?

        0 0
        • capis  

          Pokud jsou nové, jak píšeš, tak to reklamuj.

          0 0
          • vladyka  

            Pravdepodobne to tak dopadne. Je to ale zkratka komplikace(nejakou dobu bez brzdy), proto jsem to chtel poresit sam.

            0 0
      • Zdyn  

        Jakou bezpecnostni drazku mas na mysli? Zatim jsem na zadne brzde nic takoveho nevidel. Dirky a drazky ve vicku se pouzivaji pro odvzdusneni prostoru mezi vickem a membranou.

        Membrana je prave proto, aby umoznila zvetseni objemu kapaliny po zahrati bez narustu tlaku v systemu.

        Nicmene muze se stat, ze kdyz je kapaliny mnoho, tak po zahrati nestaci prostor nad membranou a kapalina se protlaci nekudy ve.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.