X Fact Pro Hr. 27,5 nebo Mongoose Tyax 29" Sport 2019

16 nepřečtených
  • crown

    Ahoj,

    mám 180cm, 76 kg, a jezdím rekreačně s manželkou po silnici, občas sám přes pole nebo po městě přes chodníky/obrubníky.

    Mám teď možnost

    X Fact Pro Hr. 27,5 (mám nabídku za 7 tis)

    • je to 27,5
    • má o dost lepší komponenty – Deore XT, lepší brzdy

    Mongoose Tyax 29" Sport 2019 (mám nabídku za 10 tis)

    • je to 29
    • horší komponenty – Altus

    Mám si radši pořídit větší kolo nebo kolo s lepšími komponenty ? Teď jezdím se starým 26 kolem, takže obě možnosti budou zlepšení.

    Anketa: Které si mám vybrat?

    0 0
    • novas752  

      Poprskal jsem si klávesnici. :)

      Teď vážně, navěsí na to 12 let starou XT přehazovačku, zbytek zůstane stejnej a najednou je to kolo na XT, aha. To je kolo z Hervisu, že? Tam bych si kolo fakt nekupoval, na webové stránky nedají ani kompletní specifikacikaci toho kola aby to na první pohled půdobilo jako slušné kolo na Deore XT a tímto způsobem se na to nalepili naivky.

      Navíc s tim rozpočtem uděláš mnohem líp, když se poohlédneš po nějakém lehce ojetém bazarovém kole, za tu cenu se prostě nic slušného prodávat nemůže. Je to těžké, nebrzdí to, odpružení nefunguje, kroutí se to, nejede to, vyhozené peníze.

      0 0
      • crown  

        Ja to kolo mel na prodejne v ruce. Je to opravdu Deore XT (Shimano XT RD-M772 SHADOW). Maji velky rozdil mezi X FACT PRO a X FACT SPORT. I presmykac byl slusny.

        Popis na webu je opravdu pro kocku.

        Po bazarech jsem se koukal, ale lidi maji nerealne pozadavky.

        odkaz tady, na cenu nekoukejte

        https://www.hervis.cz/…OLOR-2471942

        0 0
        • Vilém  

          Prehazka nic neznamena. Razeni k ni maji jaky? Puvodni cena naprosty nesmysl.

          0 0
          • crown  

            O tom není sporu, Hervis je tím pověstný. Původní vysoké ceny si cucá z prstu.

            0 0
        • novas752  

          Ano přehqzovačka je skutečně XT. Sice stará, dnes úplně stejně funguje i přehqzovačka Acera, ale je to XT. Jenže co přesmykač a řadící páčky, kazeta, kliky a řetěz? To tipuji na směs Tourney, Altus, Acera a možná Alivio.

          Ale budiž, na tom řazení pro rekreační jízdu moc nezáleží, ale co vidlice, co brzdy, co náboje, co?

          0 0
          • crown  

            Tak tam zitra zajdu z opisu si to vsechno. Z popisu se nepozna vubec nic.

            0 0
            • crown  

              Byl jsem se podivat v obchode a:

              Prehazovacka Shimano Deore XT

              Presmykac Acera

              Naboje Quando high performance hub

              Vidlice SR Suntour XCT30

              Kazeta Shimano HG (CS-HG200–9)

              Plaste Rapid Rob

              Rafky cosi Hervis vlastniho s logem Kilimanjaro

              0 0
              • bikemike  

                Prostě si to kolo kup a je. Jednou týdně přesun 5 km po asfaltu zvládne. Ale tady jsi na fóru, kde to lidé s cyklistikou myslí vážně, mají nájezd x tisíc km v terénu. Takže nečekej, že ti tu ten kauf někdo schválí!

                0 0
              • šlapatko  

                Po zakoupení doporučím pořádně seřídit konusy. Na Quando náboje jsem nikdy nové nesehnal, občas pasovaly joytech.

                Brzdy tektro jsou funkční, ale náhradní díly jsou drahší než na shimano.

                0 0
            • crown  

              a tady jsou realne foto z obchodu --

              https://shared-album.com/kolo-hervis

              0 0
              • crown  

                Tak uz na kole jezdim, za tyden tak trikrat 20km hlavne po polnich cestach (cyklostezky kolem Prahy 6) a jezdi to fajn. Ted po par stovkach km bude asi potrebovat seridit packy. Nove to prehazovalo presne, ted je to mene presne.

                Nevyhoda je tvar ramu, kdy se do toho spatne shani brasna a blbe se tam da uchytit detska sedacka. Taky sedlovku jsem musel poridit delsi.

                0 0
    • Čipera  

      Když už mongoose tak expert. 1×11 deore, slx, vzduchová vidlice, slušný brzdy, kola připravena na bezduse. Věřím že někde ve výprodeji ho seženeš za dobry peníze a řekl bych, že jedno z nejlépe vybavených kol cena/výbava. Řekl bych že cokoliv níž nemá cenu kupovat. Kupuj kola v prodejnách kde se na cyklistiku specializují mají zázemí a servis, žádný velkoprpdej Hervis, alza a podobně.

      0 0
      • crown  

        Ja přece jenom většinu pojedu na asfaltu a z mírného kopce bych na jednopřevodniku ostatním nestačil. Kamarád mi to dost rozmlouval. Jednopřevodník má jeho syn a nadává na to.

        Navíc mám psychologickou hranici 10 tisíc. Proto jsem aspoň čekal na slevy, jinak byse do toho nevešla ani tato dvě kola. Drahé kolo bych se akorát bál někde zaparkovat.

        0 0
        • Gwaihir  

          To je jenom o převodech. Pokud budeš jezdit hlavně z kopce, tak si dej dopředu (pokud to kolo pobere) třeba 36z a s pastorkem 11z ti to bude stačit na kde co. Akurát do kopců to nebude úplně ono. Naklikej si to na http://gears.mtbcrosscountry.com/#…

          0 0
        • bikemike  

          Nad jednopřevodnikem v téhle cenové relaci ani neuvažuj. Navíc je to záležitost pro lidi, kteří vědí, co chtějí..Dneska si to pořídí každý Jouda, protože je to in a pak se diví, že mu chybí převody proti původnímu 3×8.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.