• SKoderova

  Zdravím, jsem trochu bezradná při výběru kola. Vzhledem k tomu, že syn je drobek, zbyly mi ve výběru woom 2 a kubikes. Nechci z toho dělat vědu, ale vrtá mi hlavou ten rozdíl v riditkach. Woom jsme zkoušeli, vypadá fajn, sedí tam jak vosa na bonbone… Kubikes v okolí zkusit nemůžeme…může mi někdo prosim poradit, v čem jsou výhody/nevýhod těch kterych řidítek? Moc děkuji!

  • Doktor-Prase  

   Zdravím,

   dcerka 3,5 jezdí už přes rok na podobném kole – Islabikes Cnoc 14L. ŘIdítka má s hrazdičkou, vůbec ničemu to nevadí, ba naopak bych možná jako bonus viděl, že lze lépe napolohovat (natočením řídítek). Islu mohu jenom doporučit, dají se sehnat buď jeté přes ebay.co.uk a nebo i nové – posílají po EU zdarma, 90 dní garance na vrácení… https://www.islabikes.co.uk/…/bikes/cnoc/

   Zásadní je – pokud je to první kolo – aby pohodlně dosáhl ze sedla celou plochou nohy na zem.

   V příloze fotka týden před prvním šlápnutím v módu odrážedlo, takže cca 2,5 roku pilotky. Bez postraních koleček…

   • SKoderova  

    Koukala jsem i na ne…mají tu 14ku verzi small a big nebo tak nějak. U té small mi nepřišlo že jsou ty řidítka takhle velký…já mám problém a tím, že syn má 91 cm. Na tom woomu vypadal fajn, jen mi to přišlo trochu jak na choppru…to vaše kolo to je ta „větší“ 14, že?

    • Doktor-Prase  

     Ano, je to 14L (menší je 14S), s tím že do začátku (v těch 2,5 letech) měla pivotal sedlovku (z BMX), která je ještě nižší, než klasická sedlovka, takže dosáhla nohama až na zem a na učení (přechod z odrážedla 12") a brždění to bylo akorát.

     Šlapat sama se učila 3 dny :D

     Na fotce má dcerka cca 98cm, takže na spodní hraně použitelnosti té 14L. Pro vašeho to vypadá velikostně na 14S. Pokud jste z Prahy, klidně můžete přijet zkusit (mám i tu pivotal sedlovku, můžu nastavit).

     • SKoderova  

      Moc děkuju za nabídku. Právě že pro nás by bylo spíš to S, jenže my potřebujeme zelený

      • Doktor-Prase  

       Neříkám, že je na prodej, jen že můžete zkusit :D :D :D Kdyby byl zájem, nabídka platí.

       • SKoderova  

        Jo to jsem pochopila…chtěla jsem tím napsat, že ta S velikost není v zelené k dispozici :)

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.