• andy97

    Zajímalo by mě jestli se někdo tady chystá na výzvu Festive 500?

    Pokud nevíte o co jedna, jde o to za 8 dni ujet 500km a to respektive mezi 24. až 31. prosincem.

    Více informaci na: https://www.rapha.cc/…/festive-500

    0 0
    • milan.v  

      Já se chystám, ale ještě pořádně nevím, jak na tom budu časově, jestli to bude reálné…

      Pro mě je také důležité počasí, ještě jsem pořádně nestudoval, v dešti/sněžení nejezdím, ledaže by mi chybělo do splnění 50km poslední den…

      0 0
      • andy97  

        Taky to tak mám, uvidím jestli je to reálný třeba po 2–3 dnech a nebo ne

        0 0
    • Smazaný účet  

      Zaznamenal jsem to na Stravě, akorát jsem si nevšiml, jestli je to potřeba skutečně najet, nebo si to virtuálové mohou natočit doma na Zwiftu apod. Každopádně svátky mám zabité návštěvami, takže bohužel.

      0 0
      • andy97  

        Asi to jde na trenažeru najet, ale podle mě to nemá takovou hodnotu a ani bych neměl z toho takovou radost, než si to protrpět venku v nepříznivých podmínkách.

        0 1
        • milan.v  

          Ne, v podmínkách je jasně dané, že „virtual rides“ možné nejsou a nezapočítávají se.

          Tak jasně, najet to venku a doma na trenažéru je rozdíl, ale přál bych ti někdy zkusit dát kilo na trenažéru, to už je pak složitá i barva na zdi… :o)

          0 0
      • milan.v  

        Bohužel je to jen o jízdách venku.

        Kdyby to bylo možné natočit i na Zwiftu, tak by to bylo skvělé, to bych nějak skloubil.

        0 0
        • Dejv0  

          To ale umí kde kdo že..

          0 0
          • milan.v  

            No jistě, beru tě za slovo, pak sem hoď, jak jsi to natočil na trenažéru… ;o)

            P. S.: Máte něco objednaného z té jejich limitované kolekce?

            0 0
            • Dejv0  

              Nemám, netočim, to mám za sebou naštěstí. Neřikám, že je to na trenažeru zadarmo. Jen prostě uznej, že točit to teď v těhle podmínkách venku nebo v teplíčku u TV je sakra rozdíl a proto to nezpřístupňují virtuálům.

              0 0
              • milan.v  

                No, najíždět to můžeš i v rámci závodů na Zwiftu, nejen před TV, to už je pak něco jiného, ne? ;o)

                0 0
                • Dejv0  

                  Jo to jo. :) Tak podstata je 10 let stejná a každý má podmínky taky stejné (krom podnebí teda). :)

                  0 0
              • mr.antik  

                tak, včera jsem byl možná 2h na kole, do toho 30 minut příprava, oblíkání, potom zas 30minut čištění sebe, kola, úklid bordelu…

                0 0
              • hovado_cz  

                tak jestli se to můžeš najet na Mallorce v Kalifornii nebo jinde v „teple“ tak bych to nebral jako argument, že je to kvuli podmínkám mezi svátky :-)

                0 0
                • Dejv0  

                  A co píšu o dva komentáře dál? Prostě venkovní akce a tečka.

                  0 0
          • Alojs01  

            Ja bych to tedy na trenazeru najizdet nechtel… To radsi venku, i ted v zime…:-)

            0 0
      • brundibar  

        na zwiftu ani na jinyvh trenazerech nemuzes. Je to napsane v pravidlech.

        0 0
    • KS2  

      Letos pojedu poprvé, tak jsem zvědavý jestli se to povede. Počasí má být přívětivé, ale dnes taky nemělo pršet :-)

      Kdyby se někdo z Olomoucka chtěl přidat, dejte vědět.

      0 0
    • vrazdit  

      Letos to opět zkusím, dal jsem to jednou před 3 lety (ještě na mtb), loni a předloni jsem zůstal viset někde přes 300 km, počasí šlo do háje…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Flapjack už je v troubě, tak zejtra snad nezkolabuju. Jakou máte strategii, nabouchat to na začátku a pak vypustit, rovnoměrně, a nebo negativní split?

      0 0
      • vrazdit  

        Nejlepší asi naprásknout začátek a pak se uvidí… Minulý rok jsem dal první jízdu 175, pak mě ale přibrzdil defekt a nakonec jsem chytil kašlík a počasí šlo do kopru(skončil jsem na 320 km za 3 dny)… Letos mám naplánovanou 220 na začátku a pak to postupně snad nějak dorazím…

        0 0
      • milan.v  

        Rovnoměrně.

        0 0
    • brundibar  

      Jojo zejtra mam cas tak tam hned kilicko poslu, pak podle toho jak bude cas… uvidime.. navstev po pribuznych je hodne…

      0 0
    •  

      No tak jo, já to zkusím taky. :-)

      Zítra nebude moc čas – zkusím se trochu projet ráno a trochu večer. Ale ty další volné dny bych tam mohl hodit něco delšího. Počasí mne většinou nezastaví.

      0 0
      • andy97  

        Nevím jak u vás, ale tady na jihu Moravy nemá snad vůbec podle předpovědi pršet celý týden. Tak snad to vydrží no.

        0 0
        •  

          Blansko – díval jsem se, že tam na ten týden asi nějaký déšť je, ale jak říkám – to mne nezastaví – modrým z radaru jezdím normálně, zelenému se většinou dá vyhnout (časově)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Držím palce. Mě déšť, který před týdnem v sobotu odpoledne nečekaně namrzl zastavil na týden a ani teď se na mokré silnici po těch dvou pádech necítím nejlíp. Jo, a bylo to od Blanska jen kousek, u Křtin.

            0 0
            •  

              Díky.

              Na Křtiny teď moc nejezdím, v tom žlebu to může být riskantní. Když to namrzá, tak ani na Adamov (od Blanska) – držím se v nejhorším silnice Šebrov – Blansko – Boskovice s občasnýma menšíma odbočkama.

              A možná v rámci toho zkusím Velas.

              0 0
    • Smazaný účet  

      Dát si Praha-Brno, tam dva dny dojídat kapra a pak na Silvestra zase domů. Ideální, ne :-)

      0 0
    • JFtryall  

      Vanocnak a 105km, tak uvidime, jak to pujde. :-)

      https://www.instagram.com/p/B6diuavn747/?…

      0 0
    • Frankq  

      Jedu to taky. Minulý rok jsem to dokončil je to super na moral ještě když člověk střídá mtb a silnici. Dnes ma unas na západě celý den pršet tak asi až zítra něco kolem 160 km.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Déšť, 4stupně, defekt a 67kilásků.

      0 0
      • Frankq  

        Ja stejně déšť i stupně jen bez defektu a 57 km a se světlem. Dnes to bylo na morál.

        0 0
      •  

        já dva defekty a ještě jsem cestou viděl minimálně jednoho borca, jak tlačí silničku dom

        0 0
    • Tina  

      Po dnešku 117km :)

      0 0
    • milan.v  

      Začíná se mi to komplikovat, nachystal jsem se a než jsem dal blatníky, začal takový déšť, že bych se z toho… :o/

      Vidím, že aspoň někde se dalo…

      0 0
    • theedge  

      Dobra zalezitost pro otce rodin kteri chteji byt neustale pod tlakem :-) Vanocni rodinne ptakoviny a do toho tlak z neplneni sam sobe stanoveneho cile.

      Ale asi je to dobra zaminka pro unik do sveho klidu.

      0 0
      • andy97  

        Tak já dneska 70km na MTB trochu sem zmokl taky, celkem mám 170km najeto

        0 0
      • vik  

        Jo, aby clovek neosulil rodinu, je Festive 500 jeste tezsi. Jel jsem to asi trikrat a abych byl se svymi blizkymi doma, vyrazel jsem brzy rano a pozde vecer, uz bych to nejel. Ale ty raphacky nasivky byly proste v ty dobe desna motivace. Poprve asi 600 km, v mrazu a snehu atd. Ted je teplo, staci plastenka

        0 0
        • theedge  

          Jo tak primarne to je blbina pro mlady co se mezi svatkama nudou kopou do zadele a nemaji penize na hory, nebo pro ty co maji rodinu na haku.

          0 0
          • JFtryall  

            Ty asi nejedes co? :-D

            0 0
            • theedge  

              Ne :-) zrovna mezi svatkama nemam zapotrebi to lamat pres koleno a jezdit jak se tu pise „na moral“ … navic rodinka.

              0 0
    • mr.ricardo  

      Škoda, pěkná výzva na konec roku, když už mám letos prd najeto. Tenhle týden mám službu, tak vám budu fandit.

      0 0
    •  

      Mám už 200km, ale začínají první problémy – hlavně 2 defekty (protože jsem kus jel neplánovaně „cyklokros“ a přes šutry), tímpádem jsem předčasně ukončil jízdu (která měla být dnes jen jedna), dorážel jsem to teď večer na horáku a tímpádem trochu nestíhám točit hadry. A nevím, jestli jsem při výměně duše neprochladl – trvalo mi to dost dlouho. Silničku do zítra nedám do kupy (jednak nemám dvě náhradní duše a stejně to asi bude chtít nový plášť), takže zítra pokus o stovku na fitness kole.

      Těch 300+ za první tři dny nutně potřebuju, protože pak budou 3 pracovní dny a 2 víkendové – z toho jen jeden budu moct asi použít a ve zbylých dnech budu paběrkovat, nemám dovolenou. A v úterý v nejhoším večer ten Velas, kde se dá za 2 hodiny najet hodně přes 60km.

      0 0
    • jIrI___  

      To opravdu někdo v čase, kdy má jedinečnou možnost se setkávat se svými blízkými a přáteli s různých koutů Země, jde raději točit nohama? Myslel jsem si, že jsem velký asociál, ale vidím, že na tom ještě nejsem tak zle :D

      0 0
      • deekay  

        Ja ti nevim, ale tohle je pro me nejmene vhodny cas, kdy videt ostatni. Kazdej je rozlitanej, ma svych starosti dost atd. Kdyz chci nekoho videt, tak se s nim vidim a nepotrebuju k tomu vanoce.

        0 0
      • Frankq  

        Na tom kole jsem 3h denně tak času dost.

        0 0
      • JFtryall  

        Prave je to super, ze odpadnou idiotsky cinnosti z donuceni nebo ze zvyku. I kdyz je fakt, ze v aktualnich podminkach tezko rict, co je vetsi trest. :-D

        0 0
      • ememem1  

        a co ked tu moznost niekto nema? ale inak hej, cyklisti su cudaci..casto teda.

        ale skor sa cudujem, ze namisto srania sa na silnicke v hovnach nejdu lyzovat :-)

        0 0
    •  

      300km v kapse.

      Nakonec bylo fitness kolo dobrá volba – úplně jiný posed namáhal tělo jinak, takže se cítím přijatelně.

      Večer ještě na horáku vytočím nohy – tak 10km – a tím zahájím paběrkování – zbývajících 200km. Času už totiž do konce roku moc nebude.

      0 0
      • andy97  

        Já dnes 91km a celkem mám 263 km, chtěl bych to v Pondělí dojet abych měl už Silvestr v klidu.

        0 0
        •  

          Taky bych to chtěl dojet dřív (nejlépe už o víkendu), počasí nebo jiný faktor (technika, zdraví) může kdykoliv zaúřadovat.

          Ale stejně bych možná jel pak na Silvestra na ten Velodrom – i kdyby mi ty kilometry nescházely, tak bych to pojal jako takovou rozlučku se sezónou.

          0 0
      • Frankq  

        My dnes 167 km tak už jsem taky na 300 km.

        0 0
    • Smazaný účet  

      71 kilo hlásím. A taky sníh, déšť, bláto a kopce za Milešovkou.

      0 0
    • Tydlii  

      Tak dnes jsem zacal – na 2× a dohromady z toho 90km. Tak uvidíme :D

      0 0
      • andy97  

        Tak to si budeš muset máknout, ale ještě máš dost dnů do konce.

        0 0
        • Tydlii  

          dnes 95 km, návrat za tmy, teplota 0/-1. Každým dnem chladněji.. Zatím celkem 273km, takže to snad doklepu zítra apozítří a na silvestra volno :)

          0 0
          • novas752  

            Dneska bude tezky den. Je pojedu za chvili do prace 13km a uplne mi to staci. :)

            0 0
    • becis  

      Přidal jsem se k tomu na Stravě. Mám se hlásit ještě někam jinam abych vysockoval nášivky, pokud to dojedu? 

      0 0
      • satch  

        Myslím, že ty nášivky jsou zrušený. JFtryall ti asi poví víc. Dostal něco jen elektronicky snad

        0 0
        • vrazdit  

          Nášivky přijdou poštou až někdy koncem ledna, alespoň mě to před pár lety tak přišlo… Letos by měl být poslední rok s nášivkami a myslím že se musí registrovat na rapha stránkách…

          0 0
          • andy97  

            Ano, letos jsou naposledy nášivky

            0 0
            •  

              jé, s tím jsem ani nepočítal – tak to abych se zaregistroval

              jinak fakt začíná přituhovat, pytluju teď ty kiláky po trochách a velké objemy v prvních třech dnech se vyloženě vyplatily

              0 0
              • andy97  

                Tak já dnes 76km a celkem 340km, možná ještě dám nějaký kilák večer na MTB.

                0 0
                •  

                  To máme skoro stejně – mám 346km a taky ještě večer zkusím něco najet.

                  0 0
        • JFtryall  

          Prisla mi, letos nevim. :-)

          0 0
          • andy97  

            To se musí registrovat na stránkách Rapha nebo jak to funguje?

            0 0
          • Frankq  

            Spíš by mě zajímala třeba Čapka pod helmu jak to chodí? Minulý rok jsem to dal jen na stravě bez jiný registrace.

            Jinak dnes 90 km celkem 382 tak o víkendu to padne.

            0 0
            • andy97  

              Pěkný, taky to snad docvaknu o víkendu schází mi 145km

              0 0
              •  

                Tak mám 402km. Chtěl jsem trochu víc, aby se to dalo dorazit stylově už zítra, ale asi to dorazím až v neděli.

                0 0
    • vrazdit  

      Tak první jízda, ale skoro celá potmě, protože jsem vyjel až po třetí odpoledne… Padlo tam kilo, ale počasí se bude dál asi chladit, tak uvidíme…

      0 0
      • vrazdit  

        včera těsně pod stovku v ukrutných srágorách, posledních asi 20 km domů už byl triumf vůle:) takže zatím 200 a dneska volný den… jestli to dám fakt netuším, teploty mají jít dost do záporu…

        0 0
    • Tina  

      po dnešku 328km za 4 výjazdy :)

      0 0
    • milan.v  

      Tak dnes bez mála 150km, celkově to ale vidím bledě, jedna návštěva za druhou… :o/

      0 0
    • Smazaný účet  

      Dneska 110, a taky jsem si odfajfkoval jednu celoživotní ostudu – vysápal jsem na Říp, bo jsem tam ještě nebyl.

      0 0
    •  

      Potomek vyspával, tak jsem po ránu přidával a přidával a už mi nečekaně zbývá jen 53km – tak to možná zkusím dojet večer po 18:00, pokud mi vydrží světla.

      0 0
      • andy97  

        Pěkný, já měl v plánu dnes 100km ale fouká a je zima, takže vezmu mtb a pojedu do lesa se schovat. Vidím to na 50–70km dnes.

        0 0
        • andy97  

          Tak dneska 70km na MTB v lese, celkem mám 425km. Uvidím jestli to zítra už dojedu nebo v Pondělí, uvidíme podle počasí a jak pojedou nohy :)

          0 0
          •  

            Taky budu nakonec dojíždět zítra, dneska jsem nějak už časově nestíhal. Nohy naštěstí OK, jenom trochu sem tam něco otlačené (zadek), odřené (nárt od přetaženého návleku na tretru) a silnička furt čeká na výměnu duše.

            0 0
    • Smazaný účet  

      Jsem dneska ušudlal jen 63 kilo po cyklostezce. Zbejvá přesně 111, ale je fakt už kosa… a nebo nějak měknu.

      0 0
      • mrozu  

        To spíš měkneš, co se týče počasí, je to letos jedno z nejlehčích festive500 (spolu s loňskem), co pamatuju, a to to jezdím od 2014 :)

        0 0
    •  

      Tak já mám hotovo :-)

      0 0
      • andy97  

        Pěkný, já dnes 53km a zbývá mi 21km takže zítra ráno to dojedu

        0 0
        •  

          Taky pěkné, to už je kousek, skoro i doběhneš :-)

          Dnes jsem měl po dlouhé době trochu štěstí na okolojedoucí – sjel jsem na horáku po větru do Brna a zpět proti větru jsem se na půlku cesty pověsil za nějakého silničáře, takže ten nejhorší úsek mi zpět odtáhl.

          0 0
    • zdsamct  

      Palec hore vám všem

      0 0
    • Tydlii  

      tak dnes 109,8km , celkově mám 383km . uvidím jestli to zítra doklepu nebo si nechám ranní protažení na silvestra…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Dneska 133kilo

      My job is done…

      0 0
      •  

        tohle naprosto chápu :-)

        0 0
      • vrazdit  

        Já 138… 1–2 stupně, místy dost foukalo, ale bylo sucho, tak to šlo… Mě to fyzicky přijde v pohodě, ale to vzdorování chladu a větru je jiné kafe… Pleskačka rumu naštěstí pomohla:)

        0 0
    • okam_z_brna  

      Tak zítra posledních 42 km a je hotovo. Nakonec jsem to pojal tak, že první den 100 a pak jsem dávál kolem 75. Počasí vyšlo, takže super. Super akce na morál, ale stačilo to.

      INFO: Pro všechny co se účastní události na Stravě, tak po skončení akce všem co splnili dojde email s požadavkem na registraci a taky na výběr jestli chcete nášivku nebo místo nášivky dá Rapha 2 libry na nějakou charitu. Nášivky se budou posílat hromadně poštou koncem ledna.

      0 0
      • andy97  

        Pěkný, taky sem to tak podobně, že první den 100 a další dny mezi 70–80, zítra posledních 21km na pohodu a letošek bude ukončen.

        A díky za info

        0 0
    • Tydlii  

      nechcete se někdo zítra přidat? zbývá mi 117km.

      Trasa cca takto: https://mapy.cz/s/hapetodonu

      start cca 11:45 z modřan

      ve 2 (nebo více) se to lépe táhne… tempo ±24kmh

      0 0
      • andy97  

        Tak já už mám taky Festive dokončen, dnes posledních 28km a celkem 507km

        0 0
    • Čuli  

      Hotovo :)

      0 0
    • Tydlii  

      tak taky hotovo :) . dnes 121km. konečně jsem se trochu sžil se silničkou xD

      0 0
    • Tina  

      Dnes 123km. Celkom 451km. Dúfam, že zajtra to sa mi podarí splniť :)

      0 0
    • Kubiczech  

      176 km to go → dlabu na to, snad příští rok. (:

      0 0
    • vrazdit  

      Tak dneska 119 a na zítra jsem si nechal posledních 41 km, předpokládám že to teda letos klapne :)

      0 0
    • orm  

      Tak jsem to take silou vule dotlacil, ± podle planu na 7 dni. Se 125kg nic moc letos, ale lepsi nez sedet doma a poslouchat zenu, jak jsem zkazil letosni dovolenou :-).

      3× na Slovensku (tam je to peklo jezdit)

      4× v Brne

      Mezi tim prejezdy Nitra, Brno, Trutnov, Brno.

      0 0
    • vrazdit  

      Dnes jsem to tedy dorazil, 67km, celkem 526km v 5 vyjížďkách…

      0 0
    • iron.hide  

      na mtb sa to v zime moc neda, ale nevadi. Tento rok mam cisto na mtb dokopy 9700 km.

      0 0
    • andy97  

      Dnes přišla nášivka, už sem to ani nečekal

      0 0
      • black.horse  

        Paráda:-)

        0 0
      • vrazdit  

        mně taky! akorát jsem ji musel v práci lovit štěrbinou ze schránky :) už jsem myslel že mě někde zašantročili a nic nebude, ale asi se jim to jen nějak časově vymknulo…

        0 0
      • deekay  

        Taky mám. :) Sice se mi k ničemu barevné ta letošní nehodí ale potěšila :)

        0 0
        • andy97  

          Já sem si ji dal na zeď, aspoň když se na to podívám tak se mi vybaví vzpomínky 

          0 0
      • Canyon325  

        tento rok ich asi nebudú posielať, píšu len o „digital roundel“ na Strave

        0 0
        • andy97  

          Psali loni, že to bude naposled co bude nášivka. Kvůli tomu sem to chtěl na 100% objet.

          0 0
          • Canyon325  

            škoda, trochu klesa motivácia sa na to podujať :)

            0 0
            • Blunderbuss  

              Zjevně Rapha pokračuje v nastoleném trendu letošní výzvou k Balck Friday.;-) Ale motivací snad není nějaká nášivka?!:-)

              0 0
              • deekay  

                Pro me byla, ja jsem materialista :D

                Letos jim na to prdim, totalne to devalvovali moznosti odsedet si to na trenazeru doma v teple u TV a cukrovi. Vubec celkove kroky a chovani Raphy v posledni dobe mi pekne stve. Je to skoda, protoze dost hadru maji fajnovych a sednou mi strihem.

                0 0
    • andy97  

      Ahoj, chystá se někdo na letošní výzvu Festive500? Loni se počasí povedlo tak to bylo celkem vpohodě objet. Uvidíme co letos. Ještě nevím jestli pojedu no, rozhodně počasí a morál.

      0 0
      • 4daš  

        Minulý rok jsem nejel, dal jsem si předsevzetí že letos pojedu. Tak prostě musím i kdyby bylo hnusně :-)

        0 0
        • andy97  

          Tak to držím palce, já to mám tak 50 na 50. Počasí u mě rozhodně.

          0 0
      • jonti  

        Hodně o tom uvažuji. Chci jet na kole ke tchýni a zpátky, každým směrem to dá 120, jinak bych to doma neukecal.

        0 0
      • JFtryall  

        Samozreme, vsichni jedou Festive. Loni to byla pohodicka, naopak predloni docela peklicko. :-)

        0 0
      • orm  

        Ja to zkusim, ale se soucasnyma 130+kg a skoro nulovym jezdenim od narozeni dcery to nebude lehke, ale povoleni doma jsem dostal. Zena rekla, ze by byla radsi, abych byl doma, ale pokud by to bylo za cenu, ze jeste vic priberu, tak at jdu radsi na kolo :-).

        0 0
        • babkanakole  

          Když vezmeš rikšu, do ní dceru, tak uděláš něco i pro rodinu ;)

          0 0
          • milan.v  

            Počkej, jako že s ním pojede několik hodin několik dnů malá dcera ve vozíku? :-o

            0 0
            • babkanakole  

              Dělám si samozřejmě legraci, ale s miminem byly každodenní vycházky dvě až tři hodiny, občas víckrát za den, za každého počasí.

              0 0
              • jonti  

                Pro me je zasadni problem dat 100+ km a potom misto odpocinku se naplno venovat rodine, vetsi nez tech par hodin mimo. Mimino je jeste v pohode, ale dve deti predskolniho veku jsou narocnejsi.

                0 0
                • TK75  

                  Já to dělám tak, že na návštěvy mezi svatkama jedu na kole a žena s dětma autem.Oblecení na převlečení mi veze žena.

                  0 0
                  • karf  

                    Tak to jsem udělala špatně, že jsem si nepořídila manželku :-)

                    0 0
              • orm  

                Na to je jeste mala ve dvou mesicich :-). Ven chodime, ale clovek je limitovany kojenim, takze v soucasne dobe tak 2h. Festive 500 s malou ve voziku bude az pristi rok :-).

                0 0
                • babkanakole  

                  Je mi jasné, že ve dvou měsících je na chariot malá, ale tady máš radu made in bike-forum:

                  Dáš to jako okruh, spočítáš si to na necelé dvě hodiny. Za hodinu a půl se ti malá probudí, takže zbytek kilometrů zvládneš za toho řevu daleko rychleji, ve dveřích podáš řvoucí a hladovějící dítě své milující ženě, a mažeš rychle pryč :) Pokud bude spát delší dobu, budeš objíždět okolo bloku, protože jakmile zastavíš, dítě se samozřejmě probudí.

                  A ne, opravdu to nemyslím vážně

                  0 0
      • karf  

        A nedalo by se to nějak aproximovat na hodiny? Mě to na tý silnici tak neba, ale v terénu km fakt nepřibejvaj…

        0 0
        • Blunderbuss  

          Nedalo. Ale letos si to můžeš střihnout na trenažeru https://www.rapha.cc/…/rcc-x-zwift , kdyby ti to přišlo zábavnější než venku. 

          0 0
          • karf  

            Asi nějaký anticovid přizpůsobení. Každopádně za mne teda raději tu silnici :(

            0 0
            • Blunderbuss  

              Ano, je to kvůli covidovým omezením. Dát to celé na trenažeru si vůbec nedovedu představit, to je z mého pohledu větší výzva, než se plazit venku v mrazu nebo lijáku.

              0 0
              • milan.v  

                Vzhledem k okolnostem o tom začínám čím dál víc přemýšlet…

                0 0
                • Blunderbuss  

                  Jako že to dáš celé na trenažeru? Když to tu vláda tiskových mluvčí „přepne“ do pátého stupně, tak se snad bude moct pořád individuálně sportovat venku?!

                  0 0
    • Blunderbuss  

      .

      0 0
    • Tydlii  

      Jó tohle je srdcovka. Vloni to byly moje první kilometry na silničním kole :D .

      Rozhodně pojedu i letos, díky hecu na tuhle výzvu jsem začal ve větším jezdit v zimě venku (a už od tý doby nepřestal – dodnes nemám trenažér) . Stejně chci doklepat 14tkm, tak mám aspoň dvojí motivaci :)

      0 0
    • Canyon325  

      niekto to dá aj na jeden švih :) klobúk dole

      0 0
      • Jáchym 1  

        Jsou dobří.Skupina pomůže morálně.Počasí nic moc.

        Při 24 hod. maratonech se najíždí až k 800km

        Nechci to rozporovat.Jen pro objektivnost.

        0 0
        • Canyon325  

          viem, zopár 24hodinoviek mám za sebou… v sezóne dať 500ku nie je až taký problém, za to v decembri v našich podmienkach už hej, na to treba fakt morál :)

          0 0
    • PatrikKalista  

      Ma nekdo hotovo? Ja 345/500. :-)

      0 0
      • JFtryall  

        Ja to dotuknu az dnes. Chybi lehce nad 50. Pohodicka.

        0 0
      • orm  

        Mne schazi jeste 244km. To chci dat ve zbyvajicich dnech 100, 100 a 44km. S ranni hmotnosti 131kg a faktem, ze jsem nekolik mesicu poradne nejezdil, to je letos pro me opravdu vyzivne :-). Jezdim to na 14kg zimaku s 1kg plastema s prumernou rychlosti 20km/h.

        0 0
        • nomecz  

          No to by me mohlo :) kazdopadne jsi dukaz ze kdyz je dobra hlava da se uslapat cokoliv :)

          0 0
          • deekay  

            Presne tak. To ma muj obdiv :) Kdyz si vezmu, ze bych mel jezdit a na zadech mit vlastne jeste jednou svoji osobu, tak me jima hruza :) Ale fakt vetsina veci je o hlave takze klobrc dolu pred ormem.

            0 0
            • orm  

              Zas bych to neprehanel. Ja tloustnu postupne a do toho porad jezdim 8 – 10kkm/rok. Vytvrvalost clovek neztraci tak rychle, takze porad dam 5h jizdy. Sila a hlavne kopce, to je pro me peklo a tam je ta hmotnost videt nejvice, proto jsem zvolil ted uplne rovinky. Kdyz bude dobre pocasi, tak zitra tech 150km doklepnu, tj. za 6 jizd. Za to, ze jsem se do toho letos pustil muze hlavne zena, ktera mne vyhani ven, ze uz se na me nemuze koukat :-)).

              0 0
        • Ter-exx  

          Esli je to tak,tak jsi dobrej kolík,to smekám.

          0 0
        • orm  

          Take hotovo. Nakonec v 7 jizdach.

          0 0
          • Jáchym 1  

            Vítej.

            0 0
          • Čuli  

            Pěkný, kde si jezdil že tak málo výškových?

            0 0
            • orm  

              Jizni Morava. Vysec z Brna smerem k Novym mlynum. Myslim, ze kdybych se snazil, tak jsem mohl mit o 700m mene :-).

              0 0
          • deekay  

            Hele to je naprosto paradni peklostroj :)

            0 0
            • orm  

              Zimak je vyladenej k ucelnosti. Skoro bych rekl moje nejoblibenejsi kolo, protoze se o nej vubec nemusim starat. Jen jezdit.

              0 0
              • deekay  

                Vsak ja to chvalim :) Pokud si to pochopil jinak.

                0 0
                • orm  

                  Pochopil jsem to, jen jsem to chtel upresnit :-). Ceka mne jeste vymena za sram x9/x0 9 speed, protoze shimano 9s ve srackach nefunguje moc dobre. Pak uz to bude nesmrtelne :-).

                  0 0
            • andy97  

              Taky sem jezdil k Novým Mlýnu najíždět kilometry

              0 0
          • TK75  

            Krásný výkon

            0 0
      • PatrikKalista  

        Tak jsem to nakonec dotáhl už dnes. Proč tam neposlal 155 km, když tak pekne foukalo(PROTI SAMOZŘEJMĚ) :-) Uz mi přišlo, ze se s tim nejak moc seru. Minulý rok ve Spanelsku jsem byl za 3 dny hotovéj.

        0 0
    • andy97  

      Tak já už mám hotovo. Nakonec počasí bylo letos dobrý, teda tady na Jihu Moravy.

      0 0
      • Jáchym 1  

        Gratuluju.Jen ty dnešní ranní zmrazky nabyly úplně příjemný.

        0 0
        • andy97  

          Díky, sem vyjel dnes až v 11:30 jelikož byli mokré silnice a to už bylo teplo a svítilo slunce.

          0 0
          • Jáchym 1  

            S parťákem jsme vyrazili v 6 30.Občas,,černý led"

            0 0
            • andy97  

              Tak to bych se nedonutil vyjet tak brzo.

              0 0
            • Tydlii  

              Jojo, takhle jsem si narazil kyčel, roztrhal nový rukavice, ohnul patku, odřel novou přehazovačku a ubrousil nový karbonovy brzdový paky na bajku v Jizerkach před 10 dny. Takže dnes taky start až v 11 :). Vzhledem k tomu jak se na tom ledu choval bajk, nechci vědět co by předvedla silnice.

              Zbývá mi 65km, zítra doklepu :).

              A ještě teda 129km do 14 000, to se taky povede :)

              0 0
              • Jáchym 1  

                On taky lehl,naštěstí kolo jen drobná kosmetika a asi moncl na holeni.

                Taky bych chtěl to pětikilo smáznout,ale Tvých 14 000 je pro mě utopie.Stíhám za rok tak do 10 000.Práce víc nedovolí.

                Tak to doraž

                PS my na těchto,,drome­dárech"ty popelnice nemají o kolech nic naznačovat.

                0 0
                • Tydlii  

                  Tak dnes vše doklepnuto :) .

                  173,7km/2045 m převýšení

                  Dromenády mate dobrý, alespoň vám necáká bláto do obličeje, narozdíl odemne xD .

                  Já studuju tak se to motá snáz no… 10k při práci respekt.

                  0 0
                  • andy97  

                    Pěkná porce kilometrů

                    0 0
                  • Jáchym 1  

                    Gratulace.

                    My to chcem dorazi zítra dopo.

                    To je CAAD 6?Na tom snad jezdil ještě Padrnos.Ten asi něco pamatuje.

                    Zástěrky odvedly kus práce.

                    0 0
                    • Tydlii  

                      Díky, tobě též gratulace k dokončení :)

                      Jojo CAAD 6, osazení campagnolo record. Podle vyjádření předchozího majitele tento konkrétní kus startoval na Giru, jestli to je pravda nevím, ale teamové lakování Saeco má, dokonce jsou tam i nějaký zalakovaný reklamy (rockshox). Bylo mi k němu nabízeno i teamové sedlo Saeco.

                      @andy97 jojo, zase s vidinou teplého oběda v půlce trasy se jelo snáz a najedenej domů po větru už vlastně samo :)

                      0 0
                      • Jáchym 1  

                        Tak hotovo.Počasí jak ze žurnálu.Super.

                        Ten,,kanón" mohl být teamová rezerva.

                        Kamoš měl Colnago jež bylo rezerva D.Menčova.On to sem vozil p.Fišera.Bývalý cyklokrosař.Měl tam kontakty.

                        0 0
                        • Tydlii  

                          Jó to je možný. Jsem s nim spokojený :)

                          Přisadíˇ si s těmi staty :) :

                          0 0
    • TK75  

      Tak jsem bohužel dojezdil, teď jsem byl v nemocnici kvůli krvácení ze zadní partie :-D

      0 0
    • tvargy  

      Tak už taky hotovo, počasí letos přálo

      0 0
    • Čuli  

      Activities

      6

      Distance

      527.7 km

      Elevation

      5,242 m

      Moving Time

      23h 42m

      0 0
      • orm  

        Gratuluji. Je videt, ze z Brna se da jezdit ruzne – uplne roviny nebo kopce.

        0 0
    • PatrikKalista  

      Tak co pánové,

      jde do toho někdo? Já to jezdím vždy pro sebe a nepotřebuji na to žádný papír, ale letos to bude fakt humus podle toho, co se chystá za počasí:-( Přemýšlím, že vynechám…

      Patrik

      0 0
      • Dejv0  

        No taky se mi ta předpověď moc nelíbí, ale mám v plánu v pátek začít co půjde a pak se uvidí. :)

        0 0
      • andy97  

        Já letos asi taky nepojedu, má byt sice teplo ale pršet skoro každý den.

        0 0
        • TK75  

          Tak to by nemuselo být špatný…km sice nenajedu, ale jestli nebude pršet hodně, tak si zajezdim schovanej v lese…já bych stejně bez kola nevydržel :-)

          0 0
      • vik  

        Festive je anti-social event! :-) Ne, v začátcích to bylo fajn, byly placky a nebyla to taková masovka, měl jsem jednu zimu přes 600 km fakt na sněhu a ledu, ale nějak jsem byl o svátcích málo doma :-)

        0 0
      • orm  

        Ja to zkusim. Jel jsem to uz dve zimy a letos pojedu znovu, ale jak tloustnu, tak je to cim dal vetsi challenge. Se 134kg to da zabrat. Navic letos budu na Slovensku, v oblasti, ktera neni uplne cyklo pratelska, tak ani nevim, kde to odjezdim. Loni to byla pohoda. Dcerka dva mesice, nikam jsme jet nemohli a Brno je idealni destinace. Letos to bude horsi.

        0 0
      • Libores  

        Dlabu na to. To hovno, co jsem letos najel už nevylepším, akorát bych ho rozmazal.

        0 0
      • saxanajam  

        No, hezky si to plánujete pánové, tak trochu závidím. Za mě tohle dilema právě vyřešila delta, momentálně jsem rád, že se doplazím na záchod :-(.

        0 1
      • Jáchym 1  

        Tak vzhledem k předpovědi počasí to bude trochu na ho…o.

        Jel bych to taky jen pro sebe,ale asi to neklapne.

        0 0
      • lith  

        Je tu někdo, kdo to dává na trenažéru? Nebo jsou tu jen všichni tvrďáci a najíždí to venku?

        0 0
    • Tydlii  

      Za “standardních” okolnosti to je na klid, ale vzhledem k tomu, ze 25. Mám v plánu bezky a 27–30 jsem na sjezdovkách, tak teda nevím nevím :)

      Zbývá 24,26,31. To je nějakých 167 km denně :D. Ale aspoň to bude challenge…

      0 0
      • McBlacky  

        To ty bezky budou fakt chutnat kdyz mezi to budes davat 170km kolo

        1 0
        • Forester  

          STS Chvojkovice Brod … asi dobrej oddíl, no :-)

          0 0
        • Tydlii  

          se*u na to. občas je dobrý přiznat si, že jsem maximalista a hodit trochu zpátečku :)

          navic jsem se dal včera bodnout posilujici davkou, tak kdovi jak bych dopadl…

          0 0
          • PatrikKalista  

            Ty vole, tak dneska to byl tedy mazec…

            0 0
            • JFtryall  

              Kazdej Vanocnak jsme jeli kilo+, dneska 2h a konecna. :-) To se fakt nedalo.

              0 0
              • Tydlii  

                a co tam u vás? tady v práglu silnice lehce mokrá, teplo, i trochu potrhaný mraky… do lesa na mtb jsem to samozrejme ani nezkoušel to by to vysvetlovalo

                0 0
                • andy97  

                  Na jihu Moravy bylo pěkně teplo i slunko chvilku vylezlo, ale mokrý silnice. Zítra tady má celý den chumelit. Letos to počasí bude nic moc. Poslední dva roky byli pěkný suché, tak to šlo lehce. Letos na to kašlu.

                  1 0
                • JFtryall  

                  Praha dobra, videl jsem ze kluci jezdili. U nas u Usti nad Orlici snezilo dost dlouho do noci a rano v 6 prisla obleva, takze totalni kluziste a po hodine promoceny uplne vse, jak to talo na silnicich.

                  0 0
                  • TK75  

                    Teď už je to fajn, pekne zamrzlo…akorát se dá spíš jet v lese pod tlakem náročný kopce na zahřátí, ale nějaký kilometry najíždět… to je naprd

                    0 0
                    • Jáchym 1  

                      Jo,na sněhu je krásně,ale kiláky nenaskakují.Letos to budu počítat jako,,motorhodiny,,

                      0 0
    • kucka7  

      Mám dotaz, který tak trochu souvisí i s tímto tématem.

      Jde nějak dodatečně dostat z garmin conectu jízdy do Stravy. Nepřevedly se mi všechny jízdy z posledních dní a tím pádem nesplním výzvu. Díky

      0 0
      • Melvin  

        Tak je nahraj do Stravy rovnou z Garminu, který připojíš přes kabel k PC.

        0 0
    • andy97  

      Máte někdo v plánu jet Festive 500?

      Po roční pauze bych to chtěl znovu objet. Tady na jihu Moravy by mělo byt teplo a víceméně bez srážek. Tak by to mohlo pěkný a v příjemných teplotách.

      0 0
      • KS2  

        Pořád to zvažuji, být doma v Olomouci tak asi neváhám. Ale půlku výzvy jsem v Orličkách a tady bych musel vyměnit kolo za kajak :-)

        0 0
      • Jáchym 1  

        Teplo celkem ano,se srážkama to zase tak růžově nevidím a taky do toho promluví vítr.

        Nicméně se do toho pustím.

        0 0
      • Jáchym 1  

        Tak já jsem ukrojil první kilometry.

        Uvidím co bude dál.

        0 0
      • Kysky  

        Taky jedu. Minulý rok podmínky nicmoc tak to nevyšlo, ale letos by se mělo dát celkem v pohodě. Jet to na trenažéru, jako někteří, mi přijde jako úplná blbost

        3 0
        • Jáchym 1  

          Tak kolik?

          0 0
          • Kysky  

            Včera kilčo, ale dneska jen 30, rodinné povinnosti :D

            Co ty?

            0 0
            • Jáchym 1  

              Dnes 65.

              Zítra se nás chystá skupinka,tak by to mohlo líp vodsejpat.

              1 0
        • milan.v  

          No vidíš a já to minulý rok právě díky trenažéru a podmínkám krásně odjel po večerech po práci, jiná možnost nebyla, na pár dnů jsem musel jít do práce kvůli důležitým věcem a chtěl jsem to celé zajet…

          Možná by bylo dobré se nad různými věci zamyslet z vícero pohledů, ani na tom trenažéru to za tebe nikdo neodjede a je každého volba, jestli to pojede venku, doma, na kole silničním, horském, lehokole… A nebo to nepojede, protože to je jen určitý druh výzvy, nic životně důležitého, jen taková cyklo sranda na konec roku, pro jednoho zábava, pro druhého konina…

          1 0
          • vrazdit  

            jasně, ale třeba já tu výzvu chápu právě jako tak trochu souboj s tím počasím a nepřízní, za ty roky co to jezdím jsem vícekrát vzdal než dojel a zažil jsem snad úplně všechno co příroda nabízí, odvrtět to nohama asi není úplně problém… letos to teda asi zkusím zase, dneska 113 km :)

            2 0
            • TK75  

              Nicméně teď to je venku jak na jaře, takže taky žádnej souboj s nepřízní :⁠-⁠)

              V ráji teda takhle …jinde to možná vypadá jinak

              Jinak přeji hodně zdaru v roce 2023 :⁠-⁠D

              0 0
              • vrazdit  

                Jo, letos bylo příznivé počasí, dneska jsem to dorazil, zase jsem si to trochu zkomplikoval alespoň včera prasklým lankem přehazovačky, tak jsem dneska valil

                92 km na singlespeedu 34:11 :)

                0 0
                • TK75  

                  Jo to mi připomíná můj singlespeed pokus …ja dal 1:1 a jel jsem dlouho, moc dlouho a natočil nohama neúměrně hodně :⁠-⁠D:⁠-⁠D

                  0 0
                  • vrazdit  

                    34:11 je po rovince v pohodě, ale vyškrábat se pak 150 výškových domů bylo fakt výživné… Kadence minimální, síla maximální :)

                    0 0
          • raw 4  

            Jako kilo na trenažéru jsem dal párkrát v rámci tréninku (grand fondo) a byl to ocistec.. Zlatý kolo venku.

            0 0
            • andy97  

              Přesně, neumím si to moc představit to jet celý jen na trenažéru. Mě stačí, když ujedu 20–30km na trenažéru a už bych nejraději to vyhodil z okna. Za mě to je venku ujet snazší než doma na trenažéru. Samozřejmě záleží jaký jsou podmínky venku. Ale teď když je venku 5–8 stupňů a neprší, tak je to jedna velká báseň jezdit venku.

              0 0
            • McBlacky  

              Na Zwiftu si najdes solidniho pace partnera na rovinach a kilo je za 2,5hod.

              1 0
          • Kysky  

            No vidíš, ale můj názor je pořád stejnej. Radši to v mordoru venku vzdát, než šlapat na trenažéru, kde to není žádná zábava.

            Btw nikde jsem nepsal, že na trenažéru to není makačka.

            Ať si každý jezdí podle svého ;-)

            4 0
            • vrazdit  

              Tak minimálně ti na trenažéru nezmrznou nohy a neuklouzneš na sněhu… :) Jinak souhlasím, je to každého boj, který si vybere… :)

              0 0
              • Jáchym 1  

                Když jsi zmínil ten boj.

                Já ho letos prohraju s nemocí.

                Dnes ráno 37.7 Celsia.

                Nějaká sivně – bacil –

                Všem kdo do toho jdete,držím pěsti.

                Snad budu alespoň na novoročku OK.

                0 0
            • nomecz  

              Tak trenazer nebo v mem pripade valce beru spis jako mentalni trening nez fyzickej :) dostat se previdelne na 2 –3 hodky valcovani te zoceli vic jak leta meditaci :) + trening rovnovahy jako bonus

              Btw vzhledem k tomu ze na svatky jezdim zasadne na hory tak tohle asi nikdy nezajedu :)

              0 0
              • andy97  

                Já sem rád když dám 1–1,5 h na trenažeru a mám toho plný zuby. Ten čas na tom utíká snad 3 pomaleji než venku.

                0 0
                • nomecz  

                  Sluchatka a valim podcasty nebo audioknihy , je to proste o hlave stejne jak jezdeni venku v kekelu kdyz si vsichni klepou na celo a sedi u televize a ty se tesis az vyrazis ven a dojedes po X hodinach celej mokrej nebo od blata :)

                  0 0
      • Hadato  

        Loni mi to překazilo koleno (pád na ledu, po velice slušném startu). Dnes ale konečně dojel. Menší polovina na biku kolem Opavy – bylo neskutečně mokro se zbytky sněhu. Šlo to dost pomalu. Druhá polovina byla už u Vídně a šlo to celkem hezky. Počasí vyjít lépe už skoro nemohlo. I přes to, že mě kolo baví, tak bych ale radši příští rok uvítal běžky :-D Nicméně krásné to bylo v tom, že jsem skoro nikoho nepotkal. Některé pohledy taky nebyly úplně špatné :-D

        2 0
    • Pessinger  

      Čau, jen jsem se chtěl zeptat, tu nášivku už neposilaji?

      0 0
    • Čuli  

      Dnes poprvé zlehka na těžkém kole. :D

      Zítra na gravelu snad trošku dál.

      0 0
    • milan.v  

      Tak mám založeno, 1/3 za mnou…

      2 0
    • Čuli  

      Dnes v mlze a dešti 3 blázni. :)

      4 0
    • dusansal  

      Právě dokončeno, letos bylo skvělé počasí.

      3 0
    • la-da  

      Já si posledních 20km nechal až na dnešek :-). Tak už taky hotovo.

      3 0
    • milan.v  

      Také jsem to dnes dotáhl…

      3 0
    • kondor  

      Také jsem si na dnešek nechal 30km a mám hotovo,sice neoficiálně (nemám Stravu), ale v tom letošním počasí to byla paráda.

      2 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.