• andy97

Zajímalo by mě jestli se někdo tady chystá na výzvu Festive 500?

Pokud nevíte o co jedna, jde o to za 8 dni ujet 500km a to respektive mezi 24. až 31. prosincem.

Více informaci na: https://www.rapha.cc/…/festive-500

• milan.v  

Já se chystám, ale ještě pořádně nevím, jak na tom budu časově, jestli to bude reálné…

Pro mě je také důležité počasí, ještě jsem pořádně nestudoval, v dešti/sněžení nejezdím, ledaže by mi chybělo do splnění 50km poslední den…

• andy97  

Taky to tak mám, uvidím jestli je to reálný třeba po 2–3 dnech a nebo ne

• Zoidberg  

Zaznamenal jsem to na Stravě, akorát jsem si nevšiml, jestli je to potřeba skutečně najet, nebo si to virtuálové mohou natočit doma na Zwiftu apod. Každopádně svátky mám zabité návštěvami, takže bohužel.

• andy97  

Asi to jde na trenažeru najet, ale podle mě to nemá takovou hodnotu a ani bych neměl z toho takovou radost, než si to protrpět venku v nepříznivých podmínkách.

• milan.v  

Ne, v podmínkách je jasně dané, že „virtual rides“ možné nejsou a nezapočítávají se.

Tak jasně, najet to venku a doma na trenažéru je rozdíl, ale přál bych ti někdy zkusit dát kilo na trenažéru, to už je pak složitá i barva na zdi… :o)

• milan.v  

Bohužel je to jen o jízdách venku.

Kdyby to bylo možné natočit i na Zwiftu, tak by to bylo skvělé, to bych nějak skloubil.

• Dejv0  

To ale umí kde kdo že..

• milan.v  

No jistě, beru tě za slovo, pak sem hoď, jak jsi to natočil na trenažéru… ;o)

P. S.: Máte něco objednaného z té jejich limitované kolekce?

• Dejv0  

Nemám, netočim, to mám za sebou naštěstí. Neřikám, že je to na trenažeru zadarmo. Jen prostě uznej, že točit to teď v těhle podmínkách venku nebo v teplíčku u TV je sakra rozdíl a proto to nezpřístupňují virtuálům.

• milan.v  

No, najíždět to můžeš i v rámci závodů na Zwiftu, nejen před TV, to už je pak něco jiného, ne? ;o)

• Dejv0  

Jo to jo. :) Tak podstata je 10 let stejná a každý má podmínky taky stejné (krom podnebí teda). :)

• mr.antik  

tak, včera jsem byl možná 2h na kole, do toho 30 minut příprava, oblíkání, potom zas 30minut čištění sebe, kola, úklid bordelu…

• hovado_cz  

tak jestli se to můžeš najet na Mallorce v Kalifornii nebo jinde v „teple“ tak bych to nebral jako argument, že je to kvuli podmínkám mezi svátky :-)

• Alojs01  

Ja bych to tedy na trenazeru najizdet nechtel… To radsi venku, i ted v zime…:-)

• brundibar  

na zwiftu ani na jinyvh trenazerech nemuzes. Je to napsane v pravidlech.

• Zoidberg  

Já ani ničím takovým nedisponuji. To jen mé okolí je samý virtuál.

• KS2  

Letos pojedu poprvé, tak jsem zvědavý jestli se to povede. Počasí má být přívětivé, ale dnes taky nemělo pršet :-)

Kdyby se někdo z Olomoucka chtěl přidat, dejte vědět.

• vrazdit  

Letos to opět zkusím, dal jsem to jednou před 3 lety (ještě na mtb), loni a předloni jsem zůstal viset někde přes 300 km, počasí šlo do háje…

• NesmrtelnýKostěj  

Flapjack už je v troubě, tak zejtra snad nezkolabuju. Jakou máte strategii, nabouchat to na začátku a pak vypustit, rovnoměrně, a nebo negativní split?

• vrazdit  

Nejlepší asi naprásknout začátek a pak se uvidí… Minulý rok jsem dal první jízdu 175, pak mě ale přibrzdil defekt a nakonec jsem chytil kašlík a počasí šlo do kopru(skončil jsem na 320 km za 3 dny)… Letos mám naplánovanou 220 na začátku a pak to postupně snad nějak dorazím…

• milan.v  

Rovnoměrně.

• brundibar  

Jojo zejtra mam cas tak tam hned kilicko poslu, pak podle toho jak bude cas… uvidime.. navstev po pribuznych je hodne…

• deletedpzmstn  

No tak jo, já to zkusím taky. :-)

Zítra nebude moc čas – zkusím se trochu projet ráno a trochu večer. Ale ty další volné dny bych tam mohl hodit něco delšího. Počasí mne většinou nezastaví.

• andy97  

Nevím jak u vás, ale tady na jihu Moravy nemá snad vůbec podle předpovědi pršet celý týden. Tak snad to vydrží no.

• deletedpzmstn  

Blansko – díval jsem se, že tam na ten týden asi nějaký déšť je, ale jak říkám – to mne nezastaví – modrým z radaru jezdím normálně, zelenému se většinou dá vyhnout (časově)

• Zoidberg  

Držím palce. Mě déšť, který před týdnem v sobotu odpoledne nečekaně namrzl zastavil na týden a ani teď se na mokré silnici po těch dvou pádech necítím nejlíp. Jo, a bylo to od Blanska jen kousek, u Křtin.

• deletedpzmstn  

Díky.

Na Křtiny teď moc nejezdím, v tom žlebu to může být riskantní. Když to namrzá, tak ani na Adamov (od Blanska) – držím se v nejhorším silnice Šebrov – Blansko – Boskovice s občasnýma menšíma odbočkama.

A možná v rámci toho zkusím Velas.

• CannondaleF29carbon  

Dát si Praha-Brno, tam dva dny dojídat kapra a pak na Silvestra zase domů. Ideální, ne :-)

• JFtryall  

Vanocnak a 105km, tak uvidime, jak to pujde. :-)

https://www.instagram.com/p/B6diuavn747/?…

• Frankq  

Jedu to taky. Minulý rok jsem to dokončil je to super na moral ještě když člověk střídá mtb a silnici. Dnes ma unas na západě celý den pršet tak asi až zítra něco kolem 160 km.

• NesmrtelnýKostěj  

Déšť, 4stupně, defekt a 67kilásků.

• Frankq  

Ja stejně déšť i stupně jen bez defektu a 57 km a se světlem. Dnes to bylo na morál.

• deletedpzmstn  

já dva defekty a ještě jsem cestou viděl minimálně jednoho borca, jak tlačí silničku dom

• Tina  

Po dnešku 117km :)

• milan.v  

Začíná se mi to komplikovat, nachystal jsem se a než jsem dal blatníky, začal takový déšť, že bych se z toho… :o/

Vidím, že aspoň někde se dalo…

• theedge  

Dobra zalezitost pro otce rodin kteri chteji byt neustale pod tlakem :-) Vanocni rodinne ptakoviny a do toho tlak z neplneni sam sobe stanoveneho cile.

Ale asi je to dobra zaminka pro unik do sveho klidu.

• andy97  

Tak já dneska 70km na MTB trochu sem zmokl taky, celkem mám 170km najeto

• vik  

Jo, aby clovek neosulil rodinu, je Festive 500 jeste tezsi. Jel jsem to asi trikrat a abych byl se svymi blizkymi doma, vyrazel jsem brzy rano a pozde vecer, uz bych to nejel. Ale ty raphacky nasivky byly proste v ty dobe desna motivace. Poprve asi 600 km, v mrazu a snehu atd. Ted je teplo, staci plastenka

• theedge  

Jo tak primarne to je blbina pro mlady co se mezi svatkama nudou kopou do zadele a nemaji penize na hory, nebo pro ty co maji rodinu na haku.

• JFtryall  

Ty asi nejedes co? :-D

• theedge  

Ne :-) zrovna mezi svatkama nemam zapotrebi to lamat pres koleno a jezdit jak se tu pise „na moral“ … navic rodinka.

• mr.ricardo  

Škoda, pěkná výzva na konec roku, když už mám letos prd najeto. Tenhle týden mám službu, tak vám budu fandit.

• deletedpzmstn  

Mám už 200km, ale začínají první problémy – hlavně 2 defekty (protože jsem kus jel neplánovaně „cyklokros“ a přes šutry), tímpádem jsem předčasně ukončil jízdu (která měla být dnes jen jedna), dorážel jsem to teď večer na horáku a tímpádem trochu nestíhám točit hadry. A nevím, jestli jsem při výměně duše neprochladl – trvalo mi to dost dlouho. Silničku do zítra nedám do kupy (jednak nemám dvě náhradní duše a stejně to asi bude chtít nový plášť), takže zítra pokus o stovku na fitness kole.

Těch 300+ za první tři dny nutně potřebuju, protože pak budou 3 pracovní dny a 2 víkendové – z toho jen jeden budu moct asi použít a ve zbylých dnech budu paběrkovat, nemám dovolenou. A v úterý v nejhoším večer ten Velas, kde se dá za 2 hodiny najet hodně přes 60km.

• jIrI___  

To opravdu někdo v čase, kdy má jedinečnou možnost se setkávat se svými blízkými a přáteli s různých koutů Země, jde raději točit nohama? Myslel jsem si, že jsem velký asociál, ale vidím, že na tom ještě nejsem tak zle :D

• deekay  

Ja ti nevim, ale tohle je pro me nejmene vhodny cas, kdy videt ostatni. Kazdej je rozlitanej, ma svych starosti dost atd. Kdyz chci nekoho videt, tak se s nim vidim a nepotrebuju k tomu vanoce.

• Frankq  

Na tom kole jsem 3h denně tak času dost.

• JFtryall  

Prave je to super, ze odpadnou idiotsky cinnosti z donuceni nebo ze zvyku. I kdyz je fakt, ze v aktualnich podminkach tezko rict, co je vetsi trest. :-D

• ememem1  

a co ked tu moznost niekto nema? ale inak hej, cyklisti su cudaci..casto teda.

ale skor sa cudujem, ze namisto srania sa na silnicke v hovnach nejdu lyzovat :-)

• deletedpzmstn  

300km v kapse.

Nakonec bylo fitness kolo dobrá volba – úplně jiný posed namáhal tělo jinak, takže se cítím přijatelně.

Večer ještě na horáku vytočím nohy – tak 10km – a tím zahájím paběrkování – zbývajících 200km. Času už totiž do konce roku moc nebude.

• andy97  

Já dnes 91km a celkem mám 263 km, chtěl bych to v Pondělí dojet abych měl už Silvestr v klidu.

• deletedpzmstn  

Taky bych to chtěl dojet dřív (nejlépe už o víkendu), počasí nebo jiný faktor (technika, zdraví) může kdykoliv zaúřadovat.

Ale stejně bych možná jel pak na Silvestra na ten Velodrom – i kdyby mi ty kilometry nescházely, tak bych to pojal jako takovou rozlučku se sezónou.

• Frankq  

My dnes 167 km tak už jsem taky na 300 km.

• NesmrtelnýKostěj  

71 kilo hlásím. A taky sníh, déšť, bláto a kopce za Milešovkou.

• Tydlii  

Tak dnes jsem zacal – na 2× a dohromady z toho 90km. Tak uvidíme :D

• andy97  

Tak to si budeš muset máknout, ale ještě máš dost dnů do konce.

• Tydlii  

dnes 95 km, návrat za tmy, teplota 0/-1. Každým dnem chladněji.. Zatím celkem 273km, takže to snad doklepu zítra apozítří a na silvestra volno :)

• novas752  

Dneska bude tezky den. Je pojedu za chvili do prace 13km a uplne mi to staci. :)

• becis  

Přidal jsem se k tomu na Stravě. Mám se hlásit ještě někam jinam abych vysockoval nášivky, pokud to dojedu? 

• satch  

Myslím, že ty nášivky jsou zrušený. JFtryall ti asi poví víc. Dostal něco jen elektronicky snad

• vrazdit  

Nášivky přijdou poštou až někdy koncem ledna, alespoň mě to před pár lety tak přišlo… Letos by měl být poslední rok s nášivkami a myslím že se musí registrovat na rapha stránkách…

• andy97  

Ano, letos jsou naposledy nášivky

• deletedpzmstn  

jé, s tím jsem ani nepočítal – tak to abych se zaregistroval

jinak fakt začíná přituhovat, pytluju teď ty kiláky po trochách a velké objemy v prvních třech dnech se vyloženě vyplatily

• andy97  

Tak já dnes 76km a celkem 340km, možná ještě dám nějaký kilák večer na MTB.

• JFtryall  

Prisla mi, letos nevim. :-)

• andy97  

To se musí registrovat na stránkách Rapha nebo jak to funguje?

• Frankq  

Spíš by mě zajímala třeba Čapka pod helmu jak to chodí? Minulý rok jsem to dal jen na stravě bez jiný registrace.

Jinak dnes 90 km celkem 382 tak o víkendu to padne.

• andy97  

Pěkný, taky to snad docvaknu o víkendu schází mi 145km

• deletedpzmstn  

Tak mám 402km. Chtěl jsem trochu víc, aby se to dalo dorazit stylově už zítra, ale asi to dorazím až v neděli.

• vrazdit  

Tak první jízda, ale skoro celá potmě, protože jsem vyjel až po třetí odpoledne… Padlo tam kilo, ale počasí se bude dál asi chladit, tak uvidíme…

• vrazdit  

včera těsně pod stovku v ukrutných srágorách, posledních asi 20 km domů už byl triumf vůle:) takže zatím 200 a dneska volný den… jestli to dám fakt netuším, teploty mají jít dost do záporu…

• Tina  

po dnešku 328km za 4 výjazdy :)

• milan.v  

Tak dnes bez mála 150km, celkově to ale vidím bledě, jedna návštěva za druhou… :o/

• NesmrtelnýKostěj  

Dneska 110, a taky jsem si odfajfkoval jednu celoživotní ostudu – vysápal jsem na Říp, bo jsem tam ještě nebyl.

• deletedpzmstn  

Potomek vyspával, tak jsem po ránu přidával a přidával a už mi nečekaně zbývá jen 53km – tak to možná zkusím dojet večer po 18:00, pokud mi vydrží světla.

• andy97  

Pěkný, já měl v plánu dnes 100km ale fouká a je zima, takže vezmu mtb a pojedu do lesa se schovat. Vidím to na 50–70km dnes.

• andy97  

Tak dneska 70km na MTB v lese, celkem mám 425km. Uvidím jestli to zítra už dojedu nebo v Pondělí, uvidíme podle počasí a jak pojedou nohy :)

• deletedpzmstn  

Taky budu nakonec dojíždět zítra, dneska jsem nějak už časově nestíhal. Nohy naštěstí OK, jenom trochu sem tam něco otlačené (zadek), odřené (nárt od přetaženého návleku na tretru) a silnička furt čeká na výměnu duše.

• NesmrtelnýKostěj  

Jsem dneska ušudlal jen 63 kilo po cyklostezce. Zbejvá přesně 111, ale je fakt už kosa… a nebo nějak měknu.

• deletedpzmstn  

Tak já mám hotovo :-)

• andy97  

Pěkný, já dnes 53km a zbývá mi 21km takže zítra ráno to dojedu

• deletedpzmstn  

Taky pěkné, to už je kousek, skoro i doběhneš :-)

Dnes jsem měl po dlouhé době trochu štěstí na okolojedoucí – sjel jsem na horáku po větru do Brna a zpět proti větru jsem se na půlku cesty pověsil za nějakého silničáře, takže ten nejhorší úsek mi zpět odtáhl.

• zdsamct  

Palec hore vám všem

• Tydlii  

tak dnes 109,8km , celkově mám 383km . uvidím jestli to zítra doklepu nebo si nechám ranní protažení na silvestra…

• NesmrtelnýKostěj  

Dneska 133kilo

My job is done…

• deletedpzmstn  

tohle naprosto chápu :-)

• vrazdit  

Já 138… 1–2 stupně, místy dost foukalo, ale bylo sucho, tak to šlo… Mě to fyzicky přijde v pohodě, ale to vzdorování chladu a větru je jiné kafe… Pleskačka rumu naštěstí pomohla:)

• okam_z_brna  

Tak zítra posledních 42 km a je hotovo. Nakonec jsem to pojal tak, že první den 100 a pak jsem dávál kolem 75. Počasí vyšlo, takže super. Super akce na morál, ale stačilo to.

INFO: Pro všechny co se účastní události na Stravě, tak po skončení akce všem co splnili dojde email s požadavkem na registraci a taky na výběr jestli chcete nášivku nebo místo nášivky dá Rapha 2 libry na nějakou charitu. Nášivky se budou posílat hromadně poštou koncem ledna.

• andy97  

Pěkný, taky sem to tak podobně, že první den 100 a další dny mezi 70–80, zítra posledních 21km na pohodu a letošek bude ukončen.

A díky za info

• Tydlii  

nechcete se někdo zítra přidat? zbývá mi 117km.

Trasa cca takto: https://mapy.cz/s/hapetodonu

start cca 11:45 z modřan

ve 2 (nebo více) se to lépe táhne… tempo ±24kmh

• andy97  

Tak já už mám taky Festive dokončen, dnes posledních 28km a celkem 507km

• Čuli  

Hotovo :)

• Tydlii  

tak taky hotovo :) . dnes 121km. konečně jsem se trochu sžil se silničkou xD

• Tina  

Dnes 123km. Celkom 451km. Dúfam, že zajtra to sa mi podarí splniť :)

• Kubiczech  

176 km to go → dlabu na to, snad příští rok. (:

• vrazdit  

Tak dneska 119 a na zítra jsem si nechal posledních 41 km, předpokládám že to teda letos klapne :)

• orm  

Tak jsem to take silou vule dotlacil, ± podle planu na 7 dni. Se 125kg nic moc letos, ale lepsi nez sedet doma a poslouchat zenu, jak jsem zkazil letosni dovolenou :-).

3× na Slovensku (tam je to peklo jezdit)

4× v Brne

Mezi tim prejezdy Nitra, Brno, Trutnov, Brno.

• vrazdit  

Dnes jsem to tedy dorazil, 67km, celkem 526km v 5 vyjížďkách…

• iron.hide  

na mtb sa to v zime moc neda, ale nevadi. Tento rok mam cisto na mtb dokopy 9700 km.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.