Vymena Ultegra FC-6800 za SRAM Red/Force - uskali?

19 nepřečtených
  • pivas222

    Muze mi prosim nekdo zkuseny poradit…

    Rad bych vymenil (zrejme pouze) kliky na novem kole, jedna se o Ultegra FC-6800(175mm 52/36) a nahradil je s nejvetsi pravdepodobnosti SRAM Red Black 53/39 (pripadne kvuli fin. uspore Force22). Ram je Canyon Ultimate CF SL.

    Uplne nemam jasno:

    • stredove slozeni na kole je momentalne Ultegra SM-BB72–41B (PressFit) anevim jaky stred resp. pokud ty nove SRAM kliky budou pro GXP stred zda do ramubude vubec pasovat?
    • je potreba u tech novych SRam klik nejka resit zda jsou pro 2×10ci 2×11?
    • nebude jeste jiny problem (krome vizualniho gulase) ve spolupraci s touUltegrou-6800?
    • jeste dalsi varianta je vymena cele sady ale to je fin. narocnejsi (moznapokud by nekdo mel zajem o tu komplet Ultegra 6800 sadu?)

    Predem dekuji za vysvetleni!

    0 0
    • Člověk a jeho svět  

      Budeš muset použít adaptér PressFit – GXP, třeba něco takového:

      http://www.cyklozitny.cz/…b92/d-71762/

      Myslím, že by neměl být problém, když ty nové kliky budou na 2×10, ale Sram dělá samozřejmě kliky na 2×11, tak když už chceš kupovat nové, tak vezmi ty na 2×11.

      Jiný problém by být neměl. Jen osobně nerozumím tomu, proč měnit jen kliky – jen se ti líbí nebo k tomu máš nějaký důvod? :)

      0 0
      • pivas222  

        Dekuji moc za reakci.

        Doufam ze ten adapter nenadela nejakou paseku casem v takto namahanem miste (mam nejakou prirozenou averzi k jakymkoliv adapterum a redukcim:)

        Ano, tak duvod samozrejme realny neexistuje, jen se mi z tech Ultegra klik dela zle:-) Ale vazne, nejrozumejsi by bylo asi vymenit celou sadu…

        Momentalne ale mam moznost koupit ty nove SRAM Red kliky v yellow TdF edici (delali je pro SL3 pred par lety) jsou ale 2×10 ale tak by me nejak pasovaly vizualne k tomu ramu a kolum atd…

        0 0
        • jecnak  

          Jen pocitej s tim, ze ti to na Sram klikach/prevod­nikach bude trochu hur radit.

          0 0
          • pivas222  

            Re „hur radit“ – tak to by mne ale asi vadilo i kdyby to mela byt jemna vec

            Cili pokud do toho sahat tak asi idealne sadu za sadu…

            0 0
            • Člověk a jeho svět  

              Osobně bych neměnil jedenáctkovou Ultegru za desítkový Sram Red nebo Force. Když už, tak za Red 22, ale tam ten rozpočet bude krvácet :)

              0 0
              • pivas222  

                :-) to ano

                ale ten Force22 neni zase o tolik drazsi nez Ultegra6800, cenovy rozdil cca 3tis CZK

                Tak asi zkusim prodat cely ten Ultegra set a koupit Force22, anebo se na to vykaslu:-)

                0 0
                • jecnak  

                  A ze radici paky chodi jinak a maji jiny tvar ti nevadi?

                  0 0
                • Člověk a jeho svět  

                  J8 bych bral raději Ultegru než Force, ale to je o osobních preferencích. Nové kliky 6800 nebo 9000 se mi naopak líbí :)

                  Každopádně Sram má menší páky a jiný způsob řazení. Osobně se mi zdá, že Shimano chodí více hladce, jemněji, než Sram.

                  0 0
            • jecnak  

              Shimano ma aktualne asi nejlepsi prevodniky na Dura 9000 a Ultegra 6800 a blizi s k nim asi jen nove 11s prevodniky od Sramu. Oproti klasickym plechacum jsou dute Shimano prevodniky o obrovsky skok dal v razeni v zaberu at nahoru a nebo dolu.

              0 0
              • pivas222  

                Diky za zhodnoceni panove! Vsechno rady k nezaplaceni…

                Ja jsem se sramem uz jezdil ackoliv to byl ten Rival a prislo mi to fajn ale je pravda ze takoveto srovnani s Ultegrou proste nemam…

                0 0
        • Rorejs74  

          Tak ono v tomhle pripade jen vymenis jeden „adapter“ za jinej „adapter“, takze v tom si nepohorsis … ale ani nepolepsis ;-)

          0 0
        • gemini  

          Pokud se Ti nelíbí kliky, ale chtěl by jsi třeba zůstat u sady, tak proč se nepodívat po klikách od jiných výrobců? Mě se ultegrácký kliky taky kdovíjak nelíběj a kdybych byl v Tvé situaci, volil bych třeba Rotory ( převodníky dle preferencí ) nebo se mi hodně líběj kliky BOR ( ale ty jsou celkem drahý ), případně FSAčka.

          0 0
          • pivas222  

            …ale jo, ja asi u te Ultegry muzu uplne v klidu zustat (resp. co si budeme vykladat, me by co do vykonnosti a me cyklistiky neurazila ani 105tka v tuto chvili, ani s tou nemam problem) jen ty kliky jsem chtel vyresit nejak aby se mi na to i lip koukalo (kouknu jeste na tve tipy)…ale mozna bych mel jen zacit neco delat a neresit kraviny:-)

            0 0
            • blaf  

              dej tomu sanci, treba se ti zacnou libit

              menit celou sadu kvuli klikam mi prijde jako kravina, to uz radeji vymenit jen ty kliky…

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.