• Mycal

  Zdravím,

  potřeboval bych poradit od zkušených. Rozhodl jsem se po 20 letech opět začít jezdit a vybral jsem si model Merida Big.Nine 80. Ani bych zde nechtěl rozebírat, proč zrovna tento model a ne jiný (i když připomínkám se nebráním). Ale čím si nejsem jistý je velikost rámu. Dle různých tabulek mi vychází někdy L a někdy M, tak nevím dle čeho se orientovat.

  Zkoušel jsem M velikost tohoto kola a zdálo se mi to v pořádku. Ještě budu zkoušet velikost L. Chci se zeptat, jaká velikost, z vašeho pohledu, by byla nejoptimálnější a proč? V případě, že bych vybral velikost M a po nějaké době by mi nevyhovovala velikost, dá se tomu pomoci přenastavením výšky sedla případně použití představce? Měřím 178cm, délka vnitřní strany nohy 76–77cm.

  Díky za případné komentáře.

  0 0
  • Pepe72  

   Bohužel nejdřív musíš koupit a potom vyzkoušet. Pak zase měnit :-)

   0 0
  • kubad  

   s ohledem na tvou velikost – M je krátké, L zase asi vysoké

   těžko takhle radit

   0 0
  • citroen15  

   .....já mám 174/81cm a mám M.Někteřří výrobci mají i vel.M/L.Zkoušel jsem M/L , M , L a mě nejlépe sedlo M.Pokud je možnost,určitě vyzkoušet jízdu alespoň na tu 0,5hod..

   0 0
   • Mycal  

    Mám možnost jezdit delší dobu a zkoušet. Dnes budu zkoušet L a hned potom opět M. Ale nevím nevím. Rozdíl v délce horní trubky je 20mm, to by se dalo odladit případně představcem (v případě M velikosti).

    0 0
    • citroen15  

     ..vyzkoušej,uvidíš.

     Já jsem se nechal ukecat prodejcem /zkoušeno jen posedem na prodejně/.Po delší jízdě mě bolely záda a nepomohla ani výměna představce a laborování s celkovým nastavením posedu./řidít­ka,sedlo,…/

     Nakonec prodáno a koupena menší velikost.Nyní vše super.

     0 0
    • kubad  

     ano M s delším představcem asi bude lepší volba

     ale záleží jak dlouhý posed chceš

     0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.