• enduristka

  Ahoj, vybírám nové sedlo, stávající má šířku 141 což je asi málo. Tlačí mně jeho boky a v poslední době nejsem schopná na něm sedět v kuse déle jak pár minut. Říkala jsem si, že to nějak osedím, že změním sklon sedla a nějak to půjde. Nejde. Jen jsem docílila toho, že mám otlačeniny, které vypadají jako modřiny. Naměřila jsem si v domácích podmínkách šířku sedacích kostí 155. Je to ta šířka, která se udává u sedel nebo bych měla volit sedlo ještě širší? Tvar sedlo vím jaký pasuje, teď jen doladit tu šířku. Pokukuji po sedle: https://www.cyklo69.cz/…p-2017-black. Díky za rady.

  • plysovykozisek  

   Ano pokud sis naměřila šířku sedacích kostí 155mm vybírejte sedlo 155mm. Nejlepší je zajít si do prodejny Specialized, kde ti to zdarma změří mají na to takovou podložku, případně doporučí vhodné sedlo. Samozřejmě “prdel” si musí na sedlo zvyknout, což nějakou chvíli trvá, ale to už asi víš.

  • enduristka  

   Děkuji, tohle jsem potřebovala vědět, do krámu se dostanu jen těžko a myslím, že nenaměří jinou hodnotu. Asi budu objednávat přes net. Ještě jednou díky.

   • gersa  

    Specialized (a jiní výrobci samozřejmě také) nabízí možnost zapůjčit Test sedlo. Třeba by to mohl být dobrý důvod k návštěvě krámu

    Předejde se tím zklamaní, že jsi koupila dráhy sedlo, který je na 2 věci

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.