• mainstream17

    Ahojte,

    chcel by som poradiť s výberom nového bicykla. Momentálne mám krosový Ghost, no a bicykel sa mi veľmi nepáči. Kopoval som ho ani nie dva roky do zadu ale som z neho sklamaný. Chcel by som niečo pevnejšie, čo nebude pôsobiť tak „roztraseno“, s už troška lepšími komponentami. Zároveň by to bol môj hlavný a jediný bicykel na všetko, ten kros by som následne predal.

    Z toho čo som vyčítal na internete by som od nového bicykla požadoval:

    • horský na 29 kolesách
    • vzduchová vidlica
    • osadenie aspoň Deore a vyššie
    • pevné osy
    • potrebujem aby mal bike možnosť pripevniť zadný nosič na batožinu

    U nás v meste sú dve predajne. Jedna zastrešuje v podstate len Ghost (tam som kupoval krosový) a druhá CTM/Kellys/Me­rida/Cube.

    Z toho čo som pozeral sa mi zatiaľ pozdáva CTM Rascal 3.0

    Ten sa mi páči aj dizajnom, cena je ešte ok, akurát neviem či spĺňa tie pevné osy a možnosť zadného nosiča.

    Ak by ste mali nejaké rady na iný bike, prípadne prečo sa tohto CTM vyvarovať dajte vedieť.

    Vďaka

    0 0
    • Jiří999  

      Pevné osy, vzduchová vidlice jen nevím ten nosič.

      https://www.decathlon.sk/…8405350.html

      0 0
    • novas752  

      Ten Rascal 3.0 za ty prachy skvělý kolo. Dobrá vidlice, dobrý řazení, dobrý brzdy včetně kotoučů (to mě socela ohromilo, za tuhle cenu to má málokdo), kvalitní náboje i ráfky…

      Osy to má pevný.

      Nosič tam jde dát jen s uchycenim na sedlovku (= hmotnostní limit cca 10kg), ale to úplně stačí i na magořiny typu 1000 mil.

      0 0
      • mainstream17  

        Pôjdem sa ten bike budúci týždeň popýtať. Pri výške 172 cm je to medzi rámom S a M?

        0 0
        • palo7  

          A co je u nich S a M? V geometrií mají nejmenší 18 a i ta ti bude nejspíše velká.

          0 0
        • novas752  

          Řekl bych přesně na M 18". Ale nejlepší si na to kolo sednout a aspoň se projet před krámem.

          0 0
          • palo7  

            Na 172cm bude ta jejich 18 jak dlouhá, tak vysoká

            0 0
            • mainstream17  

              Tabuľka k tomu CTM je takáto, aj keď viem že to nie je úplne smerodajné:

              Veľkosť Výška

              S (15–16") 165 cm – 168 cm

              M (17–18") 168 cm – 179 cm

              L (19–21") 179 cm – 190 cm

              XL (22–23") 188 cm – 205 cm

              0 0
              • palo7  

                Směrodatná není ani geometrie, ale řekne ti dost. A podle ní mají nejmenší velikost 18 a ta ti bude velká.

                Tahle tabulka je dost všestranná pro všechny výrobce. 172cm je ideál na 17. Nebo menší 18 by mohla sednout, ale 615mm délky je moc

                0 0
                • mainstream17  

                  A čo nejaký Kellys? Tie by mali mať a tuším sú aj v Sku.

                  0 0
                  • palo7  

                    Jj, Kellys je i v S a to by ti mohlo sednout. Ale klidně zkus i to CTM, a pak Kellys a sám uvidíš

                    0 0
                • novas752  

                  A jak to dokážeš říct jen z celkové výšky? Pokud nemá hodně dlouhé nohy (= krátké tělo) tak mu 18" bude, maximálně zkrátí představec.

                  0 0
                  • palo7  

                    Pokud bude mít dlouhé nohy, tam mu bude dlouhý, pokud krátký tam vysoký a pokud normální, tak je 615mm stejně dlouhý. Myslim, ze deál pro něj bude někde okolo 600mm

                    0 0
                  • palo7  

                    Mam okolo sebe lidi výšky 172–176cm, pri měření všem vyšla horni ramovka do 600mm. Já mám cca 174cm a spíše kratší nohy, i tak mne vyšla taky 600mm.

                    0 0
            • mainstream17  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
              0 0
    • mainstream17  

      Ešte pozerám Kellys, tento majú aj v Sku. Aj keď CTM sa mi minimálne dizajnom páči viac.

      https://www.kellysbike.com/…50-29-p57729

      0 0
    • mainstream17  

      No tak dnes som sa bol pýtať na predajni.

      CTM rascal majú len 4.0 ale hovorili že by vedeli spustiť z ceny. Bavili sme sa o veľkosti a vraveli že by mi mohol byť ozaj dlhý. Na predajni ale rascal nemajú takže nemôžem vyskúšať.

      Kellys gate 50 by bol aj v S aj v M. Akurát žiadny gate nemajú na predajní takže zase nemôžem vyskúšať.

      Potom mi ukazovali Cube Acid 2019. Ten majú v Mku aj na predajni. Bike mi chválil, vraj ich aj predávajú viac ako CTM/Kellys kvôli lepšej geometrii. Ale výbava mne ako laikovi príde slabšia (vidlica a nemá pevné osy).

      Potom mi ešte hovoril o meride. S rovnakým rámom by mi vedeli dať vyskúšať Mko iný model. My sme sa bavili o big nine 600.

      Všetko teda bicykle v cca rovnakej cene. Rám môžem vyskúšať na dvoch. Nejaké rady?

      0 0
      • roman 3D  

        nenechat se nalákat na nějakýneprodaný kolo co jim někde na prodejně zbylo, chceš slušnou vidlici, 2×11 a obě pevný osy, z toho bych neslevoval

        0 0
        • mainstream17  

          To by asi spĺňal ten Kellys ktorý je len na objednávku. Tá Merida je slabá?

          0 0
          • roman 3D  

            ten leader fox benton v 18" by ti sednul jak prdel na hrnec a ještě by jsi 200 eur ušetřill, Gate 50 s tvou výškou by ti mohla sedět S ale i M, s kratšíma nohama bych se přiklonil k S, opět bych si sehnal někoho kdo by tě na to v tvým okolí nechal sednout a potom klidně objednat na netu

            0 0
            • mainstream17  

              no priznám sa celkom mi záleží aj ako bike vyzerá. hlavná je síce funkčnosť ale rovnako aj subjektívny dizajn. a ten leader fox mi vôbec nejde :-/

              0 0
              • roman 3D  

                tak to máš potom jednoduchý a vybírej podle barviček

                0 0
                • mainstream17  

                  to je super vtipná rada, predpokladám že ani nové auto by ti nevadila taká multipla ;)

                  0 0
      • Gwaihir  

        Vyzkoušet v jiném městě.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.