• kamosv

    Ahoj, chtěl bych vás požádat o radu při výběru 29" MBT pro otce (cca 100kg, 192cm). Na kole (15 let starý Author horizont), ročně najezdi kolem 4000km – většina cyklostezky a zpevněné cesty.

    Bazar nechce, nemá moc zkušenosti na co si dát pozor a pod.

    Napadá vás vhodný nástupce okolo 15.000,–

    Díky za každý typ.

    0 0
    • Erknold  

      Když prolezeš fórum a budeš hledat MTB 15000, 20000 nebo MTB 100 kg apod. tak se ledacos dočteš.

      Obecně se to dá shrnout tak, že pružinové vidlice pod takovouhle nechodí ideálně. Jsou dělány na lehčího člověka. Najdeš i polemiku o kolech, zda průmyslová ložiska, nebo konusy. Jelikož víš, na čem jezdí, tak je to vcelku jedno. Najdeš i možnosti koupit sériové kolo v krámu a nebo si ho nechat postavit atd. atd.

      Jinak 15 000 je rozpočet na hraně. Kolo které před 15ti lety stálo 15 000 je dnes kolo za 20–25k.

      0 0
      • kamosv  

        Samozrejme jsem moznost hledat vyuzil , jen temata jsou celkem starsiho data.. slo a porad jde mi i to jestli nekdo nema neco overeneho co nejaky patek jezdeni zase vydrzi.

        O moznosti stavby jsme premysleli jen neni nikdo kolem nas kdo by pomohl s výběrem komponentu, hlavne ramu, kol a vidle , seskladat uz by pak nebyl velky problem..

        0 0
        • Erknold  

          tím nechat si ho postavit jsem myslel kontaktovat někoho, kdo se tím živí. Ty máš na výběr buď Prahu (tam je asi uživatel hnoj a určitě ještě někdo) a nebo Hradec (tam je zase maajkee). můžeš pohledat ve foru, co píšou a co se o nich píše. Občas se hádají mezi sebou, ale nikdo si na ně nestěžuje :)

          A jinak jsou i jiní stavitele Scalar z jihu apod. Pak ti to přijde PPL v krabici, jako z eshopu.

          Ve výběru komponent člověk neudělá tolik chyb, jako v montáži, když nemáš ten pravej cajk. Navíc oni nakoupí za VOC, přirazí si k tomu práci a furt je to levnější, než když uděláš součet MOC jednotlivých komponent ;)

          Co jsem koukal, tak za 15k byla v lepším případě seriovka s pružinovkou XCR, co má docela slušnou pověst. Vzduchovky byly kolem 20k ve výprodejích.

          0 0
      • roman 3D  

        29 za 15 = 15kg

        0 0
        • Evilcleaner  

          obvykle to je bohužel pravda, ale s trochou snahy není problém docílit ve stejné ceně relativně velké úspry (1kg+) když se staví z rozumných komponentů.

          0 0
        • scalar  

          U stavby kolem 13kg.

          0 0
          • kamosv  

            Mohl bych te pozadat o cenouvou nabidku na nejakou tvou stavbu, mail mam v profilu. Diky moc.

            0 0
        • Luk02  

          To není pravda..:-)

          0 0
          • Luk02  

            Sorry za mizernou fotku:)

            0 0
            • scalar  

              Ať se to neobrátí proti stavitelům kol – dá se postavit i lehké kolo na vhodném rámu a ve správné velikosti.

              0 0
            • roman 3D  

              pokud by se jeho tatík obrátil na stavěče tak se určitě dá něco vymyslet ale co se dá koupit v kameñáku za 15 tak to těch +/- 15 bude mít. Jinak bych toho treka:-) co máš na fotce bych chtěl vidět na závěsný váze zdali to má 13 kg a méně

              0 0
              • scalar  

                Proč ne, tohle mělo 12,75 bez pedálů.

                0 0
                • roman 3D  

                  ale já se ptal na to konkrétní co je na fotce?, jinak to tvoje je na 29 i celkem pěkně sladěný a dá se na to koukat, jaká je to velikost?

                  0 0
                • jiboy  

                  jo jo super kolečko – už jsem si ho u scalara objednal pro manželku

                  0 0
              • Luk02  

                Kolo má 13,65 Kg (vel L.). S bajkovejma pláštěma to bude mít o něco málo víc. Regaoval jsem na 15tis Kč = 15 kg. Komplet nové Alivio rd-m40** + kliky Force s dutou osou. Vzduchová vidlice SR – RAIDON RLR Air.

                0 0
                • Luk02  

                  Váha je teda včetně pedálů..

                  0 0
                • roman 3D  

                  jestli je 14 kg něco kolem 13 kg tak to potom jó:-), jinak samozřejmě stavbou se dá lecčeho dosáhnout viz scalarova pěkně sladěná 29 co ji sem lípnul, co se koupí v kameňáku za 15 – škoda se rozepisovat

                  0 0
                  • Luk02  

                    Nic o 13 kg jsem, ale nikde nepsal…:)

                    0 0
                    • roman 3D  

                      tak jsi se chtěl jenom pochlubit 14 kg 29, takový kola by měli sloužit jako odstrašující případ pro případné zájemce nicméně některým masochistům co chtěj tahat závaží mohou vyhovovat

                      0 0
                      • Ice-goofy  

                        JJ mám 15kg 29´´ jako „zimáka“- či na převoz z a do práce, ale uznávám, že ja do něj vrazil poloviční cifru než 15… Za tu cenu a náklady co s ním mám (na ujeté km) nejmenší ze všech kol co mám ;) Neleštím, nemeji (občas, když už nevím jakou má barvu ;))

                        0 0
                      • Smazaný účet  

                        Tak někdo není bačkora a to kilo navíc ušlápne.

                        0 0
                        • roman 3D  

                          jo to zní celkem logicky že si někdo za svý prachy koupí podstatně horší a těžší kolo než by mohl mít protože to kilo dvě ušlápne

                          0 0
      • kamosv  

        Drobny problem ve stavbe vidim v tom , ze by si otec chtel kolo ozkouset pred tim nezli ho koupi..

        0 0
        • elkar  

          Stavbu? No.. já bych to nehrotil, jestli otec jezdí zpevněný cesty v klidu, tak to kolo musí vydržet roky roky.

          0 0
      • roman 3D  

        že si z něj děláš srandu něco takovýho mu na 100 kg doporučovat, tohle je přesně jedna z těch 29 za 15 = 15 kg a ještě k tomu bez vidlice jen s držákem předního kola

        0 0
        • kamosv  

          a presne tomu bych se chtel vyhnout.. koupit kolo vazici 15kg s nefunkcni vidlici a s koly ktere se budou muset 10× rocne centrovat nebo vymenovat popraskane draty jeden za druhym, to by si pak otec mohl nechat to co ma ted

          0 0
      • xcbike  

        Není lepší(levnější) 2014?Za tu cenu je to už dobrej kauf :)

        http://www.axit.cz/…29–2014.html

        0 0
    • Pajas04  

      Napiš tady na fórum uživatelům „scalar“, „maajkee“, „Hnoj“, atd. (další jména najdeš pokud použiješ funkci vyhledávat) se svými požadavky a oni už Ti možná něco doporučí :).

      0 0
    • šlapatko  

      Určitě bych stavěl, jen to nechce moc vmýšlet a špekulovat.

      Pár kol do 15000kč jsem postavil.

      Vidlice epicon, popřípadě recon. Rámů je relativně dost, ale chce to vybrat něco ve výprodeji. Author, apache, atd.

      Kola na nábách shimano (konus), dobrou zkušenost mám s author náboji.

      Ověšet se to dá novým alivkem, popřípadě desítkovým deorkem.

      nebo nějaký mix.

      Jako slušné hotové kolo vidím agang gangsta 7,29.

      Dá se pořídit mezi 15–20, výbava v té ceně super.

      Já jen preferuju shimano, samo i sram funguje :-)

      Nevýhodou Agangu může být design, ne každému se líbí barvičky.

      0 0
    • kamosv  

      oslovil jsem nakonec jak scalara tak i maajkeeho, predal nabidky dal a ted uz zalezi jen na nem co si vybere pripadne jak to poladi…

      nejprve neduveroval a chtel koupit nejaky „strep“ v kamennem obchodu, jak ale kouknul na ty nabidky celkem ocekavane otocil a do stavby pujde urcite.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.