Výběr kola flow trail, možná WHYTE 529 V3 Medium

19 nepřečtených
  • Snaajk

    Ahoj mám docela problém s kolem co jsem si vybral. Prodejce (můj známy) ho letos už nemá šanci dostat. Šlo o Rock Machine Torrent 70–29. Zkoušel jsem na něm už i jezdit na akcích R.M. Věděl jsem o něm vše, seděli mi parametry, těšil jsem se na něj. :(

    No a našel jsem si náhradu:

    https://eshop.madefortrails.cz/…3-p1805-4737

    Jen o něm nemám tolik informací, půjdu se na něho podívat přes týden. Můžete se na něho prosím podívat a trochu ho zkritizovat srovnat s něčím jiným. Nevyznám se ve všech součástech. Měřím 184 cm, vážím 90 kg.

    0 0
    • Snaajk  

      Ahoj prosím můžete mi k tomu něco napsat

      0 0
    • Cavendish  

      Vidlice je solidní, boost rozměr a má použitelný zdvih, ale přece jen není určena přímo na Trail. Ty 32mm nohy budou asi trochu cítit při vedení směru.

      Náboje neznáme, ale ráfky akorát široké s bytelným výpletem.

      Pláště jsou pro začátek taky ok.

      Sada bude chodit dobře, toho se nebojím.

      Největší problém vidím v relativně slabých brzdách. To bude první investice.

      Geometrie čistý Trail. Široká řidítka a krátký představec. Za ty prachy nevidím problém

      0 0
    • Cavendish  

      Když to porovnal a tím RM Torrent, tak ten Whyte má lepší vidlici, širší pláště, sada je stejná a brzdy více méně taky. RM má ale výrazně užší ráfky a to je u Trailu poměrně zásadní :)

      0 0
      • Snaajk  

        jj no on to nemá být čistě trailové kolo má to být kolo na to abych vyjel kopec a sjel ho po nějakých turistických značkách, baví mě objevovat nové místa, traily jsou super ale když to člověk jede po desáte tak už je to trošinku nuda pro mě,. ideálně kolo se kterým se dá dojet 60 km sem tam asfalt sem tam šotolina a občas šutry a sjezd. Garvel jsem zavrhl terén co se mi líbi už pro něho není. Líbilo se mi že u toho Torrentu a nasadím užší pneumatiky když bych plánoval nějakou delší akci po lepších cestách a pak když bych se vrátil tak bych ji přezul zase na tu hrubší. Což Whyte už tolik není ten už je mnohem víc trailový. Jenže jenže Rock Machine není tak jsem si našel náhradu. Je super že se libí sestava Whytu

        0 0
        • Cavendish  

          Pokud to nemá být čistě Trail kolo, tak asi hledáš XC se zdvihem 120mm. Do většiny taky dáš gumy 2,35, geometrie je víc jezdivá.

          Ale na toho Whyta můžeš dát klidně 1,75 gumy. Ta šířka tomu nebrání. Je pravda, že ta geo není tak jezdivá jako u Torrentu

          0 0
        • Smazaný účet  

          A nedávalo by pak smysl na tohle použití vzít prostě Solu? Ušetříš desítku, budeš to mít celý na GXku, stejnou vidlici (jenom menší zdvih) a v Lku je mají skladem.

          0 0
    • aldakaw  

      Rád využiji toto téma a zeptám se, když jsem Whyte porovnával třeba s qayronem, silverbackem atd… tak mi přijde, že rozměry Whyte velikosti M jsou u ostatních spíše L a možná se blíží i k XL

      Třeba Whyte má délku rámu v M 639mm

      Qayron v M 610mm a silverback dokonce jen 605mm

      Reach a stack to samé

      Tak si říkám, zda na 178cm nemám koukat u Whyte spíše na velikost S, než na doporučované M

      Díky

      0 0
      • Cavendish  

        S touhle výškou koukej po rámu s délkou cca 605–610mm a na doporučení moc nekoukej. Třeba Canyon nebi Author by mě prosadili podle jejich doporučení na rám o 1–2 čísla větší než potřebuji

        0 0
        • aldakaw  

          Velikost S má u Whyte 610mm, ale pro velikost do 168cm a teď babo raď :)

          0 0
      • EG6  

        Nejlepší je si kolo vyzkoušet. Konkrétně u Whytu mi přijde, že u HT i fullů ty doporučené velikosti docela sedí. Na mých 184cm mi sedí Lko. Ne tak silničky a gravely, tam jsou rámy opravdu dlouhé a většina lidí si bere o číslo až dvě menší, já mám třeba 54 místo doporučené velikosti 56 a vetší bych fakt nedal.

        Když jsem před časem vybíral fulla, tak jsem si geometrie kreslil v CADu a nakonec jsem si stejně vybral kolo, které bych podle papírových předpokladů vůbec nepreferoval. I když mám problémy s hybností kyčle a páteře, je mi daleko příjemnější jezdit na delším kole než na krátkém a vysokém rámu.

        0 0
        • Snaajk  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
          0 0
        • Snaajk  

          Kreslil jsi je v CADu zajímavý přístup. Podle čeho jsi je kreslil měl jsi nějaké výpočty váhy a délky ?

          0 0
    • Snaajk  

      Vyzkoušel jsem si loňskou Whyte 629 a musím říct že mi v celku sedla. Nic méně viděl jsem okamžitě rozdíl proti mému starému kolu. Velmi široké řídítka to nebude žádná potíž a pak mnohem kratší kliky to si budu muset zvyknout ale nejspíš tak dlouhé kliky co mám na tom starém kole už ani nejsou moderní, protože kola jsou o něco niž. Rám jinak úplně super ten byl akorát. Přední tlumič paráda byl jsem jako v bavlnce o proti starému. 120 mm jde slušně znát :D

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.